Δημιουργία Ανταλλακτηρίου Στοιχημάτων...

Οιωνός

New Member
21 Σεπ 2014
6
1
0
Καλημέρα...

Ζητώ συνεταίρους-συγχρηματοδότες για δημιουργία ανταλλακτηρίου στοιχημάτων
που θα έχει έδρα τη Μάλτα.
Ει δυνατόν, όσοι προθυμοποιηθούν να συνεταιριστούμε,
να έχουν τη δυνατότητα να ταξιδέψουν -όπως κι εγώ- στη Μάλτα, για έναν χρόνο τουλάχιστον.
Θα εκτιμήσω ιδιαίτερα την επαφή με άτομα που έχουν ήδη εργαστεί σε στοιχηματική εταιρεία
και γνωρίζουν τον τρόπο κάλυψης των παιχνιδιών εκ μέρους ενός ανταλλακτηρίου·
θέλω, δηλαδή, να μάθω πόσα άτομα χρειάζονται για την εύρυθμη λειτουργία ενός ανταλλακτηρίου,
το οποίο θα έχει αρχικώς μία σφιχτή πολιτική
όσον αφορά στον αριθμό των παιχνιδιών που θα καλύπτει.
Επίσης,
θα αξιολογηθεί θετικά μία ενημέρωση
για το κόστος τής τεχνικής-τεχνολογικής υποστήριξης μίας ιστοσελίδας ανταλλακτηρίου.
Από τη μεριά μου, εκτός φυσικά τής οικονομικής συμμετοχής μου στο εγχείρημα,
δύναμαι -με βάση την 20ετή εμπειρία μου στα Μ.Μ.Ε.-
να συνεισφέρω σε απόλυτο βαθμό στους τομείς τής Διαφήμισης και τού Μάρκετινγκ
(αυτονοήτως, θα προσφέρω την εργασία μου και στη διεκπεραίωση των στοιχημάτων).

Σ.Σ. Περιμένω τα μηνύματα όσων ενδιαφέρονται πραγματικά για ένα τέτοιο τόλμημα
και ουδόλως ενδιαφέρομαι για κουβεντούλες καφενειακού επιπέδου.
Ως εκ τούτου, τυχάρπαστοι, λαμόγια, ψευτο-ειδήμονες, χαβαλέδες και λοιποί «συγγενείς»,
μη μπουν στον κόπο να απαντήσουν· είναι ανεπιθύμητοι.
 
Απάντηση: Δημιουργία Ανταλλακτηρίου Στοιχημάτων...

Ως εκ τούτου, τυχάρπαστοι, λαμόγια, ψευτο-ειδήμονες, χαβαλέδες και λοιποί «συγγενείς»,
μη μπουν στον κόπο να απαντήσουν· είναι ανεπιθύμητοι.

εσυ δηλαδη δεν εισαι τιποτα απ ολα αυτα? :cool:
 
  • Like
Αντιδράσεις: grace_kelly
Απάντηση: Δημιουργία Ανταλλακτηρίου Στοιχημάτων...

Είμαι όλα αυτά· γι' αυτό ψάχνω ετερώνυμους ανθρώπους...

επειδη δεν εχω ιδεα τι σημαινει "ετερωνυμους ανθρωπους" ανοιγω το λεξικο και βλεπω οτι σημαινει θυματα :shock:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Δημιουργία Ανταλλακτηρίου Στοιχημάτων...

Καλημέρα...

Ζητώ συνεταίρους-συγχρηματοδότες για δημιουργία ανταλλακτηρίου στοιχημάτων
που θα έχει έδρα τη Μάλτα.
Ει δυνατόν, όσοι προθυμοποιηθούν να συνεταιριστούμε,
να έχουν τη δυνατότητα να ταξιδέψουν -όπως κι εγώ- στη Μάλτα, για έναν χρόνο τουλάχιστον.
Θα εκτιμήσω ιδιαίτερα την επαφή με άτομα που έχουν ήδη εργαστεί σε στοιχηματική εταιρεία
και γνωρίζουν τον τρόπο κάλυψης των παιχνιδιών εκ μέρους ενός ανταλλακτηρίου·
θέλω, δηλαδή, να μάθω πόσα άτομα χρειάζονται για την εύρυθμη λειτουργία ενός ανταλλακτηρίου,
το οποίο θα έχει αρχικώς μία σφιχτή πολιτική
όσον αφορά στον αριθμό των παιχνιδιών που θα καλύπτει.
Επίσης,
θα αξιολογηθεί θετικά μία ενημέρωση
για το κόστος τής τεχνικής-τεχνολογικής υποστήριξης μίας ιστοσελίδας ανταλλακτηρίου.
Από τη μεριά μου, εκτός φυσικά τής οικονομικής συμμετοχής μου στο εγχείρημα,
δύναμαι -με βάση την 20ετή εμπειρία μου στα Μ.Μ.Ε.-
να συνεισφέρω σε απόλυτο βαθμό στους τομείς τής Διαφήμισης και τού Μάρκετινγκ
(αυτονοήτως, θα προσφέρω την εργασία μου και στη διεκπεραίωση των στοιχημάτων).

