Καταγγελία BET365

navagos

New Member
5 Μαρ 2015
12
1
3
Καλησπέρα σας! Έχω αποφασισει να προχωρησω σε καταγγελια στην συγκεκριμενη κατηγορια μεσω δικηγορου ! Εχω ηδη μιλησει με δικηγορο και λογο οτι γνωριζω οτι πολλοι απο εμας εχουμε προβλημα με την συγκεκριμενη εταιρεια κανω το συγκεκριμενο θεμα επειδη οσο ποιο πολλοι τοσο το καλυτερο. Συμφωνα με το δικηγορο δεν εχει σημασια αν το θεμα ειναι το ιδιο για τον εκαστοτε πελατη αλλα οσο ποιο πολλα τα ατομα τοσο πιο πιθανο μια νικη προς την συγκεκριμενη εταιρεια !
Οποιος θελει μπορει να μου στειλει pm η να απαντηση εδω !
 
Δεν υπάρχει στην Ελλάδα υπηρεσία για καταγγελίες / ενστάσεις παικτών.
Οι νόμιμες υπάγονται στο IBAS πλην ΟΠΑΠ αλλά το IBAS είναι αστείος οργανισμός.
Υπότίθεται ότι πρέπει να πας στην τακτική δικαιοσύνη. Δηλαδή για 190 ευρώ -ας πούμε- πρέπει να πας στον Άρειο Πάγο, να ξοδέψεις 19,000 ευρώ και να περιμένεις τρία χρόνια !

Τα παλιά χρόνια που τα στοιχήματα ήταν αμοιβαία (ΠΡΟΠΟ - ιππόδρομος) δεν υπήρχαν τέτοια παρατράγουδα.
Οι ενστάσεις των παικτών ήταν για (συνήθως) κομπιουτερικά λάθη και, τις περισσότερες φορές τουλάχιστον, ο κρατικός ΟΠΑΠ ή ο κρατικός ιππόδρομος τα διόρθωναν.

Εδώ τι πρόβλημα υπάρχει όμως ;
 
IBAS της πλάκας. Σωστά τα λέει ο Κόσμικ Σπορτς. Το μόνο που μπορεί να τους τσούξει είναι η δυσφήμηση από μεγάλο εύρος αξιόπιστων παικτών. Κοινώς χρειάζεται influencers εδώ. Όταν καταλάβουν ότι έχεις τη δύναμη να τους δυσφημήσεις, την επιρροή να το κάνεις, τα κουκιά ντε, τότε αλλάζει σκοπό το άσμα που σου τραγουδούσαν. Η bet365 έχει αλλάξει προς το χειρότερο γενικώς και ειδικώς αλλά παραμένει πολύ πιο σοβαρή εταιρεία από πολλές άλλες. Μου είχε κάνει αλγεινή εντύπωση σε μικρή περίοδο μετά την εγγραφή μου, ότι μου έκοψαν τα φρι μπετς. Προφανώς τους εκνεύρισε το γεγονός ότι ουδέποτε άφηνα κάβα μέσα. Σε κάθε μου ποντάρισμα, αν κέρδιζε, έκανα αυτομάτως ανάληψη, έκλείνα τα πάντα και έμπαινα όταν ερχόταν η ώρα για τον επόμενο αγώνα. Συνεχίζω να κάνω το ίδιο. Δεν μένει τίποτα μέσα. Δεν έχω δει ούτε ένα φρι μπετ για πάρα, μα πάρα πολύ καιρό. Τώρα θα πω κι ένα καλό. Σε ένα νορβηγικό φιλικό το καλοκαίρι δεν είχαν την ένδειξη του τρόπου διεξαγωγής του φιλικού. Κάποιοι λίγοι γνώριζαν πόσο κρατούσε κάθε ημίχρονο και είχαν χτυπήσει σε συγκεκριμένο χρονικό σημείο στο under ημιχρόνου. Πλήρωσε κανονικά τα πάντα ενώ θα μπορούσε και να μην το κάνει. Από τότε βέβαια κόπηκαν τα πολλά φιλικά αυτού του είδους και το κυριότερο... άρχισαν να έχουν ένδειξη τρόπου διεξαγωγής σε κάθε αντίστοιχο νορβηγικό φιλικό.
 
IBAS της πλάκας. Σωστά τα λέει ο Κόσμικ Σπορτς. Το μόνο που μπορεί να τους τσούξει είναι η δυσφήμηση από μεγάλο εύρος αξιόπιστων παικτών. Κοινώς χρειάζεται influencers εδώ. Όταν καταλάβουν ότι έχεις τη δύναμη να τους δυσφημήσεις, την επιρροή να το κάνεις, τα κουκιά ντε, τότε αλλάζει σκοπό το άσμα που σου τραγουδούσαν. Η bet365 έχει αλλάξει προς το χειρότερο γενικώς και ειδικώς αλλά παραμένει πολύ πιο σοβαρή εταιρεία από πολλές άλλες. Μου είχε κάνει αλγεινή εντύπωση σε μικρή περίοδο μετά την εγγραφή μου, ότι μου έκοψαν τα φρι μπετς. Προφανώς τους εκνεύρισε το γεγονός ότι ουδέποτε άφηνα κάβα μέσα. Σε κάθε μου ποντάρισμα, αν κέρδιζε, έκανα αυτομάτως ανάληψη, έκλείνα τα πάντα και έμπαινα όταν ερχόταν η ώρα για τον επόμενο αγώνα. Συνεχίζω να κάνω το ίδιο. Δεν μένει τίποτα μέσα. Δεν έχω δει ούτε ένα φρι μπετ για πάρα, μα πάρα πολύ καιρό. Τώρα θα πω κι ένα καλό. Σε ένα νορβηγικό φιλικό το καλοκαίρι δεν είχαν την ένδειξη του τρόπου διεξαγωγής του φιλικού. Κάποιοι λίγοι γνώριζαν πόσο κρατούσε κάθε ημίχρονο και είχαν χτυπήσει σε συγκεκριμένο χρονικό σημείο στο under ημιχρόνου. Πλήρωσε κανονικά τα πάντα ενώ θα μπορούσε και να μην το κάνει. Από τότε βέβαια κόπηκαν τα πολλά φιλικά αυτού του είδους και το κυριότερο... άρχισαν να έχουν ένδειξη τρόπου διεξαγωγής σε κάθε αντίστοιχο νορβηγικό φιλικό.

Το πρόβλημα με τους μπουκ είναι συστημικό και δεν λύνεται ποτέ, εκτός αν το στοίχημα γίνει αμοιβαίο.
Αλλά υπάρχουν κι άλλα προβλήματα, η υπεροφορολόγηση πρώτα και κύρια και η απαγόρευση των ανταλλακτηρίων.
Δεν ξέρω τι influencers υπάρχουν αλλά οπωσδήποτε από την τηλεόραση είναι κομμένοι όλοι. Στο internet μπορούν να γράφουν.
Ταυτόχρονα και τα δύο κόμματα και το ΚΚΕ είναι εναντίον των στοιχηματιών,
Επίσημος οργανισμός παικτών στοιχήματος δεν υπάρχει (ή ημιεπίσημος έστω, διότι δεν ξέρω αν τα δικαστήρια θα ανεγνώριζαν τον τίτλο).
 
  • Sad
Αντιδράσεις: Bono
Παιδια καλησπερα ξανα ! Λοιπον για αρχη μιλαω για την bet365 ! Η συγκεκριμενη εταιρια μεχρι στιγμης εδω και πολυ καιρο κανει οτι θελει χωρις λογο και αιτια!
Κλεισιμο σε λογαριασμους , μη ταυτοποιηση εγγραφων και κλεισιμο λογαριασμων με δικαιολογια λογο φυσης της δραστηριοτητας σε λογαριασμο που δεν εχει κανει καν καταθεση ακομα ! Σε εμενα ειχα 660 ευρω μεσα και επαιξα ενα δελτιο 325 στο 6.5 αποδοση οβερ 2.5 ημιχρονο! το επιασα και μετα απο λιγο κλεινει ο λογαριασμος για ελεγχο τακτικο που κανουν λεει σε ολους τους πελατες και ετυχε να ειμαι εγω τοτε ! μετα απο μια μερα κανω εισοδο κανονικα και βλεπω και ορια στο λογαριασμο και οτι το στοιχημα ειναι ακυρο γιατι ηξερα το αποτελεσμα! ( αν το ηξερα θα παταγα παραπανω γιατι εχει αρκετα ορια σε αυτη την κατηγορια) ο λογαριασμος προφανως και ειναι χαμενος 1500 χιλιαρικο και με τετοια πονταρισματα. Δεν δεχθηκαν να με πληρωσουν σε καμια περιπτωση! εψαξα αρκετες περιπτωσης και υπαρχουν αρκετα ατομα που εχουν προβλημα με την bet365 !
Τελος να σας πω οτι δεν χρειαζεται καμια ibas και τιποτα απο αυτα για να δικαιωθω!
Ασφαλιστικα μετρα στην εταιρια και αγωγη ! Κοστος μικρο ολο αυτο ! Αμα ομως ειμαστε πολλοι η πιθανοτητα δικαιωσης οχι μονο σε εμενα αλλα γενικα ειναι μεγαλη !
Οποια αποφαση παρθει απο δικαστηριο ελληνικο προς στοιχηματικη εταιρεια θα ισχευει για ολους τους παιχτες της ελλαδος στην συγκεκριμενη εταιρια!
Εγω μεχρι στιγμης απο τα ατομα που ειμαστε ζηταμε!
Οτι δεχεται σαν στοιχηματισμο δεν μπορει να το παρει πισω σε καμια περιπτωση !
Απαγορευση οριων σε κωδικους !
Αρση του δικαιωματος σε οποιον ορο αναγραφει βασιμες υποψιες και ευχερεια!
Ιταλια δικαιωθηκε ισπανια το ιδιο ! γιατι μονο στο ελλαδισταν να μην μπορουμε να κανουμε κατι ?
Εχω στα χερια μου τουλαχιστον πανω απο δεκα περιπτωσεις για το τι κανει πλεον αυτη η εταιρια ! οποιος θελει μπορω να του στειλω και αποδεικτικα στοιχεια κανονικα για να το δει!
 
Το πρόβλημα με τους μπουκ είναι συστημικό και δεν λύνεται ποτέ, εκτός αν το στοίχημα γίνει αμοιβαίο.
Αλλά υπάρχουν κι άλλα προβλήματα, η υπεροφορολόγηση πρώτα και κύρια και η απαγόρευση των ανταλλακτηρίων.
Δεν ξέρω τι influencers υπάρχουν αλλά οπωσδήποτε από την τηλεόραση είναι κομμένοι όλοι. Στο internet μπορούν να γράφουν.
Ταυτόχρονα και τα δύο κόμματα και το ΚΚΕ είναι εναντίον των στοιχηματιών,
Επίσημος οργανισμός παικτών στοιχήματος δεν υπάρχει (ή ημιεπίσημος έστω, διότι δεν ξέρω αν τα δικαστήρια θα ανεγνώριζαν τον τίτλο).
Παιρνεις αδεια ? εχεις ανταλακτηριο στην ουσια ! Το ξαναλεω. Αποφαση Ελληνικου δικαστηριου ειναι ανωτερη απο νομους και αποφασεις πλιν του συνταγματος παντα !
Κανενας νομος δεν υπαρχει υπερ του παιχτη !
Ωρα να αλλαξει
 
Καλημέρα κι από μένα, ελπίζω να δικαιωθείς σε ότι παράνομο συμβαίνει εναντίον σου.
Θα είχε ενδιαφέρον να μας ενημερώνεις για την πορεία των ασφαλιστικών μέτρων. Μας αφορά όλους.

Όσο διάβαζα την περίπτωσή σου, μου δημιουργήθηκε μια σειρά ερωτήσεων...

Γιατί σου απάντησαν ότι ήξερες το αποτέλεσμα;
Είχε όντως ξεχαστεί η 365 και το πόνταρες;
Ποιο παιχνίδι έπαιξες;
Το έπαιξες live;
Πότε το έπαιξες;
Πόσα χρόνια παίζεις στην 365;
Σου έχει ξανασυμβεί οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα;
Παίζεις σε άλλες εταιρείες;
Σου έχει συμβεί κάτι άλλο στις άλλες εταιρείες;
Οι υπόλοιποι που έχουν πρόβλημα στην μαζική καταγγελία που κάνατε τι προβλήματα είχαν;
Πως τους βρήκες;
Με ΕΕΕΠ επικοινώνησες;
Αν ναι, τι σου είπαν;
Τι έχει γίνει στην Ισπανία και στην Ιταλία;
Με ποιον τρόπο ενήργησαν και δικαιώθηκαν οι παίκτες;
Με ποιον τρόπο μπορούν να βγουν νόμοι που να υπερασπίζονται τα δικαιώματα των παικτών;

Αν έχεις χρόνο ενημέρωσέ μας για τα παραπάνω, αν δεν προλαβαίνεις όλα οκ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: okonski, betover και magon
Παιρνεις αδεια ? εχεις ανταλακτηριο στην ουσια ! Το ξαναλεω. Αποφαση Ελληνικου δικαστηριου ειναι ανωτερη απο νομους και αποφασεις πλιν του συνταγματος παντα !
Κανενας νομος δεν υπαρχει υπερ του παιχτη !
Ωρα να αλλαξει

Έχεις κορασόν και ομάδα backup να ασχοληθείς με την "εκπροσώπηση των παικτών του στοιχήματος" όπως λες ;
Αν θες τα λέμε κατ' ιδίαν γι αυτό το θέμα να σου πω την ιστορία του.
 
Eγω συμφωνω με ομαδικη αγωγη στην συγκεκριμενη εταιρεια.Αρκει να ειμαστε καποια ατομα και τα εξοδα να ειναι λογικο ποσο για τον καθενα.Και συμφωνω γιατι χρειαζεται να γινει και να ακολουθησουν και αλλες.Δικηγορικο γραφειο που αναλαμβανει τετοιες υποθεσεις υπαρχει.Και δεν πρεπει να μεινουμε μονο σε αυτο.
Μια συγκεντρωση εξω απο την ΕΕΕΠ και να μιλησουμε για τα προβληματα μας.Ισως και εξω απο καποιο αρμοδειο υπουργειο.Η αυθαιρεσια ειναι γνωστη.Η τακτικη επισης ......οταν χανεις κανενα προβλημα ,αν κερδισεις αρχιζουν και ψαχνουν και ζητανε εγγραφα με προσωπικα δεδομενα.Ακομα και εκαθαρριστικα .Φθανουν στο σημειο να ζητανε τραπεζικες κινησεις με κανενα στοιχειο καλυμενο ,μεχρι και πιστωτικες καρτες με καλυψη τα τεσσερα νουμερα.Εχουν ξεφυγει τελειως δεν τους ελεγχει κανεις.Αυτα θα συμβαινουν οσο δεν αντιδραμε.Ενημερωσε με αν ξεκινησετε και μιλαμε.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...