Άδεια για πρακτορείο ΟΠΑΠ - Αξίζει ο κόπος και τα χρήματα;

Απάντηση: ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΟΠΑΠ - ΑΞΙΖΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ? ( 40.000 )

Ναι όντως καλύτερα να μην το χαλάσουμε, ε ναι σίγουρα δεν είναι και όλα μέλι γάλα όπως τα λέω εγώ, μπορούμε και φαντάζομαι θα το συζητήσουμε κάπου αλλού γιατί έχει ενδιαφέρον,

Τώρα για το πρακτορείο που λέει ο φίλος εγώ στην θέση σου δεν θα βιαζόμουν θα περίμενα να δω τι θα γίνει μετά της 19 Μαρτίου και Απρίλιο όπως λέει ο Μπος πάντως τώρα λεφτά σε πρακτορείο δεν θα έριχνα (βάλε και το ενοίκιο αν δεν είναι δικό του, φως, τηλέφωνο έχει έξοδα) :eye:
 
Απάντηση: ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΟΠΑΠ - ΑΞΙΖΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ? ( 40.000 )

Οι μπαρόβιες καταστάσεις αξίζουν πάντα.
Στην κατοχή υπήρχαν μπαρ, σε όλα τα έργα.

 
Απάντηση: ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΟΠΑΠ - ΑΞΙΖΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ? ( 40.000 )

για το Γάλα

επειδη εχουμε ποσόστωση 700,000 τονων ετησιως

10,000,000 ελληνες επι 700 γραμμαρια κατ'ετος
- ή 7 κιλα - ας το υπολογισει καποιος-
αυτο μας αφηνουν να παραγουμε




( πως θα μας πουλανε μετα οι Ολλανδοι και ΓαλλοΓερμανοι )

γιατι η παραπανω παραγωγη επιφερει προστιμα στην Ελλαδα
( η μαλακια του Σημιτακου και οχι μονο στο γαλα αλλα σε ολα
τα αγροτικα
- "πουλησε" κυριολεκτικα αγροτες και αγροτικη παραγωγη -)

και μονο στο Γαλα καταναλωνουμε 1,000,000 τονους

αρα ολα τα αλλα γαλακτοκομικα εντος επικρατειας

ειναι -θεωρητικα- σκονούλα

εχω ξαδελφια με 100άδες προβατα που παραγουν γαλα

επιταγες 3ετιας-4ετιας παιρνουν και αν θελουν .. αλλιως

στην αποχετευση.. ποσο να το κρατας στους ψυκτες
και να πληρωνεις κιολας ψυκτικα

δεν ειναι ολα ροδινα παιδια
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: soupnik, djroof και dtzortzo
Απάντηση: ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΟΠΑΠ - ΑΞΙΖΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ? ( 40.000 )

Μόνο το κατέχω? Ολόκληρη έρευνα έχουμε κάνει λέμε, σε λίγο καιρό θα το εφαρμόσω κιόλας.

Δεν είναι μόνο η αδιαφορία του κράτους και η αδιαφορία του Έλληνα είναι έχουμε μάθει να καλοπερνάμε να ψάχνουμε δουλειά γραφείου να αράξουμε μάθαμε το δημόσιο πως θα μπω δημόσιο, δεν λέω και εγώ τώρα που τελειώνω Μηχανικός Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών με αυτόν τον σκοπό μπήκα στην σχολή για δουλειά γραφείου αλλά έτσι όπως το βλέπω θα πάρω το πτυχίο και θα το κορνιζάρω στην μονάδα με υπερηφάνεια κιόλας, το λέω σε κάθε ευκαιρία όσοι πούλησαν τα χωράφια του κατέβηκαν στις πόλεις ειδικά Αθήνα-Θεσσαλονίκη θα πεινάσουν όσοι κράτησαν γη αυτοί θα την γλυτώσουν αν τα αξιοποιήσουν. Αν δεν ψάξει φίλε μου δεν υπάρχει λύση και αυτό είναι σαν τις λύσεις για την betfair ψάχνεις και ενημερώνεσαι αλλά για να κάνεις κάτι όχι να πάρω τα λεφτά που δίνουν και άντε γεια σας.

-Σαλλιγκάρια (με συμφωνητικό)
-Υποφαές, Αρωματικά φυτά
-Τριανταφυλλιές (ως πρώτο υλικό για αρώματα μέχρι 300 ευρώ δίνει το στρέμμα)
-Μελίσσια έχουμε (έχουν τρελαθεί να πουλάμε μέλι 8 ευρώ το κιλό Πευκόμελο)
-Ρίγανι
-Βουνίσιο βιολογικό τσάι (Τώρα θα βάλουμε μάλλον σε ένα χωράφι που έχουμε 5 στρέμματα)
-Πρόβατα (Αν πάρεις Ισπανικά πας για το γάλα κυρίως, Γνωρίζει κανείς ότι από Γαλλία φέρνουν Γάλα σκόνη γιατί δεν φτάνει στην Ελλάδα?)

Τι άλλο θες να σου πω? Όλα αυτά τα ψάχνεις το ίντερνετ είναι γεμάτο πληροφορίες αλλά αν περιμένεις να έρθει να σε φωτίσει κανείς θα μείνεις στο περίμενε.

Λύσεις υπάρχουν το θέμα είναι να μην ψάχνεις μόνο στα λόγια αλλά και στην πράξη :eye:

ερτζαν μεσα στο μυαλο μου εισαι . μελισσια εχω , τα ισπανικα προβατα τα σκεφτομαι πολυ σοβαρα , ο αδερφος μου θελει τριανταφυλλιες , το βουνισιο τσαι δεν το ειχα σκεφτει . εχω πανω απο 150 στρεμματα μαζι με τον αδερφο μου . μπορεις να μου πεις διαφορα για το βιολογικο τσαι ?
 
Απάντηση: ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΟΠΑΠ - ΑΞΙΖΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ? ( 40.000 )

Χαχαχαχαχαχαχα αυτά είναι παρατάμε το πρακτορείο και το θέμα πρακτορείου και πάμε στα αγροτικά :twis:

Για το τσάι του βουνού μπορείς να δεις εδώ 3 καλλιέργειες με κέρδη έως 2.000 € ανά στρέμμα | ενθετα , επαγγελματικες ευκαιριες | ethnos.gr

Βέβαια αυτό που ξέρω εγώ είναι πως θέλει υψόμετρο από την θάλασσα. Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 700 μέτρα υψόμετρο από την θάλασσα και γενικά θέλει υψηλό υψόμετρο για να πιάσει

Ένα άλλο που μπορείς να ψάξεις είναι το αλεύρι Ζέας δεν ξέρω κατά πόσο ακουστά το έχεις δύσκολο να βρεις σπόρο πόσο μάλλον το αλεύρι που κάπου πέτυχα πως το κιλό κάνει 4.88 ευρώ :eye:
 
Απάντηση: ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΟΠΑΠ - ΑΞΙΖΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ? ( 40.000 )

καμια περαιτερω άποψη στο θεμα αυτο μιας και το σκεφτομαι τα λεφτα πολλά ειναι για αυτο θα θελα αν εχεις καποιος την καλοσύνη και θέλει να βοηθήσει ας στειλει ενα τηλ να με ενημερώσει σχετικά με το θέμα αυτο αν αξίζει τον κόπο κτλ
 
  • Like
Αντιδράσεις: Η ΑΛΕΠΟΥ
Απάντηση: ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΟΠΑΠ - ΑΞΙΖΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ? ( 40.000 )

Παιδια καλα ολα αυτα με τον πρωτογενη τομεα, αλλα κατα 99% φταιει το κρατος για πολλα πραγματα. Με προλαβε και ο lili αλλιως θα εγραφα και εγω για περιορισμους που υπαρχουν στην παραγωγη σε ορισμενα προιοντα. Επισης, δεν γινεται να κατηγοραμε μονο τους αστους. Για παραδειγμα και εμενα οι παππουδες μου καταγονται απο χωριο αλλα εγιναν αστοι και κατεπεκταση γενηθηκαν οι γονεις μου στην πολη γιατι δεν υπηρχε το υποβαθρο στο χωριο. Δηλαδη το οτι μπορει να εισαι απο ενα χωριο δεν σημαινει οτι εχεις και στρεματα και εκτασεις και ξερω γω τι αλλο. Τελος, συμφωνω ως προς την επιβιωση αλλα υπαρχουν και αυτοι που σπουδασαν κατι γιατι το ηθελαν και τους αρεσε και οχι για να βολευτουν. Σε ενα απο αυτα τα χαιβανια βαζω και τον ευαυτο μου, αλλα ακομη και για το σκεπτικο του οτι ολοι πρεπει να σπουδασουν, φταιει το κρατος πανω απο ολους και μετα ολοι οι αλλοι.
 
Απάντηση: Άδεια για πρακτορείο ΟΠΑΠ - Αξίζει ο κόπος και τα χρήματα;

Καλησπερα. Σχετικα με αδειες κτλ. Κατεληξα εδω. Ξερει κανεις τι παιζει σημερα με τις αδειες στο ΟΠΑΠ ?Που μπορω να βρω περισσοτερα? Ευχαριστω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Η ΑΛΕΠΟΥ
Απάντηση: Άδεια για πρακτορείο ΟΠΑΠ - Αξίζει ο κόπος και τα χρήματα;

βρες από κανέναν που βγαίνει στην σύνταξη και λογικά την πουλάει φθηνά! Αν δεν κάνω λάθος όμως αν αγόρασεις άδεια πρέπει να μείνεις 5 χρόνια στο σήμειο ήταν η λειτουργία της.
 
Απάντηση: Άδεια για πρακτορείο ΟΠΑΠ - Αξίζει ο κόπος και τα χρήματα;

Μιλωντας με πρακτορες,η εικονα που μου μεταφερουν ειναι οτι δεν αξιζει ο κοπος πλεον.Οι περισσοτεροι ειτε ζοριζονται να βαλουν υπαλληλο ειτε απλα δεν μπορουν,το προϊον απο τον οπαπ ειναι προβληματικο λειτουργικα και η νεα συμβαση με τον οργανισμο,τους εχει δεσει τα χερια.Πολυ δυσκολα θα μεινουν ολα αυτα τα πρακτορεια ανοικτα,στην αγορα θα μεινουν μονο οσα χρειαζεται ο οπαπ,σε καλα σημεια που κανουν καλους τζιρους.Μαλλον θα πρεπει να βρει καποιος πραγματικα τρελη ευκαιρια σε τιμη αδειας και τζιρο/προοπτικη μαγαζιου,ωστε να κανει τετοια επενδυση.
 
Απάντηση: Άδεια για πρακτορείο ΟΠΑΠ - Αξίζει ο κόπος και τα χρήματα;

Καλησπέρα ,σκέφτομαι να αγοράσω άδεια ΟΠΑΠ μέχρι 20000 χιλιάδες ευρώ, μόνο την άδεια και να κάνω μαγαζί στης Κυκλάδες...συγκεκριμενα Στην Σύρο...αξιζει;το εγχείρημα...και με ποσά λεφτά περίπου θα χρειαστώ μετά για το στήσιμο, αν μπορεί κάποιος με γνώσεις να βοηθήσει ,ΘΑ ήμουν ευγνώμων, ευχαριστώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Η ΑΛΕΠΟΥ
Απάντηση: Άδεια για πρακτορείο ΟΠΑΠ - Αξίζει ο κόπος και τα χρήματα;

Καλησπέρα ,σκέφτομαι να αγοράσω άδεια ΟΠΑΠ μέχρι 20000 χιλιάδες ευρώ, μόνο την άδεια και να κάνω μαγαζί στης Κυκλάδες...συγκεκριμενα Στην Σύρο...αξιζει;το εγχείρημα...και με ποσά λεφτά περίπου θα χρειαστώ μετά για το στήσιμο, αν μπορεί κάποιος με γνώσεις να βοηθήσει ,ΘΑ ήμουν ευγνώμων, ευχαριστώ.

εμείς να σε βοηθήσουμε, εσύ θα μας βοηθήσεις ;
 
Απάντηση: Άδεια για πρακτορείο ΟΠΑΠ - Αξίζει ο κόπος και τα χρήματα;

Εάν επιτρέπετε να καταθέσω την ταπεινή μου άποψη, μιας και έχω μεγάλη εμπειρία στον χώρο για τον οποίο άνοιξε αυτό το thread, θα πω το εξής :

Είναι τέτοιο το φοροεισπρακτικό status εδώ στην Ελλάδα, που καθιστά το οποιοδήποτε επιχειρηματικό εγχείρημα εξαιρετικά επικίνδυνο γενικότερα, ανεξάρτητα από το αντικείμενο της επιχείρησης. Ειδικά δε για το να ανοίξει κανείς Πρακτορείο ΟΠΑΠ, ή ακόμα και κατάστημα ΟΠΑΠ Play, εκεί περιπλέκονται ακόμα περισσότερο τα πράγματα, σύμφωνα τουλάχιστον με τον καινούργιο κανονισμό συνεργασίας του ΟΠΑΠ με τους πράκτορές του. Είναι δύσκολο το θέμα, και δεν μπορεί να περιγραφεί σε λίγες γραμμές. Όποιος θέλει, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου κατ ιδίαν για να πω περισσότερα πράγματα.


:sign: :sign: :sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Simple_Minds..
Απάντηση: Άδεια για πρακτορείο ΟΠΑΠ - Αξίζει ο κόπος και τα χρήματα;

Στη γειτονιά μου (μετρό Φιξ και περίχωρα) έχουν πρόσφατα κλείσει τρία καλά ενώ ένα άλλο που είχε κλείσει προ δεκαετίας και, ξαναάνοιξε.
Μετράω έξη τώρα βάλε και της Διονυσίου Αρεοπαγίτου, εφτά.
Απέναντι από τη Συγγρού, στο Νέο Κόσμο, είναι άλλη γειτονιά τώρα. Δεν τα έχω μετρήσει τα πρακτορεία εκεί.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...