Νέο look στο forum

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.
Αδελφέ, το πρόβλημα είναι ότι όλα τα βλέπεις με την ματιά του τεχνικού. Επειδή όμως εμένα η δουλειά μου είναι αυτή, να εκπαιδεύω κόσμο κάθε ηλικίας και επιπέδου στην εφαρμογή που έχουμε, σου λέω ότι αυτά που εσένα σου φαίνονται ειρωνικά, είναι πραγματικοί προβληματισμοί για κάποιους. Και πρέπει να τους βλέπεις μέσα από αυτό το πρίσμα με κατανόηση και υπομονή αλλιώς το μόνο που καταφέρνεις είναι να τον κάνεις αρνητικά σκεπτόμενο ως προς τις αλλαγές που πας να "επιβάλλεις".

Δεν έχω να σου πω κάτι άλλο διότι προφανώς δεν μπορείς να το αντιληφθείς από την ίδια οπτική γωνία. Το ίδιο θέμα με εσένα έχω με τους προγραμματιστές στην εταιρεία μου. Έτσι απευθυνόντουσαν στους πελάτες.... Και στο τέλος δημιουργήθηκε το τμήμα των συμβούλων διότι αλλιώς δεν θα έμενε κανένας πελάτης.
Διότι αδελφέ....το θέμα δεν είναι οι αλλαγές...αλλά να ξέρεις να τις περνάς με ωραίο τρόπο... Ειδικά όταν έχεις μαγαζί και θες να χαρακτηρίζεται και καλό..

Αυτά τα ολίγα :sign:

Δεν συμφωνώ. Δεν είμαι μόνο τεχνικός. Είμαι επιχειρηματίας και έχω άμεση σχέση με πελάτες και έχω μεγάλη πείρα στη δημιουργία user friendly εφαρμογών. Είμαι στο χώρο πολλά χρόνια.
Αυτό που λες μπορεί να ισχύει όταν μια εταιρία μου παραγγείλει ένα προϊόν και θέλει συγκεκριμένη λειτουργικότητα και χρώματα. Εδώ είναι διαφορετική περίπτωση. Εδώ χρησιμοποιούμε εργαλεία ευρέως διαδεδομένα, δοκιμασμένα για την φιλικότητά τους προς τους χρήστες. Το ότι δεν βολεύει εσένα ή κάποιον άλλο δεν σημαίνει ότι δεν είναι φιλικό ή μη λειτουργικό.

Αν ασχολείσαι με προϊόντα πληροφορικής θα ξέρεις πολύ καλά ότι οποιαδήποτε μεγάλη αλλαγή έχει αρνητική αντιμετώπιση από αυτούς που δεν δεν θέλουν αλλαγές, που έχουν βολευτεί με μια λειτουργικότητα και δεν έχουν καμία διάθεση να μπουν σε διαδικασίες εκμάθησης εκ νέου. Επειδή έχω δουλέψει σε πολύ μεγάλες εταιρίες (έτσι για παράδειγμα αναφέρω την wind) σε κάθε αλλαγή λειτουργικού επικρατούσε πανικός.
Τι σημαίνει αυτό? Ότι οι εταιρίες θα μείνουν στάσιμες και τεχνολογικά απαρχαιωμένες?

Εδώ λοιπόν έχουμε περιπτώσεις χρηστών που υπάγονται στην παραπάνω κατηγορία χρηστών. Χωρίς να ενδιαφερθούν να ρωτήσουν πως γίνεται κάτι αρχίζουν την κριτική και τις έμμεσες απειλές ότι θα φύγουν γιατί δεν τους βολεύει το νέο περιβάλλον. Εγώ τι θέλεις να κάνω δηλαδή? Να ζητήσω και συγνώμη? Με συγχωρείς πολύ αλλά υπάρχουν πιο ωραίοι τρόποι να εκφράσεις τη γνώμη σου όπως έκαναν πολλά παιδιά πιο πάνω.
Ρώτα τον Νικόλα τι κακό χαμό είχε κάνει με την προηγούμενη έκδοση του forum που είχαμε. Δεν του άρεσε καθόλου και έλεγε ότι θα φύγει μόνο και μόνο γι αυτό το λόγο. Τώρα έχουμε πάλι τα ίδια. Κλασικά εικονογραφημένα.

Αν λοιπόν υπάρχει καλή διάθεση να βελτιώσουμε κάποια πράγματα ή να εξηγήσουμε πως δουλεύουν στη νέα πλατφόρμα εδώ είμαστε να το κάνουμε. Το εμφανισιακό είναι καθαρά υποκειμενικό και δεν θα συμφωνήσουμε ποτέ όλοι. Το παρόν theme είναι το πιο δημοφιλές που υπάρχει και έχουμε κάνει πολύ μικρές αλλαγές για να ταιριάζει στο υπόλοιπο Look του site μας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SOSBET
Δεν συμφωνώ. Δεν είμαι μόνο τεχνικός. Είμαι επιχειρηματίας και έχω άμεση σχέση με πελάτες και έχω μεγάλη πείρα στη δημιουργία user friendly εφαρμογών. Είμαι στο χώρο πολλά χρόνια.
Αυτό που λες μπορεί να ισχύει όταν μια εταιρία μου παραγγείλει ένα προϊόν και θέλει συγκεκριμένη λειτουργικότητα και χρώματα. Εδώ είναι διαφορετική περίπτωση. Εδώ χρησιμοποιούμε εργαλεία ευρέως διαδεδομένα, δοκιμασμένα για την φιλικότητά τους προς τους χρήστες. Το ότι δεν βολεύει εσένα ή κάποιον άλλο δεν σημαίνει ότι δεν είναι φιλικό ή μη λειτουργικό.

Αν ασχολείσαι με προϊόντα πληροφορικής θα ξέρεις πολύ καλά ότι οποιαδήποτε μεγάλη αλλαγή έχει αρνητική αντιμετώπιση από αυτούς που δεν δεν θέλουν αλλαγές, που έχουν βολευτεί με μια λειτουργικότητα και δεν έχουν καμία διάθεση να μπουν σε διαδικασίες εκμάθησης εκ νέου. Επειδή έχω δουλέψει σε πολύ μεγάλες εταιρίες (έτσι για παράδειγμα αναφέρω την wind) σε κάθε αλλαγή λειτουργικού επικρατούσε πανικός.
Τι σημαίνει αυτό? Ότι οι εταιρίες θα μείνουν στάσιμες και τεχνολογικά απαρχαιωμένες?

Εδώ λοιπόν έχουμε περιπτώσεις χρηστών που υπάγονται στην παραπάνω κατηγορία χρηστών. Χωρίς να ενδιαφερθούν να ρωτήσουν πως γίνεται κάτι αρχίζουν την κριτική και τις έμμεσες απειλές ότι θα φύγουν γιατί δεν τους βολεύει το νέο περιβάλλον. Εγώ τι θέλεις να κάνω δηλαδή? Να ζητήσω και συγνώμη? Με συγχωρείς πολύ αλλά υπάρχουν πιο ωραίοι τρόποι να εκφράσεις τη γνώμη σου όπως έκαναν πολλά παιδιά πιο πάνω.
Ρώτα τον Νικόλα τι κακό χαμό είχε κάνει με την προηγούμενη έκδοση του forum που είχαμε. Δεν του άρεσε καθόλου και έλεγε ότι θα φύγει μόνο και μόνο γι αυτό το λόγο. Τώρα έχουμε πάλι τα ίδια. Κλασικά εικονογραφημένα.

Αν λοιπόν υπάρχει καλή διάθεση να βελτιώσουμε κάποια πράγματα ή να εξηγήσουμε πως δουλεύουν στη νέα πλατφόρμα εδώ είμαστε να το κάνουμε. Το εμφανισιακό είναι καθαρά υποκειμενικό και δεν θα συμφωνήσουμε ποτέ όλοι. Το παρόν theme είναι το πιο δημοφιλές που υπάρχει και έχουμε κάνει πολύ μικρές αλλαγές για να ταιριάζει στο υπόλοιπο Look του site μας.

Συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις ή να μην θέλεις... Επαναλαμβάνεσαι και μάλιστα με επιθετικό τρόπο. Πιθανά είσαι κουρασμένος, ξαναδιάβασε μετά από καμία 10ριά μέρες τι σου έχω γράψει, τι μου απαντάς και τα ξαναλέμε αν θέλεις. Εγώ έχω και υπομονή και χρόνο μπορώ να βρω για να εξηγώ.
Και δεν είμαι καν επιχειρηματίας...
 
Συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις ή να μην θέλεις... Επαναλαμβάνεσαι και μάλιστα με επιθετικό τρόπο. Πιθανά είσαι κουρασμένος, ξαναδιάβασε μετά από καμία 10ριά μέρες τι σου έχω γράψει, τι μου απαντάς και τα ξαναλέμε αν θέλεις. Εγώ έχω και υπομονή και χρόνο μπορώ να βρω για να εξηγώ.
Και δεν είμαι καν επιχειρηματίας...

Αγαπητέ Δημήτρη, ας το λήξουμε εδώ. Μια χαρά καταλαβαίνω. Και παρακαλώ να λείπουν οι ειρωνείες περί επιχειρηματία. Το ανέφερα γιατί κι εσύ ανέφερες το επάγγελμά σου για να διαχωρίσω τη θέση μου από τους προγραμματιστές τις εταιρίας σου.
Δεν έχουμε να συζητήσουμε τίποτα άλλο πέραν προτάσεων που μπορεί να έχεις για τη βελτίωση του φόρουμ. Ήδη έχω λάβει υπόψη αρκετά από αυτά που έχουν γράψει τα παιδιά και συνεχίζω να δουλεύω προς αυτή την κατεύθυνση.
 
Αγαπητέ Δημήτρη, ας το λήξουμε εδώ. Μια χαρά καταλαβαίνω. Και παρακαλώ να λείπουν οι ειρωνείες περί επιχειρηματία. Το ανέφερα γιατί κι εσύ ανέφερες το επάγγελμά σου για να διαχωρίσω τη θέση μου από τους προγραμματιστές τις εταιρίας σου.
Δεν έχουμε να συζητήσουμε τίποτα άλλο πέραν προτάσεων που μπορεί να έχεις για τη βελτίωση του φόρουμ. Ήδη έχω λάβει υπόψη αρκετά από αυτά που έχουν γράψει τα παιδιά και συνεχίζω να δουλεύω προς αυτή την κατεύθυνση.

Αδελφέ , με πολύ αγάπη σου λέω, χαλάρωσε, βλέπεις ειρωνίες εκεί που δεν υπάρχουν... Με φίλους μιλάς όχι με πελάτες. Εκτός και αν δεν είναι έτσι...
anyway, δεν είχα σκοπό να το συνεχίσω, καθώς ότι είχα να πω το είπα και δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι.

Την καλημέρα μου.
 
Αδελφέ , με πολύ αγάπη σου λέω, χαλάρωσε, βλέπεις ειρωνίες εκεί που δεν υπάρχουν... Με φίλους μιλάς όχι με πελάτες. Εκτός και αν δεν είναι έτσι...
anyway, δεν είχα σκοπό να το συνεχίσω, καθώς ότι είχα να πω το είπα και δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι.

Την καλημέρα μου.

Κι εγώ έτσι νόμιζα. Ότι μιλάω με φίλους. Οι φίλοι λένε ευγενικά τη γνώμη τους και προσπαθούν να βοηθήσουν. Δεν απειλούν με αποχώρηση και δεν τα ισοπεδώνουν όλα. Και επειδή η όλη ιστορία γίνεται για τον κόμπρα θα προτιμούσα να είναι εδώ και να απαντάει αυτός κι όχι εσύ για λογαριασμό του.
Και για να τελειώνουμε Δημήτρη, το infobeto δεν το πονάει κανείς παραπάνω από μένα και τον Άρη και δεν δέχομαι κανένα υπονοούμενο ότι είμαι απλά τεχνικός και δεν με ενδιαφέρει τι λένε οι επισκέπτες. Τα ξενύχτια και ο κόπος που έχουμε καταβάλει να έχουμε αυτό το φόρουμ δεν μπορείς να τα φανταστείς.

Καλημέρα.
 
Κι εγώ έτσι νόμιζα. Ότι μιλάω με φίλους. Οι φίλοι λένε ευγενικά τη γνώμη τους και προσπαθούν να βοηθήσουν. Δεν απειλούν με αποχώρηση και δεν τα ισοπεδώνουν όλα. Και επειδή η όλη ιστορία γίνεται για τον κόμπρα θα προτιμούσα να είναι εδώ και να απαντάει αυτός κι όχι εσύ για λογαριασμό του.
Και για να τελειώνουμε Δημήτρη, το infobeto δεν το πονάει κανείς παραπάνω από μένα και τον Άρη και δεν δέχομαι κανένα υπονοούμενο ότι είμαι απλά τεχνικός και δεν με ενδιαφέρει τι λένε οι επισκέπτες. Τα ξενύχτια και ο κόπος που έχουμε καταβάλει να έχουμε αυτό το φόρουμ δεν μπορείς να τα φανταστείς.

Καλημέρα.
Κάνεις τεράστιο λάθος.
Δεν είναι για τον kobra, σου είπα ότι ήδη διαφώνησα μαζί του.

Είναι για εσένα και τον τρόπο σου να το πω έτσι απλά !
Συνεχίζεις να βλέπεις φαντάσματα.... Θα μπορούσα εύκολα να σου απαντήσω στο επίπεδο που μιλάς αλλά ειλικρινά δεν αξίζει πλέον τον κόπο να ασχοληθώ με την πάρτυ σου.
Εσύ αδελφέ θέλεις πρόβατα, όχι φίλους μέ άποψη. Γιατί οι φίλοι σου λένε πραγματικά την άποψή τους , καλή ή κακή. Δεν είναι πρόβατα να κάνουν μπε...
 
Κάνεις τεράστιο λάθος.
Δεν είναι για τον kobra, σου είπα ότι ήδη διαφώνησα μαζί του.

Είναι για εσένα και τον τρόπο σου να το πω έτσι απλά !
Συνεχίζεις να βλέπεις φαντάσματα.... Θα μπορούσα εύκολα να σου απαντήσω στο επίπεδο που μιλάς αλλά ειλικρινά δεν αξίζει πλέον τον κόπο να ασχοληθώ με την πάρτυ σου.
Εσύ αδελφέ θέλεις πρόβατα, όχι φίλους μέ άποψη. Γιατί οι φίλοι σου λένε πραγματικά την άποψή τους , καλή ή κακή. Δεν είναι πρόβατα να κάνουν μπε...

Α εσύ το χόνδρινες. οκ. Όπως επιθυμείς. Μην πέσεις στο επίπεδό μου.
Εξακολουθείς πάντως να λες πράγματα για μένα που δεν ισχύουν. Δεν είπα πουθενά ότι δεν θέλω απόψεις. Το έχω γράψει 100 φορές ότι θέλω απόψεις και άλλες 100 ότι δεν θέλω απειλές.
Μάλλον εσύ βλέπεις φαντάσματα. Λυπάμαι πολύ.

Καλή συνέχεια.
 
Α εσύ το χόνδρινες. οκ. Όπως επιθυμείς. Μην πέσεις στο επίπεδό μου.
Εξακολουθείς πάντως να λες πράγματα για μένα που δεν ισχύουν. Δεν είπα πουθενά ότι δεν θέλω απόψεις. Το έχω γράψει 100 φορές ότι θέλω απόψεις και άλλες 100 ότι δεν θέλω απειλές.
Μάλλον εσύ βλέπεις φαντάσματα. Λυπάμαι πολύ.

Καλή συνέχεια.
Ότι πεις αδελφέ, ότι πεις..
 
  • Like
Αντιδράσεις: admin
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...