Αμερικάνικη Επανάσταση

Neat Monster

Well-Known Member
19 Αυγ 2014
924
562
93
@@@@@.jpg



1)Ποντάρω αποκλειστικά Αγγλία( πρεμιερ λιγκ) και Αμερική (ΜLS) εξού και ο τίτλος.

2) Ποντάρω σχεδόν αποκλειστικά σε ασιατικά χάντικαπ (90% τουλάχιστον) με ελάχιστες παρασπονδίες κάποιο γκολ/γκολ ή κάτι που να μου κάνει.

3) Θα κρατάω ταμείο και αρχίζω με κάβα = 100 units.

Αυτά προς το παρόν τα υπόλοιπα στην πορεία, καλή μας τύχη!
:)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

1) Sunderland (+0,5) @ 1.95 stake 3/10

2) West ham (+1,5) @ 1.85 stake 3/10
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Denistone και kosdpthess
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Καλή επιτυχία
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

3) Man utd (-0,5) @ 2,00 stake 2/10
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

4) Chelsea - Arsenal : chelsea @ 2.50 stake 2/10
 
  • Like
Αντιδράσεις: coria
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Μερικά σχόλια για τις εώς τώρα επιλογές και για τις επόμενες.


1)Sunderland (+0,5) @ 1.95 stake 3/10 το συγκεκριμένο μπετ επιλέχθηκε με την λογική 2 ισοδύναμων (πάνω-κάτω ομάδων) και ότι η Αστον βίλλα δεν μπορεί να προσφέρεται σε αποδόσεις φαβορί 1.90. Έναν άσο που εγω κοστολογούσα με 2.20-2.30 οποτε και αποφάσισα να τον κοντράρω με ένα χαλαρό 3/10 . Τελικα ήρθε ένα οριακό 2-2 και θεωρώ το συγκεκριμένο ένα κακό μπετ παρότι πλήρωσε, και συγκεκριμένες ομάδες δεν αξίζουν εμπιστοσύνη.


2) West ham (+1,5) @ 1.85 stake 3/10 fair χαντικαπ θα ήταν το +1,25 για την west ham που θυμίζω έπαιζε στην έδρα της Λίβερπουλ, και η αλήθεια είναι ότι τόσο άνοιξε . Άπλα πέρνοντας ποντάρισμα ο ασος το χαντικαπ απο -1.25 έγινε -1,5 για την Λίβερπουλ οπότε το +1.5 της φιλοξενούμενης έγινε μια έυκολη επιλογή(στο στοίχημα λειτουργώ ως "οπορτουνιστής" και δεν διστάζω να πάω κόντρα στη μάζα, δηλαδή όταν εξαιτίας του πονταρίσματος της μάζας δημιουργείτε μια ευκαιρία δεν διστάζω να την αρπάξω και ας μην με ψήνει τρελά ένα ματς, πρώτα έρχεται η απόδοση και επειτα η πρόβλεψη. Επιπλέον βοήθησε το γεγονός ότι ήταν βέβαιο οτι θα σκοράρει η Γουέστ Χαμ , άρα με το +1,5 για να πάμε "κουβά" έπρεπε να ρίξει 3 μπαλάκια η γηπεδούχος. Με 0-0 στην Άρσεναλ φτωχό 1-0 με Μπόρνμουθ και έπισης φτωχό 0-1 με στόουκ με γκολάρα του κουτίνιο στο 90' , δηλαδή 2 γκολ σε 3 ματς, φαντάζει αφύσικο να βάλεις 3 γκολ ξαφνικά. και εδώ χαλαρο 3/10 πόνταρα. Το τελικό σκορ ήταν 0-3.(ανευ σημασίας και το 2-1 μας έκανε)

3) Man utd (-0,5) @ 2,00 stake 2/10 εδώ πάλι κόντραρα την Λίβερπουλ καθώς έβλεπά αντιστροφή κλίματος στην Μάντσεστερ με 2 καλές μεταγραφές, Μαρτιάλ και Ντε χέα, τον καλύτερο παίχτη της Λίβερπουλ κουτίνιο να μην παίζει, το οποίο ήταν καταλυτικός παράγοντας για να ποντάρω. Οπότε έχουμε 2 όμαδες που δεν παίζουν ιδιαίτερα καλά άλλα τεράστια διαφορά στην ποιότητα των 2 ρόστερ. το 2.00 του ασου ήταν κάτι παραπάνω απο fair.1.80- 1,90 τον κοστολογούσα και τελικά τόσο κατέληξε όταν άρχισε το ματς. Έδω πήγαινα για δυνατο χτύπημα( το μοναδικό μπετ του σαβ/κου) αλλά επειδή είναι νωρίς το 5/10 το έκανα 4/10. Η ανυπαρξία του φαν χαν και η μετρία πορεία της Μάντσεστερ με έκανε να κόψω άλλη 1 μοναδα και εκεί που πήγα να ποντάρω 3/10 έκοψα άλλη μια γιατί σκέφτηκα μήπως υπερεκτιμώ την αγαπημένη μου ομάδα. Και τελικά κατέληξα σε ένα ταπεινό 2/10. 3-1 τελικό σκορ

Αργότερα θα σχολιάσω τα ματς του επόμενου σ/κ της Πρέμιερ και το ποντάρισμα που ήδη έκανα στον άσο της Τσέλση με 2.50 το οποίο έπεσε στο 2.30 και αναμένεται να πέσει κι άλλο καθώς 2.50 στην πρωταθλήτρια Αγγλίας που προπονεί ο Μουρίνιο εντός με την Αρσεναλ , νομίζω ότι ήταν ένα ξεκάθαρο value bet....

 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Καλή συνέχεια! Σχετικά βατός διάδρομος και βατές συνθήκες.

υ.γ. πήγαινε ρίξε μια καρπαζιά σε τσουτ και μπιστ..
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Καλή συνέχεια! Σχετικά βατός διάδρομος και βατές συνθήκες.

υ.γ. πήγαινε ρίξε μια καρπαζιά σε τσουτ και μπιστ..

Ευχαριστω Γκάλβα.

Το σχετικά βατό διάδρομο και βατές συνθήκες δεν είμαι σίγουρος οτι το καταλαβαίνω απόλυτα.
Μάλλον θα αναφέρεσε στο συντηριτικό staking plan που έχω και στο "εύκολο" πρωτάθλημα της Πρέμιερ λιγκ που επέλεξα να ασχοληθώ, άλλα και στις ολίγον φτωχές αποδόσεις γύρω στο 2.00.
Αν αυτό εννοείς τότε θα σου πω οτι αφου το κέρδος είναι το ζητούμενο γιατί να κάνουμε την ζωή μας δύσκολη και να ασχολούμαστε με πολλά πρωταθλήματα που δεν ξέρουμε καλά και με ζόρικες αποδόσεις ενώ υπάρχει ένας πιο βατός δρόμος?

υ.γ. : Δεν ξαναδίνω καμία καρπαζιά :emb: , γιατι αφενός δεν αξίζει τον κόπο και αφετέρου δεν θα αλλάξει και κάτι, άσε ο καθένας να κάνει οτι θέλει...
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Δεν είναι εύκολο βρε. Τα υπόλοιπα μπορείς να τα καταλάβεις μόνος σου τί εννοώ. Είναι σχετικά βατός διάδρομος ναι, τηρουμένων των συνθηκών που βλέπω να έχεις δρομολογήσει και σε συχνότητα αλλά και σε αποδόσεις. Μην φαγουριάζεσαι. Είμαι ο τελευταίος που με νοιάζει η....πράσινη εικόνα... Η τσέπη μου με νοιάζει εμένα.
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

4) Chelsea - Arsenal : chelsea @ 2.50 stake 2/10

Εδώ τι να γράψω, απο την μία το 2.50 δεν υπάρχει πλέον και απο την άλλη στο 2.30 δεν με νοιάζει να ασχολήθω. Το 2.50 ήταν value στα μάτια μου καθως Chelsea 17η δεν γίνεται. Ομάδα με απολογισμό πέρσυ με την ίδια ακριβως ομάδα 15-4-0 εντος δεν την δίνεις 2.50.... απλά δεν το κάνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Denistone
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

βάλε και το βιντεάκι του Μουρίνιο που λέει πόσο φανταστικός είναι, ψάξε το να λιποθυμήσεις στο γέλιο :bravo: Καλό βράδυ!
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

5) Bournemouth - Sunderland : Sunderland @ 5.5 stake 1/10

Η Μπορνμουθ με εξαίρεση το "πυροτέχνημα" στην έδρα της Γουεστ χαμ (3-4 νίκησε) έχει 3 ήττες και μία ισοπαλία και σύνολο 4 βαθμούς , σε ένα πολύ εύκολο πρόγραμμα εως τώρα.
Έχει το χειρότερο ρόστερ της κατηγορίας και προσφέρεται ως φαβορί του 1.60-1.70 εναντίον της Σάντερλαντ η οποία ηταν τραγική στις 2 πρώτες αγωνιστικές αλλά έπειτα απέσπασε 2 ισοπαλίες και την προηγούμενη βδομάδα έχασε απο την Τότεναμ με πολύ καλή απόδοση.
Ανοδικό μομέντουμ για την φιλοξενουμενη εναντίον μιας αδιάφορης νεοφώτιστης. Τετοιά ματς 6ποντα τα έχει φάει με το τσουβάλι η συγκεκριμένη ομάδα και νομίζω μπορεί να πάρει αποτέλεσμα.
Το χ2 στο 2.20 μου φάνηκε "φτωχό" το 3,50 στο dnb κουτσουρεμένο οπότε πάω με 1/10 στο ξερό διπλό του 5,50.
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Στα υπόλοιπα ματς ο άσος της Νιούκαστλ ήμουν στο τσακ να τον ποντάρω(ισως το κάνω αυριο), είναι μια καλή επιλογή, και σκέφτομαι και την κόντρα της man city με την Γουεστ χαμ στο +1,75 παρακαλώ!
ΘΑ εξαρτηθεί και πως αλλάξουν οι αποδόσεις, αν το +1,75 της Γουεστ γίνει +2.0 θα ποντάρω με χίλια(λεμε τωρα), αν γίνει +1,5 θα παω εύκολα πάσο, και παει λέγοντας και στα υπόλοιπα ματς.
Το dnb της Νιούκαστλ δεν με έψηνε τόσο όσο ήταν στο 1,80 και τώρα βρίσκεται στο 1,65 και εννοείται δεν το ποντάρω με τίποτα, Αν γίνει κανα θαύμα και πάει πάλι 1,75-1,80 ίσως το ξανασκεφτώ.

Το ματσάκι που έχει πλάκα είναι το Αστον βίλλα-Γουεστ μπρομ, διότι στις σημειώσεις μου που έχω κάνει μια ιδιαίτερη ανάλυση στην φόρμα της(οχι το κλασσικό νικη-ηττα-χ-ηττα-ηττα) βγαίνει αρνητικό μομέντουμ(φόρμα) για την Βίλλα και θετικό για της Μπρομ!!! που σημαίνει οτι θα έπρεπε να ποντάρω το χ2 ή το +0,25 αυτόματα. Αλλά κάτι μου λέει οτι θα βγεί άσος το ματς(εμπειρικά) και γι αυτο το άφησα.Ειμαι περιεργός να δω τι θα γίνει.
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

6) Bournemouth - Sunderland : Sunderland (+1.0) @ 2.025 stake 4/10
7) Chelsea - Arsenal : Chelsea @ 2,50 stake 1/10
(εδώ επείδη ξανα εμφανίστηκε το 2.50 του ασου προσθέτω αλλο ένα unit )
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Ο γιαλός είναι στραβός ή στραβά αρμενίζουμε? 2.60 η Τσέλσυ μόλις, ο άσος της Μπόρνμουθ πήγε στο 1,55+ απο το 1.75 που ήταν χθες, γι αυτο πήρα και το +1,0 της Σαντερλαντ δυνατά
Το dnb τις Νιουκαστλ που καποιος έτρεξε να πονταρει στο 1,65 στο φτλ :bravo: τωρα βρίσκεται στο 1.775
Οτι βλεπω ο κόσμος βλέπει το αναπόδο και με κοντράρει.... :priest:

Α ξέχασα η Γουεστ χαμ απο 1.75 πηγε +2.0 με τις ευλογίες της "μάζας".
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Μπααα δεν είναι η μάζα απλά μάλλον επεσες έξω συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες
 
  • Like
Αντιδράσεις: Neat Monster
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

8) Man city - West ham : west ham (+2.0) @ 1,875 stake 3/10
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • Αύριο 19-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)"...