Σ.Σ. Περιμένω τα μηνύματα όσων ενδιαφέρονται πραγματικά για ένα τέτοιο τόλμημα
και ουδόλως ενδιαφέρομαι για κουβεντούλες καφενειακού επιπέδου.
Ως εκ τούτου, τυχάρπαστοι, λαμόγια, ψευτο-ειδήμονες, χαβαλέδες και λοιποί «συγγενείς»,
μη μπουν στον κόπο να απαντήσουν· είναι ανεπιθύμητοι.

3 εκατομμύρια με το καλημέρα, τα οποία μπορώ να σου τα αναλύσω μέχρι και τη τελευταία λίρα, αλλά δεν θα μπω στο κόπο να κάνω κάτι τέτοιο, για τον απλούστατο λόγο ότι αφενός δεν μπορείς να πουλήσεις-προωθήσεις το προιόν εντός Ελλάδος νόμιμα, αφετέρου το κοινό που θα προσπαθήσεις να προσελκύσεις δεν θα ενδώσει γιατί δεν θα έχεις να του προσφέρεις το απαραίτητο liquidity... Συνεπώς λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά όπως λένε και στον ιππόδρομο είσαι σβού από τις εγγραφές...

Από έναν πρώην odds compiler νυν punter
 
  • Like
Αντιδράσεις: jogo και Ertzan
Απάντηση: Δημιουργία Ανταλλακτηρίου Στοιχημάτων...

3 εκατομμύρια με το καλημέρα, τα οποία μπορώ να σου τα αναλύσω μέχρι και τη τελευταία λίρα, αλλά δεν θα μπω στο κόπο να κάνω κάτι τέτοιο, για τον απλούστατο λόγο ότι αφενός δεν μπορείς να πουλήσεις-προωθήσεις το προιόν εντός Ελλάδος νόμιμα, αφετέρου το κοινό που θα προσπαθήσεις να προσελκύσεις δεν θα ενδώσει γιατί δεν θα έχεις να του προσφέρεις το απαραίτητο liquidity... Συνεπώς λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά όπως λένε και στον ιππόδρομο είσαι σβού από τις εγγραφές...

Από έναν πρώην odds compiler νυν punter

Εγώ δεν παρέστησα τον απόλυτο γνώστη τού θέματος.
Εσύ, όμως, που μιλάς με τόσο κάθετο τρόπο, πες μου το εξής..:
Τα «3.000.000 με το "€œκαλημέρα"€» (όπως χαρακτηριστικά είπες) είναι απαιτήσεων «Betfair» προφανώς.
Διότι,
αδυνατώ να πιστέψω
ότι ένα ανταλλακτήριο-χαμαιτυπείο όπως η «Matchbook»
έχει επενδύσει πάνω από μερικές χιλιαδούλες ευρά
(και μάλιστα, όχι με το «καλημέρα»,
αλλά και με το «καληνύχτα» και με όλους τούς ενδιάμεσους χαιρετισμούς).
Ως εκ τούτου, μία ενδιάμεση λύση αναζητώ...
Ένα ανταλλακτήριο που θα ξεκινήσει από χαμηλά,
και με σωστόν προγραμματισμό, σφιχτή πολιτική, ευρηματική επικοινωνιακή εκστρατεία και καινοτομίες,
θα ανελιχθεί συν τω χρόνω.
Σ’ ακούω...
 
Απάντηση: Δημιουργία Ανταλλακτηρίου Στοιχημάτων...

Το οτι δεν μπορει να προωθηθει ενα ανταλλακτηριο νομιμα στην ελλαδα το ξερεις οιωνε ετσι;
Αρα συζητας για εξωτερικο...
 
Απάντηση: Δημιουργία Ανταλλακτηρίου Στοιχημάτων...

Το οτι δεν μπορει να προωθηθει ενα ανταλλακτηριο νομιμα στην ελλαδα το ξερεις οιωνε ετσι;
Αρα συζητας για εξωτερικο...

Το έχω ήδη αναφέρει στο αρχικό μου μήνυμα.
Ναι,
για εξωτερικό (συγκεκριμένα, για Μάλτα)
και με επιθυμητή δυνατότητα -από όσους ενδεχομένως συνεταιριστούμε-
να μεταβούνε-μεταβούμε εκεί για ένα διάστημα...
 
Απάντηση: Δημιουργία Ανταλλακτηρίου Στοιχημάτων...

Εγώ δεν παρέστησα τον απόλυτο γνώστη τού θέματος.
Εσύ, όμως, που μιλάς με τόσο κάθετο τρόπο, πες μου το εξής..:
Τα «3.000.000 με το "€œκαλημέρα"€» (όπως χαρακτηριστικά είπες) είναι απαιτήσεων «Betfair» προφανώς.
Διότι,
αδυνατώ να πιστέψω
ότι ένα ανταλλακτήριο-χαμαιτυπείο όπως η «Matchbook»
έχει επενδύσει πάνω από μερικές χιλιαδούλες ευρά
(και μάλιστα, όχι με το «καλημέρα»,
αλλά και με το «καληνύχτα» και με όλους τούς ενδιάμεσους χαιρετισμούς).
Ως εκ τούτου, μία ενδιάμεση λύση αναζητώ...
Ένα ανταλλακτήριο που θα ξεκινήσει από χαμηλά,
και με σωστόν προγραμματισμό, σφιχτή πολιτική, ευρηματική επικοινωνιακή εκστρατεία και καινοτομίες,
θα ανελιχθεί συν τω χρόνω.
Σ’ ακούω...

Δεν είναι απαιτήσεων μπέτφαιρ, είναι εταιρία που θα προσφέρει πολλά περισσότερα από μπετφαιρ.Διαφορετικά ποιος ο λόγος να ασχοληθεί κάποιος με το ανταλλακτήριο σου; Για να παίζει στο χ ματς ψ λεφτά και το 80% από αυτό που θα ποντάρει να του γίνεται unmatched ? Πρέπει λοιπόν να δίνεις πολλά περισσότερα απ' όσα δίνουν οι άλλες αν θες να εδραιωθείς στο χώρο. Επίσης πρέπει να είναι βέβαιοι οι παίκτες ότι έχουν να κάνουν με εταιρία κύρους που έχει γερές βάσεις διαφορετικά από μπόνους και μπλα μπλα έχουν χορτάσει φίλε μου. Τι να τα κάνουν; Έχουν βαρεθεί να τα ακούνε... Οι παίκτες των ανταλλακτηρίων θέλουν να πληρώνουν τα λιγότερα δυνατά κόστη τα οποία μεταφράζονται σε προμήθεια, premium charges όσους τους ακουμπάει και φυσικά να μπορούν να χρησιμοποιούν softwares που θα τους κάνουν τη ζωή τους πιο εύκολη αφενός και αφετέρου να μην πληρώνουν επειδή το software θα παίζει με τα μς. Κατά τα άλλα κάνε εδώ ένα γκάλοπ και ρώτα τους συμφορουμίτες αν είχαν να διαλέξουν ανάμεσα σε σένα και στη μπέτφαιρ ποιον θα διάλεγαν και γιατί...
 
Απάντηση: Δημιουργία Ανταλλακτηρίου Στοιχημάτων...

Δεν είναι απαιτήσεων μπέτφαιρ, είναι εταιρία που θα προσφέρει πολλά περισσότερα από μπετφαιρ.Διαφορετικά ποιος ο λόγος να ασχοληθεί κάποιος με το ανταλλακτήριο σου; Για να παίζει στο χ ματς ψ λεφτά και το 80% από αυτό που θα ποντάρει να του γίνεται unmatched ? Πρέπει λοιπόν να δίνεις πολλά περισσότερα απ' όσα δίνουν οι άλλες αν θες να εδραιωθείς στο χώρο. Επίσης πρέπει να είναι βέβαιοι οι παίκτες ότι έχουν να κάνουν με εταιρία κύρους που έχει γερές βάσεις διαφορετικά από μπόνους και μπλα μπλα έχουν χορτάσει φίλε μου. Τι να τα κάνουν; Έχουν βαρεθεί να τα ακούνε... Οι παίκτες των ανταλλακτηρίων θέλουν να πληρώνουν τα λιγότερα δυνατά κόστη τα οποία μεταφράζονται σε προμήθεια, premium charges όσους τους ακουμπάει και φυσικά να μπορούν να χρησιμοποιούν softwares που θα τους κάνουν τη ζωή τους πιο εύκολη αφενός και αφετέρου να μην πληρώνουν επειδή το software θα παίζει με τα μς. Κατά τα άλλα κάνε εδώ ένα γκάλοπ και ρώτα τους συμφορουμίτες αν είχαν να διαλέξουν ανάμεσα σε σένα και στη μπέτφαιρ ποιον θα διάλεγαν και γιατί...

Δεν έχω αντίρρηση που τοποθετείσαι ορθολογιστικά (έως και κυνικά),
αλλά για κάποιον λόγο αρνείσαι να συμπεριλάβεις στις τοποθετήσεις σου την ουσία τού σκεπτικού μου·
ενδεχομένως επειδή αντιμετωπίζεις άκριτα και μεγαλομανώς την πρόθεσή μου.
Ποιος είπε ότι θα πάω να ανταγωνιστώ τη «Betfair€»;
Και τι ανυπόστατο επιχείρημα είναι η φράση
«...κάνε εδώ ένα γκάλοπ και ρώτα τους συμφορουμίτες
αν είχαν να διαλέξουν ανάμεσα σε σένα και στη μπέτφαιρ ποιον θα διάλεγαν και γιατί...
€»;
Κατά τη λογική σου,
επειδή υπάρχουν πολυκαταστήματα, δεν θα έπρεπε να υπάρχουν μικρότερα καταστήματα.
Θα σού πω, λοιπόν, τα εξής...
Αν δημιουργηθεί μία εταιρεία με χαμηλό budget,
αλλά υψηλή αισθητική, έξυπνη διαφήμιση και λειτουργική ιστοσελίδα,
ένα μικρό κομμάτι τής αγοράς είναι εκ των ων ουκ άνευ βέβαιο
ότι -τουλάχιστον προσωρινώς- θα μετακινηθεί προς αυτήν.
Βεβαίως, αν θα παραμείνει σ
’ αυτήν είναι το Μεγάλο Ζητούμενο,
αλλά ένα ρίσκο το ξεκινάς πηγαίνοντας να πετύχεις
(και έχοντας στο πίσω μέρος τής σκέψης σου ότι υπάρχει και πιθανότητα να μην πετύχεις).
Όσα μού λες έως τώρα, δεν είναι μεταφορά γνώσης, αλλά επίδειξη γνώσης·
σημειωτέον ότι επί τού θέματος δεν μού έχεις πει οτιδήποτε που δεν γνώριζα ήδη·
δεν έχεις πει τίποτα που να μην ξέρει ή να μη δύναται να υποψιαστεί ένας μέσος παίκτης στοιχήματος.
Ως εκ τούτου, σε καλώ να μοιραστείς ουσιαστικές γνώσεις μαζί μας (εφ
’ όσον το επιθυμείς),
διότι το ζήτημα που έθεσα στο forum δεν το εντάσσω στις κατηγορίες
«Αμπελοφιλοσοφίες€» ή «Μεταφυσικά€».

Υ.Γ. Τιμώ, πάντως, τη διάθεσή σου για διάλογο·
και θα σε τιμήσω περισσότερο
αν γίνεις πιο συγκεκριμένος και όχι αφοριστικός προς οτιδήποτε δεν εμπίπτει στον προσωπικό σου ελιτισμό.
Ωραίος ο Ελιτισμός, αλλά όχι για να επιδεικνύεται ακαίρως και άνευ αντικειμένου·
όπερ μεθερμηνευόμενον,
αν θέλεις δέξου ότι δεν μιλάς με τον επόμενο ιδιοκτήτη τής
«Betfair€»,
αλλά με κάποιον που ζητάει συνεταίρους για ένα αξιοπρεπές τόλμημα.
Τον Μεγαλοϊδεατισμό τον αφήνουμε για αργότερα...
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: GiannisD

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...