Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ. Αυτό που με έκανε να ψαχτώ στα φόρουμ είναι σχετικά με τις συναλλαγές στο ίντερνετ. Έχω prepaid στην eurobank πάνω απο χρόνο και μέσω αυτής έκανα όλες τις συναλλαγές μου στις εταιρίες στοιχήματος και πόκερ (μέσω e-banking) χωρίς πρόβλημα. πριν απο κανα δυο βδομάδες έκανα ανάληψη απο την εταιρία στην prepaid και ενώ τα λεφτά έδειχνε οτι μπήκαν κανονικά στην κάρτα δεν με άφηνε να κάνω ανάληψη απο την κάρτα στον τραπεζικό μου λογαριασμό. όταν τους πήρα τηλ. μου είπαν οτι ο λόγος ήταν οτι τα λεφτά μπήκαν απο εταιρεία στοιχημάτων. στο τέλος πήγα σε μια τράπεζα οπου έκανα μια αίτηση για να μπορούν τα λεφτά να μεταφερθούν..!!! Έλεος..χθες ξαναέκανα το ίδιο και πάλι δεν με αφήνει να τα μεταφέρω. Απότι κατάλαβα πεφτει κυνηγητό στις ιντερνετικές συναλλαγές με εταιρείες στοιχημάτων και αποφάσισα να κάνω ηλεκτρονικό πορτοφόλι (ελπίζω να τα καταφέρω). Κάποιος με εμπειρία σε αυτά μπορεί να μου πει αν συνάντησε καποιο πρόβλημα-κόμπλα με αυτά.
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Η moneybookers αν επιλεξω μεσω πιστωτικης καταθεση , αν επιλεξω για gaming purpose δεν εγκρινει την συναλλαγη η τραπεζα. αν επιλεξω για non gaming purpose γινεται κανονικα η συναλλαγη . Η τραπεζα μου ειναι η eurobank . Πριν 2 μηνες που ειχα κανει καταθεση δεν ειχα προβλημα. Προφανως κατι εχει αλλαξει .
Αν παλι στειλω τα λεφτα στην skrill για non-gaming purpose τα στελνω αλλα μετα δεν μπορω να τα στειλω στην pinnacle.
ξερει κανεις τι παιζει; Αν τα στειλω με εμβασμα θα μπορουσα να τα χρησιμοποιησω για gaming purpose.
Εντωμεταξυ το mail της moneybookers ειναι χαλια καμια βοηθεια παρα μονο κατι τυποποοιημενες απαντησεις.
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Καλημερα και χρονια πολλα σε όλους.

Είχα διαβασει όλα τα σχόλια αυτου του θέματος αλλα θα ήθελα να κάνω μια επισύναψη για το τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να γίνει δεκτη μια ανάληψη απο skrill. Διαβασα οτι χρειαζεται φωτοτυπια της ταυτοτητας και βεβαιωση διεύθυνσης κατοικίας. Σε ποιο email τα στέλνουμε αυτα;;;; Και επισης την βεβαιωση κατοικιας την παίρνουμε απο τα ΚΕΠ;;;; Η βεβαίωση θα είναι στα ελληνικα όμως (ρωτηθηκε αυτο αλλα απαντήθηκε με pm).

Αν κανω καπου λάθος παρακαλώ διορθώστε με!
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Παλικαρια λιγο τα φωτα σας σε ενα προβληματακι.

Ενας φιλος,δημιουργησε λογαριασμο στην Νετλετερ χωρις να κανει συναλαγη τον χρεωσαν 30 ευρω
για ενα υποτιθεμενο ποσο {0.30}λεπτα που του εκαναν καταθεση για εξακριβωση λογαρισμου πριν ενα χρονο.
Τι μπορει να κανει για να ακυρωσει/διαγραψει τον λογαρισμο η τελως παντων να μην εχει προβληματα με χρεωσεις.
Στους ορους βρηκα αυτο..
https://help.neteller.com/app/answers/detail/a_id/2367

Ευχαριστω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Καλημερα και χρονια πολλα σε όλους.

Είχα διαβασει όλα τα σχόλια αυτου του θέματος αλλα θα ήθελα να κάνω μια επισύναψη για το τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να γίνει δεκτη μια ανάληψη απο skrill. Διαβασα οτι χρειαζεται φωτοτυπια της ταυτοτητας και βεβαιωση διεύθυνσης κατοικίας. Σε ποιο email τα στέλνουμε αυτα;;;; Και επισης την βεβαιωση κατοικιας την παίρνουμε απο τα ΚΕΠ;;;; Η βεβαίωση θα είναι στα ελληνικα όμως (ρωτηθηκε αυτο αλλα απαντήθηκε με pm).

Αν κανω καπου λάθος παρακαλώ διορθώστε με!

Υπάρχει φόρμα που επισυνάπτεις τα έγγραφα μέσα στο σάιτ, αφού πρώτα συνδεθείς στο λογαριασμό σου. Δεν τα στέλνεις με mail. Η βεβαίωση κατοικίας είναι για την mastercard, αλλιώς η επιβεβαίωση της διεύθυνσης γίνεται με το 3ψήφιο που σου στέλνουν. Στα ελληνικά την δέχονται, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Hazard
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Παλικαρια λιγο τα φωτα σας σε ενα προβληματακι.

Ενας φιλος,δημιουργησε λογαριασμο στην Νετλετερ χωρις να κανει συναλαγη τον χρεωσαν 30 ευρω
για ενα υποτιθεμενο ποσο {0.30}λεπτα που του εκαναν καταθεση για εξακριβωση λογαρισμου πριν ενα χρονο.
Τι μπορει να κανει για να ακυρωσει/διαγραψει τον λογαρισμο η τελως παντων να μην εχει προβληματα με χρεωσεις.
Στους ορους βρηκα αυτο..
https://help.neteller.com/app/answers/detail/a_id/2367

Ευχαριστω.


Καμια βοηθεια παιδες?
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Γεια χαρα παιδια!

Πριν λιγο εκανα λογαριασμο στο Skrill συνδεοντας τον με μια prepaid της Eurobank που εχω και μου τραβηξαν ενα συμβολικο ποσο για επιβεβαιωση. Εγω τωρα πρεπει να ακολουθησω την διαδικασια που περιγραφουν για να επιβεβαιωσω την καρτα. Ποσο χρονο χρειαζεται ομως για να φανει η κινηση αυτη στο λογαριασμο e-banking και να μπορεσω μετα να κανω καταθεση?
Ρωταω γιατι πρεπει να προλαβουμε και καποια στοιχηματα το ΣΚ :p
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Γεια χαρα παιδια!

Πριν λιγο εκανα λογαριασμο στο Skrill συνδεοντας τον με μια prepaid της Eurobank που εχω και μου τραβηξαν ενα συμβολικο ποσο για επιβεβαιωση. Εγω τωρα πρεπει να ακολουθησω την διαδικασια που περιγραφουν για να επιβεβαιωσω την καρτα. Ποσο χρονο χρειαζεται ομως για να φανει η κινηση αυτη στο λογαριασμο e-banking και να μπορεσω μετα να κανω καταθεση?
Ρωταω γιατι πρεπει να προλαβουμε και καποια στοιχηματα το ΣΚ :p

Καλησπερα,στο e banking της πειραιως παιρνει καμποσο (2-3 μερες).
Μηπως τυχαινει να ξερεις το ακριβες υπολοιπο του λογαριασμου σου ΠΡΙΝ τραβηξουν αυτο το μικροποσο?
Αν ναι,βλεπεις ποιο ειναι το διαθεσιμο υπολοιπο,ποιο το λογιστικο υπολοιπο κανεις την αφαιρεση και το βρηκες (με την προυποθεση οτι αυτη ειναι η μονη συναλλαγη που περιμενεις).
Αν δεν ξερεις το υπολοιπο,δεν ξερω να σου προτεινω κατι αλλο.

Καλησπερα και καλως ηρθες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ACMilan1899
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

οπως το γραφει ο venos. πηγαινεις με την prepaid καρτα σου σε ενα ΑΤΜ κ το τσεκαρεις το ποσο. κ αν δε θυμασαι ποσα ειχες ακριβως μεσα, δες τις τελευταιες κινησεις της καρτας σου κ θα το βρεις το ποσο.
αφου λοιπον το βρεις, το γραφεις στο site της mb κ επιβεβαιωθηκε η καρτα σου.
κ μετα ξεκινας το ξεσκισμα των book θελω να ελπιζω :)
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Καλησπερα,στο e banking της πειραιως παιρνει καμποσο (2-3 μερες).
Μηπως τυχαινει να ξερεις το ακριβες υπολοιπο του λογαριασμου σου ΠΡΙΝ τραβηξουν αυτο το μικροποσο?
Αν ναι,βλεπεις ποιο ειναι το διαθεσιμο υπολοιπο,ποιο το λογιστικο υπολοιπο κανεις την αφαιρεση και το βρηκες (με την προυποθεση οτι αυτη ειναι η μονη συναλλαγη που περιμενεις).
Αν δεν ξερεις το υπολοιπο,δεν ξερω να σου προτεινω κατι αλλο.

Καλησπερα και καλως ηρθες.

Σε ευχαριστω για την απαντηση Venoss!
Θα το τσεκαρω αυριο αυτο που λες, αν και λογικα η συναλλαγη θα καταγραφεται στο ιστορικο της καρτας ξεχωριστα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: venoss
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

σε 15 μερες που θα μου ερθει περιπου η καρτα της skrill moneybookers, το pin ποτε θα ερθει;
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Μου ηρθε και εμενα σημερα το Pin. Λοιπον ακουστε μιλησα με moneybookers και μου ειπε το παρακατω για την αλλαγη των pin :
Οσον αφορά την αλλαγή του κωδικού, μπορείτε να τον αλλάξετε σε ΑΤΜ εφοπλισμένο με τσιπ νέας τεχνολογίας που επιτρέπει αλλαγή κωδικού ξένης κάρτας (εκεινής που δεν εκδόθηκε από την τράπεζα στην οποία ανήκει το ΑΤΜ). Δεν έχουμε κατάσταση με τις τράπεζες όπου αυτό είναι εφικτό. Για αυτό και καλείστε να ρωτήσετε στην αντίστοιχη τράπεζα όπου σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε την κάρτα ή σε άλλο τραπεζικό κατάστημα.

Εγώ πριν λίγο μίλησα με τα κεντρικά της Τράπεζας Πειραιώς και Τράπεζας Alpha Bank και περιμένω επίσημη ενημέρωση από τους ίδιους που υπάρχουν τέτοια ΑΤΜ. Οι ίδιοι πάντως δεν ειχαν έτοιμη λίστα ούτε γνώριζαν οπότε προώθησαν το αίτημα μου στο ανάλογο τμήμα τους. Μόλις μάθω φυσικά θα σας πω ποια καταστήματα είναι και αν επιτρέπεται ( να μου το πουν οι moderators του φορουμ ) αν μου δωθει σχετική λίστα να την ανεβάσω εδώ προς διευκόλυνση των μελών.
 
  • Like
Αντιδράσεις: KOUVADOKINIGOS
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Μου ηρθε και εμενα σημερα το Pin. Λοιπον ακουστε μιλησα με moneybookers και μου ειπε το παρακατω για την αλλαγη των pin :
Οσον αφορά την αλλαγή του κωδικού, μπορείτε να τον αλλάξετε σε ΑΤΜ εφοπλισμένο με τσιπ νέας τεχνολογίας που επιτρέπει αλλαγή κωδικού ξένης κάρτας (εκεινής που δεν εκδόθηκε από την τράπεζα στην οποία ανήκει το ΑΤΜ). Δεν έχουμε κατάσταση με τις τράπεζες όπου αυτό είναι εφικτό. Για αυτό και καλείστε να ρωτήσετε στην αντίστοιχη τράπεζα όπου σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε την κάρτα ή σε άλλο τραπεζικό κατάστημα.

