Γεια σας φίλοι

  • Εκκινητής θέματος 1X2
  • Ημερομηνία έναρξης

1X2

New Member
18 Σεπ 2007
383
230
0
Γεια σας φίλοι ο νεότερος στην παρέα σας. θα τα λέμε κάπου κάπου μέσα στον χειμώνα.
Μια και ασχολούμαι κι εγώ με τα τυχερά του ποδοσφαίρου θα μου επιτρέπετε να παίρνω μέρος στο FORUM .
Ξέρω από την αρχή ότι δεν θα συμφωνήσετε όλοι σας με την γνώμη μου σε τυχών προγνωστικά που θα δίνω αλά αυτό δεν με πειράζει, εκείνο που έχει σημασία είναι να βγάζουμε όλοι μαζί κάποιο συμπέρασμα.....:sign:
 
:wlcm:
Σκοπός δεν είναι να συμφωνούμε όλοι. Αλλιώς δεν έχει νόημα η ζωή και δεν προχωράμε:cool:
 
Βασική στήλη ΠΡΟΠΟ 19/09/07

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣ. ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. (CHL) 2
ΑΡΣΕΝΑΛ ΣΕΒΙΛΗ (CHL) 1
Α.Ε.Κ. . ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ (ΟΥΕΦΑ) 1
ΑΡΗΣ ΣΑΡΑΓΟΣΑ (ΟΥΕΦΑ) χ
ΑΡΤΜΕΝΤΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΟΥΕΦΑ) 2
ΛΑΡΙΣΑ ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ (ΟΥΕΦΑ) 2
ΣΟΣΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ΟΥΕΦΑ) 1
ΤΟΤΕΝΑΜ ΑΝΟΡΘΩΣΗ (ΟΥΕΦΑ) 1
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΛΙΟΝ (CHL) 1
ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ (CHL) χ
ΡΟΜΑ ΔΙΝΑΜΟ Κ. (CHL) 1
AΪΝΤΧΟΒΕΝ ΤΣΕ.ΕΣ.ΚΑ Μ. (CHL) 1
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΙΝΤΕΡ (CHL) χ
ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ ΣΤΕΑΟΥΑ (CHL) 1

Βασική στήλη για Τετάρτη 19/09/07 για όσους παίζουν με πρόγραμμα ζητήστε 8-9 σημεία και συμπληρώστε και τις δικέ σας απόψεις σε διπλές και τριπλές. Καλή τύχη.
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:
καλως ηλθες φιλε...
καλη επιτυχια σε οτι παιζεις!

(σου εφτιαξα το τοπικ οπου δεν σου εβγαινε καλα...)
 
Καλώς τον 1Χ2 (κάτι σαν εφημερίδα μου φαίνεσαι) καλά να περάσεις. Εδώ συμφωνούν όλοι με όλους και σε όλα και διαφωνούν όλοι με όλους σε όλα:eye:
 
Καλώς τον 1Χ2 (κάτι σαν εφημερίδα μου φαίνεσαι) καλά να περάσεις. Εδώ συμφωνούν όλοι με όλους και σε όλα και διαφωνούν όλοι με όλους σε όλα:eye:


Όχι φίλε Ερτζαν, δεν έχω σχέση με καμία εφημερίδα και ούτε μπορώ να έχω, επειδή όμως ασχολούμαι περισσότερο με το ΠΡΟΠΟ θα επιθυμούσα να ακούσω και γνώμες άλλων. Αυτός είναι και ο λόγος που επισκέπτομαι την σελίδα σας, αν όμως πειράζει το ψευδώνυμο μου μπορώ να το αλλάξω...
 
Όχι φίλε Ερτζαν, δεν έχω σχέση με καμία εφημερίδα και ούτε μπορώ να έχω, επειδή όμως ασχολούμαι περισσότερο με το ΠΡΟΠΟ θα επιθυμούσα να ακούσω και γνώμες άλλων. Αυτός είναι και ο λόγος που επισκέπτομαι την σελίδα σας, αν όμως πειράζει το ψευδώνυμο μου μπορώ να το αλλάξω...
Όχι ρε δεν το είπα γι'αυτό απλός μου ήρθε στο μυαλό η εφημερίδα γι'αυτό το είπα και εσύ μια χαρά είναι το nickname σου:eye:
 
:wlcm: 1X2 και επειδή έχω πού καιρό να παίξω προ-πο πάρε και τη δική μου πρόβλεψη.


1 ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣ. ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. (CHL) 1Χ ΤΕ 21:45 2 ΑΡΣΕΝΑΛ ΣΕΒΙΛΗ (CHL) Χ
ΤΕ 21:45 3 Α.Ε.Κ. ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ (ΟΥΕΦΑ) 1Χ ΠΕ 19:00 4 ΑΡΗΣ ΣΑΡΑΓΟΣΑ (ΟΥΕΦΑ) Χ2 ΠΕ 21:30 5 ΑΡΤΜΕΝΤΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΟΥΕΦΑ) Χ2 ΠΕ 21:30 6 ΛΑΡΙΣΑ ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ (ΟΥΕΦΑ) Χ ΠΕ 18:00 7 ΣΟΣΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ΟΥΕΦΑ) 1 ΠΕ 19:30 8 ΤΟΤΕΝΑΜ ΑΝΟΡΘΩΣΗ (ΟΥΕΦΑ) 1 ΠΕ 22:00 9 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΛΙΟΝ (CHL) 1 ΤΕ 21:45 10 ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ (CHL) 2 ΤΕ 21:45 11 ΡΟΜΑ ΔΙΝΑΜΟ Κ. (CHL) 1 ΤΕ 21:45 12 AΪΝΤΧΟΒΕΝ ΤΣΕ.ΕΣ.ΚΑ Μ. (CHL) Χ2 ΤΕ 21:45 13 ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΙΝΤΕΡ (CHL) 1Χ ΤΕ 21:45 14 ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ ΣΤΕΑΟΥΑ (CHL) Χ2
7 διπλές σε πλήρη ανάπτυξη κόστος 19.20



Και μιά και το ανέφερες παραθέτω με κάποια στοιχεία σχετικά με αυτό το παιχνίδι που τόσο λάθος χειρίστηκαν οι οπαπικοί και βρίσκεται σε παρακμή...

Τη Κυριακή 1η Μαρτίου 1959 έγινε ο πρώτος διαγωνισμός του ΠΡΟ-ΠΟ, που έμελλε να καταξιωθεί στη συνείδηση των Ελλήνων σαν ένα λαϊκό παιγνίδι πρόβλεψης και τύχης που γεμίζει με ελπίδα τους παίκτες του και προσφέρει πολλά χρήματα και νέα ζωή στους τυχερούς νικητές του.

Στον 1ο Διαγωνισμό του ΠΡΟ-ΠΟ συμπληρώθηκαν 727.340 στήλες. Το πρώτο δελτίο ΠΡΟ-ΠΟ περιελάμβανε 12 αγώνες. Την ίδια χρονιά, στον 8ο Διαγωνισμό έγινε ρεκόρ στηλών με 4.010.502 στήλες, ένα ρεκόρ που κράτησε για πολλά χρόνια.

Μέχρι τον Μάρτιο του 1965, οπότε οι αγώνες του δελτίου έγιναν 13, είχαμε μόνο δύο κατηγορίες νικητών που μοιράζονταν το 45% των εσόδων κάθε διαγωνισμού. Οι πράκτορες το 1959 κρατούσαν το 5% των εισπράξεων.

Η τιμή της στήλης ήταν 2,50 δραχμές μέχρι και το 1975 οπότε έγινε και η πρώτη αναπροσαρμογή της τιμής της στις 4 δραχμές, ενώ σήμερα κοστίζει 0,15 Ευρώ (50 δρχ.).

Για τριάντα δύο χρόνια, από το 1959 έως το 1990, το ΠΡΟ-ΠΟ ήταν το μοναδικό παιχνίδι που οργάνωνε ο Ο.Π.Α.Π.. Για 32 χρόνια ήταν η μοναδική πηγή εσόδων του Ελληνικού Αθλητισμού. Ήταν το κατεξοχήν λαϊκό παιχνίδι.

Μέχρι το 1995 το ΠΡΟ-ΠΟ ήταν χειρόγραφο και όλες τις φάσεις ανακήρυξης των νικητών τις πραγματοποιούσαν ανθρώπινα χέρια και όχι σύγχρονοι ηλεκτρονικοί υπολογιστές όπως σήμερα. Η εξέλιξη όμως της τεχνολογίας δεν ήταν δυνατόν να αφήσει ανεπηρέαστο το μεγάλο αυτό λαϊκό παιχνίδι, το ΠΡΟ-ΠΟ.

Το Μηχανογραφημένο δελτίο ΠΡΟ-ΠΟ, που εισήχθη στην αγορά στις 15 Απριλίου 1995, διαφέρει ριζικά από το παλαιό και στη μορφή και στον τρόπο συμπλήρωσής του, αλλά βασικά διαφέρει στη διαδικασία επεξεργασίας του, μια επεξεργασία που μέχρι τότε απαιτούσε πολύ χρόνο και από τη στιγμή που η διεκπεραίωσή της βασιζόταν αποκλειστικά στον ανθρώπινο παράγοντα, ήταν φυσικό να υπάρχουν κάποια λάθη ή ακόμα και παραλείψεις (ενστάσεις, κλπ.).

Το σύγχρονο πληροφορικό σύστημα της Ο.Π.Α.Π. Α.Ε. καλύπτει όλο το φάσμα των εργασιών από την κατάθεση των δελτίων μέχρι και την έκδοση των αποτελεσμάτων, εγγυάται δε την πλήρη ασφάλεια του παιχνιδιού, την ταχύτατη ανακήρυξη των αποτελεσμάτων και το μηδενισμό των λαθών.

Στις 31 Αυγούστου του 1997, το ΠΡΟ-ΠΟ αναμορφώθηκε και έγινε ΠΡΟ-ΠΟ με ΣΟΥΠΕΡ 13 προσθέτοντας έναν επιπλέον αγώνα (Σ13), για τη δημιουργία μιας ακόμα κατηγορίας νικητών ΣΟΥΠΕΡ 13 στην οποία εντάσσονται όσοι 13άρηδες έχουν προβλέψει σωστά και τον επιπλέον αγώνα. Επίσης καθιερώθηκε το ΤΖΑΚ-ΠΟΤ στο παιχνίδι ΠΡΟΠΟ, για την κατηγορία ΣΟΥΠΕΡ 13 και για όσες κατηγορίες νικητών έχουν μερίδια κάτω από €0,88.

Τέλος στις 7 Μαρτίου 2006 η μορφή του ΠΡΟΠΟ άλλαξε: Καταργείται το Σούπερ 13άρι και γίνεται ΠΡΟΠΟ 14 αγώνων και ΠΡΟΠΟ 7 αγώνων (ΠΡΟΠΟ 14&7). Θα υπάρχει, ανάμεσα στα άλλα, ΤΖΑΚ-ΠΟΤ σε όλες τις κατηγορίες νικητών. Οποιοδήποτε μερίδιο κέρδους θα καταβάλλεται στους νικητές. Η παραγραφή κερδών θα γίνεται στους 3 μήνες. Λαμβάνεται υπόψη η κανονική διάρκεια των αγώνων (δεν ισχύει τυχόν παράταση). Η τιμή της στήλης έγινε 0,15 Euro (€ 0,15). Σε περίπτωση αναβολής αγώνα περιμένουμε πλέον μόνο μία ημέρα και εφόσον ο αγώνας δεν διεξαχθεί, η νικήτρια στήλη συμπληρώνεται με κλήρωση. ( το copy-paste έγινε απο το site του οπαπ).

:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: g10vanni

Προγνωστικά

  • 22:00
    Novasports 6HD
    • Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Άρσεναλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Νταντί - Ρέιντζερς
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Πόρτο - Βιτόρια Γκιμαράες
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Τενερίφη - Τόφας
  • 21:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μάλαγα - Προμηθέας
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • Αύριο 19-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Τα ζευγάρια των playoffs Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι ή Μπασκόνια ή Βίρτους ή Εφές / Παναθηναϊκός - Μακάμπι ή Μπασκόνια / Μονακό - Φενέρμπαχτσε / Μπαρτσελόνα -
    Ολυμπιακός
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
    PANATHA PANATHA: Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα...