Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

practor

New Member
21 Ιαν 2008
30
67
0
Θεσσαλονικη
σαρανταρισα κι ομως θυμαμαι οτι εγινα αεκ απο αντιδραση.Γιατι μεταξυ αεκ,παο και οσφπ ηταν η ποιο αδυνατη.Θα μπορουσα,ναι,να γινομουν πανιωνιος,αιγαλεω,ηρακλης,αλλα εγινα αεκ.Αξιζε τοσα χρονια η ασχολια με το ποδοσφαιρο?Ειναι κατι που δεν μπορω να απαντησω με σιγουρια.
Θυμαμαι ομως μια ζωη(σε σχεση με τους αλλους δυο) να ειμαι αδικημενος.Βλεποντας την αδικια πιο παλια(οταν ειχαμε μακραν την καλυτερη ομαδα που περασε απο τα ελληνικα γηπεδα),αλλα νοιωθωντας και προδομενος απο τους μεγαλους αεκτζηδες που περασαν τα τελευταια χρονια απο την αεκ(τιγρης,ντεμης,ψωμιαδης,χατζηχρηστος,νικολαου,ντουσαν,κατσουρανης,κτλ) καπου ξεκοψα. Και ηρθε(απο θεσσαλονικη πλεον) η φετινη χρονια.Και ναι, με κινητρο την σωτηρια και παικτες που δεν τους αναγνωριζα ουτε οπτικα ουτε σαν στυλ ουτε με το νουμερο,ενοιωσα αεκ ξανα.Μαζι με εμενα πολυ ακομα.30ρηδες,40ρηδες και τα παιδια τους.Αυτοι ειμαστε πλεον.Αυτοι συνεχιζουμε αυτοι φωναζουμε....Περασαν 30+ χρονια και ειμαι ακομα αεκ.Γιατι γουσταρω ενα δικαιο κοσμο.Και η αεκ μου θυμιζει ποσο ποναει η αδικια.Ριξτε μας στην β,γ,δ εθνικη.Καντε επιδειξη δυναμης πανω μας.Βγαλτε τον κομπλεξισμο σας και τα οποια αισθηματα κατωτεροτητας εχετε.Εμεις μπορει να"πεσουμε',εσεις σιγουρα δεν θα "ανεβειται"ποτε.
 
Να ρωτησω κατι; ( και ας ειμαι απτους αλλους που δεν καταλαβαινουν).
ενας απτους μεγαλους αεκτζηδες που προδωσαν αναφερεται και ο χατζηχρηστος.της οριτζιναλ?
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

τελικά έχει απόλυτο δίκιο ο τίτλος σου και έπρεπε να το τηρήσω. για να αποκαλείς μεγάλους Αεκτσήδες τον Χατζηχρήστο σίγουρα είναι κάτι που σαν Παναθηναϊκός δεν το καταλαβαίνω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SPYRIDON
Απάντηση: Re: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Να ρωτησω κατι; ( και ας ειμαι απτους αλλους που δεν καταλαβαινουν).
ενας απτους μεγαλους αεκτζηδες που προδωσαν αναφερεται και ο χατζηχρηστος.της οριτζιναλ?
lol δεν το διάβασα αυτό όταν απάντησα
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Κάποτε ήταν.
Το ειπε ο ανθρωπος....
[h=2]''Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....''[/h]
 
  • Like
Αντιδράσεις: practor
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Εγώ δεν είμαι ΑΕΚ (δεν είμαι τίποτα),η σχέση μου με την ΑΕΚ είναι μέσω φίλων και άλλων αγαπημένων προσώπων, αλλά μου αρέσει πολύ το post του φίλου και το ασπάζομαι.

Όσο για τα του Χατζηχρήστου τα θεωρώ λεπτομέρεια, το να εστιάζουμε σε αυτά αδικεί το ευρύτερο νόημα
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas και practor
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

σαρανταρισα κι ομως θυμαμαι οτι εγινα αεκ απο αντιδραση.Γιατι μεταξυ αεκ,παο και οσφπ ηταν η ποιο αδυνατη.Θα μπορουσα,ναι,να γινομουν πανιωνιος,αιγαλεω,ηρακλης,αλλα εγινα αεκ.Αξιζε τοσα χρονια η ασχολια με το ποδοσφαιρο?Ειναι κατι που δεν μπορω να απαντησω με σιγουρια.
Θυμαμαι ομως μια ζωη(σε σχεση με τους αλλους δυο) να ειμαι αδικημενος.Βλεποντας την αδικια πιο παλια(οταν ειχαμε μακραν την καλυτερη ομαδα που περασε απο τα ελληνικα γηπεδα),αλλα νοιωθωντας και προδομενος απο τους μεγαλους αεκτζηδες που περασαν τα τελευταια χρονια απο την αεκ(τιγρης,ντεμης,ψωμιαδης,χατζηχρηστος,νικολαου,ντουσαν,κατσουρανης,κτλ) καπου ξεκοψα. Και ηρθε(απο θεσσαλονικη πλεον) η φετινη χρονια.Και ναι, με κινητρο την σωτηρια και παικτες που δεν τους αναγνωριζα ουτε οπτικα ουτε σαν στυλ ουτε με το νουμερο,ενοιωσα αεκ ξανα.Μαζι με εμενα πολυ ακομα.30ρηδες,40ρηδες και τα παιδια τους.Αυτοι ειμαστε πλεον.Αυτοι συνεχιζουμε αυτοι φωναζουμε....Περασαν 30+ χρονια και ειμαι ακομα αεκ.Γιατι γουσταρω ενα δικαιο κοσμο.Και η αεκ μου θυμιζει ποσο ποναει η αδικια.Ριξτε μας στην β,γ,δ εθνικη.Καντε επιδειξη δυναμης πανω μας.Βγαλτε τον κομπλεξισμο σας και τα οποια αισθηματα κατωτεροτητας εχετε.Εμεις μπορει να"πεσουμε',εσεις σιγουρα δεν θα "ανεβειται"ποτε.

Παρ'ότι πολύ ρομαντικό ωστόσο στις δύσκολες ώρες κι όταν δεν υπάρχει μέλλον όλοι το ρίχνουν στον ρομαντισμό.

Θα διαφωνήσω με το μπολνταρισμένο, τι πάει να πει ρίξτε μας; Ποιοί σας ρίχνουν με το έτσι θέλω; Θα έπρεπε ΜΟΝΟΙ σας να είχατε πέσει στη Δ εδώ και χρόνια και να έχετε καθαρό κούτελο και να πάρετε το "μπράβο ρε μάγκες" όλων των υπολοίπων + οτι τώρα θα παίζατε στην Α με μια ομάδα ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΗ! Και μη μου πεις οτι φταίνε οι διοικήσεις που δεν το κάναν γιατί κι ο κόσμος ΠΟΤΕ δεν το απαίτησε. Τώρα που και μαθηματικά θα πέσετε γιατί όχι μόνο παίζετε με ερασιτέχνες αλλά παίζετε και με κακούς ερασιτέχνες τώρα δεν πολυέχει νόημα να φωνάζετε περί αδικιών και περι κατεστημένου (όχι πως δεν υπάρχει αλλά το δίκιο σας το χάσατε φέτος). Δε λέω αν το πίστευες εσύ αυτό απο πριν, δεν το γνωρίζω άλλωστε, αλλά οι πλειοψηφία σίγουρα αυτό πιστεύει.

ΥΓ: Επειδή μένω σε αεκοφωλιά και έχω αρκετά πάρε δώσε με αεκτζήδες, άλλους βλαμμένους άλλους λογικούς αυτό που μου τη δίνει τόσα χρόνια είναι η μιζέρια. Δεν είναι ρομαντισμός. Είναι μιζέρια. "ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη", "αν ήθελα τίτλους θα γινόμαιν παναθηναϊκός ή ολυμπιακός, "ΑΕΚ έγινα απο άποψη για πόλεμο στο κατεστημένο" κλπ κλπ. @@ Οι περισσότεροι γίναν ΑΕΚ όταν έπαιζε την μπαλάρα και πήρε τίτλους. Εκεί κέρδισε κόσμο η ΑΕΚ. Γιατί δεν γίνεται τώρα ο κόσμος ΑΕΚ παρα μόνο τα παιδιά των ΑΕΚτζήδων;

Άσχετο, ο Κατσουράνης που πρόδωσε την ΑΕΚ; Αν θυμάμαι καλά δε χάρισε τα χρέη για να πάει στην Μπενφίκα; Παίζει να μη θυμάμαι καλά όμως οπότε δεν το λέω με σιγουριά.
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Αντρεα και αυτο να εκανε η ΑΕΚ δεν προεκειται να της έλεγε κανεις μπραβο. Εδω οταν ο Νικολαιδης προσπαθησε να καθαρισει το γηπεδο απο αυτους που εκαναν επεισοδια πηγαν ολοι απεναντι του για νη μην χασουν φυλα οι παλιοφυλαδες τους.

Επισης ο Κατσουρανης δεν νομιζω να ηταν ποτε ΑΕΚτζης, συμφωνω οτι χαρησε χρηματα αλλα φερθηκε πουστικα με το θεμα της οψιον που υπήρχε.

Οι σερβος και Χατζηχρηστος εβαλαν μονοι τους τα χερια και εβγαλαν τα ματια τους
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

η αεκ επρεπε να εχει πεσει εδω και καιρο κι επειδη ηταν το σωστο κι επειδη ετσι θα μπορουσε να απαλλαγει απο τον βραχνα των χρεων
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Καλημέρα σας,

Φιλε praktor και εγω ΑΕΚ είμαι απο τα 8-9 χρονια μου.

Προσωπικα μεχρι τα 24-25 πηγαινα τακτικα στο γηπεδο και ενδιαφερομουνα/αγωνιουσα κλπ κλπ
(και πιθανων δεν θα το πιστεψετε αλλα ημουνα με τον αδερφο μου στην Θυρα 7 το 81' σε ηλικια 11 χρονων με εισιτηριο 450 δραχμες τοτε απο μαυραγοριτη στην ομονοια....ακομα θυμαμαι το "Κρα Κρα Κρα Καραβίτη πουσ....ρά")

Εδω και αρκετα χρονια πιστευω οτι δεν αξίζει να ασχοληθείς με το αντικείμενο. Μια κατασταση τραγική που στην ουσία ειναι μια εικόνα της ελληνικης κοινωνίας. Το καθε λαμόγιο και απατεωνας ηταν προφανες οτι θα έσκαγε μυτη και στο ποδοσφαιρο (αλλα και στον αθλητισμο γενικοτερα) και θα διαλυσει τα παντα. Οπως και εγινε δηλαδη.

Με τι να ασχοληθεις δηλαδη? Να συζηταμε ποιος "εκλεψε" ή αδίκησε περισσοτερο η λιγοτερο? Ολοι εχουν κλεψει αλλα ποιο το νόημα ολης αυτης της συζήτησης? Και να πεις οτι βλέπει κανείς και κανα παιχνίδι της προκοπής? Τραγική μπαλίτσα εδω και πολλά χρόνια στις περισσότερες των περιπτώσεων. Οπότε προς τι ολο αυτό?

Αντιλαμβανομαι και σεβομαι την αγαπη σου και την αγωνία σου για την ΑΕΚ (αλλα και οποιουδηποτε αλλου για την ομαδα του).
Απλα προσωπικά εχω αποφασίσει να μην δίνω ουτε ενα λεπτό απο τον χρόνο μου σε αυτη την ιστορία που λεγεται ελληνικο ποδόσφαιρο. Οπως επίσης εχω αποφασίσει να μην "οδηγήσω" τον 7χρονο γιο μου στο να υποστηρίξει μια ομάδα (2-3 φορες του εχω πει οτι είμαι ΑΕΚ και τιποτα παραπανω) . Μπορεί να παίξει την μπαλίτσα του, το μπασκετακι του η οτι αλλο για άθληση αλλα ως εκεί.

CU!
Τάσος!
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Η ΑΕΚ της καρδιάς και των αναμνήσεων

Ήταν μια ηλιόλουστη Κυριακή, φθινόπωρο του 1977, όταν κρατώντας το χέρι του πατέρα μου ανέβηκα τα τσιμεντένια σκαλοπάτια της θύρας 9 στη Νέα Φιλαδέλφεια, και είδα το γρασίδι του γηπέδου να ξεπροβάλλει, αποκαλύπτοντάς μου τους παίκτες με τις κιτρινόμαυρες εμφανίσεις που προθερμαίνονταν. Γράφει ο Στέφανος Δάνδολος.

Δεν ξέρω τι με εντυπωσίασε περισσότερο εκείνη τη στιγμή. Ίσως ήταν η απλωσιά του σταδίου. Ή η ατμόσφαιρα της τεράστιας αυτής ουτοπίας. Μπορεί ακόμα και η πρωτόγνωρη αίσθηση που ωθεί ένα επτάχρονο παιδί να θεωρήσει ότι «συμμετέχει» στη χώρα των ενηλίκων.

Το σίγουρό είναι –και το θυμάμαι σαν χθες– ότι με διαπέρασε κάτι πολύ έντονο και έσφιξα το χέρι του πατέρα μου, σαν να επισφράγιζα τον κοινό μας σύνδεσμο, το ότι η ομάδα της καρδιάς του περνούσε και στη δική μου καρδιά. Μπορεί το ποδόσφαιρο να υπάγεται στη ψυχρή λογική των επαγγελματιών ποδοσφαιριστών και των αιμοβόρων παραγόντων, αλλά για τον απλό κόσμο έχει να κάνει με την καρδιά. Ειδικά τότε, την εποχή που όλα τα παιχνίδια γίνονταν στις τρεις το μεσημέρι της Κυριακής και στην εξέδρα δεν υπήρχαν καθίσματα παρά τσιμεντένιες κερκίδες που τα καλοκαίρια ζεμάταγαν και τους χειμώνες κολλούσαν από την υγρασία. Η ΑΕΚ κέρδισε το Αιγάλεω 3-1 εκείνη τη μέρα, κι αποχώρησα πανευτυχής αναπαράγοντας στο μυαλό μου τις ντρίπλες του Αρδίζογλου, τα γκολ του Μαύρου, την αρχοντική κορμοστασιά του Μπάγεβιτς. Και έτσι ακριβώς έγινα ΑΕΚ.
Δεν ήταν μια εκούσια επιλογή, ούτε με παρότρυνε κάποιος φίλος. Έγινα ΑΕΚ επειδή ΑΕΚ ήταν ο πατέρας μου. Επειδή μου άρεσε να κάνω παρέα μαζί του. Επειδή ήθελα να έχουμε κοινά. Οπότε τα χρόνια που ακολούθησαν, η Νέα Φιλαδέλφεια ομόρφυνε πολλές Κυριακές μας. «Πάμε στο γήπεδο;» μου έλεγε. «Πάμε!» του απαντούσα. Και φεύγαμε. Ήταν τζόρας εκείνες τις εποχές, τσακωνόταν με το παραμικρό, αλλά το γήπεδο ήταν διαφορετικό τότε, άσχετοι κάθονταν στη θέση σου και δεν σηκώνονταν, και όλοι έμοιαζαν έτοιμοι για καβγά μα χωρίς φωτοβολίδες και πέτρες.
Τα πρώτα χρόνια τού κράταγα το χέρι μέχρι να μπούμε, και βλέπαμε την ΑΕΚ να μεγαλουργεί, να κερδίζει 6-1 την Πόρτο, να παίρνει νταμπλ το 1978, να ρίχνει τεσσάρες στον ΠΑΟΚ και εξάρες στον Θρύλο, να σφύζει από δύναμη και υγεία. Ύστερα ήρθε η εφηβεία και τα πέτρινα χρόνια του ’80, καθώς μεγάλωνα έπαψα να του κρατάω το χέρι μέσα στο πλήθος, εκείνος με είχε το νου του όχι σαν παιδί αλλά σαν αντράκι, και κάπως έτσι ταυτίσαμε με τη μοίρα της ΑΕΚ και κάποια δικά μας πέτρινα χρόνια, οικογενειακά, το διαζύγιο των γονιών μου συνοδεύτηκε από το 6-0 στο Καραϊσκάκη και την τραγωδία της Θύρας 7, ένας Λάνγκλεϊ αντί του Ντούσαν στην επίθεση, μια άχαρη, μίζερη τροχιά εκτός τίτλων, Μπάρλος να μην υπάρχει πια, να υπάρχει μόνο μια καινούργια σκεπαστή κερκίδα πίσω από το τέρμα, σημάδι της οικοδομικής ευμάρειας μιας χώρας που οδεύει προς το τέλμα.
Τη δεκαετία του ’90 το χαμόγελο επέστρεψε μαζί με τον Μπάγεβιτς προπονητή, ο αετός απογειώθηκε πάλι, μεγάλος πια εγώ –ήδη είχα ξεκινήσει να δουλεύω– και ο πατέρας μου ακόμα πιο μεγάλος, τα χρόνια τον είχαν αλλάξει, περπατούσαμε στη Δεκελείας και τον έπιανα από τον αγκώνα για να μη χαθούμε, τώρα τον πρόσεχα εγώ όπως παλιά με πρόσεχε εκείνος. Ώσπου ήρθε το 1996, ο Μπάγεβιτς έφυγε, ήρθαν οι Άγγλοι της ENIC, ήρθε ο Μάκης Ψωμιάδης, τα πέτρινα χρόνια γύρισαν για να μείνουν οριστικά και το γήπεδο ως έννοια έσβησε, το ίδιο άχαρα με τον τρόπο που οι μπουλντόζες κατεδάφισαν μια ωραία πρωία τον τόπο των αναμνήσεών μας, τον ιερό ναό της πατρικής μου κληρονομιάς.
Τώρα βλέπω τα ματς από την τηλεόραση και σπάνια πηγαίνω στο ΟΑΚΑ. Θα ήθελα πολύ να τον πάρω μια μέρα και να πάμε, αλλά δεν θέλει, «δεν έχω όρεξη» μου λέει, «τι να δούμε;» Και πράγματι τι να δει; Η ΑΕΚ σβήνει από το χάρτη προδομένη από τους εκάστοτε σωτήρες της. Απομένει μόνο η διαθήκη της. Το παρελθόν. Αυτό που έχει αφήσει στον καθένα. Σε μας τους δύο άφησε μια ζωή πλημμυρισμένη από κοινές Κυριακές. Όπως και σε ένα σωρό άλλους πατεράδες και γιους. Υπάρχει τίποτα σπουδαιότερο;



Διαβάζοντας το παραπάνω άρθρο ράγισε η καρδιά μου και από μέσα της αναδύθηκαν αναμνήσεις όχι ξεχασμένες αλλά σίγουρα νοσταλγικές. Μας άφησε αναμνήσεις από τα υπερατλαντικά ταξίδια μας μέσω Νέας Υόρκης και Ατλάντα για να την δούμε στο Μιλάνο, στην Βαρκελόνη, στις Βρυξέλλες, στο Λίβερπουλ, στο Γκλάντμπαχ και όπου αλλού συμμετείχε. Δεν είχε σημασία το αποτέλεσμα αλλά ο προορισμός. Η ΑΕΚ είχε γίνει μέρος της παράδοσης μας, της ζωής μας. Εύχομαι να ζήσουν κάποιες από τις επόμενες γενιές έστω και τις μισές εμπειρίες που ζήσαμε με αυτή την ομάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Ειχα γραψει οτι δεν θα συμμετειχα σε οπαδικουs καυγαδεs η κουβεντεs.Σορρυ αλλα και τα 2-3 ποστ των φιλων τηs ΑΕΚ ηταν γροθια στο μαχαιρι του σημερινου ποδοσφαιρου.Καπωs ετσι αγαπησαμε ολοι τιs ομαδεs μαs και πανω απο ολα την μπαλλα.Δεν εχει σημασια τι ομαδα υποστηριζουμε η μαθαμε να υποστηριζουμε αλλα οι Κυριακεs μαs καποτε ηταν διαφορετικεs και σιγουρα πιο ομορφεs αν εξαιρεσουμε την Κυριακη τηs 8-2-81.
Να ξερετε οτι και απο την απεναντι οχθη υπαρχουν ανθρωποι που αναγνωριζουν αυτα που λετε ειδικα για την αγαπη που ειχαμε στο γηπεδο και οχι στιs νικεs.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΑΛΗΤΗΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΤΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ.
 
Ειχα γραψει οτι δεν θα συμμετειχα σε οπαδικουs καυγαδεs η κουβεντεs.Σορρυ αλλα και τα 2-3 ποστ των φιλων τηs ΑΕΚ ηταν γροθια στο μαχαιρι του σημερινου ποδοσφαιρου.Καπωs ετσι αγαπησαμε ολοι τιs ομαδεs μαs και πανω απο ολα την μπαλλα.Δεν εχει σημασια τι ομαδα υποστηριζουμε η μαθαμε να υποστηριζουμε αλλα οι Κυριακεs μαs καποτε ηταν διαφορετικεs και σιγουρα πιο ομορφεs αν εξαιρεσουμε την Κυριακη τηs 8-2-81.
Να ξερετε οτι και απο την απεναντι οχθη υπαρχουν ανθρωποι που αναγνωριζουν αυτα που λετε ειδικα για την αγαπη που ειχαμε στο γηπεδο και οχι στιs νικεs.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΑΛΗΤΗΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΤΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ.

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο...
:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas, gastone και MAN7
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

συμφωνω απολυτα μαζι σου MAN7,,,αλλα το τελευταιο δεν ποροκειται να γινει ποτε!αν δεν ειναι μεσα οι αλητηριοι στο μελλον,θα ναι εξω απτο γυπεδο,οποτε θα φοβασαι μετα μεχρι να πας σπιτι,με το παιδι σου!
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Βρε Μανο αν δεν ειχες γραψει κιολας εκεινο το ανεκδιηγητο οτι ο Μαρινακης περυσι βελτιωθηκε θα συμφωνουσα και εγω απολυτα μαζι σου αλλα τωρα ερχεται σε αντιθεση με αυτο που λες για τους αλητηριους στα επισημα


Να θυμισω πως ειχε φιλοξενησει τον βλακα τον Γρανιτσα στα επισημα ο Κοκκαλης και τι εκανε λιγα μετρα πιο περα ο σημερινος πρόεδρος της Σουπα Λιγκας, που με βαση τα δικα σου γραπτα παλι, ειναι καλο παιδι


Το κακο με τα γραπτα ειναι οτι μενουν τα ατιμα
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Δεν θελω να μαγαρισω το πραγματικα ωραιο θεμα.
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Δεν θελω να μαγαρισω το πραγματικα ωραιο θεμα.
Το έκανες με τα κροκοδείλια δάκρυα
Μανο παρτο χαμπάρι φίλος του ποδοσφαίρου και υποστηρικτής του Ολυμπιακού της τελευταίας δεκαπενταετίας ταυτόχρονα πολυ απλά δεν γίνεται
 
  • Like
Αντιδράσεις: practor, okonski και tullamore
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Οκ αν εχουν την δια αποψη και τα παιδια που σχολιασανε με τοσο ομορφο τροπο το τι ειναι μπαλλα γι αυτουs να διαγραψω οτι εγραψα.Ειλικρινα δεν θεωρησα σε καμμια των περιπτωσεων οπαδικο το θεμα.
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

αστο ετσι MAN μια χαρα εισαι!,,γιατι να τα διαγραψεις????
 
Απάντηση: Μονο για αεκτζηδες,οι αλλοι ετσι κι αλλιως δεν θα καταλαβουν....

Οκ αν εχουν την δια αποψη και τα παιδια που σχολιασανε με τοσο ομορφο τροπο το τι ειναι μπαλλα γι αυτουs να διαγραψω οτι εγραψα.Ειλικρινα δεν θεωρησα σε καμμια των περιπτωσεων οπαδικο το θεμα.


Δεν σου είπα ρε να διαγραψεις τπτ απλα σου δίνω να καταλάβεις ότι επειδή είσαι Πολυ Ολυμπιακός κάποιες φορές ξεφευγεις
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...