Κεφαλονιά!

nektar

Πάμε γερά
Μέλος του προσωπικού
11 Μαι 2002
11,284
2,817
113
Infobeto of course
www.infobeto.com
Καλημέρα παίδες.

Καιρό έχουμε να τα πούμε καθώς απέχω τον τελευταίο καιρό από τις συζητήσεις περί στοιχήματος.

Περί διακοπών ο λόγος λοιπόν και επειδή σκέφτομαι να επισκεφτώ την πατρίδα του A L E X τον Αύγουστο, έχετε να μου προτείνετε μερικά μέρη που βολεύουν να μείνω?

Στη συνέχεια μπορούμε να δούμε και αξιοθέατα/παραλίες κλπ.

Ευχαριστώ.

• Like
Αντιδράσεις: A L E X

Eric Castel

Well-Known Member
31 Οκτ 2011
3,107
3,531
113
Ελλάδα
Καλημέρα nektar, έχω πάει 2 συνεχόμενα καλοκαίρια γιατί μου άρεσε και είχα περάσει πολύ καλά.
Νομίζω πως στο Αργοστόλι είναι καλά να μείνεις γιατί έχει την πιο πολύ ζωή και είσαι στο κέντρο του νησιού όπου μπορείς από κει να πας παντού.
Αν δεν θες να μείνεις μέσα στο κέντρο, μια καλή περίπτωση είναι η Λάσση που είναι πίσω απ' το Αργοστόλι. Έχει ωραίες παραλίες όπου πας με τα πόδια και είσαι και 1-2 λεπτά με το αμάξι απ' το κέντρο του Αργοστολίου.
Αν θες κάπου πιο ήρεμα έχει αρκετά μέρη. Γενικά είναι παντού ωραία εκτός απ' τη Σάμη.

Εγώ έμεινα και τις δύο φορές στο Casa Di Sonia. Είναι πολύ ωραίο, με μεγάλη αυλή που έχει κουζινούλα και σχεδόν κάθε βράδυ οι Ιταλοί μαγειρεύανε εκεί μακαρονάδες, στρώναμε τραπέζι στην αυλή και τρώγαμε όλοι μαζί με πολύ χαβαλέ.

• Like
Αντιδράσεις: A L E X και nektar

nektar

Πάμε γερά
Μέλος του προσωπικού
11 Μαι 2002
11,284
2,817
113
Infobeto of course
www.infobeto.com
Επειδή άργησα λίγο να ασχοληθώ και ήταν λίγα τα καταλύματα, τελικά έκλεισα μόλις τώρα στο Αργοστόλι.

Οπότε πάμε στο επόμενο κεφάλαιο. Παραλίες? Εστιατόρια?

Αλέκο το νου σου έρχομαι :love::p

• Like
Αντιδράσεις: A L E X

Eric Castel

Well-Known Member
31 Οκτ 2011
3,107
3,531
113
Ελλάδα
Καλά έκανες.

Στη Λάσση πίσω απ' το Αργοστόλι ο μακρύς και ο πλατύς γυαλός. Ωραία νερά αλλά μαζεύει κόσμο.

Στα Λουρδάτα όπως πας από Αργοστόλι για Πόρο. Μεγάλη παραλία, ήσυχη αλλά με πολύ ψιλή άμμο.
Γενικά όλες οι νότιες παραλίες είναι έτσι αλλά εκεί παρά είναι ψιλή. Μια απ' τα ίδια είναι και στη Σκάλα.
Άμα πας προς τα κει έχει στον Κατελειό καλές ψαροταβέρνες.

1) Αντίσαμος, ωραία παραλία μες το πράσινο με βότσαλο. Είναι πιο ωραία για πρωινό-μεσημεριανό μπάνιο όπως τη βλέπει ο ήλιος. Μετά από κει πας στην Αγία Ευφημία για φαγητό στα ταβερνάκια που έχει σε ύψωμα πάνω απ' τη θάλασσα.

2) Πετανοί, θυμίζει λίγο Μύρτο αλλά πιο ωραία κατά την άποψη μου. Ο Μύρτος μου άρεσε μόνο από ψηλά.

3) Οπωσδήποτε επίσκεψη στην Άσσο

4) Απ' τη μεριά που είναι το Λιξούρι να πας στο Ξι και στα Βάτσα στην ταβέρνα του Τρελού που είναι πάνω στην άμμο.

