Κέρδη από τυχερά παίγνια

Mixalisman

New Member
26 Φεβ 2020
1
0
1
Έχω και εγώ την εξης ερώτηση. Έχω παίξει σε 3 στοιχηματικες συνολικά. Οι καταθέσεις είναι 8000 και έχω πάρει πίσω 8400.
Από μια έχω κέρδος 1300 και από τις άλλες πχ έχω χάσει. Το ετήσιο εισόδημα είναι 11000.
Πώς μπορώ να δικαιολογησω τις κινήσεις με κάρτα; Γιατί προφανώς έχω κάνει και άλλες αγορές. Πχ η στοίχημαν επειδή είμαι μείον δε μου δίνει βεβαίωση.

ark24

New Member
20 Ιολ 2020
3
0
1
καλησπερα εγω εχω εισοδημα περιπου 24.000 και για το 2019 εχω κινησεις λογαριασμου γυρω στις 48000. περιπου τα 20000 ειναι απο στοιχηματισμο και παιχνιδια καζινο. κερδος προφανως δεν εχω και γι αυτο δεν μου δινουν βεβαιωσεις οι στοιχηματικες. υπαρχει πιθανοτητα να με καλεσουν στην εφορια για ελεγχο?

stpsilan

Active Member
25 Οκτ 2017
290
137
43
καλησπερα εγω εχω εισοδημα περιπου 24.000 και για το 2019 εχω κινησεις λογαριασμου γυρω στις 48000. περιπου τα 20000 ειναι απο στοιχηματισμο και παιχνιδια καζινο. κερδος προφανως δεν εχω και γι αυτο δεν μου δινουν βεβαιωσεις οι στοιχηματικες. υπαρχει πιθανοτητα να με καλεσουν στην εφορια για ελεγχο?
Μην αγχώνεσαι, προηγούνται άλλοι

ark24

New Member
20 Ιολ 2020
3
0
1
Πως το εννοεις? Οτι ψαχνουν τους μεγαλοκαρχαρίες γενικά?

απλα απ οτι βλεπω λογιζουν μονο τις καταθεσεις και οχι τις αναληψεις στο taxisnet. δηλαδη απο αυτα τα 20000 εγω μπορει να εχω κερδισει καποια και να τα εχω επαναστοιχηματισει. αυτο ειναι που με προβληματιζει

stpsilan

Active Member
25 Οκτ 2017
290
137
43
Πως το εννοεις? Οτι ψαχνουν τους μεγαλοκαρχαρίες γενικά?
Δεν έχεις κάνει τίποτα παράνομο, μην αγχώνεσαι, μεταξύ σοβαρού και αστείου έγραψα προηγούνται άλλοι
Αν ηθελαν να ψάξουν πάντως, δε θα ήσουνα ένας από αυτούς που θα επέλεγαν

skyisthelimit

New Member
22 Σεπ 2020
3
0
1
Παιδια καλησπερα θα θελα την βοηθεια σας παρακαλω.Αναρωτιεμαι αν πρεπει να δηλωσω τα στοιχηματικα μου κερδη στο τελο του χρονου στην φορολογικη μου δηλωση και μιας δεν βγαζω ακρη πουθενα μεχρι τωρα με λογιστες κτλπ γιατι κανεις δεν ειναι απολυτα σιγουρος ειπα να ρωτησω εδω.Το θεμα μου ειναι οτι εχω παιξει σε λογαριασμους οι οποιοι δεν ειναι στο ονομα μου(δεν εχω επαφη με τα ατομα στα οποια ειναι στο ονομα τους οι λογαριασμοι αυτοι) και εχω κερδισει καποια χρηματα και τα κανα αναληψη κανονικα αλλα επειδη εχουν γινει αναληψη σε τραπεζικους λογαριασμους που ειναι στο ονομα μου δεν ξερω τι να κανω.Δηλαδη ας πουμε δεν δηλωνω τιποτα στην εφορια εχω θεμα μετα?Να πω πως τα ποσα ειναι κοντα στα 30000ευρω σε καταθεσεις και γυρω στα 60000 σε αναληψεις δηλαδη ειμαι κοντα στα 30000 κερδισμενος.Επισης φαινομαι ως ανεργος.Αν δεν τα δηλωσει ο λογιστης μου στην εφορια τα ποσα αυτα τι προβλημα θα εχω?και αν τελικα με καλεσουν και μου πουν για βεβαιωσεις και εγω δεν μπορω να βγαλω μιας και οι λογαριασμοι ειναι σε διαφορετικα ονοματεπωνυμα απο μενα τοτε ποσο μπορω να μπλεξω?αν καποιος γνωριζει θα το εκτιμουσα να μου απαντησει ευχαριστω πολυ!

PANATHA

Active Member
14 Φεβ 2019
115
94
28
Παιδια καλησπερα θα θελα την βοηθεια σας παρακαλω.Αναρωτιεμαι αν πρεπει να δηλωσω τα στοιχηματικα μου κερδη στο τελο του χρονου στην φορολογικη μου δηλωση και μιας δεν βγαζω ακρη πουθενα μεχρι τωρα με λογιστες κτλπ γιατι κανεις δεν ειναι απολυτα σιγουρος ειπα να ρωτησω εδω.Το θεμα μου ειναι οτι εχω παιξει σε λογαριασμους οι οποιοι δεν ειναι στο ονομα μου(δεν εχω επαφη με τα ατομα στα οποια ειναι στο ονομα τους οι λογαριασμοι αυτοι) και εχω κερδισει καποια χρηματα και τα κανα αναληψη κανονικα αλλα επειδη εχουν γινει αναληψη σε τραπεζικους λογαριασμους που ειναι στο ονομα μου δεν ξερω τι να κανω.Δηλαδη ας πουμε δεν δηλωνω τιποτα στην εφορια εχω θεμα μετα?Να πω πως τα ποσα ειναι κοντα στα 30000ευρω σε καταθεσεις και γυρω στα 60000 σε αναληψεις δηλαδη ειμαι κοντα στα 30000 κερδισμενος.Επισης φαινομαι ως ανεργος.Αν δεν τα δηλωσει ο λογιστης μου στην εφορια τα ποσα αυτα τι προβλημα θα εχω?και αν τελικα με καλεσουν και μου πουν για βεβαιωσεις και εγω δεν μπορω να βγαλω μιας και οι λογαριασμοι ειναι σε διαφορετικα ονοματεπωνυμα απο μενα τοτε ποσο μπορω να μπλεξω?αν καποιος γνωριζει θα το εκτιμουσα να μου απαντησει ευχαριστω πολυ!
Εμένα το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό είναι το πως παίζεις με λογαριασμούς άλλων....και με ποιο τρόπο κάνεις αναλήψεις....όταν σου λέει ξεκάθαρα η κάθε εταιρεία πως τα πάντα, αναλήψεις καταθέσεις κτλ πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα....αλλά μάλλον αυτό είναι εκτός θέματος.....

skyisthelimit

New Member
22 Σεπ 2020
3
0
1
Εμένα το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό είναι το πως παίζεις με λογαριασμούς άλλων....και με ποιο τρόπο κάνεις αναλήψεις....όταν σου λέει ξεκάθαρα η κάθε εταιρεία πως τα πάντα, αναλήψεις καταθέσεις κτλ πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα....αλλά μάλλον αυτό είναι εκτός θέματος.....
ε ναι..μηπως μπορεις να μου απαντησεις στις παραπανω ερωτησεις μου αν γνωριζεις τιποτα φυσικα?

stpsilan

Active Member
25 Οκτ 2017
290
137
43
Φίλε δε μπορείς να δηλώσεις τίποτα από τα κέρδη σου αφού δεν έχουν γίνει με λογαριασμούς στο όνομα σου καθώς θα έπρεπε να έχεις βεβαιώσεις κερδών στο όνομα σου
Δε δηλώνεις τίποτα και απλά πιστεύεις ότι δε θα σε καλέσουν για έλεγχο αφού σαφώς δεν υπάρχει αντιστοιχία των καταθέσεων σου με τις φορολογικές σου δηλώσεις
Αν σε καλέσουν τρως ένα πρόστιμο αφού δε μπορείς να δικαιολογήσεις τα ποσά, το τι πρόστιμο τρως δεν το ξέρω, αυτά

skyisthelimit

New Member
22 Σεπ 2020
3
0
1
Φίλε δε μπορείς να δηλώσεις τίποτα από τα κέρδη σου αφού δεν έχουν γίνει με λογαριασμούς στο όνομα σου καθώς θα έπρεπε να έχεις βεβαιώσεις κερδών στο όνομα σου
Δε δηλώνεις τίποτα και απλά πιστεύεις ότι δε θα σε καλέσουν για έλεγχο αφού σαφώς δεν υπάρχει αντιστοιχία των καταθέσεων σου με τις φορολογικές σου δηλώσεις
Αν σε καλέσουν τρως ένα πρόστιμο αφού δε μπορείς να δικαιολογήσεις τα ποσά, το τι πρόστιμο τρως δεν το ξέρω, αυτά
Καλησπερα φιλε τι προστιμο πιστευεις υπαρχει περιπτωση να φαω?μολις μιλησα με εναν λογιστη που μου προτεινε φιλος και μου λεει κατα 90 τις εκατο απλα δεν δηλωνω τα λεφτα μιας και δεν με νοιαζει να τα χρησιμοποιησω για να αγορασω κατι και απλα θελω να περναω την καθημερινοτητα μου τυπου σουπερ μαρκετ κτλπ τον ρωτησα βεβαια σε περιπτωση που δεν τα δηλωσω καθολου και παρολαυτα με καλεσουν και μου την μπουν τι κανω μιας και δεν μπορω να βγαλω βεβαιωση αλλα δεν ειχε απαντησει μου ειπε θα το ψαξει..

stpsilan

Active Member
25 Οκτ 2017
290
137
43
Καλησπερα φιλε τι προστιμο πιστευεις υπαρχει περιπτωση να φαω?μολις μιλησα με εναν λογιστη που μου προτεινε φιλος και μου λεει κατα 90 τις εκατο απλα δεν δηλωνω τα λεφτα μιας και δεν με νοιαζει να τα χρησιμοποιησω για να αγορασω κατι και απλα θελω να περναω την καθημερινοτητα μου τυπου σουπερ μαρκετ κτλπ τον ρωτησα βεβαια σε περιπτωση που δεν τα δηλωσω καθολου και παρολαυτα με καλεσουν και μου την μπουν τι κανω μιας και δεν μπορω να βγαλω βεβαιωση αλλα δεν ειχε απαντησει μου ειπε θα το ψαξει..
Για αγορά μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις αλλά θα φορολογηθεις γιατί δε μπορείς να τα δικαιολογήσεις με την αντίστοιχη κλιμακα, πχ αν θες να πάρεις αυτοκίνητο 15000 ευρώ θα πληρώσεις επιπλέον τον φόρο που αναλογεί σε αυτό το εισόδημα
Να τα δηλώσεις δε μπορείς έτσι κι αλλιώς αφού δεν έχεις βεβαιώσεις κερδών, δεν ξέρω αν γίνεται να τα δηλώσεις σαν εισόδημα με κάποιο τρόπο και να σου βεβαιωθεί φόρος όπως και στην περίπτωση αγοράς αυτοκινητου
Τι πρόστιμο τρως δε μπορώ να ξέρω, φαντάζομαι δεν είναι στάνταρ, αν σ καλέσουν πάντως σίγουρα θα το φας και τέλος

PANATHA

Active Member
14 Φεβ 2019
115
94
28
Φίλε μου εγώ δεν στα είπα όλα αυτά για να στο παίξω πονηρός αλλά γιατί, πέρα από το συγκεκριμένο θέμα που έχεις, πρέπει να προσέξεις στο μέλλον μην τυχών έχεις θέμα με την εκάστοτε εταιρεία στο θέμα των αναλήψεων

qatarianos

Well-Known Member
8 Ιαν 2014
431
251
63
Αποψη μου χωρις να γνωριζω απολυτα.
Να τα δηλωσεις προφανψς δε μπιρεις.
Αν δηλωνεις χρονια ανεργος, δλδ εννιω αν δε δικαιλογειται το ποσο απο προηγουμενες χρινιες προφανως θα σε καλεσουν για αποτομη αυξηση περιουσιας, καταθεσεων κλπ. Αν σε καλεσουν και δεμ τα δικαιλιγησεις νομιζω το προστιμο φτανει μεχρι το 90% του ποσου. Μια λυση ισως, βρες εναν συγγενη πρωτου βαθμου που να μπορει να δικαιολογησρι το ποσο, καντε μια δωρεα, πληρωσε το φορο, νομιζω γυρω συο 20% και τελος. Δεν ειναι πλεον να παιζεις με αυτα τα πραγματα. Βαρανε καμπανακια.

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

qatarianos

Well-Known Member
8 Ιαν 2014
431
251
63
Παντως φανταζομαι στο φορουμ πολλοι θα εχουν την απορια να μαθουν πως ακριβως το κανεις αυτο...Και ποια ειναι αυτη η εταιρια που πληρωσε αυτο τοβποσο σε ονομα τριτου χωρις να ελεγξει. Εδω μας βγαζουν την Παναγια για 500 ευρω.

• Like
Αντιδράσεις: qazdas

FunBet

Active Member
12 Μαρ 2018
180
209
43
Φαντάζομαι ότι οι αναλήψεις έγιναν από το ηλεκτρονικό σου πορτοφόλι σε τραπεζικό σου λογαριασμό.

Για φέτος, δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι, αν και δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα (προς το παρόν...). Πάντως, καλό θα ήταν να δεις τι θα κάνεις για τον επόμενο χρόνο. Καλύτερα να πληρώσεις μία λογική γκανιότα εκεί που μπορείς να πάρεις και την ανάλογη βεβαίωση κερδών. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

stpsilan

Active Member
25 Οκτ 2017
290
137
43
Ρε παιδιά τι δεν καταλαβαίνετε?
Τον έχουν φράξει όπως πολλούς και παίζει με λογαριασμούς άλλων οι οποίοι κάνουν κανονικά αναλήψεις στο όνομα τους και μετά του βάζουν τα λεφτά στο λογαριασμό του
Ο πρώτος ή ο τελευταίος είναι? Είναι αυτό που λέμε γίνεσαι γκάνγκστερ παίρνωντας το ανάλογο ρίσκο
Προφανώς επίσης δεν παίζει στο όνομα του γιατί δε μπορεί, τρελός ήταν να μπορούσε και να μην το έκανε? Αν φτάσεις στο σημείο να βγάζεις τέτοια ποσά παίρνεις το ρίσκο και το κάνεις έτσι αφού έχεις φάει παντού φράξιμο

qatarianos

Well-Known Member
8 Ιαν 2014
431
251
63
Μα ειπε οτι η αναληψη εγινε σε λογαριασμους δικους του, οχι τριτων.

stpsilan

Active Member
25 Οκτ 2017
290
137
43
Μα ειπε οτι η αναληψη εγινε σε λογαριασμους δικους του, οχι τριτων.

Προφανώς δεν εννοούσε αυτό, άλλοι του στέλνανε τα χρήματα , αυτό δε γίνεται έτσι κι αλλιώς

Grim Reaper

Well-Known Member
4 Σεπ 2006
4,126
2,578
113

Κανονικα μαζευεις τους δικαιουχους των λογαριασμων και κανουν ολοι μαζι μηνήσεις στις εταιριες που εστελναν λεφτα σε λογαριασμο που δεν ειναι στο ονομα του κατοχου τους λογαριασμου, ετσι πιο πολλα λεφτα θα βγαλεις.

Για εμενα την εχεις πατησει, αν σου κανει ελεγχο ή φαινονται πολλα εσοδα, θα αναγκαστεις να πληρωσεις το προστιμο που θα σου βαλουν.

Η σωστη πραξη εινα ινα μη δηλωσεις τπτ κι αν το βρουν εγινε μαλακια

Προγνωστικά

• 17:30
    Novasports 1HD
    • Ελλάδα (Γ) - Ουκρανία (Γ)
  • 19:55
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Λοκομοτίβ Μόσχας - Μπάγερν Μονάχου
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ίντερ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Πόρτο - Ολυμπιακός
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μαρσέιγ - Μάντσεστερ Σίτι
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Γκλάντμπαχ - Ρεάλ Μαδρίτης
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Λίβερπουλ - Μίντιλαντ
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ατλέτικο Μαδρίτης - Σάλτσμπουργκ
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Αταλάντα - Άγιαξ
  • 01:05
    Novasports 1HD
    • Μόντρεαλ - Νάσβιλ
  • 15:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Συνέντευξη Τύπου
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπασακσεχίρ - Παρί Σεν Ζερμέν
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Κρασνοντάρ - Τσέλσι
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Γιουβέντους - Μπαρτσελόνα
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λειψία
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ντόρτμουντ - Ζενίτ
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σεβίλη - Ρεν
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπριζ - Λάτσιο
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φερεντσβάρος - Ντιναμό Κίεβου
  • 23:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Ζιλ Βισέντε
  • Αύριο 29-10-2020
  • 01:05
    Novasports 1HD
    • Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς - Νιου Ινγκλαντ
  • 19:30:00
    ΕΡΤ3
    • Λιέτουβος Ρίτας - Περιστέρι
    ΕΡΤ Sports HD
    • Ρίτας - Περιστέρι
  • 21:00:00
    Novasports 1HD
    • Ανδόρρα - Λιετκαμπέλις
  • 21:00:00
    Novasports 2HD
    • Αντβέρπ - Βίρτους Μπολόνια
  • 22:15:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μούρθια - Μπαρτσελόνα
  • 18:00:00
    Novasports 3HD
    • Ούνικς Καζάν - Μπανταλόνα
  • 19:00:00
    Novasports 2HD
    • Μονακό - Λοκομοτίβ Κούμπαν
    Novasports 1HD
    • Ολίμπια Λιουμπλιάνα - Προμηθέας Πάτρας
  • 20:00:00
    Novasports 1HD
    • Μόρναρ - Μπουντούτσνοστ
  • 20:15:00
    Novasports 3HD
    • Ουλμ - Ουνικάχα Μάλαγα
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500

Σχετικά με εμάς

• Η κοινότητα του infobeto θεωρείται σημείο συνάντησης των παικτών και των ανθρώπων της αγοράς των τυχερών παιχνιδιών για διαβουλεύσεις, συμβουλές, ενημερώσεις, ανταλλαγές πληροφοριών, επίλυσης προβλημάτων με εταιρείες κλπ. Είμαστε υπερήφανοι που διαθέτουμε το μεγαλύτερο forum τυχερών παιχνιδιών στην Ελλάδα και ένα από τα μεγαλύτερα παγκοσμίως και δουλεύουμε καθημερινά για να κρατάμε υψηλό το επίπεδο της κοινότητάς μας.

Μενού χρήστη

Ακολουθήστε μας στο Facebook

Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.