Αμερικάνικη Επανάσταση

Neat Monster

Well-Known Member
19 Αυγ 2014
924
562
93
@@@@@.jpg



1)Ποντάρω αποκλειστικά Αγγλία( πρεμιερ λιγκ) και Αμερική (ΜLS) εξού και ο τίτλος.

2) Ποντάρω σχεδόν αποκλειστικά σε ασιατικά χάντικαπ (90% τουλάχιστον) με ελάχιστες παρασπονδίες κάποιο γκολ/γκολ ή κάτι που να μου κάνει.

3) Θα κρατάω ταμείο και αρχίζω με κάβα = 100 units.

Αυτά προς το παρόν τα υπόλοιπα στην πορεία, καλή μας τύχη!
:)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

1) Sunderland (+0,5) @ 1.95 stake 3/10

2) West ham (+1,5) @ 1.85 stake 3/10
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Denistone και kosdpthess
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Καλή επιτυχία
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

3) Man utd (-0,5) @ 2,00 stake 2/10
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

4) Chelsea - Arsenal : chelsea @ 2.50 stake 2/10
 
  • Like
Αντιδράσεις: coria
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Μερικά σχόλια για τις εώς τώρα επιλογές και για τις επόμενες.


1)Sunderland (+0,5) @ 1.95 stake 3/10 το συγκεκριμένο μπετ επιλέχθηκε με την λογική 2 ισοδύναμων (πάνω-κάτω ομάδων) και ότι η Αστον βίλλα δεν μπορεί να προσφέρεται σε αποδόσεις φαβορί 1.90. Έναν άσο που εγω κοστολογούσα με 2.20-2.30 οποτε και αποφάσισα να τον κοντράρω με ένα χαλαρό 3/10 . Τελικα ήρθε ένα οριακό 2-2 και θεωρώ το συγκεκριμένο ένα κακό μπετ παρότι πλήρωσε, και συγκεκριμένες ομάδες δεν αξίζουν εμπιστοσύνη.


2) West ham (+1,5) @ 1.85 stake 3/10 fair χαντικαπ θα ήταν το +1,25 για την west ham που θυμίζω έπαιζε στην έδρα της Λίβερπουλ, και η αλήθεια είναι ότι τόσο άνοιξε . Άπλα πέρνοντας ποντάρισμα ο ασος το χαντικαπ απο -1.25 έγινε -1,5 για την Λίβερπουλ οπότε το +1.5 της φιλοξενούμενης έγινε μια έυκολη επιλογή(στο στοίχημα λειτουργώ ως "οπορτουνιστής" και δεν διστάζω να πάω κόντρα στη μάζα, δηλαδή όταν εξαιτίας του πονταρίσματος της μάζας δημιουργείτε μια ευκαιρία δεν διστάζω να την αρπάξω και ας μην με ψήνει τρελά ένα ματς, πρώτα έρχεται η απόδοση και επειτα η πρόβλεψη. Επιπλέον βοήθησε το γεγονός ότι ήταν βέβαιο οτι θα σκοράρει η Γουέστ Χαμ , άρα με το +1,5 για να πάμε "κουβά" έπρεπε να ρίξει 3 μπαλάκια η γηπεδούχος. Με 0-0 στην Άρσεναλ φτωχό 1-0 με Μπόρνμουθ και έπισης φτωχό 0-1 με στόουκ με γκολάρα του κουτίνιο στο 90' , δηλαδή 2 γκολ σε 3 ματς, φαντάζει αφύσικο να βάλεις 3 γκολ ξαφνικά. και εδώ χαλαρο 3/10 πόνταρα. Το τελικό σκορ ήταν 0-3.(ανευ σημασίας και το 2-1 μας έκανε)

3) Man utd (-0,5) @ 2,00 stake 2/10 εδώ πάλι κόντραρα την Λίβερπουλ καθώς έβλεπά αντιστροφή κλίματος στην Μάντσεστερ με 2 καλές μεταγραφές, Μαρτιάλ και Ντε χέα, τον καλύτερο παίχτη της Λίβερπουλ κουτίνιο να μην παίζει, το οποίο ήταν καταλυτικός παράγοντας για να ποντάρω. Οπότε έχουμε 2 όμαδες που δεν παίζουν ιδιαίτερα καλά άλλα τεράστια διαφορά στην ποιότητα των 2 ρόστερ. το 2.00 του ασου ήταν κάτι παραπάνω απο fair.1.80- 1,90 τον κοστολογούσα και τελικά τόσο κατέληξε όταν άρχισε το ματς. Έδω πήγαινα για δυνατο χτύπημα( το μοναδικό μπετ του σαβ/κου) αλλά επειδή είναι νωρίς το 5/10 το έκανα 4/10. Η ανυπαρξία του φαν χαν και η μετρία πορεία της Μάντσεστερ με έκανε να κόψω άλλη 1 μοναδα και εκεί που πήγα να ποντάρω 3/10 έκοψα άλλη μια γιατί σκέφτηκα μήπως υπερεκτιμώ την αγαπημένη μου ομάδα. Και τελικά κατέληξα σε ένα ταπεινό 2/10. 3-1 τελικό σκορ

Αργότερα θα σχολιάσω τα ματς του επόμενου σ/κ της Πρέμιερ και το ποντάρισμα που ήδη έκανα στον άσο της Τσέλση με 2.50 το οποίο έπεσε στο 2.30 και αναμένεται να πέσει κι άλλο καθώς 2.50 στην πρωταθλήτρια Αγγλίας που προπονεί ο Μουρίνιο εντός με την Αρσεναλ , νομίζω ότι ήταν ένα ξεκάθαρο value bet....

 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Καλή συνέχεια! Σχετικά βατός διάδρομος και βατές συνθήκες.

υ.γ. πήγαινε ρίξε μια καρπαζιά σε τσουτ και μπιστ..
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Καλή συνέχεια! Σχετικά βατός διάδρομος και βατές συνθήκες.

υ.γ. πήγαινε ρίξε μια καρπαζιά σε τσουτ και μπιστ..

Ευχαριστω Γκάλβα.

Το σχετικά βατό διάδρομο και βατές συνθήκες δεν είμαι σίγουρος οτι το καταλαβαίνω απόλυτα.
Μάλλον θα αναφέρεσε στο συντηριτικό staking plan που έχω και στο "εύκολο" πρωτάθλημα της Πρέμιερ λιγκ που επέλεξα να ασχοληθώ, άλλα και στις ολίγον φτωχές αποδόσεις γύρω στο 2.00.
Αν αυτό εννοείς τότε θα σου πω οτι αφου το κέρδος είναι το ζητούμενο γιατί να κάνουμε την ζωή μας δύσκολη και να ασχολούμαστε με πολλά πρωταθλήματα που δεν ξέρουμε καλά και με ζόρικες αποδόσεις ενώ υπάρχει ένας πιο βατός δρόμος?

υ.γ. : Δεν ξαναδίνω καμία καρπαζιά :emb: , γιατι αφενός δεν αξίζει τον κόπο και αφετέρου δεν θα αλλάξει και κάτι, άσε ο καθένας να κάνει οτι θέλει...
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Δεν είναι εύκολο βρε. Τα υπόλοιπα μπορείς να τα καταλάβεις μόνος σου τί εννοώ. Είναι σχετικά βατός διάδρομος ναι, τηρουμένων των συνθηκών που βλέπω να έχεις δρομολογήσει και σε συχνότητα αλλά και σε αποδόσεις. Μην φαγουριάζεσαι. Είμαι ο τελευταίος που με νοιάζει η....πράσινη εικόνα... Η τσέπη μου με νοιάζει εμένα.
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

4) Chelsea - Arsenal : chelsea @ 2.50 stake 2/10

Εδώ τι να γράψω, απο την μία το 2.50 δεν υπάρχει πλέον και απο την άλλη στο 2.30 δεν με νοιάζει να ασχολήθω. Το 2.50 ήταν value στα μάτια μου καθως Chelsea 17η δεν γίνεται. Ομάδα με απολογισμό πέρσυ με την ίδια ακριβως ομάδα 15-4-0 εντος δεν την δίνεις 2.50.... απλά δεν το κάνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Denistone
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

βάλε και το βιντεάκι του Μουρίνιο που λέει πόσο φανταστικός είναι, ψάξε το να λιποθυμήσεις στο γέλιο :bravo: Καλό βράδυ!
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

5) Bournemouth - Sunderland : Sunderland @ 5.5 stake 1/10

Η Μπορνμουθ με εξαίρεση το "πυροτέχνημα" στην έδρα της Γουεστ χαμ (3-4 νίκησε) έχει 3 ήττες και μία ισοπαλία και σύνολο 4 βαθμούς , σε ένα πολύ εύκολο πρόγραμμα εως τώρα.
Έχει το χειρότερο ρόστερ της κατηγορίας και προσφέρεται ως φαβορί του 1.60-1.70 εναντίον της Σάντερλαντ η οποία ηταν τραγική στις 2 πρώτες αγωνιστικές αλλά έπειτα απέσπασε 2 ισοπαλίες και την προηγούμενη βδομάδα έχασε απο την Τότεναμ με πολύ καλή απόδοση.
Ανοδικό μομέντουμ για την φιλοξενουμενη εναντίον μιας αδιάφορης νεοφώτιστης. Τετοιά ματς 6ποντα τα έχει φάει με το τσουβάλι η συγκεκριμένη ομάδα και νομίζω μπορεί να πάρει αποτέλεσμα.
Το χ2 στο 2.20 μου φάνηκε "φτωχό" το 3,50 στο dnb κουτσουρεμένο οπότε πάω με 1/10 στο ξερό διπλό του 5,50.
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Στα υπόλοιπα ματς ο άσος της Νιούκαστλ ήμουν στο τσακ να τον ποντάρω(ισως το κάνω αυριο), είναι μια καλή επιλογή, και σκέφτομαι και την κόντρα της man city με την Γουεστ χαμ στο +1,75 παρακαλώ!
ΘΑ εξαρτηθεί και πως αλλάξουν οι αποδόσεις, αν το +1,75 της Γουεστ γίνει +2.0 θα ποντάρω με χίλια(λεμε τωρα), αν γίνει +1,5 θα παω εύκολα πάσο, και παει λέγοντας και στα υπόλοιπα ματς.
Το dnb της Νιούκαστλ δεν με έψηνε τόσο όσο ήταν στο 1,80 και τώρα βρίσκεται στο 1,65 και εννοείται δεν το ποντάρω με τίποτα, Αν γίνει κανα θαύμα και πάει πάλι 1,75-1,80 ίσως το ξανασκεφτώ.

Το ματσάκι που έχει πλάκα είναι το Αστον βίλλα-Γουεστ μπρομ, διότι στις σημειώσεις μου που έχω κάνει μια ιδιαίτερη ανάλυση στην φόρμα της(οχι το κλασσικό νικη-ηττα-χ-ηττα-ηττα) βγαίνει αρνητικό μομέντουμ(φόρμα) για την Βίλλα και θετικό για της Μπρομ!!! που σημαίνει οτι θα έπρεπε να ποντάρω το χ2 ή το +0,25 αυτόματα. Αλλά κάτι μου λέει οτι θα βγεί άσος το ματς(εμπειρικά) και γι αυτο το άφησα.Ειμαι περιεργός να δω τι θα γίνει.
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

6) Bournemouth - Sunderland : Sunderland (+1.0) @ 2.025 stake 4/10
7) Chelsea - Arsenal : Chelsea @ 2,50 stake 1/10
(εδώ επείδη ξανα εμφανίστηκε το 2.50 του ασου προσθέτω αλλο ένα unit )
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Ο γιαλός είναι στραβός ή στραβά αρμενίζουμε? 2.60 η Τσέλσυ μόλις, ο άσος της Μπόρνμουθ πήγε στο 1,55+ απο το 1.75 που ήταν χθες, γι αυτο πήρα και το +1,0 της Σαντερλαντ δυνατά
Το dnb τις Νιουκαστλ που καποιος έτρεξε να πονταρει στο 1,65 στο φτλ :bravo: τωρα βρίσκεται στο 1.775
Οτι βλεπω ο κόσμος βλέπει το αναπόδο και με κοντράρει.... :priest:

Α ξέχασα η Γουεστ χαμ απο 1.75 πηγε +2.0 με τις ευλογίες της "μάζας".
 
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

Μπααα δεν είναι η μάζα απλά μάλλον επεσες έξω συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες
 
  • Like
Αντιδράσεις: Neat Monster
Απάντηση: Αμερικάνικη Επανάσταση

8) Man city - West ham : west ham (+2.0) @ 1,875 stake 3/10
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...