Είναι value?

defectus

Active Member
21 Ιον 2021
177
127
43
Καλησπέρα στα παιδία του ινφομπετο.
Παρακολουθώ το σαίτ εδω και 2.5-3 χρόνια ( το πρώτο στοιχηματικό σάιτ που διάβασα ποτέ και μου άνοιξε τα μάτια και το δρόμο για τα υπόλοιπα ξένα ), και μπορώ να πώ ότι έχω πάρει ΆΠΕΙΡΕΣ πολύτιμες πληροφορίες περι του στοιχήματος , εταιρειών , κτλ.Έχω διαβάσει 2 -3 φορές όλα τα πολυσυζητιμένα threads , ακόμα και απο το μακρινό 2012 , ακόμα και για bf αν και όταν εσείς παίζατε και βγάζατε το μεροκάματό σας ( κάποιοι πολύ παραπάνω και μπράβο τους) εγώ μεταπηδούσα απο το δημοτικό στο γυμνάσιο.Καταρχας λοιπόν , θέλω να σας ευχαριστήσω ΟΛΟΥΣ , απο τον Άρη , τους αντμινς και το team του , τα άτομα με την περισσότερη συμμετοχή στα threads ( etzan , sigourakia , ganian , grim reaper , grace kelly, sacking , balaton ,granada ,mastmast etc , μέχρι και τα άτομα που έγραψαν έστω ένα μήνυμα και μοίρασαν κάπως την γνώση τους.Πραγματικά υπάρχουν διαμάντια εδώ μέσα και γραμμένες πολύτιμες πληροφορίες απο εμπειρίες , γνώσεις , παθήματα , συζητήσεις , και όσα άλλα δεν έχω διαβάσει ακόμη.
Στο θέμα μας τώρα,
Εγώ πριν σας διαβάσω και μου ανόιξουν τα μάτια , έπαιζα κλασσικά ΟΠΑΠ ( μιας και λόγω όριο ηλικίας τότε δεν είχα καν την δυνατότητα να ανοίξω ακκαουντ σε στοιχηματική και πάλι καλά διότι , όντας χασούρης παίχτης και πολύ επιρρεπής θα είχα χάσει πολλαπλάσια ποσά απ'όσα έχασα στον (κλ)οπαπ.Αφού όμως πήρα μιά ιδέα του πως είναι η πραγματικότητα διαβάζοντας και ξένα δημοφιλή σάιτ,μπορώ να πώ ότι έμαθα πολλά και δεν είμαι ο ίδιος που ήμουν 2-3 χρόνια πριν.Είτε θα παίζω στοίχημα για να ΚΕΡΔΊΣΩ , είτε δεν θα ξαναπάιξω ποτέ.Είτε θα παίζω αποδόσεις με αξία ( όπου υπάρχουν) , είτε να μου κοπεί το χέρι αν πάω και παίξω οβερ στο 1.85 οταν υπάρχει αλλού 2.30.Γιατί απο ότι έχω καταλάβει πιά , όλο το ζουμί εκεί βρίσκεται...στην απόδοση , στην τιμή , στον τρόπο παιξίματος και νοοτροπίας , στον παράγοντα του χρόνου που σου δείχνει σχεδόν ΠΑΝΤΑ πότε το παικτικό σου σύστημα είναι κερδοφόρο ( αν είναι).
Συγκεκριμένα τώρα , επειδή , μετά απο τόσα που διάβασα , και ενώ είχα αποχή απο τον χώρο του στοιχημάτος , απο προ-καραντίνας εποχές, η ερώτησή μου.
Λόγω έλλειψης παιχνιδιών , έψαχνα στα στοιχήματα των μεγάλων ποδοσφαιρικών γεγονότων που στοιχιμαν και ιντερνετικός/επίγειος ΟΠΑΠ προσφέρουν γύρω στα 550 διαφορετικά στοιχήματα ( ειδικά και μη).Στα ειδικά στοιχήματα και όπως βλέπετε και στα σκρινσοτς που έχω τραβήξει , φαίνονται κάποιες αποκλίσεις στοιχιμαν/ΟΠΑΠ (ακόμα και στον επίγειο, μεγαλύτερη απόκλιση στον ιντερνετικό φυσικά) σε ορισμένα ειδικά.30λεπτά τα έψαξα και εγώ βρήκα 2 pre-game αρμπς (του 6.37% και 7.16% αντιστοίχως).Τώρα με τα όσα έχω διαβάσει , η μία άκρη του αρμπ θεωρείται value και εγώ θεωρώ πως στις συγκεκριμένες αγορές ο "sharp" ειναι ο στοίχιμαν και ο "soft" ειναι ο ΟΠΑΠ.Έχω δίκιο? Εσάς ποιά είναι η γνώμη σας για το παράδειγμά μου?Είναι value το side του ΟΠΑΠ ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για καθεμιά απο τις απαντήσεις σας και
με συγχωρείτε για το μεγάλο πόστ αλλά θεωρώ πως ένα απλό ευχαριστώ είναι λίγο.
 

Συνημμένα

  • InkedScreenshot_1_LI.jpg
    InkedScreenshot_1_LI.jpg
    967.6 KB · Προβολές : 210
  • InkedScreenshot_4_LI.jpg
    InkedScreenshot_4_LI.jpg
    663.5 KB · Προβολές : 205
  • InkedScreenshot_5_LI.jpg
    InkedScreenshot_5_LI.jpg
    656.9 KB · Προβολές : 189
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    157.8 KB · Προβολές : 193
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    170.6 KB · Προβολές : 214

Προγνωστικά

  • 19:45
    Novasports Start
    • Χέρενφεϊν - Άιντχοφεν
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Ουντινέζε - Ρόμα
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Αντβέρπ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φέγενορντ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέρο Πορτένιο - Φλουμινένσε
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φορταλέζα - Μπόκα Τζούνιορς
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Κλίβελαντ Καβαλίερς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Ντόνα Βέκιτς - Μαρία Σάκκαρη
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 64
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: