Καταγγελία της Betrebels για το Loyalty Bonus

Kostas99

Member
17 Δεκ 2010
65
47
18
Καλησπέρα,

Το ότι η εταιρεία Betrebels μας δημιουργεί προβλήματα αυτό είναι γνωστό από παλιά. Έχουν γίνει εδώ στο infobeto επικές συζητήσεις στο παρελθόν για το περίφημο μαγαζάκι του 'κυρ-νίκου', και είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι εδώ έχουν όλο και κάποια κωμικοτραγική ιστορία να διηγηθούν από αυτούς τους τύπους....αστείες δικαιολογίες για να μην σε πληρώσουν, ακυρώσεις στοιχημάτων επειδή έτσι τούς κάπνισε και πολλά άλλα....το πιο απίστευτο που είχε τύχει σε μένα ήταν το 2014 όταν στοίχημά μου παιγμένο σε απόδοση 3.67 ξαφνικά η εταιρεία το όρισε να έχει απόδοση 2,95 (αποκλειστικά για εμένα, η αγορά είχε παραμείνει στο 3,67 για κάθε άλλο παίκτη!!!).

Εντωμεταξύ στην εξυπηρέτηση πελατών εδώ και εκατό χρόνια βολοδέρνει μια ζωή ένας αγενέστατος 'Paul' τον οποίο φαντάζεσαι μονίμως στην ίδια στάση και την ίδια πόζα, να βλέπει αγώνα, τρώγοντας πατατάκια και βρίζοντας πελάτες...μιλάμε για χάλια μαύρα...

Ύστερα από εφτά χρόνια λοιπόν έκανα το λάθος να ασχοληθώ μαζί τους και ακούστε τι μού έκαναν...
Έχω ήδη στείλει email στην Επιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων καθώς και στο Gaming Authority στην Μάλτα και σύντομα θα γίνει και καταγγελία για παραπλανητική διαφήμιση και εξαπάτηση πελάτη.
Το πιο σημαντικό όμως είναι να ενημερωθούν άπαντες για τις τακτικές αυτής της εταιρείας ώστε κανένας να μην ξανακάνει εγγραφή εκεί.

Επί τρία χρόνια λοιπόν η Betrebels μού έστελνε κάθε μήνα email προωθώντας το loyalty bonus.
Ούτε που είχα δώσει σημασία, μέχρι που προχθές αποφάσισα να τούς στείλω ένα email.

- Καλησπέρα. Μπορείτε παρακαλώ να επιβεβαιώσετε ότι δικαιούμαι το loyalty bonus;
- Λυπούμαστε πολύ αλλά δεν δικαιούστε το loyalty bonus;
- Aφού δεν το δικαιούμαι τότε γιατί εδώ και τρία χρόνια με βομβαρδίζετε με εξατομικευμένα προωθητικά emails που το διαφημίζουν; Επίσης μπορείτε να μού πείτε αν δικαιούμαι το welcome bonus;
- Τα emails τα λαμβάνουν όλοι όσοι έχουν επιλέξει να τα δέχονται καθώς είναι διαφημιστικού περιεχομένου. Ο λογαριασμός σας δυστυχώς δεν πληροί τις προϋποθέσεις ούτε για το welcome bonus.
- Πριν λίγο όμως μία κοπέλα μού είπε στο live chat ότι δικαιούμαι το welcome bonus, στη συνέχεια όμως μού πρότεινε να στείλω σε εσάς ώστε να βεβαιωθώ.
- Το welcome bonus το έχετε λάβει στο παρελθόν, για να μπορέσετε να αποκτήσετε το μηνιαίο loyalty bonus στα σπορ κάντε κατάθεση και στείλτε μας μήνυμα ώστε να το διεκδικήσετε (σχόλιο: εδώ η εταιρεία κάνει κωλοτούμπα, από εκεί που έλεγε ότι δεν δικαιούμαι το μηνιαίο loyalty bonus, ξαφνικά αποφασίζει ότι το δικαιούμαι).

Στη συνέχεια λοιπόν κάνω κατάθεση 150 ευρώ. Τοποθετώ ένα στοίχημα αξίας 150 ευρώ το οποίο χάνει. Και εκεί που περιμένω να βρω ένα 50% μπόνους στον λογαριασμό μου διαθέσιμο για στοιχηματισμό συνειδητοποιώ ότι το μπόνους είναι κλειδωμένο και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί!!!
Επικοινωνώ με την εταιρεία η οποία με ενημερώνει ότι προκειμένου το μπόνους να γίνει διαθέσιμο για στοιχηματισμό πρέπει προηγουμένως να κάνω τζίρο αξίας 800 ευρώ!!!!
Τους ενημερώνω ότι έχουν ξεκάθαρα παραβεί τους όρους της προσφοράς, ζητώ επιστροφή κατάθεσης, αρνούνται να μού επιστρέψουν τα χρήματά μου, και μετά ακολουθούν μπινελίκια...αποτέλεσμα, έχω ήδη στείλει email σε επιτροπές σε Ελλάδα και Μάλτα οπότε περιμένω να με καθοδηγήσουν ώστε να κάνω καταγγελία.

Πάμε όμως τώρα να δούμε τους όρους του μηνιαίου loyalty bonus τους οποίους μπορείτε να διαβάσετε και εδώ:

Η εταιρεία λέει το εξής:
''Η διαδικασία είναι απλή! Κάντε μία κατάθεση και στείλτε ένα email στο [email protected] με θέμα "loyalty bonus" και ένα μπόνους 50% στο ποσό της κατάθεσης σας έως και 100€ θα πιστωθεί στο λογαριασμό σας ως bonus money.

Προκειμένου να ζητήσετε ανάληψη θα πρέπει να στοιχηματίσετε τέσσερις (4) φορές (rollover) σε αποδόσεις μεγαλύτερες του 1.75 το ποσό της κατάθεσης συν το μπόνους. Για παράδειγμα εάν καταθέσετε 100€ και λάβετε μπόνους αλλά 50€ θα πρέπει να στοιχηματίσετε 600€ (είτε από τα πραγματικά λεφτά είτε από τα bonus money) προκειμένου να ζητήσετε ανάληψη
''

Εδώ λοιπόν η εταιρεία διευκρινίζει ότι τα bonus money είναι άμεσα διαθέσιμα για στοιχηματισμό και άμεσα διαθέσιμα για την εκπλήρωση του απαιτούμενο τζίρου (rollover), ωστόσο στην δική μου περίπτωση αρνούνται να διαθέσουν το μπόνους που δικαιούμαι για στοιχηματισμό!!!

Για να δούμε και τους όρους της προσφοράς πιο κάτω:

5. Σε περίπτωση ανάληψης πριν την εκπλήρωση της προϋπόθεσης τζίρου θα αφαιρεθεί το ποσό του μπόνους και τα κέρδη από τα στοιχήματα που παίχτηκαν με το ποσό του μπόνους από το λογαριασμό σου λόγω της συγκεκριμένης προσφοράς.

Εδώ η εταιρεία και πάλι διευκρινίζει ότι το loyalty bonus είναι άμεσα διαθέσιμο για στοιχηματισμό και άμεσα διαθέσιμο για την εκπλήρωση της προϋπόθεσης τζίρου, ωστόσο η εταιρεία αρνήθηκε να μού δώσει το μπόνους που δικαιούμαι!!!


Αυτοί οι τύποι προφανώς δεν θα έχουν τα άντερα να βγουν εδώ να με αντικρούσουν, ωστόσο είμαι πραγματικά περίεργος να δω τι θα μου πουν οι επιτροπές.
Προφανώς η Betrebels θα έχει κάποια νομική κάλυψη - διότι δεν μπορεί να είναι τόσο εξωπραγματικά βλαμμένοι- ωστόσο το πιο σημαντικό απ'όλα είναι οι παίκτες του στοιχήματος να έχουν πλήρη και σωστή ενημέρωση για το τι εταιρείες κυκλοφορούν εκεί έξω....

Ευχαριστώ για την δυνατότητα ενημέρωσης
Κωνσταντίνος Γ.
 
