Λίγη βοήθεια στα μαθηματικά

martini32

New Member
12 Μαρ 2020
5
1
3
Καλησπέρα.
Θα το πω με παράδειγμα.
Παίζω ένα στοίχημα με δύο πιθανές επιλογές (πχ. over / under) και αγοράζω το over στο 2,50. και βάζω 10 ευρώ.
Αν μπει ένα πολύ γρήγορο γκολ η απόδοση του Under θα ανέβει στο live. θέλω να μου πείτε, σε ποια ελάχιστη δυνατή απόδοση, μπορώ να βάλω κάποια λεφτά (και πόσα) ώστε και στις δύο περιπτώσεις να έχω σίγουρο κέρδος. π.χ. αν το under ακουμπήσει το 1,68 και βάλω 14,90 ευρώ, τότε θα έχω παίξει συνολικά 24,90 ευρώ και στις δύο περιπτώσεις θα πάρω πίσω 25 ευρώ άρα θα είμαι σίγουρα με κέρδος. πιστεύω να καταλάβατε τι θέλω να πω.

Σίγουρα υπάρχει κάποια ανίσωση που αν τις βάλεις τις μεταβλητές α και β εξαρχής τότε θα σου δίνει αποτέλεσμα μεγαλύτερο του αθροίσματος που έχεις ποντάρει συνολικά.

ποια είναι αυτή η ανίσωση;
υπάρχει κάτι έτοιμο στο excel ?

ελπίζω να το εξήγησα καλά.

martini32

New Member
12 Μαρ 2020
5
1
3
ευχαριστώ για την ταχύτατη απάντηση.
εγώ αυτό που ψάχνω είναι να του δίνω το ποσό και το αρχικό ποντάρισμα, και αυτό να μου λέει το μίνιμουμ που πρέπει να πάει η απόδοση στο άλλο σημείο για σίγουρο κέρδος.

apofasistikos

Member
13 Φεβ 2020
30
9
8
εύκολα
πάνω από 2.0
αφερεσαι τις τιμες και οτι μεινει ειναι το κερδος σου

• 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Λειψία - Χέρτα Βερολίνου
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Σαν Πάουλι - Χάιντενχαϊμ
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Ανόβερο - Καρλσρούη
  • 21:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Φορτούνα Ντίσελντορφ - Σάλκε
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Χόφενχαϊμ - Κολονία
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ουνιόν Βερολίνου - Μάιντς
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Άουγκσμπουργκ - Πάντερμπορν
    • Δεν υπάρχουν μπασκετικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
    • Δεν υπάρχουν αθλητικές μεταδόσεις από άλλα αθλήματα σήμερα

Σημερινά Γενέθλια

Μοιραστείτε αυτήν τη σελίδα

Σχετικά με εμάς

• Η κοινότητα του infobeto θεωρείται σημείο συνάντησης των παικτών και των ανθρώπων της αγοράς των τυχερών παιχνιδιών για διαβουλεύσεις, συμβουλές, ενημερώσεις, ανταλλαγές πληροφοριών, επίλυσης προβλημάτων με εταιρείες κλπ. Είμαστε υπερήφανοι που διαθέτουμε το μεγαλύτερο forum τυχερών παιχνιδιών στην Ελλάδα και ένα από τα μεγαλύτερα παγκοσμίως και δουλεύουμε καθημερινά για να κρατάμε υψηλό το επίπεδο της κοινότητάς μας.

Μενού χρήστη

Ακολουθήστε μας στο Facebook

Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
    BetLaden Forum Bot: Ο χρήστης BetLaden ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Ανάπτυξη τραπεζοκαθισμάτων και στα...