Εγώ πριν λίγο μίλησα με τα κεντρικά της Τράπεζας Πειραιώς και Τράπεζας Alpha Bank και περιμένω επίσημη ενημέρωση από τους ίδιους που υπάρχουν τέτοια ΑΤΜ. Οι ίδιοι πάντως δεν ειχαν έτοιμη λίστα ούτε γνώριζαν οπότε προώθησαν το αίτημα μου στο ανάλογο τμήμα τους. Μόλις μάθω φυσικά θα σας πω ποια καταστήματα είναι και αν επιτρέπεται ( να μου το πουν οι moderators του φορουμ ) αν μου δωθει σχετική λίστα να την ανεβάσω εδώ προς διευκόλυνση των μελών.

καλημερα σπυρο.ναξερες ποσοι ψαχνουν ΑΤΜ να αλλαξουν το πιν...κανενας δεν εχει βρει.μακαρι να βγαλεις ακρη,θα βοηθησεις πολλους
:sign:
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Καλησπερα,
μιας και καινουριος στον χωρο αυτο ηθελα να ρωτησω αυτο το skrill moneybookers ειναι κατι σαν το paypal και payza ή καμια σχεση;
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

ναι, εχει σχεση με αυτα μοιαζει πολυ με paypal κ payza στις υπηρεσιες του. Υπαρχουν βεβαια καποιες διαφορες στις μεθοδους αναληψης-καταθεσης αλλα γενικα μοιαζουν πολυ. Οτι μπορεις να κανει με το 1 κανεις και με το σκριλλ
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Τωρα εγω θελω να κανω μια καταθεση σε μια εταιρεια. Με συμφερει να κανω λογαριασμο στην skrill ή να κανω καταθεση μεσω πιστωτικης/χρεωστικης? Αν και ειδα στις περισσοτερες οτι η αναληψη με skrill ειναι μεσα σε μια εργασιμη μερα ενω με χρεωστικη 3-5
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Τωρα εγω θελω να κανω μια καταθεση σε μια εταιρεια. Με συμφερει να κανω λογαριασμο στην skrill ή να κανω καταθεση μεσω πιστωτικης/χρεωστικης? Αν και ειδα στις περισσοτερες οτι η αναληψη με skrill ειναι μεσα σε μια εργασιμη μερα ενω με χρεωστικη 3-5

σε μερικες εταιριες η αναληψη με σκριλλ ειναι θεμα ωρων ουτε καν μιας μερας
 

Προγνωστικά

  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λάτσιο - Γιουβέντους
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Λέστερ - Σαουθάμπτον
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Άρσεναλ - Τσέλσι
  • Αύριο 24-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστουντιάντες - Γκρέμιο
  • 20:30
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπάσκονια
  • Αύριο 24-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μιλγουόκι Μπακς - Ιντιάνα Πέισερς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
    • Δεν υπάρχουν αθλητικές μεταδόσεις από άλλα αθλήματα σήμερα
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης ssk ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Στοίχημα με διπλάσιο" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι τρελο πρωταθλημα ειναι αυτο....
  • K Forum Bot:
    Ο χρήστης kandalf ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Διαχείριση λογαριασμών" στο Στοιχηματικές κουβέντες.
  • Ertzan Ertzan:
    Τα πιτσιρίκια μας έχουν κάνει γιο γιο τους Ιταλούς ειδικά το 3-0 θα το ζήλευε και ο Κριστιάνο Ρονάλντο
  • Ertzan Ertzan:
    Η ΠΡΩΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ που παίρνει ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ τίτλο στο ποδόσφαιρο οι νέοι του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
    Ertzan Ertzan: Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει...