Μαρινάκης. Τι παίζει ;

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,834
1,451
113
Η υπόθεση όπως την έχω καταλάβει εγώ:
Το 2014 φορτώθηκε η ηρωϊνή στο Noor1, ιδιοκτησίας Μαρινάκη, από τον Περσικό κόλπο και κατέπλευσε στον Πειραιά.
Οι ναρκέμποροι κατόρθωσαν να ξεφορτώσουν, αλλά στάθηκαν άτυχοι καθώς έφτασε σήμα της interpol το οποίο έθεσε την Ελληνική αστυνομία στα ίχνη των ναρκωτικών.
Τελικά πιάστηκαν θαμένα στην αυλή του Γιαννουζάκη, γνωστού του Μαρινάκη, ο οποίος καταδικάστηκε σε ισόβια.
Ο Μαρινάκης δήλωσε ότι δεν ήξερε, κάποιοι του ναύλωσαν ένα φορτίο και το μετέφερε εν αγνοία του.

Στον κόσμο των εφοπλιστών γίνεται να έχεις έναν πελάτη απατεώνα, όπως γίνεται και να είσαι μέλος της σπείρας.
Η Δικαιοσύνη χωρίς στοιχεία δεν έπιασε τον Μαρινάκη.

Βρέθηκαν όμως τώρα τα στοιχεία ;
Εγώ έχω μείνει στο επεισόδιο που ο Καμένος πιέζει τον Γιαννουζάκη να καρφώσει τον Μαρινάκη και ο Γιαννουζάκης αρνείται.
Σαν αποτέλεσμα δεν πιάστηκε ούτε τότε ο Μαρινάκης.
Αλλά τελικά πιάστηκε, του απήγγειλαν κατηγορίες προχτές.

Είναι όμως αλήθεια ή παραμύθια ;
Ο Μαρινάκης είναι και σφοδρός πολέμιος του Σύριζα. Αν δεν ήταν ;
Επίσης νομίζω παλιά δεν ήταν. Λέτε να έγινε σφοδρός πολέμιος του Σύριζα εν όψει των ερευνών που διεξήγοντο, για να λέει ότι τον κυνηγάει ο Σύριζα ;
 
Απάντηση: Μαρινάκης. Τι παίζει ;

Τι να παίζει; Ότι παίζει στο σωματείο του Πειραιά με τους προέδρους του εδώ και 30 χρόνια. Εσύ τώρα ανακάλυψες την Αμερική; Ή σε ξύπνησε η πιστόλα;
 
Απάντηση: Μαρινάκης. Τι παίζει ;

Τι ακριβώς να παίζει??? Εδώ δεν μιλάμε ούτε για μπάλα, ούτε για γκολ, ούτε για οφσάιντ, ούτε για πέναλτι. Εδώ μιλάμε για 2 τόνους ακατέργαστης ηρωίνης. 2 ΤΟΝΟΥΣ. Οι οποίοι για όποιον δεν γνωρίζει μετά από επεξεργασία θα γινόντουσαν περίπου 10 τόνοι του πιο σκληρού ναρκωτικού που σκοτώνει εκατομμύρια κόσμο ανά την γη. Σαφώς και υπάρχει και το τεκμήριο της αθωότητας, αλλά στην χώρα που ζούμε είναι πιο σοβαρό το όπλο του Σαββίδη να παίζει στα κανάλια κάθε μέρα όλη μέρα και όχι αυτό το θέμα του πλοίου του Μαρινάκη που είχε πάνω αυτό το φορτίο. Βεβαίως αν τους βολεύει εκεί στην Αθήνα θα μας πείσουν ότι επιχειρηματίες αυτού του βεληνεκούς ναυλώνουν ένα πλοίο τους χωρίς να έχουν ιδέα για το τι θα μεταφερθεί σε αυτό, όπως επίσης ότι και 8 μάρτυρες βρέθηκαν σε διάστημα 3 χρόνων νεκροί δεν λέει κάτι. Δεν πειράζει... Άλλωστε σ' αυτήν την χώρα ισχύει το γνωστό ρητό : ΔΥΟ ΤΟΝΟΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΣΤΑΘΜΑ!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: eto και zorian
Απάντηση: Μαρινάκης. Τι παίζει ;

Τι να παίζει έχουν αφήσει στην άκρη τον Αλ Καπονε και τώρα κυνηγάνε τον θείο μου


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Απάντηση: Μαρινάκης. Τι παίζει ;

Βλακείες εφάμιλλες του Ντοκουμέντο μου λέτε & συριζέϊκες μ***κίες κατάλληλες για την τουαλέτα.
Κάλλιστα μπορεί να ναυλώσει κάποιος ηρωϊνη εν αγνοία της πλοικτήτριας εταιρείας, όπως κάλλιστα μπορεί και να είναι στο κόλπο η πλοικτήτρια εταιρεία.
Εγώ ρωτάω αν την έδεσε την υπόθεση η Τζήβα.
Με Καμένο δεν τα είχε καταφέρει και ωρυόταν ο Καμένος, ωρυόντουσαν οι μαρινακικοί.
Τώρα λοιπόν τα κατάφερε ;
Αυτό είναι το απλούν ερώτημα.
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • Αύριο 19-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)"...