Δεν θα σταθώ στη συγκεκριμένη εταιρία γιατί δεν έχω παίξει ποτέ σε αυτή , αλλά παίρνοντας αφορμή από το θέμα που άνοιξες , θα σταθώ στα μπόνους των εταιριών.
Επίσης να ξεδιαλύνω προς αποφυγή παρεξηγήσεων οτι αυτό που θα πω αφορά το δικό μου σκεπτικό σχετικά με τα μπόνους και δεν ζητάω από κανένα να συμφωνήσει μαζί μου αλλά ούτε να μπλέξουμε σε ανούσιες αντιπαραθέσεις.Ενήλικες είμαστε, ο καθένας πορεύεται με το μυαλό και την όποια ευφυία διαθέτει.
Προσωπικά λοιπόν πιστεύω οτι τα μπόνους είναι για αυτούς που δεν έχουν πάρει ή δεν μπορούν να πάρουν στα σοβαρά το στοίχημα και φυσικά είναι για τους χαμένους.Όταν έχεις σύστημα που αποδεδειγμένα δουλεύει και γνωρίζεις πως να παίξεις , απλά δεν έχεις ανάγκη τα όποια μπόνους της κάθε εταιρίας.Παίζεις αποκλειστικά με δικά σου χρήματα στα ίσια.Οι εταιρίες από την άλλη δεν είναι κορόϊδα όταν δίνουν τα μπόνους.Το όλο σκεπτικό (κατ εμέ) είναι να σε "σπρώξουν" να παίζεις χωρίς μέτρο και ανεξέλεγκτα ,ώστε να τζογάρεις και τα δικά σου χρήματα για να τα χάσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται.Πως το καταφέρνουν αυτό δίνοντας μπόνους; Πολύ απλά αλλάζοντάς σου το mentality της αξίας των χρημάτων.Όταν παίρνει κάποιος κάτι "δωρεάν" , το λογικό είναι να μην το εκτιμάει όσο θα το εκτιμούσε εαν το πλήρωνε από την τσέπη του.Εαν παίξεις ένα μπόνους που σου έδωσε μια εταιρία , πολύ απλά δεν θα σε "πονέσει" .Το παίζεις απροβλημάτιστα, πολύ ποιο εύκολα , χωρίς να το σκεφτείς πολύ πολύ.Γιατί είναι δωρεάν φυσικά.Τζάπα.Και επειδή όλο αυτό δεν είναι παρά ένα παιχνίδι μυαλού , ο εγκέφαλος "μπερδεύεται" και θεωρεί και όλα τα υπόλοιπα χρήματα που έχουμε στο λογαριασμό μας ως "μπόνους".Αυτή η προσπάθεια εξομοίωσης , έχει ως σκοπό να εκτροχιάσει τον τρόπο παιξίματος του κάθε παίκτη.Ακόμα και του συνετού που παίζει πάντα με βάση κάποιο σύστημα ή τακτική.Ακόμα και το τζιράρισμα που ζητάνε στους όρους τους , είναι για να σε αναγκάσουν να παίζεις όσο πιο πολλές φορές γίνεται βγάζοντάς σε από τον όποιο προγραμματισμό έχεις κάνει στα παιξίματά σου.Όσοι κυνηγάνε τα μπόνους για μένα είναι κάτι σαν junkie που αναζητάνε τη δόση τους.Εθισμένοι και χαμένοι από χέρι.
 
Δεν θα σταθώ στη συγκεκριμένη εταιρία γιατί δεν έχω παίξει ποτέ σε αυτή , αλλά παίρνοντας αφορμή από το θέμα που άνοιξες , θα σταθώ στα μπόνους των εταιριών.
Επίσης να ξεδιαλύνω προς αποφυγή παρεξηγήσεων οτι αυτό που θα πω αφορά το δικό μου σκεπτικό σχετικά με τα μπόνους και δεν ζητάω από κανένα να συμφωνήσει μαζί μου αλλά ούτε να μπλέξουμε σε ανούσιες αντιπαραθέσεις.Ενήλικες είμαστε, ο καθένας πορεύεται με το μυαλό και την όποια ευφυία διαθέτει.
Προσωπικά λοιπόν πιστεύω οτι τα μπόνους είναι για αυτούς που δεν έχουν πάρει ή δεν μπορούν να πάρουν στα σοβαρά το στοίχημα και φυσικά είναι για τους χαμένους.Όταν έχεις σύστημα που αποδεδειγμένα δουλεύει και γνωρίζεις πως να παίξεις , απλά δεν έχεις ανάγκη τα όποια μπόνους της κάθε εταιρίας.Παίζεις αποκλειστικά με δικά σου χρήματα στα ίσια.Οι εταιρίες από την άλλη δεν είναι κορόϊδα όταν δίνουν τα μπόνους.Το όλο σκεπτικό (κατ εμέ) είναι να σε "σπρώξουν" να παίζεις χωρίς μέτρο και ανεξέλεγκτα ,ώστε να τζογάρεις και τα δικά σου χρήματα για να τα χάσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται.Πως το καταφέρνουν αυτό δίνοντας μπόνους; Πολύ απλά αλλάζοντάς σου το mentality της αξίας των χρημάτων.Όταν παίρνει κάποιος κάτι "δωρεάν" , το λογικό είναι να μην το εκτιμάει όσο θα το εκτιμούσε εαν το πλήρωνε από την τσέπη του.Εαν παίξεις ένα μπόνους που σου έδωσε μια εταιρία , πολύ απλά δεν θα σε "πονέσει" .Το παίζεις απροβλημάτιστα, πολύ ποιο εύκολα , χωρίς να το σκεφτείς πολύ πολύ.Γιατί είναι δωρεάν φυσικά.Τζάπα.Και επειδή όλο αυτό δεν είναι παρά ένα παιχνίδι μυαλού , ο εγκέφαλος "μπερδεύεται" και θεωρεί και όλα τα υπόλοιπα χρήματα που έχουμε στο λογαριασμό μας ως "μπόνους".Αυτή η προσπάθεια εξομοίωσης , έχει ως σκοπό να εκτροχιάσει τον τρόπο παιξίματος του κάθε παίκτη.Ακόμα και του συνετού που παίζει πάντα με βάση κάποιο σύστημα ή τακτική.Ακόμα και το τζιράρισμα που ζητάνε στους όρους τους , είναι για να σε αναγκάσουν να παίζεις όσο πιο πολλές φορές γίνεται βγάζοντάς σε από τον όποιο προγραμματισμό έχεις κάνει στα παιξίματά σου.Όσοι κυνηγάνε τα μπόνους για μένα είναι κάτι σαν junkie που αναζητάνε τη δόση τους.Εθισμένοι και χαμένοι από χέρι.



Αγαπητέ, μάς λες ότι 'δεν επιθυμείς να μπλέξεις σε ανούσιες αντιπαραθέσεις' ωστόσο το μήνυμα που έγραψες εκτός από εντελώς άσχετο με την συζήτηση που άνοιξα εδώ, περιέχει και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς απέναντι σε συγκεκριμένες κατηγορίες παικτών του στοιχήματος.
Δεν ξέρω την ηλικία και το μορφωτικό σου επίπεδο, ωστόσο σού συνιστώ από εδώ και στο εξής να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς του τύπου 'όσοι κυνηγάνε μπόνους είναι σαν τους εθισμένους junkies που κυνηγάνε την δόση τους'.

Από εκεί και πέρα, υπάρχουν δεκάδες τύποι παικτών στοιχήματος.
Κάποιοι προτιμούν να παίζουν φαβορί, άλλοι προτιμούν τις υψηλές αποδόσεις με value αξία, κάποιοι αρέσκονται στα over/under, κάποιοι παίζουν αποκλειστικά και μόνο live αγώνες, κάποιοι επιλέγουν αποκλειστικά και μόνο πεντακάθαρα πρωταθλήματα όπως το Αγγλικό που δεν κινδυνεύουν από κανένα στήσιμο, και επίσης υπάρχουν και κάποιοι που αρέσκονται να κυνηγούν προσφορές, μπόνους, πριμ κατάθεσης και λοιπά δώρα τα οποία μπορούν να εξασφαλίσουν σταθερά μηνιαία κέρδη (ο ανταγωνισμός των εταιρειών στην ελεύθερη αγορά λειτουργεί πάντα υπέρ του καταναλωτή/πελάτη).
Φυσικά η μία κατηγορία παίκτη δεν αναιρεί την άλλη, και γι'αυτό οι πιο έμπειροι παίκτες δεν προσκολλώνται απαραίτητα σε συγκεκριμένα συστήματα και τακτικές, αλλά συνδυάζουν μεθόδους και προσαρμόζονται ανάλογα με τα εκάστοτε δεδομένα.

Η ουσία είναι ότι κανένας παίκτης δεν παίζει για να χάσει, όλοι παίζουν για να κερδίσουν, και οι τρόποι που μπορούν να οδηήσουν στο κέρδος είναι πολλοί και διαφορετικοί.
Το θέμα μας ωστόσο εδώ δεν είναι ποιοι είναι οι winners και ποιοί οι losers...
Στα λόγια όλοι δηλώνουν 'νικητές' και 'κερδισμένοι', στην πραγματικότητα ωστόσο η πλειοψηφία των παικτών είναι χαμένοι.

Ο κοινός μας 'αντίπαλος' είναι οι bookmakers οι οποίοι έχουν το μεγάλο πλεονέκτημα της γκανιότας, και οι οποίοι συχνά κάνουν την ζωή του παίκτη δύσκολη, ειδικά εκείνου που γνωρίζει πως να κινείται και πώς να κερδίζει.

Παρά τις όποιες διαφωνίες που είχα κατά καιρούς με εταιρείες στοιχημάτων, οφείλω πάντως να αναγνωρίσω τον επαγγελματισμό και το fair play που συχνά επιδεικνύουν με την συμπεριφορά τους.

Απέναντι όμως σε κάτι σκουπίδια του χώρου, όπως η Beterebels, το μόνο που αρμόζει είναι η περιφρόνηση και η δυσφήμιση. Έχουμε την δύναμη να τούς στέλνουμε εκεί που πρέπει, και γι'αυτό λοιπόν θα ζητήσω από τα μέλη του infobeto να σχολιάσουν στο εν λόγω θέμα μονάχα εάν έχουν να πουν κάτι σχετικό με το θέμα μου. Εάν φερ'ειπείν έχω κάνει εγώ κάποιο λάθος στην ερμηνεία των όρων της εν λόγω προσφοράς, τότε με μεγάλη μου χαρά να ακούσω απόψεις και επιχειρήματα.
 
Αγαπητέ, μάς λες ότι 'δεν επιθυμείς να μπλέξεις σε ανούσιες αντιπαραθέσεις' ωστόσο το μήνυμα που έγραψες εκτός από εντελώς άσχετο με την συζήτηση που άνοιξα εδώ, περιέχει και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς απέναντι σε συγκεκριμένες κατηγορίες παικτών του στοιχήματος.
Δεν ξέρω την ηλικία και το μορφωτικό σου επίπεδο, ωστόσο σού συνιστώ από εδώ και στο εξής να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς του τύπου 'όσοι κυνηγάνε μπόνους είναι σαν τους εθισμένους junkies που κυνηγάνε την δόση τους'.

Από εκεί και πέρα, υπάρχουν δεκάδες τύποι παικτών στοιχήματος.
Κάποιοι προτιμούν να παίζουν φαβορί, άλλοι προτιμούν τις υψηλές αποδόσεις με value αξία, κάποιοι αρέσκονται στα over/under, κάποιοι παίζουν αποκλειστικά και μόνο live αγώνες, κάποιοι επιλέγουν αποκλειστικά και μόνο πεντακάθαρα πρωταθλήματα όπως το Αγγλικό που δεν κινδυνεύουν από κανένα στήσιμο, και επίσης υπάρχουν και κάποιοι που αρέσκονται να κυνηγούν προσφορές, μπόνους, πριμ κατάθεσης και λοιπά δώρα τα οποία μπορούν να εξασφαλίσουν σταθερά μηνιαία κέρδη (ο ανταγωνισμός των εταιρειών στην ελεύθερη αγορά λειτουργεί πάντα υπέρ του καταναλωτή/πελάτη).
Φυσικά η μία κατηγορία παίκτη δεν αναιρεί την άλλη, και γι'αυτό οι πιο έμπειροι παίκτες δεν προσκολλώνται απαραίτητα σε συγκεκριμένα συστήματα και τακτικές, αλλά συνδυάζουν μεθόδους και προσαρμόζονται ανάλογα με τα εκάστοτε δεδομένα.

Η ουσία είναι ότι κανένας παίκτης δεν παίζει για να χάσει, όλοι παίζουν για να κερδίσουν, και οι τρόποι που μπορούν να οδηήσουν στο κέρδος είναι πολλοί και διαφορετικοί.
Το θέμα μας ωστόσο εδώ δεν είναι ποιοι είναι οι winners και ποιοί οι losers...
Στα λόγια όλοι δηλώνουν 'νικητές' και 'κερδισμένοι', στην πραγματικότητα ωστόσο η πλειοψηφία των παικτών είναι χαμένοι.

Ο κοινός μας 'αντίπαλος' είναι οι bookmakers οι οποίοι έχουν το μεγάλο πλεονέκτημα της γκανιότας, και οι οποίοι συχνά κάνουν την ζωή του παίκτη δύσκολη, ειδικά εκείνου που γνωρίζει πως να κινείται και πώς να κερδίζει.

Παρά τις όποιες διαφωνίες που είχα κατά καιρούς με εταιρείες στοιχημάτων, οφείλω πάντως να αναγνωρίσω τον επαγγελματισμό και το fair play που συχνά επιδεικνύουν με την συμπεριφορά τους.

Απέναντι όμως σε κάτι σκουπίδια του χώρου, όπως η Beterebels, το μόνο που αρμόζει είναι η περιφρόνηση και η δυσφήμιση. Έχουμε την δύναμη να τούς στέλνουμε εκεί που πρέπει, και γι'αυτό λοιπόν θα ζητήσω από τα μέλη του infobeto να σχολιάσουν στο εν λόγω θέμα μονάχα εάν έχουν να πουν κάτι σχετικό με το θέμα μου. Εάν φερ'ειπείν έχω κάνει εγώ κάποιο λάθος στην ερμηνεία των όρων της εν λόγω προσφοράς, τότε με μεγάλη μου χαρά να ακούσω απόψεις και επιχειρήματα.

Μια ερωτηση σχετικα με την ολη επαφη σου με την εταιρια - ή και με αλλες - που τυχον εχει καποιος αλλος ακουσει/ζησει. Τελικα, οταν καποια στιγμη ζητισες αναληψη, τα χρηματα μπηκαν στον λογαριασμο σου; ρωταω για να δουμε, μεχρι που θα μπορουσε να φτασει μια εταιρια! δηλαδη ακομα και στο να φαει χρηματα απο παικτη;
 
Αγαπητέ, μάς λες ότι 'δεν επιθυμείς να μπλέξεις σε ανούσιες αντιπαραθέσεις' ωστόσο το μήνυμα που έγραψες εκτός από εντελώς άσχετο με την συζήτηση που άνοιξα εδώ, περιέχει και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς απέναντι σε συγκεκριμένες κατηγορίες παικτών του στοιχήματος.
Δεν ξέρω την ηλικία και το μορφωτικό σου επίπεδο, ωστόσο σού συνιστώ από εδώ και στο εξής να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς του τύπου 'όσοι κυνηγάνε μπόνους είναι σαν τους εθισμένους junkies που κυνηγάνε την δόση τους'.

Από εκεί και πέρα, υπάρχουν δεκάδες τύποι παικτών στοιχήματος.
Κάποιοι προτιμούν να παίζουν φαβορί, άλλοι προτιμούν τις υψηλές αποδόσεις με value αξία, κάποιοι αρέσκονται στα over/under, κάποιοι παίζουν αποκλειστικά και μόνο live αγώνες, κάποιοι επιλέγουν αποκλειστικά και μόνο πεντακάθαρα πρωταθλήματα όπως το Αγγλικό που δεν κινδυνεύουν από κανένα στήσιμο, και επίσης υπάρχουν και κάποιοι που αρέσκονται να κυνηγούν προσφορές, μπόνους, πριμ κατάθεσης και λοιπά δώρα τα οποία μπορούν να εξασφαλίσουν σταθερά μηνιαία κέρδη (ο ανταγωνισμός των εταιρειών στην ελεύθερη αγορά λειτουργεί πάντα υπέρ του καταναλωτή/πελάτη).
Φυσικά η μία κατηγορία παίκτη δεν αναιρεί την άλλη, και γι'αυτό οι πιο έμπειροι παίκτες δεν προσκολλώνται απαραίτητα σε συγκεκριμένα συστήματα και τακτικές, αλλά συνδυάζουν μεθόδους και προσαρμόζονται ανάλογα με τα εκάστοτε δεδομένα.

Η ουσία είναι ότι κανένας παίκτης δεν παίζει για να χάσει, όλοι παίζουν για να κερδίσουν, και οι τρόποι που μπορούν να οδηήσουν στο κέρδος είναι πολλοί και διαφορετικοί.
Το θέμα μας ωστόσο εδώ δεν είναι ποιοι είναι οι winners και ποιοί οι losers...
Στα λόγια όλοι δηλώνουν 'νικητές' και 'κερδισμένοι', στην πραγματικότητα ωστόσο η πλειοψηφία των παικτών είναι χαμένοι.

Ο κοινός μας 'αντίπαλος' είναι οι bookmakers οι οποίοι έχουν το μεγάλο πλεονέκτημα της γκανιότας, και οι οποίοι συχνά κάνουν την ζωή του παίκτη δύσκολη, ειδικά εκείνου που γνωρίζει πως να κινείται και πώς να κερδίζει.

Παρά τις όποιες διαφωνίες που είχα κατά καιρούς με εταιρείες στοιχημάτων, οφείλω πάντως να αναγνωρίσω τον επαγγελματισμό και το fair play που συχνά επιδεικνύουν με την συμπεριφορά τους.

Απέναντι όμως σε κάτι σκουπίδια του χώρου, όπως η Beterebels, το μόνο που αρμόζει είναι η περιφρόνηση και η δυσφήμιση. Έχουμε την δύναμη να τούς στέλνουμε εκεί που πρέπει, και γι'αυτό λοιπόν θα ζητήσω από τα μέλη του infobeto να σχολιάσουν στο εν λόγω θέμα μονάχα εάν έχουν να πουν κάτι σχετικό με το θέμα μου. Εάν φερ'ειπείν έχω κάνει εγώ κάποιο λάθος στην ερμηνεία των όρων της εν λόγω προσφοράς, τότε με μεγάλη μου χαρά να ακούσω απόψεις και επιχειρήματα.
Καταρχάς το τι μου συνιστάς εσύ με αφήνει αδιάφορο.Κατά 2ον το να επισημαίνω οτι κάποιος που κυνηγάει τα μπόνους των εταιριών είναι στην ουσία εθισμένος δεν είναι καθόλου προσβλητικό αλλά μια θλιβερή διαπίστωση.Προσέχω τι γράφω και πως το γράφω οπότε άκυρος ο σχολιασμός σου.
3ον σχολίασα το θέμα των μπόνους οπότε το να λες το πόστ μου εντελώς άσχετο με το θέμα που άνοιξεις και που κύριο θέμα του είναι τα μπόνους των εταιριών , καθιστά το δικό σου σχολιασμό εντελώς άκυρο.
Και 4ον , μου αρκεί που έχεις γνώση για το εαν το ταμείο σου είναι θετικό ή αρνητικό όπως και εγώ αντίστοιχα που γνωρίζω το εαν έχω θετικό ή αρνητικό ταμείο.
 
Εγώ θα πεταχτώ και θα πω πως είμαστε ένα βήμα απο το να ξεφύγει η κουβέντα από το αρχικό ποστ.....
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon
Μια ερωτηση σχετικα με την ολη επαφη σου με την εταιρια - ή και με αλλες - που τυχον εχει καποιος αλλος ακουσει/ζησει. Τελικα, οταν καποια στιγμη ζητισες αναληψη, τα χρηματα μπηκαν στον λογαριασμο σου; ρωταω για να δουμε, μεχρι που θα μπορουσε να φτασει μια εταιρια! δηλαδη ακομα και στο να φαει χρηματα απο παικτη;

Φίλε, δεν έχω εμπειρία ανάληψης από την συγκεκρικένη εταιρεία. Όλα αυτά τα χρόνια έχω παίξει μονάχα δύο στοιχήματα σε αυτούς, τα οποία είχαν εξίσου επεισοδιακή κατάληξη...στο ένα μού άλλαξαν εκ των υστέρων την απόδοση (!!!), ενώ στο άλλο προχθές παραβίασαν τους όρους της προσφοράς τους...
 
Καταρχάς το τι μου συνιστάς εσύ με αφήνει αδιάφορο.Κατά 2ον το να επισημαίνω οτι κάποιος που κυνηγάει τα μπόνους των εταιριών είναι στην ουσία εθισμένος δεν είναι καθόλου προσβλητικό αλλά μια θλιβερή διαπίστωση.Προσέχω τι γράφω και πως το γράφω οπότε άκυρος ο σχολιασμός σου.
3ον σχολίασα το θέμα των μπόνους οπότε το να λες το πόστ μου εντελώς άσχετο με το θέμα που άνοιξεις και που κύριο θέμα του είναι τα μπόνους των εταιριών , καθιστά το δικό σου σχολιασμό εντελώς άκυρο.
Και 4ον , μου αρκεί που έχεις γνώση για το εαν το ταμείο σου είναι θετικό ή αρνητικό όπως και εγώ αντίστοιχα που γνωρίζω το εαν έχω θετικό ή αρνητικό ταμείο.

Αυτά που λες είναι εκτός τόπου και δεν βγάζουν νόημα….

‘Εθισμένος’ είναι ο άνθρωπος που έχει χάσει χρήματα στον τζόγο (στοίχημα, καζίνο, πόκερ κτλ.) και παρά τις απώλειές του αδυνατεί να σταματήσει να ποντάρει και να τζογάρει…το νο 1 χαρακτηριστικό του εθισμένου τζογαδόρου είναι πως μετά από μία χασούρα ψάχνει αμέσως τρόπο να ‘ρεφάρει’…φαύλος κύκλος που οδηγεί στην καταστροφή…πρόκειται για πολύ σοβαρή αρρώστια που έχει καταστρέψει εκατομμύρια ανθρώπους και τις οικογένειές τους ανά τον κόσμο…οι άνθρωποι αυτοί χρειάζονται επειγόντως βοήθεια και οποιοσδήποτε έρχεται σε επαφή με ένα τέτοιο άτομο οφείλει (κατά την γνώμη μου) να ενημερώνει τον ίδιο αλλά και την οικογένειά του με τρόπο διακριτικό…

Όσον αφορά το Στοίχημα, οι παίκτες που κυνηγάνε προσφορές και μπόνους φαίνεται να ανήκουν γενικώς σε δύο κατηγορίες: 1) οι συντηρητικοί παίκτες που δεν θέλουν να ποντάρουν τα δικά τους χρήματα (διότι πιστεύουν ότι μάλλον θα τα χάσουν -και δεν έχουν άδικο σε αυτό), και 2) τυχόν κερδοσκόποι που εκμεταλλεύονται τις δεκάδες προσφορές των δεκάδων εταιριών εξασφαλίζοντας εκατοντάδες ευρώ τον μήνα χωρίς σχεδόν κανένα ρίσκο.

Η προσέγγιση των εταιριών στοιχημάτων όσον αφορά τα μπόνους είναι διφορούμενη: από τη μία χρησιμοποιούν αυτές τις προσφορές ως δελεαστικά ‘τυράκια’ που θα προσελκύσουν τον παίκτη και θα τον ωθήσουν να αρχίζει να ποντάρει (και συνήθως να χάνει) τα δικά του χρήματα, από την άλλη όμως οι εταιρείες αυτές δεν αρέσκονται σε παίκτες που κάνουν κατάχρηση των προσφορών ή παίζουν αποκλειστικά μόνο με αυτές.

Όλα αυτά που γράφω είναι στοιχειώδη και αυτονόητα, ωστόσο θα το ξαναπώ πως δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα που άνοιξα εδώ, όπως ορθά επισημαίνει και ο PANATHA…αν υπάρχει κάποιο σχόλιο επί του θέματος να το ακούσουμε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: GATHS και MrChow
Αγαπητέ, μάς λες ότι 'δεν επιθυμείς να μπλέξεις σε ανούσιες αντιπαραθέσεις' ωστόσο το μήνυμα που έγραψες εκτός από εντελώς άσχετο με την συζήτηση που άνοιξα εδώ, περιέχει και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς απέναντι σε συγκεκριμένες κατηγορίες παικτών του στοιχήματος.
Δεν ξέρω την ηλικία και το μορφωτικό σου επίπεδο, ωστόσο σού συνιστώ από εδώ και στο εξής να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς του τύπου 'όσοι κυνηγάνε μπόνους είναι σαν τους εθισμένους junkies που κυνηγάνε την δόση τους'.

Από εκεί και πέρα, υπάρχουν δεκάδες τύποι παικτών στοιχήματος.
Κάποιοι προτιμούν να παίζουν φαβορί, άλλοι προτιμούν τις υψηλές αποδόσεις με value αξία, κάποιοι αρέσκονται στα over/under, κάποιοι παίζουν αποκλειστικά και μόνο live αγώνες, κάποιοι επιλέγουν αποκλειστικά και μόνο πεντακάθαρα πρωταθλήματα όπως το Αγγλικό που δεν κινδυνεύουν από κανένα στήσιμο, και επίσης υπάρχουν και κάποιοι που αρέσκονται να κυνηγούν προσφορές, μπόνους, πριμ κατάθεσης και λοιπά δώρα τα οποία μπορούν να εξασφαλίσουν σταθερά μηνιαία κέρδη (ο ανταγωνισμός των εταιρειών στην ελεύθερη αγορά λειτουργεί πάντα υπέρ του καταναλωτή/πελάτη).
Φυσικά η μία κατηγορία παίκτη δεν αναιρεί την άλλη, και γι'αυτό οι πιο έμπειροι παίκτες δεν προσκολλώνται απαραίτητα σε συγκεκριμένα συστήματα και τακτικές, αλλά συνδυάζουν μεθόδους και προσαρμόζονται ανάλογα με τα εκάστοτε δεδομένα.

Η ουσία είναι ότι κανένας παίκτης δεν παίζει για να χάσει, όλοι παίζουν για να κερδίσουν, και οι τρόποι που μπορούν να οδηήσουν στο κέρδος είναι πολλοί και διαφορετικοί.
Το θέμα μας ωστόσο εδώ δεν είναι ποιοι είναι οι winners και ποιοί οι losers...
Στα λόγια όλοι δηλώνουν 'νικητές' και 'κερδισμένοι', στην πραγματικότητα ωστόσο η πλειοψηφία των παικτών είναι χαμένοι.

Ο κοινός μας 'αντίπαλος' είναι οι bookmakers οι οποίοι έχουν το μεγάλο πλεονέκτημα της γκανιότας, και οι οποίοι συχνά κάνουν την ζωή του παίκτη δύσκολη, ειδικά εκείνου που γνωρίζει πως να κινείται και πώς να κερδίζει.

Παρά τις όποιες διαφωνίες που είχα κατά καιρούς με εταιρείες στοιχημάτων, οφείλω πάντως να αναγνωρίσω τον επαγγελματισμό και το fair play που συχνά επιδεικνύουν με την συμπεριφορά τους.

Απέναντι όμως σε κάτι σκουπίδια του χώρου, όπως η Beterebels, το μόνο που αρμόζει είναι η περιφρόνηση και η δυσφήμιση. Έχουμε την δύναμη να τούς στέλνουμε εκεί που πρέπει, και γι'αυτό λοιπόν θα ζητήσω από τα μέλη του infobeto να σχολιάσουν στο εν λόγω θέμα μονάχα εάν έχουν να πουν κάτι σχετικό με το θέμα μου. Εάν φερ'ειπείν έχω κάνει εγώ κάποιο λάθος στην ερμηνεία των όρων της εν λόγω προσφοράς, τότε με μεγάλη μου χαρά να ακούσω απόψεις και επιχειρήματα.
Θα μπορούσα να στο αναλύσω περαιτέρω, αλλά επειδή είμαι πολύ κουρασμένος κ δεν έχω χρόνο, θα σου πω ότι έχεις μαύρα μεσάνυχτα από στοίχημα.
*Bonus scalping δούλευε πριν 15 χρόνια, τώρα απλά γελάμε.
*"Προτιμώ φαβορί". Ποτέ γυρίσαμε στο 1998 ;;; Δεν υπάρχει προτιμώ φαβορί, προτιμώ αουτσάιντερ κ φούτσες μπλε. Υπάρχει παίζω σημεία που έχουν αξία είτε αυτά είναι φαβορί είτε αουτσαιντερ.
*Αυτοί που αρέσκονται στα αντερ/ οβερ ("Φιλαράκι, έχεις κανά οβερακι να ρίξουμε ;;") είναι οι πιο ραντομαδες από όλους. Δεν υπάρχει επαγγελματίας / σοβαρός παίκτης που να ασχολείται με τα αντερ/ οβερ -πλην κάποιον εξαιρέσεων που δεν είναι της παρούσης.
*Όσον αφορά αυτούς που γουστάρουν να ποντάρουν στο πεντακάθαρο αγγλικό πρωτάθλημα, μπορούν πολύ απλά να πάνε από μόνοι τους Τρίπολη, να εισέλθουν στο κτίριο και να κάνουν παρέα με τον Λιγνάδη. Όχι τίποτα άλλο, μη κουράζονται κιόλας. Εν έτει 2021 και ακόμα υπάρχει κόσμος που πιστεύει πως θα βγάλει λεφτά από Αγγλία, Γερμανία, Ισπανία κτλ (μη μου πείτε για τον Καστέλ, τα αποτελέσματα του μέχρι στιγμής είναι εξαιρετικά, αλλά το δείγμα του είναι απειροελάχιστο - χρειάζεται 2-3 χιλιάδες μπετ και πάνω για να βγει ασφαλές συμπέρασμα. Και πάλι αυτός είναι ένας στους άπειρους, ενδεχομένως αποτελεί την εξαίρεση στον κανόνα) . Εδώ έχουν χάσει το μέτρημα οι ειδικοί (που όντως έχουν φοβερές γνώσεις στα περί αγγλικών διοργανώσεων) της ΜΜ από τις 15 σερί χρονιές στο κόκκινο.

Εν κατακλείδι : Μπορεί ο Ταραντούλας νά μη το έθεσε politically correct , αλλά δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί του.
 
  • Like
Αντιδράσεις: kerkireos
Θα μπορούσα να στο αναλύσω περαιτέρω, αλλά επειδή είμαι πολύ κουρασμένος κ δεν έχω χρόνο, θα σου πω ότι έχεις μαύρα μεσάνυχτα από στοίχημα.
*Bonus scalping δούλευε πριν 15 χρόνια, τώρα απλά γελάμε.
*"Προτιμώ φαβορί". Ποτέ γυρίσαμε στο 1998 ;;; Δεν υπάρχει προτιμώ φαβορί, προτιμώ αουτσάιντερ κ φούτσες μπλε. Υπάρχει παίζω σημεία που έχουν αξία είτε αυτά είναι φαβορί είτε αουτσαιντερ.
*Αυτοί που αρέσκονται στα αντερ/ οβερ ("Φιλαράκι, έχεις κανά οβερακι να ρίξουμε ;;") είναι οι πιο ραντομαδες από όλους. Δεν υπάρχει επαγγελματίας / σοβαρός παίκτης που να ασχολείται με τα αντερ/ οβερ -πλην κάποιον εξαιρέσεων που δεν είναι της παρούσης.
*Όσον αφορά αυτούς που γουστάρουν να ποντάρουν στο πεντακάθαρο αγγλικό πρωτάθλημα, μπορούν πολύ απλά να πάνε από μόνοι τους Τρίπολη, να εισέλθουν στο κτίριο και να κάνουν παρέα με τον Λιγνάδη. Όχι τίποτα άλλο, μη κουράζονται κιόλας. Εν έτει 2021 και ακόμα υπάρχει κόσμος που πιστεύει πως θα βγάλει λεφτά από Αγγλία, Γερμανία, Ισπανία κτλ (μη μου πείτε για τον Καστέλ, τα αποτελέσματα του μέχρι στιγμής είναι εξαιρετικά, αλλά το δείγμα του είναι απειροελάχιστο - χρειάζεται 2-3 χιλιάδες μπετ και πάνω για να βγει ασφαλές συμπέρασμα. Και πάλι αυτός είναι ένας στους άπειρους, ενδεχομένως αποτελεί την εξαίρεση στον κανόνα) . Εδώ έχουν χάσει το μέτρημα οι ειδικοί (που όντως έχουν φοβερές γνώσεις στα περί αγγλικών διοργανώσεων) της ΜΜ από τις 15 σερί χρονιές στο κόκκινο.

Εν κατακλείδι : Μπορεί ο Ταραντούλας νά μη το έθεσε politically correct , αλλά δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί του.


Μας την πέσανε οι 'ειδικοί'...
Παιδιά ούτε να γελάσω δεν μπορώ με αυτά που γράφετε...
Ουδέποτε έχω παίξει 'φαβορί' ή 'over/under'....ενδεικτικά ανέφερα μία σειρά από πιθανούς τρόπους παιξίματος, αλλά είστε τόσο μυρωδιάδες (ή προκατειλημμένοι) που δεν έχετε καταλάβει για τί πράγμα μιλάμε εδώ....
Για το θέμα που άνοιξα και την εξόφθαλμη παραβίαση όρων της προσφοράς της εν λόγω εταιρείας δεν έχει πει κανείς τίποτα....δεν πειράζει, εδώ θα είμαστε, και θα σάς ενημερώνω για την πορεία των αναφορών που έχω κάνει...το κακό νέο είναι ότι αυτές οι υποθέσεις αργούν πολύ....
 
Εγώ δεν παρακαλώ την Betrebels για να πάρω loyalty bonus. Φιλάκια
 
  • Like
Αντιδράσεις: kerkireos
Εγώ δεν παρακαλώ την Betrebels για να πάρω loyalty bonus. Φιλάκια


Αυτοί με παρακαλάγανε επί τρία χρόνια....ξεστραβώσου και διάβασε το αρχικό μου εμαιλ (εάν μπορείς να διαβάσεις Ελληνικά)....είναι τόσο απεγνωσμένοι από τις αναδουλειές που έχουν και την σχεδόν ανύπαρκτη πελατεία που σε βομβαρδίζουν με προσφορές οι οποίες είναι μούφα...
Παιδάκια, μήπως έχετε καμιά σχέση με εκείνον τον Paul; Αν δεν έχετε, τότε τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία...εάν έχετε όμως σχέση μαζί του καθήστε εδώ να σάς γλεντήσω και εσάς....
 
Παρεμπιπτόντως, σε ευχαριστώ Betladen που ξεκαθάρισες το πρόβλημα με τον παλιό μου λογαριασμό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden
Απέφυγα πολλές τέτοιες συζητήσεις στο παρελθόν!!!αλλωστε ήταν προς το συμφέρον μου αυτές οι απόψεις!!! μακάρι ο Κόσμος να τα βλέπει όπως ο tarantules η ο gracekelly και ευτυχώς πολλοί αλλοι. Πολύ απλα κάποιοι έχουν βρει τον τρόπο να κερδίζουν και γράφουν σχετικά για τα bonus ότι αυτοί που τα κοινηγουν μοιάζουν με πρεζακια του στοιχήματος(κάπως έτσι). Δυστυχώς υπάρχουν και κάποιοι που ψάχνουν τον τρόπο να κερδίσουν και τα bonus σίγουρα τους δίνουν μεγαλύτερο κεφάλαιο για τις δοκιμές τους ή για ότι έχουν τέλος πάντων στο μυαλο τους άσχετα αν θα βρουν τον τρόπο να κερδίσουν μακροπρόθεσμα απο το στοίχημα.
Είμαι σίγουρος οτι θα συμφωνήσουμε ότι η ενασχόληση με τα bonus των εταιρών, full bet (μας αφήσαν πολύ πριν το επίσημο πάντρεμα οπαπ stoiximan), free bet, reload bonus. δεν είναι μόνο για τους χαμένους στο στοίχημα, είναι και για τους κερδισμένους με τον ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τρόπο, ΑΝ δεν ήταν δεν θα υπήρχαν οι οροι bonus hunter κλπ!!! οι εταιρίες ενοχλούνται απο το κέρδος, αν χάνεις δεν ενοχλούνται και ο χαμένος και ο κερδισμένος μπορούν να έχουν παίξει όλα τα bonus, ο κερδισμένος θα χαρακτηριστεί bonus hunter! και θα εχει συνέπειες.
Αν δεν συμφωνούμε δεν πειράζει ακόμα καλυτέρα ;)
Στην Ελλάδα! ναι! και στην Ελλάδα υπάρχουν Κυρίες που βγάζουν χρήματα από το στοίχημα Χωρίς να ξέρουν ποσο κρατεί ενας αγωνας ποδόσφαιρου. Σίγουρα εχουν μαύρα μεσάνυχτα αλλά βγάζουν χρήματα! Αν χαρακτηριστούν bonus Hunter δεν θα μπορούν να βγάζουν χρήματα και οι Λογαριασμοί θα είναι ελεύθεροι και λειτουργικοί σε μεγάλο βαθμο ;). Αν δεν δωσεις δεν θα παρεις.
Οσοι κατάλαβαν, θα κατάλαβαν και ότι δεν θα απαντήσω διότι δεν μπορώ και δεν πρέπει να ειμαι πιο συγκεκριμένος!
Φέτος πρώτα ο θεος την Τρίτη μερα του euro για πρώτη φορα φεύγω για διακοπες σε μεγάλο event! στα αρχ@δια μου τα bonus και οι προσφορές μου έδωσαν ενα μεγάλο στοιχηματικο κεφάλαιο και κατά λάθος έμαθα και λίγο να παίζω πριν 1 ετος περίπου και τα εχω βοηθητικά. Τα προηγούμενα χρονια έλεγα στη σύζυγο οτι θα γυρίσουμε ταδε τοθ μηνός γιατι αρχίζει το τάδε γρανδ σλαμ.

Οσο αφορα το κυρίως θέμα φιλε πρέπει να πιεσεις και την ΕΕΕΠ ναι το ξερω τι θα πείτε... το θέμα αφορά παραπλανητική διαφήμιση και υπεύθυνη διαφήμισης για ολες τις στοιχηματικες και ΜΟΝΟ για την διαφήμιση ακόμα, είναι η ΕΕΕΠ.

Καλησπέρα ......

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

Λυπούμαστε πολύ αλλά αυτόν το μήνα δεν δικαιούστε το Loyalty bonus.

Για τα loyalty bonus, το υπόλοιπο πρέπει να είναι μηδέν και οι καθαρές καταθέσεις να είναι τα αντίστοιχα ποσά της διεκδικήσεις μπόνους.

Εάν στο μέλλον καταθέτετε και στοιχηματίζετε συχνά στην Betrebels, το μπόνους αυτό θα είναι ξανά διαθέσιμο για εσάς.

Με εκτίμηση
Ιωάννης
Betrebels Team

ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΑΤΘΕΣΕΙΣ, ΙΣΟΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΜΕΙΟΝ ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ! ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΒΟΝUS!!!
πιο παραπλανητικά παθαίνεις!!! ΕΕΕΕΕ ΕΕΕΠ Βλέπεις;
Οχι! Όταν ήταν να κλείσετε τα τεχνικά παιχνίδια και τα τυχερά reel magic για να τα πάρει μετα από χρονια ο Οπαπ έβλεπες! εεε;;;

Συγγνωμη για την μεγαλη και κουραστικη για πολλους λογους τοποθετηση.


ΥΓ. Είμαι ψεύτης! σιγουρά θα παίξω κανενα bonus από την ξαπλώστρα αρκεί να μην με δει η γυναικά :p:p:p
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon και theo_kromm_pro
Εγώ έχω μία άλλη απορία.

Ανοίγεις έναν λογαριασμό σε μία εταιρεία, ως αρχάριος. Λογικά παίρνεις το μπόνους εγγραφής και επειδή είσαι ψιλοάσχετος, χάνεις το κεφάλαιο και το μπόνους. Ξαναβάζεις χρήματα με το ίδιο αποτέλεσμα. Που και που, πέφτει κανένα καινούριο μπόνους κατάθεσης ή κανένα freebet, τα οποία φυσικά τα χάνεις. Κάποια στιγμή μπορεί να καταλάβεις πως παίζεται το παιγνίδι, οπότε αρχίζεις να παίρνεις πίσω ένα μέρος από τα χαμένα. Στην συνέχεια, καλύπτεις όλη τη χασούρα και βγάζεις τα πρώτα καθαρά κέρδη. Τελικά, μετά από κάποιο καιρό και όταν ο λογαριασμός βγάλει κάποια καλά χρήματα, έρχεται το limit από την εταιρεία (ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ, κατά την άποψη μου).

Εκεί βρίσκεσαι σε ένα σταυροδρόμι, όπου πρέπει να αποφασίσεις αν θα το παρατήσεις ή αν θα ανοίξεις λογαριασμό σε άλλο όνομα. Τελικά αποφασίζεις να κάνεις το δεύτερο (το οποίο είναι παράνομο αλλά ο ηθικός αυτουργός την παρανομίας είναι φυσικά -οι κακιές συνήθειες δεν κόβονται- η στοιχηματική).

Τι κάνεις σε αυτή τη περίπτωση;
Παίρνεις το μπόνους εγγραφής ή όχι;
Παίρνεις τα loyalty μπόνους ή όχι;
 
Εγώ έχω μία άλλη απορία.

Ανοίγεις έναν λογαριασμό σε μία εταιρεία, ως αρχάριος. Λογικά παίρνεις το μπόνους εγγραφής και επειδή είσαι ψιλοάσχετος, χάνεις το κεφάλαιο και το μπόνους. Ξαναβάζεις χρήματα με το ίδιο αποτέλεσμα. Που και που, πέφτει κανένα καινούριο μπόνους κατάθεσης ή κανένα freebet, τα οποία φυσικά τα χάνεις. Κάποια στιγμή μπορεί να καταλάβεις πως παίζεται το παιγνίδι, οπότε αρχίζεις να παίρνεις πίσω ένα μέρος από τα χαμένα. Στην συνέχεια, καλύπτεις όλη τη χασούρα και βγάζεις τα πρώτα καθαρά κέρδη. Τελικά, μετά από κάποιο καιρό και όταν ο λογαριασμός βγάλει κάποια καλά χρήματα, έρχεται το limit από την εταιρεία (ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ, κατά την άποψη μου).

Εκεί βρίσκεσαι σε ένα σταυροδρόμι, όπου πρέπει να αποφασίσεις αν θα το παρατήσεις ή αν θα ανοίξεις λογαριασμό σε άλλο όνομα. Τελικά αποφασίζεις να κάνεις το δεύτερο (το οποίο είναι παράνομο αλλά ο ηθικός αυτουργός την παρανομίας είναι φυσικά -οι κακιές συνήθειες δεν κόβονται- η στοιχηματική).

Τι κάνεις σε αυτή τη περίπτωση;
Παίρνεις το μπόνους εγγραφής ή όχι;
Παίρνεις τα loyalty μπόνους ή όχι;
Ξεκάθαρα Ναι!
Ο λογαριασμος δεν γλιτώνει με τίποτα όταν θα έρθει η ωρα του.
Το ξέρεις!
Γιατι το προβλημα ειναι το bonus;
Εδώ μέσα υπάρχουν πολλοί που λένε οτι έχουν limit με ζημια! ακούγεται παράξενο αλλα δεν ειναι καθόλου, η εταιρεία εχει αντιληφθεί απο το betting pαttern oti o παίχτης δεν θα χάσει ποτέ! γιατί κερδίζει αλλου...

λογαριασμος τρώει αποκλεισμο απο τις προσφορες με κερδη 640 ευρω μονο, χτυπαω τα corner τρωω limit να δεις εκατσε bet κοντα σε corner χτυπαω τα under goal (δεν υπαρχει περιπτωση να ξερω οτι μπηκε γκολ και να παιξω...καθαρη αγορα) μεγαλυτερο limit.
o λογαριασμος σε 6 μηνες μη λειτουργικος ο Λογαριασμος του γειτονα (κοιμαμαι στο σπιτι του :) ) σε 2,5 χρονια μη λειτουργικος κερδη σχεδον τα ιδια! ουτε corner ουτε under, με σημειο μονο στις προωθητικες!
Κοινο χαρακτηριστικο το ιδιο περιπου κερδος!
 
Οσο αφορα το κυρίως θέμα φιλε πρέπει να πιεσεις και την ΕΕΕΠ ναι το ξερω τι θα πείτε... το θέμα αφορά παραπλανητική διαφήμιση και υπεύθυνη διαφήμισης για ολες τις στοιχηματικες και ΜΟΝΟ για την διαφήμιση ακόμα, είναι η ΕΕΕΠ.

Δεν είναι τόσο θέμα πίεσης, όσο θέμα κωλυσιεργίας.
Η Επιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων υπάγεται στο Υπουργείο Οικονομικών,
και ως γνωστόν οι ρυθμοί εργασιών στο αθάνατο Ελληνικό Δημόσιο είναι αργοί...
Η τωρινή υπεύθυνη καταγγελιών έμαθα ότι λέγεται Μ. Καμπίτση, στο γραφείο της δύσκολο να την βρεις, και γι'αυτό τής έστειλα email...

Παρεμπιπτόντως, όποιος θέλει να καταγγείλει κάποια εταιρεία στοιχημάτων/καζίνο κτλ. ξεκινάει είτε καλώντας στο 211-1075224, είτε στέλνοντας email στο [email protected] ή στο [email protected].

Όσον αφορά ειδικά την Betrebels, επιβάλλεται επιπλέον η επικοινωνία με το Malta Gaming Authority στο [email protected] (+356 2546 9000), δυστυχώς όμως και εκεί οι ρυθμοί είναι αργοί και η απάντησή τους μπορεί να έρθει μετά από αρκετές εβδομάδες.



Καλησπέρα ......

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

Λυπούμαστε πολύ αλλά αυτόν το μήνα δεν δικαιούστε το Loyalty bonus.

Για τα loyalty bonus, το υπόλοιπο πρέπει να είναι μηδέν και οι καθαρές καταθέσεις να είναι τα αντίστοιχα ποσά της διεκδικήσεις μπόνους.

Εάν στο μέλλον καταθέτετε και στοιχηματίζετε συχνά στην Betrebels, το μπόνους αυτό θα είναι ξανά διαθέσιμο για εσάς.

Με εκτίμηση
Ιωάννης
Betrebels Team

ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΑΤΘΕΣΕΙΣ, ΙΣΟΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΜΕΙΟΝ ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ! ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΒΟΝUS!!!
πιο παραπλανητικά παθαίνεις!!! ΕΕΕΕΕ ΕΕΕΠ Βλέπεις;
Οχι! Όταν ήταν να κλείσετε τα τεχνικά παιχνίδια και τα τυχερά reel magic για να τα πάρει μετα από χρονια ο Οπαπ έβλεπες! εεε;;;


Ώστε έτσι ε;; Πόσο γελοίοι μπορεί να είναι ώστε να δίνουν το μπόνους 'πιστότητας' μόνο σε μηδενικούς-χαμένους λογαριασμούς;;;;;
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Προς ενημέρωση του στοιχηματικού κοινού.
Έχω ήδη κάνει την καταγγελία μου, τόσο στην ΕΕΕΠ όσο και στο Malta Gaming Authority,
και περιμένω απαντήσεις.

Στη Μάλτα έστειλα on-line μήνυμα στα αγγλικά με επισύναψη κειμένου στα Ελληνικά (ο μόνος τρόπος για όποιον θέλει να στείλει παράπονο-καταγγελία).
Το email που έστειλα στην ΕΕΕΠ είναι το ακόλουθο:


Υπόψιν....

Ονομάζομαι..... με ΑΦΜ.......

Προβαίνω σε καταγγελία σε βάρος του ελληνικού παραρτήματος της διαδικτυακής εταιρείας Betrebels (Rebels Gaming Limited) για παραβίαση όρων προσφοράς και εξαπάτηση πελάτη χωρίς καμία δικαιολογία και εξήγηση (το διαδικτυακό όνομα χρήστη που χρησιμοποιώ στην εν λόγω εταιρεία είναι.....).

Επί πάρα πολλά χρόνια η εν λόγω εταιρεία μού έστελνε διαφημιστικά email όπου προωθούσε το loyalty bonus. Η προσφορά αυτή όμως αποδείχτηκε απατηλή και βασιζόμενη σε παραπλανητικούς και ψευδείς όρους, τουλάχιστον όσον αφορά την δική μου περίπτωση.
Ζητώ την μεσολάβησή σας ώστε η εταιρεία να μού επιστρέψει το ποσό της κατάθεσής μου αξίας 150 ευρώ (ημερομηνία κατάθεσης 4 Μαίου).

Οι όροι 3 και 5 του loyalty bonus, καθώς και το πρώτο μέρος της προσφοράς, τονίζουν ξεκάθαρα ότι μετά την πρώτη κατάθεση από τον πελάτη και το πρώτο στοίχημα ίσο με την αξία της κατάθεσης, τα χρήματα του προσφερόμενου bonus είναι άμεσα διαθέσιμα για στοιχηματισμό και εκπλήρωση μηνιαίου rollover. Ωστόσο, παρά το γεγονός ότι ακολούθησα όλους τους όρους, η εταιρεία αρνήθηκε να μού επιτρέψει να χρησιμοποιήσω το bonus μου. Το πίστωσε μεν στο λογαριασμό μου αλλά το 'κλείδωσε' έτσι ώστε να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Αντί λοιπόν να μπορέσω να στοιχηματίσω με τα χρήματα του bonus (όπως προβλέπουν οι όροι της προσφοράς), η εταιρεία απαίτησε να πραγματοποιήσω επιπλέον στοιχηματικό τζίρο αξίας 800 ευρώ, απαίτηση που παραβιάζει ξεκάθαρα τους όρους της προσφοράς της.

Oι όροι της εταιρείας για το loyalty bonus βρίσκονται εδώ, ωστόσο μονάχα οι πελάτες της εταιρείας μπορούν να τούς διαβάσουν: https://www.betrebels.gr/el/promotions/sports/loyalty-bonus

Σάς παραθέτω το κείμενο εδώ. Οι επίμαχοι όροι που παραβιάστηκαν από την εταιρεία είναι τονισμένοι με bold γράμματα συνοδευόμενοι από δικά μου σχόλια:

''Στην BetRebels ανταμοίβουμε τους πιστούς μας πελάτες. Όσο περισσότερο στοιχηματίζετε τόσο μεγαλύτερα είναι τα κέρδη σας.
Στην BetRebels στόχος μας είναι να βελτιώνουμε συνέχεια τα προϊόντα μας και τις υπηρεσίες μας, προκειμένου να ικανοποιήσουμε όλες τις ανάγκες σας και ένα ακόμα βήμα προς αυτή την κατεύθυνση είναι να επιβραβεύσουμε όλους τους πιστούς πελάτες μας, με ένα μηνιαίο μπόνους στην πρώτη τους κατάθεση κάθε μήνα και όχι μόνο.

Είσαστε έτοιμοι γι'αυτήν τη μοναδική προσφορά;​

Η διαδικασία είναι απλή! Κάντε μία κατάθεση και στείλτε ένα email στο [email protected] με θέμα "loyalty bonus" και ένα μπόνους 50% στο ποσό της κατάθεσης σας έως και 100€ θα πιστωθεί στο λογαριασμό σας ως bonus money.
Προκειμένου να ζητήσετε ανάληψη θα πρέπει να στοιχηματίσετε τέσσερις (4) φορές (rollover) σε αποδόσεις μεγαλύτερες του 1.75 το ποσό της κατάθεσης συν το μπόνους. Για παράδειγμα εάν καταθέσετε 100€ και λάβετε μπόνους αλλά 50€ θα πρέπει να στοιχηματίσετε 600€ (είτε από τα πραγματικά λεφτά είτε από τα bonus money) προκειμένου να ζητήσετε ανάληψη (σχόλιο πελάτη: εδώ η Betrebels διευκρινίζει ότι τα bonus money είναι άμεσα διαθέσιμα για στοιχηματισμό και κάλυψη απαιτούμενου τζίρου για ανάληψη, ωστόσο μού αρνήθηκαν το δικαίωμα να χρησιμοποιήσω το πιστωμένο bonus στον λογαριασμό μου).
Σημαντικό: Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι έχετε χρησιμοποιήσει το προηγούμενο μηνιαίο μπόνους προκειμένου να λάβετε το νέο μπόνους.

Πως να διαχειριστείς το μπόνους​

Προκειμένου να λάβετε το μπόνους παρακαλούμε ακολουθήστε την παρακάτω διαδικασία:
  1. Αφού μπείτε στη σελίδα του σπορ κάντε κλικ στο μενού Ιστορικό στη δεξιά πλευρά της σελίδας.
  2. Ένα νέο παράθυρο εμφανίζεται. Κάντε κλικ στο μενού Μπόνους και κάντε κλικ στην τρίτη επιλογή "Εισάγετε κωδικό μπόνους"
  3. Εισάγετε τον κωδικό που θα σας στείλουμε και πατήστε υποβολή για να λέβετε το μπόνους.
Παρακαλούμε προσέξτε οτι τα χρήματα μπόνους είναι διαθέσιμα αφού πρώτα χρησιμοποιηθούν τα πραγματικά καθώς επίσης κι οτι δε χρειάζεται πλέον να κάνετε χειροκίνητα μετατροπή του μπόνους καθώς αυτό μετατρέπεται αυτόματα σε πραγματικά χρήματα μόλις ολοκληρωθεί η προϋπόθεση τζίρου.
Στο ίδιο πεδίο μπορείτε να βλέπετε τα μπόνους που έχετε λάβει, το τζίρο που απομένει κτλ.
Παρακαλούμε προσέξτε οτι το σύστημά μας υπολογίζει την προϋπόθεση τζίρου από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε το μπόνους κι όχι από την στιγμή της κατάθεσης.
Υπενθύμιση: Το μπόνους του 50% πιστώνεται μόνο στην πρώτη κατάθεση του κάθε μήνα. Ωστόσο, άν κατά τη διάρκεια του μήνα κάνετε και άλλες καταθέσεις, μπορείτε να λάβετε περισσότερα μπόνους ανάλογα με το πόσα χρήματα θα καταθέσετε στην BetRebels. Για παράδειγμα, μπορείτε να αξιώσετε το silver bonus αν καταθέσετε κατά τη διάρκεια του μήνα περισσότερα από 500€, το gold bonus αν έχετε καταθέσει κατά τη διάρκεια του μήνα περισσότερα από 1000€ και το platinum bonus αν έχετε καταθέσει πάνω από 2000€.

Όροι προσφοράς​

  1. Το μηνιαίο μπόνους ισχύει για όλους εκείνους τους πελάτες καταθέτουν και παίζουν συχνά στην BetRebels.
  2. Για τα VIP bonus, το υπόλοιπο πρέπει να είναι μηδέν και οι καθαρές* καταθέσεις να ίσες ή μεγαλύτερες με τα αντίστοιχα ποσά.*Καθαρές είναι εκείνες οι καταθέσεις από τις οποίες αφαιρούνται οι αναλήψεις που έχουν γίνει κατά τη διάρκεια του μήνα.
  3. Τα loyalty bonuses ισχύουν μόνο για τον μήνα στον οποίον έχουν πιστωθεί. Στην περίπτωση που το rollover δεν έχει ολοκληρωθεί μέσα στον μήνα, ό,τι ποσό έχει απομείνει στα bonus money θα χαθεί τον νέο μήνα (σχόλιο πελάτη: εδώ και πάλι η Betrebels διευκρινίζει ότι τα bonus money είναι άμεσα διαθέσιμα για στοιχηματισμό και ολοκλήρωση μηνιαίου rollover, ωστόσο στην δική μου περίπτωση αρνήθηκαν να με αφήσουν να χρησιμοποιήσω το bonus που δικαιούμαι).
  4. Μόνο στοιχήματα εώς και 100€ προσμετρώνται στον υπολογισμό της προϋπόθεσης τζίρου. Για στοιχήματα άνω των 100 € μόνο τα πρώτα 100€ προσμετρώνται στον υπολογισμό της προϋπόθεσης τζίρου και το υπόλοιπο ποσό δεν λαμβάνετε υπόψιν. Επαναλαμβανόμενα στοιχήματα και συστηματα δε θα προσμετρώνται στον υπολογισμό της προϋπόθεσης τζίρου. Στοιχήματα στις αγορές κόρνερ και καρτών δεν προσμετρώνται στον υπολογισμό της προϋπόθεσης τζίρου. Στοιχήματα στα electronic leagues και στα Virtual Sports της Leap δεν θα προμετρώνται στον υπολογισμό της προϋπόθεσης τζίρου
  5. Σε περίπτωση ανάληψης πριν την εκπλήρωση της προϋπόθεσης τζίρου θα αφαιρεθεί το ποσό του μπόνους και τα κέρδη από τα στοιχήματα που παίχτηκαν με το ποσό του μπόνους από το λογαριασμό σου λόγω της συγκεκριμένης προσφοράς (σχόλιο πελάτη: εδώ και πάλι η Betrebels διευκρινίζει ότι το ποσό του μπόνους είναι άμεσα διαθέσιμο για στοιχηματισμό και εκπλήρωση προϋπόθεσης τζίρου για ανάληψη, ωστόσο στην δική μου περίπτωση αρνήθηκαν να με αφήσουν να χρησιμοποιήσω το bonus που δικαιούμαι).
  6. Το ποσό του bonus δεν μπορεί να μεταφερθεί στο Καζίνο, στο Live Casino ή στο Πόκερ.
  7. Η προσφορά δεν ισχύει για πελάτες που κατοικούν στη Ρωσία, την Αρμενία, την Ουκρανία, την Κίνα, την Ταϊβάν, τη Ρουμανία, την Πολωνία, τη Βουλγαρία, την Τσεχία, την Ουγγαρία, τη Λευκορωσία, τη Μολδαβία, τη Λιθουανία, το Ηνωμένο Βασίλειο, την Πορτογαλία, την Ιρλανδία και τη Σλοβακία.
  8. Οι παίκτες μπορούν να έχουν μόνο ένα ενεργό μπόνους κάθε φορά. Για να αποκτήσεις ένα άλλο μπόνους, πρέπει πρώτα το ενεργό μπόνους να συμπληρωθεί ή να κλείσει.
  9. Αν παραβιαστεί οποιοσδήποτε όρος ή υπάρχουν στοιχεία ότι μια σειρά από στοιχήματα που τοποθετούνται από πελάτη ή από ομάδα πελατών, δίνουν εγγυημένο κέρδος λόγω μπόνους εγγραφής, ενισχυμένης πληρωμής ή άλλης προσφοράς, ανεξαρτήτως αποτελέσματος, η BetRebels διατηρεί το δικαίωμα να αποσύρει το μπόνους και είναι στην αποκλειστική ευχέρειά της να διευθετήσει τα στοιχήματα στις σωστές αποδόσεις, να ακυρώσει τα στοιχήματα ή να ακυρώσει τα στοιχήματα που χρηματοδοτήθηκαν από την προσφορά κατάθεσης. Επιπλέον, η BetRebels διατηρεί το δικαίωμα να επιβάλει χρέωση στον πελάτη μέχρι και ίση με την αξία του μπόνους ή του δωρεάν στοιχήματος ή της επιπλέον πληρωμής για να καλύψει σχετικά διοικητικά έξοδα. Επιπλέον διατηρούμε το δικαίωμα να ζητήσουμε από οποιονδήποτε πελάτη να προσκομίσει επαρκή αποδεικτικά έγγραφα, πριν προχωρήσουμε στην πίστωση μπόνους, δωρεάν στοιχήματος ή προσφοράς στο λογαριασμό του.
  10. Οι προσφορές της BetRebels προορίζονται για παίκτες που παίζουν για ψυχαγωγία και είναι στην αποκλειστική κρίση της να περιορίσει το δικαίωμα των πελατών να συμμετάσχουν σε ολόκληρη ή μέρος οποιασδήποτε προσφοράς.
  11. Όλες οι προσφορές πελατών περιoρίζονται σε μία ανά άτομο, οικογένεια, διεύθυνση νοικοκυριού, ηλεκτρονική διεύθυνση, τηλεφωνικό αριθμό, ίδιο λογαριασμό πληρωμής και ίδιο Η/Υ π.χ. σχολείο, κοινόχρηστος χώρος. Διατηρούμε το δικαιώμα να αποσύρουμε τη διαθεσιμότητα όποιας προσφοράς ή όλων, σε οποιoνδήποτε πελάτη ή ομάδα πελατών. Οι προσφορές ισχύουν μόνο για πελάτες που έχουν κάνει κατάθεση στην BetRebels.
  12. Η BetRebels διατηρεί το δικαίωμα να τροποποιήσει, να ακυρώσει, να ζητήσει την επιστροφή ή να αρνηθεί οποιαδήποτε προσφορά κατά απόλυτη κρίση της.
  13. Ισχύουν οι Γενικοί Όροι & Προϋποθέσεις της BetRebels.
  14. Version 1.3 Τελευταία Ανανέωση: 07/08/2017''
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Συμπληρωματικά να προσθέσω πως για παράπονα και καταγγελίες σαν την δική μου, που αφορούν παραβίαση όρων προσφοράς, ο εγκεκριμένος διαμεσολαβητής του MGA λέγεται eCogra (https://ecogra.org/forms/adr-dispute-step-Success) στον οποίο η ΕΕΕΠ έδωσε πρόσβατα άδεια καταλληλότητας (suitability license) για διερεύνηση και επίλυση υποθέσεων.
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon και PANATHA

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...