Βεβαίωση κερδών από την betshop και τη bet365

Andriotis1973

New Member
25 Νοε 2021
12
0
1
Ο λογαριασμός μου παρουσίασε μεγάλο κέρδος το 2023, αλλά τα λεφτά τα σήκωσα όλα φέτος αρχές του 2024.
Αυτοι αρνούνται να μου δώσουν βεβαίωση κερδών για την εφορία για το φορολογικό έτος 2023 γιατί δήθεν δεν έκανα ανάληψη, πάρα μόνο καταθέσεις μέσα στο 2023.
Λενε να ζητήσω την βεβαίωση του χρόνου.
Εγώ ξερω από όλες τις άλλες στοιχηματικες εταιρείες ότι η βεβαίωση κερδών και το ακριβές ποσό του κέρδους προκύπτει από την παικτικη δραστηριότητα, δηλαδή από τη διαφορά νικηφορων και χαμένων στοιχημάτων.
Αν πχ 1η Ιανουαρίου 2023 είχες 100 ευρώ μέσα στην στοιχηματικη εταιρεία και στις 31 Δεκεμβρίου 2023 είχες 8100 ευρώ, δικαιούσαι 8000 ευρώ βεβαίωση κερδών.
1η φορά ακούω να προκύπτει βεβαίωση κερδών μέσα από την διαφορά αναλήψεων και καταθέσεων.
Υποψιάζομαι ότι η betshop πάει να αποφύγει τη βεβαίωση κερδών και ότι του χρόνου θα μου πει ότι δε δικαιούμαι βεβαίωση ή ότι δικαιούμαι βεβαίωση για ψίχουλα μιας και μέσα στο 2024 έχω μικρό ή καθόλου κέρδος και πλέον λόγω 0,1ευρω max bet που μου έβαλαν δε θα ξαναπαίξω.
Έχει πάρει κάποιος άλλος βεβαίωση κερδών από αυτούς;
Με ποιο τρόπο υπολόγισαν το ποσό στην περίπτωση του;

Σου λένε ψέμματα.

Ή έλεγαν ψέμματα σε μένα.

Γιατί σε αντίστοιχες ερωτήσεις μου είχαν απαντήσει το αντίθετο από αυτό που είπαν σε εσένα.

Με ενδιέφερε και μένα το ζήτημα γιατί ήθελα να ξέρω,σε περίπτωση που παρουσιάσω κέρδος μέσα στο 2023 αν πρέπει να κάνω ανάληψη πριν αλλάξει το έτος,ωστε να λάβω τη βεβαίωση ή αν θα τη λάβω, ακόμα κι αν δεν τραβήξω τα λεφτά.

Ορίστε και ή απάντηση τους.
Την επισυναπτω.

Τελικά δεν παρουσίασε κέρδος ο λογαριασμός μου και δε ζήτησα τίποτα αλλά ή ουσία είναι ότι ε κάποιον από τους δύο μας είπαν ψέματα.
Το θέμα είναι τι όφελος έχει από κάτι τέτοιο μια στοιχηματικη εταιρεία. Γιατί να θέλει να αποφύγει να δώσει βεβαίωση κερδών
Screenshot_20240209_183650_com.android.gallery3d.jpg

Μη χειρότερα....
Ερώτηση προς τους πιο έμπειρους, συμπεριλαμβανομένων και admin, mods κτλ.
Άλλωστε βλέπω ότι το φόρουμ έχει banner της betshop.
Άρα έχετε κάποια πιο προσωπική επαφή μαζί τους λογικά.
Τι μου προτείνετε να κάνω;
Να βάλω δικηγόρο;
Να κάνω καταγγελία κάπου;
Το ποσό είναι μεγάλο και χρειάζομαι την βεβαίωση για να δικαιολογήσω έξοδα και αγορες

Απ' όσο γνωριζω η Betshop έχει καποιο θέμα με την φορολογική της ενημερότητα και ηδη εχει παρεμβει η ΕΕΕΠ και την εχει καλέσει σε ακρόαση.
Η εταιρεία δεν διαθέτει φορολογική ενημερότητα επειδή βρίσκεται σε δικαστική εκκρεμότητα φορολογικής αντιδικίας με το Δημόσιο για φορολογικό έλεγχο που ανατρέχει στο έτος 2016.

Λογικά αυτο που σου ειπαν σχετιζεται με αυτο το θεμα...

Καλό είναι να επικοινωνησεις με την ΕΕΕΠ και να ζητησεις να σε ενημερωσουν τι γινεται σε αυτη την περιπτωση και να δεις αν μπορεις να κανεις καποιες κινησεις μετα από οδηγιες της ΕΕΕΠ.

• Like
Αντιδράσεις: Andriotis1973
Και ο Άγιος φοβέρα θέλει από ότι φαίνεται.

Έπρεπε να τους κάνω βούκινο εδώ πέρα για να παραδεχτούν ότι έλεγαν ψέμματα.

Ευχαριστώ πολύ τον betlanden για την βοήθεια και την οποία μεσολάβηση.

Στο μεταξύ τώρα έχω άλλο μπελά. Η bet365 λέει κι αυτή ότι δε δικαιούμαι βεβαίωση κερδών εννοώ στην ενότητα "νικη/απώλεια" από 01.01.2023 ως 31.12.2023 η ίδια η ιστοσελίδα τους, στο ιστορικό του λογαριασμού μου λέει ότι είμαι +ΧΧΧ ευρώ (εντάξει εδώ το ποσό δεν είναι τεράστιο αλλά και πάλι γιατί τόση κοροϊδία??).
Τι ειχουν πάθει οι εταιρείες και αποφεύγουν να δώσουν βεβαίωση κερδών; ολες έχουν πρόβλημα με την εφορία; τι στο καλό;;;

Screenshot_20240212_114936_com.google.android.gm.jpg

Προγνωστικά

• 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Χαζμ
  • 21:45
    Novasports 2HD
    • Αντβέρπ - Οστάνδη
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπιλμπάο - Ατλέτικο Μαδρίτης
  • 22:45
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Μπενφίκα
  • Αύριο 01-03-2024
  • 00:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Ελ Νασιονάλ - Σπορτίβο Τρινιντένσε
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φλουμινένσε - Λίγκα ντε Κίτο
  • 06:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 21:00
    Novasports Start
    • Άλμπα Βερολίνου - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Βίρτους Μπολόνια - Βαλένθια
    Novasports 5HD
    • Παρτίζαν - Αναντολού Εφές
  • 21:45
    Novasports 5HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 01-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Σάρλοτ Χόρνετς - Μιλγουόκι Μπακς
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Γιούτα Τζαζ
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 13:30
    ΑΝΤ1+
    • F1 Bahrain International Circuit, Practice 1
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    ΑΝΤ1+
    • F1 Bahrain International Circuit, Practice 2
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Κονελιάνο - Βάκιφμπανκ
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Τρεντίνο - Μπερλίν
  • Αύριο 01-03-2024
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Ναι καλα χαχα
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω το εννοώ πάντως
  • Ertzan Ertzan:
    γιατί εγώ δεν εννοώ? :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    βέβαια έχω πιει 2 μπυρίτσες δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό
  • PANATHA PANATHA:
    Εσενα κανεις δεν σου εχει εμπιστοσυνη εδω μεσα....κανε ενα γκαλοπ :D!:ROFLMAO::LOL:
  • Karim Forum Bot:
    Ο χρήστης Karim ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Αυστραλιανό combo" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • betover Forum Bot:
    Ο χρήστης betover ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Ζωντανός Στοιχηματισμός." στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • daggerwolf Forum Bot:
    Ο χρήστης daggerwolf ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "NOVIBET,NA TA ΛEME KI AYTA.." στο Νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες.
  • L Forum Bot:
    Ο χρήστης Loco-3 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Περιορισμός στην Στοιχημαν" στο Νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες.
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Σελίδα με στατιστικα μπάσκετ ?" στο Προγνωστικά Μπάσκετ.
  • H Forum Bot:
    Ο χρήστης hercules ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "3.00+/ και λαιβ combo" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ονανά όρθιος παρακολουθεί το πως βάζει η Φούλαμ καλά να πάθεις καράφλα που μου έχεις στον πάγκο τερματοφύλακα
  • Karim Forum Bot:
    Ο χρήστης Karim ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Super League με πιθανό σκόρερ" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • PANATHA PANATHA:
    Στις Σέρρες οι γηπεδούχοι με 9 παίχτες και θέλει ενα δεκάλεπτο μαζι με τις καθυστερήσεις.....το σκορ 0-1...αξιζει το Over 1,5 γκολ με απόδοση 2.30
  • Ertzan Ertzan:
    α τόσο καλά άντε εντάξει είπαμε θα παίξουν "χαλαρά" οι Σερραίοι αλλά και 2 αποβολές? είπαμε
  • PANATHA PANATHA:
    Αν ετρωγε 2 κοκκινες ο Πάμπλο με αλλη ομαδα θα γκρινιαζε 3 μερες....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ Α ΜΕΡΟΣ (2-3/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Εντάξει ξέρουν όλοι πως μέσα έξω ο ΠΑΟΚ θα πάρει 3 βαθμούς στις Σέρρες αλλά όχι και έτσι είπαμε, μετά λένε τον Ολυμπιακό ότι έχει παραρτήματα και δεν συμμαζεύεται ντρέπεται και ντροπή με αυτά
  • Ertzan Ertzan:
    καλά ο διαιτητής δεν είδε κοτζάμ πεναλτάρα ζωντανά και πάει να το δει στο βάρ
  • Ertzan Ertzan:
    το μούσι και το μουστάκι περιποιημένο το ζελεδάκι στο μαλλί το έχουμε αλλά την χερούκλα του Αρειανού δεν το βλέπει με βύσμα έχει γίνει διαιτητής φαίνεται
  • Ertzan Ertzan:
    ο Ιωαννίδης μόνο με πέναλτι που αν το έχανε καλύτερα να το έπαιζε τραυματίας και να έμενε σπίτι με το μιλφ
  • PANATHA PANATHA:
    Τον έχει φάει το άνθρωπο....
  • Ertzan Ertzan:
    χαίρομαι που μου δίνεις δίκιο γιατί και εσύ άλλα μου έλεγες στην αρχή :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    τι σου ελεγα στην αρχη και τι σου λεω τωρα?
    PANATHA PANATHA: τι σου ελεγα στην αρχη και τι σου λεω τωρα?