5) Ωραίο φαγητό και μαγειρευτά έχει η Παλιά Πλάκα στο λιμάνι στο Αργοστόλι.
Να πας και βόλτα προς το φάρο του Αργοστολίου το απόγευμα που πέφτει ο ήλιος άμα είσαι ρομαντικός τύπος :eye:

6) Επίσκεψη στη λίμνη της Μελισσάνης στις 12 το μεσημέρι που ο ήλιος είναι πάνω απ' την τρύπα της σπηλιάς.

Για πιο ψαγμένα μέρη θα σου πει ο ALEX.
Η δική μου συμβουλή αν θες να δεις το νησί είναι να χωρίσεις το χάρτη σε 4 μέρη (ΒΔ, ΒΑ, ΝΔ, ΝΑ) γιατί αλλιώς θα σε φάνε τα χιλιόμετρα.

• Like
Αντιδράσεις: A L E X, nektar και Kavajim

Kavajim

Infobeto Tipster
1 Ιον 2012
4,285
1,506
113
Καλά έκανες.

Στη Λάσση πίσω απ' το Αργοστόλι ο μακρύς και ο πλατύς γυαλός. Ωραία νερά αλλά μαζεύει κόσμο.

Στα Λουρδάτα όπως πας από Αργοστόλι για Πόρο. Μεγάλη παραλία, ήσυχη αλλά με πολύ ψιλή άμμο.
Γενικά όλες οι νότιες παραλίες είναι έτσι αλλά εκεί παρά είναι ψιλή. Μια απ' τα ίδια είναι και στη Σκάλα.
Άμα πας προς τα κει έχει στον Κατελειό καλές ψαροταβέρνες.

1) Αντίσαμος, ωραία παραλία μες το πράσινο με βότσαλο. Είναι πιο ωραία για πρωινό-μεσημεριανό μπάνιο όπως τη βλέπει ο ήλιος. Μετά από κει πας στην Αγία Ευφημία για φαγητό στα ταβερνάκια που έχει σε ύψωμα πάνω απ' τη θάλασσα.

2) Πετανοί, θυμίζει λίγο Μύρτο αλλά πιο ωραία κατά την άποψη μου. Ο Μύρτος μου άρεσε μόνο από ψηλά.

3) Οπωσδήποτε επίσκεψη στην Άσσο

4) Απ' τη μεριά που είναι το Λιξούρι να πας στο Ξι και στα Βάτσα στην ταβέρνα του Τρελού που είναι πάνω στην άμμο.

5) Ωραίο φαγητό και μαγειρευτά έχει η Παλιά Πλάκα στο λιμάνι στο Αργοστόλι.
Να πας και βόλτα προς το φάρο του Αργοστολίου το απόγευμα που πέφτει ο ήλιος άμα είσαι ρομαντικός τύπος :eye:

6) Επίσκεψη στη λίμνη της Μελισσάνης στις 12 το μεσημέρι που ο ήλιος είναι πάνω απ' την τρύπα της σπηλιάς.

Ότι είπες, νομίζω πως είναι όλα τα λεφτά στο νησί. Σωστή επιλογή διαμονής γιατί έχει την οποια ζωή και σίγουρα το πιο "κεντρικό" σημείο για τις εξορμήσεις στις οποίες θα πρέπει να οπλιστείς με υπομονή γιατί οι αποστάσεις είναι τεράστιες και παράλληλα με πολλή προσοχή γιατί οι δρόμοι ήταν (δε ξέρω πως είναι) άθλιοι

Πετανοί, Ξι, Αντίσαμος, Μύρτος οι καλύτερες παραλίες. Ο τελευταίος αν και πιο φημισμένος πρέπει να κάνεις τάμα να τον πετύχεις χωρίς κύμα και να βρεις να παρκάρεις. Οι 2 Γυαλοι (Μακρυς-Πλατυς), αρκετά καλοί (αν θυμάμαι κάποιος μου άρεσε περισσότερο) με αρκετό κόσμο και beach bars
Άσσος μακράν το πιο γραφικό χωριό, Φισκάρδο το πιο ωραίο για περαντζαδα και φαγητό το απογευματάκι. Αγία Ευφημία επίσης πολύ ωραίο οικογενειακό με πολλές επιλογές για φαγητό. Μου άρεσε βράδυ.
Όσο για Μελισσάνη και Αγ. Γεράσιμο αξίζει να επισκεφτείς...

Για πιο ψαγμένα μέρη θα σου πει ο ALEX.
Η δική μου συμβουλή αν θες να δεις το νησί είναι να χωρίσεις το χάρτη σε 4 μέρη (ΒΔ, ΒΑ, ΝΔ, ΝΑ) γιατί αλλιώς θα σε φάνε τα χιλιόμετρα.

A L E X

o "ΣΕΡ" του Στοιχήματος
Μέλος του προσωπικού
30 Μαρ 2003
25,831
12,493
113
50
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Στα γραψανε ολα ,ετσι ακριβώς , το μόνο σίγουρο ειναι οτι θα βρεθούμε και θα τα πούμε απο κοντά , γράψε μου στο mesegger που θα μείνεις στο Αργοστόλι , μην εισαι κοντά στο σπίτι μου !!

• Like
Αντιδράσεις: nektar

Larry

Well-Known Member
1 Απρ 2010
1,332
864
113
Επειδή είμαι τύπος που θέλω στις διακοπές να πάω σε ένα ωραίο σημείο να αράζω και άντε να πάω σε 2-3 γειτονικά χωριουδάκια σε απόσταση 15' για φαγητό, στην Κεφαλλονιά μαρτύρησα. Όλες οι αποστάσεις τουλάχιστον 30' με πολλές στροφές...Θα ξαναγύριζα μόνο για την Άσσο, να αράξω εκεί και να περνάω τέλεια.

• Like
Αντιδράσεις: nektar και A L E X

Σχετικά με εμάς

• Η κοινότητα του infobeto θεωρείται σημείο συνάντησης των παικτών και των ανθρώπων της αγοράς των τυχερών παιχνιδιών για διαβουλεύσεις, συμβουλές, ενημερώσεις, ανταλλαγές πληροφοριών, επίλυσης προβλημάτων με εταιρείες κλπ. Είμαστε υπερήφανοι που διαθέτουμε το μεγαλύτερο forum τυχερών παιχνιδιών στην Ελλάδα και ένα από τα μεγαλύτερα παγκοσμίως και δουλεύουμε καθημερινά για να κρατάμε υψηλό το επίπεδο της κοινότητάς μας.

Μενού χρήστη

Ακολουθήστε μας στο Facebook

Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • P PANATHA:
    για τις βρισιές δεν έδωσα καν σημασία....και αν είναι μάγκες οι Τουρκοι ας τον κάνουν πως τον κολλάνε στον τοίχο....
  • P Pragias:
    μεγάλο το ειδικό βάρος τους Ζοτς. κανείς άλλος δεν θα τολμούσε να πει αυτά σε ματς ευρωλίγκας και μάλιστα με ανοικτό μικρόφωνο
  • P Pragias:
    Πανάθα ας βολευτούμε με τον Πρίφτη και πολύ μας πέφτει. Αν και αυτή τη στιγμή ο καταλληλότερος είναι ο Ρικ μακράν του δευτέρου. έτσι και αλλιώς οι μισές επιλογές είναι οι δικές του από πέρσι.
  • P PANATHA:
    ε όχι και πολύ μας πέφτει...στάνταρ θα κάνει προσπάθειες για Πιτίνο ο Γιαννακόπουλος...το θέμα είναι πως στο μπάσκετ οι επιλογές για μεγάλο προπονητή είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού..
    ..και αυτοί είναι με συμβόλαια...
  • T Tchami:
    Ρε παιδια για Πασκουαλ ουτε αναφορα ; Μονο εμενα μου αρεσει ;
  • P PANATHA:
    Tchami είπε :
    Εγώ δεν τρελαίνομαι για Πασκουάλ.....αλλά γενικότερα μου φαίνεται παράξενο να παίρνεις προπονητή που έχεις απολύσει....
  • T Tchami:
    Είναι και αυτό μια άποψη
  • T Tchami:
    Περίεργα δυστυχώς τα πράγματα πλέον
  • S Forum Bot:
  • P Pragias:
    Tchami είπε :
  • P Pragias:
    φίλε μου ο προπονητής πρέπει να εμπνέει τους παίκτες. ο πασκουαλ γι αυτό το λόγο έφυγε
  • P Pragias:
    PANATHA είπε :
    ε όχι και πολύ μας πέφτει...στάνταρ θα κάνει προσπάθειες για Πιτίνο ο Γιαννακόπουλος...το θέμα είναι πως στο μπάσκετ οι επιλογές για μεγάλο προπονητή είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού....και αυτοί είναι με συμβόλαια...
    γι αυτό το λέω γιατί τέτοια εποχή όποιον περισσεύει. δεν είναι άσχημος ο πρίφτης αλλά ο Πιτίνο είναι ο καλύτερος αυτή τη στιγμή και ασφαλώς θα κάνει τις επαφές του τράκης
  • T Tchami:
    Από τους ελεύθερους που υπάρχουν στο χώρο, θεωρώ ότι δεν έχουμε και πολλές επιλογές. Αν ο Μπαρτζώκας δεν ήταν τόσο πωρωμένος με τα κόκκινα ίσως να υπήρχε κρούση από μεριά μας. Πλέον όποιον και να πάρουμε θα υπάρχει ένα ναι μεν αλλά. Ο Πρίφτης κάθε χρόνο ακούγεται και κάθε χρόνο η περίπτωση του δεν προχωράει.
  • P PANATHA:
    Tchami είπε :
    Από τους ελεύθερους που υπάρχουν στο χώρο, θεωρώ ότι δεν έχουμε και πολλές επιλογές. Αν ο Μπαρτζώκας δεν ήταν τόσο πωρωμένος με τα κόκκινα ίσως να υπήρχε κρούση από μεριά μας. Πλέον όποιον και να πάρουμε θα υπάρχει ένα ναι μεν αλλά. Ο Πρίφτης κάθε χρόνο ακούγεται και κάθε χρόνο η περίπτωση του δεν προχωράει.
    Δεν ξέρω αν είναι πωρωμένος αλλά σίγουρα δεν θα τον ήθελε και ο κόσμος...οπότε...
  • P Pragias:
    στα μέσα της σεζόν αν θέλεις να πάρεις κάτι καλό είτε πρόκειται για παίκτη ή προπονητή πρέπει να τα σκάσεις ... τα υπόλοιπα είναι λαχεία. ασ έρθει κάποιος τέλος πάντων που να μπορεί να κάνει τον τζόνσον να παίξει. έλεος πάλι σήμερα με τον ιωνικό ήταν από τους χειρότερους... μου έσπαγε τα νεύρα και μόνο που τον έβλεπα... λες και βαριέται
  • jogo jogo:
    Αμα Θελει :):):) https://prnt.sc/pxy0e9
    +3
  • giannisthegreek giannisthegreek:
    Καλημέρα παιδιά. Έχω πρόβλημα και δεν μπορώ να γράψω στο φόρουμ. Όταν παω να μπω μου βγαζει να επιλεξω να συνεχίσω με ταπαταλκ η με τον browser. Παταω continue με browser αλλά δεν μου το ανοίγει. Το tapatalk εν τω μεταξύ το έχω διαγράψει. Έκανα αποσύνδεση, διέγραψα cookies, εκκαθάριση ιστορικού και πάλι τα ίδια. Μόνο εδώ μπορώ να μπω
  • Ertzan Ertzan:
    Είναι θέμα android να βρεις
    που αλλάζει αυτό
    Δεν μπορω να το βρω με τιποτα. Για αυτο ρωταω μηπως ξερει κάποιος
  • admin admin:
    Θα σου έλεγα να ξαναβάλεις το tapatalk μετά να το βγάλεις από default ( Settings --> Apps --> Tapatalk --> Open by default --> "clear defaults"
  • admin admin:
    ίσως και clear τα cookies στον chrome
    Ευχαριστώ. Θα τα δοκιμασω
  • admin admin:
    τιποτα
  • jogo jogo:
    Test
  • jogo jogo:
    Ναι εχει θεμα ξαφνικα...βγαζει 2 επιλογες tap talk και chrome με το οποιο δεν λειτουργει ενω τοσο καιρο ηταν ok
    jogo jogo: Ναι εχει θεμα ξαφνικα...βγαζει 2 επιλογες tap talk και chrome με το οποιο δεν λειτουργει ενω...