Είναι σταθερό το φάσμα των πιθανοτήτων στους ποδοσφαιρικούς αγώνες ;

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,834
1,451
113
Είναι σταθερό το φάσμα των πιθανοτήτων στους ποδοσφαιρικούς αγώνες ή παρουσιάζει μετατόπιση ;
Το έχετε ελέγξει ποτέ αυτό ;

Τι εννοώ ;
Πάρτε τον αγώνα Μάντσεστερ Σίτυ - Τόττεναμ σήμερα. Μας δίνει η bet 1.28 - 6.00 - 10.00.
Αν τα κάνουμε αυτά πιθανότητες όπως τις βλέπει ο μπουκ με τον γνωστό τύπο των αντιστρόφων είναι: 74.6% - 15.9% - 9.5%.
Άρα αν παίξουν χίλιες φορές η σημερινή Μάντσεστερ Σίτυ με τη σημερινή Τόττεναμ θα μετρήσουμε λέει 746 άσσους συν πλην λίγα, 159 χι συν πλην λίγα και 95 διπλά της Τόττεναμ συν πλην λίγα πάλι.
Αυτό δεν γίνεται βέβαια, να παίξουν χίλιες φορές, γίνεται όμως ότι υπάρχουν πολλά παιχνίδια με αποδόσεις 1.28 - 6.00 - 10.00 ή περίπου τόσο. Σε ένα χρονικό διάστημα ενός μηνός μπορεί να βρούμε και 1000 τέτοια στις διάφορες αγορές.
Θα επαληθεύσει λοιπόν 746 άσσοι συν-πλην και τα λοιπά ;

Αν δεν επαληθεύει τότε έχουμε spectrum instability και με κάποιο τεχνικό σύστημα θα μπορούμε να τους τρώμε τους μπουκ βέβαια.
Ένα probability spectrum με instability ήταν σίγουρα το παλιό πινακάκι του ΟΠΑΠ, για τα ποσοστά κληρώσεων στο ΠΡΟΠΟ σε περίπτωση ματαιώσεως αγώνων. Αυτό -λέγανε οι κακές γλώσσες- το έφτιαχνε η Φούλη Δημητρίου ή κάποια άλλη πασοκική ντίβα του πενταγράμμου, μετά από ένα ρουσφέτι που της είχαν κάνει. Μας έλεγε λοιπόν Ολυμπιακός - Αιγάλεω 50-30-20, που δεν ήταν κοντά στην πραγματικότητα βέβαια - ήταν 85-15-5 το σωστό.

Μπορεί να κάνει κάποιος λοιπόν μία έρευνα των μπουκ με το Excel να μας πει τι γίνεται ; Φυσικά για όλο το φάσμα αποδόσεων, όχι μόνο για τις περιπτώσεις Μάντσεστερ Σίτυ - Τόττεναμ ή Ολυμπιακός - Αιγάλεω.

Αν όχι instability across the board, να μας βρει γκρούπινγκς αγώνων βάσει κάποιας λογικής που παρουσιάζεται instability.
Ας υποθέσουμε παραδείγματος χάριν τα Γιαπωνέζικα (λέω στην τύχη - δεν έχω ένδειξη).
 
  • Like
Αντιδράσεις: betover
Είναι σταθερό το φάσμα των πιθανοτήτων στους ποδοσφαιρικούς αγώνες ή παρουσιάζει μετατόπιση ;
Το έχετε ελέγξει ποτέ αυτό ;

Τι εννοώ ;
Πάρτε τον αγώνα Μάντσεστερ Σίτυ - Τόττεναμ σήμερα. Μας δίνει η bet 1.28 - 6.00 - 10.00.
Αν τα κάνουμε αυτά πιθανότητες όπως τις βλέπει ο μπουκ με τον γνωστό τύπο των αντιστρόφων είναι: 74.6% - 15.9% - 9.5%.
Άρα αν παίξουν χίλιες φορές η σημερινή Μάντσεστερ Σίτυ με τη σημερινή Τόττεναμ θα μετρήσουμε λέει 746 άσσους συν πλην λίγα, 159 χι συν πλην λίγα και 95 διπλά της Τόττεναμ συν πλην λίγα πάλι.
Αυτό δεν γίνεται βέβαια, να παίξουν χίλιες φορές, γίνεται όμως ότι υπάρχουν πολλά παιχνίδια με αποδόσεις 1.28 - 6.00 - 10.00 ή περίπου τόσο. Σε ένα χρονικό διάστημα ενός μηνός μπορεί να βρούμε και 1000 τέτοια στις διάφορες αγορές.
Θα επαληθεύσει λοιπόν 746 άσσοι συν-πλην και τα λοιπά ;

Αν δεν επαληθεύει τότε έχουμε spectrum instability και με κάποιο τεχνικό σύστημα θα μπορούμε να τους τρώμε τους μπουκ βέβαια.
Ένα probability spectrum με instability ήταν σίγουρα το παλιό πινακάκι του ΟΠΑΠ, για τα ποσοστά κληρώσεων στο ΠΡΟΠΟ σε περίπτωση ματαιώσεως αγώνων. Αυτό -λέγανε οι κακές γλώσσες- το έφτιαχνε η Φούλη Δημητρίου ή κάποια άλλη πασοκική ντίβα του πενταγράμμου, μετά από ένα ρουσφέτι που της είχαν κάνει. Μας έλεγε λοιπόν Ολυμπιακός - Αιγάλεω 50-30-20, που δεν ήταν κοντά στην πραγματικότητα βέβαια - ήταν 85-15-5 το σωστό.

Μπορεί να κάνει κάποιος λοιπόν μία έρευνα των μπουκ με το Excel να μας πει τι γίνεται ; Φυσικά για όλο το φάσμα αποδόσεων, όχι μόνο για τις περιπτώσεις Μάντσεστερ Σίτυ - Τόττεναμ ή Ολυμπιακός - Αιγάλεω.

Αν όχι instability across the board, να μας βρει γκρούπινγκς αγώνων βάσει κάποιας λογικής που παρουσιάζεται instability.
Ας υποθέσουμε παραδείγματος χάριν τα Γιαπωνέζικα (λέω στην τύχη - δεν έχω ένδειξη).

Συνολικά ναι, είναι σταθερό. Οι εταιρίες προβλέπουν σωστά και αν παίζουν λίγο πάνω-κάτω, εξαλείφεται από τη γκανιότα.
Πιθανό να βρεις διαφορές σε μεμονωμένα πρωταθλήματα, αλλά και πάλι δεν ξέρεις αν προκύψουν και πότε. Παράδειγμα, είχα πετύχει Ιταλία Α' για μία χρονιά, που οι άσσοι με 2,00 απόδοση, είχαν εμφάνιση 60%. Αλλά ήταν μόνο μία χρονιά.
Σε τεράστιο αρχείο που έπεσε στα χέρια μου, σε σύνολο 32.900 αγώνων με απόδοση 3,10 στο Χ, η εμφάνιση είναι 31,3%. Πολύ κοντά σε αυτό που πρέπει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Συνολικά ναι, είναι σταθερό. Οι εταιρίες προβλέπουν σωστά και αν παίζουν λίγο πάνω-κάτω, εξαλείφεται από τη γκανιότα.
Πιθανό να βρεις διαφορές σε μεμονωμένα πρωταθλήματα, αλλά και πάλι δεν ξέρεις αν προκύψουν και πότε. Παράδειγμα, είχα πετύχει Ιταλία Α' για μία χρονιά, που οι άσσοι με 2,00 απόδοση, είχαν εμφάνιση 60%. Αλλά ήταν μόνο μία χρονιά.
Σε τεράστιο αρχείο που έπεσε στα χέρια μου, σε σύνολο 32.900 αγώνων με απόδοση 3,10 στο Χ, η εμφάνιση είναι 31,3%. Πολύ κοντά σε αυτό που πρέπει.

