Κατάλληλη εταιρεία-προφίλ πελάτη

Εταιρεία-προφίλ

  • BetShop

    Ψήφοι : 0 0.0%
  • Bet365

    Ψήφοι : 5 62.5%
  • Stoiximan

    Ψήφοι : 3 37.5%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    8
  • Δημοσκόπηση κλειστή .
Προφανώς και οι εταιρείες αναφέρουν πως ο "στοιχηματισμός είναι μόνο για ψυχαγωγία".

Και τί πάει να πει αυτό? Για μένα ψυχαγωγία είναι να βγάζω λεφτά από το στοίχημα για κάποιον άλλον είναι να χάνει το σπίτι του στο κόκκινο-μαύρο. Τί είδους "νομική" μάλιστα συμβουλή μου έδωσες μόλις τώρα?

Οι εταιρείες χάνουν λεφτά από ορισμένους παίχτες , που ΔΕΝ ποντάρουν σε μεγάλα πρωταθλήματα , αλλά σε άλλα ματς.Αυτοί που το κάνουν ξέρουν για ποιό πράγμα μιλάω.Απλώς abusaρουν το γεγονός ότι οι εταιρείες προσφέρουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΤΣ , πάρα πολλά markets , κτλ , βρίσκουν την αξία οι παίχτες "αλεπουδάκια" όπως τους ονομάζεις , την βαράνε , παίρνουν το ΚΕΡΔΟΣ τους , τρώει λιμιτ ο λογαριασμος στο 1Ε και ο καθένας πάει στο δρόμο του.

Γι αυτό κλείνουν οι λογαριασμού , γιατί τα αλεπουδάκια κάποιοες φορές ξεγελάνε την αλεπού και θα συνεχίσουν να την ξεγελάνε.

Ο φίλος δεν νομίζω να εννοεί "ψυχαγωγία" να παίζει στον ΟΠΑΠ την ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ τιμή της αγοράς. Αν αυτό εννοεί και δε θέλει να βγάζει ένα αξιοσέβαστο κέρδος , να μας το πει να μη σπαταλάω το χρόνο μου τσάμπα.

Εγώ θεωρώ ότι ο Γιώργος , όπως και το 99% των παικτών ψάχνει το κέρδος , γι αυτό και παίζει στοίχημα.
Ε λοιπόν , για να το πούμε ξεκάθαρα , κέρδος από τον ΟΠΑΠ σε τέτοιες λίγκες δεν θα έχει ή αν έχει θα έχει 5 φορές λιγότερο κέρδος από αυτό που θα είχε παίζοντας στην μπετ365 ή στον στοιχιμαν.
Και ο καλύτερος τιπστερ να είναι στα μεγάλα πρωταθλήματα , όταν θα παίζει το παρολί στον ΟΠΑΠ σε συνολική απόδοση 2.56 και στη μπετ το ίδιο παρολί θα είναι στο 3.4 αργά ή γρήγορα θα τον φάει το variance και θα μπει μέσα.
H αλεπου δεν ξεγελιεται καμια φορα κανει πως δεν βλεπει τις αταξιες που κανουν τα αλεπουδακια.Στα αληθεια τωρα πιστευεις σε καποιον που σου λεει καταμουτρα να αποδεχτεις οτι απαγορευονται τα βαλιου και τα σουρ λες και ζουμε στην εποχη των σοβιετ..ποιος ειναι αυτος που θα μου πει τι θα παιξω και ποτε θα παιξω σε μια παγκοσμια αγορα οπου οι τιμες συνεχως μεταβαλονται.Η σε αφηνει να παιξεις οτι γουσταρεις η κλεισιμο τα μαγαζακια τους η μονη λυση εως τοτε μονο οπαπ .
 
Με όλο τον σεβασμό νομίζω πως το θεμα παει να ξεφύγει....γράψαμε όσοι γράψαμε την άποψη μας και δεν υπάρχει λόγος να λέμε πλέον επιχειρήματα για να στηρίξουμε την εταιρεία που προτείναμε...ο φίλος που έθεσε το θέμα αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα του πως έχει καταλήξει στο τι θα κάνει....
 
  • Like
Αντιδράσεις: Γιώργος84 και Ertzan
Αυτοαναιρείσαι ρε φίλε.

Την μία λες οτι θες να παίζεις σουρ και βαλιου πικσ και σε εκνευρίζει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ που μια εταιρεία σου "υπαγορεύει" το τί θα παίξεις , που τις έχει διαγράψει όλες και παίζεις μόνο (κλ)ΟΠΑΠ.
Μα ο (κλ)ΟΠΑΠ δεν έχει ΤΊΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ που εγκαλείς τις εταιρείες με τέτοιο τρόπο.Δεν έχει σουρ , βάλιου , δεν έχει αγώνες , δεν έχει αγορές , δεν εχει αποδοσεις , δεν εχει ουτε το 5% που έχουν οι κανονικες στοιχηματικες.
Το μόνο που έχει ο κλέφτης ο ΟΠΑΠ είναι ληστρική γκανιότα , την ψευδεύαισθηση της ασφάλειας των συνναλλαγών (άμα χάσεις το δελτιάκι , μετά τα λεφτά πάπαλα) έχει το αισχρό περιβάλλον που δεν αντέχει κανείς να κάτσει πάνω από 15λεπτά και χίλια άλλα προβλήματα.
Και σε τελική ανάλυση , το ίδιο που κατηγορείς τις εταιρείες κάνει και ο ΟΠΑΠ.
Σε αναγκάζει να παίξεις 50ματσ το σκ από τα 500 που υπάρχουν διαθέσιμα στις άλλες εταιρείες και μάλιστα σε άθλιες αποδόσεις. Δεν σε βάζει να πατήσεις το "κουτάκι" ότι συμφωνείς πριν μπεις στο μαγαζί , αλλά ουσιαστικά αυτό κάνει.

Στο άλλο θέμα τώρα
Εγώ εδώ δεν ήρθα να σου πω πόσο καλές είναι οι εταιρείες , ούτε ότι είναι παράδεισος η μπετ365 και ο στοιχιμαν.
Ούτε συμφωνώ στο ότι κόβουν κερδοφόρους παίχτες χωρίς να είναι αρμπερς ή βαλιου μπεττορς , απλά επειδή είναι πολύ διαβασμένοι ή έχουν βρει ένα δικό τους τρόπο παιξίματος που τους αποφέρει κέρδος.
Αυτές έχουν το καρπούζι και το μαχαίρι και κάνουν ότι γουστάρουν και είναι άδικο από τη μεριά του παίχτη.
Ούτε εγώ συμφωνώ ότι επειδή κοιμήθηκε ο τρέιντερ και άφησε μία τιμή υψηλά στο λαιβ (ή στο pregame) ,την πήρα εγώ και μου κλείνει το λογαριασμό.

Δεν είναι αυτό το θέμα του τοπικ όμως , το θέμα είναι να προτείνουμε σε αυτόν που άνοιξε το thread , ποιά εταιρεία θα φιλοξενήσει καλύτερα (δηλ με μεγαλύτερα κέρδη και ασφάλεια χρημάτων) το παιχνίδι του που βασίζεται σε πονταρίσματα σε κορυφάια πρωταθλήματα.

Ε σε αυτό το ερώτημα, εφόσον διαθέτει αλιμιταριστους λογαριασμους , η σωστή απάντηση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΠΑΠ , αλλά οι ανώτερες εταιρείες που δραστηριοποιούνται νόμιμα στην Ελλάδα., διότι η γκανιότα του ΟΠΑΠ θα του διαλύσει τη μπάνκα.

ΌΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΛΙΜΙΤ (αν έρθει , θα έρθει πολύ κακώς σε τέτοιο στοιχηματικό προφίλ) τότε βλέπει τί θα κάνει και πού θα απευθυνθεί. Μέχρι να έρθει όμως , τα μεγαλύτερα κέρδη (αν έχει κέρδη) θα τα δει σε αυτές τις στοιχηματικές.

Πάντως και κλείνω , εγώ δεν έχω γνωρίσει ούτε ένα άτομο στη στοιχηματική κοινότητα , που αφού τον έδιωξαν από όλα τα μπουκ και πήρε πολύ καλά κέρδη , να γύρισε στον τον ΟΠΑΠ για κανονικό παιχνίδι.Και μεταξύ μας , ούτε εγώ θα γύριζα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: magon
Με όλο τον σεβασμό νομίζω πως το θεμα παει να ξεφύγει....γράψαμε όσοι γράψαμε την άποψη μας και δεν υπάρχει λόγος να λέμε πλέον επιχειρήματα για να στηρίξουμε την εταιρεία που προτείναμε...ο φίλος που έθεσε το θέμα αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα του πως έχει καταλήξει στο τι θα κάνει....
Έχεις δίκιο εδώ φίλε Πανάθα.

Και εγώ απ΄ότι βλέπω μάλλον δε θα βγει άκρη.

Όποιος ξέρει ελληνικά και διαβάζει αυτό το thread , θα του φανεί ξεκάθαρο και το νόημα και το ποιός έχει δίκιο εν τέλει.

Καλή συνέχεια σε όλους!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Grim Reaper και Γιώργος84
Η συζητηση αφορα παικτες που κερδιζουν το ερωτημα ειναι που ΠΑΙΖΩ αφου εχω τροπο να κερδιζω ε η απαντηση ειναι οπαπ ναι μεγαλη γκανιοτα ναι χαλια ολα αλλα αν εχεις τροπο να εισαι κερδισμενος μονο εκει εισπρατεις ανωνυμα ΣΥΝΕΧΩΣ καλως η κακως ετσι εχουν τα πραγματα
 
  • Love
Αντιδράσεις: Grim Reaper
Με όλο τον σεβασμό νομίζω πως το θεμα παει να ξεφύγει....γράψαμε όσοι γράψαμε την άποψη μας και δεν υπάρχει λόγος να λέμε πλέον επιχειρήματα για να στηρίξουμε την εταιρεία που προτείναμε...ο φίλος που έθεσε το θέμα αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα του πως έχει καταλήξει στο τι θα κάνει....

Σ' ευχαριστώ PANATHA.

Σ' ευχαριστώ κι εσένα defectus. για την υπομονή σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Ο,τι τροπο και να ερθεις, παιζεις σε ολες τις εταιριες μεχρι να αρχισουν να σε κλεινουν αν οντως κερδιζεις, γιατι αν κερδιζεις δεν θα σε αφηνουν να κερδιζεις. Ε οταν τελειωσεις με ολες πας ΟΠΑΠ και κερδιζεις πιο λιγα.
 

Προγνωστικά

  • 22:00
    Novasports 6HD
    • Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Άρσεναλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Νταντί - Ρέιντζερς
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Πόρτο - Βιτόρια Γκιμαράες
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Τενερίφη - Τόφας
  • 21:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μάλαγα - Προμηθέας
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • Αύριο 19-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Τα ζευγάρια των playoffs Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι ή Μπασκόνια ή Βίρτους ή Εφές / Παναθηναϊκός - Μακάμπι ή Μπασκόνια / Μονακό - Φενέρμπαχτσε / Μπαρτσελόνα -
    Ολυμπιακός
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
    PANATHA PANATHA: Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα...