Ισοπαλίες του Eric Castel

Καλησπερα. Ερώτηση τροφή για κουβέντα. Είστε της γνώμης έναν τιπστερ να τον παίζουμε επί σταθερό πολλαπλασιαστή όλη τη χρονιά η αν δούμε ότι πηγαίνει καλά να ανεβάζουμε το ποσό;
 
Καλησπέρα, εγώ δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία για να σου πω.
Ίσως ο @nikos_michalis να μπορεί να δώσει πιο σαφή απάντηση που είχε γράψει στη σελίδα 174 για ένα κεφάλαιο με σταθερό ποντάρισμα και ένα με 5% επί του τρέχοντος κεφαλαίου.

Ας πουνε κι άλλοι τη γνώμη τους αν έχουν εμπειρία.
 
Φίλε μου επειδή έχω κάνει μελέτη μπορώ να σου πω με σιγουριά τα εξής:
Κατά βάση υπάρχουν 2 τρόποι να ακολουθείς ένα τιπστερ. Αποφασίζεις πχ να ποντάρεις 10€ σε κάθε παιχνίδι που δίνει από την αρχή της χρονιάς έως το τέλος της. Αυτός είναι ο ένας τρόπος. Αν στο τέλος της χρονιάς έχει ποσοστό επιτυχίας μεγαλύτερο από την πιθανότητα εμφάνισης του σημείου τότε θα είσαι κερδισμένος (δλδ αν παίζει με απόδοση 2,00 πρέπει να κερδίζει περισσότερο από 50%)
Αν στα μέσα της χρονιάς επειδή πάει καλά αυξήσεις το ποντάρισμα υπάρχουν 2 ενδεχόμενα.
να συνεχίσει να πηγαίνει το ίδιο καλά και να κερδίσεις περισσότερα ή
να πάει χειρότερα από το πρώτο μισό της σεζόν και τελικά ή να κερδίσεις λιγότερα ή ακόμα και να χάσεις σε σχέση με το να συνεχιζες το ίδιο ποντάρισμα ( ακόμα και αν έχει κερδίσει συνολικά περισσότερα από την στατιστική πιθανότητα επαλήθευσης του σημείου. Επομένως είναι λάθος να αυξήσεις το ποντάρισμα σου στα μέσα της χρονιάς. Ο Eric έχει ως τώρα κάθε χρονιά κερδισμένη. Όσο έχει κερδισμένες χρονιές το σταθερό ποντάρισμα από την αρχή της χρονιάς προσφέρει κέρδος.
Ο δεύτερος τρόπος είναι να ποντάρεις σε κάθε παιχνίδι ένα ποσοστό από το κεφάλαιο σου. Για τις αποδόσεις και τα ποσοστά επιτυχίας του eric σου προτείνω 4% ή 5% του κεφαλαίου. Εγώ παίζω 5%..
Άρα με κεφάλαιο 200€ ξεκινάς και παίζεις το πρώτο παιχνίδι 5% του 200 = 10€. Αντιλαμβάνεσαι υποθέτω πως όσο κερδίζεις τόσο αυξάνεις το ποντάρισμα σου και όσο χάνεις τόσο το μειώνεις.
Τα ωραία σε αυτό το σύστημα είναι :
1.Θα χάσεις συνολικά το πολύ το κεφάλαιο που εσύ όρισες. 200€ στο παράδειγμά μας.
2. Από ένα σημείο και μετά και εφόσον κερδίζει συχνότερα από την στατιστική πιθανότητα τα κέρδη αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο.
Στο δια ταύτα λέω το εξής, αν και δεν είναι όλες οι χρονιές ίδιες, αν σκοπεύεις να ακολουθήσεις τον eric για μια χρονιά σε συμφέρει το σταθερό ποντάρισμα.
Στις 2 χρονιές το κέρδος είναι περίπου ίδιο αλλά από 2 χρόνια και πάνω το ποντάρισμα με ποσοστό επί του κεφαλαίου προσφέρει πολλαπλάσια κέρδη σε σχέση με το σταθερό ποντάρισμα.
Προσοχή ισχύει και εδώ ότι και στις επενδύσεις. Οι προηγούμενες αποδόσεις δε διασφαλίζουν τις μελλοντικές αλλα όσο κερδίζει ο eric το ίδιο κάνουμε και εμείς.
Ελπίζω να διαφωτισα και εσένα και όποιον άλλο ενδιαφέρεται και εδώ είμαι για διευκρινήσεις

Στάλθηκε από το 2201116PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Φίλε μου επειδή έχω κάνει μελέτη μπορώ να σου πω με σιγουριά τα εξής:
Κατά βάση υπάρχουν 2 τρόποι να ακολουθείς ένα τιπστερ. Αποφασίζεις πχ να ποντάρεις 10€ σε κάθε παιχνίδι που δίνει από την αρχή της χρονιάς έως το τέλος της. Αυτός είναι ο ένας τρόπος. Αν στο τέλος της χρονιάς έχει ποσοστό επιτυχίας μεγαλύτερο από την πιθανότητα εμφάνισης του σημείου τότε θα είσαι κερδισμένος (δλδ αν παίζει με απόδοση 2,00 πρέπει να κερδίζει περισσότερο από 50%)
Αν στα μέσα της χρονιάς επειδή πάει καλά αυξήσεις το ποντάρισμα υπάρχουν 2 ενδεχόμενα.
να συνεχίσει να πηγαίνει το ίδιο καλά και να κερδίσεις περισσότερα ή
να πάει χειρότερα από το πρώτο μισό της σεζόν και τελικά ή να κερδίσεις λιγότερα ή ακόμα και να χάσεις σε σχέση με το να συνεχιζες το ίδιο ποντάρισμα ( ακόμα και αν έχει κερδίσει συνολικά περισσότερα από την στατιστική πιθανότητα επαλήθευσης του σημείου. Επομένως είναι λάθος να αυξήσεις το ποντάρισμα σου στα μέσα της χρονιάς. Ο Eric έχει ως τώρα κάθε χρονιά κερδισμένη. Όσο έχει κερδισμένες χρονιές το σταθερό ποντάρισμα από την αρχή της χρονιάς προσφέρει κέρδος.
Ο δεύτερος τρόπος είναι να ποντάρεις σε κάθε παιχνίδι ένα ποσοστό από το κεφάλαιο σου. Για τις αποδόσεις και τα ποσοστά επιτυχίας του eric σου προτείνω 4% ή 5% του κεφαλαίου. Εγώ παίζω 5%..
Άρα με κεφάλαιο 200€ ξεκινάς και παίζεις το πρώτο παιχνίδι 5% του 200 = 10€. Αντιλαμβάνεσαι υποθέτω πως όσο κερδίζεις τόσο αυξάνεις το ποντάρισμα σου και όσο χάνεις τόσο το μειώνεις.
Τα ωραία σε αυτό το σύστημα είναι :
1.Θα χάσεις συνολικά το πολύ το κεφάλαιο που εσύ όρισες. 200€ στο παράδειγμά μας.
2. Από ένα σημείο και μετά και εφόσον κερδίζει συχνότερα από την στατιστική πιθανότητα τα κέρδη αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο.
Στο δια ταύτα λέω το εξής, αν και δεν είναι όλες οι χρονιές ίδιες, αν σκοπεύεις να ακολουθήσεις τον eric για μια χρονιά σε συμφέρει το σταθερό ποντάρισμα.
Στις 2 χρονιές το κέρδος είναι περίπου ίδιο αλλά από 2 χρόνια και πάνω το ποντάρισμα με ποσοστό επί του κεφαλαίου προσφέρει πολλαπλάσια κέρδη σε σχέση με το σταθερό ποντάρισμα.
Προσοχή ισχύει και εδώ ότι και στις επενδύσεις. Οι προηγούμενες αποδόσεις δε διασφαλίζουν τις μελλοντικές αλλα όσο κερδίζει ο eric το ίδιο κάνουμε και εμείς.
Ελπίζω να διαφωτισα και εσένα και όποιον άλλο ενδιαφέρεται και εδώ είμαι για διευκρινήσεις

Στάλθηκε από το 2201116PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σ έχασα εκεί που λες για 2 χρόνια σταθερο παιχνίδι και μετά με ποσοστό επί του κεφάλαιου. Και γιατί να μην ξεκινήσω από την πρώτη χρονιά με ποσοστό από το κεφάλαιο;
Εγώ τον παίζω(τον Καστέλ ) σταθερά
πέρσι το δευτερο μισό της χρονιάς και φέτος ως τον Δεκέμβριο. Εδώ και δύο μήνες ανέβασα πολλαπλασιαστή. Τα κέρδη μου αν και έχασα 1-2 χιναρια είναι σημαντικά ηδη
 
Δεν επα για δύο χρόνια σταθερό παιχνίδι και μετά ποσοστό επί του κεφαλαίου. Εννοώ ότι αν κάποιος παίξει 10 ευρώ το κάθε παιχνίδι για δύο χρόνια σταθερό ποντάρισμα θα έχει ένα κέρδος Α ας πούμε και αν κάποιος άλλος ξεκινήσει να παίξει 10 ευρώ το πρώτο παιχνίδι με ποσοστό επί του κεφαλαίου και αυξομειώνει το ποντάρισμα ανάλογα με το αν κερδίζει ή χάνει στα 2 χρόνια θα έχει περίπου το ίδιο κέρδος Α με αυτό που είχε ο πρώτος. Συνεχίζοντας όμως και οι δύο ο καθένας με το δικό του τρόπο ο πρώτος θα έχει πολύ μικρότερο κέρδος σε σχέση με τον δεύτερο που παίζει με ποσοστό επί του κεφαλαίου

Στάλθηκε από το 2201116PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Δηλαδή για να γίνω ακόμα πιο σαφής αν έχεις σκοπό να ακολουθείς τον Έρικ σαφέστατα σε συμφέρει να ξεκινήσεις να παίζεις με ποσοστό επί του κεφαλαίου .Αυτό. απλά κάποιος μπορεί να θέλει να δοκιμάσει το Έρικ. αυτός καλό θα ήταν να βάλει ένα σταθερό ποντάρισμα σε κάθε παιχνίδι

Στάλθηκε από το 2201116PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Καλησπερα και από μένα !! Εγώ αυτο που κάνω από τα μέσα Ιανουαρίου είναι σταθερό ποντάρισμα σε όλα όσα δίνει ο συγκεκριμένος tipster! Τα ποσοστά επιτυχίας είναι πολύ καλά σε σχέση με την απόδοση που παίζουμε ! Ήδη είμαι αρκετά πανω από τα χρήματα που έχω βάλει σαν κεφάλαιο . Βέβαια κάθε ένας από εμάς που ποντάρει θα πρέπει να είναι ετοιμος να χάσει ακόμα και όλο το κεφάλαιο . Στις ήττες δε χρειάζεται πανικός …πρέπει να συνεχίζουμε με ευλάβεια το σταθερό ποντάρισμα και πιστεύω σε βαθος χρόνου θα συνεχίσουμε να είμαστε κερδισμένοι ! Αντώνη σε ευχαριστούμε για όλα keep walking…
 
  • Like
Αντιδράσεις: Eric Castel
Στις 22:00 ΧΙΡΟΝΑ - ΑΛΜΕΡΙΑ Χ @3.93 Stoiximan
6-2 :oops:

Σε τέτοια απόδοση βέβαια ένα ματς μεταξύ σχεδόν ισοδύναμων ομάδων δεν μπορούσε να μην παιχτεί.

Profit +40,53
Yield +20,57%
* 73 κερδισμένα - 124 χαμένα
 
  • Like
Αντιδράσεις: panerola
Στις 14:30 ΜΙΛΓΟΥΟΛ - ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝ. Χ @3.42 bet365 (ενισχ.)

Στις 15:00 ΣΠΑΛ - ΚΟΜΟ Χ @3.30 bet365 (ενισχ.)

Στις 19:30 ΛΕΓΚΑΝΙΕΣ - ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ Χ @2.98 bet365 (ενισχ.)

Στις 19:30 ΜΑΓΙΟΡΚΑ - ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ Χ @3.04 bet365 ενισχ.)

Στις 20:00 ΑΣΤΕΡΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Χ @3.10 Stoiximan
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps, panerola και GATHS
Στις 14:30 ΜΙΛΓΟΥΟΛ - ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝ. Χ @3.42 bet365 (ενισχ.)

Στις 15:00 ΣΠΑΛ - ΚΟΜΟ Χ @3.30 bet365 (ενισχ.)

Στις 19:30 ΛΕΓΚΑΝΙΕΣ - ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ Χ @2.98 bet365 (ενισχ.)

Στις 19:30 ΜΑΓΙΟΡΚΑ - ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ Χ @3.04 bet365 ενισχ.)

Στις 20:00 ΑΣΤΕΡΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Χ @3.10 Stoiximan
3-2
1-1
0-0
4-2
1-1

Profit +44,91
* 76 κερδισμένα - 126 χαμένα
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps και Stetrian62
Στις 17:15 ΑΝΔΟΡΑ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ Χ @3.16 bet365 (ενισχ.)

Στις 20:30 ΠΑΟΚ - ΑΕΚ Χ @3.07 betshop

* 76 κερδισμένα - 128 χαμένα
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Στις 17:15 ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΕΚΑΝΟ - ΣΕΒΙΛΛΗ Χ @3.10 Stoiximan
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δηλαδή για να γίνω ακόμα πιο σαφής αν έχεις σκοπό να ακολουθείς τον Έρικ σαφέστατα σε συμφέρει να ξεκινήσεις να παίζεις με ποσοστό επί του κεφαλαίου .Αυτό. απλά κάποιος μπορεί να θέλει να δοκιμάσει το Έρικ. αυτός καλό θα ήταν να βάλει ένα σταθερό ποντάρισμα σε κάθε παιχνίδι

Στάλθηκε από το 2201116PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω πχ που παιζω ας πουμε τον καστελ σταθερα 10 ευρώ τι κεφάλαιο πρέπει να χρησιμοποιήσω για να τον ποντάρω επι 5%? Μια λογική απάντηση θα ήταν να ξεκινούσα με 200ευρω κεφαλαιο(δλδ 10 ευρω πρωτο πονταρισμα ) και στη συνεχεια να το συνέχιζα ανάλογα. τι λες?
 
εγω πχ που παιζω ας πουμε τον καστελ σταθερα 10 ευρώ τι κεφάλαιο πρέπει να χρησιμοποιήσω για να τον ποντάρω επι 5%? Μια λογική απάντηση θα ήταν να ξεκινούσα με 200ευρω κεφαλαιο(δλδ 10 ευρω πρωτο πονταρισμα ) και στη συνεχεια να το συνέχιζα ανάλογα. τι λες?
Ακριβώς αυτό.αφου παίζεις 10 ξεκινά σαν να έχεις κεφάλαιο 200

Στάλθηκε από το 2201116PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: ultrasblue10

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...