στοιχιμα κάτω των 18

ksjkskw

New Member
10 Απρ 2021
2
0
1
Καλησπέρα είμαι κάτω των 18 ετών και αναρωτιέμαι τι διαδικασία πρέπει να κάνω ώστε να μπορώ να παίζω ονλαιν στοιχιμα ??
 
Να περιμενεις 3 χρονια και μετα μπορεις να αρχισεις να χανεις λεφτα.
 
21 είναι η ηλικία στοιχήματος και 17 για να ψηφίζεις ;;;
 
https://www.google.com/amp/s/www.oneman.gr/originals/zwntas-eksarthmenos-ap-ton-tzogo/?amp

Εδώ θα βρεις ότι χρειάζεσαι. Πρώτα διάβασε καλά το παραπάνω κείμενο και μετά αρχίζεις να ψάχνεσαι.

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλε διάβασα ολο το κείμενο που έστειλες είναι μια αλήθεια αυτο πολύ συχνό φαινόμενο στις μέρες μας
Ωστόσο υπάρχουν και εξαιρέσεις
 
Είχε και "πρώτη σχέση" ο τύπος λέει ...

Τι λακμακίες.
Οι σπόροι τι θα πάθουν από το στοίχημα ; Θα χάσουν τα λεφτά που τους έδωσε για κουλούρι η μαμά τους το πολύ. Τα λεφτά θα τα χάσουν οι εικοσπεντάρηδες που μετά και από το στρατό για πρώτη φορά αποκτούν δικά τους λεφτά.
Βέβαια και οι σπόροι και οι λίγο πιό μεγάλοι -που αποτελούν το πραγματικό danger group- είναι άσχετοι. Και οι ακόμα πιό μεγάλοι είναι άσχετοι. Αυτό είναι η μόνη εξήγηση. Όταν είσαι άσχετος, είσαι άσχετος. Πατκιούτ,
Είναι λακμακίες γιατί τα ίδια κάλλιστα μπορείς να τα πάθεις αν αγοράζεις πατάτες στο χρηματιστήριο ή αν
ανοίξεις ένα κατάστημα εδωδίμων-αποικιακών σε μιά συνοικία.

Τώρα ερχόμαστε στην ψήφο.
Εγώ είμαι μεγάλος.
Τα πολιτικά γεγονότα τα παρακολουθώ επί καθημερινής βάσεως από το 1960.
Από τότε που έγινε η συνδιάσκεψη κορυφής των Παρισίων, που την τορπίλλισε ο Κρούστσεφ και μετά.
Πιό πριν απ' αυτό άκουγα διάφορα που γινόντουσαν αλλά σποραδικά και απ' ότι θυμάμαι πριν φτάσω σε ηλικία 9 ετών ο πατέρας μου δεν μου επέτρεπε να διαβάζω την καθημερινή πολιτική εφημερίδα. Μεταξύ 6 που έμαθα να διαβάζω και 9 δηλαδή δεν μου επέτρεπε.
Έτσι μέχρι τα 15-16 τελικά απέκτησα μιά ιδέα τι λένε οι μεν και οι δε, αλλά στην πραγματικότητα δεν απέκτησα.
Κάποια βασικά ναι ισχύυν. Ότι πρέπει να έχουμε δημοκρατία και όχι δικτατορία, αλλά παρακάτω όχι.
Πρέπει να περάσεις τα 20, να δεις στην πράξη τα σωστά και τα λάθη και των δύο -ή και των τριών.
Αλλοιώς είσαι φερέφωνο.
Είσαι όπως ο πιτσιρικάς που πάει στο γήπεδο να δει τον θρύλο με μιά ομάδα της κλάσεως του Πανιωνίου, της εποχής Μπαρζώφ. Το ματς λήγει ισόπαλο 2-2. Ο μπαμπάς ξέρει ότι ο καλός Πανιώνιος, της εποχής Μπαρζώφ, είναι ικανός να τσιμπήσει το χι αλλά εσύ δεν το ξέρεις, λες "μα ... ο Ολυμπιακός δεν κερδίζει πάντα ;".
Όμως βάζουν τους σπόρους να ψηφίζουν τώρα και το έκαναν εκ του πονηρού βέβαια - για να τους πιάσουν κορόϊδα.

Για το στοίχημα όμως χρειαζόμαστε ... ειδικούς απαγορευτικούς νόμους.
Προσοχή, όχι παιδεία. Ειδικούς απαγορευτικούς νόμους και μαρθαβούρτσιες ιστορίες σαν αυτή που διαβάσαμε.
 
