Η επενδυτική περιπέτειά μου με το valuebetting

7 Ιαν 2022
37
1
6
Καλημέρα!

Ξεκίνησα να φτιάχνω περιεχόμενο για ελληνόφωνους μέσω YouTube σχετικά με το ταξίδι μου στο valuebetting, χρησιμοποιώντας τη Rebelbetting (https://www.rebelbetting.com).
Σκοπός μου είναι να ενημερώνω εβδομαδιαία εδω στο infobeto για την πορεία μου και παράλληλα να επεξηγω διάφορα σημαντικά θέματα περί valuebetting για να καταλαβει ο κόσμος για το περί τίνος πρόκειται.

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Krona_978
Πως εντοπίζει η RebelBetting τα value bets;

Στο βίντεο επεξηγώ γενικά με ποιόν τρόπο δουλεύει η πλατφόρμα της RebelBetting για την εύρεση των value bets. Μετά τη μεσοβδομαδιαία πτώση, έχουμε μια ανοδική πορεία όπως θα παρατηρήσετε από το διάγραμμα. Αυτή η περίοδος ειναι τη στιγμή που έγινε το βίντεο φυσικά. Σκαμπανεβάσματα γίνονται συνεχώς αλλά αυτό που έχει σημασία είναι ότι εις βάθος χρόνου έχουμε πάντα κέρδος.

Για το νέο βίντεο, πατήστε εδώ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Επειδή τα βίντεο κόβονται λογω age restrictions σε παρακαλώ αν θες μην συνεχίζεις συνδέοντας το topic με το channel.
Γράψε όπως γράφουμε όλοι για οποια πληροφορία θες να μοιραστείς με την κοινότητα μας.
 
Επειδή τα βίντεο κόβονται λογω age restrictions σε παρακαλώ αν θες μην συνεχίζεις συνδέοντας το topic με το channel.
Γράψε όπως γράφουμε όλοι για οποια πληροφορία θες να μοιραστείς με την κοινότητα μας.
Καλημέρα και ευχαριστώ για την παρατήρηση. Το age restriction το έχω βάλει ο ίδιος για να είμαι σωστός ως προς το κοινό που βλέπει δηλαδή για άνω των 18 ετών. Είχα σκοπό να κάνω βίντεο συχνά για την εξέλιξη της πορείας μου χωρίς κανέναν άλλο σκοπό. Θέλω να συμφωνώ και με τους κανόνες του infobeto όποτε θα κάνω ότι μου υποδείξετε. Κάθε φορά έχω σκοπό να γράφω κάποιο γραπτό πόστ. Αν βέβαια είναι οκ και να εισάγω σε κάθε ποστ και το λινκ σε μορφή τύπου, κλικ εδώ για να ανοίξει το παράθυρο στο YouTube, πείτε μου. Δηλαδή έτσι ώστε να μην φαίνεται το παράθυρο του βίντεο μέσα στο ποστ όπως έκανα για δοκιμή τώρα στο δυο προηγούμενα πόστ (τα επεξεργάστηκα).
Αν αυτό και αυτό δεν είναι οκ, παρακαλώ ενημερώστε με.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πόσο κέρδος μπορώ να βγάλω με τη Rebelbetting;
Χρησιμοποιώ την αριθμομηχανή της Rebelbetting για να μπορέσετε να καταλάβετε πόσο περίπου κέρδος μπορείτε να έχετε κάνοντας valuebetting.
Επεξηγώ πόσο εύκολα μπορείτε να τοποθετήσετε τα στοιχήματα σας με την υπηρεσία της Rebelbetting.
Επίσης τονίζω πόσο σημαντική είναι η χρησιμοποίηση του Tracker για κάθε νέο μας στοίχημα.
Για το νέο βίντεο, πατήστε εδώ

Καλή βδομάδα σε όλο τον κόσμο!
 
Δηλαδή αυτός είναι κάποιος δαλαμάγκας υποτίθεται που βρίσκει τα value bets.
Λέει π.χ. Άστον Βίλλα - Γιουνάϊτεντ το Σάββατο μεθαύριο = value bet, δίνει 3.20 - εκεί που έπρεπε 2.50.
Για να καταλάβουν οι αδαείς, δεν ξέρει ότι θα κερδίσει καμιά Άστον Βίλλα ξέρει όμως ότι αν παίξουν 1000 φορές κάτω από τις ίδιες συνθήκες θα κερδίσει τις 400 (± λίγα) η Άστον Βίλλα, άρα έχω λαμβάνειν συνολικά γύρω στα 1280 ευρώ μείον 1000 που έπαιξα ίσον γύρω στα 280 ευρώ κέρδος.
Δεν πρόκειται βέβαια να παίξουν 1000 φορές, αλλά 1000 διαφορετικά παιχνίδια που θα μας δώσει αυτός θα
βγάλουν με τον νόμο των πιθανοτήτων την θετική σούμα που θέλουμε.

Αντιθέτως η Μαν. Γιουνάϊτεντ στον ίδιο αγώνα είναι υποτίθεται ξε-value bet και όσοι την παίξουν είναι ροϊδακό.

Είναι όμως έτσι όπως τα λέει ; Αυτά έλεγε και ο Ερμής του Πραξιτέλους και τον κάνανε σαπούνι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nmpropo
Δηλαδή αυτός είναι κάποιος δαλαμάγκας υποτίθεται που βρίσκει τα value bets.
Λέει π.χ. Άστον Βίλλα - Γιουνάϊτεντ το Σάββατο μεθαύριο = value bet, δίνει 3.20 - εκεί που έπρεπε 2.50.
Για να καταλάβουν οι αδαείς, δεν ξέρει ότι θα κερδίσει καμιά Άστον Βίλλα ξέρει όμως ότι αν παίξουν 1000 φορές κάτω από τις ίδιες συνθήκες θα κερδίσει τις 400 (± λίγα) η Άστον Βίλλα, άρα έχω λαμβάνειν συνολικά γύρω στα 1280 ευρώ μείον 1000 που έπαιξα ίσον γύρω στα 280 ευρώ κέρδος.
Δεν πρόκειται βέβαια να παίξουν 1000 φορές, αλλά 1000 διαφορετικά παιχνίδια που θα μας δώσει αυτός θα
βγάλουν με τον νόμο των πιθανοτήτων την θετική σούμα που θέλουμε.

Αντιθέτως η Μαν. Γιουνάϊτεντ στον ίδιο αγώνα είναι υποτίθεται ξε-value bet και όσοι την παίξουν είναι ροϊδακό.

Είναι όμως έτσι όπως τα λέει ; Αυτά έλεγε και ο Ερμής του Πραξιτέλους και τον κάνανε σαπούνι.
Καλημέρα! Σωστά με τα value bets σε βάθος χρόνου έχουμε κέρδος. Είναι μαθηματικά αποδεδειγμένο. Έχω κάνει και βίντεο περί του θέματος. Όσο πιο μεγάλο αρχείο, δηλαδή μπετς κανείς, τόσο πιο σωστό θα είναι το θετικό μας ROI. Παράλληλα με τα βαλιου μπετς πρέπει να προσαρμόζεται και η κάβα μας καθημερινά στα tools της Rebelbetting, ώστε με τη χρησιμοποίηση του staking plan να μας δώσει σωστά ποσά πονταρίσματος.
 
Καλημέρα! Σωστά με τα value bets σε βάθος χρόνου έχουμε κέρδος. Είναι μαθηματικά αποδεδειγμένο. Έχω κάνει και βίντεο περί του θέματος. Όσο πιο μεγάλο αρχείο, δηλαδή μπετς κανείς, τόσο πιο σωστό θα είναι το θετικό μας ROI. Παράλληλα με τα βαλιου μπετς πρέπει να προσαρμόζεται και η κάβα μας καθημερινά στα tools της Rebelbetting, ώστε με τη χρησιμοποίηση του staking plan να μας δώσει σωστά ποσά πονταρίσματος.

Λέει τουλάχιστον κάποια benchmark values που έχει πιάσει ;
 
Λέει τουλάχιστον κάποια benchmark values που έχει πιάσει ;
Συνεχώς, δεκάδες ανα ημέρα έρχονται. Εγω ήδη έχω πχ πάνω από 750 value bets πιάσει έως τώρα. Σταθερά ανοδική πορεία με τα σκαμπανεβάσματα της φυσικά όπως πάντα. Εις βάθος χρόνου όμως έχουμε κέρδος. Το πόσο μεγάλα σε εισαγωγικά value bets θέλεις να δεχτείς το ρυθμίζεις στις ρυθμίσεις ο ίδιος.
 
Συνεχώς, δεκάδες ανα ημέρα έρχονται. Εγω ήδη έχω πχ πάνω από 750 value bets πιάσει έως τώρα. Σταθερά ανοδική πορεία με τα σκαμπανεβάσματα της φυσικά όπως πάντα. Εις βάθος χρόνου όμως έχουμε κέρδος. Το πόσο μεγάλα σε εισαγωγικά value bets θέλεις να δεχτείς το ρυθμίζεις στις ρυθμίσεις ο ίδιος.
750 από ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: chrisa60
750 είναι συνολικά όσα έχω προλάβει σε 1 μήνα περίπου μόνο σε ένα bookmaker. Αν είχα στη διάθεση μου περισσότερη ώρα σίγουρα θα είχα ξεπεράσει τα 1000 μέσα στο μήνα. Value bets έρχονται 24 ώρες το 24 ώρο.
 
Καλησπέρα!
Στο σημερινό βίντεο επεξηγώ το παράδειγμα στριψίματος νομίσματος και το πως μας βοηθάει να καταλάβουμε ακόμα καλύτερα τον όρο value betting.
Γνωρίζεται με ποιόν τρόπο υπολογίζεται το value; Θα σας λυθεί η απορία στο βίντεο.
Επίσης διευκρινίζω ποιά άλλα χαρακτηριστικά επίσης λαμβάνει υπ'όψην η Rebelbetting.

Για το νέο βίντεο, πατήστε εδώ

Καλή συνέχεια σε όλους!
 
Η Φούλη Δημητρίου ήταν χαζή.
Θα έδινε το Ολυμπιακός - Αιγάλεω 50-30-20.
Θα έβαζαν δηλαδή 5 και 3 και 2 μπαλάκια στην κλήρωση σε περίπτωση που δεν γινόταν ο αγώνας λόγω καταρρακτώδους βροχής.
Για να παίξουμε θέλουμε η διαφορά με τους μπουκ να είναι ίση προς <προγνωστικά ΠΡΟΠΟ του 1966 - Φούλη Δημητρίου>.
 
επιβειβαιωση ηλικιας......
.
...να στειλω ταυτοτητα για να δω ενα βιντεο ????

βρε δεν καταπινω ενα........ κουτι πινέζες

:hammer::hammer::hammer::hammer:
 
  • Like
Αντιδράσεις: jogo
Καλησπέρα!
Στο σημερινό βίντεο επεξηγώ το παράδειγμα στριψίματος νομίσματος και το πως μας βοηθάει να καταλάβουμε ακόμα καλύτερα τον όρο value betting.
Γνωρίζεται με ποιόν τρόπο υπολογίζεται το value; Θα σας λυθεί η απορία στο βίντεο.
Επίσης διευκρινίζω ποιά άλλα χαρακτηριστικά επίσης λαμβάνει υπ'όψην η Rebelbetting.

Για το νέο βίντεο, πατήστε εδώ

Καλή συνέχεια σε

ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ..... ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ

.
Δεν λεγεται επενδυτικη περιπετεια σεμνη τελετη ειναι μετα απο καμια εβδομαδα ταλαιπωριας στον καθε σοφτ.Η δικη μου ελαβε τελος εκει το καλοκαιρι του 2010 στο μουντιαλ της Αφρικης τοτε που ησουν ανηλικο φιλε σταματα να γραφεις ασυναρτησιες εδω μεσα
 
επιβειβαιωση ηλικιας......
.
...να στειλω ταυτοτητα για να δω ενα βιντεο ????

βρε δεν καταπινω ενα........ κουτι πινέζες

:hammer::hammer::hammer::hammer:

Γιατί, σε κυνηγάει η ιντερπόλ ;
Εγώ έχω στείλει. Μάλιστα ήταν ένα Ρώσικο που εξηγούσε γιατί λέει οι Ρώσοι έχουν δίκιο στην Κριμαία και ήθελε επιβεβαίωση ηλικίας για να το δεις.
 
Καλημέρα.
Υπάρχει και η επιλογή της Pinnacle ή betting brokers για κάποιον Έλληνα στο εξωτερικό για παράδειγμα. Εκεί δεν θα λιμιτάρουν κάποιον ποτέ. Επισης κλώνοι των soft υπάρχουν αρκετοί για να κάνει κάποιος τη δουλειά του.
 
Καλημέρα.
Υπάρχει και η επιλογή της Pinnacle ή betting brokers για κάποιον Έλληνα στο εξωτερικό για παράδειγμα. Εκεί δεν θα λιμιτάρουν κάποιον ποτέ. Επισης κλώνοι των soft υπάρχουν αρκετοί για να κάνει κάποιος τη δουτ

Καλημέρα.
Υπάρχει και η επιλογή της Pinnacle ή betting brokers για κάποιον Έλληνα στο εξωτερικό για παράδειγμα. Εκεί δεν θα λιμιτάρουν κάποιον ποτέ. Επισης κλώνοι των soft υπάρχουν αρκετοί για να κάνει κάποιος τη δουλειά του.
θα γλιτωσεις απο τους κλωνους? αυτοι δεν θα σου δωσουν καν το κεφαλαιο σου πισω τουλαχιστον η 365 θα σε λυπηθει και θα στο γυρισει...Οσο για τους brokers τζουφια πραγματα.. εκει δεν εχει Value ξερεις γιατι? γιατι εκει ειναι οι πραγματικες πιθανοτητες οι σοφτ δεν τις γνωριζουν γιατι δεν εχουν τζιρο εκει. μεχρι να σβησει ο ηλιος να παιζεις στην betinasia value bet αρνητικο roi θα εχεις. Συμπερασμα το 2022 κερδισμενος στο στοιχημα ειναι μονο οποιος πουλαει συνδρομες .value arbs tipster κλπ ολα θεωρητικα στην πραξη zero γιατι οποιος εχει τον τροπο παιζει κονομαει και δεν μιλαει..Ευτυχως η συντριπτικη πλειοψηφια των παιχτων τους πηρε χαμπαρι ..
 
θα γλιτωσεις απο τους κλωνους? αυτοι δεν θα σου δωσουν καν το κεφαλαιο σου πισω τουλαχιστον η 365 θα σε λυπηθει και θα στο γυρισει...Οσο για τους brokers τζουφια πραγματα.. εκει δεν εχει Value ξερεις γιατι? γιατι εκει ειναι οι πραγματικες πιθανοτητες οι σοφτ δεν τις γνωριζουν γιατι δεν εχουν τζιρο εκει. μεχρι να σβησει ο ηλιος να παιζεις στην betinasia value bet αρνητικο roi θα εχεις. Συμπερασμα το 2022 κερδισμενος στο στοιχημα ειναι μονο οποιος πουλαει συνδρομες .value arbs tipster κλπ ολα θεωρητικα στην πραξη zero γιατι οποιος εχει τον τροπο παιζει κονομαει και δεν μιλαει..Ευτυχως η συντριπτικη πλειοψηφια των παιχτων τους πηρε χαμπαρι ..
θα γλιτωσεις απο τους κλωνους? αυτοι δεν θα σου δωσουν καν το κεφαλαιο σου πισω τουλαχιστον η 365 θα σε λυπηθει και θα στο γυρισει...Οσο για τους brokers τζουφια πραγματα.. εκει δεν εχει Value ξερεις γιατι? γιατι εκει ειναι οι πραγματικες πιθανοτητες οι σοφτ δεν τις γνωριζουν γιατι δεν εχουν τζιρο εκει. μεχρι να σβησει ο ηλιος να παιζεις στην betinasia value bet αρνητικο roi θα εχεις. Συμπερασμα το 2022 κερδισμενος στο στοιχημα ειναι μονο οποιος πουλαει συνδρομες .value arbs tipster κλπ ολα θεωρητικα στην πραξη zero γιατι οποιος εχει τον τροπο παιζει κονομαει και δεν μιλαει..Ευτυχως η συντριπτικη πλειοψηφια των παιχτων τους πηρε χαμπαρι ..
Στο 1ο βίντεο που πόσταρα εδώ εξηγώ πως βρίσκονται αυτά τα value bets, με ποια κριτήρια δηλαδή. Αυτό το γράφω εδώ πάλι γιατί μπορεί να φαίνεται περίεργο, πως κάποιος μπορεί να κάνει valuebetting χρησιμοποιώντας για παράδειγμα την Pinnacle.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...