ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ, ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ....

nicolas

IFC#9 Champion 2012-13, V-Bookie Champion 2008
Χαιρετώ όλη την παρέα!

Πριν λίγες ώρες επέστρεψα απο μια εκδρομή που είχα πάει για το σ/κ που μας πέρασε στην ορεινή Αρκαδία και συγκεκριμένα στο ιστορικό χωριό της Δημητσάνας!

Παρασκευή απόγευμα και μετά απο μια τρελή βροχόπτωση στην Αθήνα αναχώρησα μαζί με τη σύζυγο για το συγκεκριμένο χωριό. Το γιό μου τον αφήσαμε στα πεθερικά μου έτσι ώστε να μπορέσουμε να κοιμηθούμε και λίγο!:twis:

Το μέρος το οποίο μείναμε ήταν ένα φανταστικό ξενοδοχείο με ονομασία ''Μέθεξις'' το οποίο βρίσκεται στο τέλος του χωριου και αποτελείται απο μόλις έξι δωμάτια τα οποία όμως είναι ένα κι ένα!!

Απο φαγητό την Παρασκευή πήγαμε και φάγαμε σε μια ταβέρνα του χωριού με την ονομασία ''Θόλος'' που ήταν πολύ διαφημισμένη αλλά τελικά δεν μας ικανοποιήσε!

Σάββατο πρωί , πρωινό στο ξενοδοχείο με θέα το βουνο Μαίναλον και εν συνεχεία καφεδάκι στο καφέ ''Τρείς λαλούν'' ένα πανέμορφα διακοσμημένο καφέ στο κέντρο της Δημητσάνας όπου πραγματικά χαλαρώνεις μακριά απο την ρουτίνα της καθημερινότητας..

Στη συνέχεια μετά τον καφέ επισκεφτήκαμε το μουσείο υδροηλεκτρικής κίνησης. Πραγματικά ενδιαφέρων μουσείο που άξιξε την επίσκεψη και το χρόνο μας!

Το νερό του μουσείου όμως όπως ήταν λογικό μας άνοιξε την όρεξη και πήγαμε σε μια ταβέρνα στο χωριό ''Παναγιά'' με την ονομασία ''Ζερζοβα''. Αυτή ή ταβέρνα ήταν όλα τα λεφτά!!!! συστήνω ανεπιφύλακτα!

Μετά το φαγητό επιστροφή στο ξενοδοχείο όπου το σκόρδο απο το τζατζίκι έκανε τη δουλειά στη σύζυγο μου...χεχεχεχε....έπεσε ξερή για ύπνο έτσι ώστε να μπορέσω να απολαύσω τον αγώνα της ομάδας μου!

Ο αγώνας τελείωσε στις επτά, η ομάδα κέρδισε, είδα τακουνάκια (Λόρενς), ψαλιδάκια(Σαλπι) και νόμισα ότι έβλεπα πριμέρα ντιβισιόν!!!λολ..... Την ίδια ώρα ξύπνησε και η σύζυγος (ούτε υπνωτικό να της είχα δώσει ο άτιμος! χεχεχε) και ετοιμαστήκαμε για μια βόλτα στο χωριό και εν συνεχεία για ποτάκι με ζωντανή μουσική στο ''Τρείς λαλούν'' και πάλι το οποίο ήταν ασφυκτικά γεμάτο!

Ήπιαμε τα κρασάκια μας ακούγοντας ποιοτική μουσική (Χατζηνάσιο, Σπανό, θεοδωράκη, Χατζιδάκη) ξεχνόντας για λίγο όλα μας τα προβλήματα....

Την Κυριακή το πρωί, πρωινό στο δωμάτιο και στη συνέχεια εκδρομή στα χωριά της Στεμνίτσας και της Βυτίνας. Καφεδάκι για το δρόμο, και αγορά κάποιων παραδοσιακ΄λων προιόντων όπως μέλι και ρίγανη και στη συνέχεια επιστροφή για Αθήνα.

Τελευταία στάση στο χωριό Λεβίδι , όπου αγοράσαμε φαγητό για το σπίτι απο τη φημισμένη ταβέρνα του ''κουμπούρη'' , (σουβλάκια και κεμπάπ, ελαφριά πράγματα:twis:) καθώς και δυο φρατζόλες γνήσιο χωριάτικο ψωμί απο έναν φούρνο με ξύλα που μας είχαν συστήσει.

Νωρίς το απόγευμα άφιξη στην Αθήνα και η αγκαλιά του γιού μας κλείνει με τον ομορφότερο τρόπο την ''απόδραση'' μας......:bb:

A L E X

o "ΣΕΡ" του Στοιχήματος
Μέλος του προσωπικού
30 Μαρ 2003
25,791
12,458
113
50
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Απάντηση: ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ, ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ....

Τυχερε Ανθρωπε !!!!

• Like
Αντιδράσεις: nicolas

scorer

Well-Known Member
2 Οκτ 2012
837
1,403
93

Γειά σου Νικόλα γιγαντα με την εκδρομάρα σου και την παοκάρα σου...
Παντα τετοια ρε γιγαντα...:bravo:

• Like

giannisthegreek

Well-Known Member
17 Νοε 2012
1,685
1,841
113
Πειραιάς

Μπράβο φίλε.Σε ζηλεύω!Πήγες στο χωριό μου,και εγώ που έχω σπίτι εκεί δεν έχω αξιωθεί να πάω

• Like

Σημερινά Γενέθλια

Σχετικά με εμάς

• Η κοινότητα του infobeto θεωρείται σημείο συνάντησης των παικτών και των ανθρώπων της αγοράς των τυχερών παιχνιδιών για διαβουλεύσεις, συμβουλές, ενημερώσεις, ανταλλαγές πληροφοριών, επίλυσης προβλημάτων με εταιρείες κλπ. Είμαστε υπερήφανοι που διαθέτουμε το μεγαλύτερο forum τυχερών παιχνιδιών στην Ελλάδα και ένα από τα μεγαλύτερα παγκοσμίως και δουλεύουμε καθημερινά για να κρατάμε υψηλό το επίπεδο της κοινότητάς μας.

Μενού χρήστη

Ακολουθήστε μας στο Facebook

Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • jogo:
    Αυτο το 4,33 του παναθ μονο σε μενα φαινεται μεγαλο?? :rolleyes:
  • PANATHA:
    jogo είπε :
    Αυτο το 4,33 του παναθ μονο σε μενα φαινεται μεγαλο??
    Τεράστιο και αξίζει το ρίσκο....αλλά με την ψυχή να ποντάρεις αυτό το χάλι???
  • Balaton:
    O Mπέος είναι στο γήπεδο;
  • Balaton:
    Συγγνώμη τώρα αυτή η ομάδα είναι ικανή να πάρει έστω Χ από τη Τόττεναμ την άλλη εβδομάδα που παίζει; 0-3 από το 1ο ημίχρονο θα είναι
  • PANATHA:
    Καλημέρα!!
  • #Infobeto:
    καλημέρα σας
  • PANATHA:
    Τι κάνουμε?
  • #Infobeto:
    Εδώ στον αγώνα. Για να δούμε αν προκύψει κάνα live σημερα.
  • #Infobeto:
    Έχουμε και τρία ανοιχτά bet του Κυρίου Ηλιάκη. Για να δούμε πως πάει η ημέρα.
    +1
  • #Infobeto:
    Καλή Κυριακή σε όλους.
    +1
  • Balaton:
    Πατέρας μου στυλ παιχνιδιού τα τελευταία 2 χρόνια. 8άδα με τρία στανταρ και στα 5 να έχει 2 ανατροπές μέσα και να ζητάει 6άδες. Μόλις έπιασε την ανατροπή της Τσβόλε την οποία όμως όπως όλοι γνωρίζουμε πάει στράφι γιατί δεν θα του περάσει το δελτίο. Αντε τώρα να του αλλάξεις μυαλό.... ποτέ δεν θα αλλάξει μυαλό
    +1
  • PANATHA:
    Στην Δανία στο 29΄ Χόμπρο - Κοπεγχάγη 2-1...στο 2.70 να κερδίσει η Κοπεγχάγη....
  • #Infobeto:
    Είναι κρίμα τέτοιες σκέψεις να μην τις πληρώνεσαι...
  • BetLaden:
    Ο "Dianomes15" κέρδισε στον διαγωνισμό της 3ης αγωνιστικής της SuperLeague. Το δώρο του ήδη στάλθηκε... :beers1:
    +1
  • BetLaden:
    Σήμερα ξεκινά και το IFC στο Forum... ενώ αύριο ξεκινά ο διαγωνισμός για το Champions League και μεθαύριο για το Europa League. Για πάμεεεε :cool!:
    +1
  • #Infobeto:
    Καλησπέρα σας και καλή εβδομάδα. Ευρωπαϊκή εβδομάδα, θα κουνήσουμε σεντόνι και θα σπάσουμε τα ρεκόρ στους διαγωνισμούς του infobeto :))))
  • Forum Bot:
    Ο χρήστης ligdomenos ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "καταθεση στην 365." στο Στοιχηματικές κουβέντες.
  • Forum Bot:
    Ο χρήστης betover ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Στοιχηματικές Παρατηρήσεις" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Forum Bot:
    Ο χρήστης grace_kelly ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "No name" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#16: Α ΟΜΙΛΟΣ: 1η αγωνιστικη" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Forum Bot:
    Ο χρήστης Kavajim ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Metz/St Petersburg" στο Τένις.
  • Forum Bot:
    Ο χρήστης BetLaden ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Αναπληρωματικοί" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • #Infobeto:
    Καλησπέρα σας, Ζενίτ 0-1!
  • McLaren17:
    δυστυχώς 1-1 η Ιντερ και πηγαίναμε για διπλό
    McLaren17: δυστυχώς 1-1 η Ιντερ και πηγαίναμε για διπλό