Μα το κείμενο μιλάει για τζόγο, με το παράδειγμα του στοιχήματος. Και το χρηματιστήριο τζόγος είναι..
Πιο μεγάλο danger group είναι αυτοί που πιστεύουν πως υπάρχουν εξαιρέσεις, χωρίς να έχουν την απαιτούμενη εμπειρία.
ΟΚ, τώρα στα 37 το ξέρω πως υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά μακάρι και στα 23 που ξεκινούσα το στοίχημα κι έφαγα άσχημα τα μούτρα μου, να είχα διαβάσει αυτό το κείμενο ή κάτι παρόμοιο.
Γιατί τότε και πάλι ήξερα πως υπάρχουν εξαιρέσεις. Αλλά, επειδή έπιασα νωρίς κάποια καλά παρολί και επειδή ήξερα -από το Football Manager- σχεδόν όλες τις ομάδες και τους παίχτες, ήμουν παραπλανημένος πως ήδη ήμουν μια από αυτές..

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Η ερωτηση μου ειναι απο την στιγμη που απαγορευεται γιατι το συζηταμέ;;;
Όλες οι εταιρίες ειναι ξεκάθαρες για να παίζεις πρέπει να είσαι ανω τον 18+

Προσωπική εμπειρία όταν ήμουν 16 και ήθελα να παίξω είχα την τρομερή ιδέα να αλλάξω ημερομηνία γέννησης ώστε να φαίνομαι 18, και θυμάμαι μια στο τόσο εκανα κατάθεση 10ευρω. Κατάφερα και τα έκανα 250 το θέμα ήταν οτι ποτέ δεν μπορούσα να τα πάρω λόγω του verification account δεν μπορούσα να κάνω upload εγγραφο με διαφορετική ημερομηνία γέννησης και τέλος να πω αποδεδειγμένα στο online εθίζεσαι πολύ ευκολότερα με το να παίξεις ΟΠΑΠ λόγω πληθώρας επιλογών και ευκολότερης πρόσβασης
 
  • Like
Αντιδράσεις: gdouvl1984
Εγώ έπαιξα στον πρώτο διαγωνισμό ΠΡΟΠΟ το 1959.
Έπαιζε ΑΕΚ - Εθνικός εκείνη τη μέρα. 1-1, έφαγε μία φάβα ο Σεραφείδης από έναν Καραουλάνη, ισοφάρισε ο Νεστορίδης στο 85 αλλά δεν υπήρχε χρόνος να το γυρίσει. Ταυτόχρονα έπαιζε Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός με διαιτητή το Κιτσούκαλη. Οι Παναθηναϊκοί το δώσανε 2-1 στο γάβρο.
Έπαιζα πάντα λίγο ΠΡΟΠΟ αλλά στοίχημα και τα λοιπά μετά τα 30 - διάβαζα, δεν είχα καιρό.
Εξ άλλου το στοίχημα δεν υπήρχε στην Ελλάδα πριν το 1995 (άρχισε τότε με Atlas - Jennings).

Στο ΠΡΟΠΟ τώρα εντάξει, μου πήρε κάποιο καιρό να καταλάβω ότι η γκανιότα είναι δύσκολος αντίπαλος.
Είναι ένα σύνθετο παιχνίδι το ΠΡΟΠΟ, δεν είναι πέναλτυ να σου πουν 1.90-1.90.
Αλλά αν το μελετήσεις θα δεις ότι και σ' αυτό η γκανιότα κάνει τη διαφορά.
Δεν έχασα πολλά στο ΠΡΟΠΟ - ίσως και να κέρδισα συνολικά.
Στον ιππόδρομο έπαιζα περισσότερα. Αλλά τόσο ανίδεος ποτέ δεν ήμουνα, να πιστεύω ότι κάθομαι και η τύχη μου δουλεύει.

Όταν ξεκίνησε το στοίχημα ήδη είχα την πείρα του ΠΡΟΠΟ.
Κάτι περίεργα συστήματα παρολί που μου δείχνανε έκανα σύγκριση με το ΠΡΟΠΟ και τους έλεγα "καλά ρε σεις, αν περνάγανε αυτά θα είχα πιάσει 200 13άρια είκοσι χρόνια τώρα".
 

Προγνωστικά

  • 21:30
    Novasports Start
    • Ανδόρα - Αμορεμπιέτα
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φιλαδέλφεια 76ερς - Μαϊάμι Χιτ
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σικάγο Μπουλς - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Περιστέρι - Τενερίφη
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    Novasports 2HD
    • Άλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 21:05
    Novasports 5HD
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιλερμπάν
  • 21:30
    Novasports 6HD
    • Παρτίζαν - Μπασκόνια
  • Αύριο 20-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μπρούκλιν Νετς - Νιου Ορλίνς Πέλικανς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Μίλων
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Εκπομπή Grand Prix 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ρεζόβια Ρέζοφ - Λίνεμπουργκ
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    ε εντάξει ο άλλος τον έδιωξε σε 1 αγώνα
  • PANATHA PANATHA:
    και μετα εφυγε και ο ιδιος χαχα
  • G Forum Bot:
    Ο χρήστης grammateas93 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Νετμπετ αδράνεια λογαριασμου" στο Νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες.
  • Ertzan Ertzan:
    Το φιλικό με τους γάβρους της Τραπεζούντας (γάβρους λέμε την Τραμπζονσπορ) τελείωσε με επεισόδια κυριολεκτικά και τους κερδίσαμε (2-3) και του δείραμε. Θα δείτε στο διαδίκτυο μετά το τέλος του αγώνα μπούκαραν στο γήπεδο οπαδοί βέβαια κάποιοι τις έφαγαν από Μπατσουάι και από τον Οσάγι Σαμουέλ κυρίως χαμός. Εύχομαι ότι κατάρα και την πιο ακραία κατάρα γι'αυτούς όπως καρ..... όπως σεισ....... κτλπ εύχομαι ολόψυχα να πέσουν κατηγορία
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν ξέρω αν και πότε θα το κατεβάσουν
  • Ertzan Ertzan:
    Διαιτητής του αγώνα ο Μέλερ που είχε φάει μπουνιά από τον Πρόεδρο της Άνκαραγκουτζου
  • PANATHA PANATHA:
    Με πρόλαβες....αυτα τα εβαζα
  • Ertzan Ertzan:
    Κοίτα οι διαιτητές της Τουρκίας είναι τιτίκες. Θυμάσαι μερικά χρόνια Γερμανία 2 πρέπει να ήταν κάπου στο 15ο λεπτό πρέπει να ήταν πετάνε ένα πλαστικό ποτήρι μπύρας και πετυχαίνει επόπτη. Εκεί το παιχνίδι τελείωσε τσακ μπαμ
  • Ertzan Ertzan:
    ο συγκεκριμένος ρέφερι είναι και στην Φίφα αυτό το γίδι που έφαγε μπουνιά είναι διεθνής δεν είχε τα @ να διακόψει το παιχνίδι τώρα 2 πράγματα σκέφτομαι. ή η μπουνιά που έφαγε του έκανε ζημιά ηθική, ψυχολογική δεν ξέρω και εγώ ή η μπουνιά που έφαγε ήταν λίγη
  • PANATHA PANATHA:
    παντως ειμαι σιγουρος πως αν πηγαιναν να πανηγυρισουν ετσι στο κεντρο του γηπεδου στο ΣΕΦ ή στο Καραισκάκης φιλοξενούμενοι θα ελεγες ότι προκάλεσαν....οπως ελεγες στο μπασκετ για τον Σλουκα.....οι διαιτητες και στην Ελλαδα ειναι το ίδιο κοτες.....μεγαλη κουβεντα...γιατι στην Γερμανια που λες κανουν το αυτονόητο ενω εδω ολοι θα τους ελεγαν υπερβολικους και στημενους
  • PANATHA PANATHA:
    Τι να διακοψει ομως?? αυτα δεν εγιναν με το που εληξε το ματς? ειχαμε κι αλλα τετοια πριν ληξει?
  • Ertzan Ertzan:
    μην φανταστείς και ο Τούρκος σχολιαστής στο beinsports έκανε σύγκριση με Ελλάδα πως τα ίδια γίνονται και στην Ελλάδα λέει
  • PANATHA PANATHA:
    Πως να μην παινευτω...." Πρόταση: Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα Χ2 & Λεβαντόφσκι να σκοράρει & κόκκινη κάρτα στο ματς με απόδοση 13.00 σε Bet Builder της Stoiximan"
  • Ertzan Ertzan:
    τελικά κάτι ψηλά ξέρεις από στοίχημα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το παλευω :p
  • Ertzan Ertzan:
    είσαι στο σωστό δρόμο :paidi:
  • Ertzan Ertzan:
    καλά ρε γιατί δεν έγινε η αγωνιστική αυτήν την εβδομάδα?
  • Ertzan Ertzan:
    Οι άλλες χώρες που έπαιξαν είναι κοροϊδα?
  • PANATHA PANATHA:
    δεν εχει να κανει με το εγινε στις αλλες χωρες...αλλα το γεγονος πως ετσι κι αλλιως οι προπονησεις θα ξεκινησουν την Τριτη....και εχουν πρόβλημα και με τις ημερομηνιες....
  • Ertzan Ertzan:
    Είπαν να ζήσουν εποχές ΠΑΣΟΚ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οκ Ολυμπικό και ΠΑΟΚ δεν θα τους χαλασε...μετα απο ματς την Πέμπτη
  • PANATHA PANATHA:
    Χρόνια πολλά και καλή Σαρακοστή σε όλους!
  • N Forum Bot:
    N Forum Bot: Ο χρήστης nekanilla ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Αρχείο με την ακριβή ώρα των συμβάντων...