ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΣΝΑΦΕΡΗΣ ΤΕΛΟΣ.!!!!!!.....

Μια συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης παραχώρησε στην εφημερίδα "ΦΩΣ" o Γιώργος Κασναφέρης.

Kasnaf_230508_m.jpg




Αναλυτικά τα κυριότερα αποσπάσματα της συνέντευξης

Ποιο βράδυ πριν από αγώνα δεν μπορούσες να κοιμηθείς; Πότε θυμάσαι να είχες το περισσότερο άγχος;
"Έχω παίξει πολλά ντέρμπι, έχω παίξει τους περισσότερους τελικούς. Δύο όμως είναι τα ματς που είχα το μεγαλύτερο άγχος και δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Ήταν ένα ΠΑΟΚ-Άρης στην Τούμπα που είχα κληθεί να παίξω λίγες μέρες μετά από ένα πολυσυζητημένο ΠΑΟΚ- Ολυμπιακός…"

Εκείνο που βούταγαν συνεχώς οι παίκτες του ΠΑΟΚ να πάρουν πέναλτι;
"Ναι. Εντάξει βούταγαν όλοι τότε, στα δέκα πέναλτι… το ένα δώρο! Είχαν βουτήξει πέντε φορές, στην τηλεόραση αποδείχτηκε ότι το ένα ήταν. Εκείνο ήταν το λάθος μου, ένα μόνο πέναλτι. Ήταν πολύ βαρύ το κλίμα για εμένα στους οπαδούς του ΠΑΟΚ τότε, αλλά με έβαλαν να πάω πάλι να παίξω το ΠΑΟΚ-Άρης… Καταλαβαίνεις τι γινόταν…"

Με αφορμή εκείνο το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός που είχε καεί η Τούμπα αλλά εσύ δεν έδινες πέναλτι: Πως λειτουργεί η ψυχολογία του διαιτητή; Όταν τον βρίζουν συνεχώς, μπορεί να βγει μπούμερανγκ αυτό, να πεισμώσει και να πει «θα σας σκίσω αφού είσαι έτσι»;
"Εξαρτάται από το διαιτητή… Άλλος μπορεί να λακίσει από την πίεση και να πάρει η έδρα κάποια σφυρίγματα. Γι’ αυτό λένε ότι υπάρχουν «διαιτητές έδρας». Άλλος όμως μπορεί να στραβώσει, να του βγει πεισματικά και να παίξει κόντρα σε αυτούς που τον σκυλοβρίζουν! Εγώ έτσι ήμουν."

Τσατιζόσουν. Φαινότανε.
"Κοιτάξτε, εμένα με το καλό μπορείς να μου πάρεις τα πάντα… Είτε οπαδός είσαι, είτε παίκτης, είτε είσαι παράγοντας. Όταν όμως προσπαθείς να μου το επιβάλλεις, είμαι εκ φύσεως αρνητικός! Για το άγχος και την αϋπνία λέγαμε. Το δεύτερο ματς ήταν τώρα στον τελικό. Ήταν τρομερό το άγχος, δεν ήθελα να κάνω κάποιο λάθος και να κλείσω άσχημα την καριέρα μου."

Φοβήθηκες ποτέ για τη ζωή σου; Είχες απειλές;
"Ήταν μετά από ένα ματς Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός. Με εκείνο το φάουλ του Γκούμα που είχα δώσει και έβαλε ο Ριβάλντο το γκολ στο Καραϊσκάκη. Έπαιρναν τηλέφωνο κάποιοι θρασύδειλοι σπίτι και απειλούσαν την οικογένεια μου! Οι οποίοι δεν έχουν τον ανδρισμό να σε βρουν πρόσωπο με πρόσωπο και τρομοκρατούν αθώα άτομα, τη γυναίκα σου το παιδί σου…Τότε κυκλοφορούσα για λίγες μέρες μαζί με δύο ανθρώπους δικούς μου, αφήναμε το αμάξι σε άλλο μέρος, πηγαίναμε μαζί σπίτι… Βέβαια είναι χαζά αυτά τα μέτρα, διότι αν είναι κάποιος να σου κάνει κακό, θα κοιτάξει να σου το κάνει αργότερα, σε νεκρό χρονικό σημείο. Το είχα καταγγείλει στην αστυνομία. Γενικά, όμως είχα και άγνοια κινδύνου. Αυτό ήταν το μεγάλο παράπονο της γυναίκας μου."

Έχεις ματώσει ποτέ;
"Στην Τούμπα είχα φάει ένα αντικείμενο στο «δόξα πατρί» και έτρεχε αίμα."

Εσύ από παιδάκι είσαι Ολυμπιακός. Δεν είναι κακό. Όλοι έχουν μια ομάδα.
"Όλοι μια ομάδα έχουμε, δεν είναι κακό. Είμαι… Ακάδημος Αμαρουσίου τώρα."

Καλά εντάξει! Είναι γνωστό σε όλους ότι είσαι Ολυμπιακός.
"Όλος ο κόσμος μπορεί να ξέρει, όμως από τα δικά μου χείλη δεν θα ακουστεί ποτέ τίποτα."

Ποιο θεωρείς χειρότερο σου ματς; Ποια θεωρείς μεγαλύτερη σου γκάφα; Εκείνη η απίστευτη βουτιά του Αλεξανδρή στην Καβάλα;
"Ήμουν 1.000% σίγουρος τότε! Διότι ή θέση στην οποία βρισκόμουν εκείνη τη στιγμή, η εικόνα που είχα, ήταν ότι είναι 1.000% πέναλτι. Και όχι μόνο, αλλά αυτό που με στενοχώρησε ακόμα πιο πολύ ήταν ότι μέσα στο ματς ρώτησα τον Αλέκο τον Αλεξανδρή «ρε συ, σε βρήκε ο Μίτεφ ή το βράδυ θα ξεφτιλιστούμε;”. «Όχι», μου λέει «με βρήκε»! Ξέρεις, μερικές φορές ψυχολογείς τον παίκτη και καταλαβαίνεις αν έχεις κάνει γκάφα…"

Όπως έγινε με το πέναλτι που είχες στον Ολυμπιακό σε ένα ματς με την ΑΕΚ στη Ριζούπολη αλλά το πήρες πίσω! Επειδή ψυχολόγησες τον Γεωργάτο. Αληθεύει;

"Τον είχα ρωτήσει και μου είπε με ένοχο ύφος «κομσί κομσά». Εκεί κατάλαβα… Έγινε θόρυβος που το πήρα πίσω, αλλά τι έπρεπε να κάνω; Να δείξω εγωισμό και να επιμείνω σε μια απόφαση που ήταν λάθος; Να τα παίξω άρχοντας του αγώνα; Τι πιο αντρίκειο από το να παραδεχτώ το λάθος μου. Άνθρωποι είμαστε και κάνουμε λάθη. Όπως και οι παίκτες κάνουν λάθη. Το ποδόσφαιρο είναι παιχνίδι λαθών. Αν δεν γίνονταν λάθη, θα έληγαν 0-0 όλα τα ματς! Ήταν και αρσενική πάντως η συμπεριφορά του Γεωργάτου".

Πες μου τρεις παίκτες… παίκτες επαγγελματίες βουτηχτές.
"Και ο Βαζέχα ήταν και ο Καραγκούνης και ο Αλεξανδρής, ο Οκκάς στον Ολυμπιακό, ο Γιαννακόπουλος, ο Πάντος."

Κάποιος που δεν ήταν; Που τον τραβάγανε και δεν έπεφτε;
"Ο Λούα Λούα! Μου έχει κάνει εντύπωση."

Ο Κάκος είναι Παναθηναϊκός. Τον πιστεύεις όμως για καλό διαιτητή;
"Εγώ δεν ξέρω αν είναι Παναθηναϊκός. Κάποια στιγμή θα πρέπει να αποδεχτούμε ότι όλοι οι διαιτητές έχουν μια ομάδα! Είναι δεδομένο. Θα ήθελα αν διοικούσα, να ξέρω αν ο Κάκος είναι Παναθηναϊκός. Διότι αν ήμουν στην ΚΕΔ, δεν θα προτιμούσα ποτέ ένα διαιτητή που θα μου έλεγε ότι είναι Κέρκυρα ή Εθνική Ελλάδας! Γιατί; Διότι αυτός ή θα είναι ΟΥΦΟ, βρήκε δηλαδή ανοιχτή την πόρτα του ποδοσφαίρου και μπήκε ή με κοροϊδεύει! Θα ήθελα διαιτητές με προσωπικότητα. Αλλά θα πρέπει αυτή η ειλικρίνεια να μπορεί να την αποδεχτεί και το σύστημα στο ποδόσφαιρο μας που είναι «άρρωστο»."

Θα πεις ένα περιστατικό που είχες ζήσει από κοντά;
"Είναι ο τελικός Κυπέλλου Ολυμπιακός-ΑΕΚ στην Κρήτη. Ήμουν τέταρτος διαιτητής, σηκώνει ο Σόλιντ τον Καστίγιο για αλλαγή. Ετοιμάζομαι να τον περάσω μέσα, αλλά ξαφνικά με ειδοποιούν από τον πάγκο του Ολυμπιακού να την παγώσω την αλλαγή γιατί είχε τραυματιστεί ένας παίκτης του Ολυμπιακού και ήταν πεσμένος στο χόρτο. Ο προπονητής ήθελε να δει τι θα γίνει, μήπως αναπροσαρμόσει τα πλάνα του. Ενώ δίνει σήμα, λοιπόν ο Σόλιντ να την παγώσω την αλλαγή, με πίεζε ο Καστίγιο λέγοντας «γ … τον, γ… τον, βάλε με, βάλε με»! Με τα χίλια ζόρια τον συγκράτησα. Κοίταξε, δεν το συζητάμε, είχε αναμφισβήτητα προσόντα. Όμως ο παίκτης πρέπει να είναι κομμάτι της ορχήστρας. Ο Καστίγιο δεν ήταν παίκτης ομάδας, ήταν για τον εαυτό του. Γι’ αυτό και δεν κάνει την καριέρα που θα μπορούσε να κάνει."
 
Μια συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης παραχώρησε στην εφημερίδα "ΦΩΣ" o Γιώργος Κασναφέρης.

Kasnaf_230508_m.jpg




Αναλυτικά τα κυριότερα αποσπάσματα της συνέντευξης

Ποιο βράδυ πριν από αγώνα δεν μπορούσες να κοιμηθείς; Πότε θυμάσαι να είχες το περισσότερο άγχος;
"Έχω παίξει πολλά ντέρμπι, έχω παίξει τους περισσότερους τελικούς. Δύο όμως είναι τα ματς που είχα το μεγαλύτερο άγχος και δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Ήταν ένα ΠΑΟΚ-Άρης στην Τούμπα που είχα κληθεί να παίξω λίγες μέρες μετά από ένα πολυσυζητημένο ΠΑΟΚ- Ολυμπιακός…"

Εκείνο που βούταγαν συνεχώς οι παίκτες του ΠΑΟΚ να πάρουν πέναλτι;
"Ναι. Εντάξει βούταγαν όλοι τότε, στα δέκα πέναλτι… το ένα δώρο! Είχαν βουτήξει πέντε φορές, στην τηλεόραση αποδείχτηκε ότι το ένα ήταν. Εκείνο ήταν το λάθος μου, ένα μόνο πέναλτι. Ήταν πολύ βαρύ το κλίμα για εμένα στους οπαδούς του ΠΑΟΚ τότε, αλλά με έβαλαν να πάω πάλι να παίξω το ΠΑΟΚ-Άρης… Καταλαβαίνεις τι γινόταν…"

Με αφορμή εκείνο το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός που είχε καεί η Τούμπα αλλά εσύ δεν έδινες πέναλτι: Πως λειτουργεί η ψυχολογία του διαιτητή; Όταν τον βρίζουν συνεχώς, μπορεί να βγει μπούμερανγκ αυτό, να πεισμώσει και να πει «θα σας σκίσω αφού είσαι έτσι»;
"Εξαρτάται από το διαιτητή… Άλλος μπορεί να λακίσει από την πίεση και να πάρει η έδρα κάποια σφυρίγματα. Γι’ αυτό λένε ότι υπάρχουν «διαιτητές έδρας». Άλλος όμως μπορεί να στραβώσει, να του βγει πεισματικά και να παίξει κόντρα σε αυτούς που τον σκυλοβρίζουν! Εγώ έτσι ήμουν."

Τσατιζόσουν. Φαινότανε.
"Κοιτάξτε, εμένα με το καλό μπορείς να μου πάρεις τα πάντα… Είτε οπαδός είσαι, είτε παίκτης, είτε είσαι παράγοντας. Όταν όμως προσπαθείς να μου το επιβάλλεις, είμαι εκ φύσεως αρνητικός! Για το άγχος και την αϋπνία λέγαμε. Το δεύτερο ματς ήταν τώρα στον τελικό. Ήταν τρομερό το άγχος, δεν ήθελα να κάνω κάποιο λάθος και να κλείσω άσχημα την καριέρα μου."

Φοβήθηκες ποτέ για τη ζωή σου; Είχες απειλές;
"Ήταν μετά από ένα ματς Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός. Με εκείνο το φάουλ του Γκούμα που είχα δώσει και έβαλε ο Ριβάλντο το γκολ στο Καραϊσκάκη. Έπαιρναν τηλέφωνο κάποιοι θρασύδειλοι σπίτι και απειλούσαν την οικογένεια μου! Οι οποίοι δεν έχουν τον ανδρισμό να σε βρουν πρόσωπο με πρόσωπο και τρομοκρατούν αθώα άτομα, τη γυναίκα σου το παιδί σου…Τότε κυκλοφορούσα για λίγες μέρες μαζί με δύο ανθρώπους δικούς μου, αφήναμε το αμάξι σε άλλο μέρος, πηγαίναμε μαζί σπίτι… Βέβαια είναι χαζά αυτά τα μέτρα, διότι αν είναι κάποιος να σου κάνει κακό, θα κοιτάξει να σου το κάνει αργότερα, σε νεκρό χρονικό σημείο. Το είχα καταγγείλει στην αστυνομία. Γενικά, όμως είχα και άγνοια κινδύνου. Αυτό ήταν το μεγάλο παράπονο της γυναίκας μου."

Έχεις ματώσει ποτέ;
"Στην Τούμπα είχα φάει ένα αντικείμενο στο «δόξα πατρί» και έτρεχε αίμα."

Εσύ από παιδάκι είσαι Ολυμπιακός. Δεν είναι κακό. Όλοι έχουν μια ομάδα.
"Όλοι μια ομάδα έχουμε, δεν είναι κακό. Είμαι… Ακάδημος Αμαρουσίου τώρα."

Καλά εντάξει! Είναι γνωστό σε όλους ότι είσαι Ολυμπιακός.
"Όλος ο κόσμος μπορεί να ξέρει, όμως από τα δικά μου χείλη δεν θα ακουστεί ποτέ τίποτα."

Ποιο θεωρείς χειρότερο σου ματς; Ποια θεωρείς μεγαλύτερη σου γκάφα; Εκείνη η απίστευτη βουτιά του Αλεξανδρή στην Καβάλα;
"Ήμουν 1.000% σίγουρος τότε! Διότι ή θέση στην οποία βρισκόμουν εκείνη τη στιγμή, η εικόνα που είχα, ήταν ότι είναι 1.000% πέναλτι. Και όχι μόνο, αλλά αυτό που με στενοχώρησε ακόμα πιο πολύ ήταν ότι μέσα στο ματς ρώτησα τον Αλέκο τον Αλεξανδρή «ρε συ, σε βρήκε ο Μίτεφ ή το βράδυ θα ξεφτιλιστούμε;”. «Όχι», μου λέει «με βρήκε»! Ξέρεις, μερικές φορές ψυχολογείς τον παίκτη και καταλαβαίνεις αν έχεις κάνει γκάφα…"

Όπως έγινε με το πέναλτι που είχες στον Ολυμπιακό σε ένα ματς με την ΑΕΚ στη Ριζούπολη αλλά το πήρες πίσω! Επειδή ψυχολόγησες τον Γεωργάτο. Αληθεύει;

"Τον είχα ρωτήσει και μου είπε με ένοχο ύφος «κομσί κομσά». Εκεί κατάλαβα… Έγινε θόρυβος που το πήρα πίσω, αλλά τι έπρεπε να κάνω; Να δείξω εγωισμό και να επιμείνω σε μια απόφαση που ήταν λάθος; Να τα παίξω άρχοντας του αγώνα; Τι πιο αντρίκειο από το να παραδεχτώ το λάθος μου. Άνθρωποι είμαστε και κάνουμε λάθη. Όπως και οι παίκτες κάνουν λάθη. Το ποδόσφαιρο είναι παιχνίδι λαθών. Αν δεν γίνονταν λάθη, θα έληγαν 0-0 όλα τα ματς! Ήταν και αρσενική πάντως η συμπεριφορά του Γεωργάτου".

Πες μου τρεις παίκτες… παίκτες επαγγελματίες βουτηχτές.
"Και ο Βαζέχα ήταν και ο Καραγκούνης και ο Αλεξανδρής, ο Οκκάς στον Ολυμπιακό, ο Γιαννακόπουλος, ο Πάντος."

Κάποιος που δεν ήταν; Που τον τραβάγανε και δεν έπεφτε;
"Ο Λούα Λούα! Μου έχει κάνει εντύπωση."

Ο Κάκος είναι Παναθηναϊκός. Τον πιστεύεις όμως για καλό διαιτητή;
"Εγώ δεν ξέρω αν είναι Παναθηναϊκός. Κάποια στιγμή θα πρέπει να αποδεχτούμε ότι όλοι οι διαιτητές έχουν μια ομάδα! Είναι δεδομένο. Θα ήθελα αν διοικούσα, να ξέρω αν ο Κάκος είναι Παναθηναϊκός. Διότι αν ήμουν στην ΚΕΔ, δεν θα προτιμούσα ποτέ ένα διαιτητή που θα μου έλεγε ότι είναι Κέρκυρα ή Εθνική Ελλάδας! Γιατί; Διότι αυτός ή θα είναι ΟΥΦΟ, βρήκε δηλαδή ανοιχτή την πόρτα του ποδοσφαίρου και μπήκε ή με κοροϊδεύει! Θα ήθελα διαιτητές με προσωπικότητα. Αλλά θα πρέπει αυτή η ειλικρίνεια να μπορεί να την αποδεχτεί και το σύστημα στο ποδόσφαιρο μας που είναι «άρρωστο»."

Θα πεις ένα περιστατικό που είχες ζήσει από κοντά;
"Είναι ο τελικός Κυπέλλου Ολυμπιακός-ΑΕΚ στην Κρήτη. Ήμουν τέταρτος διαιτητής, σηκώνει ο Σόλιντ τον Καστίγιο για αλλαγή. Ετοιμάζομαι να τον περάσω μέσα, αλλά ξαφνικά με ειδοποιούν από τον πάγκο του Ολυμπιακού να την παγώσω την αλλαγή γιατί είχε τραυματιστεί ένας παίκτης του Ολυμπιακού και ήταν πεσμένος στο χόρτο. Ο προπονητής ήθελε να δει τι θα γίνει, μήπως αναπροσαρμόσει τα πλάνα του. Ενώ δίνει σήμα, λοιπόν ο Σόλιντ να την παγώσω την αλλαγή, με πίεζε ο Καστίγιο λέγοντας «γ … τον, γ… τον, βάλε με, βάλε με»! Με τα χίλια ζόρια τον συγκράτησα. Κοίταξε, δεν το συζητάμε, είχε αναμφισβήτητα προσόντα. Όμως ο παίκτης πρέπει να είναι κομμάτι της ορχήστρας. Ο Καστίγιο δεν ήταν παίκτης ομάδας, ήταν για τον εαυτό του. Γι’ αυτό και δεν κάνει την καριέρα που θα μπορούσε να κάνει."


ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΣΕ ΟΛΑ.....ΣΕ ΟΛΑΑ......ΘΕΕ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ......ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣ......


Υ.Γ Μάνο τελικά εκείνο το πέναλντι με την Καβάλα μέχρι και στο φώς το παραδέχονται....χαχαχα..εσύ βέβαια μου είπες οτι δεν θυμάμαι καλά και ότι μπορεί και να μην το είχα δεί....:eye: ΌΛΟΙ ΤΟ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΕΙΔΑΝ....Μην μου απαντήσεις οτι οι πηγές μου πάλι δεν είναι αξιόπιστες ε....:eye::sign:
 
ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΣΕ ΟΛΑ.....ΣΕ ΟΛΑΑ......ΘΕΕ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ......ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣ......


Υ.Γ Μάνο τελικά εκείνο το πέναλντι με την Καβάλα μέχρι και στο φώς το παραδέχονται....χαχαχα..εσύ βέβαια μου είπες οτι δεν θυμάμαι καλά και ότι μπορεί και να μην το είχα δεί....:eye: ΌΛΟΙ ΤΟ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΕΙΔΑΝ....Μην μου απαντήσεις οτι οι πηγές μου πάλι δεν είναι αξιόπιστες ε....:eye::sign:
Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΤΕΤ Α ΤΕΤ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΕΙΔΕ ΑΠΛΩΜΕΝΟ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΜΙΤΕΦ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ.ΞΕΓΕΛΑΣΕ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ.ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΚΩΣ ΒΕΒΑΙΑ.ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΩΣ ΑΛΛΗ ΣΑΛΩΜΗ ΠΑΡΑΠΑΕΙ


ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ.ΕΠΙΣΗΣ Ο ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΤΟΥ ΒΗΜΑΤΟΣ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΨΑΛΙΔΙ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ.ΔΕΣ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΜΙΚΕ22 ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΛΕΩ.ΞΕΓΕΛΑΣΕ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ.
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΑ ΠΟΤΕ.ΟΛΟΙ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΒΑΣΣΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.:sign:
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • Αύριο 19-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
    Ertzan Ertzan: μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά