Ενδοκυβερνητική ρήξη φέρνουν οι κυνοδρομίες

Infobetakias

Moderator
Μέλος του προσωπικού
17 Σεπ 2005
3,452
1,646
113
22
www.infobeto.com
Ενδοκυβερνητική ρήξη για το θέμα των κυνοδρομιών του ΟΠΑΠ προκαλεί η επιστολή σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες της εφημερίδας μας της υφυπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, Μιλένας Αποστολάκη προς τον ΟΠΑΠ, με την οποία ζητά της ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ αναμετάδοσης των κυνοδρομιών από τα πρακτορεία όλης της χώρας. Η συγκεκριμένη απόφαση της κ. Αποστολάκη, η οποία την τιμά απόλυτα και αποτελεί δικαίωση για την εφημερίδα μας, η οποία είχε πρώτη αναδείξει το θέμα με μπαράζ δημοσιευμάτων. Πρόκειται για μια απόφαση που εκθέτει ανεπανόρθωτα τον Υπουργό Πολιτισμού και Τουρισμού κ. Παύλο Γερουλάνο, ο οποίος μετά την κατακραυγή όλων των φιλοζωικών οργανισμών της χώρας, είχε πετάξει το μπαλάκι στην διορισμένη από τον ίδιο διοίκηση του Οργανισμού, αποποιούμενος της ευθύνης!!!

Ο κλοιός σφίγγει πλέον ακόμα πιο πολύ γύρω από τον ΟΠΑΠ, ο οποίος πλέον βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο και πρέπει να πάρει θέση για το «παιχνίδι» που εδώ και λίγο καιρό προωθεί.

Άλλωστε οι φιλοζωικές της χώρας δεν έχουν δώσει μεγάλο περιθώριο στους αρμοδίους και όπως έχουν αναφέρει πολλές φορές μέσω της εφημερίδας μας, αν δεν δουν κάποιο άμεσο αποτέλεσμα τότε θα προσφύγουν σε όλα τα προβλεπόμενα ένδικα μέσα και θα συμπράξουν με τις φιλοζωικές οργανώσεις της Ευρώπης και της Αμερικής, που δίνουν εδώ και αρκετό καιρό μεγάλη μάχη για την κατάργηση των κυνοδρομιών και ειδικά στην Αμερική μια και οι Πολιτείες απαγορεύουν αυτό το αποτρόπαιο «άθλημα».

Πλέον αναμένεται με ιδιαίτερη αγωνία η τοποθέτηση επί του θέματος του ΟΠΑΠ, αν και από όσα έχει πει ο Οργανισμός μέχρι στιγμής δεν έχει καμία πρόθεση να αποσύρει τις κυνοδρομίες, παρά το κακό που κάνει επικοινωνιακά στην Κυβέρνηση, ειδικά όταν έρχεται σε κόντρα με μέλη της όπως είναι η Μιλένα Αποστολάκη.

greeknews.biz
 
Απ: Ενδοκυβερνητική ρήξη φέρνουν οι κυνοδρομίες

πόσα ναρκωτικά πέρνουν σε αυτό το κράτος όλοι τους...

κυνοδρομίες, υπάρχουν εδώ και άπειρα χρόνια στο εξωτερικό, εμείς είμαστε τώρα οι μπροστάρηδες για να προστατεύσουμε τα καημένα τα ζωάκια...

οι άλλοι είναι απο άλλο πλανήτη και δεν ξέρουν... εμείς θα κάνουμε την επανάσταση...

έλεος με τον κάθε παπάρα!!!
 
Απ: Ενδοκυβερνητική ρήξη φέρνουν οι κυνοδρομίες

πόσα ναρκωτικά πέρνουν σε αυτό το κράτος όλοι τους...

κυνοδρομίες, υπάρχουν εδώ και άπειρα χρόνια στο εξωτερικό, εμείς είμαστε τώρα οι μπροστάρηδες για να προστατεύσουμε τα καημένα τα ζωάκια...

οι άλλοι είναι απο άλλο πλανήτη και δεν ξέρουν... εμείς θα κάνουμε την επανάσταση...

έλεος με τον κάθε παπάρα!!!

απλα τρεχουν τα σκυλια δηλαδη τι τους χαλαει... οι σκυλοι ειναι μονο γουτσου και χαδακια? ελεος πια σε αυτη την χωρα.....
 
Απ: Ενδοκυβερνητική ρήξη φέρνουν οι κυνοδρομίες

ΜΑ τι τρίφυλλα πίνουν και δεν μας δίνουν ;;;



Να μιλαει και κανείς άλλος πάει αλλά να μιλάει και

η εκτός των άλλων συνταξιούχος της Ολυμπιακής (!!!)

που Καταξευτίλησε την Ελλάδα μας και πληρώσαμε και γιά το

ινάτι της καμμια 20αριά χιλιάδες ευρώπουλα παει πολύ.

TaXalia (Macedonia): Καταδίκη στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο για την άρση ασυλίας Μιλένας Αποστολάκη

η κ@αριόλα.....

εκτός και αν............. της αρέσει η βρώση όπως και σε

μερικούς προσφάτως ''φιλοξενούμενους''

Σπάρτη
skilos+psitos.jpg




:bask:
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:
  • Like
Αντιδράσεις: venoss
Απ: Ενδοκυβερνητική ρήξη φέρνουν οι κυνοδρομίες

κυνοδρομίες, υπάρχουν εδώ και άπειρα χρόνια στο εξωτερικό, εμείς είμαστε τώρα οι μπροστάρηδες για να προστατεύσουμε τα καημένα τα ζωάκια...

Με αυτή τη λογική θα έπρεπε να έχουμε δούλους τους μαύρους (τόσα χρόνια τους είχαν οι γαμάτοι του εξωτερικού)..Σε εκθέτει -τουλάχιστον- να ειρωνεύεσαι περί αθλημάτων και μπροστάρηδων στην Ελλάδα..Ακόμα Ολυμπιακούς αγώνες τους λένε.Το όνομα δεν το πήραν από τον Ολυμπιακό,ούτε από την Ολυμπικ Μαρσέιγ..:emb:

Σε ασιατικές χώρες κάνουν και μάχες με έντομα*,μιας και δεν είμαστε "μπροστάρηδες" ας ακολουθούμε τον κάθε βλαμμένο που δεν του φτάνει που έχει καταστρέψει τη φύση,θέλει να στοιχηματίζει και πάνω της.:priest:



*υπάρχει και το γνωστό asian handicap στα πόδια της σαρανταποδαρούσας :twis:
 
  • Like
Αντιδράσεις: sonik και bet over it
Απ: Ενδοκυβερνητική ρήξη φέρνουν οι κυνοδρομίες

κυνοδρομίες, υπάρχουν εδώ και άπειρα χρόνια στο εξωτερικό, εμείς είμαστε τώρα οι μπροστάρηδες για να προστατεύσουμε τα καημένα τα ζωάκια...

οι άλλοι είναι απο άλλο πλανήτη και δεν ξέρουν... εμείς θα κάνουμε την επανάσταση...

έλεος με τον κάθε παπάρα!!!

Αν μου επιτρέπεις, το ενδεχόμενο να ντοπάρουν τα σκυλιά το παίρνεις υπ ' όψη;
Αν οποιοσδήποτε θέλει να ντοπαριστεί για να χ.στεί στο τάληρο έχει την επιλογή να το κάνει κι εγώ χίλιες φορές να ποντάρω πάνω του, να βγάλω το κοκκαλάκι μου!
Ο σκύλος όμως ή τα άλογα δεν έχουν επιλογή!
Για μένα από τη στιγμή που υπάρχουν τόσα γεγονότα καθημερινά,με ανθρώπους γιατί να βασανίζουμε τα ζώα;
Θα μου πεις αφού γίνονται ούτως ή άλλως εγώ θα τα εμποδίσω;Ίσως αν δεν πόνταρε κανείς θα τις καταργούσαν!Άλλωστε γίνονται καθαρά και μόνο για στοιχηματισμό σε αντίθεση με τα αθλήματα!
Από τη στιγμή που ο ΟΠΑΠ έχει ακόμα κάποια κρατική συμμετοχή, δεν μου φαίνεται λάθος η θέση της Αποστολάκη όσο κι αν τη σιχαίνομαι!
Δεν περιμένω από κερδοσκοπικές εταιρείες και μάλιστα τζόγου να έχουν τέτοιες ευαισθησίες, αλλά αν ο ημικρατικός ΟΠΑΠ το παίζει κοινωνική ευθύνη δε μπορεί να εκμεταλλεύεται άβουλα σκυλάκια εκτός από τους παίκτες του!
Σέβομαι την άποψή σου και δεν έχω διάθεση να σου την αλλάξω, απλώς λέω τη δική μου!
Αν και μιλάμε για κυνοδρομίες ας μην είμαστε τόσο κυνικοί
 
Τελευταία επεξεργασία:

Προγνωστικά

  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ντόρτμουντ - Ατλέτικο Μαδρίτης
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Σαουθάμπτον - Πρέστον
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Φαμαλικάο - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 20:00
    Novasports Prime
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπασκόνια
  • 21:00
    Novasports 5HD
    • Αναντολού Εφές - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Βόννη - Περιστέρι
  • Αύριο 17-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Όχι Final Four στον τελικό. Μπαρτσελόνα περνάω καλά εσάς από τα αποδυτήρια ΑΝ έρθετε οπότε είμαι τελικό
  • Ertzan Ertzan:
    Ολυμπιακός-Fener τελικό και το repeat του τελικού fixed
  • PANATHA PANATHA:
    μας μπερδεψες....
  • Ertzan Ertzan:
    κάτσε μπερδεύτηκα και εγώ
  • Ertzan Ertzan:
    Fener-Μονακό έχουμε και ΑΝ έρθετε έχουμε Fener-Παναθηναϊκό
  • PANATHA PANATHA:
    Μπαρτσελοα - Ολυμπικός και μετα με τον νικητη Ρεαλ - 8η ομαδα
  • Ertzan Ertzan:
    Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα και μετά Ολυμπιακός-Ρεάλ εε?
  • PANATHA PANATHA:
    Τα ζευγάρια των playoffs Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι ή Μπασκόνια ή Βίρτους ή Εφές / Παναθηναϊκός - Μακάμπι ή Μπασκόνια / Μονακό - Φενέρμπαχτσε / Μπαρτσελόνα -
    Ολυμπιακός
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
    Infobetakias Forum Bot: Ο χρήστης Infobetakias ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Τριπλή προσφορά γνωριμίας, με 1...