Προγνωστικα tennis 2022

O Hurkacz έκανε το 1-1....

Τι σημαίνει αυτό???

Ο Sinner είναι ήδη στα ημιτελικά ανεξάρτητου τι θα κάνει το βράδυ. Ανεξάρτητα με ποσο θα κερδίσει ή με πόσο θα χάσει.
Ότι και να γίνει στο 3ο σετ εδώ,

1)Αν ο Sinner κερδίσει, 1ος Sinner/2oς Djokovic
2)Αν χάσει ο Sinner, 1oς Rune, 2ος Sinner...

Τι θα γίνει? Αν ο Ιταλός θέλει να πετάξει το μεγάλο όνομα εκτος, θα κάτσει να χάσει χωρίς να κουραστεί...

ΥΓ: Ο Rune ισως περάσει έναν όμιλο ως 1ος έχοντας χάσει 1 ματς και ίσως έχοντας κερδίσει 2 ματς χωρίς αγώνα!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: george_archo
IMG_20231116_173716.jpg

2,62 πλέον παντού
 
Ανθραξ ο θησαυρός...

Στο 4-3 του 3ου σετ και στο οριακά χαμένο ΒΡ του Rune για το 5-3, έλεγα μέσα μου πόσο ωραία το έφτιαξε ο κερατάς...

Αλλά τζιφος!!! Πολλαπλα άσχημα δεδομένα λοιπόν:

1)Χάσαμε οριακά το bet. Τελικά μόνο με την αξία του Rune (αυτό προς απάντηση του φίλου για αν αξίζει το 1,65 με Tsitsipa)
2)O Sinner όχι μόνο κουράστηκε, αλλά διαλύθηκε για να πάρει ένα αδιάφορο ματς
3)Έδειξε στο κόσμο, ότι όσο υπερδύναμη είχε απέναντι στον Djokovic, τόσο ευάλωτος είναι τελικά απέναντι στον Rune.
4)Πέρασε ο Djokovic, ο οποίος εν τέλει θα τους πετσωσει για μάθημα.... Και δε θα χρωστάει και χάρη σε κανένα γιατί το ξεκαθάρισε...

ΥΓ: Εγώ πλέον έχω φτάσει σε σημείο να λέω ότι όταν δε φτιάχνεις τη δική σου τύχη που σε βολεύει, τότε είναι φυσικό η τύχη να σε φτύσει στα μούτρα αφού επιλέγεις τον δύσκολο δρόμο....
Σκεφτείτε τι θα εκανε στην αντίστοιχη περίπτωση ένας Σέρβος, ένας Ρώσος κτλ...
 
2-1 games στο 1ο σετ και ήδη τα σημάδια από το ματς με τον Rune είναι εμφανή σε αντίθεση με τον Medvedev που άφησε το ματς με τον Alcaraz....

Αν κρίνω από αυτά τα πρώτα games, o Ρώσος ειναι πιο κοντά στη νικη
 
1-0 o Sinner. Θα ρίξω ένα μικρό bet στο 3,5 του Ρωσου έτσι για κάλυψη...

Και ας ελπίσουμε να κερδίσει εύκολα 2-0 και να περιμενει ένα μακελειό το βραδυ
 
Εδώ και 1-2 χρόνια που άρχισε το ανέβασμα του δε θυμάμαι να έχει κάνει ξανά τόσο άσχημο ματς.... Απλά τραγικός.

Σε 30 rallies ανάθεμα αν έχει κέρδισει τα 3-4. Αν δεν είχε εξαιρετικό σέρβις, θα έχανε με 2-3 κερδισμένα games....

Αν περάσει σήμερα εύκολα ο Σέρβος μπορεί να δούμε τελικά ένα φιάσκο αντί για μια μεγάλη νίκη στο Τορίνο....

Και όλα αυτά γιατί είσαι τόσο Μαλ.....ς που δε πετας έξω το παιχταρα για να το παίξεις μάγκας...
 
Μπράβο Sinner.....

Όταν αύριο σε πετσωσει (που το απευχομαι αλλά είναι σχεδόν βεβαιο), θα ευχοσουν να ήσουν λίγο πιο έξυπνος ή λίγο πιο Βαλκάνιος....

Και πιστέψτε με πως ο Djokovic θα γελάει στα μούτρα του Sinner και θα λέει καλά να πάθει. Γιατί το τέρας όταν το βρεις πεσμένο, το σκοτώνεις!!! Θα έρθει σίγουρα η ώρα που θα σε φάει...
 
Ιταλακο στο πάτο σου....

Να χαίρεσαι το προπονητικό τιμ σου...

Δε θα μιλήσω για το 3,2 του cash-out. Απλά θα πω το ποσό το ευχαριστήθηκα ανεξαρτητου στοιχήματος.... Ξερω πως μέσα του ο Djoko θα γελάει τόσο πολύ και τα εσωτερικά του λογια θα είναι:

Εγώ κάνω όλες τις πουστιες του κόσμου όταν χάνω για να γυρίσω το momentum και όλα εσείς τα γατάκια παίξτε σα λόρδοι απέναντι μου. Έτσι θα το ευχαριστιεμαι καλύτερα.

ΥΓ: Δεν ήθελα να λήξει έτσι η σεζόν, αλλά εγώ πάντα θα χαίρομαι με όλους τους παίχτες ή τις ομάδες που το παίζουν υπεράνω και στο τέλος χτυπάνε το κεφάλι τους.....

ΥΓ2: Το χειρότερο δεν είναι πως άφησε τον Djoko να περάσει, αλλά έπαιξε ίσως το πιο κοπιαστικο ματς στο τουρνουά απεναντι στον Rune και ισως τραυματίστηκε κιόλας... Και χτες με τον Medvedev δεν ήταν καθόλου καλός...
Οποίος είδε τους 2 ημιτελικους ήξερε τι έπρεπε να κάνει στοιχηματικα....

Τα λέμε το Γεναρη
 
  • Like
Αντιδράσεις: george_archo
Μια βδομάδα μετά την ανωμαλία του προπονητικού τιμ του Sinner βρισκόμαστε στη Μάλαγα και στον ημιτελικό του Davis Cup

Τι είδαμε?

Έναν Djokovic γήινο... Με αρκετά λάθη και στο ματς με τον Sinner αλλά πολλά περισσότερα στο ματς του διπλού. Και ακόμα πιο πέρα, έναν παίχτη που έδειξε ότι κουράζεται και όχι ένα 37χρονο μηχανάκι όπως παρουσιάζεται στα grand slams και στα μεγάλα τουρνουά....

Δε ξέρω αν όλα αυτά δε τα βλέπει κανείς άλλος και πως γίνεται το anti-doping control στο τένις αλλά τώρα που δεν υπάρχει το τιμ Ivanisevic και να έρχονται τα μπουκαλάκια πέρα δώθε, κάτι διαφορετικό συμβαίνει...

Italy-Australia ο τελικός και ας το πάρει οποιος θέλει...
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Περιστέρι - Τενερίφη
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    Novasports 2HD
    • Άλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 21:05
    Novasports 5HD
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιλερμπάν
  • 21:30
    Novasports 6HD
    • Παρτίζαν - Μπασκόνια
  • Αύριο 20-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μπρούκλιν Νετς - Νιου Ορλίνς Πέλικανς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ρεζόβια Ρέζοφ - Λίνεμπουργκ
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    ε εντάξει ο άλλος τον έδιωξε σε 1 αγώνα
  • PANATHA PANATHA:
    και μετα εφυγε και ο ιδιος χαχα
  • G Forum Bot:
    Ο χρήστης grammateas93 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Νετμπετ αδράνεια λογαριασμου" στο Νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες.
  • Ertzan Ertzan:
    Το φιλικό με τους γάβρους της Τραπεζούντας (γάβρους λέμε την Τραμπζονσπορ) τελείωσε με επεισόδια κυριολεκτικά και τους κερδίσαμε (2-3) και του δείραμε. Θα δείτε στο διαδίκτυο μετά το τέλος του αγώνα μπούκαραν στο γήπεδο οπαδοί βέβαια κάποιοι τις έφαγαν από Μπατσουάι και από τον Οσάγι Σαμουέλ κυρίως χαμός. Εύχομαι ότι κατάρα και την πιο ακραία κατάρα γι'αυτούς όπως καρ..... όπως σεισ....... κτλπ εύχομαι ολόψυχα να πέσουν κατηγορία
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν ξέρω αν και πότε θα το κατεβάσουν
  • Ertzan Ertzan:
    Διαιτητής του αγώνα ο Μέλερ που είχε φάει μπουνιά από τον Πρόεδρο της Άνκαραγκουτζου
  • PANATHA PANATHA:
    Με πρόλαβες....αυτα τα εβαζα
  • Ertzan Ertzan:
    Κοίτα οι διαιτητές της Τουρκίας είναι τιτίκες. Θυμάσαι μερικά χρόνια Γερμανία 2 πρέπει να ήταν κάπου στο 15ο λεπτό πρέπει να ήταν πετάνε ένα πλαστικό ποτήρι μπύρας και πετυχαίνει επόπτη. Εκεί το παιχνίδι τελείωσε τσακ μπαμ
  • Ertzan Ertzan:
    ο συγκεκριμένος ρέφερι είναι και στην Φίφα αυτό το γίδι που έφαγε μπουνιά είναι διεθνής δεν είχε τα @ να διακόψει το παιχνίδι τώρα 2 πράγματα σκέφτομαι. ή η μπουνιά που έφαγε του έκανε ζημιά ηθική, ψυχολογική δεν ξέρω και εγώ ή η μπουνιά που έφαγε ήταν λίγη
  • PANATHA PANATHA:
    παντως ειμαι σιγουρος πως αν πηγαιναν να πανηγυρισουν ετσι στο κεντρο του γηπεδου στο ΣΕΦ ή στο Καραισκάκης φιλοξενούμενοι θα ελεγες ότι προκάλεσαν....οπως ελεγες στο μπασκετ για τον Σλουκα.....οι διαιτητες και στην Ελλαδα ειναι το ίδιο κοτες.....μεγαλη κουβεντα...γιατι στην Γερμανια που λες κανουν το αυτονόητο ενω εδω ολοι θα τους ελεγαν υπερβολικους και στημενους
  • PANATHA PANATHA:
    Τι να διακοψει ομως?? αυτα δεν εγιναν με το που εληξε το ματς? ειχαμε κι αλλα τετοια πριν ληξει?
  • Ertzan Ertzan:
    μην φανταστείς και ο Τούρκος σχολιαστής στο beinsports έκανε σύγκριση με Ελλάδα πως τα ίδια γίνονται και στην Ελλάδα λέει
  • PANATHA PANATHA:
    Πως να μην παινευτω...." Πρόταση: Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα Χ2 & Λεβαντόφσκι να σκοράρει & κόκκινη κάρτα στο ματς με απόδοση 13.00 σε Bet Builder της Stoiximan"
  • Ertzan Ertzan:
    τελικά κάτι ψηλά ξέρεις από στοίχημα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το παλευω :p
  • Ertzan Ertzan:
    είσαι στο σωστό δρόμο :paidi:
  • Ertzan Ertzan:
    καλά ρε γιατί δεν έγινε η αγωνιστική αυτήν την εβδομάδα?
  • Ertzan Ertzan:
    Οι άλλες χώρες που έπαιξαν είναι κοροϊδα?
  • PANATHA PANATHA:
    δεν εχει να κανει με το εγινε στις αλλες χωρες...αλλα το γεγονος πως ετσι κι αλλιως οι προπονησεις θα ξεκινησουν την Τριτη....και εχουν πρόβλημα και με τις ημερομηνιες....
  • Ertzan Ertzan:
    Είπαν να ζήσουν εποχές ΠΑΣΟΚ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οκ Ολυμπικό και ΠΑΟΚ δεν θα τους χαλασε...μετα απο ματς την Πέμπτη
  • PANATHA PANATHA:
    Χρόνια πολλά και καλή Σαρακοστή σε όλους!
  • N Forum Bot:
    N Forum Bot: Ο χρήστης nekanilla ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Αρχείο με την ακριβή ώρα των συμβάντων...