Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Τωρα εγω θελω να κανω μια καταθεση σε μια εταιρεια. Με συμφερει να κανω λογαριασμο στην skrill ή να κανω καταθεση μεσω πιστωτικης/χρεωστικης? Αν και ειδα στις περισσοτερες οτι η αναληψη με skrill ειναι μεσα σε μια εργασιμη μερα ενω με χρεωστικη 3-5

ισχυει αυτο το μαξιμουμ με skrill ειναι 48 ωρες (2 μερες - αλλα οριστικοποιειται σε 24 ωρες που ειναι και το επισημο που δινουν οι εταιρειες - για εταιριες που ειναι λογικες συνηθως ειναι την ιδια μερα (μεσα σε καποιες ωρες μονο) ή την επομενη εργασιμη ημερα για αυτο και εγραψα 48 ωρες max.) ενω με την καρτα υπολογησε minimum 2-3 εργασιμες εως 5 δηλαδη πιανει και 1 ολοκληρη βδομαδα να ολοκληρωθει η συναλλαγη
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Επειδη δεν το βρισκω στο FAQ της skrill ποσες μερες κανει να στα μεταφερει απο τον λογαριασμο σου(του skrill) στην καρτα σου για παραδειγμα;

Ευχαριστω
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Επειδη δεν το βρισκω στο FAQ της skrill ποσες μερες κανει να στα μεταφερει απο τον λογαριασμο σου(του skrill) στην καρτα σου για παραδειγμα;

Ευχαριστω

Ακριβώς μέρα να μάθεις μην περιμένεις αλλά 2-3 μέρες θα κάνει τώρα ανάλογα και την τράπεζα μπορούν να φανούν στον λογαριασμό σου και την 4η μέρα
 
  • Like
Αντιδράσεις: telspan
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Καλησπερα με ενημερωσαν επισημα και απο τις δυο τραπεζες οτι σε ολο το δικτυο τους δυστυχως δεν υπαρχει τετοιο atm. Απορω το support του moneybookers που το εμαθε και επιμενει οτι υπαρχει τετοιο ατμ στην Ελλαδα για αλλαγη πιν.
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Σας έχει τύχει ποτέ να δοκιμάσετε αναλήψεις από ΑΤΜ ή αγορές σε καταστήματα με την κάρτα SKRILL και να μην γίνεται δεκτη?
Εννοείτε ότι υπάρχει επαρκές υπόλοιπο,το pin είναι σωστό και οι υπόλοιπες κάρτες γίνονται δεκτές.

Στάλθηκε από το LT22i μου
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Αναληψεις απο ΑΤΜ οκ.αγορες δεν εχω δοκιμασει...
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Αγορές ούτε εγώ έχω δοκιμάσει
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Σας έχει τύχει ποτέ να δοκιμάσετε αναλήψεις από ΑΤΜ ή αγορές σε καταστήματα με την κάρτα SKRILL και να μην γίνεται δεκτη?
Εννοείτε ότι υπάρχει επαρκές υπόλοιπο,το pin είναι σωστό και οι υπόλοιπες κάρτες γίνονται δεκτές.

φιλε τα καταστηματα δε δεχονται ολες τις καρτες που υπαρχουν για να κανουν τις συναλλαγες τους.
προφανως η καρτα της skrill δεν ανηκει στις καρτες που δεχεται το συγκεκριμενο καταστημα στο οποιο πηγες κ νομιζω οτι γενικα δεν ειναι κ ιδιαιτερα διαδεδομενη η εν λογω καρτα για συναλλαγες σε καταστηματα.
κ αρκετα καταστηματα (επειδη το εχω δει το λεω) καπου στη βιτρινα εχουν αυτοκολλητα στα οποια φαινεται ποιες συγκεκριμενες καρτες δεχονται για τις συναλλαγες τους

:sign:
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Αν το κατάστημα δέχεται mastercard τότε γίνεται η συναλλαγή.
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Υποστηρίζει την MasterCard Skrill στο κατάστημα που είχα πρόβλημα.
Έχω ξανά αγοράσει από εκεί και είχε γίνει δεκτή.
2 φορές όμως είχα πρόβλημα για άγνωστο λόγο.
Περιμένω απάντηση από την Skrill.

Στάλθηκε από το LT22i μου
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Συμφωνω με τον smok η ιδια φιλοσοφια αναληψεων με σημα μαστερ ισχυει και για αγορες, την εχω χρησιμοποιησει για αγορες και δεν ειχα προβλημα.
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Κανένα πρόβλημα σε 2 αγορές και 2 αναλήψεις που έχω πραγματοποίησει με την κάρτα που την έχω περίπου 1 μήνα....
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

εχω κανει και αγορες και αναληψεις.μια χαρα ολα.μονο το pin δεν μπορω να αλλαξω.ξερει κανεισ γιατι?
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Μου ηρθε και εμενα σημερα το Pin. Λοιπον ακουστε μιλησα με moneybookers και μου ειπε το παρακατω για την αλλαγη των pin :
Οσον αφορά την αλλαγή του κωδικού, μπορείτε να τον αλλάξετε σε ΑΤΜ εφοπλισμένο με τσιπ νέας τεχνολογίας που επιτρέπει αλλαγή κωδικού ξένης κάρτας (εκεινής που δεν εκδόθηκε από την τράπεζα στην οποία ανήκει το ΑΤΜ). Δεν έχουμε κατάσταση με τις τράπεζες όπου αυτό είναι εφικτό. Για αυτό και καλείστε να ρωτήσετε στην αντίστοιχη τράπεζα όπου σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε την κάρτα ή σε άλλο τραπεζικό κατάστημα.

Εγώ πριν λίγο μίλησα με τα κεντρικά της Τράπεζας Πειραιώς και Τράπεζας Alpha Bank και περιμένω επίσημη ενημέρωση από τους ίδιους που υπάρχουν τέτοια ΑΤΜ. Οι ίδιοι πάντως δεν ειχαν έτοιμη λίστα ούτε γνώριζαν οπότε προώθησαν το αίτημα μου στο ανάλογο τμήμα τους. Μόλις μάθω φυσικά θα σας πω ποια καταστήματα είναι και αν επιτρέπεται ( να μου το πουν οι moderators του φορουμ ) αν μου δωθει σχετική λίστα να την ανεβάσω εδώ προς διευκόλυνση των μελών.

Καλησπερα με ενημερωσαν επισημα και απο τις δυο τραπεζες οτι σε ολο το δικτυο τους δυστυχως δεν υπαρχει τετοιο atm. Απορω το support του moneybookers που το εμαθε και επιμενει οτι υπαρχει τετοιο ατμ στην Ελλαδα για αλλαγη πιν.

εχω κανει και αγορες και αναληψεις.μια χαρα ολα.μονο το pin δεν μπορω να αλλαξω.ξερει κανεισ γιατι?

Juanito σου παραθετω μονο 2 απτα πολλα μηνυματα σε αυτο το θρεντ για την αλλαγη πιν.πολλα παιδια τοχουν ψαξει αλλα,δυστυχως,δεν υπαρχει μαλλον τροπος να αλλαξει το πιν,τουλαχιστον στην ελλαδα.
:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nightfall και juanito
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Ήθελα να αλλάξω pin.
Το συνήθισα όμως και παρόλο που βρέθηκα 2-3 φορές Λονδίνο από τοτε,ούτε πέρασε από το μυαλό μου να σταματήσω σε κάποιο ΑΤΜ.

Σχετικά με την κάρτα μου που δεν έγινε δεκτή 2 φορές σε super market και άλλη μία σε ΑΤΜ μέσα σε λίγα λεπτά, η Skrill
μου είπε:
1) Το ΑΤΜ της τράπεζας που δοκίμασα να κάνω ανάληψη δεν έκανε δεκτη την κάρτα Skrill (παρόλο που έχω βγάλει αρκετές φορές από εκεί).
2) Το κατάστημα δεν είχε internet (αμέσως έδωσα άλλη χρεωστική και έγινε δεκτή)..........

Στάλθηκε από το LT22i μου
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

την άλλη εβδομάδα θα βρεθώ Βουδάπεστη, κανένας φίλος γνωρίζει εκεί αν στα ΑΤΜ μπορούμε να αλλάξουμε το πιν; μιας και θα ειμαι εξω λεω αν γινεται να το αλλαξω. παντως μια δοκιμη θα την κανω... :)
 
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Εγώ την κάρτα τη χρησιμοποίησα από Σούπερ Μάρκετ και εστιατόριο μέχρι βενζινάδικο. Γενικά περνάει παντού χωρίς προβληματα. Και ίντερνετ, ebay κλπ

Προχθές δεν μου την πήρανε σε ένα κατάστημα της Κοσμοτέ και έπρεπε να βρω ΑΤΜ να σηκώσω τα λεφτά. Γενικά οι κάρτες είναι με τα φεγγάρια τους. Ένας λάθος στην επικοινωνία του μηχανήματος με το σέρβερ και ακυρώθηκε η συναλλαγή.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nicolas
Απάντηση: Ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Ήθελα να αλλάξω pin.
Το συνήθισα όμως και παρόλο που βρέθηκα 2-3 φορές Λονδίνο από τοτε,ούτε πέρασε από το μυαλό μου να σταματήσω σε κάποιο ΑΤΜ.

Σχετικά με την κάρτα μου που δεν έγινε δεκτή 2 φορές σε super market και άλλη μία σε ΑΤΜ μέσα σε λίγα λεπτά, η Skrill
μου είπε:
1) Το ΑΤΜ της τράπεζας που δοκίμασα να κάνω ανάληψη δεν έκανε δεκτη την κάρτα Skrill (παρόλο που έχω βγάλει αρκετές φορές από εκεί).
2) Το κατάστημα δεν είχε internet (αμέσως έδωσα άλλη χρεωστική και έγινε δεκτή)..........

Στάλθηκε από το LT22i μου

Μήπως προσπάθησες να βγάλεις ποσό πάνω από 2Κ ευρώ από το ΑΤΜ; από τη δικιά μου εμπειρία σε όσα ΑΤΜ έχω προσπαθήσει (και διαφορετικών τραπεζών) το max που μπόρεσα να τραβήξω ήταν 2Κ τη φορά παρόλο που σαν diamond μέλος στη skrill τα όρια της κάρτας είναι παραπάνω (νομίζω 3,5Κ - ίσως να κάνω λάθος). Βέβαια έχω μηδέν χρεώσεις οπότε no problem αφού απλά ξαναβάζεις τη κάρτα.. Ίσως για πιο χαμηλά VIP μέλη να υπάρχουν χρεώσεις στη κάρτα όμως.
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    Novasports Start
    • Χέρενφεϊν - Άιντχοφεν
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Ουντινέζε - Ρόμα
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Αντβέρπ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φέγενορντ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέρο Πορτένιο - Φλουμινένσε
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φορταλέζα - Μπόκα Τζούνιορς
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Κλίβελαντ Καβαλίερς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Ντόνα Βέκιτς - Μαρία Σάκκαρη
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 64
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: