Δεν με πληρώνει η NOVIBET

Μα αγαπητέ μου έτσι είναι. Είδες την περίπτωση μου 20 ευρώ έβαλα σύνολο βαριά βαριά μπορεί και 30 τσίμπησα 200+ τα πήρα και έφυγα σαν κύριος.

Εάν τώρα ήμουν στην περίπτωση των παιδιών που δεν μου έδιναν τα κέρδη από την στιγμή που θα έπαιρνα τις καταθέσεις θα έλεγα μικρό το κακό, βέβαια εδώ έχεις φάει χρόνο και χρόνο για να βγάλεις τα κέρδη (εκτός και αν σου έκατσε η καλή), αλλά από την άλλη το λέω πάντα είτε είναι στοίχημα είτε είναι κάπου αλλού από την στιγμή που υποτίθεται διάβασες τους όρους ( Το 99% δεν διαβάζει ούτε στο ελάχιστο όχοι όρους στοιχήματος ούτε άλλους όρους) πριν γραφτείς ή πριν αγοράσεις κάτι άλλο τους ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΕΣ σου αρέσει δεν σου αρέσει έχει τελειώσει το παιχνίδι η εταιρεία επικαλείται τους όρους εσύ καλείσαι να το αποδείξεις. Μπορείς έχεις την δυνατότητα? Καλός διαφορετικά αντίο. Πήρες τα φράγκα? Καλώς Όχι? Η Παναγιά μαζί τους. Να το κυνηγήσεις νομικά? Ο δικηγόρος τι θα σου πάρει νομίζεις ακόμα και μαζικά να το κάνεις τουλάχιστον 4-5 κατοστάρικα από τον καθένα γιατί όλοι δεν έχουν το ίδιο θέμα ή μόνος σου θα τσιμπήσει κανένα χιλιάρικο άρα χαμένη υπόθεση λες εδώ πάμε για μαλλί και φεύγουμε κουρεμένοι.
Δεν καταλαβες φιλε μου. Για αυτο ανοιξα αυτο το θεμα γιατι οχι τα κερδη αλλα ουτε καν δεν μου εχουν επιστρεψει ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ οι της novibet. Οσον αφορα την καταγγελια τους εχω καταγγειλει στη γενικη γραμματεια καταναλωτη που μου απαντησαν πριν κατι μερες οτι πρωτοκολληθηκε η αναφορα μου και αναμενω περαιτερω εξελιξεις. Ακομα και αν δεν παρω τα χρηματα μου τελικα, οσο περισσοτερο τους μειωθει η πελατεια τοσο καλυτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:
  • Like
Αντιδράσεις: Αδιάβροχος
Μα αγαπητέ μου έτσι είναι. Είδες την περίπτωση μου 20 ευρώ έβαλα σύνολο βαριά βαριά μπορεί και 30 τσίμπησα 200+ τα πήρα και έφυγα σαν κύριος.

Εάν τώρα ήμουν στην περίπτωση των παιδιών που δεν μου έδιναν τα κέρδη από την στιγμή που θα έπαιρνα τις καταθέσεις θα έλεγα μικρό το κακό, βέβαια εδώ έχεις φάει χρόνο και χρόνο για να βγάλεις τα κέρδη (εκτός και αν σου έκατσε η καλή), αλλά από την άλλη το λέω πάντα είτε είναι στοίχημα είτε είναι κάπου αλλού από την στιγμή που υποτίθεται διάβασες τους όρους ( Το 99% δεν διαβάζει ούτε στο ελάχιστο όχοι όρους στοιχήματος ούτε άλλους όρους) πριν γραφτείς ή πριν αγοράσεις κάτι άλλο τους ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΕΣ σου αρέσει δεν σου αρέσει έχει τελειώσει το παιχνίδι η εταιρεία επικαλείται τους όρους εσύ καλείσαι να το αποδείξεις. Μπορείς έχεις την δυνατότητα? Καλός διαφορετικά αντίο. Πήρες τα φράγκα? Καλώς Όχι? Η Παναγιά μαζί τους. Να το κυνηγήσεις νομικά? Ο δικηγόρος τι θα σου πάρει νομίζεις ακόμα και μαζικά να το κάνεις τουλάχιστον 4-5 κατοστάρικα από τον καθένα γιατί όλοι δεν έχουν το ίδιο θέμα ή μόνος σου θα τσιμπήσει κανένα χιλιάρικο άρα χαμένη υπόθεση λες εδώ πάμε για μαλλί και φεύγουμε κουρεμένοι.

Ακριβώς εκεί στηρίζονται οι εταιρείες, δηλαδή στο ότι η πλειοψηφία των παικτών που εξαπατώνται από αυτές, δεν πρόκειται να διεκδικήσει κάτι δικαστικά, για τους λόγους που ανέφερες.

Σχετικά με τους όρους των εταιρειών, να θυμίσω σε αυτούς που μας διαβάζουν, ότι πριν από κάποια χρόνια οι τράπεζες δάνειζαν χρήματα (κυρίως σε καταναλωτικά αλλά και σε επαγγελματικά δάνεια) με εξωφρενικά επιτόκια. Οι δανειζόμενοι συμφωνούσαν με τους όρους της δανειακής σύμβασης, οπότε οι τράπεζες νόμιζαν ότι θα μπορούν να εισπράττουν αυτά που γούσταραν. Έλα όμως που δεν έγινε έτσι, καθώς πολλοί όροι των συμβάσεων κρίθηκαν παράνομοι και καταχρηστικοί, οπότε δεν είχε καμία απολύτως σημασία αν τους αποδέχτηκαν οι δανειζόμενοι. Ως αποτέλεσμα, σε πάρα πολλές περιπτώσεις οι τράπεζες έχασαν εκτός από τους τόκους και τα πανωτόκια, ακόμα και μεγάλο μέρος του κεφαλαίου που δάνεισαν, νόμιμα και όμορφα. Άρα λοιπόν, τα σκουπίδια που μας παρουσιάζουν οι στοιχηματικές εταιρείες ως όρους, έχουν αξία χρησιμοποιημένου ξεσκονόπανου μίας χρήσης (δηλαδή η φυσική τους θέση βρίσκεται στην χωματερή). Αν υποθέσουμε ότι διαθέτουν και νομική ομάδα που τις συμβουλεύει, η χρήση τέτοιων όρων συνιστά ξεκάθαρη και συνειδητή απόπειρα εξαπάτησης του πελάτη/καταναλωτή.

Για εμένα, μία μαζική κίνηση παικτών ενάντια σε μία στοιχηματική εταιρεία, δεν θα πρέπει να έχει ως στόχο μόνο την ανάκτηση του κατασχεμένου κεφαλαίου ή/και των κερδών, αλλά κυρίως την χρηματική αποζημίωση εξαιτίας της παραπλανητικής χρήσης των παράνομων όρων και την άρση της αδειοδότησης της εταιρείας.
 
Ακριβώς εκεί στηρίζονται οι εταιρείες, δηλαδή στο ότι η πλειοψηφία των παικτών που εξαπατώνται από αυτές, δεν πρόκειται να διεκδικήσει κάτι δικαστικά, για τους λόγους που ανέφερες.

Σχετικά με τους όρους των εταιρειών, να θυμίσω σε αυτούς που μας διαβάζουν, ότι πριν από κάποια χρόνια οι τράπεζες δάνειζαν χρήματα (κυρίως σε καταναλωτικά αλλά και σε επαγγελματικά δάνεια) με εξωφρενικά επιτόκια. Οι δανειζόμενοι συμφωνούσαν με τους όρους της δανειακής σύμβασης, οπότε οι τράπεζες νόμιζαν ότι θα μπορούν να εισπράττουν αυτά που γούσταραν. Έλα όμως που δεν έγινε έτσι, καθώς πολλοί όροι των συμβάσεων κρίθηκαν παράνομοι και καταχρηστικοί, οπότε δεν είχε καμία απολύτως σημασία αν τους αποδέχτηκαν οι δανειζόμενοι. Ως αποτέλεσμα, σε πάρα πολλές περιπτώσεις οι τράπεζες έχασαν εκτός από τους τόκους και τα πανωτόκια, ακόμα και μεγάλο μέρος του κεφαλαίου που δάνεισαν, νόμιμα και όμορφα. Άρα λοιπόν, τα σκουπίδια που μας παρουσιάζουν οι στοιχηματικές εταιρείες ως όρους, έχουν αξία χρησιμοποιημένου ξεσκονόπανου μίας χρήσης (δηλαδή η φυσική τους θέση βρίσκεται στην χωματερή). Αν υποθέσουμε ότι διαθέτουν και νομική ομάδα που τις συμβουλεύει, η χρήση τέτοιων όρων συνιστά ξεκάθαρη και συνειδητή απόπειρα εξαπάτησης του πελάτη/καταναλωτή.

Για εμένα, μία μαζική κίνηση παικτών ενάντια σε μία στοιχηματική εταιρεία, δεν θα πρέπει να έχει ως στόχο μόνο την ανάκτηση του κατασχεμένου κεφαλαίου ή/και των κερδών, αλλά κυρίως την χρηματική αποζημίωση εξαιτίας της παραπλανητικής χρήσης των παράνομων όρων και την άρση της αδειοδότησης της εταιρείας.
Τι ειδους κινηση ειναι το θεμα; Ατομικα αποτι καταλαβαινω οι περισσοτεροι εδω εχουμε καταφυγει ειτε στην ΕΕΕΠ ειτε στη γραμμη καταναλωτη και απλα περιμενουμε ( εγω περιμενω κανα 2 μηνο πλεον.,.). Ομαδικα τι μπορουμε να κανουμε σαν συνολο εναντια στη στοιχηματικη ;
 
Τι ειδους κινηση ειναι το θεμα; Ατομικα αποτι καταλαβαινω οι περισσοτεροι εδω εχουμε καταφυγει ειτε στην ΕΕΕΠ ειτε στη γραμμη καταναλωτη και απλα περιμενουμε ( εγω περιμενω κανα 2 μηνο πλεον.,.). Ομαδικα τι μπορουμε να κανουμε σαν συνολο εναντια στη στοιχηματικη ;
Γεια χαρα . Τι μπορουμε να κανουμε ομαδικα?
Στην πραξη πολυ λιγα πραγματα.
Στη θεωρια οι επιλογες μας ειναι παρα πολλες.

Καταρχην να δωσουμε συγχαρητηρια στον διαφημιστη τους πολυ γελιο οι Ελληνες!!!

Η αληθεια ειναι οτι ζοριζονται λιγο στις πληρωμες αν και τωρα τελευταια νομιζω δεν ειναι εντελως αλλου για αλλου...

Παμε μια επιλογη .

Μαζευομαστε 50 νοματαιοι. Ενα χιλιαρικο ο μεσος ορος Αλλος 200 αλλος 500 αλλος 1000 και αλλος 3000. Για παραπανω αν υπαρχει καποιος που τα αφηνε μεσα να γεμιζουν τον βγαζουμε εμεις οι ιδιοι απεξω .
Δεν παιρνει φραγκο την τιμωρια την επιβαλουμε εμεις :D!:D!:D!

Παμε στο δικηγορο. Του δινουμε τους λογαριασμους ονοματεπωνυμα μειλ διευθυνσεις περιοχη τκ κλπκλπκλπ.

5Ο ΕΠΙ 1000 = 50.000. Για αρχη κατι ειναι και αυτο.

Αναναλαμβανει ο δικηγορος φροντιζει για τις διαπραγματευσεις παιρνει την αμοιβη του και μοιραζει τα λεφτα.

Για τα ακριβες ποσα μην με κουραζετε να αναλαβουν οι λογιστες και οι φοροτεχνικοι.

Αυτα για τη θεωρια .

Στην πραξη Πονταρουμε τον βελγο να το σηκωσει γεμιζουμε ρεζερβουαρ και παμε διακοπες στον πλαταμωνα :D!:D!:D!

Καλο καλοκαιρι σε ολους!!!
 
Γεια χαρα . Τι μπορουμε να κανουμε ομαδικα?
Στην πραξη πολυ λιγα πραγματα.
Στη θεωρια οι επιλογες μας ειναι παρα πολλες.

Καταρχην να δωσουμε συγχαρητηρια στον διαφημιστη τους πολυ γελιο οι Ελληνες!!!

Η αληθεια ειναι οτι ζοριζονται λιγο στις πληρωμες αν και τωρα τελευταια νομιζω δεν ειναι εντελως αλλου για αλλου...

Παμε μια επιλογη .

Μαζευομαστε 50 νοματαιοι. Ενα χιλιαρικο ο μεσος ορος Αλλος 200 αλλος 500 αλλος 1000 και αλλος 3000. Για παραπανω αν υπαρχει καποιος που τα αφηνε μεσα να γεμιζουν τον βγαζουμε εμεις οι ιδιοι απεξω .
Δεν παιρνει φραγκο την τιμωρια την επιβαλουμε εμεις :D!:D!:D!

Παμε στο δικηγορο. Του δινουμε τους λογαριασμους ονοματεπωνυμα μειλ διευθυνσεις περιοχη τκ κλπκλπκλπ.

5Ο ΕΠΙ 1000 = 50.000. Για αρχη κατι ειναι και αυτο.

Αναναλαμβανει ο δικηγορος φροντιζει για τις διαπραγματευσεις παιρνει την αμοιβη του και μοιραζει τα λεφτα.

Για τα ακριβες ποσα μην με κουραζετε να αναλαβουν οι λογιστες και οι φοροτεχνικοι.

Αυτα για τη θεωρια .

Στην πραξη Πονταρουμε τον βελγο να το σηκωσει γεμιζουμε ρεζερβουαρ και παμε διακοπες στον πλαταμωνα :D!:D!:D!

Καλο καλοκαιρι σε ολους!!!
Ωραια οσοι εχουν εξαπατηθει απτην novibet να δηλωσουν ΠΑΡΩΝ ή να μου στείλουν prive
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...