Καφενειο... Κορονοϊός

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Tigres

Active Member
29 Μαρ 2019
173
168
43
:D!:D!:):LOL::ROFLMAO::ROFLMAO::LOL:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200331-201255.png
    Screenshot_20200331-201255.png
    196.1 KB · Προβολές : 270
Ξέρουμε τη σημαίνει η λέξη καραντίνα?
Ξέρουμε τι σημαίνει ολική καραντίνα?
Στη ΓΟΥΧΑΝ ήταν σε ολική καραντίνα....... μόνο τα νοσοκομεία λειτουργούσα και τις προμήθειες τις έφερνε ο στρατός.
Εκτός αν ξέρετε άλλο τρόπο εσείς να αντιμετώπισετε μια πανδημία.
Αυτοί εδώ πάντως έβαλαν τα γυαλιά σε πολλούς.... μια φτωχή χώρα των 20εκατομ διδάσκει τώρα την υφήλιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
To video einai apo tin Ispania. Kante ligi upomoni, exontai kai se esas. Ti mpatsolagneia sas tha tin plirosete polu akriva.. Akoma k me tis zoes sas. Gia to kalo sas..
Αν ειχε γινει αυτο 2 μηνες πριν, θα ειχαν ξεσηκωθει ολα τα τσοντοκαναλα παγκοσμιως και θα ουρλιαζαν για ανθρωπινα δικαιωματα και καταχρηση εξουσιας.Τωρα μουγκα ολοι τους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tigres
-Κατι διαβασα χθες για γκαλοπ που δινουν πολυ μπροστα την ΝΔ και εμπιστοσυνη του κοσμου στον Κουλη.Υπαρχει στοιχηματικη να το εχει στο κουπονι της να παιξουμε 1 ημ. 2 τελικο γιατι κατι μου λεει οτι σε 2-4 μηνες που θα τελειωσουν τα λεφτα σε πιο πολυ κοσμο θα γινει "ανατροπη".
-Σκετφομαι πιθανη ανατροπη οχι με Αλεξη 2 τελικο αλλα με "οξω και οι 300"

Αυτήν την ανατροπή δεν θα την δούμε ποτέ. Αλλά και να την βλέπαμε, θα είχε απελπιστικά μικρή διάρκεια.
Πίσω από τους 300 περιμένουν πολύ περισσότεροι για να τους αντικαταστήσουν.
Ο λαός ξεχνάει εύκολα.
 
Sovara? Ton mpoumpouko , ton voridi, k tous loipous mpatsolagnous alloi tous psifizoun na fantasto e? Oxi Ellines..

Σοβαρά τώρα; Βάζεις την ταμπέλα του "μπατσολάγνου" σε έναν ολόκληρο λαό για τα παραδείγματα που ανέφερες;

Δεν θέλω να ξέρω πόσο "μπατσολάγνοι" θα μπορούσαν να γίνουν άλλοι λαοί αν περνούσαν όλα αυτά που πέρασε και συνεχίζει να περνά ο Ελληνικός λαός τα τελευταία χρόνια. Δεν θέλω να ξέρω ποιες ιδεολογίες θα μπορούσαν να επικρατήσουν σε άλλες κοινωνίες υπό τις συγκεκριμένες συνθήκες.
 
A
Σοβαρά τώρα; Βάζεις την ταμπέλα του "μπατσολάγνου" σε έναν ολόκληρο λαό για τα παραδείγματα που ανέφερες;

Δεν θέλω να ξέρω πόσο "μπατσολάγνοι" θα μπορούσαν να γίνουν άλλοι λαοί αν περνούσαν όλα αυτά που πέρασε και συνεχίζει να περνά ο Ελληνικός λαός τα τελευταία χρόνια. Δεν θέλω να ξέρω ποιες ιδεολογίες θα μπορούσαν να επικρατήσουν σε άλλες κοινωνίες υπό τις συγκεκριμένες συνθήκες.
Ta paradeigmata pou anafero einai polu xaraktiristikes periptoseis mpatsolagnon, k ekfrazoun ekatommuria Ellines, gi auto k kanoun plaka se staurous edo k xronia..To video apo Ispania to eides e? Oloi vgikan sta mpalkonia na upostiriksoun ta thumata. Loipon stin Ellada den tha evgene kaneis na tous upostiriksei standaraki (ektos isos an ginotan to peristatiko se tipota Eksarxeia) giati apla stin Ellada to 90% koitaei MONO tin party tou, K tora me ton koronoio gi auto akrivos upakoun oloi tufla kai kleinontai mesa.. Epeidi apeileitai I zoi tous esto kai se ena 0.3%,me 0.4%. To oti tous epiase o ponos gia tis eupatheis omades, k tous ilikiomenous einai paramuthi. Tin party tous koitane MONO, K ton eauto tous. Giati megaluteros partakias apo ton Ellina den uparxei pouthena.
 
Sas epiase o ponos gia tous ilikiomenous, kai tis eupatheis omades ksafnika e? Apo alluleggui gia autous menete mesa e? Pou einai i alluleggui sas gia tous prosfuges tous opoious methotheuena to kratos sas epixeirei na dolofonisei? Pou einai i alluleggui sas gia tous astegous gia tous opoious to kratos sas oxi mono de dinei dekara, alla tous moirazei k prostima? Epilektiki alluleggui einai upokrisia, einai alluleggui gia ta skoupidia. Auta apo emena, k den asxoloumai ksana. Etsi k allios ego eleutheros eimai, oxi fulakismenos opos eseis. I Helin Bolek pethane gia tin eleutheria olon, den koitakse ton eauto tis. Ölümsüzdür
 
Τελευταία επεξεργασία:
tigres νομιζω οτι πολλα μας ειπες εσυ βγες εξω αν γουσταρεις εγω θα κάτσω μέσα για τα παιδιά μου για τους γονείς μου για τους ηλικιωμένους για τις ευπαθείς ομάδες εσύ κάνε τις βόλτες σου εκει που εισαι και ασε μας εμας εδω στην πατρίδα που σε πήρε ο πόνος τώρα σε παρακαλώ . Εμείς δε φύγαμε και μείναμε εδώ να παλέψουμε με ότι μέσο έχουμε για τα παιδιά μας και για την πατρίδα μας. Σε παρακαλώ να μη μας κάνεις υποδείξεις για το πως θα αντιδρούσαμε εμείς σε μια τέτοια κατάσταση και μη μας λες μπατσολάγνους ακου μπατσολάγνους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FunBet και venoss
tigres νομιζω οτι πολλα μας ειπες εσυ βγες εξω αν γουσταρεις εγω θα κάτσω μέσα για τα παιδιά μου για τους γονείς μου για τους ηλικιωμένους για τις ευπαθείς ομάδες εσύ κάνε τις βόλτες σου εκει που εισαι και ασε μας εμας εδω στην πατρίδα που σε πήρε ο πόνος τώρα σε παρακαλώ . Εμείς δε φύγαμε και μείναμε εδώ να παλέψουμε με ότι μέσο έχουμε για τα παιδιά μας και για την πατρίδα μας. Σε παρακαλώ να μη μας κάνεις υποδείξεις για το πως θα αντιδρούσαμε εμείς σε μια τέτοια κατάσταση και μη μας λες μπατσολάγνους ακου μπατσολάγνους.
Dekara den dino gia esas, pou fantastikes oti me pire o ponos. Mono gia tous prosfuges, tous metanastes, Kai tous astegous endiaferomai, kai stenaxoriemai. Palepse stin patrida sou menontas fylakismenos.. Kali tuxi.
 
Δεν υπάρχει αλλος λαός που εχει φερθεί καλύτερα σε μετανάστες αστεγους και προσφηγες απο οτι ο Ελληνικός .

Συμφωνώ 1000%. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κι αυτοί που τους έχουν φερθεί άσχημα - εκμεταλευτεί, αλλά στην πλειονότητά του ο ελληνικός λαός έχει φερθεί καλά ή τουλάχιστον τους έχει αποδεχθεί ως μέρος της κοινωνίας.
 
Dekara den dino gia esas, pou fantastikes oti me pire o ponos. Mono gia tous prosfuges, tous metanastes, Kai tous astegous endiaferomai, kai stenaxoriemai. Palepse stin patrida sou menontas fylakismenos.. Kali tuxi.
Περιμένω να μου πεις πως θα αντιμετωπίστει η πανδημία. Σε έχουν ρωτήσει κι άλλα παιδιά και όλο το αποφεύγεις και το γυρίζεις στο πολιτικό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FunBet
Περιμένω να μου πεις πως θα αντιμετωπίστει η πανδημία. Σε έχουν ρωτήσει κι άλλα παιδιά και όλο το αποφεύγεις και το γυρίζεις στο πολιτικό.
10 fores to exo pei. Karantina mono gia tis eupatheis omades, tous ilikiomenous, K olous osous tous prosexoun. De noeitai gia enan io tou opoiou i thnitotita einai 0.3%, me 0.4% na tous kleineis olous mesa.
 
10 fores to exo pei. Karantina mono gia tis eupatheis omades, tous ilikiomenous, K olous osous tous prosexoun. De noeitai gia enan io tou opoiou i thnitotita einai 0.3%, me 0.4% na tous kleineis olous mesa.


Μόνο η Σουηδία προσπαθεί να κάνει αυτό που λες. Όλες οι άλλες χώρες ηλιθιες είναι δε το κάνουν?
 
Δεν υπάρχει αλλος λαός που εχει φερθεί καλύτερα σε μετανάστες αστεγους και προσφηγες απο οτι ο Ελληνικός .
Nai gi auto valate tous dolofonous tous Nazi tis xrusis augis sti vouli. Apo to polu kalo fersimo. Gi auto tous krataei omirous to kratos sas gia ta fragka tis E. E. se stratopeda sugkentrosis me athlies sunthikes diamonis, diaviosis, k sitisis k de lete kouventa. Apo to polu kalo fersimo. Gi auto sta nisia tous trampoukizoun kanonika kathe mera k de lete kouventa apo to polu kalo fersimo
Ela se parakalo trava pesta allou auta gia ti dithen filoksenia sas.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αν δεν ξέρεις καλύτερα να μη λες τίποτα ή μάλλον τωρα ακούς τα τσοντοκάναλα ενω πριν τα εβριζες? Πληροφοριακά και μόνο είμαι κοντά σε τέτοια περιοχή και μιλάω για τον απλό κόσμο που προσφέρει απο το υστέρημα του.
 
Συμφωνώ 1000%. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κι αυτοί που τους έχουν φερθεί άσχημα - εκμεταλευτεί, αλλά στην πλειονότητά του ο ελληνικός λαός έχει φερθεί καλά ή τουλάχιστον τους έχει αποδεχθεί ως μέρος της κοινωνίας.
Στην πλειονότητα του ο Ελληνικός λαός στην καλύτερη περίπτωση έχει υπάρξει αδιάφορος με τις συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων. Αυτό βέβαια με επιφύλαξη γιατί μην ξεχνάς ότι πριν λίγα χρόνια συγκεκριμένο κόμμα εφτασε σχεδόν διψήφιο ποσοστό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ντόρτμουντ - Ατλέτικο Μαδρίτης
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Σαουθάμπτον - Πρέστον
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Φαμαλικάο - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 20:00
    Novasports Prime
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπασκόνια
  • 21:00
    Novasports 5HD
    • Αναντολού Εφές - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Βόννη - Περιστέρι
  • Αύριο 17-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Όχι Final Four στον τελικό. Μπαρτσελόνα περνάω καλά εσάς από τα αποδυτήρια ΑΝ έρθετε οπότε είμαι τελικό
  • Ertzan Ertzan:
    Ολυμπιακός-Fener τελικό και το repeat του τελικού fixed
  • PANATHA PANATHA:
    μας μπερδεψες....
  • Ertzan Ertzan:
    κάτσε μπερδεύτηκα και εγώ
  • Ertzan Ertzan:
    Fener-Μονακό έχουμε και ΑΝ έρθετε έχουμε Fener-Παναθηναϊκό
  • PANATHA PANATHA:
    Μπαρτσελοα - Ολυμπικός και μετα με τον νικητη Ρεαλ - 8η ομαδα
  • Ertzan Ertzan:
    Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα και μετά Ολυμπιακός-Ρεάλ εε?
  • PANATHA PANATHA:
    Τα ζευγάρια των playoffs Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι ή Μπασκόνια ή Βίρτους ή Εφές / Παναθηναϊκός - Μακάμπι ή Μπασκόνια / Μονακό - Φενέρμπαχτσε / Μπαρτσελόνα -
    Ολυμπιακός
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
    Infobetakias Forum Bot: Ο χρήστης Infobetakias ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Τριπλή προσφορά γνωριμίας, με 1...