Έκκληση για δημιουργία φόρουμ/site προς στοιχηματίες

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,835
1,451
113
Σαν δημιουργός της έκκλησης αυτοσυστήνομαι κατ' αρχάς.
Έχω παίξει στον πρώτο διαγωνισμό ΠΡΟΠΟ του 1959. Ο πρώτος αγώνας του δελτίου ΑΕΚ - ΕΘΝΙΚΟΣ, αποτέλεσμα 1-1. Προηγήθηκε ο Εθνικός με φάβα που έφαγε ο άπειρος τότε Σεραφείδης και ισοφάρισε ο Νέστορας στο 85' αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή. Σαν αποτέλεσμα ο γάβρος μας έφυγε δύο βαθμούς και αν τον κερδίζαμε την προτελευταία αγωνιστική στο Καραϊσκάκη θα τον πηγαίναμε σε μπαράζ (ήρθε 2-2 αυτό τελικά), ενώ τελευταία αγωνιστική έπαιξε Ολυμπιακός - Εθνικός και κέρδισε ο ΟΣΦΠ 4-2 (ήταν κοτούλες αυτή τη φορά τα εθνικάκια).

Συστηματικός παίκτης είμαι από το 1984, από τη Ζωγοπούλου και μετά, ενώ επίσης έχω παίξει και ιπποδρομιακό στοίχημα και προκαθορισμένο φυσικά από τότε που ξεκίνησε.

Σε όλα αυτά τα χρόνια είδα ότι η αντιμετώπιση του παίκτη από τις εταιρείες στοιχήματος, τις είτε κρατικές είτε ιδιωτικές, είναι ιδιαίτερα άδικη και σκληρή. Δεν τους είπε κανένας βέβαια να μην είναι κερδοφόρες -το αντίθετο μάλιστα- αλλά αυτοί είναι κλέφτες:
Γκανιότες - αποκλεισμοί - άλλες κλεψιές.

Την ίδια στιγμή το κράτος είναι κι αυτό ιδιαίτερα εχθρικό και πάει να κλέψει κι αυτό από πάνω !
Το πρόβλημα είναι διεθνές. Σαν πιό ανεκτική χώρα φέρεται η Αγγλία (αλλά ο Θεός να την κάνει). Σαν λιγώτερο ανεκτική φέρεται η Πορτογαλία, ενώ μετά πάμε σε καταστάσεις όπως Νεπάλ-Ιράν-Βόρειος Κορέα.

Για την αντιμετώπιση αυτής της καταστάσεως προτείνω την δημιουργία ενός ισχυρού site και φόρουμ που σαν στόχο θα έχει να ταράξει τα λιμνάζοντα ύδατα.

Ένα πρότυπο site αυτής της μορφής είναι το:

https://justiceforpunters.org/

το οποίο το υποστηρίζω.
Υπήρχαν κι άλλα που όμως για διάφορους λόγους είτε σταμάτησαν είτε περιθωριοποιήθηκαν.

Δηλώνω εξ αρχής ότι δεν θέλω να γίνω admin.
Δεν θέλω να είμαι admin για λόγους ουδετερότητος- αφού είμαι αυτός που απευθύνει την έκκληση- αλλά και για κάποιους άλλους ειδικώτερους λόγους.
Θα είμαι όμως supporter.

Δεν με νοιάζει ποιός θα είναι admin.
Ας πάρει και τα λεφτά μεθαύριο από το Υπουργείο Πολιτισμού, που δεν αποκλείεται να ... μας κάνει ΜΚΟ.
Με νοιάζει η συμμετοχή.

Προτείνω συνάντηση στρογγυλής τραπέζης για να ορισθούν οι εναρκτήριοι στόχοι και θα παραθέσω σκατς, τυροπιτάκια, νελικιαμπί αν προσχωρήσετε στην έκκληση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: grizaki74 και goal2
Απάντηση: Έκκληση για δημιουργία φόρουμ/site προς στοιχηματίες

Δεν είναι ανάγκη να γράφετε τηλέφωνα στη φόρα.
Πιστεύω ότι χρειάζεται κάποιο web design, αν και είναι τώρα τόσα πολλά τα freebies που μπορεί να το κάνει και ένας εθελοντής που έχει χρόνο διαθέσιμο.
Πιστεύω επίσης ότι ο πυρήνας που χρειάζεται είναι 20 άτομα, που βέβαια θα λειτουργήσουν πολλαπλασιαστικά, ο καθένας με τις γνωριμίες του, συν βέβαια ότι θα βγαίνουμε και στα web search.
 
Απάντηση: Έκκληση για δημιουργία φόρουμ/site προς στοιχηματίες

Σε όλα αυτά τα χρόνια είδα ότι η αντιμετώπιση του παίκτη από τις εταιρείες στοιχήματος, τις είτε κρατικές είτε ιδιωτικές, είναι ιδιαίτερα άδικη και σκληρή. Δεν τους είπε κανένας βέβαια να μην είναι κερδοφόρες -το αντίθετο μάλιστα- αλλά αυτοί είναι κλέφτες:
Γκανιότες - αποκλεισμοί - άλλες κλεψιές.


Την ίδια στιγμή το κράτος είναι κι αυτό ιδιαίτερα εχθρικό και πάει να κλέψει κι αυτό από πάνω !


Για την αντιμετώπιση αυτής της καταστάσεως προτείνω την δημιουργία ενός ισχυρού site και φόρουμ που σαν στόχο θα έχει να ταράξει τα λιμνάζοντα ύδατα.

Ένα πρότυπο site αυτής της μορφής είναι το:

https://justiceforpunters.org/

το οποίο το υποστηρίζω
.
Aπο τα πιο χρησιμα θεματα αυτο που εγραψες.Δες εδω τα αρχιμ.....α μην πω καμια πιο βαρια κουβεντα πρωι πρωι χωρις μπιπ, μου εχουν λιμιταρει τον λογαριασμο για στοιχημα σε επιπεδα σεντς
ακομα και για μεγαλα ματς, ομως χθεςπου μου εστειλαν το μειλ να παιξω στην νεα online πλατφορμα τζοκερ, το δεχτηκαν το 30αρι που επαιξα.
Στο τζοκερ δεν υπαρχει βλεπεις value και πλεονεκτημα του παιχτη.

Απορω γιατι εχουν σχολιασει μονο 2-3 ατομα εδω και 24+ωρες που το εχεις ανεβασει.Αφου συνεχως παραπονιονται πολλοι εδω για εταιρειες λιμιτς καθυστερησεις πληρωμων κτλ.

Γνωριμιες πολλες οπως ο φιλος grizaki74 που σχολιασε δεν εχω , ομως μπορω να βοηθησω με οποιονδηποτε τροπο μπορεσω.Και φυσικα δεν εχω σκοπο χρηματικο οφελος. Αυτα απο μενα για αρχη.

0.9.png0.91.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: grizaki74
Απάντηση: Έκκληση για δημιουργία φόρουμ/site προς στοιχηματίες

Έκανα μερικές σκέψεις γύρω από το ζήτημα.
Πως γίνεται και μερικά φόρουμ πετυχαίνουν και άλλα δεν πετυχαίνουν (και κλείνουν).
Μιλάμε για οποιασδήποτε μορφής φόρουμ.

Εξαρτάται λοιπόν από διάφορους παράγοντες.

α) Το θέμα που θα διαπραγματεύεται το φόρουμ πόσο δημοφιλές είναι. Η πολιτική π.χ. είναι δημοφιλές, τα "σχέδια τατουάζ" όχι.
β) Στο θέμα που θα διαπραγματεύεται το φόρουμ γίνονται πολλά happenings ή όχι ; Στην πολιτική και στα σπορ υπάρχουν λοιπόν πολλά happenings. Σε άλλα δεν υπάρχουν.
γ) Web design - links.

Αλλά εκτός από αυτά είναι και η κίνηση. Πως την πετυχαίνεις ;
Προχτές εγώ κάτι έψαχνα για την Τσεχία. Βρίσκω ένα φόρουμ που έλεγε "φόρουμ των φίλων της εθνικής Τσεχίας". Λέω "α ωραία" και μπαίνω σ' αυτό. Αλλά μου έγραφε "last post August 2018". Άρα, τέρμα, δεν υπάρχει αυτό το φόρουμ.
Το ίδιο και αν γράφουν 1-2-3 τη μέρα. Πάλι προς το μηδέν τείνει η κατάσταση.
Αλλά ακόμα και το facebook με μηδέν users ξεκίνησε. Είναι άκυρο να μου πει εμένα κανείς ότι "δεν είσαι σαν το facebook", διότι πρέπει να με συγκρίνει με το facebook των πρώτων ημερών και όχι με το σημερινό facebook.

Καταλήγω λοιπόν στο εξής: Εκτός από το θέμα του σχεδιασμού χρειάζεται ένας αρχικός πυρήνας από 20-25 πρόσωπα που θα δημιουργήσουν κίνηση. Πιό πολλοί αν είναι στην αρχική ομάδα καλό θα είναι, πιό λίγοι αποτυγχάνει.
Στη συνέχεια θα μετρήσουν τα (α), (β), (γ) που λέω παραπάνω.

Στο θέμα μας λοιπόν, η κατασκευαστική εργασία δεν είναι θέμα παρά μερικών ημερών, το πολύ μερικών εβδομάδων.
Πρέπει όμως να σχηματισθεί μία ομάδα από "αφιερωμένους" users.
 

Προγνωστικά

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Άρης - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Μονακό - Λιλ
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Λοριάν - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Κλαμπ Μπριζ - Γκενκ
  • 21:30
    Novasports News
    • Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριζ
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Γουλβς - Μπόρνμουθ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αγιαξ - Εξέλσιορ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Αταλάντα - Φιορεντίνα
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Μαρσέιγ - Νις
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Μάντσεστερ Γ. - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
  • 22:00
    Novasports Start
    • Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Έβερτον - Λίβερπουλ
  • Αύριο 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε - Παλμέιρας
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Μονακό - Φενέρμπαχτσε
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
  • Αύριο 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μπόστον Σέλτικς - Μαϊάμι Χιτ
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 128
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: