Μονά η συστήματα;

kerkireos

Well-Known Member
3 Οκτ 2012
2,480
1,592
113
Αν ειχατε να επιλεξετε αναμεσα σε συστηματα και μονα σε bet365 και stoiximan, και αποκλειστικα μονα σε υψηλοτερες αποδοσεις (πχ pinnacle) τι θα διαλεγατε?
 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Δεν τίθεται θέμα επιλογής αλλά, ρεαλιστικής προσέγγισης με βάση τα προσφερόμενα.
1)Τα συστήματα είναι για μένα εγγυημένος τρόπος οικονομικής καταστροφης γρηγορότερα απο το προβλεπόμενο διάστημα. Η γκανιότα προστίθεται οσο περισσοτερα γεγονοτα επιλέξεις. Αν παιξεις 6 αγωνες ο καθενας με 5% γκανιοτα(τυχαιο παραδειγμα με βαση 365 και στοιχημαν), η γκανιοτα παει στο 30%.
2)Οι δυο πρωτες εταιριες εχουν αντικειμενικα μεγαλυτερη γκανιοτα(χειροτερες αποδοσεις) απο την Πιννακλ.

Απαντηση: ΜΟΝΑ αποδεκτα στην Pinnacle. Kai μην μενεις εκει, συνδυασε την με SBO και Dafabet για να συγκρινεις και να αγοραζεις την καλυτερη προσφερομενη τιμη ανα πασα ωρα και στιγμη χωρις φοβο για ορια και ακυρωση στοιχηματων.
 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Η sbobet και η dafabet δεν είναι νόμιμες στην Ελλάδα απόσο ξέρω.Άλλαξε κάτι;
 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Δεν αλλαξε κατι στη νομιμοτητα, οπως επισης δεν αλλαξε και κατι και σε αυτους που επαιζαν σ'αυτες πριν την ΕΕΕΠ!
 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Αν είναι για μεγάλες αποδόσεις θα σου πρότεινα σύστημα αλλά βάλε και μια μονάδα στο παρολί οπότε αν σου κάτσει να τα πάρεις καλά
 
  • Like
Αντιδράσεις: THEO-007
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Oι απόψεις γενικώς διαφέρουν φίλε μου...και είναι λογικό αυτό. Ναι,τα μονά είναι ο πιο safe τρόπος πονταρίσματος,γιατί ένας νορμάλ παίκτης -ούτε καλός ούτε κακός- δυσκολα θα βγει πολύ χαμένος παίζοντας μονά. Από την άλλη τα συστήματα προφανώς και αυξάνουν το ρίσκο, αλλά 2-3 καλά συστήματα τη σεζόν αρκούν για να βγεις πολύ κερδισμένος. Κάποιες μελέτες εξωτερικού που τσέκαρα δείχνουν ότι οι ''κερδοφόροι'' παίκτες κερδίζουν πιο πολλά από τα συστήματα, ενώ οι ''χαμένοι'' παίκτες χάνουν περισσότερα με τα συστήματα. Φυσικά οι 2 τρόποι παιχνιδιού απευθύνονται σε διαφορετικούς παίκτες.Τα συστήματα αφορούν πιο υπομονετικούς παίκτες,με κάβες που αντέχουν συνεχόμενα χαμένα δελτία και μεγάλα χρονικά διαστήματα χασούρας. Συμπέρασμα..αν είσαι κερδοφόρος παίκτης (με στοιχεία όμως,όχι με λόγια), και ταυτόχρονα έχεις κάβα -και χαρακτήρα- που να αντέχει σε συνεχόμενες ήττες,τότε μην τα φοβηθείς τα συστήματα. Αν πάλι είσαι παίκτης που δεν αντέχει μεγάλα ups and downs στο λογαριασμό του ΄-οπως εγώ ας πούμε- ,προχώρα με μονά αποδεκτά, τον πιο safe τρόπο δηλαδή, όπου στη χειρότερη περίπτωση στο τέλος της σεζόν να έχεις μικρή χασούρα ή να είσαι στα λεφτά σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: THEO-007
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Επισης, δε γνωριζω ποσο θα αντεξουν οι λογαριασμοι σου στις εταιριες που αναφερεις αν παιρνεις σε μονα αποδοσεις αποκλειστικα μεγαλυτερες απο την pinnacle.
Εξαρταται βεβαια ποσο μεγαλυτερες θα ειναι οι αποδοσεις και τα ποσα στοιχηματισμου. Αν εχει καποιος ακριβη εικονα πανω σε αυτο ας μας δωσει τα φωτα του!
 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Έχω τη γνώμη ότι η δυάδα συμφέρει κάπως σε σχέση με το μονό, γιατί αν πιάσεις μόνο το ένα θα είσαι καντέμης ενώ αν πιάσεις και τα δύο και έχεις παίξει μονά τους χάρισες λεφτά.
Τριάδα και άνω όμως χαλάει - κάνει να χάνεις το ένα από τα τρία.
Αλλά εξαρτάται και από την περίπτωση. Είχε βρει εγώ το διπλό του Παναθηναϊκού στο Αμβούργο παλιά με 6.00 απόδοση. Παλαβός θα ήμουνα να ψάχνω για δυάδα.
 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Πολυ σωστο αυτο που λες φιλε..
 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Δεν αλλαξε κατι στη νομιμοτητα, οπως επισης δεν αλλαξε και κατι και σε αυτους που επαιζαν σ'αυτες πριν την ΕΕΕΠ!
Αν βρεις χρονο και θες πες μου τον τροπο εστω και σε μυνημα στο ε-μαιλ μου. οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ
 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?



Καταρχην θεωρω τα συστηματα ακρως καλυτερα σε σχεση αποδοση κερδους και πονταρισματος.
Μπορεις να τα ρυθμισης οπως επιθυμεις σε αποδοσεις ωστε ακομη και σε ασχημη μερα να παρεις επιστροφη.
Εαν καθομουνα να ασχοληθω με γκανιοτες στο μυαλο μου ποτε δεν προκειται να δοκιμαζα συστηματα.
Οπως και σε μονα αποδεκτα αμα ειναι να πιανω ενα 6αρι στην φεξι και στην χαξι και μαλιστα με 1 στα 3 σημεια ρισκο και το αγωνιστικο κομματι εναντιον μου μπορω να το κανω και σε συστηματα και εαν δεν περασει να παρω και επιστροφη αφου θα περιμενω αλλα σημεια.
Εαν δεν δοκιμασεις και τους δυο τροπους σε σταθερο παιχνιδι δεν μπορεις να αποφασισεις.
Η δικη μου δοκιμη μου δινει καθαρα συστηματα.
Αλλωστε σε μια καλη μερα ευνοουμενη και απο την τυχη μπορεις να κανεις τεραστια νικη.

 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

roll over σε μονά. θα μου πεις και αν σου τύχουν δύο ματς την ίδια ώρα; Δεν με νοιάζει, θα παίξω ενα από τα δύο και το επόμενο άλλη ώρα ή ακομα και άλλη ημέρα. Δεν βιάζομαι καθόλου το ποδόσφαιρο δεν τελειώνει ποτε!
 
Απάντηση: Μονα η συστηματα?

Βασικά είναι ένα ερώτημα της μορφής "τουβί ορ νοτ τουβί".
Τα συστήματα τα παίζαμε παλιά στο ΠΡΟΠΟ γιατί δεν μπορούσαμε να κάνουμε αλλοιώς -ήταν 13 αγώνες.
Αλλά συνέβαινε και το εξής: Όταν ερχόταν μία έκπληξη μέτραγε παραπάνω από το κανονικό. Αν π.χ. ΑΕΚ - Άρης διπλό είναι 6.00 στο κουπόνι -και θα ήταν και τότε 6.00 αν υπήρχε κουπόνι- στο ΠΡΟΠΟ μέτραγε ισοδυνάμως για 12, λόγω υπερ-φορτώματος του άσσου.
Στο πάμε στοίχημα δεν υπάρχουν αυτά. Αλλά ουσιαστικά και μονά να παίζουμε, πάλι σύστημα παίζουμε αφού αν κερδίσουμε θα τα ξαναρίξουμε την επόμενη μέρα (όλα ή μέρος αυτών).
Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι η δυάδα συμφέρει, είναι και πιό οικονομικό διότι προκειμένου να πάρεις ένα κατοστάρι παίζεις 25 ευρώ ενώ στο μονό πρέπει να παίξεις 50 - στο περίπου ας πούμε. Εκτός αν ο ένας από τους δύο αγώνες πληρώνει. Δεν μπορεί να καρφώνεις π.χ. 6άρι και να ψάχνεις για δυάδα, θα είσαι Πόντιος.
 

Προγνωστικά

  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • Αύριο 20-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
    Αδιάβροχος Forum Bot: Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο...