Απαράδεκτη κίνηση από Paysafecard

Eleanna

New Member
3 Μαρ 2020
1
1
1
Καλησπέρα σας. Χρησιμοποιώ την paysafe για να καταθέτω στις στοιχηματικές εταιρείες.
Ενώ έχω κάνει συναλλαγές άνω των 2.500 ευρω και είναι πλήρως ταυτοποιημένος ο λογαριασμός, έκανα την κυριακη 23/2/2020 κατάθεση 400 ευρώ με στόχο να τα καταθέσω για να παίξω στοίχημα.
Και δεν με αφήνει να τα καταθέσω στην στοιχηματική εταιρεία και μου κλειδώνει το λογαριασμό με τα 400 ευρώ μέσα.

Στέλνω μειλ τη δευτέρα να δω τι έγινε. Μου ζητάνε να ξαναστείλω την ταυτότητα. Τη στέλνω και λεω οκ όλα θα είναι καλά. Τρίτη μου ζητάνε να τους στείλω τις πεισειφ. Τις στέλνω και αυτες. Τετάρτη μου ζητάνε να τους στείλω τις πεισειφ μαζι με την ταυτότητά μου. Στέλνω ξανα. Πέμπτη στέλνω μέιλ, τους παιρνω και τηλέφωνο μου λένε τα εξετάζει το αρμόδιο τμήμα. Παρασκευή μου ζητάνε σέλφι με την ταυτότητα μου, λογαριασμό τηλεφώνου για επιβεβαίωση κατοικίας και σκρινσοτ από τον στοίχιμαν που είχα καταθέσει τις παλιές πεισέιφ. Τους τα στέλνω όλα το πρωί, δεν απαντάνε και το βράδυ παίρνω τηλ. Μου λένε τα λάβαμε, να κάνετε υπομονή.

Τι υπομονη τους λεω, εδω και μια βδομάδα μου έχετε δεσμεύσει 400 ευρω χωρίς λόγο, σας έχω στείλει ότι ζητήσατε, τα ζητάγατε και σιγά σιγά ένα τη μέρα και θέλω τα 400 μου ευρώ να στοιχηματίσω γιατί δεν έχω άλλα λεφτά να καταθέσω, αρα μια βδομάδα δεν παίζω στοίχημα.

Από την παρασκευη μέχρι σήμερα έχω στείλει 10 μέιλ δεν εχουν απαντήσει σε κανένα και ο λογαριασμός παραμένει κλειδωμένος με τα 400 μου ευρώ δεσμευμένα.

Γιατί η πεισειφ ξαφνικά να θελήσει να με κλέψει; Είναι απαράδεκτο και θα ήθελα τη βοήθεια όποιου διαχειριστή ή παίκτη ξέρει κάτι παραπάνω ή έχει βιώσει ανάλογη ταλαιπωρία που τον έφερε στα όρια του.
Είναι ντροπή μια εταιρεια, ο κύριος μεσάζοντας των στοιχηματικών να θέλει να κλέψει λεφτα. Μια εταιρεία που χρησιμοποείται απο εκατομμύρια παίχτες καθημερινά να θέλει να κλέψει λεφτα ενώ κανείς δεν μπορεί να τους αγγίξει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
  • Like
Αντιδράσεις: goal2
Γιατι paysafe και οχι τραπεζικη καταθεση η καρτα?
 
Γιατί θα φαίνεται πως πραγματοποιείς πολλές αγορές, οι οποίες μπορεί να είναι δυσανάλογα υψηλές σε σχέση με το εισόδημα σου.
ακριβως.

το ερωτημα δεν ειναι γιατι paysafe i oxi καρτα, αλλα γιατι paysafe κι οχι viva spots .

ΥΓ.Η τραπεζικη καταθεση με e banking δεν παει στα εξοδα της εφοριας παντως, αρα ειναι καλυτερη επιλογη απο την χρηση καρτας.

ΥΓ2.Ελεάνα βαλε δικηγορο οπως εκανε κι αλλο μελος,γιατι μπορει να κρατησει μηνες η ιστορια. αλλους τους εχουν δεσμευσει τα λεφτα για μηνες.
 
Καλησπέρα σας. Χρησιμοποιώ την paysafe για να καταθέτω στις στοιχηματικές εταιρείες.
Ενώ έχω κάνει συναλλαγές άνω των 2.500 ευρω και είναι πλήρως ταυτοποιημένος ο λογαριασμός, έκανα την κυριακη 23/2/2020 κατάθεση 400 ευρώ με στόχο να τα καταθέσω για να παίξω στοίχημα.
Και δεν με αφήνει να τα καταθέσω στην στοιχηματική εταιρεία και μου κλειδώνει το λογαριασμό με τα 400 ευρώ μέσα.

Στέλνω μειλ τη δευτέρα να δω τι έγινε. Μου ζητάνε να ξαναστείλω την ταυτότητα. Τη στέλνω και λεω οκ όλα θα είναι καλά. Τρίτη μου ζητάνε να τους στείλω τις πεισειφ. Τις στέλνω και αυτες. Τετάρτη μου ζητάνε να τους στείλω τις πεισειφ μαζι με την ταυτότητά μου. Στέλνω ξανα. Πέμπτη στέλνω μέιλ, τους παιρνω και τηλέφωνο μου λένε τα εξετάζει το αρμόδιο τμήμα. Παρασκευή μου ζητάνε σέλφι με την ταυτότητα μου, λογαριασμό τηλεφώνου για επιβεβαίωση κατοικίας και σκρινσοτ από τον στοίχιμαν που είχα καταθέσει τις παλιές πεισέιφ. Τους τα στέλνω όλα το πρωί, δεν απαντάνε και το βράδυ παίρνω τηλ. Μου λένε τα λάβαμε, να κάνετε υπομονή.

Τι υπομονη τους λεω, εδω και μια βδομάδα μου έχετε δεσμεύσει 400 ευρω χωρίς λόγο, σας έχω στείλει ότι ζητήσατε, τα ζητάγατε και σιγά σιγά ένα τη μέρα και θέλω τα 400 μου ευρώ να στοιχηματίσω γιατί δεν έχω άλλα λεφτά να καταθέσω, αρα μια βδομάδα δεν παίζω στοίχημα.

Από την παρασκευη μέχρι σήμερα έχω στείλει 10 μέιλ δεν εχουν απαντήσει σε κανένα και ο λογαριασμός παραμένει κλειδωμένος με τα 400 μου ευρώ δεσμευμένα.

Γιατί η πεισειφ ξαφνικά να θελήσει να με κλέψει; Είναι απαράδεκτο και θα ήθελα τη βοήθεια όποιου διαχειριστή ή παίκτη ξέρει κάτι παραπάνω ή έχει βιώσει ανάλογη ταλαιπωρία που τον έφερε στα όρια του.
Είναι ντροπή μια εταιρεια, ο κύριος μεσάζοντας των στοιχηματικών να θέλει να κλέψει λεφτα. Μια εταιρεία που χρησιμοποείται απο εκατομμύρια παίχτες καθημερινά να θέλει να κλέψει λεφτα ενώ κανείς δεν μπορεί να τους αγγίξει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ελεαννα θα τα παρεις τα λεφτα σου.Δεν τα χανεις.Απλα οταν τα παρεις μεινε μακρια απο paysafe και δοκιμασε οποιδηποτε αλλη μεθοδο π.χ. viva wallet αν εισαι οκ με εφοριες απο τα δηλωθεντα ποσα του επαγγελματος σου και μπορεις να δικαιολογεις αγορες ( μετρανε ως εξοδα οι καταθεσεις σε στοιχηματικες μεσω viva) αλλιως δοκιμασε skrill η neteller.Αυτο που σου κανουν συμβαινει για εναν και μονο λογο.Στο Ελληνικο τμημα της paysafe εργαζονται καθυστερημενοι. Ηλιθιοι.Και αυτο το διαπιστωσα σε τηλ/κες συνομιλιες μαζι τους το 2017 σε σταθερο τηλ. Αθηνας οταν επαιρνα και μου απαντουσαν λεγοντας χιλιες δυο κουταμαρες.Αυτο δεν εχει συμβει μονο σε εσενα αλλα σε πολυ κοσμο.Αυτο που μου εκαναν εμενα το 2017 ηταν να μου κλειδωσουν χωρις λογο τον λογαριασμο, επειδη ειχε κανει ηδη αναληψεις προς τραπεζικο Eurobank και ζητησα μια αναληψη προς λογαριασμο τραπεζας Πειραιως.Και παρολο που ειχα στειλει και ενα statement Πειραιως πριν καν μου το ζητησουν , μου ξαναζητησαν ταυτοποιησεις, εστειλα τα παντα μεσα σε λιγα λεπτα και περιμενα 15 μερες να ελεγξουν το statement της τραπεζας.
+30 211 198 2662
Ώρες λειτουργίας:
Δευτέρα με Παρασκευή από 10:00 έως 22:00
Σάββατο από 10:00 έως 22:00
Κυριακή από 10:00 έως 21:00
Παιρνε τους καθε μερα τηλ. και πιεσε τους
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Θα το ξαναγράψω αν και το είχα ξαναγράψει και παλιότερα. Αποφεύγετε να μοιράζεστε τον paysafe account σας με άλλους ή να χρησιμοποιείτε και 2ο, 3ο paysafe account από την ίδια συσκευή. Το βρίσκουν τα συστήματα τους και κλειδώνουν τους χρήστες μάλλον.
Ξρω καμία 15αρια άτομα που παίζουν στοίχημα πολύ ενεργά. Οι 4 που κάνανε το λάθος που σας είπα, τους κλείδωσαν. Οι υπόλοιποι που δεν κάνουν & ((%€ δεν είχαν πρόβλημα ως τώρα τουλάχιστον.
Το σχόλιο μου είναι γενικό και δεν αφορά την Ελεανα συγκεκριμένα.
Απλά προσπαθώ να βοηθήσω να μην πάθουν τα ίδια κι άλλοι
 
Δηλαδη φιλε μου αμα κανω e banking καταθεση τα λεφτα που βαζω δεν φαινονται καπου στην εφορια η στο taxisnet ως εξοδα;
Οταν βαζεις με καρτα φαινονται ολα ως εξοδα δηλαδη σαν δαπανες γι αυτο σε ρωταω.Αμα ειναι ετσι οπως τα λες να βαζω με e banking γιατι δεν το εχω δοκιμασει παλι
oχι δε φαινονται. ειμαι 99,99% σιγουρος αλλα ρωτα και το λογιστη σου για να εισαι 100% σιγουρος.
αν φαινοταν ως εξοδο στο συστημα του ταξις η μεταφορα χρηματων με χρηση e banking απο τον παπαδοπουλο πχ στην ταδε στοιχηματική ,τοτε επρεπε να φαινεται ως εξοδο και η μεταφορα χρηματων απο τον παπαδοπουλο στον παπαδακη,στον γεωργιου,στον νικολαιδη κτλ κτλ .
επιπλεον η τραπεζικη μεταφορα με e banking αφορά τραπεζικους λοεγαριασμους,οχι καρτες. η καρτα ειναι προσωποποιημενη και συνδεδεμενη με αφμ. ο τραπεζικος λογαριασμο οχι.
αλλωστε αν πχ ενας οικογενειακος τραπεζικος λογαριασμος εχει 2 ή 3 ή 4 δικαιουχους, ποιος απο αυτους θα χρεωθει στα εξοδα του στην εφορία την μεταφορά χρηματων στη στοιχηματικη εταιρεια? αρα πρακτικα ειναι μαλλον αδυνατον να χρεωθει στα εξοδα του ταξις η τραπεζικη μεταφορά.
απο κει κια περα αυτο δε σημαινει οτι δεν ειναι μια τραπεζικη συναλλαγη κι οτι, δεν περναει απο τα χερια και τα ματια των τραπεζων και εφοριας. ασχέτως του οτι δεν μπαινει στα εξοδα. σαν κινηση την βλεπουν. απλα για μικρα ποσά δεν ασχολουνται. εφοριακος ειχε πει οτι για κατω απο 1000 ευρω εμβασματα δεν κοιτανε καν ποιος εστειλε σε ποιον.τα σβηνουν κατευθειαν τα ειδοποιητηρια που τους ερχονται.
για μενα viva spots καλυτερα. ουτε καν account δε θελει. ειδικα τωρα που η paysafe εκοψε και τα plus points δε συμφερει. κι αν ειναι να εχεις το αγχος να σε κλειδωσει,δεν αξιζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ευχαριστω φιλε θα το ψαξω το e banking.Οσο για το viva spots που λες εχω ακουσει οτι ειναι λιγο υποπτο για τις στοιχηματικες οπως και το neteller κ ετσι κλεινουν πιο ευκολα λογαριασμους(δεν ξερω σιγουρα αν ισχυει)...
αμα κερδιζεις ολα υποπτα ειναι.αμα χανεις , ολα ειναι καλώς καμωμένα.
η αληθεια ειναι παντως οτι οντως τους λογαριασμους που καταθετουν με σκριλ,νετελερ κτλ,τους παρακολουθουν λιγο πιο πολυ,αλλα μη νομιζεις οτι και με τραπεζα να καταθεσεις θα σωθεις αμα κερδιζεις. αμα ηταν ετσι , δε θα με ειχαν κλεισει οι μισες εταιρειες ουτε εμενα
 
  • Like
Αντιδράσεις: user002

Προγνωστικά

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Άρης - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Μονακό - Λιλ
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Λοριάν - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Κλαμπ Μπριζ - Γκενκ
  • 21:30
    Novasports News
    • Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριζ
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Γουλβς - Μπόρνμουθ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αγιαξ - Εξέλσιορ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Αταλάντα - Φιορεντίνα
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Μαρσέιγ - Νις
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Μάντσεστερ Γ. - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
  • 22:00
    Novasports Start
    • Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Έβερτον - Λίβερπουλ
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε - Παλμέιρας
  • 19:45
    Novasports Start
    • Χέρενφεϊν - Άιντχοφεν
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Ουντινέζε - Ρόμα
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Αντβέρπ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φέγενορντ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέρο Πορτένιο - Φλουμινένσε
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φορταλέζα - Μπόκα Τζούνιορς
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Μονακό - Φενέρμπαχτσε
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μπόστον Σέλτικς - Μαϊάμι Χιτ
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Κλίβελαντ Καβαλίερς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 128
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Ντόνα Βέκιτς - Μαρία Σάκκαρη
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 64
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: