Εκλογές, τι βλέπετε;

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,834
1,451
113
Η δικιά μου αποτίμηση των κομμάτων:

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

Κατά πάσα πιθανότητα διατηρεί τη θέση του πρώτου κόμματος.
Η γνώμη μου είναι ότι δεν έχει διαρροές προς αριστερώτερα κόμματα αλλά κινδυνεύει γιατί έχει διαρροές προς τα χούντια και προς τους αντιεμβολιάκηδες - εκεί είναι το κλου αυτών των εκλογών.


ΣΥΡΙΖΑ

Φαινομενικά κάτω από το 30% αλλά μπορεί μέχρι και 32%.
Σαν δεξαμενές έχει τις διάφορες μικρές αριστερές συνιστώσες και ίσως θα έχει και τον Βαρουφάκη σαν στήριγμα.


ΠΑΣΟΚ

Το σενάριο ΝΔΣΟΚ, δημοφιλές μέχρι πριν ένα χρόνο, έχει αδυνατίσει πολύ από τις υποκλοπές και μετά.
Για Σύριζα-σοκ δεν ξέρω, όπως δεν ξέρω και αν βγαίνουν τα κουκιά.
Το περίεργο είναι ότι αυτοί οι δύο προέκυψαν από τη διάσπαση της ενιαίας πασοκικής βάσης το 2012. Αυτή η διάσπαση είχε σαν αιτία το μνημόνιο, αλλά ο Σύριζα στη συνέχεια υποχρεώθηκε κι αυτός να αποδεχθεί το μνημόνιο. Άρα δεν υπάρχει δυνατότητα επανασυγκόλλησης ;
Το ΠΑΣΟΚ τώρα θα πάρει 10%, δεν νομίζω να ξεκολλάει από αυτό το νούμερο.


ΚΟΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ

Είναι τοξικά και δεν νομίζω να δεχτεί κανένας συνεργασία μαζί τους.
Τίποτα δεν αποκλείεται όμως.


ΚΚΕ

Το ΚΚΕ θα μπορούσε να ενισχύσει τον Σύριζα.
Κατά πάσα πιθανότητα όμως θα μείνει στην απ' έξω.
Η παλιά εποχή που το ΚΚΕ ζήταγε να γίνει λαϊκό μέτωπο ανήκει στο πολύ μακρινό παρελθόν.
Ο λόγος που το ΚΚΕ φοβάται τώρα είναι επειδή αν μπει σε μιά κυβέρνηση συνεργασίας μπορεί να του προκύψουν ρεβιζιονιστικές τάσεις. Παλιά -επί λαϊκού μετώπου- υπολόγιζε ότι τα θύματα-συνεργάτες θα κατέβαιναν μετά τα σοβιετικά τανκς και θα τα έπιαναν, τώρα φοβάται πιό πολύ μην την πάθει το ίδιο.



Τι περιμένω εγώ ;

- Οι αντιεμβολιάκηδες θα είναι η έκπληξη των εκλογών.
- Τελικά μάλλον Σύριζα-σοκ, μετά από πολλά συμβούλια και διαβούλια.
- Από 2023 έως 2027 θα γελάει όλο το ηλιακό σύστημα μαζί μας.

Από δω και μπρος θα δηλώνω εθνικότητα Πορτογαλία, Ρουμανία, Βέλγιο - ότι εξυπηρετεί.
Μπορεί να λέω και "α καλά, ένας παπούς μου ήταν Έλληνας, χο-χο-χο" όταν με ρωτάνε για το όνομα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μικρή νίκη ή ήττα - μεγάλη νίκη. Αυτό είναι συνοπτικά η πρόβλεψη μου για την επίδοση της ΝΔ σε δύο κάλπες.

Η πρώτη κάλπη θα είναι όλο το παιχνίδι. Έχει πολύ βουβή οργή που δεν ξέρουμε τί θα κάνει. Η λογική λέει ότι οι οργισμένοι νοικοκύρηδες (οικογενειάρχες και μη) θα απέχουν. Δεν υπάρχει αξιόπιστος εναλλακτικός πόλος που να αξίζει να συμβιβαστούν και να εμπιστευτούν.

Αν στα απόνερα αυτής της οργής επωφεληθεί ο ΣΥΡΙΖΑ (χλωμό μεν αλλά με την γκαστρωμένη κάλπη ποτέ δεν ξέρεις δε) τότε σε περίπτωση πρωτιάς θα έχει ιστορική ευκαιρία να κάνει κάτι που δεν έχει ξαναγίνει. Έχει το think tank για κάτι τέτοιο; Έχει Bono; Πιθανότατα όχι αλλά αν ο Τσίπρας θυσιάσει τον εαυτό του και την προσωπαγή πρωθυπουργία του για κυβέρνηση συνεργασίας τότε θα ξεπλύνει μεγάλο μέρος αυτού του μη αξιόπιστου εναλλακτικού πόλου που σημαδεύει τον ΣΥΡΙΖΑ χρόνια τώρα και επωφελείται το εθνικό μαφιόζικο παράσιτο εκατονταετίας (βλ. Μητσοτάκης).

Αν όχι προβλέπω μεγάλη νίκη της ΝΔ σε δεύτερες κάλπες. Τόσο μεγάλη που ίσως σηματοδοτήσει εξελίξεις, αναγκαστικές και υποχρεωτικές για τους υπόλοιπους που θα αποδεχτούν την μη αυτοδυναμία ως αυτοδυναμία.

Σε κάθε περίπτωση και μιλώντας στοιχηματικά, πέραν της ανατολής και δύσης του ηλίου που είναι τα μόνα σίγουρα στον κόσμο μας, εκτιμώ ότι η μικρή απόδοση της εισόδου του μέρα25 στη βουλή είναι πιο πιθανή από την μικρότερη απόδοση για πρωτιά της ΝΔ στις πρώτες εκλογές. Όσο για Βδελλόπουλο δεν το συζητώ. Έχει ήδη περάσει το όριο. Στο πολύ χαλαρό κιόλας.
 
Το line του 3% για τον Βδελλόπουλο εξαφανίστηκε. Λογικό. Λεφτά στο δρόμο μας άφηναν. Να μην τα παίρναμε; Σιγά το όριο πονταρίμαστος που μας άφηναν βέβαια αλλά είπαμε. Λεφτά στο δρόμο τα σηκώνουμε και φεύγουμε κύριοι. Να' στε καλά στοιχημαναίοι.
 
Η άποψή μου είναι οτι ο σύριζα έχει ως βάση το 32% που πήρε στις εκλογές του 19. Μου φαίνεται αδύνατον όντας αντιπολίτευση να μην τσιμπήσει μερικές μονάδες ακόμα.
το ποσοστό της ΝΔ θα εξαρτηθεί απο την αποχή, αν ο κόσμος πάει να ψηφίσει μαζικά πιστεύω ο σύριζα θα είναι πρώτο κόμμα εύκολα. για τρίτη θέση εκτιμώ επειδή υπάρχει βουβή οργή αν κατέβει το κόμμα του κασιδιαρη στις κάλπες θα ξεπεράσει το πασοκ
 
Η άποψή μου είναι οτι ο σύριζα έχει ως βάση το 32% που πήρε στις εκλογές του 19. Μου φαίνεται αδύνατον όντας αντιπολίτευση να μην τσιμπήσει μερικές μονάδες ακόμα.
το ποσοστό της ΝΔ θα εξαρτηθεί απο την αποχή, αν ο κόσμος πάει να ψηφίσει μαζικά πιστεύω ο σύριζα θα είναι πρώτο κόμμα εύκολα. για τρίτη θέση εκτιμώ επειδή υπάρχει βουβή οργή αν κατέβει το κόμμα του κασιδιαρη στις κάλπες θα ξεπεράσει το πασοκ

Εγώ δεν βλέπω σύριζα μανία, όπως έβλεπα το 2015 (και όπως έβλεπα πασόκ μανία το 1993).
Ο Σύριζα ελπίζει να πάει σ' αυτά τα νούμερα που λες από μπαχαλο-αναρχικές συνιστώσες που δεν δηλώνουν Σύριζα στα γκάλοπ αλλά θα τον ψηφίσουν.
Η ΝΔ ότι έχει απώλειες προς το στρατόπεδο των ψεκ δεν συζητείται.
Αλλά και οι του Κασιδιάρη θα βρουν να ψηφίσουν κάποιο χουντικό σχήμα αν τελικά τεθεί υπό απαγόρευση το κόμμα. Αυτός κανονικά θα είχε ήδη στέρηση πολιτικών δικαιωμάτων από τη στιγμή που καταδικάστηκε αλλά ο Σύριζα το 2019 κατάργησε την ποινή της στέρησης πολιτικών δικαιωμάτων από τον ποινικό κώδικα (για να μην χάσει τους ομοϊδεάτες του που όδευαν προς την στενή τότε ...). Με τους νόμους που ισχύουν τώρα θα μπορούσε να κάνει κόμμα ακόμα και η βιτριολίστρια.
Θα δείξει.
 
Η ΝΔ ότι έχει απώλειες προς το στρατόπεδο των ψεκ δεν συζητείται.
Βοήθησε με! ποιο είναι το στρατόπεδο των ψεκ;
Ολα τα κόμματα είναι/ήταν υπερ του εμβολίου, ο Συριζα σαν αξιωματική αντιπολίτευση το μόνο που καυτηρίασε είναι για κάποιες μαλαΚΥΑ, γιατί δεν αφορούσαν την εκκλησιά! αυτος ήταν ο πονος του.
Ενδιαφέρομαι για το στρατόπεδο των ΨΕΚ γιατί δυστυχώς δεν είναι μονοι τους:
Α) Υπάρχουν εμβολιασμένοι που εξαναγκάστηκαν/εξαπατήθηκαν και μπορεί να πανε στους ψεκ.
Β) Υπάρχουν εμβολιασμένοι που νοσησαν περισσότερο απο ανεμβολιαστους μέχρι που κατάρρευσε το αφήγημα ΚΑΙ ΠΟΥ να μην το είχες κανει!
Για να μην βγαίνω εκτος θέματος και κουράζω εχει ενδιαφερον να δω τι αλλο εκφραζει.


Ευχαριστώ
 
  • Like
Αντιδράσεις: FunBet και fairplay
Βοήθησε με! ποιο είναι το στρατόπεδο των ψεκ;
Ολα τα κόμματα είναι/ήταν υπερ του εμβολίου, ο Συριζα σαν αξιωματική αντιπολίτευση το μόνο που καυτηρίασε είναι για κάποιες μαλαΚΥΑ, γιατί δεν αφορούσαν την εκκλησιά! αυτος ήταν ο πονος του.
Ενδιαφέρομαι για το στρατόπεδο των ΨΕΚ γιατί δυστυχώς δεν είναι μονοι τους:
Α) Υπάρχουν εμβολιασμένοι που εξαναγκάστηκαν/εξαπατήθηκαν και μπορεί να πανε στους ψεκ.
Β) Υπάρχουν εμβολιασμένοι που νοσησαν περισσότερο απο ανεμβολιαστους μέχρι που κατάρρευσε το αφήγημα ΚΑΙ ΠΟΥ να μην το είχες κανει!
Για να μην βγαίνω εκτος θέματος και κουράζω εχει ενδιαφερον να δω τι αλλο εκφραζει.


Ευχαριστώ
Απο τη στιγμή που χωρίς εκβιασμούς οικονομική αφαίμαξη κ περιορισμούς η προσέλευση για 4η δόση δεν ξεπερνά το 10% κ πρακτικά είμαστε όλοι ανεμβολιαστοι οι ψεκ ξεπερνάνε σήμερα το 90%
 
Βοήθησε με! ποιο είναι το στρατόπεδο των ψεκ;
Ολα τα κόμματα είναι/ήταν υπερ του εμβολίου, ο Συριζα σαν αξιωματική αντιπολίτευση το μόνο που καυτηρίασε είναι για κάποιες μαλαΚΥΑ, γιατί δεν αφορούσαν την εκκλησιά! αυτος ήταν ο πονος του.
Ενδιαφέρομαι για το στρατόπεδο των ΨΕΚ γιατί δυστυχώς δεν είναι μονοι τους:
Α) Υπάρχουν εμβολιασμένοι που εξαναγκάστηκαν/εξαπατήθηκαν και μπορεί να πανε στους ψεκ.
Β) Υπάρχουν εμβολιασμένοι που νοσησαν περισσότερο απο ανεμβολιαστους μέχρι που κατάρρευσε το αφήγημα ΚΑΙ ΠΟΥ να μην το είχες κανει!
Για να μην βγαίνω εκτος θέματος και κουράζω εχει ενδιαφερον να δω τι αλλο εκφραζει.


Ευχαριστώ

Μεγάλο στρατόπεδο.

MASKA.jpeg


Απορώ αν κάνανε έτσι την εποχή των ιπποτών του Μπρανκαλεόνε, με το black death.
Ότι ήθελαν να βγουν έξω από τις πόλεις και τους την είχαν στημένη οι τοξότες το αντιλαμβάνομαι
αλλά να πατάγανε τις μάσκες και να ψηφίζανε Βελόπουλο ;
 
Μεγάλο στρατόπεδο.

MASKA.jpeg


Απορώ αν κάνανε έτσι την εποχή των ιπποτών του Μπρανκαλεόνε, με το black death.
Ότι ήθελαν να βγουν έξω από τις πόλεις και τους την είχαν στημένη οι τοξότες το αντιλαμβάνομαι
αλλά να πατάγανε τις μάσκες και να ψηφίζανε Βελόπουλο ;
Να υποθέσω ότι λες Βελοπουλο;
Βλέπω κάτι ανθρώπους που πατάνε μάσκες!
Νομίζω πως και ο Βελόπουλος είναι/ηταν υπέρ ήταν αλλά δεν επιμένω.
Φυσικά πηγή της photo δεν ειναι ο ΣΚΑΙ ετσι;;; καταλαβαίνεις μπορεί να είναι από τοπικη οργάνωση της ΝΔ... όπως μετα τα Τέμπη που πηραν συνέντευξη για την επαναλειτουργία και την ασφάλεια, ως επιβάτη του ΟΣΕ, από στέλεχος τοπικής οργάνωσης !!!
Οσο για την μάσκα και εγώ θα την πατούσα ΚΑΤΩ! αν είχα πιστέψει στην επιχείρηση ελευθέρια αλλά την φορώ ακόμα μέχρι την επίσημη λήξη της πανδημίας που θα μπορώ να νοσηλευθώ χωρίς πρωτόκολλο πανδημίας.
Πάντως αν το σκεφτείς μπορει να είναι και εμβολιασμένοι που ελευθερωθήκαν ;):):)
Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου
 
Να υποθέσω ότι λες Βελοπουλο;
Βλέπω κάτι ανθρώπους που πατάνε μάσκες!
Νομίζω πως και ο Βελόπουλος είναι/ηταν υπέρ ήταν αλλά δεν επιμένω.
Φυσικά πηγή της photo δεν ειναι ο ΣΚΑΙ ετσι;;; καταλαβαίνεις μπορεί να είναι από τοπικη οργάνωση της ΝΔ... όπως μετα τα Τέμπη που πηραν συνέντευξη για την επαναλειτουργία και την ασφάλεια, ως επιβάτη του ΟΣΕ, από στέλεχος τοπικής οργάνωσης !!!
Οσο για την μάσκα και εγώ θα την πατούσα ΚΑΤΩ! αν είχα πιστέψει στην επιχείρηση ελευθέρια αλλά την φορώ ακόμα μέχρι την επίσημη λήξη της πανδημίας που θα μπορώ να νοσηλευθώ χωρίς πρωτόκολλο πανδημίας.
Πάντως αν το σκεφτείς μπορει να είναι και εμβολιασμένοι που ελευθερωθήκαν ;):):)
Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Είναι αλήθεια ότι δεν μας έχει ξανατύχει επιδημία, μόνο στο μυθιστόρημα του Αλμπέρ Καμύ.
Το aids ήταν κάπως αλλοιώς. Δεν π*δ*γαμε-δεν παθαίναμε.
Επομένως δεν ξέρουμε από πρώτο χέρι πως αντιδρούσαν τα κόμματα τότε, επί Βελισσάριου, Ιουστινιανού κλπ.
Η καθολική εκκλησία δικαιολογείται κατά τη γνώμη μου. Δεν ήξεραν ότι υπήρχαν μικρόβια, άρα έφταιγαν οι αμαρτίες.
Τώρα λοιπόν στον 22ο αιώνα τι γίνεται ;
Αυτό και το γεγονός ότι εξακολουθούν να παίζουν ΟΠΑΠ με πείθει ότι είμαστε για να είμαστε ψεκ όλοι.
 
Είναι αλήθεια ότι δεν μας έχει ξανατύχει επιδημία, μόνο στο μυθιστόρημα του Αλμπέρ Καμύ.
Το aids ήταν κάπως αλλοιώς. Δεν π*δ*γαμε-δεν παθαίναμε.
Επομένως δεν ξέρουμε από πρώτο χέρι πως αντιδρούσαν τα κόμματα τότε, επί Βελισσάριου, Ιουστινιανού κλπ.
Η καθολική εκκλησία δικαιολογείται κατά τη γνώμη μου. Δεν ήξεραν ότι υπήρχαν μικρόβια, άρα έφταιγαν οι αμαρτίες.
Τώρα λοιπόν στον 22ο αιώνα τι γίνεται ;
Αυτό και το γεγονός ότι εξακολουθούν να παίζουν ΟΠΑΠ με πείθει ότι είμαστε για να είμαστε ψεκ όλοι.
Αν ειμαστε ψεκ ολοι;;;

Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.

ΜΑΘΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ 2200
32.png
32.png
32.png


Δυστυχώς δεν ξέρω ποιος το έγραψε και είναι κρίμα γιατί είναι Θεϊκό!!!

Έξω από ένα επαρχιακό φροντιστήριο, Ελλάδα 2200 μ.χ. Ο Τάκης και ο Σταύρος περιμένουν να περάσει το κενό τους. Ο Τάκης βγάζει και ανάβει έναν μπάφο .
- Το ξέρει η μάνα σου ότι καπνίζεις;
- Ναι.
- Και τι λέει;
- Ε καλά δεν καπνίζω και ταμπάκο, δεν είμαι κανα πρεζάκι.
- Διάβασες;
- Διάβασα αλλά μαλάκα τα μπερδεύω. Η οικονομική κρίση ήταν μετά τον κορονοϊό η πριν.
- Και πριν και μετά. Είναι δύο κρίσεις κολλητά.
- Ποια ήταν με τα πολλά γιούρογκρουπ;
- Η πρώτη.
- Αυτή με τον Μητσοτάκη τον Δεύτερο;
- Όχι, με τον Παπανδρέου τον Τρίτο.
- Όχι τον πρώτο;
- Τον τρίτο.
- Όχι ρε το θυμάμαι, με τον Γεώργιο Παπανδρέου ήταν.
- Ναι, τον τρίτο όμως. Τον μπερδεύεις γιατί έχει ίδιο όνομα με τον πρώτο.
- Μαλάκα τα γιουρογκρουπ δεν μπορώ να τα μάθω. Πόσα ήταν;
- Δε θυμάμαι.
- Α καλα για να μη θυμάσαι εσυ…
- Τα διαγγέλματα να διαβάσεις, είναι σος φέτος έχουν να πέσουν χρόνια.
- Με τον ιό;
- Ναι.
- Αυτός ήταν με τον Μητσοτάκη τον Πρώτο;
- Τον Δεύτερο.
- Μαλάκα τι κάνανε τότε; Δυο ονόματα είχανε όλα και όλα; Ο Τσίπρας ο Πρώτος πότε ήταν;
- Ενδιάμεσα σε Παπανδρέου τρίτο και Μητσοτάκη Δεύτερο.
- Αυτός ήταν με την αλλαγή.
- Με την αλλαγή ήταν ο Παπανδρέου ο Δεύτερος.
- Ο Τσίπρας ήταν που ήταν αριστερός;
- Οι πηγές διαφωνούν, η απάντηση με βάση το λυσσάρι είναι ότι «βγήκε με αριστερή πλατφόρμα αλλά εφήρμοσε πιο ρεαλιστική πολιτική», άμα το γράψεις αλλιώς κόβεται όλο το θέμα.
- Με το δημοψήφισμα.
- Ναι.
- Που είπαν ναι.
- Που είπαν όχι.
- Με τους Γερμανούς;
- Α μπράβο.
- Με το Χίτλερ.
- Όχι ρε μαλάκα άλλη περίοδο, με τους άλλους Γερμανούς, τους καλούς.
- Ααααααα ναι, που το «όχι» το κάνανε μετά «ναι».
- Ναι εκεί είναι τα δεύτερα Γιουρογκρουπ μην μπερδευτείς.
- Ωχχχχ μαλάακα αυτά με τον Βαρουφάκη, καλά ανάθεμα αν έχω καταλάβει τίποτα.
- Τέλος πάντων εκεί με τον ιό είναι που απαγορεύανε την κυκλοφορία.
- Α, ναι;
- Ναι.
- Που λέγανε ότι για όλα φταίνε οι κομμουνιστές και οι αριστεροί.
- Ναι.
- Ότι χρειάζονται μέτρα περιορισμού για να προστατευτεί η χώρα.
- Α γεια σου.
- Που έγινε το Πολυτεχνείο.
- ΟΧΙ, άλλη περίοδος.
- ΠΩΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΕ Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΧΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΤΑΝ Η ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ.
- ΑΛΛΟΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ, ΑΛΛΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ!
- ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ;;;;;;;

Σιωπή

- Στο τέλος γιατροί θα καταλήξουμε.
- Έλα ρε μη γρουσουζεύεις.
 
  • Haha
Αντιδράσεις: gdouvl1984
Η δικιά μου αποτίμηση των κομμάτων:

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

Κατά πάσα πιθανότητα διατηρεί τη θέση του πρώτου κόμματος.
Η γνώμη μου είναι ότι δεν έχει διαρροές προς αριστερώτερα κόμματα αλλά κινδυνεύει γιατί έχει διαρροές προς τα χούντια και προς τους αντιεμβολιάκηδες - εκεί είναι το κλου αυτών των εκλογών.


ΣΥΡΙΖΑ

Φαινομενικά κάτω από το 30% αλλά μπορεί μέχρι και 32%.
Σαν δεξαμενές έχει τις διάφορες μικρές αριστερές συνιστώσες και ίσως θα έχει και τον Βαρουφάκη σαν στήριγμα.


ΠΑΣΟΚ

Το σενάριο ΝΔΣΟΚ, δημοφιλές μέχρι πριν ένα χρόνο, έχει αδυνατίσει πολύ από τις υποκλοπές και μετά.
Για Σύριζα-σοκ δεν ξέρω, όπως δεν ξέρω και αν βγαίνουν τα κουκιά.
Το περίεργο είναι ότι αυτοί οι δύο προέκυψαν από τη διάσπαση της ενιαίας πασοκικής βάσης το 2012. Αυτή η διάσπαση είχε σαν αιτία το μνημόνιο, αλλά ο Σύριζα στη συνέχεια υποχρεώθηκε κι αυτός να αποδεχθεί το μνημόνιο. Άρα δεν υπάρχει δυνατότητα επανασυγκόλλησης ;
Το ΠΑΣΟΚ τώρα θα πάρει 10%, δεν νομίζω να ξεκολλάει από αυτό το νούμερο.


ΚΟΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ

Είναι τοξικά και δεν νομίζω να δεχτεί κανένας συνεργασία μαζί τους.
Τίποτα δεν αποκλείεται όμως.


ΚΚΕ

Το ΚΚΕ θα μπορούσε να ενισχύσει τον Σύριζα.
Κατά πάσα πιθανότητα όμως θα μείνει στην απ' έξω.
Η παλιά εποχή που το ΚΚΕ ζήταγε να γίνει λαϊκό μέτωπο ανήκει στο πολύ μακρινό παρελθόν.
Ο λόγος που το ΚΚΕ φοβάται τώρα είναι επειδή αν μπει σε μιά κυβέρνηση συνεργασίας μπορεί να του προκύψουν ρεβιζιονιστικές τάσεις. Παλιά -επί λαϊκού μετώπου- υπολόγιζε ότι τα θύματα-συνεργάτες θα κατέβαιναν μετά τα σοβιετικά τανκς και θα τα έπιαναν, τώρα φοβάται πιό πολύ μην την πάθει το ίδιο.



Τι περιμένω εγώ ;

- Οι αντιεμβολιάκηδες θα είναι η έκπληξη των εκλογών.
- Τελικά μάλλον Σύριζα-σοκ, μετά από πολλά συμβούλια και διαβούλια.
- Από 2023 έως 2027 θα γελάει όλο το ηλιακό σύστημα μαζί μας.

Από δω και μπρος θα δηλώνω εθνικότητα Πορτογαλία, Ρουμανία, Βέλγιο - ότι εξυπηρετεί.
Μπορεί να λέω και "α καλά, ένας παπούς μου ήταν Έλληνας, χο-χο-χο" όταν με ρωτάνε για το όνομα.


Κοίτα σκεπτικό Έλληνα που ψηφίζει....


Θεωρεί και αποδέχεται ότι υπάρχουν .....''χουντικοί''.......


Αλλά αυτούς που ΥΠΟΧΡΕΩΣΑΝ ΣΕ ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ τους θεωρεί κανονικούς....

Και το αποκορύφωμα? Αυτούς που αντιτάχθηκαν στον υποχρεωτικό εμβολιασμό τους χαρακτηρίζει .....''ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΚΗΔΕΣ''......



ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ.....

Ειναι και Μεγάλη Εβδομάδα και δεν θέλω να παρασυρθώ σε χαρακτηρισμούς.....
 
Κοίτα σκεπτικό Έλληνα που ψηφίζει....


Θεωρεί και αποδέχεται ότι υπάρχουν .....''χουντικοί''.......


Αλλά αυτούς που ΥΠΟΧΡΕΩΣΑΝ ΣΕ ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ τους θεωρεί κανονικούς....

Και το αποκορύφωμα? Αυτούς που αντιτάχθηκαν στον υποχρεωτικό εμβολιασμό τους χαρακτηρίζει .....''ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΚΗΔΕΣ''......



ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ.....

Ειναι και Μεγάλη Εβδομάδα και δεν θέλω να παρασυρθώ σε χαρακτηρισμούς.....


EhVOkX_XYAMJ4hS
 
  • Haha
Αντιδράσεις: CMWH
Οι αντιεμβολιάκηδες δεν ήταν βέβαια πάντα αντιεμβολιάκηδες, αφού δεν υπήρχε εμβόλιο.
Σε πρώτη φάση ήταν η μαντάμ Κουσκούσι, μετά η κυρία της φωτογραφίας και μετά οι αντιεμβολιάκηδες.

 
Και όμως ψηφίζεις ρε φίλε .....και περιμενω προκοπή στην χώρα μου.....
Καλά να το ακούσω αυτό από το ΚΚΕ το δέχομαι.
Μου λένε δεν παραδέχεσαι τη λαϊκή ορμή του κόμματος, τις παρακαταθήκες των Μαρξ-Ένγκελς-Λένιν-Στάλιν, ψηφίζεις την ανερμάτιστη αστικοτσιφλικάδικη αντίδραση.
Το παραδέχομαι, έχουν μία κοσμοθεωρία - δυσνόητη για μένα έως ακατάληπτη, αλλά έχουν μία κοσμοθεωρία.
Έφτιαξαν τη βόμβα υδρογόνου, έστειλαν τη Λάϊκα στο διάστημα και μετά τον διαστημικό σταθμό MIR.
Αλλά όχι και από τους ιππότες του Μπρανκαλεόνε ! Έλεος βρε παιδιά.
 
Καλά να το ακούσω αυτό από το ΚΚΕ το δέχομαι.
Μου λένε δεν παραδέχεσαι τη λαϊκή ορμή του κόμματος, τις παρακαταθήκες των Μαρξ-Ένγκελς-Λένιν-Στάλιν, ψηφίζεις την ανερμάτιστη αστικοτσιφλικάδικη αντίδραση.
Το παραδέχομαι, έχουν μία κοσμοθεωρία - δυσνόητη για μένα έως ακατάληπτη, αλλά έχουν μία κοσμοθεωρία.
Έφτιαξαν τη βόμβα υδρογόνου, έστειλαν τη Λάϊκα στο διάστημα και μετά τον διαστημικό σταθμό MIR.
Αλλά όχι και από τους ιππότες του Μπρανκαλεόνε ! Έλεος βρε παιδιά.
Όλοι προσπαθούσαν να τα πάνε καλύτερα από τις ΗΠΑ και να δείξουν τη δύναμή τους.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...