Μη πληρωμη 1218ε -ασαφεις κανονες,δολιες πρακτικες ΟΠΑΠ

Eidikos

New Member
10 Αυγ 2017
12
7
3
Γεια χαρα,παιζω ενα παρολι για ποντους αξιολογησης παικτων στο πρακτορειο το προηγουμενο Σαββατο τρια οβερ..Εφοσον βλεπω οτι ηρθαν και τα τρια παω να πληρωθω και βλεπω οτι εχουν διευθετησει τον Μαουντ με αντερ 3.5 ..
Ωχ λεω θα τον θεωρησουν με δολο επιθετικο και δεν θα του πιστωσουν τον ενα βαθμο για καθαρη εστια..Αρχιζω τα μειλ οτι ο Μαουντ ειναι μεσος και πρεπει να παρει 4 βαθμους (1 βαθμο για παιχνιδι μεχρι 60 λεπτα-2 βαθμους για παιχνιδι πανω απο 60 λεπτα και 1 βαθμο για καθαρη εστια)..Μετα απο λιγες μερες μου αναφερουν το απιστευτο...Ο παικτης βαθμολογηθηκε με δυο βαθμους για παιχνιδι πανω απο 60 λεπτα και ενα για καθαρη εστια..
Μου γυριζουν τα μυαλα και απο την Τριτη με μειλ τους αναφερω επανελειμενα οτι δεν αναφερετε πουθενα οτι ισχυει ειτε ο ενας κανονας (1 βαθμο για μεχρι 60 )ειτε ο αλλος 2 βαθμους -για πανω απο 60....Εφοσον ο πινακας βαιμολογησης λειτουργει αθροιστικα ειναι κοινη λογικη εφοσον ο παικτης παιξει 64 λεπτα να παρει 3 βαθμους συμμετοχης..Ουτε στο κανονισμο που εστειλαν στους πρακτορες ουτε στο σαιτ τους στους αναλυτικους κανονες αναφερετε πουθενα!!
Επισης οι ασαφεις κανονες και ο δολος τους συνεχιζεται με το οτι δεν αναφερουν τη θεση διπλα στο ονομα του καθε παικτη.Θα πρεπει εμεις να μαντευουμε να δουμε τι θεση θεωρουν τον Στερλινγκ η τον Μαχρεζ..(καθε βδομαδα οτι συμφερει θα το βαζουν λογικα.!)
Φυσικα σε δυο μειλ απο την Τριτη-Πεμπτη με αγνοουν με αυταρχικο τροπο μην απαντωντας στα παραπανω και με το ετσι θελω δεν μου πιστωνουν 1218 ευρω...Θα απευθυνθω και στην ΕΕΕΠ καθως ειναι η μονη μου ελπιδα πλεον..Παρακαλω τις γνωμες σας
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Οι δυο μεγαλυτερες ελληνικες εταιριες ειναι απο τις ελαχιστες κπου δινουν οβερ αντερ σε ειδικα στοιχηματα.Αυτο εχει σαν αποτελεσμα το ρισκο να το επωμιζονται οι ιδιες παντοτε μη μπορωντας να πουλησουν την υποχρεωση αλλου με οτι αυτο συνεπαγεται ..
Οσο υπηρχε νοημα ασχολουμουν με ολα τα ειδικα (εξου και το nickname).Ποτε δεν συναντησα ασαφεις κανονισμους ,η η εταιρια να ερμηνευσει αλλιως γραμμενους κανονες, η να εφαρμοσουν δολιες πρακτικες μεχρι τη στιγμη που εβγαλαν τους ποντους αξιολογησης..
Οχι μονο εχουν εφαρμοσει τον κανονα που καταγγελω εναντια στη κοινη λογικη και το αυτονοητο ,αλλα αρνουνται συνεχομενα να μου πουν που αναφερετε ο κανονας που εφαρμοσαν λανθασμενα στο δελτιο μου.
Πλεον μου απαντανε το ζητημα σας διευθετηθηκε!!Η θρασυτητα τους να με τρολαρουν ειναι απιστευτη..
..Να αναφερω επισης οτι παλι πριν απο 14 μηνες ειχαν διευθετησει δελτιο μου με λανθασμενα πλαγια αουτ και μετα απο αρκετο διαστημα με αγωνα και αποδεικτικα στοιχεια αναγκαστηκαν να με πληρωσουν εξωλογιστικα 800 ευρω..
Θα ηθελα τη γνωμη και των moderators εαν γινεται.
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon και qazdas
Για καποιο περιεργο λογο δεν εχει απηχηση η ιστορια μου και θα αναφερθω μια τελευταια φορα ,σε μια ακομα αποδειξη οτι ολα οσα εχω προαναφερει ειναι ακριβεστατα και δεν χωρανε αμφιβολια,οπως επισης και για ενημερωση των παικτων.
Τα σαινια οταν πρωτοεβγαλαν τους ποντους αξιολογησης ειχαν ανοιχτες τις αγορες μεχρι και την εναρξη του αγωνα για τρεις μερες με μεγαλα ορια!Οποιος το πηρε χαμπαρι επαιζε φυσικα αντερ τους παικτες που δεν ηταν στην αρχικη ενδεκαδα και προσεφερε ο οπαπ..Η ασχετοσηνη τους δεν τους κοστισε πολυ παρα μονο την Τριτη του τσαμιονς λιγκ που πολλοι παιξανε αντερ παικτες του ολυμπιακος μπαγερν που δεν ηταν στο αρχικο σχημα και επεσαν οι αποδοσεις στο 1.3-1.4..(δυστυχως δεν ημουν απο τους τυχερους!)
Τα τσακαλια το πηραν χαμπαρι οτι εδιναν αξια στο αντερ και εστω και τρεις μερες αργοπορημενα κανανε το αυτονοητο και κλειδωναν τις αγορες μια ωρα πριν βγουν οι ενδεκαδες..
Ηταν τοσο αδαης ομως οπου δεν σκεφτηκαν οτι παλι προσφερουν μεγαλη αξια στο αντερ εφοσον παιχτει το αντερ στους αμφιβολους για την αρχικη ενδεκαδα παικτες που προσεφεραν.Αφου εαν δεν επαιζε ο παικτης καθολου επαιρνε μοναδα ,εαν εμπαινε αλλαγη ηταν πολυ δυσκολο να χαθει το αντερ και εαν ηταν βασικος ειχε γκανιοτα 10-15%..
Πλεον επειτα απο 11 στοιχηματικες μερες ποντων αξιολογησης αλλαξαν τον ορο επιτελους και εφοσον ο παικτης δεν ξεκινησει αυτοματα παιρνει την μοναδα..

Παραλληλα και εξισου σημαντικο που αποδεικνυει το ποιον τους και τις πρακτικες τους ειναι οτι αλλαζουν τους κανονσμους καθε λιγο και λιγακι γιατι δεν ξεροουν και οι ιδιοι τι τους γινεται..Οταν μια σοβαρη εταιρια που σεβεται τον παικτη αλλαζει τους κανονισμους δεν το κανει με μικρα γραματτα στο κουπονι κατω κατω..Ουτε στο pdf τους των κανονισμων στο σαιτ σους εχουν αλλαξει τη μοναδα αποδοση εαν δεν ξεκινησει πλεον ο παικτης- ουτε υπαρχει ενημερωση στους πρακτορες..

Πραγματικα ειναι απιστευτο να αλλαζουν και να εφαρμοζουν τους κανονισμους οπως τους συμφερει στη περιπτωση μου που αναφερω στο αρχικο ποστ ,να αρνουνται να μου απαντησουν που υπαρχει ο κανονισμος που επικαλουνται και να με τρολαρουν λεγωντας οτι το θεμα διευθετηθηκε!
Θα μου πειτε αυτοι ζημιωναν την εταιρια τους με τεραστια πλεωνεκτηματα υπερ του παικτη για τοσες μερες.-σιγα μην παραδεχτουν αλλο ενα λαθος τους..
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Γεια χαρα,υπαρχουν μελη που ασχολουνται σοβαρα με το value betting?
Εφοσον υπαρχουν θα ηθελα το σχολιο τους σε ενα θρεντ που αναφερει εξωφθαλμα δολιες πακτικες,οπου η εταιρια εφαρμοζει τους κανονισμους ποντων αξιολογησης οπως τη συμφερει εναντια στη κοινη λογικη και το αυτονοητο.
Ειμαι ο μονος που δημοσια εδωσε παραδειγμα για value bet ανω του 20% στους ποντους αξιολογησης στον Οπαπ και συμπτωματικα ειτε απο λαθος τους ,ειτε απο αγνοια ξαναπροσεφεραν την αγορα αυτη στη τελευταια αγωνιστικη του cl με τον ευνοικο ορο για το αντερ -εαν ο παικτης δεν παιξει τον αντιστοιχο αγωνα παιρνει μοναδα.!
Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να υπαρξει τεραςτιο value στους αμφιβολους παικτες στην ενδεκαδα οπου οποιος τους επαιξε αντερ ,ειτε πηρε μοναδα ειτε κερδισε εκεινο το διημερο!
Κοιταζωντας το κουπονι τυχαια το παρατηρησε ο πατερας μου και δεν το πιστευε γιατι ενω το ειχα αναφερει δημοσια το value bet εκεινοι το ξανακανανε!!Χαχαχα απιστευτο..
Βεβαια του βγαλανε τη ψυχη του μεχρι να διορθωσουν το λαθος τους και να τον πληρωσουν τα υπολοιπα μετα απο 6 μερες ταλαιπωριας... Ειχαν διευθετησει λανθασμενα ως μοναδα δυο παικτες και στα ειμαιλ που εστελνε του λεγανε οτι οι παικτες που αναφερει δεν παιξανε,ενω ειχαν μπει ως αλλαγη και οι δυο!!Πραγματικα αυτοι που απαντουσαν στα μειλ ζουνε σε αλλο γαλαξια μαλλον...Ευτυχως για μενα ,λογω θεματων υγειας εμαθα την ολη ιστορια στο τελος της..
. Ακομα περιμενω την ΕΕΕΠ για το δικο μου ζητημα και ηδη πανε δυο μηνες και δεν εχω καποια απαντηση.Ειμαι σιγουρος οτι εαν επικοινωνησει η ΕΕΕΠ με καποιον λογικο προισταμενο του ΟΠαπ θα λυθει και μενα το ζητημα μου .Δυστυχως και γω στα μειλ μου μαλλον επεφτα πανω σε αυτους που λεγανε οτι οι παικτες που ειδε ολος ο πλανητης να παιζουν δεν παιξανε!!!Καλες γιορτες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Pragias και PANATHA
εχουμε ξαναπει πολλές φορές οτι αυτοι που δουλεουν στα customer service των στοιχηματικων εταιρειων ειναι παντελως ασχετοι , ή δινουν επιτηδες λαθος απαντησεις ,μπας και δεν επιμεινει ο παικτης. μην μασας. κυνηγησε το θεμα.


ΥΓ.φυσικα και προσφερει πολλα value bets ο οπαπ. μην τα φωναζεις δημοσια γιατι θα τα βγαλει
 
εχουμε ξαναπει πολλές φορές οτι αυτοι που δουλεουν στα customer service των στοιχηματικων εταιρειων ειναι παντελως ασχετοι , ή δινουν επιτηδες λαθος απαντησεις ,μπας και δεν επιμεινει ο παικτης. μην μασας. κυνηγησε το θεμα.


ΥΓ.φυσικα και προσφερει πολλα value bets ο οπαπ. μην τα φωναζεις δημοσια γιατι θα τα βγαλει

Το οτι θα ξαναπροσεφεραν value bet ξανααλλαζωντας το κανονισμο την τελευαταια Αγωνιστικη cl οταν ειχαν καταλαβει το λαθος τους ποιος μπορουσε να το διανοηθει?χαχαχα.Σκοπος μου δεν ειναι να αναφερω τα value bets προφανως, (και πλεον δεν υπαρχουν κιολας οπως εχω ξανααναφερει σε αλλο ποστ)αλλα να δειξω οτι αυτοι που εφαρμοσαν τους κανονισμους οπως τους συμφερε στη περιπτωση μου δεν εχουν ιδεα τι τους γινεται σε αυτο το ειδικο μηπως μεσω της ΕΕΕΠ παρω τα λεφτα μου!
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...