Αποκλεισμοί και ανταλλακτήρια

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,834
1,451
113
Οι αποκλεισμοί από τις στοιχηματικές εταιρείες έχουν γίνει διεθνές θέμα.
Όποιος κερδίζει συστηματικά ή τους πάρει ένα πακέτο τρώει αποκλεισμό.

Αλλά ισχύει το ίδιο και για τα ανταλλακτήρια ;
Παλιά λέγανε ότι τα ανταλλακτήρια δεν κάνουν αποκλεισμούς, αλλά εμείς εδώ έχουμε βέβαια χάσει την επαφή με τα ανταλλακτήρια - εννιά χρόνια τώρα.
Δεν το έχω συζητήσει με ξένους αλλά είναι γεγονός ότι δεν βλέπω ιστορίες να διαμαρτύρονται για αποκλεισμό από ανταλλακτήριο.

Αν πράγματι τα ανταλλακτήρια δεν κάνουν αποκλεισμούς, τότε τους φίλους μας τους Εγγλέζους τι τους νοιάζει και φωνάζουν κι αυτοί ;
Να μην παίζουν παρά μόνο σε ανταλλακτήρια που έχουν και καλύτερες αποδόσεις και τελειώνει η ιστορία.

Εγώ βασικά δεν έπαιζα ποτέ σε ανταλλακτήριο. Παλιά, πριν το 2007, δεν είχαμε στην Ελλάδα ούτε paysafe ούτε paypal και δεν ξέρω αν πέρναγαν οι τραπεζικές κάρτες μου - πιθανόν όχι. Μετά μεταξύ 2007-2013 ελάχιστα ασχολήθηκα.

Αλλά τι παίζει ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Έχω χρόνια να ασχοληθώ, αλλά θυμάμαι που είχαν αυξηθεί οι παρακρατήσεις για τους νικητές στα ανταλλακτήρια. Δεν ξέρω αν προέκυψε κάτι άλλο ενδιάμεσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA και defectus
Έχω χρόνια να ασχοληθώ, αλλά θυμάμαι που είχαν αυξηθεί οι παρακρατήσεις για τους νικητές στα ανταλλακτήρια. Δεν ξέρω αν προέκυψε κάτι άλλο ενδιάμεσα.

Δηλαδή να έγιναν οι αποδόσεις χειρότερες από μπουκ ; Δεν το πιστεύω.
Πάντως το θέμα είναι ότι διαβάζουμε ιστορίες με αποκλεισμούς στα φόρουμ κάθε μέρα είκοσι χρόνια τώρα - από τότε που βγήκε το ίντερνετ. Θυμάμαι από την εποχή του παγκόσμιου της Γερμανίας το 2006 και ίσως και πιό πριν που διάβαζα στα ξένα φόρουμ και τότε είχαμε κι εμείς πρόσβαση στα ανταλλακτήρια. Θυμάμαι παλιές ιστορίες αποκλεισμών / φάγωμα κερδών με Hill και με άλλους, αλλά με ανταλλακτήριο όχι.
Δεν έχω όμως ασχοληθεί ειδικά με την περίπτωση και γι αυτό ρωτάω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Θυμαμαι οτι δεν υπηρχαν αποκλεισμοί τοτε επι Ανταλλακτηρου. Αλλα ξερω σιγουρα οτι απο καποια κερδη και πανω σου εβαζαν μεγαλυτερη προμηθεια. Παντως να σε αποκλεισουν μονο και μονο επειδη κερδισες ...ποτε!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Θυμαμαι οτι δεν υπηρχαν αποκλεισμοί τοτε επι Ανταλλακτηρου. Αλλα ξερω σιγουρα οτι απο καποια κερδη και πανω σου εβαζαν μεγαλυτερη προμηθεια. Παντως να σε αποκλεισουν μονο και μονο επειδη κερδισες ...ποτε!!!!

Εγώ θυμάμαι προμήθεια 5% που στην έκαναν λιγώτερο αν έπαιζες πολύ τακτικά και είχες και έναν προσωπικό δείκτη που αυξομειωνόταν. Εγώ ήμουνα member αλλά έπαιζα ελάχιστα, άρα ήμουνα στο 5%.
Μετά που απαγορεύτηκε κάτι διάβαζα για τις προμήθειες αλλά δεν κατάλαβα πολλά.
Πάντως να κατέληγε να πληρωνόσουνα κατώτερα και από τους μπουκ ;
Αν εν πάσει περιπτώσει δεν κάνουν αποκλεισμούς τα ανταλλακτήρια γιατί και οι Εγγλέζοι έχουν θέμα με τους μπουκ ; Απλά να τους αγνοούσαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: betover και PANATHA
Εγώ θυμάμαι προμήθεια 5% που στην έκαναν λιγώτερο αν έπαιζες πολύ τακτικά και είχες και έναν προσωπικό δείκτη που αυξομειωνόταν. Εγώ ήμουνα member αλλά έπαιζα ελάχιστα, άρα ήμουνα στο 5%.
Μετά που απαγορεύτηκε κάτι διάβαζα για τις προμήθειες αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς.
Πάντως να κατέληγε να πληρωνόσουνα κατώτερα και από τους μπουκ ;
Αν εν πάσει περιπτώσει δεν κάνουν αποκλεισμούς τα ανταλλακτήρια γιατί και οι Εγγλέζοι έχουν θέμα με τους μπουκ ; Απλά να τους αγνοούσαν.
Αν θυμάμαι καλά το 5% ανέβαινε πολύ όταν κέρδιζες πολύ συχνά. Και για αυτό γκρίνιαζαν οι καρχαρίες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: betover και PANATHA
Δλδ. είναι το τελικό αποτέλεσμα χειρότερο από το μπουκικό ;
Η bf λέει ότι το ποσοστό παιχτών είναι πολύ μικρό, που είναι η περίπτωση που μιλάμε. Δεν ξέρω αν είναι χειρότερο. Αν έτρωγαν λίμιτ, τι θα ήταν χειρότερο;
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Η bf λέει ότι το ποσοστό παιχτών είναι πολύ μικρό, που είναι η περίπτωση που μιλάμε. Δεν ξέρω αν είναι χειρότερο. Αν έτρωγαν λίμιτ, τι θα ήταν χειρότερο;
Ναι, καλά, μπορούν να παίξουν και tote - τουλάχιστον στα άλογα.
Δεν πιστεύω να κάνει limits και το tote.
Αλλά -λέμε- αν η διαφορά ανταλλακτηρίων-μπουκ είναι περίπου ίδια με την διαφορά μπουκ-ΟΠΑΠ σ' εμάς, γιατί
ένας Άγγλος να ασχοληθεί με τους μπουκ και να διαμαρτύρεται ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Ρώτησα τους Εγγλέζους και μου κάνανε κάτι σαν derail σκοπίμως έχω την εντύπωση και μου λένε τώρα για τον ,,, Πούτιν. Τους λέω εγώ εσείς φταίτε, τα νάτα-συνδικάτα που τον είχατε αφήσει να αλωνίζει αλλά για το θέμα μας δεν λένε τίποτα !
Δεν είναι μπρεξιτόφρονες αυτοί, θα είχε γίνει άλλη φάση αν ήταν μπρεξιτόφρονες, αλλά δεν μας λένε για την ταμπακέρα, μας λένε για τον Πούτιν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Ναι, καλά, μπορούν να παίξουν και tote - τουλάχιστον στα άλογα.
Δεν πιστεύω να κάνει limits και το tote.
Αλλά -λέμε- αν η διαφορά ανταλλακτηρίων-μπουκ είναι περίπου ίδια με την διαφορά μπουκ-ΟΠΑΠ σ' εμάς, γιατί
ένας Άγγλος να ασχοληθεί με τους μπουκ και να διαμαρτύρεται ;
Θα σε παρακαλουσα αν ειναι ευκολο με 2 λογια να μου εξγησεις τι ειναι το tote. Πολυ καιρο τωρα θελω να το μαθω.....και ολο το ξεχναω να ασχοληθω να ψαξω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Θα σε παρακαλουσα αν ειναι ευκολο με 2 λογια να μου εξγησεις τι ειναι το tote. Πολυ καιρο τωρα θελω να το μαθω.....και ολο το ξεχναω να ασχοληθω να ψαξω.
Το tote είναι το απλό αμοιβαίο ρε συ.
Όπως το ΠΡΟΠΟ και ο Ελληνικός ιππόδρομος.

Αλλά στον Ελληνικό ιππόδρομο έχουμε πινακάκια που ανά πάσα στιγμή μας δείχνουν τις τρέχουσες αποδόσεις.
Βλέπω εγώ π.χ. 1.80 ενώ περίμενα 5.00, λέω βράστο. Βλέπω 5.00 ενώ περίμενα 5.00, το παίζω. Ή βλέπω 15.00 ενώ περίμενα 5.00 και λέω "ωχ αυτό πέθανε - άστο". Ανάλογα.
Τελικά ξέρω ότι θα πάρω αυτό που λέει συν κάτι συν-πλην. Μόνο αν το συνολικό ταμείο είναι πολύ μικρό μπορεί να πέσω έξω, να περιμένω 10 και να πάρω 3.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA και betover
Το tote είναι το απλό αμοιβαίο ρε συ.
Όπως το ΠΡΟΠΟ και ο Ελληνικός ιππόδρομος.

Αλλά στον Ελληνικό ιππόδρομο έχουμε πινακάκια που ανά πάσα στιγμή μας δείχνουν τις τρέχουσες αποδόσεις.
Βλέπω εγώ π.χ. 1.80 ενώ περίμενα 5.00, λέω βράστο. Βλέπω 5.00 ενώ περίμενα 5.00, το παίζω. Ή βλέπω 15.00 ενώ περίμενα 5.00 και λέω "ωχ αυτό πέθανε - άστο". Ανάλογα.
Τελικά ξέρω ότι θα πάρω αυτό που λέει συν κάτι συν-πλην. Μόνο αν το συνολικό ταμείο είναι πολύ μικρό μπορεί να πέσω έξω, να περιμένω 10 και να πάρω 3.
Θα με συγχωρεσεις αλλα απο Ιπποδρομο και ειδικα απο Ελληνικο δεν ξερω. Αν καταλαβα καλα μαλλον θα ειναι οτι ...σε μια ιπποδρομια , το #1 θα βγει πρωτο το #2 δευτερο κλπ κλπ...σωστα;;;
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Θα με συγχωρεσεις αλλα απο Ιπποδρομο και ειδικα απο Ελληνικο δεν ξερω. Αν καταλαβα καλα μαλλον θα ειναι οτι ...σε μια ιπποδρομια , το #1 θα βγει πρωτο το #2 δευτερο κλπ κλπ...σωστα;;;

Διάφορες αγορές.

Το tote είναι το αμοιβαίο σ' ενδιαφέρει εσένα.
Είμαι εγώ η εταιρεία. Μου παίζετε 10000 ευρώ. Κρατάω τα 1000, μοιράζω τα 9000.
Αν το φαβορί αποτέλεσμα είναι παιγμένο 5000 ευρώ συνολικά, θα πληρωθείς προς 1.80 αν κερδίσει το φαβορί.
Στο προκαθορισμένο που παίζουμε θα ήταν πάλι περίπου 1.80 μάλλον.

Στο αμοιβαίο (tote) όμως δεν κλείνεις τιμή. Αν παιχτεί πολύ μετά που έπαιξες εσύ μπορεί να πάει και 1.60.
Αλλά μπορεί και 2.00 αν πέσεις στην αντίθετη περίπτωση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA και betover

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...