Ας δούμε το στοίχημα σάν μακροχρόνια επένδυση.

Δεν θα συμφωνησω με το σκεπτικο του "μονος τροπος το value bet"! (βασικα δεν θα το εβαζα ουτε στους 10 τροπους που μπορουν να αποφερουν ενα κερδος) θελω να κατσω να γραψω ενα ολοκληρο αρθρο για το... Γιατι... Πρεπει καποια στιγμη. Με μια λεξη ειμαι υπερμαχος του... Value thoughts...!
Έχεις 10 τρόπους που αποφέρουν κέρδος και περιμένεις από το infobeto να σου δώσει την άδεια να πας ταμείο ;
Εγώ θα ήμουνα Σαιν Τροπέζ τώρα με την Σκαρλέτ Γιόχανσον.
 
Έχεις 10 τρόπους που αποφέρουν κέρδος και περιμένεις από το infobeto να σου δώσει την άδεια να πας ταμείο ;
Εγώ θα ήμουνα Σαιν Τροπέζ τώρα με την Σκαρλέτ Γιόχανσον.

Οι απαντήσεις σου γιατί είναι τόσο προκλητικές; οτι γράψει κάποιος αμέσως να του την πείς με άκομψο και ειρωνικό τρόπο,κάτι τέτοια βλέπω και γράφω μια φορά το χρόνο,και κάτι τέτοιοι σαν κι εσένα είναι η αιτία που έχει λακίσει πολύς κόσμος απο το infobeto. Φυσικά με το θάρρος που μου δίνει η πολυετή παρουσία μου σε τούτο εδώ το χώρο πιστεύω οτι ευθύνη φέρουν και πολλοί που διαβάζουν και δεν αντιδρούν.
Άκου να δεις στην τελική,εγω δεν είμαι 18 να ανέχομαι τον καθένα που έχει απωθημένα και εμμονές,είμαι 50 και μπαίνω μια φορά στο τόσο να μοιραστώ πέντε πράγματα με τούς κάποιους που ίσως ενδιαφέρονται,αν εσύ αυτά που γράφουμε τα βλέπεις αδιάφορα τότε άλλαξε κανάλι και συχνότητα,και μη γίνεσαι τραβάτε με κι ας κλαίω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: theplayer2 και panerola
Έχεις 10 τρόπους που αποφέρουν κέρδος και περιμένεις από το infobeto να σου δώσει την άδεια να πας ταμείο ;
Εγώ θα ήμουνα Σαιν Τροπέζ τώρα με την Σκαρλέτ Γιόχανσον.
Με την δική σου λογική να μην γραφει κανεις στο forum γιατί είτε είναι κουβάς οπότε θα μας κουβαδιάσει, είτε ειναι κερδοφόρος οπότε τι καθεται και χανει χρόνο μαζί μας.

Αφηστε τον ανθρωπο να πει ότι εχει στο μυαλό του και οποιος εχει απορίες ας συμμετέχει στο τοπικ. Οποιος θελει να πει κατι δικό τους ας ανοιξει αλλο τοπικ.
 
@CMWH, αναφερθηκα σε ενα σχολιο του συμφορουμητη Κοσμικ, που μιλησε για vb. Ηταν και ειναι μια θεση (αρνητικη) που εχω για το θεμα που ηθελα να την εκφρασω ετσι κι αλιως κι απλα μου δοθηκε η αφορμη!!! οσο αφορα αυτο που εγραψες για τροπους/στρατηγικες,,, ειναι ακομα πιο απλο!!! ετσι την εχω πατησει κι εγω στην αρχη! αλλα ειναι πολυ πιο απλο! η θεωρια μου (τελος παντων η δικη μου θεωρηση πανω στο κεφαλαιο Στοιχημα), του Value Thoughts, βασιζεται στην... Καθαρη σκεψη! στο να (μην) αφισεις το παιχνιδι να σε παρασυρει. Ανεξαρτητα απο συστηματα! Το βαζω τσι σαν ενα τιτλο. Θα γραψω ολο το σκεπτικο μου & την ιστορια μου καποια στιγμη υποσχομαι!!! πιστευω θα εχει ενδιαφερον... Το προβλημα θα ειναι οτι γραφω χορταστικα αρθρα ετσι... Μπαμπατσικα, αυτα μου αρεσουν και να διαβαζω, ειναι που γραφω κι εγω σπανια!!!!! οποτε, θα με συγχωρεσετε αν κουρασω! Κοσμικ, δεν μου αρεσει η Γιοχανσον!!!!! ειλικρινα δεν υπαρχει λογος κοντρων, γενικα για οποιον παρεξηγηθηκε μιλαω εγω δεν παρεξηγηθηκα! ψυχρεμια αλλοστε εδω ειμαστε για να ανταλλαξουμε αποψεις για κατι που μας αρεσει & μας ενδιαφερει ολους!
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden
Ένα ντιμπέϊ για το στοίχημα έχει και αντιπαραθέσεις και δηκτικά σχόλια.
Θα είχε δίκιο ο προηγούμενος αν τον έλεγα καμπούρη, εγώ ή κάποιος άλλος.
Δεν τον είπα καμπούρη.
Επίσης θα είχε δίκιο αν τον κορόϊδευαν κάποιοι με το καλημέρα και δεν τον άφηναν να αναπτύξει τις σκέψεις του, που δεν συνέβη ούτε αυτό.
Εξ άλλου τους είπα να μας δώσουν δύο παιχνίδια για χτες, αναπτύσσοντας τη λογική τους ώστε να καταστεί αύτη κατανοητή και δεν μας έδωσαν.
 
Κοσμικ ειπες τη φραση κλειδι! γι'αυτο ειμαστε φυσικα εδω, για να αναπτυσουμε τα σκεπτικα μας! εννοειται οτι δεν υπαρχει αλαθιτο απο κανεναν, (τουλαχιστον μακρια απο εμενα αυτο)!!! και, εννοειται οτι δεν (απο τη δικη μου εμπειρια ας μιλησω τουλαχιστον και συγγνωμη αν παρεξηγηθηκε) δεν θα γινει κανεις ζαμπλουτος απο το στοιχημα!!! συγγνωμη που δεν θυμαμαι τωρα το μελος που το εγραψε αλλα, αυτο που ειπε το νοημα θα γραψω, "βγαζω ενα πεννινταρικο στο χιλιαρικο", τι! λιγο ειναι αυτο;;; εγω το ακουω εξαιρετικο!!! φαντασου απλα να γινεται το αντιθετο! να χανεις ενα πενινταρικο στο χιλιαρικο , που τι πενινταρικο! παραπανω θα χασεις αν χασεις γιατι... "Παθιαζει" το στοιχημα δεν εθιζει!!! οποτε μια χαρα εισαι συμφορουμητη!!! τωρα αν μπορεις να κανεις τα 50 100,,, δεν θα σου πει κανεις ΟΧΙ!!! παντως κι εγω θελω να συνεχιστει το θεμα απο τον θεματοθετη και να φτασει εκει που θελει να φτασει! φυσικα ας μην αποκαληψει ολα τα "μυστικα", αλλα ας πει ενα σκεπτικο νομιζω τετοια πραγματα χρειαζονται σε ενα φορουμ! θεματοθετη μη μασας&μην παρεξηγεις!!!!!!!!!! συμβαινουν αυτα στα φορουμ πρωταριδες ειμαστε;;;!!! χαχαχα
* Κοσμικ μου βγαζεις κι εμενα η αληθεια ειναι (απο το οσο εχω διαβασει σε θρεντ που εχεις ανοιξει - συμετασχει) ετσι εναν ανθρωπο λιγο αφστηρο - "δισκολο" - τετοιοι ανθρωποι ομως - που δειχνουν προς τα φορα εναν τετοιο χαρακτηρα ξερω οτι ειναι οι καλυτεροι στη (εξω) ζωη και εντελως τελειως διαφορετικοι!!! ας κρυψω λογια!!!!!!!!!! χαχα
 
  • Like
Αντιδράσεις: eto
Κοσμικ ειπες τη φραση κλειδι! γι'αυτο ειμαστε φυσικα εδω, για να αναπτυσουμε τα σκεπτικα μας! εννοειται οτι δεν υπαρχει αλαθιτο απο κανεναν, (τουλαχιστον μακρια απο εμενα αυτο)!!! και, εννοειται οτι δεν (απο τη δικη μου εμπειρια ας μιλησω τουλαχιστον και συγγνωμη αν παρεξηγηθηκε) δεν θα γινει κανεις ζαμπλουτος απο το στοιχημα!!! συγγνωμη που δεν θυμαμαι τωρα το μελος που το εγραψε αλλα, αυτο που ειπε το νοημα θα γραψω, "βγαζω ενα πεννινταρικο στο χιλιαρικο", τι! λιγο ειναι αυτο;;; εγω το ακουω εξαιρετικο!!! φαντασου απλα να γινεται το αντιθετο! να χανεις ενα πενινταρικο στο χιλιαρικο , που τι πενινταρικο! παραπανω θα χασεις αν χασεις γιατι... "Παθιαζει" το στοιχημα δεν εθιζει!!! οποτε μια χαρα εισαι συμφορουμητη!!! τωρα αν μπορεις να κανεις τα 50 100,,, δεν θα σου πει κανεις ΟΧΙ!!! παντως κι εγω θελω να συνεχιστει το θεμα απο τον θεματοθετη και να φτασει εκει που θελει να φτασει! φυσικα ας μην αποκαληψει ολα τα "μυστικα", αλλα ας πει ενα σκεπτικο νομιζω τετοια πραγματα χρειαζονται σε ενα φορουμ! θεματοθετη μη μασας&μην παρεξηγεις!!!!!!!!!! συμβαινουν αυτα στα φορουμ πρωταριδες ειμαστε;;;!!! χαχαχα
* Κοσμικ μου βγαζεις κι εμενα η αληθεια ειναι (απο το οσο εχω διαβασει σε θρεντ που εχεις ανοιξει - συμετασχει) ετσι εναν ανθρωπο λιγο αφστηρο - "δισκολο" - τετοιοι ανθρωποι ομως - που δειχνουν προς τα φορα εναν τετοιο χαρακτηρα ξερω οτι ειναι οι καλυτεροι στη (εξω) ζωη και εντελως τελειως διαφορετικοι!!! ας κρυψω λογια!!!!!!!!!! χαχα

Ναι είμαι αυστηρός.
Στη ζωή έχω μάθει ότι αν εκτοξευθεί ένας πύραυλος Υ2 από τη βάση Πενεμούντε για να χτυπήσει το Λονδίνο, πρέπει να χτυπήσει το Λονδίνο και όχι το Χέρεφορντ.
Αλλά δεν έχω καταλάβει τι μου λέει να παίξω. Αύριο έχει πρέμιερ και μεθαύριο Ελληνικά σούπερ-ληγκ. Τι λέει ;
 
Καλησπερα σας...Οπως εχω πει πολλες φορες ...αν ειναι να γραψω κατι εδω στο φορουμ , θα ειναι γιατι θα εχω κατι να πω... ετσι παντα διαβαζω ολους τους φιλους μας εδω οτι γραφουν με προσοχη. Το θεμα εδω τωρα με αφορα γιατι παιζω στοιχημα πολλαααα χρονια ..και ειμαι χαμενος. Λοιπον νομιζω οτι ο φιλος με το συγκεκριμενο τροπο θα πρεπει να γνωριζει οτι κατι αναλογο ειχαμε παλιοτερα και με καποια εξελ. Δεν διαφωνω οτι κατι πηγαινε τοτε να γινει αλλα το πηραν χαμπαρι η εταιριες και ειδικα ο ΟΠΑΠ και τροποποιησε τις αποδοσεις....δλδ το σετακι 2,00- 3,20- 4,10 για παραδειγμα το οποιο εφερνε πολλους ασσους το εκανε 2,05 η εκανε το 4,10 σε 4,15 με αποτελεσμα ολα τα στατιστικα στο εξελακι να πανε περιπατο. (Ολα αυτα ειναι προσωπικη αποψη και δεν τεκμιριόνονται καπως!!)
Και να πω κατι για τις αποδοσεις ....οι ομαδες που μπαινουν να παιξουν δεν λενε << Μαγκες μας δινουν στον ασσο 2,20 ...θα κερδισουμε σημερα>> Το ιδιο ισχυει και για τις εκτιμησεις με οποιονδηποτε τροπο. Το μονο σιγουρο για εμενα ειναι οτι σε βαθος χρονου οι αποδοσεις θα ερθουν να κουμπωσουν ....δλδ το 2 αποδοση σε βαθος χρονου θα εχει 50% εμφανηση οποτε σου περνει λεφτα η γκανιωτα ..αρα ????
Επιτρεψτε μου να πω οτι να παιζεις 6 μηνες στοιχημα με 1000€ καβα αρχικη και στο τελος να εχεις 1050€ δεν εχεις βγαλει ουτε το ρευμα που εκαψες στον υπολογιστη σου. Τσαμπα κοπος. Στο στοιχημα στοχος ειναι το κερδος .. >Εκτος και να παιζεις για την διασκεδαση , οποτε αφου δεν εχασες, εισαι τυχερος και χαρουμενος !!
Καποτε πιστευα οτι θα εβγαζα μηνιατικο απο το στοιχημα και το προσπαθησα πολυ ! Μετα ειδα και απο μενα φυσικα αλλα και απο αλλα παιδια οτι αυτο δεν ειναι εφικτο ...δεν ειναι ευκολο ...δεν γινεται ...και οσοι το εχουν καταφερει η εχουν υπομονη και με το πρωτο ευρουλακι κερδος (που λεει ο λογος) ....κλεινουν τον υπολογιστη και τελος για σημερα, η ειναι στο ελαχιστο ποσοστο ατομων που μπορουν να <<βρουν>> το αποτελεσμα σε οτι παιζουν....Αλλα υπαρχουν και αλλοι ...που εχουν βρει τον τροπο και φυσικα καλα κανουν και δεν το λενε και βγαζουν τα κερδη τους. Κοιταχτε τριγυρο στο διαδίκτυο ... χιλιαδες τιπστερς ...αλλοι τοσοι <<ειδικοι>> Δημοσιογραφοι οι οποιοι ξερουν και τι χρωμα εσωρουχο φοραει ο καθε παικτης της Αρσεναλ....Αμφιβαλω αν εχει καλυτερα ποσοστα απο εναν καλο τιπστερ του INFOBETO !!!!! εκτος και αν κανω λαθος και εχει κρυφα κερδη και εκει που γραφει τον κατευθηνουν να λεει αλλα ανταλλων. Ελπιζω να μην σας κουρασα και επιγραμματικα αναφερω οτι το στοιχημα θελει τροπο ...ποιος ειναι αυτος ο τροπος;;;;; Για καθε παικτη ειναι και διαφορετικος!!!! Ειναι τι σου παει. ..... δεν μπερδευεις πολλα μαζι....
 
Καλησπερα σας...Οπως εχω πει πολλες φορες ...αν ειναι να γραψω κατι εδω στο φορουμ , θα ειναι γιατι θα εχω κατι να πω... ετσι παντα διαβαζω ολους τους φιλους μας εδω οτι γραφουν με προσοχη. Το θεμα εδω τωρα με αφορα γιατι παιζω στοιχημα πολλαααα χρονια ..και ειμαι χαμενος. Λοιπον νομιζω οτι ο φιλος με το συγκεκριμενο τροπο θα πρεπει να γνωριζει οτι κατι αναλογο ειχαμε παλιοτερα και με καποια εξελ. Δεν διαφωνω οτι κατι πηγαινε τοτε να γινει αλλα το πηραν χαμπαρι η εταιριες και ειδικα ο ΟΠΑΠ και τροποποιησε τις αποδοσεις....δλδ το σετακι 2,00- 3,20- 4,10 για παραδειγμα το οποιο εφερνε πολλους ασσους το εκανε 2,05 η εκανε το 4,10 σε 4,15 με αποτελεσμα ολα τα στατιστικα στο εξελακι να πανε περιπατο. (Ολα αυτα ειναι προσωπικη αποψη και δεν τεκμιριόνονται καπως!!)
Και να πω κατι για τις αποδοσεις ....οι ομαδες που μπαινουν να παιξουν δεν λενε << Μαγκες μας δινουν στον ασσο 2,20 ...θα κερδισουμε σημερα>> Το ιδιο ισχυει και για τις εκτιμησεις με οποιονδηποτε τροπο. Το μονο σιγουρο για εμενα ειναι οτι σε βαθος χρονου οι αποδοσεις θα ερθουν να κουμπωσουν ....δλδ το 2 αποδοση σε βαθος χρονου θα εχει 50% εμφανηση οποτε σου περνει λεφτα η γκανιωτα ..αρα ????
Επιτρεψτε μου να πω οτι να παιζεις 6 μηνες στοιχημα με 1000€ καβα αρχικη και στο τελος να εχεις 1050€ δεν εχεις βγαλει ουτε το ρευμα που εκαψες στον υπολογιστη σου. Τσαμπα κοπος. Στο στοιχημα στοχος ειναι το κερδος .. >Εκτος και να παιζεις για την διασκεδαση , οποτε αφου δεν εχασες, εισαι τυχερος και χαρουμενος !!
Καποτε πιστευα οτι θα εβγαζα μηνιατικο απο το στοιχημα και το προσπαθησα πολυ ! Μετα ειδα και απο μενα φυσικα αλλα και απο αλλα παιδια οτι αυτο δεν ειναι εφικτο ...δεν ειναι ευκολο ...δεν γινεται ...και οσοι το εχουν καταφερει η εχουν υπομονη και με το πρωτο ευρουλακι κερδος (που λεει ο λογος) ....κλεινουν τον υπολογιστη και τελος για σημερα, η ειναι στο ελαχιστο ποσοστο ατομων που μπορουν να <<βρουν>> το αποτελεσμα σε οτι παιζουν....Αλλα υπαρχουν και αλλοι ...που εχουν βρει τον τροπο και φυσικα καλα κανουν και δεν το λενε και βγαζουν τα κερδη τους. Κοιταχτε τριγυρο στο διαδίκτυο ... χιλιαδες τιπστερς ...αλλοι τοσοι <<ειδικοι>> Δημοσιογραφοι οι οποιοι ξερουν και τι χρωμα εσωρουχο φοραει ο καθε παικτης της Αρσεναλ....Αμφιβαλω αν εχει καλυτερα ποσοστα απο εναν καλο τιπστερ του INFOBETO !!!!! εκτος και αν κανω λαθος και εχει κρυφα κερδη και εκει που γραφει τον κατευθηνουν να λεει αλλα ανταλλων. Ελπιζω να μην σας κουρασα και επιγραμματικα αναφερω οτι το στοιχημα θελει τροπο ...ποιος ειναι αυτος ο τροπος;;;;; Για καθε παικτη ειναι και διαφορετικος!!!! Ειναι τι σου παει. ..... δεν μπερδευεις πολλα μαζι....

Στα μαθηματικά μία ακολουθία αριθμών ή συγκλίνει ή αποκλίνει (αλλά υπάρχουν και η ταλαντευόμενες).
Τα 1050 καλά είναι if true, από τα ολότελα καλή και η Παναγιώταινα.
Εσένα σου φαίνονται λίγα. Για πολλαπλασιάσε τα επί 1,000,000.
Πάντα προσπαθούσες να ξεπεράσεις το χάντικαπ του 5% της προμήθειας των μπουκ και αν πας εσύ από το -5 στο +5 και είναι έτοιμοι να σου ρίξουν δέκα αποκλεισμούς, λες δεν μου αρέσει ! Ήμαρτον.
Το θέμα είναι αν είναι αλήθεια αυτά που λένε - διότι εγώ δεν τα κατάλαβα,

Την έχω ψάξει για συστηματικά λάθη των μπουκ εγώ όσο κανένας - για το λόγο ότι στο ΠΡΟΠΟ που είναι αμοιβαίο ποδοσφαιρικό στοίχημα κατά κάποια έννοια υπήρχαν.
Στις αρχές του πάμε στοιχήματος το 2000 αλλά και πιό πριν που κάτι έπαιζα μέσω Κύπρου το πίστευα.
Οι Εγγλέζοι που δεν είχαν ιδέα από ΠΡΟΠΟ 13άρι όταν τους το έλεγα δεν καταλάβαιναν, έλεγαν τρέλες λέει αυτός. Με Ιταλούς που ήταν προπάκηδες παρέες δεν είχα.
Αλλά είναι γεγονός ότι τέτοια εκμεταλλεύσιμα συστηματικά λάθη δεν υπάρχουν.

Στο ΠΡΟΠΟ γιατί υπήρχαν ;
Υπήρχαν γιατί όταν ένα σημείο είχε πιθανότητα 10% ας πούμε η χλέμπα δεν το έπαιζε.
Στο σύνολο των παιζομένων στηλών αντί να ήταν καλυμένο κατά 10% ήταν καλυμένο κατά 5%.
Επομένως με ένα σύστημα που κυνήγαγε την έκπληξη πάνω-κάτω και χωρίς να έχω κάποια πληροφορία ή άποψη για κάποιο συγκεκριμένο αγώνα κάτι πετύχαινα.
 
Σε ολα συμφωνω φιλε μου.... σε ολα εκτος απο την καβα του 1000000€ !!!!!!! δεν υπαρχει κανενας τουλαχιστον τον δικο μας οριζοντα που να διακινδυνευει 1000000 και να παιζει στοιχημα οπου σε 6 μηνες θα βγαλει 50,000 καθαρο κερδος!!!! (και αν τα βγαλει )
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay και kerkireos
Σε ολα συμφωνω φιλε μου.... σε ολα εκτος απο την καβα του 1000000€ !!!!!!! δεν υπαρχει κανενας τουλαχιστον τον δικο μας οριζοντα που να διακινδυνευει 1000000 και να παιζει στοιχημα οπου σε 6 μηνες θα βγαλει 50,000 καθαρο κερδος!!!! (και αν τα βγαλει )
Υπάρχουν οι μπουκ.
Υπάρχει ο πράκτορας της γειτονιάς σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Sad
Αντιδράσεις: betover
Φιλαρακι ο πρακτορας της γειτονιας μου αν ειχε 200.000 € δεν θα καθοταν ολη μερα στο πρακτοριο για ψιχουλα !!! αστα φιλε ...ολοι εχουμε γινει ειδικοι και η αληθεια πολλες φορες ειναι πολυ πιο μακρυα απο εμας !! αστο κλειστο εδω και προχωραμε.. αλλα λεω εγω αλλα εσυ ... ειμαστε σε διαφορετικο τροπο προσέγγισης .
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Αν έχω παίξει 1.000 αγώνες με μέση απόδοση 1,50 κ με ποντάρισμα 1 ευρώ ανά αγώνα κ έχω συνολικό κέρδος 100 ευρώ μπορώ να πω ότι έχω ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα ότι το σύστημα μου κερδίζει τους μπουκ?Δεν μιλάω για αγώνες που αφορούν ιστορικό αλλά παιγμενους αγώνες από εμένα σε πραγματικό χρόνο, ας με διαφωτίσει κάποιος ποτε μπορούμε να πούμε ότι έχουμε ικανό δείγμα...
 
Αν έχω παίξει 1.000 αγώνες με μέση απόδοση 1,50 κ με ποντάρισμα 1 ευρώ ανά αγώνα κ έχω συνολικό κέρδος 100 ευρώ μπορώ να πω ότι έχω ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα ότι το σύστημα μου κερδίζει τους μπουκ?Δεν μιλάω για αγώνες που αφορούν ιστορικό αλλά παιγμενους αγώνες από εμένα σε πραγματικό χρόνο, ας με διαφωτίσει κάποιος ποτε μπορούμε να πούμε ότι έχουμε ικανό δείγμα...
Πιστευω οτι 1000 αγωνες ειναι καλο δειγμα....οσο πιο πολλοι τοσο καλυτερα φυσικα , αλλα νομιζω πανω απο 600 αγωνες εχεις μια εικονα καλη !!! τωρα αν εχεις 100€ καθαρο κερδος...τοτε θα πει οτι εχεις πιασει 738 αγωνες και εχεις χασει 262..... δλδ εχεις 78,3 % επιτυχια ενω η στατιστικη επαλήθευση της αποδοσης 1,50 ειναι 66,66. Πολυ καλα !!!
 
Πιστευω οτι 1000 αγωνες ειναι καλο δειγμα....οσο πιο πολλοι τοσο καλυτερα φυσικα , αλλα νομιζω πανω απο 600 αγωνες εχεις μια εικονα καλη !!! τωρα αν εχεις 100€ καθαρο κερδος...τοτε θα πει οτι εχεις πιασει 738 αγωνες και εχεις χασει 262..... δλδ εχεις 78,3 % επιτυχια ενω η στατιστικη επαλήθευση της αποδοσης 1,50 ειναι 66,66. Πολυ καλα

Πιστευω οτι 1000 αγωνες ειναι καλο δειγμα....οσο πιο πολλοι τοσο καλυτερα φυσικα , αλλα νομιζω πανω απο 600 αγωνες εχεις μια εικονα καλη !!! τωρα αν εχεις 100€ καθαρο κερδος...τοτε θα πει οτι εχεις πιασει 738 αγωνες και εχεις χασει 262..... δλδ εχεις 78,3 % επιτυχια ενω η στατιστικη επαλήθευση της αποδοσης 1,50 ειναι 66,66. Πολυ καλα !!!
Ξέρεις πόσες φορές κάτι που παρατήρησα στα ιστορικά ξεκίνησα να το παίζω σε πραγματικό χρόνο κινήθηκε θετικά κ όταν το δείγμα μεγάλωσε οι μονάδες επέστρεψαν πίσω?Βέβαια αυτό που έχω τώρα είναι το μεγαλύτερο δείγμα που είχα ποτέ αλλά κ πάλι αναρωτιέμαι..ξέρουμε ότι οι εταιρίες δημοσκοπήσεων παίρνουν δείγμα συνήθως 1.000 ατόμων για να βγάλουν ποσοστά κομμάτων αλλά εκεί αφορά 10.000.000 Έλληνες κ πολλούς λέω. Εδώ ποια πρέπει να είναι η σωστή προσέγγιση?Περιμένω κ άλλες γνώμες, νομίζω είναι κρίσιμο ερώτημα, σκεφτείτε να φτάσετε σε ένα καλό
στοιχηματικό επίπεδο κ να μην ξέρετε αν πρέπει να αυξήσετε το ποντάρισμα σας ακριβώς επειδή δεν έχετε ακόμα εμπιστοσύνη στο δείγμα σας..
 
Προσωπικα δεν μπορω να δω ετσι το στοιχημα. Δλδ , περιμενω 1000 αγωνες ...αααα δεν εχει κερδος...παω σε αλλη επιλογη....αλλους 1000 αγωνες ααα ουτε εδω εχεικερδος κλπ κλπ.... δεν ειναι στοιχημα για μενα αυτο. δεν μπορω εγω να παιξω ετσι.
Εγω χαμενος ειμαι ετσι οπως παιζω..... αν θα αλλαζα κατι θα ηταν να επαιζα 2 με 5 επιλογες την ημερα και τελος.
(Μεγαλες αποδοσεις...εκπληξεις κλπ ) ετσι για να περναει η ωρα με αγωνια !!!
 
Μην περιμένεις κάτι απόλυτο σαν νούμερο πχ στα τόσα μπετ θα ξέρεις εάν η στρατηγική σου αποδίδει.
Η απάντηση είναι, εξαρτάτε.
Κυρίως από την αξία του κάθε μπετ και την απόδοση.
Οσο μεγαλύτερη αξία έχουν τα μπετ σου τόσο μικρότερο δείγμα χρειάζεται για επιβεβαίωση.
Και όσο μεγαλύτερη η απόδοση, τόσο μεγαλύτερη η διακύμανση οπότε θες και μεγαλύτερο δείγμα.
Αυτά σε γενικές γραμμές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Φιλαρακι ο πρακτορας της γειτονιας μου αν ειχε 200.000 € δεν θα καθοταν ολη μερα στο πρακτοριο για ψιχουλα !!! αστα φιλε ...ολοι εχουμε γινει ειδικοι και η αληθεια πολλες φορες ειναι πολυ πιο μακρυα απο εμας !! αστο κλειστο εδω και προχωραμε.. αλλα λεω εγω αλλα εσυ ... ειμαστε σε διαφορετικο τροπο προσέγγισης .

5% βγάζει ο πράκτορας -περίπου- με μηχανικό τρόπο.
Αλλά και να μην ήταν μηχανικός ο τρόπος αλλά παίξε-χάσε-κέρδισε πάλι 5% θα έβγαζε με τις δεδομένες συνθήκες που διεξάγεται ο στοιχηματισμός.
Δεν ξέρω αν θα του άρεσε ή δεν θα του άρεσε αλλά έτσι θα γινόταν.
Σημασία έχουν τα τελικά ποσά και πόσο σίγουρα είναι.

Για μένα που δεν έχω μπάτζετ δε λέει βέβαια το 5%.
Αν μπω σε ένα πρακτορείο με 10 ευρώ δεν θα είμαι καθόλου ικανοποιημένος αν βγω με ... 10.50.
Καλύτερα από να χάσω αλλά με 10.50 δεν θα είμαι βέβαια καθόλου ικανοποιημένος, έχασα την ώρα μου.
Με το 10ρικο θα ήμουνα -μέτρια- ικανοποιημένος αν το έκανα 40άρι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: betover
Αν από τα 1000 bet,τα 900-950 έκλεισαν με πτώση στην απόδοση,τότε δεν υπάρχει καμια αμφιβολία ότι βαδιζεις κερδοφόρα.Το να βρεις τροπο να κερδιζεις μακροχρόνια ειναι πολύ εύκολο.Το δύσκολο είναι να έχεις πολλους φίλους.
 
Αν από τα 1000 bet,τα 900-950 έκλεισαν με πτώση στην απόδοση,τότε δεν υπάρχει καμια αμφιβολία ότι βαδιζεις κερδοφόρα.Το να βρεις τροπο να κερδιζεις μακροχρόνια ειναι πολύ εύκολο.Το δύσκολο είναι να έχεις πολλους φίλους.
Αν ειναι πολυ ευκολο πως γινετε να χανει η πλειοψηφια ??

Ποσα account θες ως ανταλλαγμα για να μας πεις ενα δυο τροπους να κερδιζεις μακροχρόνια?
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...