Ανάληψη Betrebels

Παίδες μην φοβάστε να κάνετε καταγγελίες σε στοιχηματικές εταιρίες εάν έχετε δίκιο. Όταν χρειάστηκε έκανα και εγώ στην IBAS για την NOVIBET και ενώ μου είχαν κλείσει το λογαριασμό και κατασχέσει κατάθεση και κέρδη, στο τέλος πληρώθηκα μέχρι τελευταίου ευρώ! Οι καταγγελίες είναι δωρεάν απλά μπορεί να πάρουν αρκετό χρόνο να διευθετηθούν. Βρίσκεις μέσω του link της ιστοσελίδας μας που ανήκει κάθε εταιρία και προχωράς. Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους διαχειριστές του site είναι εάν γνωρίζουν το κατά πόσο υπάρχουν και επιπτώσεις από τις αρχές αδειοδότησης, στις εταιρίες που μας κατάσχουν τα χρήματα μας αδίκως και στο τέλος δικαιωνόμαστε. Γιατί έχω την εντύπωση πως κατάσχουν αβέρτα και αδίκως χρήματα και κλείνουν λογαριασμούς. Λίγοι από εμάς εν τέλη προβαίνουμε σε καταγγελίες, οι περισσότεροι σκέφτονται που να μπλέξω τώρα... και έτσι οι εταιρίες βάζουν τσέπη τα χρήματα των υπολοίπων...
 
Δεν εχω υπόψη μου να εχουν επιπτώσεις. Δεν εχω ακούσει ή διαβάσει π.χ. για πρόστιμα ή αφαίρεση αδειών. Αν υπήρχαν... μαλλον καποιες δεν θα υπήρχαν σημερα...
Μονο οι παίκτες μπορούν να τις τιμωρήσουν με το να μην παιζουν σε αυτές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon
"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι


Σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή και Μαλτέζικη νομοθεσία όποιο μέλος μας καταθέσει παραπάνω από 2,000 ευρώ σε διάστημα 180 ημερών, είναι απαραίτητο να μας στείλει κάποιο από τα παρακάτω έγγραφα. Θα πρέπει να στείλετε αυτό το έγγραφο εντός 30 ημερών. Ανάλογα με την πηγή του εισοδήματος σας, μπορείτε να επιλέξετε ένα από τα παρακάτω έγγραφα:



1. Τα αποδεκτά έγγραφα είναι τα ακόλουθα:

Προσφατη βεβαίωση αποδοχών

Εκκαθαριστικό φορολογικής δήλωσης

Απόδειξη μισθωτήριου

Λήψη αποζημίωσης αποζημίωσης που βρέθηκε στον συμφωνημένο τελικό διακανονισμό από τον εργοδότη

Πώληση στοιχείων περιουσιακού στοιχείου στη δήλωση ολοκλήρωσης

Δήλωση χρημάτων κληρονομιάς

Κυριότητα ιδιοκτησίας / Μητρώα περιουσίας



Επιπλέον χρειαζόμαστε:



2. Για καταθέσεις μέσω κάρτας VISA/Mastercard κτλ, παρακαλούμε να μας αποστείλετε ένα έγχρωμο αντίγραφο και των 2 όψεων αυτής.

Μπορείτε να αφήσετε ορατά μόνο τα πρώτα 6 και τα τελευταία 4 ψηφία του αριθμού της κάρτας (123456XXXXXX1234) και να κρύψετε τον τριψήφιο αριθμό ασφαλείας στην πίσω όψη.


3.Ένα email με την φωτογραφία σας, στην οποία θα εμφανίζεστε εσείς ο ίδιος, να κρατάτε στο χέρι σας την πρώτη όψη της ταυτότητάς σας ή του διαβατηρίου σας (σε έγχρωμο jpg αρχείο).
Ένα email με το ιστορικό του λογαριασμού σας στην Paysafe, για το διάστημα μεταξύ( μου ζητάνε διάστημα 6 μηνών ). Αυτό το μέιλ έλαβα μετά από λίγους μήνες που εχω την συγκεκριμένη εταιρεία λίγο κερδισμένος σε τριψήφια επίπεδα και αφού πλέον πέρασα σε 4 ψηφία επίπεδα όπως και το υπόλοιπο του λογαριασμού μου. Αφορμή να το λάβω η ακύρωση μιας ανάληψης και αφού μπήκε ώρες μετά να ρωτήσω είπαν να το στείλουν . Αμέσως έστειλα ότι μου ζητάνε αν και το ιστορικό πεισειφ μου φαίνεται πολύ περίεργο . Να σημειώσω ότι είχα καταθέσει μόνο 1-2 φορές με πείσειφ χωρίς ανάληψη γιατί είχαχάσει .Μετά κατέθετα με 2 visa στις οποίες έκανα αμέτρητες αναλήψεις χωρίς πρόβλημα η να μου ζητήσουν ποτέ το ιστορικό paysafe .μόνο τα κλασικά εξ αρχής αποδεικτικό κατοικίας , ταυτότητα , φωτό καρτών που είχα στείλει . Να προσθέσω ότι όντως συνολικά έχω καταθέσει παραπάνω από όσα λένε μόνο και μόνο γιατί μπορεί να κάνω ανάληψη 200€ να μπουν στην βίζα άμεσα και μετά από 2 ώρες να δω κάτι καλό να τα βάλω κατάθεση και να ποντάρω.οποτε έτσι ανεβαίνει το ποσό καταθέσεων αφού υπάρχουν πολλές αναλήψεις . Στο προκειμενο επειδή η συγκεκριμένη εταιρία μου έβαλε και όριο 10€ την ίδια μέρα με το μέιλ αυτό οπότε προφανώς δεν με θέλει για πελάτη τι να κάνω από εδώ και πέρα όσο αναφορά τα χρήματα μου ; Έστειλα αμέσως ότι μου ζήτησαν να ξεμπερδευω γιατί δεν έχω να κρύψω κατι μου είπαν 48 ώρες παίρνει ο έλεγχος με σειρά προτεραιότητας εκτός αν υπάρχει μεγάλη αναμονή και ως τότε φυσικά απαγόρευση αναλήψεων . Μυρίζομαι δυσκολίες τα παιδιά παραπανω που είχατε το ίδιο θέμα κάποια συμβουλή; Τα θέλω τα χρήματα σύντομα όχι σε 2 μήνες... Υ.Γ (ντροπή πραγματικά )
 
Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

θα σας παρακαλούσαμε να μας στείλετε το εκκαθαριστικο (2019)σας επίσης προσέξτε οτι στο αντίγραφο (PAYSAFE) πρέπει να εμφανίζονται όλες οι συναλλαγές για την καθορισμένη περίοδο καθώς και οι ημερομηνίες πάνω στη σελίδα για να ξέρουμε τι έχετε επιλέξει και όλα τα στοιχεία συμπεριλαμβανομένων των ποσών και των παραληπτών/ αποστολέων να είναι ορατά. Αν χρειαστείτε περισσότερες από μία σελίδες παρακαλούμε τραβήξτε και την τελευταία συναλλαγή της προηγούμενης σελίδας ώστε να φαίνεται η συνέχεια των συναλλαγών. Όπως το περίμενα κάνουν που μπορούν για να μην πληρώσουν . Τι κάνω κάποια συμβουλή;
 
Αν οι συναλλαγές σου είναι αναλήψεις καταθέσεις σε νόμιμες εταιρίες μπορείς να τους στείλεις τις κινήσεις για να περιμείνεις και να μην μπεις στην κοντρα οτι αυτό ειναι παράνομο διότι οι κινήσεις είναι ως προς την περιγραφή τους προσωπικά δεδομένa που δεν σχετιζoνται με τον έλεγχο που κάνουν. Παράδειγμα για πιο λογο να δουν ότι πλέρωσα 50 ευρώ συνδρομή στο site αγορια που τρώνε αγγούρι και τους πάει γουρι; αυτό είναι προσωπικά δεδομένα. Αν υπάρχουν λοιπόν κινήσεις που δεν θέλεις να δουν επεξεργάζεσαι τις κινήσεις και τους λες δείτε τα οικονομικά δεδομένα επειδή τα ποσά ως προσωπικά δεδομένα σχετίζονται με τον οικονομικο έλεγχο αλλά οι κινήσεις είναι και αυτές προσωπικά δεδομένα άσχετες με αυτόν. Αλώστε για αυτό και η νομοθεσία δεν αναφέρει statements.
 
Αν οι συναλλαγές σου είναι αναλήψεις καταθέσεις σε νόμιμες εταιρίες μπορείς να τους στείλεις τις κινήσεις για να περιμείνεις και να μην μπεις στην κοντρα οτι αυτό ειναι παράνομο διότι οι κινήσεις είναι ως προς την περιγραφή τους προσωπικά δεδομένa που δεν σχετιζoνται με τον έλεγχο που κάνουν. Παράδειγμα για πιο λογο να δουν ότι πλέρωσα 50 ευρώ συνδρομή στο site αγορια που τρώνε αγγούρι και τους πάει γουρι; αυτό είναι προσωπικά δεδομένα. Αν υπάρχουν λοιπόν κινήσεις που δεν θέλεις να δουν επεξεργάζεσαι τις κινήσεις και τους λες δείτε τα οικονομικά δεδομένα επειδή τα ποσά ως προσωπικά δεδομένα σχετίζονται με τον οικονομικο έλεγχο αλλά οι κινήσεις είναι και αυτές προσωπικά δεδομένα άσχετες με αυτόν. Αλώστε για αυτό και η νομοθεσία δεν αναφέρει statements.
Συνναλαγες και συγκεκριμένα καταθέσεις (γιατί ανάληψη μετά γινόταν με τραπεζικό έμβασμα όχι στην paysafe ) μόνο με 3-4 στοιχηματικες νόμιμες έχω ούτε κάτι παράνομο ούτε αγγούρια.. στην συγκεκριμένη μια κατάθεση βρήκα γιατί χρησιμοποίησα visa όλες τις άλλες φορές που κατέθεσα.
 
Για το ιστορικό 7 μηνών της πεισειφ λένε θέλουν σε pdf ξέρει κανείς πως το κατεβάζω σε pdf?
 
Για το ιστορικό 7 μηνών της πεισειφ λένε θέλουν σε pdf ξέρει κανείς πως το κατεβάζω σε pdf?
Με google chrome μπορείς να πας εκτύπωση, εκεί που είναι να διαλέξεις εκτυπωτή πατάς και βγάζει επιλογή αποθήκευση ως pdf και έτσι το αποθηκεύει σε pdf
 
Ευχαριστώ φίλε μέσω κινητού δεν γινόταν μέσω πσ βγαίνει ωραία και περιποιημένα .
 
Έστειλα και τα νέα έγγραφα που μου ζήτησαν και περιμένω ενημέρωση , θα ενημερώσω για την εξέλιξη θετική η αρνητική τις επόμενες μέρες .
 
  • Like
Αντιδράσεις: A L E X και BetLaden
Για την ιστορία με πλήρωσε κανονικά μετά απο λίγες μέρες.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...