Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

PANAGKIK

New Member
10 Αυγ 2014
9
0
0
ΠΑΙΖΩ ΠΟΚΕΡ ΣΤΗΝ POKERSTARS ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΩ. ΠΑΙΖΩ ΖΟΟΜ, SIT N GO, ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 25 PAYSAFE ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΤΩΝ 10. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Η 10ΑΡΑ ΠΕΡΙΜΈΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ !!!!
 
Απάντηση: ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΓΆΛΩ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΌΚΕΡ

Βρε άνθρωπε, αν πάρεις 25άρα paysafe θα σε κάνει να κερδισεις; προς λάθος κατεύθυνση κοιτάς για Βα βρεις τους λόγους που χάνεις.
Χάνεις γιατί ακόμα δεν έχεις μάθει να παίζεις πόκερ. Και αν αντί να βρίσκεις τακτικές και να μαθαίνεις από τα λάθη σου ή τα λάθη των άλλων εσύ κοιτάς να αλλάξεις κάρτα τότε συγνωμη αλλα δυσκολευεις την περίπτωση να κερδίζεις.
Προσπάθησε να μάθεις πως παίζεται το κάθε παιχνίδι και μην αλλάζεις συχνά τραπέζια καθώς το κάθε ένα παίζεται με διαφορετικό σύστημα.
 
Απάντηση: ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΓΆΛΩ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΌΚΕΡ

ποσα χρονια παιζεις ποκερ ?
παιξε με εικονικα λεφτα η σε τραπεζια με λιγα λεφτα μεχρι να αρχισεις να μαθαινεις και δες τι κανεις λαθος
μην ανεβεις τραπεζια με ππερισσοτερα χρηματα θα σε κανουν μια μπουκια
ψαξε και βρες βιντεακια απο αγωνες ποκερ και δες πως παιζουν εκει οι παικτες
κανενας δε μπορει να σε βοηθησει παρα μονο εσυ τον εαυτο σου

και μια συμβουλη να παιζεις ποκερ για να περασεις ευχαριστα μια δυο ωρες και οχι για να γινεις πλουσιος ( που δεν θα γινεις )
 
Απάντηση: ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΓΆΛΩ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΌΚΕΡ

ΠΑΙΖΩ ΠΟΚΕΡ ΣΤΗΝ POKERSTARS ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΩ. ΠΑΙΖΩ ΖΟΟΜ, SIT N GO, ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 25 PAYSAFE ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΤΩΝ 10. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Η 10ΑΡΑ ΠΕΡΙΜΈΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ !!!!

να σου προτεινω και μπορω να σου στειλω λινκ να κατεβασεις και να διαβασεις καμια δεκαρια απαραιτητα βιβλια για το ποκερ...

και αν μετα την μελετη δεις οτι εφαρμοζοντας τα μεγαλωνεις το μπανκρολ σου τοτε θα σου πω σε ποια coaching sites να γραφτεις για να γινεις ξεφτερι!

:sign:
 
Απάντηση: ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΓΆΛΩ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΌΚΕΡ

Αυτά που σου είπαν οι παραπάνω είναι ******ές, φίλε.

Λοιπόν, σε καλό δρόμο είσαι. 10-10 να τα χάνεις, μην ανεβάζεις paysafe, γιατί θα πέσει περισσότερο κλάμα.
Ούτε βιβλία να διαβάσεις. Μη νομίζεις ότι αυτοί που σου λένε να διαβάσεις βιβλία, τα έχουν διαβάσει.

Το online poker δε θέλει καμία τεχνική και κανένα βιβλίο. Σαν ποσ83τδες παίζουν όλοι, επομένως, αν έχεις τύχη θα πας μπροστά.
Επιπλέον πρέπει να ξέρεις ότι το πόκερ είναι 100% τύχη. Όλα τα υπόλοιπα περί πιθανοτήτων και "τρόπο παιχνιδιού" είναι μια παγκόσμια συνωμοσία των κωλόφαρδων αυτού του πλανήτη, να μας πείσουν ότι δεν είναι κωλόφαρδοι, αλλά απλά καλοί παίχτες. Με τον τρόπο αυτό, πουλάνε τις ******ές τους.

Ξαναλέω 10άρες τις πεισέιφ, εκτός κι αν πεις τα κάλαντα μεθαύριο, οπότε ίσως σε παίρνει και για 25άρα. Αν δε χάσεις λεφτά, πόκερ δε θα μάθεις.
Αν σε τρία χρόνια από τώρα δεν έχεις ξεκινήσει να κερδίζεις, τότε μάλλον είσαι γκαντεμόσκυλο.

Καλή τύχη
 
Απάντηση: ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΓΆΛΩ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΌΚΕΡ

Αυτά που σου είπαν οι παραπάνω είναι ******ές, φίλε.

Λοιπόν, σε καλό δρόμο είσαι. 10-10 να τα χάνεις, μην ανεβάζεις paysafe, γιατί θα πέσει περισσότερο κλάμα.
Ούτε βιβλία να διαβάσεις. Μη νομίζεις ότι αυτοί που σου λένε να διαβάσεις βιβλία, τα έχουν διαβάσει.

Το online poker δε θέλει καμία τεχνική και κανένα βιβλίο. Σαν ποσ83τδες παίζουν όλοι, επομένως, αν έχεις τύχη θα πας μπροστά.
Επιπλέον πρέπει να ξέρεις ότι το πόκερ είναι 100% τύχη. Όλα τα υπόλοιπα περί πιθανοτήτων και "τρόπο παιχνιδιού" είναι μια παγκόσμια συνωμοσία των κωλόφαρδων αυτού του πλανήτη, να μας πείσουν ότι δεν είναι κωλόφαρδοι, αλλά απλά καλοί παίχτες. Με τον τρόπο αυτό, πουλάνε τις ******ές τους.

Ξαναλέω 10άρες τις πεισέιφ, εκτός κι αν πεις τα κάλαντα μεθαύριο, οπότε ίσως σε παίρνει και για 25άρα. Αν δε χάσεις λεφτά, πόκερ δε θα μάθεις.
Αν σε τρία χρόνια από τώρα δεν έχεις ξεκινήσει να κερδίζεις, τότε μάλλον είσαι γκαντεμόσκυλο.

Καλή τύχη


ρε ειλικρινα μπαινω χθες το βραδυ και ειπα να κανω ποστ, 1,01 αποδοση οτι το σκιαχτρο θα απαντησει σε αυτο το νημα και δεν το κανα επειδη νυσταζα.

Παντως συμφωνω, αμα δεν εχεις και τυχη οσο και να ξες να διαβαζεις τις πιθανοτητες κτλ και να παιζεις σωστα δεν πας πουθενα. Οπως και στο στοιχημα που για μενα η μεγαλυτερη παπατζα ειναι οτι αν παιζεις σωστα σε βαθος χρονου θα εισαι κερδισμενος. αυτοι που το λενε αυτο πραγματικα πρεπει να ριχνουν μπετς και απλα να βλεπουν το αποτελεσμα.

Εντιτ: ειχα και ενα φιλο εδω τον τουλα, καλο παιδι, μαζι κλαιγαμε εδω μεσα. Μου χει ληψει. Φιλια του στελνω.
 
Απάντηση: ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΓΆΛΩ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΌΚΕΡ

και στο στοιχημα που για μενα η μεγαλυτερη παπατζα ειναι οτι αν παιζεις σωστα σε βαθος χρονου θα εισαι κερδισμενος. αυτοι που το λενε αυτο πραγματικα πρεπει να ριχνουν μπετς και απλα να βλεπουν το αποτελεσμα.
το στοίχημα είναι παιχνίδι αποδόσεων. Αν δεν κερδίζει κάποιος είναι επειδή δεν παίζει σωστή απόδοση σε σχέση με την πιθανότητα επαλήθευσης. Εδώ μέσα υπάρχει ένας tipster που λέγεται Mακρατζακης. Το άτομο αυτό είναι φανερό ότι είναι μέσα στα πράγματα. Σήμερα έπαιζε Καλλιθέα -Ατρόμητος. Έδωσε το διπλό με 1,90 που το είχε νωρίς το πρωί η Interwetten. Η απόδοση έπεσε μέχρι το απόγευμα και την ώρα που άρχισε το mats ήταν 1,45. Το διπλό βγήκε με 2-4. Όλοι όσοι έπαιξαν το διπλό κέρδισαν , αλλα αυτοί που το πρόλαβαν στο 1,90 κέρδισαν τα διπλάσια. Σε βάθος χρόνου όμως εκείνοι που παίζουν το 1,45 (η την τιμή που έχει κάθε mats στην έναρξη του) θα είναι χαμένοι. Όσοι παίζουν τα 1,90 (η κάθε τιμή που έχει αξια) θα είναι κερδισμένοι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: tasos1407
Απάντηση: ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΓΆΛΩ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΌΚΕΡ

ganian;1144357 (η την τιμή που έχει κάθε mats στην έναρξη του) θα είναι χαμένοι[/QUOTE είπε :
αυτό βεβαια με την τιμή έναρξης ότι οδηγεί σε ζημια δεν είναι απόλυτο σε όλα τα mats. Υπάρχουν κάποια mats που γίνεται παιχνίδι στο live και η τιμή έναρξης πέφτει πολύ. Ωστόσο αυτά τα mats είναι λίγα και δεν μπορούν να ανατρέψουν τον κανόνα.
 
Απάντηση: ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΓΆΛΩ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΌΚΕΡ

το στοίχημα είναι παιχνίδι αποδόσεων. Αν δεν κερδίζει κάποιος είναι επειδή δεν παίζει σωστή απόδοση σε σχέση με την πιθανότητα επαλήθευσης. Εδώ μέσα υπάρχει ένας tipster που λέγεται Mακρατζακης. Το άτομο αυτό είναι φανερό ότι είναι μέσα στα πράγματα. Σήμερα έπαιζε Καλλιθέα -Ατρόμητος. Έδωσε το διπλό με 1,90 που το είχε νωρίς το πρωί η Interwetten. Η απόδοση έπεσε μέχρι το απόγευμα και την ώρα που άρχισε το mats ήταν 1,45. Το διπλό βγήκε με 2-4. Όλοι όσοι έπαιξαν το διπλό κέρδισαν , αλλα αυτοί που το πρόλαβαν στο 1,90 κέρδισαν τα διπλάσια. Σε βάθος χρόνου όμως εκείνοι που παίζουν το 1,45 (η την τιμή που έχει κάθε mats στην έναρξη του) θα είναι χαμένοι. Όσοι παίζουν τα 1,90 (η κάθε τιμή που έχει αξια) θα είναι κερδισμένοι.


Ναι οκ συμφωνοι και εγω παιζω αποδοσεις που θεωρω value δεν παιζω οτι να ναι. Αλλα οσο και σωστες αποδοσεις να παιζεις αμα τα σουτ πανε στο δοκαρι και δεν μπαινει η μπαλα μεσα δεν θα το πιασεις ποτε.

Στα δικα μου ματια το να παιζεις σωστα σου διενι την δυνατοτητα αυτου που λες, δλδ να εχεις μεγαλυτερο κερδος ΑΝ κερδιζεις. Αν κανεις 0/10 ειτε στο 1,40 τα παιξεις ειτε στο 1,90, μέσα εισαι... Εγω ετσι το βλεπω, γτ και το value κανεις δεν μπορει να μου εγγυηθει προφανως, οτι ενα ματς που το ασος θα επρεπε να εχει 140, εχει 1,70 και εγω το παιξω οτι θα βγει κιολας και παει λεγοντας. Χωρις τυχη δεν πας πουθενα. Μπορει να μην το πιστευεις, εγω το πιστευω, δεν ειναι ολα θεμα μαθηματικων. Αν ηταν οι περισσοτεροι πλουσιοι θα ταν.
 
Απάντηση: Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

Σε βάθος χρόνου, η τύχη δεν παίζει ρόλο στο στοίχημα


Καλα η αποψη μου ειναι εντελως διαφορετικη αλλα οκ. Εκτος αν θεωρεις το παιζω 5 χρονια και εχω βγαλει καθαρα 5000 οτι αξιζαν πχ τον κοπο. Εγω δεν το πιστευω. Εχω δει τετοιους για αυτο το λεω.


Δλδ μεταξυ 2 βαλιου μπετορς που ο ενας εχει βγαλει σε 10 χρονια, 10.000 ευρω καθαρο και ο αλλος 100.000, ο δευτερος ειναι πιο καλος ή πιο κ#λοφαρδος? Εγω λεω το δευτερο. Εσεις πειτε το αντιθετο. Δεν κανουμε διαμαχη, ο καθενας εχει και τα πιστευω του.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

Αν και 2 οι που λες έχουν το ίδιο edge στις αποδόσεις τους σε 10 χρόνια και δεδομένου ότι θεωρούμαι ότι έχουν πάνω κάτω το ίδιο δείγμα τότε η διαφορά δεν θα είναι πάνω απο 2-3% πόσο μάλλον όση λές...
 
Απάντηση: Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

Σε βάθος χρόνου, η τύχη δεν παίζει ρόλο στο στοίχημα

Πολύ σωστός. Ο παράγοντας τύχη παίζει ρόλο αν είσαι τζογαδόρος. Αν θέλεις να κερδίζεις από το στοίχημα πρέπει να βρεις μια μέθοδο που θα την βγάλεις έξω (την τύχη) από το παιχνίδι σου. Να την ακολουθείς δηλαδή και μην σε νοιάζει αν η μπάλα μπήκε γκολ, πήγε δοκάρι ή άουτ.... αν ο διαιτητής καταλόγησε άδικο πέναλτι σε βάρος σου.
Θεωρώ ότι δεν υπάρχει καμία προτίμηση της τύχης υπέρ σου ή εναντίον σου. Σε βάθος χρόνου όσα άδικα πέναλτι θα σφυριχθούν σε βάρος σου, άλλα τόσα "κάλπικα" θα σε πληρώσουν.

Οπότε, για να επανέλθω και στο αρχικό ερώτημα του @PANAGKIK για το πόκερ, βρες εσύ τη μέθοδό σου, δοκίμασέ τη με ποσά που να μην σε πειράζει όταν τα χάνεις, κι αν δεις ότι σε ορίζοντα αρκετών μηνών (ή για πιο σίγουρα κάποιων ετών) σου αποφέρει σταθερό κέρδος, αύξησε σημαντικά το ποντάρισμά σου. Αλλιώς... άλλαξε μέθοδο!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Forecast και loxagos mark
Απάντηση: Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

Καλα η αποψη μου ειναι εντελως διαφορετικη αλλα οκ. Εκτος αν θεωρεις το παιζω 5 χρονια και εχω βγαλει καθαρα 5000 οτι αξιζαν πχ τον κοπο. Εγω δεν το πιστευω. Εχω δει τετοιους για αυτο το λεω.


Δλδ μεταξυ 2 βαλιου μπετορς που ο ενας εχει βγαλει σε 10 χρονια, 10.000 ευρω καθαρο και ο αλλος 100.000, ο δευτερος ειναι πιο καλος ή πιο κ#λοφαρδος? Εγω λεω το δευτερο. Εσεις πειτε το αντιθετο. Δεν κανουμε διαμαχη, ο καθενας εχει και τα πιστευω του.

Άμα δεν πεις πόσα kai ti bets και τι stake έχει ο καθένας δεν μπορείς να πεις τι είναι.....

Αλλά το το στοίχημα δεν είναι μόνο η πρόβλεψη, είναι η στρατηγική στο stake, στον τρόπο επιλογής των παιχνιδιών κλπ. Στατιστικά σε ένα μεγάλο αριθμό bets η τύχη δεν παίζει τον παραμικρό ρόλο (back to bet basics 101). Τώρα άμα κάποιος παίζει 3-4 παιχνίδια "κορδόνι" και πάντα χάνει 1 στο 90', δεν φταίει η τυχη του αλλά ο τρόπος παιχνιδιού του. Άμα κάποιος κερδίζει τα στοιχήματα που ποντάρει λίγα και όταν 10πλασιάζει τα bets του τα χάνει στο 90' δεν φταίει η τύχη του αλλά το "κεφάλι" του.
 
Απάντηση: Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

Εγω δεν διαφωνω οτι η τυχη δεν ελαχιστοποιειται, εγω λεω οτι δεν εξαλειφεται. τουλαχιστον ετσι πιστευω.

Για να εχεις απλο κερδος ναι συμφωνω απολυτα οτι μπορεις μακροπροθεσμα να μην επηρεαζεσαι απο την τυχη αλλα θα πας στο yield 5% να σου πω εγω. Χωρις να εισαι τυχερος μπορει αυτο να παει στο 20%? Εγω λεω οχι.

Επισης, αυτο φαινετια και απο το γεγονος που μπορει για ενα μηνα ν απιανεις τ απαντα και γι αενα μηνα να μην παινεις τπτ αλλα παλι να εισαι στα συν, ως προς το συνολο, αυτο δεν το αμφισβητω. Αυτη την εννοια εχει το value betting. Απλα νομιζω οτι μερικες φορες ο κοπος που ριχνεις δεν αντικατοπτριζει τα κερδη σου γτ για να φτασεις να πεις οτι ακολουθω ενα συστημα με τετοια τακτικη και πανω στο τι εγω εχω ορισει ως value ειναι τερασιτα υποθεση.
 
Απάντηση: Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

Εξαρτάται από την δυναμική της στρατηγικής σου. Μετά από πχ. 1000-1500bets που έκανες με την στρατηγική που έχεις, θα σου δώσει αυτά που είναι να σου δώσει...τώρα αμα έχασες και 50 bets στην πορεία από "γκαντεμιά" δεν θα σου αλλάξει το yield σημαντικά. Μην ξεχνάς ότι οι punters έχουμε την τάση να θυμόμαστε τα bets που χάσαμε από γκαντεμιά και να ξεχνάμε τα bets που κερδίσαμε λόγω τύχης. Όσο μεγαλώνει ο αριθμός των bets, ο παράγοντας "τύχη" (όπως την εννοεί ο καθένας) γίνεται αμελητέος και τον βγάζεις από τη "εξίσωση".

Άλλωστε ο παράγοντας τύχη αποτελεί τον αποδιοπομπαίο τράγο για τις δικές μας στοιχηματικές βλακείες/αποτυχίες. Όταν είχα αρχίζει να ποντάρω σε αγώνες ποδοσφαίρου (στα μέσα τις δεκαετίας του 90), τα πρώτα 5 χρόνια είχα χασούρα και τα έριχνα στη τύχη μου (τώρα φυσικά βλέπω τα λάθη που έκανα τότε). Ένας μεγάλος γνώστης του στοιχήματος (δεν είναι στη ζωή πια) προσπαθούσε ο καημένος να μου εξηγήσει ότι το στοίχημα δεν έχει να κάνει με την τύχη, το στοίχημα μπορεί να περιέχει τζόγο αλλά δεν είναι παιχνίδι τύχης, άμα θές παιχνίδι τυχης παίξε ΛΟΤΤΟ έλεγε. Κάποια στιγμή μου είπε αφου πιστεύεις ότι είσαι γκαντέμης στο στοίχημα και το επηρεάζει η γκαντεμιά σου γιατι δεν σταματάς;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Forecast
Απάντηση: Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

Καλες γιορτες σε ολους. Στις επομενες 2 ημερες δεν εχει στοιχημα επομενως ωρα να το φιλοσοφισουμε λιγακι.
Αυτο που εχω διαπιστωσει σε ολα αυτα τα χρονια που ασχολουμαι με το στοιχημα ειναι το εξης.
Το στοιχημα και το ποκερ ειναι τα μοναδικα παιχνιδια που υπαρχουν παικτες που βγαζουν χρηματα.
Αρα συμβαινει αυτο που βλεπουμε και στην πραγματικη ζωη. Υπαρχουν τεραστιες ανισοτητες.
Καποιοι πηγαινουν στο φεγγαρι με το διαστημοπλοιο.........και καποιοι αλλοι .... περπατανε στην ερημο ξυπολητοι
με την ελπιδα να βρουν μια οαση να πιουν λιγο νερο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon και Spyros21
Απάντηση: Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

ο καθένας που δεν βγάζει πρέπει να κάτσει κάτω και να κάνει την αυτοκριτική του. Τι φταίει και δεν μπορώ να βγάλω κέρδη? Κάποιοι εδώ μέσα μας βεβαιώνουν ότι άρχισαν πριν πολλά χρονια όταν δεν υπήρχαν service ,δεν υπήρχαν forums, δεν τους έδειξε κανεις τίποτα. Είχαν μονο το μυαλό τους. Και έβγαζαν λεφτά από την αρχή. Εγώ τα έχω όλα τώρα διαθέσιμα και ακόμα χάνω... Και service υπάρχουν και forums σαν αυτό υπάρχουν που κάποιοι αναλύουν τρόπους και τακτικές...Όλα αυτά τα διάβασα...Συνεχίζω όμως να χάνω. Δεν μπορεί...Αυτοί που τα λένε αυτά για κέρδη πρέπει να είναι πολύ μεγάλοι ψεύτες . Δεν γίνεται αλλιώς. Έχω δοκιμάσει τόσα πράγματα και δεν βγαίνει το ρημάδι. Η μήπως δεν κάνω αυτό που πρέπει και δεν μπορώ? Μήπως είμαι σαν τη στρουθοκάμηλο που βάζει το κεφάλι στην άμμο ?
 
Απάντηση: Θέλω να βγάλω κέρδος από το πόκερ

Ένας άλλος νόμος του στοιχήματος είναι ότι αυτοί που βγάζουν χρήματα από το στοίχημα είναι λίγοι (<5%) και αυτοί που ζούνε από αυτό ακόμα λιγότεροι. Η μεγάλη πλειοψηφία είναι χαμένη και άλλωστε γι'αυτό υπάρχουν τόσοι bookmakers. Ο σημαντικότερος λόγος πιστεύω ότι είναι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι το στοίχημα δεν είναι μόνο η πρόβλεψη ενός αγώνα.

Το ότι υπάρχει μεγάλη πηγή πληροφοριών σε σχέση με πριν 10-20 χρόνια, προσωπικά δεν το θεωρώ καλό γιατί (το βλέπουμε και στη χώρα μας με τα ΜΜΕ) άμα θες να κατευθύνεις κάποιον, τον πετάς μέσα σε μια θάλασσα πληροφοριών ώστε να το κάνει δυσκολότερο γι'αυτόν να καταλάβει ποιες πληροφορίες είναι σωστές και ποιές όχι....και για να φιλτράρει τις πηγές θα χρειαστείς πολύ χρόνο και εμπειρία.

Άμα κάποιος προσπαθεί και δεν του βγαίνει έχει 2 επιλογές. Η πρώτη είναι να αλλάξει "άθλημα" και η άλλη είναι να δει το στοίχημα ως ένα τρόπο ψυχαγωγίας (και για καλή ψυχαγωγία, πρέπει να πληρώσουμε) και να το πάρει στα χαλαρά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: McLaren17

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...