Πράγματι στο μεγάλο οπαπικό αρχείο βρίσκω πρόβλεψη = 36.5%, και μέσο όρο επιτυχίας μετά τα αποτελέσμτα πάλι 36.5%, ήτοι σχεδόν ακριβώς το ίδιο.
Αλλά μήπως για κάποιες ειδικές περιπτώσεις διοργανώσεων.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Έχω την αμυδρά έστω εντύπωση ότι σε κάποια διεθνή πρέπει να την πατάνε και να γίνονται Φούλη Δημητρίου οι τύποι.
Παράδειγμα: Παίζει Άγιαξ - Ταταμπάνυα, λένε "καλά χίλια μηδέν θα λήξει αυτό". Αλλά οι Ούγγροι παίζουν κάποια μπαλίτσα και χαλάει του Άγιαξ, κάτι που δεν συμβαίνει εύκολα αν παίξει ο Άγιαξ με μιά μικρή Ολλανδέζικη.
Συμφωνείτε ή όχι ;
 
Έχω την αμυδρά έστω εντύπωση ότι σε κάποια διεθνή πρέπει να την πατάνε και να γίνονται Φούλη Δημητρίου οι τύποι.
Παράδειγμα: Παίζει Άγιαξ - Ταταμπάνυα, λένε "καλά χίλια μηδέν θα λήξει αυτό". Αλλά οι Ούγγροι παίζουν κάποια μπαλίτσα και χαλάει του Άγιαξ, κάτι που δεν συμβαίνει εύκολα αν παίξει ο Άγιαξ με μιά μικρή Ολλανδέζικη.
Συμφωνείτε ή όχι ;
Εκεί μπαίνει μετά μέσα η δικιά σου γνώμη (πρόβλεψη).
Ειδάλλως καταλήγει το στοίχημα να γίνει εντελώς τυχερό παιχνίδι με διαφορετικά ποσοστά σε κάθε ματς.
Στο συγκεκριμένο που γράφεις, θα διαφωνήσω πάντως. Θεωρώ ότι πιο εύκολα η μεγάλη ομάδα θα χάσει από εγχώρια μικρή, παρά από μικρή εξωτερικού. Ο μέγας ΠΑΟ της δεκαετίας 85-95, έχανε από Παναχαϊκή και κέρδιζε τον Άγιαξ. Βέβαια εξαρτάται και τι κυνηγάει τη συγκεκριμένη στιγμή.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Εκεί μπαίνει μετά μέσα η δικιά σου γνώμη (πρόβλεψη).
Ειδάλλως καταλήγει το στοίχημα να γίνει εντελώς τυχερό παιχνίδι με διαφορετικά ποσοστά σε κάθε ματς.
Στο συγκεκριμένο που γράφεις, θα διαφωνήσω πάντως. Θεωρώ ότι πιο εύκολα η μεγάλη ομάδα θα χάσει από εγχώρια μικρή, παρά από μικρή εξωτερικού. Ο μέγας ΠΑΟ της δεκαετίας 85-95, έχανε από Παναχαϊκή και κέρδιζε τον Άγιαξ. Βέβαια εξαρτάται και τι κυνηγάει τη συγκεκριμένη στιγμή.

Λες λοιπόν θα χάσει πιό δύσκολα από μιά μικρή του εξωτερικού, αλλά που το ξέρεις ότι η μικρή του εξωτερικού είναι όντως μικρή ; Δεν είναι τόσο σίγουρο.
Εν πάσει περιπτώσει είναι μιά υποψία, θέλει μέτρημα.

Εδώ δεν ψάχνουμε για πρόβλεψη αλλά για λάθη (ή τουλάχιστον είναι η στόχευση μου). Ψάχνουμε για φόρμουλα-παραγάδι.

Συνηθισμένες συμβουλές των γκουρού του στοιχήματος είναι:

- Μην παίζετε σε παράξενα πρωταθλήματα (π.χ. Μιανμάρ). Σύμφωνοι σ΄ αυτό και δεν πιστεύω ότι σ' αυτά κάνουν
λάθη η μπουκ. Αν δεν ήξεραν τι παίζει στη Μιανμάρ δεν θα μας την προσέφεραν.

- Μην παίζετε στην αρχή της σαιζόν, να περιμένετε να δείξουν οι ομάδες.
Εδώ όμως είναι που κάνουν ίσως λάθος οι μπουκ. Ποιός περίμενε το 1987 την "αλκετοποίηση" του Ολυμπιακού ;
'Η το 83-84 να το πάρει η νεανική ομάδα της Πανάθας του Γιάτσεκ ;

Άλλη συμβουλή που έχω ακούσει είναι ότι "πρέπει να κάνετε κύριοι καλή μελέτη ώστε να προβλέπατε και την αλκετοποίηση του Ολυμπιακού και άλλα παρόμοια".
Ναι αλλά ...

Το θέμα είναι ότι αυτά θέλουν μέτρημα.
 
Πράγματι στο μεγάλο οπαπικό αρχείο βρίσκω πρόβλεψη = 36.5%, και μέσο όρο επιτυχίας μετά τα αποτελέσμτα πάλι 36.5%, ήτοι σχεδόν ακριβώς το ίδιο.
Αλλά μήπως για κάποιες ειδικές περιπτώσεις διοργανώσεων.
O-X-I ..........Aλλη ιδέα. Δεν ισχύει κατι τέτοιο. Μην ελπιζεις διοτι βλεπω το παλευεις. Ο προλαλήσας το εξήγησε σωστα.
 
O-X-I ..........Aλλη ιδέα. Δεν ισχύει κατι τέτοιο. Μην ελπιζεις διοτι βλεπω το παλευεις. Ο προλαλήσας το εξήγησε σωστα.

Ο προλαληλήσας δεν το εξήγησε σωστά, αλλά και δεν είπα ότι απαραίτητα ισχύει.

Όμως για να το πω με διαφορετικά λόγια το σκεπτικό μου φανταστείτε να υπάρχει ένας χαζός μπουκμέϊκερ ο οποίος δίνει το Μικτή κόσμου - Αχαρναϊκός με 1.95 - 3.16 - 4.75.
Αυτό σημαίνει ότι στη γκανιότα του 5% για το μονό αποδεκτό, θεωρεί σαν πιθανότητες το 50-30-20 - σύμφωνα με τον γνωστό μαθηματικό τύπο.

Παίζει στον υποθετικό κόσμο μας το Μικτή Κόσμου - Αχαρναϊκός συνέχεια κάθε μέρα και έρχεται 90% άσσος, 5% χι και 5% διπλό. Ο μπούκης όμως επιμένει στα ίδια και το προβλεπόμενο ποσοστό ευστοχίας του είναι 38%:

0.38 = 0.5^2 + 0.3^2 + 0.2^2

Αλλά εμείς παρατηρούμε το 47.5%:

0.475 = 0.90 x 0.50 + 0.05 x 0.3 + 0.05 x 0.2

Άρα ο υποθετικός μπουκ είναι υπερσυντηρητικός και γέρνει πολύ προς το φαβορί ο αγώνας, σε σχέση με όπως τον δίνει. Πρακτικά και χωρίς πολλές κουβέντες εγώ παίζω κάθε φορά τη "Μικτή Κόσμου" και κερδίζω.

Αυτά βέβαια δεν γίνονται.
Αλλά κάτω από τις δοσμένες συνθήκες αναπόφευκτης βλακείας των μπουκ (όσο και ημών των ιδίων) τι γίνεται ;
Θέλω να μετρηθεί αυτό.
Μμπορεί να έχεις δίκιο στο τέλος βέβαια και να μην μας ευνοεί αλλά μπορεί και να μην έχεις.
Στο σύνολο σίγουρα δεν υπάρχει αναντιστοιχία.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Συνολικά ναι, είναι σταθερό. Οι εταιρίες προβλέπουν σωστά και αν παίζουν λίγο πάνω-κάτω, εξαλείφεται από τη γκανιότα.
Πιθανό να βρεις διαφορές σε μεμονωμένα πρωταθλήματα, αλλά και πάλι δεν ξέρεις αν προκύψουν και πότε. Παράδειγμα, είχα πετύχει Ιταλία Α' για μία χρονιά, που οι άσσοι με 2,00 απόδοση, είχαν εμφάνιση 60%. Αλλά ήταν μόνο μία χρονιά.
Σε τεράστιο αρχείο που έπεσε στα χέρια μου, σε σύνολο 32.900 αγώνων με απόδοση 3,10 στο Χ, η εμφάνιση είναι 31,3%. Πολύ κοντά σε αυτό που πρέπει.

Είπαμε ότι στο σύνολο είναι όμοια τα ποσοστά (προβλεπόμενα - επαληθευόμενα).
Και η Ιταλία γιατί να είναι λάθος ;
Η αρχαιότερη στοιχηματικώς χώρα είναι και θα τους βγαίνει λάθος ;
Δεν είναι πιθανή περιοχή συστηματικού λάθους.
Αυτό που λες με το 60% έτυχε, δεν πέτυχε.
 
Είπαμε ότι στο σύνολο είναι όμοια τα ποσοστά (προβλεπόμενα - επαληθευόμενα).
Και η Ιταλία γιατί να είναι λάθος ;
Η αρχαιότερη στοιχηματικώς χώρα είναι και θα τους βγαίνει λάθος ;
Δεν είναι πιθανή περιοχή συστηματικού λάθους.
Αυτό που λες με το 60% έτυχε, δεν πέτυχε.
Yπάρχει το ενδεχομενο ο μπουκ όντως να κάνει λάθος σε ενα μικρό φάσμα αγώνων όπως το παραπάνω των ιταλών .
Στην περίπτωση αυτή που θα ειναι ας πούμε 100 αγωνες σε ενα σύνολο 1000 αγώνων ο μπουκ θα εξισορροπήσει το πρόβλημα με την γκανιότα του.
Σε οτι αφορά καθαρά το δικο μας παικτικό μερος θα ελεγα το εξής.
Η συγκεκριμένη διαπιστωση γίνεται μονον κατοπιν εορτής . Δεν υπαρχει δηλαδη περιπτωση να το γνωρίζεις εξαρχής και φυσικα να πράξεις αναλογα με δυνατά ποντάρισματα.
Εαν πραγματι ο μπουκ ειναι λαθος θα αποδειχτει εφοσον διανύσεις μονος σου την διαδρομη και δεις το ανάλογο αποτέλεσμα στις μετρησεις σου και φυσικα στον λογαριασμό σου.
Μέχρι να γινει αυτο καλώς η κακώς ο μπουκ σε πρώτη φαση εχει τον πρώτο λογο.Μολις καταλαβει το λαθος του θα το διορθώσει άμμεσα και εσύ ως παικτης καλείσαι να βρεις καινουργια τρύπα στο σύστημα με άλλες αγορές αγώνων σε πρωταθλήματα ανα τον κοσμο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Larry
Yπάρχει το ενδεχομενο ο μπουκ όντως να κάνει λάθος σε ενα μικρό φάσμα αγώνων όπως το παραπάνω των ιταλών .
Στην περίπτωση αυτή που θα ειναι ας πούμε 100 αγωνες σε ενα σύνολο 1000 αγώνων ο μπουκ θα εξισορροπήσει το πρόβλημα με την γκανιότα του.
Σε οτι αφορά καθαρά το δικο μας παικτικό μερος θα ελεγα το εξής.
Η συγκεκριμένη διαπιστωση γίνεται μονον κατοπιν εορτής . Δεν υπαρχει δηλαδη περιπτωση να το γνωρίζεις εξαρχής και φυσικα να πράξεις αναλογα με δυνατά ποντάρισματα.
Εαν πραγματι ο μπουκ ειναι λαθος θα αποδειχτει εφοσον διανύσεις μονος σου την διαδρομη και δεις το ανάλογο αποτέλεσμα στις μετρησεις σου και φυσικα στον λογαριασμό σου.
Μέχρι να γινει αυτο καλώς η κακώς ο μπουκ σε πρώτη φαση εχει τον πρώτο λογο.Μολις καταλαβει το λαθος του θα το διορθώσει άμμεσα και εσύ ως παικτης καλείσαι να βρεις καινουργια τρύπα στο σύστημα με άλλες αγορές αγώνων σε πρωταθλήματα ανα τον κοσμο...

Θα το διαπιστώσω καθώς βέβαια και αν η αβάντα είναι ικανή να εξουδετερώσει τη γκανιότα (η οποία γκανιότα τι να είναι ; οπαπική, bet ή ανταλλακτηρίου ; ).
Ο μπουκ τι να διορθώσει ; Δεν ξέρει ότι θα γίνει αλκετοποίηση του θρύλου. Που να το ξέρει & κάθε χρόνο γίνονται τέτοια. Στην περίπτωση του θρύλου θα τον ξεκίναγε σαν υπεργκανιάν και μέχρι παραμονών Φούνες-Αγκίρε που εξακολουθούσε να παραπαίει θα επέμενε (διότι έτσι κάνουν πάντα).
Και δεν πάω -επαναλαμβάνω- μέσω της συγκεκριμένης ομάδας που άλλαξε συμπεριφορά. Πάω με σύστημα.

Στην Ιταλία που λέει ο Larry τα βγάζουν σωστά βέβαια. Σιγά μην δεν ξέρουν Ιταλία.
Αλλά μιά εποχή που αν θες οι μπουκ χρειάστηκε να κάνουν γενικές αναπροσαρμογές ήταν τα τέλη της δεκαετίας του 80 που απαγορεύτηκε η πάσα στον τερματοφύλακα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βασικα το ερωτημα σου ειναι γενικο καπως,εγω θα εκανα κυκλικη προσεγκιση η στατιστικη ,αν ηθελα ενα σημειο.Αν ενα σημειο πες γενικα 1,30 ερχεται 70% αν παιξεις χυμα 100φορες θα χασει,ς, ,αν παιξεις λ.χ αφου εχουν παιχτει 30 αγωνες απο τους 100 και τοτε ξεκινησεις τα δεδομενα αλλαζουν.
 
Δεν μπορώ να κάνω παράθεση τον st-x-m-a έτσι που τάχει γράψει.
Αλλά όχι, άλλα λέω εγώ.
Εκεί που θα μπορούσε να βοηθήσει κανείς είναι στο αρχείο ΟΠΑΠ το μεγάλο, πως να ξεχωρίσω ημερομηνίες και διοργανώσεις για να κάνω το parsing από το Excel. Ημερομηνίες πιστεύω είναι εύκολο, αλλά οι συντομογραφίες των διοργανώσεων ;
Άλλο ένα μεγάλο αρχείο που πρέπει να έχω κάπου είναι από oddsportal.com, πρωταθλήματα α' εθνικών μόνο.
 
Ο μπουκ τι να διορθώσει ; Δεν ξέρει ότι θα γίνει αλκετοποίηση του θρύλου. Που να το ξέρει & κάθε χρόνο γίνονται τέτοια. Στην περίπτωση του θρύλου θα τον ξεκίναγε σαν υπεργκανιάν και μέχρι παραμονών Φούνες-Αγκίρε που εξακολουθούσε να παραπαίει θα επέμενε (διότι έτσι κάνουν πάντα).
Και δεν πάω -επαναλαμβάνω- μέσω της συγκεκριμένης ομάδας που άλλαξε συμπεριφορά. Πάω με σύστημα.

Στην Ιταλία που λέει ο Larry τα βγάζουν σωστά βέβαια. Σιγά μην δεν ξέρουν Ιταλία.
Αλλά μιά εποχή που αν θες οι μπουκ χρειάστηκε να κάνουν γενικές αναπροσαρμογές ήταν τα τέλη της δεκαετίας του 80 που απαγορεύτηκε η πάσα στον τερματοφύλακα.
Συμφωνούμε, δε θα γίνει αλκετοποίηση του θρύλου. Εσύ το ξέρεις; Όχι. Γιατί αν το ήξερες εσύ, θα το ήξεραν ήδη αυτοί.
Αν και λίγο παλιό το θέμα, ρίξε μία ματιά εδώ.
Δες μία κοιλιά που έκανε η Νάπολι, αλλά οι μπουκ τη στήριζαν με πολλή θέρμη. Μιλάμε για Νάπολι, όχι για κάποια ομάδα Γ' Ιταλίας στην επαρχία.
Όλοι κάνουν λάθη, απλά εμείς τα ανακαλύπτουμε αργότερα.
 
Συμφωνούμε, δε θα γίνει αλκετοποίηση του θρύλου. Εσύ το ξέρεις; Όχι. Γιατί αν το ήξερες εσύ, θα το ήξεραν ήδη αυτοί.
Αν και λίγο παλιό το θέμα, ρίξε μία ματιά εδώ.
Δες μία κοιλιά που έκανε η Νάπολι, αλλά οι μπουκ τη στήριζαν με πολλή θέρμη. Μιλάμε για Νάπολι, όχι για κάποια ομάδα Γ' Ιταλίας στην επαρχία.
Όλοι κάνουν λάθη, απλά εμείς τα ανακαλύπτουμε αργότερα.

Όχι.
Δεν το ξέρω, που να το ξέρω ;
Αν το ήξερα θα έπαιζα μόνο κόντρα τον Ολυμπιακό και τίποτα άλλο και εν πάσει περιπτώσει αν έχω υποψίες για μιά συγκεκριμένη ομάδα ότι θα κατέβει στα βάθη ή θα ανέβει στα ύψη, δεν είναι θέμα αυτής της συζητήσεως.
Και οι μπουκ αν το ήξεραν κάποια μέτρα θα έπαιρναν.
Άλλο κοιτάμε.
 
Όχι.
Δεν το ξέρω, που να το ξέρω ;
Αν το ήξερα θα έπαιζα μόνο κόντρα τον Ολυμπιακό και τίποτα άλλο και εν πάσει περιπτώσει αν έχω υποψίες για μιά συγκεκριμένη ομάδα ότι θα κατέβει στα βάθη ή θα ανέβει στα ύψη, δεν είναι θέμα αυτής της συζητήσεως.
Και οι μπουκ αν το ήξεραν κάποια μέτρα θα έπαιρναν.
Άλλο κοιτάμε.
Εγώ λέω ότι αυτό κοιτάμε. Αν τα λάθη τους είναι τόσα πολλά, που επιτρέπουν στον παίχτη να βγάλει κέρδος. Εγώ λέω ότι δεν είναι πολλά. Ναι, κάνουν λάθη, αλλά είναι λίγα και καλύπτονται στο τέλος με γκανιότα.
Κέρδος μπορείς να έχεις μόνο όταν έχεις πληροφορίες εκ των έσω σε διάφορες ομάδες. Και δε μιλάω για στημένα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Εγώ λέω ότι αυτό κοιτάμε. Αν τα λάθη τους είναι τόσα πολλά, που επιτρέπουν στον παίχτη να βγάλει κέρδος. Εγώ λέω ότι δεν είναι πολλά. Ναι, κάνουν λάθη, αλλά είναι λίγα και καλύπτονται στο τέλος με γκανιότα.
Κέρδος μπορείς να έχεις μόνο όταν έχεις πληροφορίες εκ των έσω σε διάφορες ομάδες. Και δε μιλάω για στημένα.
Κοντό αλληλούϊα ψαλμός.
Επειδή δεν ξέρω πότε θα βρω χρόνο θες να σου πω τι ακριβώς να κάνεις με το αρχείο ΟΠΑΠ (έστω) ;
Έχεις basic ή κάποια programming language ;
Δεν είναι δύσκολο.
 

Προγνωστικά

  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • Αύριο 20-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
    Αδιάβροχος Forum Bot: Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο...