Ερωτήσεις για το ARBITRAGE και μόνο

  • Εκκινητής θέματος USER001
  • Ημερομηνία έναρξης
U

USER001

Guest
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΠΛΕΟΝ.ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ 2015-16 ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΚΑΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ARBING ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΞΕΜΕΙΝΑ ΑΠΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΛΟΓΩ ΟΡΙΟ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ.ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΠΑΝΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΡΧΙΣΩ ΠΑΛΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ARBING ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ.ΟΤΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ARBING ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΟΡΙΟ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ Η ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΡΑΓΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Η ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑ ΔΙΝΕΙ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΝ ΤΑ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΑ ΕΔΙΝΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕ ARBING ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΩ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ARBING ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΩ ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ip ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ ΩΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ.ΤΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΜΠΛΕ,ΠΡΑΣΙΝΗ,ΝΟΒΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΑΝ ΧΑΣΑΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΚΟΙΝΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΑΤΕ ARBING
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΠΛΕΟΝ.ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ 2015-16 ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΚΑΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ARBING ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΞΕΜΕΙΝΑ ΑΠΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΛΟΓΩ ΟΡΙΟ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ.ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΠΑΝΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΡΧΙΣΩ ΠΑΛΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ARBING ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ.ΟΤΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ARBING ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΟΡΙΟ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ Η ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΡΑΓΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Η ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑ ΔΙΝΕΙ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΝ ΤΑ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΑ ΕΔΙΝΑΝ ΕΠΙΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕ ARBING ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΩ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ARBING ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΩ ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ip ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ ΩΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ.ΤΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΜΠΛΕ,ΠΡΑΣΙΝΗ,ΝΟΒΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΑΝ ΧΑΣΑΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΚΟΙΝΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΑΝ
novi ειναι πολυ ζόρικη..Πρεπει να προσέχεις με ip.Εχει ΄τυχει να μου κλείσουν account Μαζι με τα λεφτά μέσα.Οι άλλες απλά βάζουνε όρια γρήγορα.
 
novi ειναι πολυ ζόρικη..Πρεπει να προσέχεις με ipει ΄τυχει να μου κλείσουν account Μαζι με τα λεφτά μέσα.Οι άλλες απλά βάζουνε όρια γρήγορα.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
novi ειναι πολυ ζόρικη..Πρεπει να προσέχεις με ip.Εχει ΄τυχει να μου κλείσουν account Μαζι με τα λεφτά μέσα.Οι άλλες απλά βάζουνε όρια γρήγορα.
Ευχαριστω πλ φιλε να σαι καλα για την απαντηση.Εχω ακουσει κ διαβασει και γω πολλα σχολια για νοβι αλλα αμα εγω απο πλευρας μου ειμαι προσεκτικος γιατι να μην πληρωσουν.Εσενα φιλε μου αν επιτρεπεται εκανες arging?Και η εταιρια τι σου ειπε για ποιον λογο σε εκλεισε?
 
στην αρχή έγινε έμπαινα απο την ιδια ip. Αν το κάνεις σωστά απλα βάζουν όριο αλλα πιο γρήγορα απο τις άλλες.
δεν σου λένε ποτέ τον λόγο ξεκάθαρα
 
μου δώσανε την πρώτη κατάθεση πίσω.απλα μην αφήνεις μεγάλα ποσά μέσα
Ευχαριστω φιλε να σαι καλα θα εχω τ νου μου με αυτους....και κατι τελευταιο αν επιτρεπεται...ποσο καιρο επαιζες και σε κλεισανε τουλαχιστον αντεξε ο λογαριασμος καθολου?
 
@BetLaden @Ertzan Καλησπερα παιδια επειδη εχω δει απο διαφορα παλια post εχετε πολλες γνωσεις και εμπειριες πανω στο θεμα μου θα χαρω αν μου λεγατε και εσεις την γνωμη σας.Ευχαριστω εκ των προτερων
 
Προσωπικά δεν έχω αρμπιτάρει ποτέ. Είχα όμως αρκετούς γνωστούς που γνώρισα εδώ μέσα που το κάνανε και το κάνουν ακόμα. Είναι φιλοσοφία που δεν την ακολουθώ και κοντράρομαι μαζί τους εδώ και πάρα πολλά χρόνια! Δυο διαφορετικοί κόσμοι. Στον έναν παίζεις στοίχημα και στον άλλον δεν παίζεις στοίχημα.
Απλά αν αρμπιτάρεις, να έχεις και τα κότσια να μην κλαψουρίζεις για οτιδήποτε σου συμβεί από τις εταιρείες. Εκεί...μαγκιά σου, ρισκάρεις και ότι σου κάτσει.
Αν αρχίζεις όμως τα "κλαψ" και "λιγμ" και μετά τα μπινελίκια... εκεί είσαι διπλά τραγικός.

Όσον αφορά την νέα εποχή, Σε μεγάλες εταιρείες απ' ότι καταλαβαίνω θέλει πολύ μεγάλη οργάνωση και πειθαρχία για να μην σε πιάσουν. Σε μικρές εταιρείες που ψάχνουν τζίρους και δεν έχουν και όπλα κατά του αρμπινγκ εκεί θα φας αλλά κινδυνεύεις να μην πληρωθείς ποτέ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay, USER001 και betover
Προσωπικά δεν έχω αρμπιτάρει ποτέ. Είχα όμως αρκετούς γνωστούς που γνώρισα εδώ μέσα που το κάνανε και το κάνουν ακόμα. Είναι φιλοσοφία που δεν την ακολουθώ και κοντράρομαι μαζί τους εδώ και πάρα πολλά χρόνια! Δυο διαφορετικοί κόσμοι. Στον έναν παίζεις στοίχημα και στον άλλον δεν παίζεις στοίχημα.
Απλά αν αρμπιτάρεις, να έχεις και τα κότσια να μην κλαψουρίζεις για οτιδήποτε σου συμβεί από τις εταιρείες. Εκεί...μαγκιά σου, ρισκάρεις και ότι σου κάτσει.
Αν αρχίζεις όμως τα "κλαψ" και "λιγμ" και μετά τα μπινελίκια... εκεί είσαι διπλά τραγικός.

Όσον αφορά την νέα εποχή, Σε μεγάλες εταιρείες απ' ότι καταλαβαίνω θέλει πολύ μεγάλη οργάνωση και πειθαρχία για να μην σε πιάσουν. Σε μικρές εταιρείες που ψάχνουν τζίρους και δεν έχουν και όπλα κατά του αρμπινγκ εκεί θα φας αλλά κινδυνεύεις να μην πληρωθείς ποτέ
Ευχαριστω φιλαρακι.Κατι τελευταιο αμα μπορεις και εχεις καποιον γνωστο εδω μεσα για το ποστ μου πανω στο arbitrage μπορεις να τον κανεις tag εδω ελευθερα για να παρω και μια γνωμη παραπανω απο καποιον που το κανει ακομα και το ξερει καλα το αθλημα.Ευχαριστω και παλι φιλε
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden
θα το δουν μόνοι τους γιατί συχνάζουν στο forum.
Δεν ξέρω αν θα πουν πράγματα που θα θες να ακούσεις
Αλλά... ποτέ δεν ξέρεις!
 
  • Like
Αντιδράσεις: USER001
ΑΝ έχεις διαθέσιμους αρκετούς λογαριασμούς σε πράσινη και στοίχιμαν , μπορείς να βγάλεις καλά χρήματα και κάνοντας απλά value betting και όχι arbing.

Με το value betting βασικά θα βγάλεις αρκετά παραπάνω ,αν βρίσκεις σημεία με αρκετή αξία ,καθώς καλύπτοντας αυτά τα value bets , ουσιαστικά χάνεις λεφτά longterm .Πρέπει τα μεγάλα value bets να τα αφήνεις ακάλυπτα.Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και δε το μετάνιωσα.

Η νόβιμπετ είναι εταιρεία τραγέλαφος και μεγάλο ξεφτιλίκι , και αν και έχει καλές ευκαιρίες για κέρδος , τί να το κάνεις αν στο τέλος έχεις 70-80% πιθανότητες να σου μπλοκάρουν τον λογαριασμό όταν ζητήσεις ανάληψη , να περιμένεις 6μήνες για να πάρεις πίσω ακόμα και την αρχική σου κατάθεση και άλλα ωραία που γράφουν εδώ μέλη πως κατά καιρούς τους έχει κάνει αυτό το τσίρκο.Δεν αξίζει το ρίσκο κατά τη γνώμη μου.

Άλλες εταιρείες δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις γιατί είναι παρωδίες.Είτε προσφέρουν 50ματσ ενώ η πράσινη και ο στοίχιμαν προσφέρουν 150+(pamestoixima , interwetten,betshop,netbet), είτε εχουν γελοίες αποδόσεις (pamestoixima , betshop) , είτε θα σου βάλουν 3ευρώ όριο σε κάθε στοίχημα από το 1ο μπετ (bwin/sportingbet/vistabet , fonbet) , είτε είναι ΤΕΛΕΙΩΣ καφενεία (betsson , fonbet).

Τώρα , αν έχεις στη διάθεσή σου 1-2 λογαριασμούς , άρμεξέ τους για όσο σε αφήσουν (max 2-3 βδομάδες αν παίζεις τα "σωστά" bets) ,και μετά ασχολήσου με κάτι άλλο , πχ crypto.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: USER001
ΑΝ έχεις διαθέσιμους αρκετούς λογαριασμούς σε πράσινη και στοίχιμαν , μπορείς να βγάλεις καλά χρήματα και κάνοντας απλά value betting και όχι arbing.

Με το value betting βασικά θα βγάλεις αρκετά παραπάνω ,αν βρίσκεις σημεία με αρκετή αξία ,καθώς καλύπτοντας αυτά τα value bets , ουσιαστικά χάνεις λεφτά longterm .Πρέπει τα μεγάλα value bets να τα αφήνεις ακάλυπτα.Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και δε το μετάνιωσα.

Η νόβιμπετ είναι εταιρεία τραγέλαφος και μεγάλο ξεφτιλίκι , και αν και έχει καλές ευκαιρίες για κέρδος , τί να το κάνεις αν στο τέλος έχεις 70-80% πιθανότητες να σου μπλοκάρουν τον λογαριασμό όταν ζητήσεις ανάληψη , να περιμένεις 6μήνες για να πάρεις πίσω ακόμα και την αρχική σου κατάθεση και άλλα ωραία που γράφουν εδώ μέλη πως κατά καιρούς τους έχει κάνει αυτό το τσίρκο.Δεν αξίζει το ρίσκο κατά τη γνώμη μου.

Άλλες εταιρείες δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις γιατί είναι παρωδίες.Είτε προσφέρουν 50ματσ ενώ η πράσινη και ο στοίχιμαν προσφέρουν 150+(pamestoixima , interwetten,betshop,netbet), είτε εχουν γελοίες αποδόσεις (pamestoixima , betshop) , είτε θα σου βάλουν 3ευρώ όριο σε κάθε στοίχημα από το 1ο μπετ (bwin/sportingbet/vistabet , fonbet) , είτε είναι ΤΕΛΕΙΩΣ καφενεία (betsson , fonbet).

Τώρα , αν έχεις στη διάθεσή σου 1-2 λογαριασμούς , άρμεξέ τους για όσο σε αφήσουν (max 2-3 βδομάδες αν παίζεις τα "σωστά" bets) ,και μετά ασχολήσου με κάτι άλλο , πχ crypto.
Εισαι σωστος σε ολα συμφωνω.Και value παιζω συχνα αλλα τα κλεινω και παιρνω καλο cash out...Οπως ξερεις και εσυ ολα τα value εχουν ρισκο και επειδη με εχουν κουρασει τα ρισκα πλεον εχω επικεντρωθει στο arb.Αλλα και τα value ειναι καλη και δοκιμασμενη τακτικη.Αυτο που ειπες για νοβι το κραταω εχει χαλασει ακουω πλεον(στο παρελθον πολλα τα λαθη της οπως και τωρα βλεπω αλλα τωρα δεν τα πληρωνει χαχα).Ευχαριστω φιλε...
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:
Εμένα δεν μου αρέσει το arbing λόγω πολύ μικρών αποδόσεων.
Εκτός του θέματος του αποκλεισμού φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή και μέχρι να παίξω χαλάσουν οι αποδόσεις-γκαραντσία, όπως φοβάμαι και να παίζω σε πολλές εταιρείες γιατί μία από αυτές μπορεί να αποδειχτεί απατεωνική.

Ποιά είναι όμως η λογική που "απαγορεύεται" το arbing ;
Ποτέ δεν την έχω καταλάβει.
Τη λογική του αποκλεισμού των "κροατικών στοιχημάτων" την καταλαβαίνω, όπως και τη λογική του αποκλεισμού των "πιθανών κροατικών στοιχημάτων".
Αλλά το arbing ;

Κάποιος που έχει δουλέψει σε εταιρείες μπορεί να μας πει, ή κάποιος που ξέρει καλύτερα ;

Να σας πω και μιά ιστορία πως την πάτησε κάποιος.
Αυτός δεν έκανε ακριβώς arbing αλλά ήθελε να μοιράσει το παιχνίδι ώστε να χάνει μόνο 10%.
Ο λόγος ;
Ήταν πράκτορας και θα του έκλεινε τη μηχανή ο ΟΠΑΠ λόγω χαμηλού τζίρου και για να μην γίνει αυτό ήθελε να παίξει ένα μεγάλο στοίχημα ο ίδιος.
Διάλεξε έναν αγώνα Σάντος - Μποταφόγκο, πρωτάθλημα Βραζιλίας.
Του βγάζω λοιπόν εγώ το μοίρασμα χρησιμοποιώντας τέσσερεις πολλαπλασιαστές για κάθε bet εκ των 1-Χ-2 αλλά δεν πέρναγε !
Παίρνουμε λοιπόν τηλέφωνο έναν άλλο πράκτορα και μας λέει "ρε σεις, έχει μπει όριο από τον Κόκκαλη μέχρι τρεις πολλαπλασιαστές στα δελτία".
Αλλά μέχρι να διορθώσουμε και να το κάνουμε με τρεις, με κάπως λιγώτερη έστω ακρίβεια, πέταξε το bird !
Ξεκίνησε το ματς και πρόλαβε αυτός να ποντάρει μόνο τα λεφτά του άσσου (χίλια πεντακό περίπου).
Και ήρθε διπλό το ελεεινό !
 
  • Sad
  • Haha
Αντιδράσεις: defectus και betover
Εμένα δεν μου αρέσει το arbing λόγω πολύ μικρών αποδόσεων.
Εκτός του θέματος του αποκλεισμού φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή και μέχρι να παίξω χαλάσουν οι αποδόσεις-γκαραντσία, όπως φοβάμαι και να παίζω σε πολλές εταιρείες γιατί μία από αυτές μπορεί να αποδειχτεί απατεωνική.

Ποιά είναι όμως η λογική που "απαγορεύεται" το arbing ;
Ποτέ δεν την έχω καταλάβει.
Τη λογική του αποκλεισμού των "κροατικών στοιχημάτων" την καταλαβαίνω, όπως και τη λογική του αποκλεισμού των "πιθανών κροατικών στοιχημάτων".
Αλλά το arbing ;

Κάποιος που έχει δουλέψει σε εταιρείες μπορεί να μας πει, ή κάποιος που ξέρει καλύτερα ;

Να σας πω και μιά ιστορία πως την πάτησε κάποιος.
Αυτός δεν έκανε ακριβώς arbing αλλά ήθελε να μοιράσει το παιχνίδι ώστε να χάνει μόνο 10%.
Ο λόγος ;
Ήταν πράκτορας και θα του έκλεινε τη μηχανή ο ΟΠΑΠ λόγω χαμηλού τζίρου και για να μην γίνει αυτό ήθελε να παίξει ένα μεγάλο στοίχημα ο ίδιος.
Διάλεξε έναν αγώνα Σάντος - Μποταφόγκο, πρωτάθλημα Βραζιλίας.
Του βγάζω λοιπόν εγώ το μοίρασμα χρησιμοποιώντας τέσσερεις πολλαπλασιαστές για κάθε bet εκ των 1-Χ-2 αλλά δεν πέρναγε !
Παίρνουμε λοιπόν τηλέφωνο έναν άλλο πράκτορα και μας λέει "ρε σεις, έχει μπει όριο από τον Κόκκαλη μέχρι τρεις πολλαπλασιαστές στα δελτία".
Αλλά μέχρι να διορθώσουμε και να το κάνουμε με τρεις, με κάπως λιγώτερη έστω ακρίβεια, πέταξε το bird !
Ξεκίνησε το ματς και πρόλαβε αυτός να ποντάρει μόνο τα λεφτά του άσσου (χίλια πεντακό περίπου).
Και ήρθε διπλό το ελεεινό !
Η απαντηση ειναι απλη.Το arbing απαγορευεται γιατι ξερουν οτι σταδιακα τους κερδιζεις στα ισια.Οταν δουν οτι καποιος τους τα παιρνει τον κοβουν χωρις πολλα λογια.Ο arber δεν ειναι τζογαδορος ενω αυτοι θελουν μονο τζογαδορους.Ας μας πει καποιος trader αν εχω αδικο
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:
Η απαντηση ειναι απλη.Το arbing απαγορευεται γιατι ξερουν οτι σταδιακα τους κερδιζεις στα ισια.Οταν δουν οτι καποιος τους τα παιρνει τον κοβουν χωρις πολλα λογια.Ο arber δεν ειναι τζογαδορος ενω αυτοι θελουν μονο τζογαδορους.Ας μας πει καποιος trader αν εχω αδικο

Είναι απλή ;
Θέλω εγώ να αγοράσω ένα καρπούζι και ένα πεπόνι και έχω 5 ευρώ.
Στο κατάστημα α' κάνει 3 ευρώ το καρπούζι και 2.10 ευρώ το πεπόνι. Άρα δεν βγαίνω.
Στο κατάστημα β' κάνει 3.30 ευρώ το καρπούζι και 1.80 το πεπόνι. Άρα πάλι δεν βγαίνω.
Αλλά αν αγοράσω το καρπούζι από τον α' και το πεπόνι από τον β' βγαίνω.
Που βρίσκεται η παρανομία ;
Ο ένας μανάβης έχει καρπούζια Δομοκού που είναι πιό φτηνά και ο άλλος έχει καρπούζια Μηθύμνης που είναι λίγο πιό ακριβά. Ούτε έκλεψα κανέναν από τους δύο μανάβηδες εγώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jogo, betover και fairplay
Είναι εντελώς αυθαίρετη η απαγόρευση και δεν έχει νομική υπόσταση.
Πρώτα απ' όλα αν είμαστε τρεις άρμπερς, ο Κώστας, ο Γιάννης και η Μαρία, ποιός θα μας πιάσει και πως ;
Απορώ γιατί οι διάφοροι εθνικοί οργανισμοί για τα τυχερά παιχνίδια δεν έχουν ενοχληθεί (την Ε.Ε.Ε.Π. άστηνα).
 
Είναι εντελώς αυθαίρετη η απαγόρευση και δεν έχει νομική υπόσταση.
Πρώτα απ' όλα αν είμαστε τρεις άρμπερς, ο Κώστας, ο Γιάννης και η Μαρία, ποιός θα μας πιάσει και πως ;
Απορώ γιατί οι διάφοροι εθνικοί οργανισμοί για τα τυχερά παιχνίδια δεν έχουν ενοχληθεί (την Ε.Ε.Ε.Π. άστηνα).

Είναι εντελώς αυθαίρετη η απαγόρευση και δεν έχει νομική υπόσταση.
Πρώτα απ' όλα αν είμαστε τρεις άρμπερς, ο Κώστας, ο Γιάννης και η Μαρία, ποιός θα μας πιάσει και πως ;
Απορώ γιατί οι διάφοροι εθνικοί οργανισμοί για τα τυχερά παιχνίδια δεν έχουν ενοχληθεί (την Ε.Ε.Ε.Π. άστηνα).
Επειδη ειναι αυθαιρετη η απαγορευση ξερεις τι κανουν ετσι,σου βαζουν ενα οριο και σε χαιρετουν και ουτε τον λογο που μπηκε το οριο σου λενε.Εχουμε φθασει στο σημειο να λεμε παλι καλα που ειναι χαμενος ο λογαριασμος για να μην μας κλεισουν.Αλλα με τα καφενεια-εταιρειες εδω τι περιμενεις.Κερδιζεις ενα στοιχημα μεγαλο και δεν ξερεις αν θα στα δωσουν.Εγω παντως φιλε λυση στον οριζοντα δεν βλεπω τα πραγματα ειναι καθε περσι και καλυτερα θα καταντισουμε(βασει αποδοσεων)να παιζουμε στον ΟΠΑΠ που εκει και αν θα εισαι χαμενος με τετοια γκανιοτα
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Περιστέρι - Τενερίφη
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    Novasports 2HD
    • Άλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 21:05
    Novasports 5HD
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιλερμπάν
  • 21:30
    Novasports 6HD
    • Παρτίζαν - Μπασκόνια
  • Αύριο 20-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μπρούκλιν Νετς - Νιου Ορλίνς Πέλικανς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ρεζόβια Ρέζοφ - Λίνεμπουργκ
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    ε εντάξει ο άλλος τον έδιωξε σε 1 αγώνα
  • PANATHA PANATHA:
    και μετα εφυγε και ο ιδιος χαχα
  • G Forum Bot:
    Ο χρήστης grammateas93 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Νετμπετ αδράνεια λογαριασμου" στο Νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες.
  • Ertzan Ertzan:
    Το φιλικό με τους γάβρους της Τραπεζούντας (γάβρους λέμε την Τραμπζονσπορ) τελείωσε με επεισόδια κυριολεκτικά και τους κερδίσαμε (2-3) και του δείραμε. Θα δείτε στο διαδίκτυο μετά το τέλος του αγώνα μπούκαραν στο γήπεδο οπαδοί βέβαια κάποιοι τις έφαγαν από Μπατσουάι και από τον Οσάγι Σαμουέλ κυρίως χαμός. Εύχομαι ότι κατάρα και την πιο ακραία κατάρα γι'αυτούς όπως καρ..... όπως σεισ....... κτλπ εύχομαι ολόψυχα να πέσουν κατηγορία
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν ξέρω αν και πότε θα το κατεβάσουν
  • Ertzan Ertzan:
    Διαιτητής του αγώνα ο Μέλερ που είχε φάει μπουνιά από τον Πρόεδρο της Άνκαραγκουτζου
  • PANATHA PANATHA:
    Με πρόλαβες....αυτα τα εβαζα
  • Ertzan Ertzan:
    Κοίτα οι διαιτητές της Τουρκίας είναι τιτίκες. Θυμάσαι μερικά χρόνια Γερμανία 2 πρέπει να ήταν κάπου στο 15ο λεπτό πρέπει να ήταν πετάνε ένα πλαστικό ποτήρι μπύρας και πετυχαίνει επόπτη. Εκεί το παιχνίδι τελείωσε τσακ μπαμ
  • Ertzan Ertzan:
    ο συγκεκριμένος ρέφερι είναι και στην Φίφα αυτό το γίδι που έφαγε μπουνιά είναι διεθνής δεν είχε τα @ να διακόψει το παιχνίδι τώρα 2 πράγματα σκέφτομαι. ή η μπουνιά που έφαγε του έκανε ζημιά ηθική, ψυχολογική δεν ξέρω και εγώ ή η μπουνιά που έφαγε ήταν λίγη
  • PANATHA PANATHA:
    παντως ειμαι σιγουρος πως αν πηγαιναν να πανηγυρισουν ετσι στο κεντρο του γηπεδου στο ΣΕΦ ή στο Καραισκάκης φιλοξενούμενοι θα ελεγες ότι προκάλεσαν....οπως ελεγες στο μπασκετ για τον Σλουκα.....οι διαιτητες και στην Ελλαδα ειναι το ίδιο κοτες.....μεγαλη κουβεντα...γιατι στην Γερμανια που λες κανουν το αυτονόητο ενω εδω ολοι θα τους ελεγαν υπερβολικους και στημενους
  • PANATHA PANATHA:
    Τι να διακοψει ομως?? αυτα δεν εγιναν με το που εληξε το ματς? ειχαμε κι αλλα τετοια πριν ληξει?
  • Ertzan Ertzan:
    μην φανταστείς και ο Τούρκος σχολιαστής στο beinsports έκανε σύγκριση με Ελλάδα πως τα ίδια γίνονται και στην Ελλάδα λέει
  • PANATHA PANATHA:
    Πως να μην παινευτω...." Πρόταση: Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα Χ2 & Λεβαντόφσκι να σκοράρει & κόκκινη κάρτα στο ματς με απόδοση 13.00 σε Bet Builder της Stoiximan"
  • Ertzan Ertzan:
    τελικά κάτι ψηλά ξέρεις από στοίχημα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το παλευω :p
  • Ertzan Ertzan:
    είσαι στο σωστό δρόμο :paidi:
  • Ertzan Ertzan:
    καλά ρε γιατί δεν έγινε η αγωνιστική αυτήν την εβδομάδα?
  • Ertzan Ertzan:
    Οι άλλες χώρες που έπαιξαν είναι κοροϊδα?
  • PANATHA PANATHA:
    δεν εχει να κανει με το εγινε στις αλλες χωρες...αλλα το γεγονος πως ετσι κι αλλιως οι προπονησεις θα ξεκινησουν την Τριτη....και εχουν πρόβλημα και με τις ημερομηνιες....
  • Ertzan Ertzan:
    Είπαν να ζήσουν εποχές ΠΑΣΟΚ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οκ Ολυμπικό και ΠΑΟΚ δεν θα τους χαλασε...μετα απο ματς την Πέμπτη
  • PANATHA PANATHA:
    Χρόνια πολλά και καλή Σαρακοστή σε όλους!
  • N Forum Bot:
    N Forum Bot: Ο χρήστης nekanilla ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Αρχείο με την ακριβή ώρα των συμβάντων...