Ανάπτυξη νέου κατασκευαστικού προγράμματος

fairplay

Οταν εχεις πιασει 8/9 και εχεις μεχρι τωρα επιβεβαιωμενη αποδοση 1500 αν πατησεις κασαουτ εχω την εντυπωση οτι δε θα σου δωσει 1500 αλλα λιγοτερα .Θα σου δωσει το 85% του 1500 , δλδ 1275 ....

Οταν λες επιβεβαιωμενη αποδοση 1500 στα 8/9 βαζεις και το 9νατο μαζι η μεχρι το 8δοο?
 
fairplay

Οταν εχεις πιασει 8/9 και εχεις μεχρι τωρα επιβεβαιωμενη αποδοση 1500 αν πατησεις κασαουτ εχω την εντυπωση οτι δε θα σου δωσει 1500 αλλα λιγοτερα .Θα σου δωσει το 85% του 1500 , δλδ 1275 ....

Οταν λες επιβεβαιωμενη αποδοση 1500 στα 8/9 βαζεις και το 9νατο μαζι η μεχρι το 8δοο?
Μέχρι και το 8.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SERRES και s-t-x-m-a
Υπαρχει περιπτωση χωρις να κανω τον πολυξερο,στο Κατασκευαστικο σου να βαλεις αλγοριθμο--ο οποιος στο περιπου να υπολογιζει το cashout πανω κατω?το λεω αυτο. παι
ζοντας ενα συστημα και εχοντας σκοπο το chasout να καλυπτεται το συστημα !η να δειχνει που κυμαινομαστε περιπου?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Υπαρχει περιπτωση χωρις να κανω τον πολυξερο,στο Κατασκευαστικο σου να βαλεις αλγοριθμο--ο οποιος στο περιπου να υπολογιζει το cashout πανω κατω?το λεω αυτο. παι
ζοντας ενα συστημα και εχοντας σκοπο το chasout να καλυπτεται το συστημα !η να δειχνει που κυμαινομαστε περιπου?
Το βλέπω περιττό, από τη στιγμή που υπολογίζεται σχετικά εύκολα. Μπορώ όμως να το κάνω, όταν κάνεις διαλογή σε ένα αρχείο στηλών,πριν τελειώσουν όλα τα ματς, να σε ενημερώνει ότι υπάρχει υπόλοιπο ματς να παιχτούν και τη μέχρι τώρα απόδοση των παιγμένων που έπιασες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SERRES και s-t-x-m-a
Το βλέπω περιττό, από τη στιγμή που υπολογίζεται σχετικά εύκολα. Μπορώ όμως να το κάνω, όταν κάνεις διαλογή σε ένα αρχείο στηλών,πριν τελειώσουν όλα τα ματς, να σε ενημερώνει ότι υπάρχει υπόλοιπο ματς να παιχτούν και τη μέχρι τώρα απόδοση των παιγμένων που έπιασες.
Δεν διαφωνω .αλλα το να ξερεις οταν εχεις στοχο και το cashout μπορεις αναλογα στην κατασκευη του
συστημστος να ορισεις και τις στηλες-κοστος αναλογα.
 
Δινω ενα παραδειγμα ,εστω εχω παιξει μια 4αδα απο Χ

Χ........WIΝ.......3.20
Χ........WIN.......3.20
Χ........WIN.......3.20.........=32.70

Χ..=.......3.20.......... Χ στο ημιχρονο τι παιρνω -περιπου- αν κανω αν το κανω cashout στο 45?.

H κοιταμε ποσο εχει πεσει το 4αρτο Χ. π.χ αν εχει πεσει στο 2.00 υπολογιζουμε 32.70*2.00=65.50 ?
 
Τελευταία επεξεργασία:
S-t-x-m-a Διαβασε τους κανόνες των στοιχηματικών γιατί άλλα λεφτά πλήρωνεσαι όταν Ίζει
Δινω ενα παραδειγμα ,εστω εχω παιξει μια 4αδα απο Χ

Χ........WIΝ.......3.20
Χ........WIN.......3.20
Χ........WIN.......3.20.........=32.70

Χ..=.......3.20.......... Χ στο ημιχρονο τι παιρνω -περιπου- αν κανω αν το κανω cashout στο 45?.

H κοιταμε ποσο εχει πεσει το 4αρτο Χ. π.χ αν εχει πεσει στο 2.00 υπολογιζουμε 32.70*2.00=65.50 ?
Δεν χρειάζεται να το ξέρεις το 3,2 θα έχει πέσει στο 2,5 και ο άσσος θα έχει 2,3 και το διπλό 4 ή ανάποδα οπότε καλύπτεις με άσσο και διπλό και εισαι οκ.
Πάντως για όσους δεν γνωρίζουν ανεξάρτητα την απόδοση της στήλης πληρώνεσαι το μικρότερο μέγιστο ποσό του πρωταθλήματος που έχει η στήλη. Δηλαδή αν έχει στήλη από 12 ματς πρέμιερ Αγγλίας μπουντεσλιγκα1 λιγκ1 Γαλλίας και ένα ματς από Γερμανία 2 πληρώνεσαι το μέγιστο ποσό κέρδους που ορίζει η Γερμανία 2 ακόμα και αν η στήλη βγάζει απόδοση 1000000 στο 1 και την έχεις παίξει ένα ευρώ.
2)Αν υποθέσουμε πως παίζουμε μια δυάδα με 66% πιθανότητα σε κάθε αγώνα δηλαδή πχ σε δύο αγώνες 1,5 άσσος και 4,00 το χ αν κάτσει σε dutching πας για 1,19 πολλαπλασιαστή. Αξίζει;

Αυτό το πρόγραμμα είναι να το χρησιμοποιήσεις σαν τζόκερ, να πάρεις 14 ματς με διπλά σημεία και να πεις για παράδειγμα βγάλε μου τις στήλες για κερδισμένες μέχρι 7 ή 8 ή9 Χ να κάτσει η στήλη με 7 ξερά Χ και 7 διπλες ευκαιρίες του 1,30 στα 0,2 λεπτά που λέει η στήλη και να κάνεις πάρτι. Αυτό μόνο!
 
Τελευταία επεξεργασία:
S-t-x-m-a Διαβασε τους κανόνες των στοιχηματικών γιατί άλλα λεφτά πλήρωνεσαι όταν Ίζει

Μπερδευτικα καπως..εγω θελω στο περιπου να ξερω αν κανω cashout στο ημιχρονο του 4 αγωνα και ειμαι ετσι

Χ.......WIΝ.......3.20
Χ.......WIΝ.......3.20
Χ.......WIΝ.......3.20
Χ.......WIΝ.......3.20 ..........ημιχρονο cashout τι παιρνω?
 
Αυτό το πρόγραμμα είναι να το χρησιμοποιήσεις σαν τζόκερ, να πάρεις 14 ματς με διπλά σημεία και να πεις για παράδειγμα βγάλε μου τις στήλες για κερδισμένες μέχρι 7 ή 8 ή9 Χ να κάτσει η στήλη με 7 ξερά Χ και 7 διπλες ευκαιρίες του 1,30 στα 0,2 λεπτά που λέει η στήλη και να κάνεις πάρτι. Αυτό μόνο!
Γάτος είσαι. Όμως θεωρώ υπερβολικό τα 7 Χ. Βάλε κάτι πιο κοντινό στην πραγματικότητα.

Πριν μερικές εβδομάδες έτσι έπαιξα, όπως λες. Όχι με 14 ματς, αλλά με 11 αν θυμάμαι καλά.
Έχω παίξει 5 διπλές και 6 τριπλές και στις τριπλές που είχε ψιλοφαβορί τον άσσο, πχ με 1.90, το διπλό που έδινε 3.00, το αντικατέστησα με Ημίχρονο-Τελικό του Χ/2, που έδινε κάπου 7.50. Τι έλεγα δηλαδή; Ότι αν βγει διπλό, το φαβορί να αντέξει ένα ημίχρονο τουλάχιστον.
Περνάνε τα πρώτα 7 ματς, μέσα βγήκε και ένα ή δύο τέτοια Χ/2 και καταλήγω να περιμένω σε ένα σύστημα 40 στηλών, ένα ισπανικό που το περίμενα Χ2, ένα βέλγικο με 1Χ και Παναθηναικό-ΟΦΗ 1Χ και Λεβαδειακό-Πανιώνιο 1Χ.
Βγήκαν τα ξένα και τα ελληνικά γνωρίζουμε τι ήρθαν...Βέβαια δεν είχα δυνατότητα κάλυψης γιατί
α. Ήμουν στη δουλειά,
β.Όλα τα ματς ήταν την ίδια ώρα.

Η απόδοση ήταν 96.000 συνολικά, αν έβγαινε Χ και Χ ο ΠΑΟ και Λεβαδειακός. Βέβαια αν έπαιζα σε εταιρία και όχι οπππαπ θα είχα διπλάσια απόδοση, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SERRES
Μπερδευτικα καπως..εγω θελω στο περιπου να ξερω αν κανω cashout στο ημιχρονο του 4 αγωνα και ειμαι ετσι

Χ.......WIΝ.......3.20
Χ.......WIΝ.......3.20
Χ.......WIΝ.......3.20
Χ.......WIΝ.......3.20 ..........ημιχρονο cashout τι παιρνω?

Γύρω στο 63 με την στήλη ένα ευρώ θα σε πληρώνει!
 
  • Like
Αντιδράσεις: s-t-x-m-a
Γάτος είσαι. Όμως θεωρώ υπερβολικό τα 7 Χ. Βάλε κάτι πιο κοντινό στην πραγματικότητα.

Πριν μερικές εβδομάδες έτσι έπαιξα, όπως λες. Όχι με 14 ματς, αλλά με 11 αν θυμάμαι καλά.
Έχω παίξει 5 διπλές και 6 τριπλές και στις τριπλές που είχε ψιλοφαβορί τον άσσο, πχ με 1.90, το διπλό που έδινε 3.00, το αντικατέστησα με Ημίχρονο-Τελικό του Χ/2, που έδινε κάπου 7.50. Τι έλεγα δηλαδή; Ότι αν βγει διπλό, το φαβορί να αντέξει ένα ημίχρονο τουλάχιστον.
Περνάνε τα πρώτα 7 ματς, μέσα βγήκε και ένα ή δύο τέτοια Χ/2 και καταλήγω να περιμένω σε ένα σύστημα 40 στηλών, ένα ισπανικό που το περίμενα Χ2, ένα βέλγικο με 1Χ και Παναθηναικό-ΟΦΗ 1Χ και Λεβαδειακό-Πανιώνιο 1Χ.
Βγήκαν τα ξένα και τα ελληνικά γνωρίζουμε τι ήρθαν...Βέβαια δεν είχα δυνατότητα κάλυψης γιατί
α. Ήμουν στη δουλειά,
β.Όλα τα ματς ήταν την ίδια ώρα.

Η απόδοση ήταν 96.000 συνολικά, αν έβγαινε Χ και Χ ο ΠΑΟ και Λεβαδειακός. Βέβαια αν έπαιζα σε εταιρία και όχι οπππαπ θα είχα διπλάσια απόδοση, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Εχω παίξει 14αδα όπου η κερδισμένη είχε 11 Χ και φυσικά δεν πληρώθηκα γιατί το είχα φτιάξει έτσι ώστε να με πληρώνει μέχρι 7 Χ. Για αυτό είπα τζόκερ...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Larry
Εχω παίξει 14αδα όπου η κερδισμένη είχε 11 Χ και φυσικά δεν πληρώθηκα γιατί το είχα φτιάξει έτσι ώστε να με πληρώνει μέχρι 7 Χ. Για αυτό είπα τζόκερ...
Αν και δεν το θεωρώ αδύνατο, το θεωρώ το ίδιο απίθανο με το τζόκερ.
Συνήθως στα 10 ματς, παίζω από 3-5 Χ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SERRES και Balaton
Παιδιά καλημέρα,

Μετά από καιρό, έφτασε η ώρα να βγει η πρώτη έκδοση του προγράμματος. Ανεβάζω ένα zip, όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει και να δει τι κάνει το πρόγραμμα. Εκεί μέσα έχω ένα αρχείο βίντεο, ένα pdf με αναλυτική βοήθεια για το πρόγραμμα και επίσης ένα pdf που δείχνει πώς εξάγονται τα στοιχεία ενός συστήματος σε pdf.


Περιληπτικά, κατεβάζει κουπόνια με διάφορα στοιχεία (ημερομηνίες, σκορ, πρωταθλήματα κλπ) , δίνει δυνατότητα για όρους με βάση την πρόβλεψη, όπως ομίλους με βασικές στήλες, όροι που έχουν βάση τη στατιστική, διαλογή, αποθήκευση συστημάτων, αποθήκευση στηλών, εκτύπωση στηλών. Πιθανό να βρεθούν και bugs, ουδείς αλάνθαστος.
Επιπλέον, θα το δώσω δωρεάν σε 1-2 φίλους, όσοι ενδιαφέρονται ας ποστάρουν εδώ ή πμ. Παρακαλώ μόνο, να δηλώσουν συμμετοχή, μόνο όσοι θα το χρησιμοποιήσουν γιατί θα έχουν και το ρόλο του tester. Με λίγα λόγια, πελάτες οπππαπ, παίκτες που έπαιζαν με τα παλιά κατασκευαστικά και τώρα δε μπορούν κλπ.
Ανάλογα με τη συμμετοχή θα συνεχιστεί η ανάπτυξη, έπεται κάποια στατιστική συστημάτων και μεταβλητά συστήματα, όπως και το μπάσκετ.

Επίσης θα ανοίξω και ένα νέο θέμα με προβλέψεις και δημιουργία συστημάτων με το πρόγραμμα αυτό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: propakias, s-t-x-m-a και SERRES
Εγω ειμαι (φανατικος) οπαπ βαλε στην κληρωτιδα να το τεσταρω.
 
Υπαρχει δυνατοτητα διορθωσης βασικων?η εγω δεν το βρισκω?
 
  • Like
Αντιδράσεις: SERRES
Υπαρχει δυνατοτητα διορθωσης βασικων?η εγω δεν το βρισκω?

Διαγραφή ή διόρθωση ορίων μόνο. Άλλωστε είναι εύκολο να εισάγεις μία βασική.

Διάβασε τη Βοήθεια, τα γράφει εκεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: SERRES και s-t-x-m-a

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...