Μεγαλες καταθεσεις-δαπανες με χρωστικη καρτα

Phila76

New Member
14 Ιαν 2020
3
2
3
Γεια σας σε ολους.Το 2018 εκανα πολλες καταθεσεις σε στοιχηματα και χρεωσα την καρτα μου 25000 ευρω καθως επαιζα στοιχηματα με 3 φιλους μου βαζαμε ολοι μαζι λεφτα στην δικη μου στοιχηματικη και ολες αυτες οι καταθεσεις φαινονται στο ονομα μου.Απο αυτα αναληψεις εκανα περιπου 12.000 τα αλλα 13.000 τα χασαμε.
Φετος εκανα μηδενικη φορολογικη δηλωση.Ο λογιστης μου ειπε οτι στο μελλον μπορει να εχω καποιο προστιμο καθως εχω μηδενικο εισοδημα και αμα το ψαξουν δεν μπορω να δικαιολογισω τα λεφτα που εκανα καταθεση.Ξερει κανεις αν θα εχω προβλημα με εφορια η εχει κανεις αναλογη περιπτωση;

Τελευταία επεξεργασία:
  • Haha
Αντιδράσεις: georgemr2

stpsilan

Active Member
25 Οκτ 2017
231
115
43
Γεια σας σε ολους.Το 2018 εκανα πολλες καταθεσεις σε στοιχηματα και χρεωσα την καρτα μου 25000 ευρω καθως επαιζα στοιχηματα με 3 φιλους μου βαζαμε ολοι μαζι λεφτα στην δικη μου στοιχηματικη και ολες αυτες οι καταθεσεις φαινονται στο ονομα μου.Απο αυτα αναληψεις εκανα περιπου 12.000 τα αλλα 13.000 τα χασαμε.
Φετος εκανα μηδενικη φορολογικη δηλωση.Ο λογιστης μου ειπε οτι στο μελλον μπορει να εχω καποιο προστιμο καθως εχω μηδενικο εισοδημα και αμα το ψαξουν δεν μπορω να δικαιολογισω τα λεφτα που εκανα καταθεση.Ξερει κανεις αν θα εχω προβλημα με εφορια η εχει κανεις αναλογη περιπτωση;
Φίλε έχουν να ασχοληθούν με πιο σοβάρες περιπτώσεις αν το πάρουν απόφαση, μην αγχώνεσαι

Τελευταία επεξεργασία:

Phila76

New Member
14 Ιαν 2020
3
2
3
Κι γω ετσι πιστευω αν και επρεπε να βαζω τα λεφτα με paysafe που δεν φαινονται πουθενα

• Like
Αντιδράσεις: FunBet

FunBet

Active Member
12 Μαρ 2018
92
148
33
Κι γω ετσι πιστευω αν και επρεπε να βαζω τα λεφτα με paysafe που δεν φαινονται πουθενα
Ακριβώς.

Πάντως στην ανάγκη, αν σε προηγούμενες φορολογικές δηλώσεις φαίνονται κάποια "πλεονάσματα" (δηλαδή οι δαπάνες μέσω καρτών και ebanking ή τα τεκμήρια σου να είναι μικρότερα από τα εισοδήματα σου), μπορείς να δικαιολογήσεις τα χρήματα που κατέθεσες στις στοιχηματικές από εκεί.

Και πάλι, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

• Like
Αντιδράσεις: magon, chri213 και Phila76

Προγνωστικά

• 19:30
    Novasports 4HD
    • Πο - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Στουτγκάρδη - Χάιντενχαϊμ
  • 21:45
    Novasports 1HD
    • Μάντσεστερ Σίτι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λίβερπουλ
  • 22:00
    OPEN TV
    • Σαραγόσα - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 22:05
    Novasports 2HD
    • Μαρσέιγ - Στρασβούργο
  • 19:00:00
    Novasports 2HD
    • Γαλατασαράι - Ούνικς Καζάν
  • 19:30:00
    ΕΡΤ3
    • Σαραγόσα - ΠΑΟΚ
  • 21:00:00
    Novasports 3HD
    • Ολντενμπουργκ - Μπρέσια
  • 21:00:00
    ΕΡΤ Sports HD
    • Ράστα Βέχτα - ΑΕΚ
  • 21:30:00
    ΕΡΤ3
    • Σαραγόσα - ΠΑΟΚ
  • 21:45:00
    Novasports 5HD
    • Ουνικάχα Μάλαγα - Ανδόρρα
  • Αύριο 30-01-2020
  • 01:30:00
    FOX Sports
    • Seton Hall Pirates - DePaul Blue Demons
  • 03:30:00
    FOX Sports
    • Xavier Musketeers - Marquette Golden Eagles
  • 05:00:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς - Χιούστον Ρόκετς
  • 06:00
    Eurosport 1
    • Αυστραλιανό Οπεν
  • 10:30
    Eurosport 1
    • Αυστραλιανό Οπεν
  • 21:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Περούτζια - Τουρ

Σημερινά Γενέθλια

Μοιραστείτε αυτήν τη σελίδα

Σχετικά με εμάς

• Η κοινότητα του infobeto θεωρείται σημείο συνάντησης των παικτών και των ανθρώπων της αγοράς των τυχερών παιχνιδιών για διαβουλεύσεις, συμβουλές, ενημερώσεις, ανταλλαγές πληροφοριών, επίλυσης προβλημάτων με εταιρείες κλπ. Είμαστε υπερήφανοι που διαθέτουμε το μεγαλύτερο forum τυχερών παιχνιδιών στην Ελλάδα και ένα από τα μεγαλύτερα παγκοσμίως και δουλεύουμε καθημερινά για να κρατάμε υψηλό το επίπεδο της κοινότητάς μας.

Μενού χρήστη

Ακολουθήστε μας στο Facebook

Ιδιωτικές συνομιλίες
Βοήθεια Χρήστες
    Δεν έχετε ενταχθεί σε κάποιο δωμάτιο.