ΟΠΑΠ: Κλείσιμό λογαριασμού για 1 μηνα με πρόφαση δήθεν έλεγχο

  • Εκκινητής θέματος Dim77
  • Ημερομηνία έναρξης

Dim77

New Member
2 Δεκ 2022
7
0
1
Καλησπέρα σας.
Το Pamestoixima.gr του ΟΠΑΠ μου έχει κλείσει το λογαριασμό μου που είχε 11.000 εντελώς αυθαίρετα, και χωρίς να συντρέχει κανένας λόγος.
Ειχα κανει κανονικά την ταυτοποίηση και κατέθεσα 1800 ευρώ σε 2 διαφορετικές καταθέσεις.
Παίζοντας αποκλειστικά live NBA κατάφερα να τα κάνω 11.000.
Την επόμενη μερα διαπίστωσα πως είχαν βάλει αστεία όρια παντού, μέχρι να προλάβω να κάνω ανάληψη μου είχαν κλείσει το λογαριασμό.
Επικοινώνησα αμέσως μαζί τους , και μου είπαν πως απλά είναι ένας τυπικός έλεγχος.
Ζήτησαν να τους αποστείλω 4 επιπρόσθετα έγγραφα ( φορολογική δήλωση, βεβαίωση απο την τράπεζα οτι η κάρτα που κατέθεσα ανήκει σε εμένα, βεβαίωση από την εταιρία κινητής ότι ο αριθμός ανήκει σε εμένα, και ηλεκτρονική υπεύθυνη δήλωση από το gov.
Τα έστειλα όλα μετα απο λίγες μέρες.
Από την ημέρα εκείνη έχει περάσει ένας μήνας, ο λογαριασμός παραμένει κλειστός, και μου λένε τα ίδια παραμύθια.
Ότι μόλις ολοκληρωθεί ο έλεγχος θα ενημερωθώ με email.
Οταν τους ρωτάω τι ακριβώς ελέγχουν 1 ολόκληρο μήνα, η απάντηση τους είναι πως το αρμόδιο τμήμα μόνο ξέρει.
Πραγματικά αναρωτιέμαι οταν ο ΟΠΑΠ με χιλιάδες πρακτορεία σε όλη τη χώρα κανει αυτά τα πράγματα, τότε τι θα πρέπει να περιμένουμε από τις άλλες εταιρίες?
Ποσο μεγάλο είναι το πρόβλημα οταν αυτοί που έχουν το μονοπώλιο στα πρακτορεία, και θέλανε να το έχουν και στο ίντερνετ αποδεικνύεται πως είναι πρωτοπόροι στην εξαπάτηση των παικτών?
 
Καλησπέρα σας.
Το Pamestoixima.gr του ΟΠΑΠ μου έχει κλείσει το λογαριασμό μου που είχε 11.000 εντελώς αυθαίρετα, και χωρίς να συντρέχει κανένας λόγος.
Ειχα κανει κανονικά την ταυτοποίηση και κατέθεσα 1800 ευρώ σε 2 διαφορετικές καταθέσεις.
Παίζοντας αποκλειστικά live NBA κατάφερα να τα κάνω 11.000.
Την επόμενη μερα διαπίστωσα πως είχαν βάλει αστεία όρια παντού, μέχρι να προλάβω να κάνω ανάληψη μου είχαν κλείσει το λογαριασμό.
Επικοινώνησα αμέσως μαζί τους , και μου είπαν πως απλά είναι ένας τυπικός έλεγχος.
Ζήτησαν να τους αποστείλω 4 επιπρόσθετα έγγραφα ( φορολογική δήλωση, βεβαίωση απο την τράπεζα οτι η κάρτα που κατέθεσα ανήκει σε εμένα, βεβαίωση από την εταιρία κινητής ότι ο αριθμός ανήκει σε εμένα, και ηλεκτρονική υπεύθυνη δήλωση από το gov.
Τα έστειλα όλα μετα απο λίγες μέρες.
Από την ημέρα εκείνη έχει περάσει ένας μήνας, ο λογαριασμός παραμένει κλειστός, και μου λένε τα ίδια παραμύθια.
Ότι μόλις ολοκληρωθεί ο έλεγχος θα ενημερωθώ με email.
Οταν τους ρωτάω τι ακριβώς ελέγχουν 1 ολόκληρο μήνα, η απάντηση τους είναι πως το αρμόδιο τμήμα μόνο ξέρει.
Πραγματικά αναρωτιέμαι οταν ο ΟΠΑΠ με χιλιάδες πρακτορεία σε όλη τη χώρα κανει αυτά τα πράγματα, τότε τι θα πρέπει να περιμένουμε από τις άλλες εταιρίες?
Ποσο μεγάλο είναι το πρόβλημα οταν αυτοί που έχουν το μονοπώλιο στα πρακτορεία, και θέλανε να το έχουν και στο ίντερνετ αποδεικνύεται πως είναι πρωτοπόροι στην εξαπάτηση των παικτών?

