Είναι ο ιππόδρομος τυχερό παιχνίδι ;

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,834
1,451
113
Θεωρούμε τον ιππόδρομο σαν ένα από τα παιχνίδια τύχης.
Αν μας πάει η μέρα θα κερδίσουμε, αλλοιώς θα χα-χάσουμε.
Πολλές φορές είναι και η απόφαση μας προϊόν τύχης.
Μιά φορά έκοψα εγώ στο Φάληρο κάτι χαρτάκια που θα κέρδιζα 200,000 δραχμές. Όμως την τελευταία στιγμή εμφανίζεται ένας τύπος δίπλα μου και έπαιξε μιά πενηντάρα ξερή στο άλογο που είχα απορρίψει. Παρασύρθηκα, δεν ξέρω και μήπως τον έκοψα για κάποιον "συστημικό παράγοντα" του ιπποδρόμου, δίνω πίσω τα χαρτάκια μου και παίζω τη βλακεία που έπαιξε αυτός. Αργότερα διεπίστωσα ότι επρόκειτο περί ενός ηλιθίου με περικεφαλαία, καμία σχέση με τους "πονηρούς".
Την πάτησα λοιπόν επειδή εμφανίστηκε αυτός, το δευτερόλεπτο στο οποίο εμφανίστηκε.
Αλλά είναι τύχη οι ιπποδρομίες αυτές καθ' εαυτές ;
Στο ποδόσφαιρο το Ολυμπιακός - Καστοριά είναι τύχη. Θέλετε να είναι 99.5% υπέρ του Ολυμπιακού ; Ας είναι, είναι όμως τύχη.
Το σουτ από 35 μέτρα του Αλεξανδρή με το οποίο ήνοιξεν το σκορ θα μπορούσε να είχε φύγει σύριζα άουτ, ο τερματοφύλακας της Καστοριάς μπορεί να ήταν το ταλέντο του αιώνα.
Ισχύουν τα ίδια στα άλογα όμως ;
Κι εδώ έχει τυχαία γεγονότα. Προχτές ο Τσηφ Οφ Σταφ έφαγε μία στην εκκίνηση από τον Ινχέρεντ Βάϊς και βρέθηκε από την Λωζάννη στην Κοζάνη, εκτός κούρσας.
Ο ΠΑΟΚ όμως πως θα έχανε μ' αυτά που έτρεχε ; Ο Βάμος ; Ο Frankel από ποιόν Cirrus des Aigles μπορούσε να χάσει ;
Αλλά και σε πολλές άλλες ιπποδρομίες όλων των κλάσεων, από τη στιγμή που το αλογάκι θα πάει στο δρόμο του.
Και δεν μπορεί βέβαια να πληρώνουν τα άλογα αποδόσεις 2.80 και 3.30 όταν ο αντίπαλος μας είναι το τρακάρισμα (σ.σ. της τάξεως του 1/10 η πιθανότητα).
Ισχύει λοιπόν ότι πολλές φορές δεν ξέρουμε με ακρίβεια τι παίζει στην ιπποδρομία, όχι ότι είναι τύχη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: s-t-x-m-a και betover
Είναι και οι κούρσες που γίνεται φώτο φίνις - βεντάλια, αναντίρρητα.
Άλλωστε ο σκοπός των τζόκεϋ κλαμπς σ' όλο τον κόσμο που χαντικαπάρουν τα άλογα είναι να δημιουργήσουν μία ταυτόχρονη άφιξη "από το ένα σύρμα μέχρι το άλλο", όπως λέμε στο Αμέρικα.
Αλλά έστω. Το 1/4, 1/5 των ιπποδρομιών είναι τέτοιες αφίξεις.
 
Να πω την αποψη μου, γιατι μου αρεσουν πολυ οι Ιπποδρομιες .
Εχω χασει αρκετα σε αυτες , μου αρεσει ομως να βαλω ενα ευρουλακι και να παιξω...Η γνωμη μου ειναι οτι μπορεις ισως να κερδισεις αρκει να εχεις εμπειρία αρκετων χρονων.
Να μην κανεις λαθη που εκανες παλια...και μολις δεις κερδος ...εφυγες !!!!!! Πολυ σημαντικο...Μολις δεις κερδος εφυγες !!!!
 
Θεωρούμε τον ιππόδρομο σαν ένα από τα παιχνίδια τύχης.
Αν μας πάει η μέρα θα κερδίσουμε, αλλοιώς θα χα-χάσουμε.
Πολλές φορές είναι και η απόφαση μας προϊόν τύχης.
Μιά φορά έκοψα εγώ στο Φάληρο κάτι χαρτάκια που θα κέρδιζα 200,000 δραχμές. Όμως την τελευταία στιγμή εμφανίζεται ένας τύπος δίπλα μου και έπαιξε μιά πενηντάρα ξερή στο άλογο που είχα απορρίψει. Παρασύρθηκα, δεν ξέρω και μήπως τον έκοψα για κάποιον "συστημικό παράγοντα" του ιπποδρόμου, δίνω πίσω τα χαρτάκια μου και παίζω τη βλακεία που έπαιξε αυτός. Αργότερα διαπίστωσα ότι επρόκειτο περί ενός ηλιθίου με περικεφαλαία, καμία σχέση με τους "πονηρούς".
Την πάτησα λοιπόν επειδή εμφανίστηκε αυτός, το δευτερόλεπτο στο οποίο εμφανίστηκε.
Αλλά είναι τύχη οι ιπποδρομίες αυτές καθ' εαυτές ;
Στο ποδόσφαιρο το Ολυμπιακός - Καστοριά είναι τύχη. Θέλετε να είναι 99.5% υπέρ του Ολυμπιακού ; Ας είναι, είναι όμως τύχη.
Το σουτ από 35 μέτρα του Αλεξανδρή με το οποίο ήνοιξεν το σκορ θα μπορούσε να είχε φύγει σύριζα άουτ, ο τερματοφύλακας της Καστοριάς μπορεί να ήταν το ταλέντο του αιώνα.
Ισχύουν τα ίδια στα άλογα όμως ;
Κι εδώ έχει τυχαία γεγονότα. Προχτές ο Τσηφ Οφ Σταφ έφαγε μία στην εκκίνηση από τον Ινχέρεντ Βάϊς και βρέθηκε από την Λωζάννη στην Κοζάνη, εκτός κούρσας.
Ο ΠΑΟΚ όμως πως θα έχανε μ' αυτά που έτρεχε ; Ο Βάμος ; Ο Frankel από ποιόν Cirrus des Aigles μπορούσε να χάσει ;
Αλλά και σε πολλές άλλες ιπποδρομίες όλων των κλάσεων, από τη στιγμή που το αλογάκι θα πάει στο δρόμο του.
Και δεν μπορεί βέβαια να πληρώνουν τα άλογα αποδόσεις 2.80 και 3.30 όταν ο αντίπαλος μας είναι το τρακάρισμα (σ.σ. της τάξεως του 1/10 η πιθανότητα).
Ισχύει λοιπόν ότι πολλές φορές δεν ξέρουμε με ακρίβεια τι παίζει στην ιπποδρομία, όχι ότι είναι τύχη.

Ο Παοκ έχασε από Αρνο το θυμάσαι; Ειναι τυχη ο ιπποδρομος αν ο ρυθμός της διαδρομής αλλαξει χωρις να συμβει καμια ατυχία πανω στη κούρσα απλώς και μόνο επειδή ένας αναβατης ή καποιοι αναβατες επέλεξαν διαφορετικό τρόπο διαδρομής πχ θεωρουσαν πως η ημιαναμονη ηταν καλυτερη επιλογή απο την επιδιωξη της επικεφαλής ή και το αντίθετο και εκ του αποτελεσματος αποδειχθηκε πως εκαναν λαθος. Και οκ οι γκρουπ δεν ειναι χαντικαπ εκει τα καλυτερα έχουν το πλεονεκτημα αφου τα κιλα ειναι σταθερά στις χαντικαπ όμως που ειναι το 50% των ιπποδρομιων αυτό δεν ισχύει οποτε μηπως ειναι λαθος να οδηγουμαστε σε συμπερασμα παιρνοντας ως παράδειγμα τον Φράνκελ που έτρεχε σε γκρουπ και δεν παιρνουμε την χ heritage handicap ιπποδρομία εκτος αν παρουμε ως δεδομενο πως θα παιζουμε μονο σε stakes races
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ο Παοκ έχασε από Αρνο το θυμάσαι; Ειναι τυχη ο ιπποδρομος αν ο ρυθμός της διαδρομής αλλαξει χωρις να συμβει καμια ατυχία πανω στη κούρσα απλώς και μόνο επειδή ένας αναβατης ή καποιοι αναβατες επέλεξαν διαφορετικό τρόπο διαδρομής πχ θεωρουσαν πως η ημιαναμονη ηταν καλυτερη επιλογή απο την επιδιωξη της επικεφαλής ή και το αντίθετο και εκ του αποτελεσματος αποδειχθηκε πως εκαναν λαθος. Και οκ οι γκρουπ δεν ειναι χαντικαπ εκει τα καλυτερα έχουν το πλεονεκτημα αφου τα κιλα ειναι σταθερά στις χαντικαπ όμως που ειναι το 50% των ιπποδρομιων αυτό δεν ισχύει οποτε μηπως ειναι λαθος να οδηγουμαστε σε συμπερασμα παιρνοντας ως παράδειγμα τον Φράνκελ που έτρεχε σε γκρουπ και δεν παιρνουμε την χ heritage handicap ιπποδρομία εκτος αν παρουμε ως δεδομενο πως θα παιζουμε μονο σε stakes races

Στα 1000 μέτρα -κύπελλο ταχύτητος- ο ΠΑΟΚ δεν ήταν καν φαβορί.
Αλλά και όταν βρήκε αντίπαλο στα 1800, τον Αθήνιαν Πρινς, δεν ήταν φαβορί.
Μιλάμε στις άλλες, εκεί που παίζατε είκοσι εκατομμύρια αέρα για να πάρετε τέσσερα με την επιδότηση του ΠΑΣΟΚ.
Στις προχτεσινές κούρσες μόνο μιά τυχερή βλέπω -την τελευταία την ταυτόχρονη που θα μπορούσαν να μην την είχαν βγάλει ταυτόχρονη με διαφορά 0.001 δευτερόλεπτα υπέρ της Κουήν Μπεϊνούνα. Η δε Λόβαμπλ Έλεν σαφώς δεν ήταν τυχερή αφού η Άσιαν Σκάϊ είχε σκοπό να αμολήσει αετό. Αυτό δεν σημαίνει και ότι τους βρήκα εγώ τους νικητές. 3.5 στους 8 βρήκα.
 
Ελα τωρα μην μου μιλας για τις Ελληνικες γαιδουροδρομιες που δεν πληρωνουν πλεον πες μου για τις Αγγλικές που εχουν νοημα εκει τι γινεται παιζει τυχη ή όχι;
 
Ελα τωρα μην μου μιλας για τις Ελληνικες γαιδουροδρομιες που δεν πληρωνουν πλεον πες μου για τις Αγγλικές που εχουν νοημα εκει τι γινεται παιζει τυχη ή όχι;

Οι Εγγλέζικες έχουν μόνο γκανιάν κι αυτό για τους τυχερούς που έχουν πρόσβαση στα ανταλλακτήρια.
Τα υπόλοιπα παιχνίδα στον Αγγλικό ιππόδρομο είναι οικτρά υποβαθμισμένα, χειρότερα από ΟΠΑΠ.
Αλλά ότι ισχύει εδώ ισχύει κι εκεί αλογομετρικώς.
 
Να πω την αποψη μου, γιατι μου αρεσουν πολυ οι Ιπποδρομιες .
Εχω χασει αρκετα σε αυτες , μου αρεσει ομως να βαλω ενα ευρουλακι και να παιξω...Η γνωμη μου ειναι οτι μπορεις ισως να κερδισεις αρκει να εχεις εμπειρία αρκετων χρονων.
Να μην κανεις λαθη που εκανες παλια...και μολις δεις κερδος ...εφυγες !!!!!! Πολυ σημαντικο...Μολις δεις κερδος εφυγες !!!!

Να φύγεις ;
Που να πας ;
Εκτός αν θες να πεις ότι "βγήκαν τα εισιτήρια για Σαιν Τροπέζ - κλείσε τα εισιτήρια". Άλλο αυτό, ναι.
Το αμυντικό δόγμα δεν είναι αυτό που λες όμως. Το αμυντικό δόγμα είναι "μόλις δεις χασούρα μην εκνευρίζεσαι - παίξε slow motion".
 
  • Like
Αντιδράσεις: betover
Δεν ξέρω αν υπάρχουν δεδομένα για να δει κάποιος, αλλά αν οι προβλέψεις των εταιριών επαληθεύονται, τότε μάλλον δεν είναι τυχερό παιχνίδι.
Για μένα τυχερά είναι τα παιχνίδια-αριθμολαχεία, που εκεί δεν υπάρχουν παράγοντες να επηρεάσουν το αποτέλεσμα. Πολλές φορές κρίνουμε την τελική έκβαση, από το αν το γκολ μπήκε στο 95', αν ο αέρας πήρε τη μπάλα στο Ολυμπιακός-Γιουβέντους ή αν η μπάλα κόλλησε στη λάσπη πριν μπει γκολ. Για μένα είναι τυχαία συμβάντα που απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα των πιθανοτήτων. Στο επόμενο ίσως βοηθηθείς εσύ από το κόλλημα στη λάσπη ή τον αέρα.
Επίσης αν με φάει καρχαρίας και ξέρουμε ότι συμβαίνει στο 0,0000000001% των περιπτώσεων θεωρούμε ατυχία το γεγονός, ενώ δεν είναι παρά η επιβεβαίωση ότι το 0,0000000001% συνεχίζει να εμφανίζεται από την ως τώρα στατιστική.
 
  • Like
Αντιδράσεις: betover
Δεν ξέρω αν υπάρχουν δεδομένα για να δει κάποιος, αλλά αν οι προβλέψεις των εταιριών επαληθεύονται, τότε μάλλον δεν είναι τυχερό παιχνίδι.
Για μένα τυχερά είναι τα παιχνίδια-αριθμολαχεία, που εκεί δεν υπάρχουν παράγοντες να επηρεάσουν το αποτέλεσμα. Πολλές φορές κρίνουμε την τελική έκβαση, από το αν το γκολ μπήκε στο 95', αν ο αέρας πήρε τη μπάλα στο Ολυμπιακός-Γιουβέντους ή αν η μπάλα κόλλησε στη λάσπη πριν μπει γκολ. Για μένα είναι τυχαία συμβάντα που απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα των πιθανοτήτων. Στο επόμενο ίσως βοηθηθείς εσύ από το κόλλημα στη λάσπη ή τον αέρα.
Επίσης αν με φάει καρχαρίας και ξέρουμε ότι συμβαίνει στο 0,0000000001% των περιπτώσεων θεωρούμε ατυχία το γεγονός, ενώ δεν είναι παρά η επιβεβαίωση ότι το 0,0000000001% συνεχίζει να εμφανίζεται από την ως τώρα στατιστική.

Όχι.
Ο Φράνκελ δεν είναι τύχη:


Εκτός αν πάθαινε ανακοπή καρδιάς στη διαδρομή, εκτός αν έπεφτε ο αναβάτης, εκτός αν έσβηναν τα φώτα, εκτός παλαβών καταστάσεων.
Αυτά συμβαίνουν σε όλους μας αλλά δεν πιάνονται.
Εγώ για να πάω μιά φορά με το τρόλλεϋ από το Κουκάκι στην Κυψέλη, έμειναν δύο τρόλλεϋ στο δρόμο. Το ένα στην Πανεπιστημίου στη γωνία με την Κριεζώτου και το άλλο μπροστά στο Πολυτεχνείο. Το τρίτο με πήγε.
Δεν πιάνονται αυτά.

Στο ποδόσφαιρο όταν παίζει ο πολλάς εναντίον του λίγα είναι όμως τύχη.
Και στις έξη φάσεις που ευνοήθηκε ο πολλάς και έγινε το 6-0 θα μπορούσε να μην είχε ευνοηθεί.
Οι συνολικές πιθανότητες μπορεί να είναι 99.98% αλλά είναι τύχη.
 
  • Love
Αντιδράσεις: betover
Όχι.
Ο Φράνκελ δεν είναι τύχη:


Εκτός αν πάθαινε ανακοπή καρδιάς στη διαδρομή, εκτός αν έπεφτε ο αναβάτης, εκτός αν έσβηναν τα φώτα, εκτός παλαβών καταστάσεων.
Αυτά συμβαίνουν σε όλους μας αλλά δεν πιάνονται.
Εγώ για να πάω μιά φορά με το τρόλλεϋ από το Κουκάκι στην Κυψέλη, έμειναν δύο τρόλλεϋ στο δρόμο. Το ένα στην Πανεπιστημίου στη γωνία με την Κριεζώτου και το άλλο μπροστά στο Πολυτεχνείο. Το τρίτο με πήγε.
Δεν πιάνονται αυτά.

Στο ποδόσφαιρο όταν παίζει ο πολλάς εναντίον του λίγα είναι όμως τύχη.
Και στις έξη φάσεις που ευνοήθηκε ο πολλάς και έγινε το 6-0 θα μπορούσε να μην είχε ευνοηθεί.
Οι συνολικές πιθανότητες μπορεί να είναι 99.98% αλλά είναι τύχη.
Ναι αλλά σαν οντότητα είναι τύχη. Πόσοι Φρανκελ έχουν βγει από τότε ή πόσοι πριν απο αυτον ειχα την καριέρα του;
 
Έτσι όπως το περιγράφεις, δε μπορώ να κατανοήσω τον όρο "τύχη". Κάτι άλλο θες να πεις. Λέγοντας "τύχη", εννοείς ότι το ματς μπαίνει σε ένα mode που οι δυνάμεις που επενεργούν είναι τυχαίες και μεταξύ τους ισοδύναμες;
Να στο πω αλλιώς (αν και το ξαναείπα) : Πάμε πάλι Ολυμπιακός-Καστοριά και είμαστε στο 96' και είναι 0-0, και έρχεται ο αέρας και σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα και κερδίζει ο Ολυμπιακός ή έστω, χάνει ο Ολυμπιακός αφού φύσηξε βοριάς.
Θεωρείς τύχη ή ατυχία τον άνεμο; Αφού η επιρροή του είναι τόσο μικρή στα 40.000 ματς όλων των πρωταθλημάτων του κόσμου, που δεν επηρεάζει το σύνολο...Άρα οι πιθανότητες πάλι στα προβλεπόμενα είναι.
Αν πάλι θεωρήσεις ότι από το 95' ως το 96' το ματς ήταν Χ και ξαφνικά γύρισε με ένα άνεμο, να σου πω ότι οι πιθανότητες στην πορεία αλλάζουν, οπότε πάλι έχει προβλεφθεί από την εταιρία, αυτό το αναποδογύρισμα.
 
Έτσι όπως το περιγράφεις, δε μπορώ να κατανοήσω τον όρο "τύχη". Κάτι άλλο θες να πεις. Λέγοντας "τύχη", εννοείς ότι το ματς μπαίνει σε ένα mode που οι δυνάμεις που επενεργούν είναι τυχαίες και μεταξύ τους ισοδύναμες;
Να στο πω αλλιώς (αν και το ξαναείπα) : Πάμε πάλι Ολυμπιακός-Καστοριά και είμαστε στο 96' και είναι 0-0, και έρχεται ο αέρας και σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα και κερδίζει ο Ολυμπιακός ή έστω, χάνει ο Ολυμπιακός αφού φύσηξε βοριάς.
Θεωρείς τύχη ή ατυχία τον άνεμο; Αφού η επιρροή του είναι τόσο μικρή στα 40.000 ματς όλων των πρωταθλημάτων του κόσμου, που δεν επηρεάζει το σύνολο...Άρα οι πιθανότητες πάλι στα προβλεπόμενα είναι.
Αν πάλι θεωρήσεις ότι από το 95' ως το 96' το ματς ήταν Χ και ξαφνικά γύρισε με ένα άνεμο, να σου πω ότι οι πιθανότητες στην πορεία αλλάζουν, οπότε πάλι έχει προβλεφθεί από την εταιρία, αυτό το αναποδογύρισμα.

Να στο κάνω πενηνταράκια.
Σε ένα αγώνα μπρα ντε φερ εναντίον του Κάσιους Κλαίη δεν θα νικήσω ποτέ.
Όμως οι στοιχηματικές εταιρείες θα πληρώνουν 1.80 τη νίκη του Κάσιους Κλαίη επειδή δεν μας ξέρουν τι είναι ο καθένας.
Σε ένα αγώνα τάβλι που είμαι μαιτρ μπορεί να χάσω. Αν θέλει το ζάρι θα χάσω. Μιά φορά πήγαινα για ένα πούλι στον άσσο στο μάζεμα και ο άλλος για 4 και έφερε εξάρες.
 
Έτσι όπως το περιγράφεις, δε μπορώ να κατανοήσω τον όρο "τύχη". Κάτι άλλο θες να πεις. Λέγοντας "τύχη", εννοείς ότι το ματς μπαίνει σε ένα mode που οι δυνάμεις που επενεργούν είναι τυχαίες και μεταξύ τους ισοδύναμες;
Να στο πω αλλιώς (αν και το ξαναείπα) : Πάμε πάλι Ολυμπιακός-Καστοριά και είμαστε στο 96' και είναι 0-0, και έρχεται ο αέρας και σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα και κερδίζει ο Ολυμπιακός ή έστω, χάνει ο Ολυμπιακός αφού φύσηξε βοριάς.
Θεωρείς τύχη ή ατυχία τον άνεμο; Αφού η επιρροή του είναι τόσο μικρή στα 40.000 ματς όλων των πρωταθλημάτων του κόσμου, που δεν επηρεάζει το σύνολο...Άρα οι πιθανότητες πάλι στα προβλεπόμενα είναι.
Αν πάλι θεωρήσεις ότι από το 95' ως το 96' το ματς ήταν Χ και ξαφνικά γύρισε με ένα άνεμο, να σου πω ότι οι πιθανότητες στην πορεία αλλάζουν, οπότε πάλι έχει προβλεφθεί από την εταιρία, αυτό το αναποδογύρισμα.

Aυτα φιλε μου δεν τα αφηνε στην τυχη ο Σωκρατης. Ηταν τιμιος και ντομπρος. Ουτε βοριαδες ουτε νοτιαδες
 
Δεν ειναι τυχερο,και θα αναφαιρω καποια στοιχεια.
Την στιγμη που καποιος χασει απο την επιλογη του ,καποιος αλλος κερδιζει .
Τυχη (ισως) θα ηταν να τρεχαν 10 αλογα να βαζαμε σε ενα κουτι τα 10 ονοματα αλογων ,σε 10 φακελακια και να τραβουσαμε ενα!και οτι καθισει.Τωρα σαν λογισμικο θα εφτιαχνα ενα αρχειο οπου θα εβαζα π.χ τις κουρσες βασει αποδοσεων,δηλαδη σε 1000 κουρσες το φαβορι η μικροτερη αποδοση ποσες φορες ηρθε .Το ιδιο και για τα υπολοιπα αλογα.Δηλαδη την εμφανιση η την επαληθευση,και την θεση που πηρε αν εχασε,κ.λ.π
 

Συνημμένα

  • γκανιαν.jpg
    γκανιαν.jpg
    233.1 KB · Προβολές : 155
Αν και δεν εχω την παραμικρη ιδεα για τα τεχνικα χαρακτηριστικα του συγκεκριμενου σπορ,θεωρω οτι οποιοδηποτε παιχνιδι αποδοσεων και πιθανοτητων μπορει να φερει κερδος σε βαθος χρονου ειτε νικωντας τα μαθηματικα ειτε παρακαμπτοντας τα (πχ καλυτερη πληροφορηση απο τον διοργανωτη) ,δεν μπορει να λεγεται τυχερο παιχνιδι.Οσες λιγες φορες πηγα να προσεγγισω τον ιπποδρομο καθαρα στοιχηματικα,ειχα ως βαση το ανταλλακτηριο με τους τζιρους να ανεβαινουν τρελα οσο πλησιαζαμε στο ξεκινημα της κουρσας,αλλα να αλλαζουν πολλες φορες και οι αποδοσεις,το ιδιο τρελα.Οποτε ζοριζε το πραγμα ιδιαιτερα ωστε να βρεθουν τυχον λαθη σε αλλες εταιριες.Οσες φορες ειδα καποιες κουρσες,ειτε αγγλικες ειτε ακομα και ελληνικες,χωρις να εχω στοιχηματικο ενδιαφερον,ειδα αρκετες παραξενες συμπεριφορες απο τους αναβατες.Οποιοι καταφερνουν και βγαινουν κερδισμενοι σε βαθος χρονου απο τον ιπποδρομο,δεν τους θεωρω τυχερους με τιποτα.Ισως ειναι ενα σπορ,που η πολυ καλη πληροφορηση παιζει τεραστιο ρολο στην κερδοφορια ενος παικτη.
 
Aυτα φιλε μου δεν τα αφηνε στην τυχη ο Σωκρατης. Ηταν τιμιος και ντομπρος. Ουτε βοριαδες ουτε νοτιαδες

Μάλιστα, έτσι εξηγείται η φράση "με τον Ολυμπιακό σου κόβεται ο αέρας". Δε φυσούσε τίποτα εν ολίγοις... :D!

Αν και δεν εχω την παραμικρη ιδεα για τα τεχνικα χαρακτηριστικα του συγκεκριμενου σπορ,θεωρω οτι οποιοδηποτε παιχνιδι αποδοσεων και πιθανοτητων μπορει να φερει κερδος σε βαθος χρονου ειτε νικωντας τα μαθηματικα ειτε παρακαμπτοντας τα (πχ καλυτερη πληροφορηση απο τον διοργανωτη) ,δεν μπορει να λεγεται τυχερο παιχνιδι

Αν κάνουμε την υπόθεση, ότι αυτή τη στιγμή η εταιρία έχει άριστη πληροφόρηση και ότι δίνει ως απόδοση, ισχύει. Παράδειγμα δίνει 2,00, τότε σημαίνει 50% χωρίς γκανιότα. Ανάγεται όμως σε τυχερό παιχνίδι αν κάποιος επιλέξει στην τύχη.
Από τη φύση τους όμως αυτά τα παιχνίδια έχουν μεταβλητές, που ίσως αξίζει κάποιος να ψάξει να βρει, που θα του δώσουν πλεονέκτημα. Όπως και το ποδόσφαιρο και όλα τα αθλήματα γενικά.
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • Αύριο 19-04-2024
  • 00:05
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show 2023 -24
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • Αύριο 19-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
    Ertzan Ertzan: Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος