Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρους??

xenofon

New Member
3 Δεκ 2012
202
119
0
Για όσους λένε και επιμένουν πώς έχουμε την 3 θέση σαν χώρα σε τζίρους στην Ευρώπη αλλά και στην Betfair, ας μου απαντήσουν σε αυτό!
Πως γίνεται να μην έχουν επηρεαστεί οι τζίροι στην Betfair?????
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Πόσες φορές και σε πόσα σημεία θα την κάνεις αυτή την ερώτηση ; Εξυπηρετεί κάτι όλο αυτό για να καταλάβω ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: antoin114 και mystis1701
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Πόσες φορές και σε πόσα σημεία θα την κάνεις αυτή την ερώτηση ; Εξυπηρετεί κάτι όλο αυτό για να καταλάβω ;

Το συνεχίζω και σαν νέο θέμα αν και δεν το ξεκίνησα εγώ... για να μην νοθεύουμε άλλα topic.
Ναι εξυπηρετεί γιατί δεν άκουσα ακόμα κανένα σχεδόν επιχείρημα που να είναι πιο δυνατό από τα δικά μου.... σου φτάνει??δύο ερωτήματα έχει αυτό το θέμα μην στέκεσαι στο ένα αν δεν σου κάνει η δεν έχεις ιδέα...
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Εγώ ; ιδέα ; καμία...... Ούτε να το συζητάς......

Σου αφήνω το πεδίο ελεύθερα να δράσεις....... Άλλωστε....οι ιδέες και οι απόψεις είναι σαν τις.......μύτες... Όλοι έχουν από μία....
Και όπως παρατηρώ τον τελευταίο καιρό......υπάρχουν πολλές......

Την καλησπέρα μου λοιπόν από έναν ανίδεο.....

:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nicolas
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Αν μπορείς να μιλήσεις με επιχειρήματα είσαι καλοδεχούμενος στη συζήτηση.αν όχι στην ευχή του θεού :priest:
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Άλλωστε....οι ιδέες και οι απόψεις είναι σαν τις.......μύτες... Όλοι έχουν από μία....
Και όπως παρατηρώ τον τελευταίο καιρό......υπάρχουν πολλές......

σωστοοοος!
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Στο forum τουλάχιστον μου επιτρέπεις να παραμείνω ή να φύγω και από αυτό να σε αφήσω στην ησυχία σου ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: sigourakias και nicolas
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Πριν από μερικά χρόνια ήμασταν όχι η 3η χώρα, αλλά η 2η πίσω από την Αγγλία, τουλάχιστον στην betfair. Οι περισσότερες εταιρίες, ωστόσο, μας έβλεπαν ως ενιαία αγορά με την Κύπρο (και λόγω κοινής γλώσσας), που είχε επίσης μεγάλα νούμερα. Τα τελευταία 2 χρόνια άρχισαν να μειώνονται δραματικά αυτά τα νούμερα, κυρίως στην Ελλάδα και όχι τόσο στην Κύπρο. Δεν ξέρω αν ήμασταν 3οι ή 4οι ή 5οι κοκ, άλλωστε αυτό αλλάζει από εταιρία σε εταιρία. Υπάρχουν εταιρίες που δίνουν βάρος σε συγκεκριμένες χώρες με διαφημίσεις σε μεγάλες ομάδες και αναπόφευκτα εκεί συγκέντρωναν περισσότερους τζίρους από εμάς.

Ως προς την betfair, η απώλεια της Κύπρου το καλοκαίρι (για το ανταλλακτήριο) και η μείωση των τζίρων από Ελλάδα είχε ως αποτέλεσμα να είμαστε πολύ μακριά από τα νούμερα του παρελθόντος. Πάλι όμως δεν νομίζω ότι δεν είχε έσοδα από την αγορά. Ίσως να μην ήταν τα προσδωκόμενα. Και να μην ξεχνάμε ότι με την αποχώρηση της bf από διάφορες μεγάλες χώρες όπως π.χ. η Γερμανία και η Γαλλία, δεν μένουν και πολλές για να είναι πάνω από την Ελλάδα σε τζίρους
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: helias
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Εγώ προσωπικά δεν έχω έχω δει την παραμικρή αλλαγή σε τζίρους σε όλα τα αθλήματα(εκτός ποδοσφαίρου που δεν έχω ιδέα και δεν μπορώ να φέρω άποψη) έστω και στο ελάχιστο.....
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Με ενδιαφέρει πια είναι η πραγματικότητα, γιατί πραγματικά αν είναι όπως τα λένε, ότι έχουμε την τρίτη θέση στην Ευρώπη και την 9 στον κόσμο σημαίνει ένα πράγμα!!!!!!!!!Ότι κατέχουμε την τρίτη θέση σαν ο πιο ηλίθιος λαός στην Ευρώπη και ένατοι πιο βλάκες σε όλο τον κόσμο.............
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Εγώ προσωπικά δεν έχω έχω δει την παραμικρή αλλαγή σε τζίρους σε όλα τα αθλήματα(εκτός ποδοσφαίρου που δεν έχω ιδέα και δεν μπορώ να φέρω άποψη) έστω και στο ελάχιστο.....

E αφου δεν το βλέπεις εσυ δεν υπάρχει καμμία αλλαγή...
 
  • Like
Αντιδράσεις: SJim
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Με ενδιαφέρει πια είναι η πραγματικότητα, γιατί πραγματικά αν είναι όπως τα λένε, ότι έχουμε την τρίτη θέση στην Ευρώπη και την 9 στον κόσμο σημαίνει ένα πράγμα!!!!!!!!!Ότι κατέχουμε την τρίτη θέση σαν ο πιο ηλίθιος λαός στην Ευρώπη και ένατοι πιο βλάκες σε όλο τον κόσμο.............

αυτα για την βλακεια,και την ηλιθιοτητα δεν τα καταλαβα.. μπορεις να γινεις πιο σαφης?
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

E αφου δεν το βλέπεις εσυ δεν υπάρχει καμμία αλλαγή...

ρε φιλαράκι μην ειρωνεύεσαι και μην βρομίζεις τζάμπα το θέμα αν έχεις κάποιο επιχείρημα πες το μας . Αλλά μην γράφεις ότι Μ@Λ@ΚΙΑ και κακία σου έρθει στο μικρό σου κεφαλάκι.
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

αυτα για την βλακεια,και την ηλιθιοτητα δεν τα καταλαβα.. μπορεις να γινεις πιο σαφης?

granada τι δεν κατάλαβες φίλε μου?
ο τζόγος δεν είναι εξυπνάδα είναι σίγουρα ηλιθιότητα μ@λ@κι@ βλακεία και αρρώστια......
και μην μου πεις ότι το 99.99999999% είναι επαγγελματίες??? γιατί έτσι θα άλλαζε το θέμα...
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

ρε φιλαράκι μην ειρωνεύεσαι και μην βρομίζεις τζάμπα το θέμα αν έχεις κάποιο επιχείρημα πες το μας . Αλλά μην γράφεις ότι Μ@Λ@ΚΙΑ και κακία σου έρθει στο μικρό σου κεφαλάκι.

Το ποιος γράφει τι του έρθει στο μικρό του κεφαλάκι, ας το αφήσω καλύτερα...:cool:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bakounin και nicolas
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

ρε φιλαράκι μην ειρωνεύεσαι και μην βρομίζεις τζάμπα το θέμα αν έχεις κάποιο επιχείρημα πες το μας . Αλλά μην γράφεις ότι Μ@Λ@ΚΙΑ και κακία σου έρθει στο μικρό σου κεφαλάκι.


Aντί να πάς στο θέμα που σου ευχηθήκαμε και σου είπαμε χρόνια πολλά να πείς ένα ευχαριστώ καθόμαστε και σε ανεχόμαστε....

Στην επόμενη φορά που θα γράψεις με αυτόν τον τρόπο θα μιλάς μόνος σου.....
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bakounin και SJim
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

xenofon το εγραψα στο αλλο θεμα στο γραφω και εδω γιατι πιθανοτατα δεν το ειδες....

Ειμαστε 3η δυναμη με μονοψηφιο ποσοστο (κατω απο 10%) οποτε ειναι λογικο να μην επιρρεαστουν σημαντικα οι αγορες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bakounin, xenofon και antoin114
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Έχουν πέσει πολλά μηνύματα στο θέμα.ο μόνος που απάντησε με επιχειρήματα και λογική είναι ο xatzidis.
όλοι οι άλλοι απλά υποστηρίζετε κάτι σαν να υποστηρίζετε μία ομάδα, με λίγα λόγια ΔΕΝ έχετε άποψη.Επίσης αυτό που υποστηρίζετε σας απέδειξα σε προηγούμενα μηνύματα μου, ότι σας κάνει λιγότερο έξυπνους στον παγκόσμιο χάρτη.
Δεν θα απαντώ από εδώ και πέρα σε μηνύματα και θα τα προσπερνώ σαν να μην υπάρχουν , που δεν θα απαντούν στο θέμα ή θα έχουν μια εμπεριστατωμένη άποψη χωρίς έχουν επιχειρήματα....
 
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Λοιπόν....επειδή κουράστικα πάμε με τα παρακάτω.....

Καταρχήν, ΔΕΝ με απασχολεί σε πια θέση είναι ή μάλλον καλύτερα ήταν οι Έλληνες παίχτες στην bf.
Αν και σου έχουν απαντήσει κατά καιρούς αρκετά και σοβαρά άτομα, με ότι πιο επίσημο σε στοιχεία έχουν (τις ανακοινώσεις της bf, επικοινωνία που είχαν μαζί τους), εσύ αντιπαραβάλεις ότι δεν βλέπεις να έχουν πέσει οι τζίροι.

Εγώ σε ρωτάω λοιπόν : έχεις τα επίσημα «κλεισίματα» των trading ανά ημέρα στους αγώνες ποδοσφαίρου και μάλιστα σε σύγκριση με αυτά των προηγούμενων μηνών για να το κρίνεις αυτό ;
Αν ναι, παρουσίασέ τα και μην μας τα ζαλίζεις. Αν όχι, τότε είσαι από αυτούς που έχουν μία άποψη και θέλεις όλοι να συμφωνήσουν μαζί σου γιατί αλλιώς θα «σκάσεις».

Επίσης να ξέρεις , ότι οι περισσότεροι από τους Έλληνες που έκαναν μεγάλους τζίρους στην bf, συνεχίζουν να τους κάνουν. Τρόποι σοβαροί υπάρχουν και δεν έχουν να κάνουν ούτε με vpn ούτε με proxy ούτε με άλλες μεσοβέζικες λύσεις....

Τέλος, επειδή βλέπω ότι έχεις αναφέρει και δύο τρεις φορές ότι η bf έφυγε επειδή δεν μπορούσε να πληρώσει το πρόστιμο των 10.000 € αφού θα έμπαινε μέσα...... σου λέω το εξής : η bf ΔΕΝ έφυγε για αυτό τον λόγο. Δεν έφυγε καν για αυτό που έγινε με τους νόμους περί τζόγου. Αυτά ήταν η αφορμή. Τα αίτια είναι άλλα και μην περιμένεις από εμένα να στα πω.
Αν δεν με πιστεύεις, ειλικρινά σου λέω, έχω τεράστια σκασίλα.

Διάβασε προσεκτικά τα παραπάνω και θα καταλάβεις ποιος λέει ότι του έρχεται στο.....μικρό του το κεφάλι.

Και κάτι τελευταίο, δεν θα ασχολιόμουν καν μαζί σου αν δεν έβλεπα ότι έχεις μπει πολύ τσαμπουκαλεμένος... Χαλάρωσε και άκου, δεν θα σου βγει σε κακό.....

Αυτά από εμένα.

:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: mystis1701
Απάντηση: Γιατί την έκαναν οι εταιρείες?Είμαστε πράγματι η 3 χώρα στην Ευρώπη σε τζίρ

Aντί να πάς στο θέμα που σου ευχηθήκαμε και σου είπαμε χρόνια πολλά να πείς ένα ευχαριστώ καθόμαστε και σε ανεχόμαστε....

Στην επόμενη φορά που θα γράψεις με αυτόν τον τρόπο θα μιλάς μόνος σου.....

δεν το είδα καθόλου αυτο( και ακόμα δεν το έχω δει...)!!!!!! ευχαριστω πολύ σε όλους όσους μου ευχήθηκαν και καλές γιορτές να έχετε εσείς και οι οικογένειές σας .
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...