Στην Ελλάδα έχουμε ένα πολιτικό σύστημα Νατάσα Μποφίλιου εναντίον Αφροδίτη Λατινοπούλου.
Πάρε το αυγό και κούρεφτο (take the egg and give it a haircut).
 
Οι "εξειδικευμένοι" του οπαπ ελέγχουν 4 έγγραφα 1 ολόκληρο μήνα.
Για γέλια και για κλάματα...
 

Συνημμένα

  • received_812055696562509.jpeg
    received_812055696562509.jpeg
    56.4 KB · Προβολές : 278
Δεδομένου οτι γνωρίζω υπόθεση που τρέχει για άλλη στοιχηματικη εταιρία και γιατί δεν πληρώνει, φιλέ μου η παραπάνω πράξη είναι μια έντιμη πράξη διότι αν δεν έχουν στοιχεία για τις υπόνοιες τους θα σε πληρώσουν και θα σου χώσουν limit και όλα καλα....
Δεν εχω ακομα την συγκατάθεση του ατόμου περι δημοσίευσης, εχω δει την αλληλογραφία και εχω καταλάβει ότι έχουν χτυπηθεί εκατέρωθεν ευαίσθητες χορδές!
Αυτό για το οποίο μετανιώνω είναι οτι εδωσα μια εκδοχή του τι συμβαίνει και γιατί και απο τότε το άτομο αυτό πιθανόν βαθιά μέσα του ***να μην θέλει να πληρωθεί!***
Επίσημα φυσικά προσπαθεί να το λύσει αρχικά με ΕΕΕΠ και τα σχετικά.

*** Αποτελεί προσωπική μου άποψη και όχι δήλωση του ατόμου

Οπότε φιλέ μου κανε υπομονή θεωρώ ότι δεν θα χαθούν τα χρήματα σου.
 
Ποια είναι έντιμη πράξη?
Να σου δεσμεύουν για 1+ μήνα τα λεφτα σου με την πρόφαση πως δήθεν ελέγχουν?
Έχει πάνω από 1 μήνα που έστειλα ότι ζήτησαν, και ακόμα με κοροϊδεύουν πως τα ελέγχουν.
Αυτό λέγεται εξαπάτηση για να αργήσουν να πληρώσουν, όχι έντιμη πράξη.
Να ξέρουμε τι λέμε, γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.
 
Ποια είναι έντιμη πράξη?
Να σου δεσμεύουν για 1+ μήνα τα λεφτα σου με την πρόφαση πως δήθεν ελέγχουν?
Έχει πάνω από 1 μήνα που έστειλα ότι ζήτησαν, και ακόμα με κοροϊδεύουν πως τα ελέγχουν.
Αυτό λέγεται εξαπάτηση για να αργήσουν να πληρώσουν, όχι έντιμη πράξη.
Να ξέρουμε τι λέμε, γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.
Οι ΟΠΑΠαρες κλείνουν λογαριασμούς σε όλους όσους κερδίζουν πάνω από 10.000, με πρόφαση δήθεν έλεγχο.
Το έχουν κάνει πλέον σύστημα για να καθυστερούν να πληρώσουν.
Ο εικονικός έλεγχος μπορεί να κρατήσει έως και 6 μήνες (όσο μεγαλύτερο το ποσό, τόσο μεγαλύτερο το χρονικό διάστημα)
Αυτοί οι κοπριτες που έχουν μονοπώλιο στα πρακτορεία, κ που απαιτούσαν μονοπώλιο και στο ίντερνετ γιατί οι άλλες εταιρίες ήταν παράνομες, κ επικίνδυνες για τους παίκτες όπως λέγανε.
Αυτα τα θλιβερά τσεχοπραματα της δεκάρας που μονο στο τριτοκοσμικο γιολαντα θα μπορούσαν να ακολουθούν μαφιοζικες πρακτικές και να μην τα ενοχλεί κανείς.
Μείνετε όλοι μακριά από τους απατεώνες, και τα παρασιτικα μαντροσκυλα τους.
Ούτε 1 ευρώ στοίχημα, ούτε μισό ευρώ κινο.
Για ΚΑΝΕΝΑ λόγο.
 
Καλησπέρα. Αγαπητέ φίλε κατανοώ απόλυτα πόσο σπάσιμο νεύρων είναι η κατάσταση. Εύχομαι από καρδιάς να σε πληρώσουν σύντομα. Να σε ρωτήσω κάτι όμως, όπως φαίνεται δεν είσαι πρωτάρης στο στοίχημα. Καλές οι νίκες αλλά πως άφησες το ποσό να αναιβει τόσο πολύ σε αυτούς τους απατεώνες;γιατι δεν έκανες ανάληψη νωρίτερα; Εγώ δεν θα τολμουσα ποτέ να αφήσω πόσο ανω του 2χιλιαρου σε στοίχιμαν και 365. Πόσο μάλλον σε αυτά τα ανθρωπαρια
 
Καλησπέρα. Αγαπητέ φίλε κατανοώ απόλυτα πόσο σπάσιμο νεύρων είναι η κατάσταση. Εύχομαι από καρδιάς να σε πληρώσουν σύντομα. Να σε ρωτήσω κάτι όμως, όπως φαίνεται δεν είσαι πρωτάρης στο στοίχημα. Καλές οι νίκες αλλά πως άφησες το ποσό να αναιβει τόσο πολύ σε αυτούς τους απατεώνες;γιατι δεν έκανες ανάληψη νωρίτερα; Εγώ δεν θα τολμουσα ποτέ να αφήσω πόσο ανω του 2χιλιαρου σε στοίχιμαν και 365. Πόσο μάλλον σε αυτά τα ανθρωπαρΤ

Καλησπέρα. Αγαπητέ φίλε κατανοώ απόλυτα πόσο σπάσιμο νεύρων είναι η κατάσταση. Εύχομαι από καρδιάς να σε πληρώσουν σύντομα. Να σε ρωτήσω κάτι όμως, όπως φαίνεται δεν είσαι πρωτάρης στο στοίχημα. Καλές οι νίκες αλλά πως άφησες το ποσό να αναιβει τόσο πολύ σε αυτούς τους απατεώνες;γιατι δεν έκανες ανάληψη νωρίτερα; Εγώ δεν θα τολμουσα ποτέ να αφήσω πόσο ανω του 2χιλιαρου σε στοίχιμαν και 365. Πόσο μάλλον σε αυτά τα ανθρωπαρια
Τα ξημερώματα κέρδισα όλα τα χρήματα με ΝΒΑ, ξύπνησα το πρωί και ζήτησα ανάληψη, ομως αντί να στείλουν τα λεφτά, έκλεισαν το λογαριασμό.
Είναι ότι χειρότερο κυκλοφρει πλέον στο στοίχημα.
Δεν είναι μονο η απάτη, αλλά σε κοροϊδεύουν και εν ψυχρώ.
2 μήνες κοντεύουν, που τους έστειλα όλα τα έγγραφα που ζήτησαν, και ακόμα λένε ότι τα ελέγχουν.
Πραγματικά πρέπει να φάνε μαύρο από όλους.
Είναι αλήτες.
 
Τα ξημερώματα κέρδισα όλα τα χρήματα με ΝΒΑ, ξύπνησα το πρωί και ζήτησα ανάληψη, ομως αντί να στείλουν τα λεφτά, έκλεισαν το λογαριασμό.
Είναι ότι χειρότερο κυκλοφρει πλέον στο στοίχημα.
Δεν είναι μονο η απάτη, αλλά σε κοροϊδεύουν και εν ψυχρώ.
2 μήνες κοντεύουν, που τους έστειλα όλα τα έγγραφα που ζήτησαν, και ακόμα λένε ότι τα ελέγχουν.
Πραγματικά πρέπει να φάνε μαύρο από όλους.
Είναι αλήτες.
Έχω κόψει τον οπαπ καιρό. Τελευταία φορά πριν 3 χρόνια πήγα σε πρακτορείο να παίξω κάτι αγγλικά στο live Σάββ. Απόγευμα. Δεν τα κατάφερα βέβαια γιατί η 'πρακτορισα' δεν ήξερε την ομάδα μπερνλι. Έχουν γεμίσει τα πρακτορεία με κάτι βλαχαρες που νομίζεις ότι μπήκες σε κομμωτήριο. Ας μην ήταν οι αιμοδότες παππούδες..βαλε στο παιχνίδι και την αντίστοιχη ευρωπαϊκή επιτροπή παιγνίων σαν έξτρα μοχλό πίεσης. Στο τέλος θα τα πάρεις σίγουρα.
 
Τα ξημερώματα κέρδισα όλα τα χρήματα με ΝΒΑ, ξύπνησα το πρωί και ζήτησα ανάληψη, ομως αντί να στείλουν τα λεφτά, έκλεισαν το λογαριασμό.
Είναι ότι χειρότερο κυκλοφρει πλέον στο στοίχημα.
Δεν είναι μονο η απάτη, αλλά σε κοροϊδεύουν και εν ψυχρώ.
2 μήνες κοντεύουν, που τους έστειλα όλα τα έγγραφα που ζήτησαν, και ακόμα λένε ότι τα ελέγχουν.
Πραγματικά πρέπει να φάνε μαύρο από όλους.
Είναι αλήτες.
Φίλε μήπως έχεις κάτι νεότερο, σου έδωσαν τα χρήματα; Γιατί και εγώ αντιμετωπίζω αντίστοιχο πρόβλημα με τον οπαπ
 
Παιδια καμια απαντηση?Τα ιδια αντιμετωπιζω και εγω και δεν βλεπω φους στο τουνελ δυστυχως!Μακρυα απο παμεστοιχημα πλεον.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...