ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

snoopjohn

New Member
22 Ιαν 2012
29
12
3
Γεια σας και από έμενα, παλιός θαμώνας του ΠΡΟΠΟ , επιστρέφω μετά από αποχή 10 και πλέον ετών , πιο πολύ για να φρεσκάρω πάλι τους όρους μέσα στο μυαλό μου , και να έχω και κάτι να ασχολούμαι με τον υπολογιστή μου τις ελεύθερες ώρες.
Θα παρακαλούσα όποιος έχει παλιούς όρους μόνιμους να τους αναρτήσει εδώ (ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13), εγώ θα προσπαθήσω να βρω μερικούς , έτσι ώστε να μην πάνε χαμένες χιλιάδες ώρες επεξεργασίας .
Μόλις βρω πάλι τους ορους που χρησιμοποιούσα θα μπορώ να σας σηκώνω οικονομικά `πακέτα` , για τις 14 τριπλές , πάντα με το πρόγραμμα του Γεροντόπουλου NORMA SIERRA ,που πιστεύω ότι είναι η κορυφή (παλαιότερα έπαιζα στο Ν3).
επιστρέφω δριμύτερος ........
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: MarioBasler και 100
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

έφτιαξα ένα πακέτο στηλών όπου σφάζει το πλήρες σας και περνάει μέχρι στιγμής 100% και κρατάει μόνο το 5.06% από το πλήρες (είπατε τίποτα ?) . Αυτό δεν σημαίνει ότι θα περάσει και στο σημερινό κουπόνι , άλλα είναι τέτοιος ο κορμός των στηλών όπου μέχρι σήμερα έχουν περάσει όλες οι νικήτριες τις Κυριακής από το `98 που έγιναν 14 οι αγώνες σε βάθος χρόνου θα είσαστε τρίδιπλα κερδισμένοι .
σας παραθέτω το αρχείο paketo 5.06%.112 για μέτρημα των στηλών σας , για όσους έχουν Norma.

Code:
http://www.mediafire.com/download.php?g1zdzryiwrzvz81
Άντε να δω τι ψάρια θα πιάσει σήμερα ....
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: MarioBasler
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Υπάρχει κάποιο προποτζήδικο φόρουμ που ειδικεύεται.
Μου το είχε πει ο Γιώργος Τριανταφύλλου που γράφει εκεί.
Ο Σάμιος ήταν πολύ φίλος. Δυστυχώς τον χάσαμε, το πρακτορείο τώρα το έχει ο ένας γιός του.
Ο "ΦΙΞ" με το "τοτονέρο" και το "ντόμπερμαν" ήταν ιστορία ...
Πάντως άλλη είναι η μέθοδος που μπορεί να πιάσει στο ΠΡΟΠΟ.
Όμως το έχω εγκαταλείψει από χρόνια, λόγω γκανιότας, 14αριού και λόγω 11αριού που δεν έπρεπε να υπάρχει (12αριού τώρα).

Τα παιχνίδια τύπου ΠΡΟΠΟ είναι τα καλύτερα.
Γιατί σε βοηθάνε τα μαθηματικά, μαζί με την καλή πρόγνωση πάντα βέβαια.
Ενώ στο στοίχημα δεν σε βοηθάνε τα μαθηματικά, συστήματα, όροι κλπ.
Απαραίτητη προϋπόθεση να υπάρχει λογική γκανιότα - στον ΟΠΑΠ είναι δυστυχώς σφαγιασμός.
 
  • Like
Αντιδράσεις: MarioBasler
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

έχω την εντύπωση , ότι 14 ματς στο στοίχημα έχουν μεγαλύτερη γκανιότα από τα 14 του ΠΡΟ-ΠΟ.
Αν μοιράζει στους νικητές το 60% περιπου του τζιρου κ` το 50% το διανέμει στα 14αρια , είναι μια γκανιότα 70% περίπου (μεγάλη ), αλλά αν βάλεις 14 ματς κορδόνι (από το στοίχημα) να δεις τι γκανιότα έχουν , σίγουρα είναι παραπάνω από το 70%.
Μην ξεχνάμε και τα τζακ-ποτ που συσσωρεύονται πολλές φορές.
Αυτό μπορεί να το δει κάποιος με ΠΡΟΠΟ - Τετάρτης - Σαββάτου , όπου όλοι οι αγώνες είναι στα δελτία στοιχήματος(σε βάθος χρόνου , καμιά 10αρια διαγωνισμών)
Βεβαία το ΠΡΟΠΟ έχει άλλη αίγλη, διότι αντίπαλοι σου είναι όλοι οι άλλοι παίχτες που έχουν καταθέσει δελτίο.
Το μόνο αρνητικό προς το παρόν είναι η κάλυψη του , και ότι για να είσαι κοντά στις επιτυχίες πρέπει να ξεκινάς από τις 1000 στήλες τουλάχιστον, οποτε μόνο με κανένα ομαδικό μπορείς να παίζεις πλέον.
Όποιος παίζει λιγότερες από 1000 στήλες πάει για `αιμοδοσία` στα σίγουρα.
Μην ξεχνάμε παλιά , με 3 στάνταρ , με 3 δίπλες , και 7 τρίπλες ,πόσο κοντά έφτανες κάθε Κυριακή, και τι επιτυχίες είχες.
Σήμερα δεν έχεις την πολυτέλεια αυτή.
 
  • Like
Αντιδράσεις: MarioBasler
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

έχω την εντύπωση , ότι 14 ματς στο στοίχημα έχουν μεγαλύτερη γκανιότα από τα 14 του ΠΡΟ-ΠΟ.
Αν μοιράζει στους νικητές το 60% περιπου του τζιρου κ` το 50% το διανέμει στα 14αρια , είναι μια γκανιότα 70% περίπου (μεγάλη ), αλλά αν βάλεις 14 ματς κορδόνι (από το στοίχημα) να δεις τι γκανιότα έχουν , σίγουρα είναι παραπάνω από το 70%.
Μην ξεχνάμε και τα τζακ-ποτ που συσσωρεύονται πολλές φορές.
Αυτό μπορεί να το δει κάποιος με ΠΡΟΠΟ - Τετάρτης - Σαββάτου , όπου όλοι οι αγώνες είναι στα δελτία στοιχήματος(σε βάθος χρόνου , καμιά 10αρια διαγωνισμών)
Βεβαία το ΠΡΟΠΟ έχει άλλη αίγλη, διότι αντίπαλοι σου είναι όλοι οι άλλοι παίχτες που έχουν καταθέσει δελτίο.
Το μόνο αρνητικό προς το παρόν είναι η κάλυψη του , και ότι για να είσαι κοντά στις επιτυχίες πρέπει να ξεκινάς από τις 1000 στήλες τουλάχιστον, οποτε μόνο με κανένα ομαδικό μπορείς να παίζεις πλέον.
Όποιος παίζει λιγότερες από 1000 στήλες πάει για `αιμοδοσία` στα σίγουρα.
Μην ξεχνάμε παλιά , με 3 στάνταρ , με 3 δίπλες , και 7 τρίπλες ,πόσο κοντά έφτανες κάθε Κυριακή, και τι επιτυχίες είχες.
Σήμερα δεν έχεις την πολυτέλεια αυτή.

Σίγουρα θέλει 1000 και άνω και κάποια οικονομική άνεση για να το αντιμετωπίσεις.
Έκανα και επιλογή δελτίων εγώ, με "degre de confiance" δελτίου που υπολόγιζα, οπόταν οι 1000 στήλες μπορεί να γινόντουσαν 1500 ή και παραπάνω κατά περίπτωση.
Η γκανιότα είναι μεγάλη ενώ και στο στοίχημα βέβαια είναι μεγάλη, αφού γκανιοτάρονται επαναληπτικά τα παρολί.
Το 40% περίπου του τζίρου μοιράζει το ΠΡΟΠΟ, μακάρι να μοίραζε το 60.
Επίσης η τρίτη κατηγορία (12άρια-11άρια παλιά) σε τρώει γιατί πας να τους παίξεις με 1000 στήλες - όπως και όλοι που έπαιζαν κάποιο σοβαρό ΠΡΟΠΟ.
Μ' αυτό το παιχνίδι, ότι κερδίσεις θα είναι 50% περίπου από 14άρια και 50%
από 13άρια, ενώ από 12άρια θα είναι ψίχουλα. Δηλαδή θα έχεις παίξει 20,000 ευρώ λέμε σε μιά διάρκεια και θα μετρήσεις επιστροφή από 12άρια ούτε 150 ευρώ ! Αν όμως δεν υπήρχε η γ' κατηγορία και γινόταν ανακατανομή μεταξύ α' και β' κατηγορίας, οι επιστροφές από τα κερδισμένα σου θα ήταν 40%-50% παραπάνω. Αυτό ο ΟΠΑΠ το ξέρει αλλά δεν τον νοιάζει.
Αντίθετα αν έπαιζες 3-4 στήλες τη φορά, τότε βέβαια ότι επιτυχίες είχες θα ήταν βασικά από τη γ' κατηγορία. Πολύ σπάνια 13άρα και αν έπεφτες από την Ακρόπολη 14άρι !
Ο ΟΠΑΠ πιστεύει ότι η γ' κατηγορία είναι απαραίτητη για να τραβάει πελατεία. Το πίστευε δηλαδή τον παλιό καιρό που έκανε κάποιες σοβαρές εισπράξεις από το ΠΡΟΠΟ.
Στην Ιταλία δεν υπάρχει Γ' κατηγορία, είναι 13-12 και μοιράζει το 50% στους νικητές. Είναι δηλαδή όχι εξαίσιο αλλά αρκετά ελκυστικό, για τον συστεμίστα.

Το ΠΡΟΠΟ είναι << πρόγνωση + μαθηματικά >> και γι αυτό, θεωρητικά, το υποστηρίζω. Είναι λίγο δύσκολο αλλά μπορείς να πας καλό ταμείο - όχι όμως με τους όρους που έχει επιβάλει ο ΟΠΑΠ.

Το 2008 κάποια κινητικότητα να αναβαθμιστεί το ΠΡΟΠΟ με πιό ευνοϊκούς όρους (αφού έτσι-γιουβέτσι το στοίχημα είχε payout 70% και όχι 40% (!) και έτσι-κοκορέτσι στήλες το ΠΡΟΠΟ δεν έκανε που δεν έκανε).
Όμως στο 90' παρενέβησαν κάποιοι που έκριναν ότι ένα αναβαθμισμένο ΠΡΟΠΟ θα ανταγωνιζόταν το στοίχημα και ματαιώθηκε.

Εν πάσει περιπτώσει ένα καλό ΠΡΟΠΟ που είχα πιάσει εγώ, 700,000 δραχμές, ήταν τη μέρα της δραπετεύσεως Κοσκωτά με το Λίαρ Τζετ.
Είχε γίνει Ολυμπιακός - ΠΑΟ 1-2 στο ΟΑΚΑ (κοινή έδρα), ενώ ο Κοσκωτάς υπερίπτατο και οι φλούφληδες δεν το είχαν πάρει χαμπάρι. Όλοι θεωρούσαν γίγαντα τον Κοσκωτά & δεν ξέρω αν την Κυριακή πλέον το πρωϊ είχε πάρει λίγο χαμπάρι η πιάτσα ότι έσκασε το κανόνι. Το διπλό του ΠΑΟ μέτρησε αρκετά σαν έκπληξη γιατί όλοι θεωρούσαν αχτύπητη την ομάδα του Λάγιος. Αλλά ήταν και ο Πανιώνιος, διπλό επί του ισχυρού ΟΦΗ μέσα στο Ηράκλειο που ήταν βέβαια η πιό μεγάλη έκπληξη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Παρεμπιπτόντως το πακετάκι μου έδωσε 2Χ 13αρια + καμιά 20αρια 12ρια σε διαγωνισμό με τζακποτ . όχι και άσκημα και σφάζει τις στήλες στα πλήρες...

Πάμε παρακάτω και στα σημερινά δεδομένα.
Εκεί στον Οπαπ δεν έχουν καταλάβει κάτι μάλλον (μάλλον κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν) και απορώ με τι κριτήρια έχουν επιλεγεί αυτοί που τον διοικούν .
α) Με το Κινο διαλύσαν τελείως ότι αξιοπρέπεια είχε (ο οπαπ), μέχρι που βγήκε στην πιάτσα αυτό το παιχνίδι , που κατά την γνώμη μου είναι πλήρως ελεγχόμενο, παρά την τρομακτική μεγάλη γκανιότα που έχει. και ρωτάω: Γιατί δεν βάζουν μια κοπέλα να κάνει κλήρωση κάθε 5 λεπτά? απάντηση : είναι grand σικέ το παίγνιο (νομίζω?) .
β) το ίδιο συμβαίνει και με το σούπερ 3 και με το εξτρά 5 .
γ) δεν έχουν καταλάβει ότι ένας παίχτης αν μπει στο πρακτορείο και θέλει να παίξει (τζογαρει), θα παίξει οτι έχει διαθέσιμα. και 500 διαφορετικά παιχνίδια να έχει ο οπαπ, ο παίχτης θα παίξει το ίδιο διαθέσιμο ποσό .
δ) γιατί δεν έκαναν κάποια αναβάθμιση σε Τζόκερ και Λόττο εκείνη την εποχή , μόνο έβαλαν άλλα 2!(?) αριθμοπαιγνια? απάντηση : ήθελαν να τα παίρνουν 3 φορές καθημερινά από του παίχτες. (και πάντα στημένα , με ηλεκτρονικές κληρώσεις )
ε) Το ΠΡΟΠΟ αλήθεια είναι το εξαφάνισαν (παλιά με τα συστήματα και όταν δεν υπήρχε στοίχημα (άρα περισσότερο διαθέσιμο από τους παίχτες) είχαν γίνει πολλές προτάσεις (τότε) να πάει η στήλη στις 50 δραχμές ή να βάλουν έναν ακόμα αγώνα (όλα αυτά πριν βγούνε στην πιάτσα στοίχημα , κινο , κλπ)

και το σημαντικότερο απ`ολα, όλοι οι πράκτορες είναι χρεωμένοι , λίγοι εως ελάχιστοι είναι αυτοί που βγάζουν ακόμα μεροκάματο .
Τώρα που θα περάσει σε άλλα χέρια σύντομα και δεν θα έχει το δημόσιο το πάνω χέρι , καλό θα είναι να προστατέψουν και τον παίχτη , και να αποσύρουν όλα τα αριθμοπαίγνια , αλλιώς να βάλουν κοπέλα να κάνει κληρώσεις live στην tv αν θέλουν να τα αφήσουν.

Στο ΠΡΟΠΟ συμφωνώ πρέπει να καταργηθεί η τρίτη κατηγορία , αλλα να κάνουν την στήλη 10 λεπτά (δεν έχουν καταλάβει και εδώ ότι εγώ αν θέλω να παίξω 50 ευρώ ΠΡΟΠΟ , θα παίξω όσο και αν κοστίζει η στήλη (τι 100 η 500 στήλες, είναι σταγόνα στον ωκεανό, οι πιθανότητες μπορεί να πολλαπλασιάζονται Χ5 αλλά παραμένουν μηδενικές στο σύνολο ).
 
  • Like
Αντιδράσεις: MarioBasler
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

εδώ είναι ένας μόνιμος όρος του Γιάννη Ρήγα , τον εφάρμοσα τώρα για τους 14 αγώνες.Τότε όταν τον έδωσε ο Ρήγας δεν υπήρχε 14ος αγώνας.
Ο Όρος ονομάζετε `συμμετρικές δυάδες`.
Σας έχω παραθέσει και τα όρια που περνάει.
Οι τιμές από το 10 + είναι θετικές προς τον παίχτη..
δείγμα από 850+ νικήτριες Κυριακής.

bn7D4.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: MarioBasler
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Επικρατεί η άποψη ότι τα αριθμολαχεία πρέπει να ανανεώνονται και να αλλάζει η πρόσοψη.
Δεν ξέρω αν γίνονται νοθείες, αλλά πολλά και διάφορα έχουν ακουστεί.
Η ιστορική νοθεία ήταν το 1959 από έναν υπάλληλο που τον έπιασαν. Όταν δε προ πενταετίας βγήκε ο νικητής των 5 εκατομμυρίων στο στοίχημα, που ήθελαν να του δώσουν μόνο το 1.5, ο δικηγόρος του ήταν ο ίδιος που είχε την υπεράσπιση του κλέφτη του 1959 (σε ηλικία 85 ετών πλέον !).
Έχουμε γενικά compliance authorities που να ελέγχουν, στο στοίχημα και παντού ;
Όταν έγιναν οι καταγγελίες της Κανέλλη, ο ΟΠΑΠ έβγαλε μιά ανακοίνωση ανεπαναλήπτου φαιδρότητος. Περίμενα να λέει "είναι όλα ηλεγμένα" και τα λοιπά, αλλά αυτό που μας έγραψαν ήταν "πως τολμάει αυτή η κυρία να μέμφεται τους αρίστους και εκλεκτούς επιστήμονες του επιτελείου μας" ...
Αυτά σε ότι αφορά το σκέλος της καταγγελίας που αφορούσε τη νομιμότητα των κερδισμένων δελτίων της λίστας & όχι αν ήταν ξέπλυμα χρημάτων - που το σύστημα ΟΠΑΠ ούτως ή άλλως δεν έχει τρόπους να την παρεμποδίσει.

Για παιχνίδι τύπου ΠΡΟΠΟ την έχω ψάξει στο ίντερνετ αλλά δεν βρίσκω κάτι που να αξίζει. Ιταλικά δεν ξέρω καλά, που μπορεί να υπάρχει εκεί.
Παλιά υπήρχε μία εταιρία που έπαιζε αμοιβαίο στοίχημα σε μονά μόνο, αλλά αποδείχτηκαν απατεώνες και τους κυνηγούσαν όλοι. Μέχρι και το site κλεμένο το είχαν.

Εγώ δεν έπαιζα με Ρήγα και τέτοια πράγματα.
Έχω μιά στατιστική betfair κάπου, που έχω σκοπό να την εφαρμόσω στο ΠΡΟΠΟ όμως και δεν αφορά το μονό αποδεκτό στοίχημα αυτό καθ' εαυτό.
Είναι σε excel αλλά η πίεση χρόνου δε με αφήνει να κάνω εγγραφές κάθε μέρα. Έχω μείνει στον Αύγουστο. Αν θες σου στέλνω το excel να γράφεις εσύ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: MarioBasler
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Σχετικά με τα στατιστικά και τους μόνιμους όρους που έπαιζα , έχω να επισημάνω 2 σημεία.
Πρώτον : κόβουν πάρα πολύ πιο πολύ από τους εβδομαδιαίους διότι παίζουν όλα τα σημεία σχεδόν στο ίδιο ποσοστό, και δεν γνωρίζουν από ομάδες , εκπλήξεις κλπ.
Και δεύτερον όταν έχεις καμιά 20ρια τέτοιους όρους , κάποιος από όλους ίσος κάνει καθυστέρηση σε κάποια συγκεκριμένη τιμή, και είναι πολύ πιθανό μέσα στις επόμενες 2-3 Κυριακές να περάσει ο όρος με το 5-10-15-20% τον στηλών .
εγώ προτιμώ να παίζω με θετική γκανιότα προς το μέρος μου, έτσι σε βάθος χρόνου θα βγω κερδισμένος.
Το μεγάλο ζήτημα είναι όταν περάσει ο όρος , να είσαι μέσα στα προγνωστικά σου, οποτε προϋπόθεση είναι να κάνεις μεγάλο πλήρες με 2-3 καλά στηρίγματα και όπως πάντα , να παιζεις πανω απο 1000 στήλες τουλάχιστον (αν βρεις και καμια ομαδα να παίζετε 3 και 4 χιλιάδες στήλες σε μια ποδοσφαιρική περίοδο νομίζω δεν θα βγεις χαμένος).
Θυμάμαι αξέχαστα μια φορά , έβαλα έναν όρο εβδομαδιαίο να χαμηλώσω τις στήλες, και έδωσα από ΟΣΦΠ και ΠΑΟ (ο ένας έπαιζε εκτός) να περάσουν ένα από τα 2 , και έφεραν και οι 2 ισοπαλία , με αποτέλεσμα να μείνω στα 12αρια , με το 13αρι σε τζακποτ. :crying:
Βέβαια αν παίξεις μόνιμους και βάλεις και εβδομαδιαίους πραγματικά θερίζει το πλήρες.. αλλά και τις πιθανότητες συνάμα ....
 
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Διαφωνούμε, γιατί λοττο-όρους εγώ δεν χρησιμοποιώ ποτέ.
Συμμετρικά τη Φότζια με τον Πιερικό να ζητήσω λέει.
Αν έφαγαν πατάτες στην Κατερίνη οι παίκτες, που θα το ξέρουν οι άλλοι στην Ιταλία ;
Στο τέλος καταλήγει να έχεις ένα πάκο δελτία και να λες στον πράκτορα τράβα 10 από ανάμεσα και πέτα τα και κατέθεσε τα υπόλοιπα.
Άμα είσα τυχεράκιας μπορεί να πιάσεις, αλλά ...
Διαφωνώ.

Αυτά έχουν προκύψει ως εξής:
Έβλεπαν τις νικήτριες τυπωμένες στην εφημερίδα μερικοί και τους ήταν εύκολο να τις περάσουν στο κομπιούτερ και να κάνουν βαζιβουζουκισμούς.
Αντίθετα πραγματική στατιστική με βάση τις ομάδες δεν μπορούσαν να κάνουν, γιατί θα έπρεπε να κάτσουν μόνοι τους να συλλέξουν και τα δεδομένα.
Μεγάλοι προποτζήδες είναι μόνο οι Ιταλοί. Κυκλοφορούσαν τότε κάτι προγράμματα στην Ιταλία, με ονόματα όπως Pulsar, Laser που έκαναν δουλειά όμως.
 
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Πάμε στο πακετάκι μου , όπου στον 5ο Διαγωνισμός 29/01/2012 - 30/01/2012
είχε πάλι 2Χ 13αρια (12.297,68 €) . :fish:
το 14αρι είχε ΤΖΑΚ-ΠΟΤ.
όχι και άσκημα, δεν καταλαβαίνει από εκπλήξεις!

στον επόμενο όμως 6ο Διαγωνισμό 05/02/2012 -06/02/2012
δεν τα πήγε καλα και έμεινε στα 38Χ 12ρια :emb:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Θα παρακαλούσα όποιος έχει παλιούς όρους μόνιμους να τους αναρτήσει εδώ (ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13), εγώ θα προσπαθήσω να βρω μερικούς , έτσι ώστε να μην πάνε χαμένες χιλιάδες ώρες επεξεργασίας .

Eχω ολους τους ορους ,εκτος οσους εβγαλε τελευταια(Ολυμπος)
 
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Οι οροι ειναι σε 2 βιβλια

Α)Στατιστικες εφαρμογες ορων προ-πο & συστηματων 13 τριπλων.

Β)Εφαρμογες πολλαπλων οριων
Στατιστικων φαινομενων & συμμετριων του προπο.

Οταν αγορασα τα βιβλια ειχε μεσα και 2 δισκετες
τις οποιες ποτε δεν ειδα τι ειχαν!!!
Δεν ειχα υπολογιστη τοτε,πιθανον να ηταν περασμενοι
οι οροι για το Νορμα.
Θα κανω μια προσπαθεια να δω αν εχω ακομη τις δισκετες
 
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Καλησπερα απο Θεσ/νικη

Μας θυμισες παλιες καλες εποχες..

Υπαρχει καμμια περιπτωση να εβγαζες φωτοτυπιες
τα βιβλια ( με δικα μου εξοδα ) , και εαν ηθελες να
μας εδινες αντιγραφα ?

Φιλικα
costsap
 
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

την έχω ξαναπεί τη φάση
πριν πολλά χρονια πρέπει να ήταν την 2η χρονιά που ήρθε το στοιχημα στην Ελλάδα (ποτε ήταν αλήθεια δεν θυμάμαι) πήρα μετάθεση σε ένα σχολείο.
Οταν πήγα εκει γινότανε γλεντι γιατί καποιος συνάδελφος ειχε πιασει 13 αρι και ειχε πάρει πολλά λεφτα. Δεν θυμάμαι νουμερα.
Αυτός με 3 φίλους ειχαν βάλει ένα καλο κεφάλαιο και επαιζαν ένα συστημα με 13 τριπλες. Δεν ειχαν ιδεα απο μπαλλα. Αυτός ήταν στατιστικολογος και οι άλλοι 3 μαθηματικοί. Δεν ξέρω τι σύστημα ήταν. Δεν μου το αποκάλυψε. Με πολλά δελτια ομως. Το κυνηγουσαν 1,5 χρονο. Τελικά τους έκατσε. Μετά το σταματησαν.

Μετά το γύρισαν στο στοιχημα. Και εκεί καλά τα πήγαν. Εκεί μου είπε πως έπαιζαν αλλά ειχαν μεγάλο κεφάλαιο που εγώ δεν μπορούσα να συμμετέχω.
Κάποια στιγμή πετυχαν ένα στοχο που ειχαν βάλει και διάλυσαν το συνεταιρισμό.
 
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Ρε παιδιά που μπορούμε να βρούμε ενα κατασκευαστικό πρόγραμμα;
 
Απ: ΟΡΟΙ ΡΗΓΑ ΣΑΜΙΟΥ - ΦΙΞ 13

Καλησπερα απο Θεσ/νικη

Μας θυμισες παλιες καλες εποχες..

Υπαρχει καμμια περιπτωση να εβγαζες φωτοτυπιες
τα βιβλια ( με δικα μου εξοδα ) , και εαν ηθελες να
μας εδινες αντιγραφα ?

Φιλικα
costsap

θα σκαναρω τα βιβλια και θα στα στειλω σε αρχειο
 

Προγνωστικά

  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 13:35
    Action 24
    • Σειρήνες Γρεβενών - Καστοριά
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Λέστερ - Γουέστ Μπρομ
  • 15:00
    Novasports 1HD
    • Θέλτα - Λας Πάλμας
  • 15:00
    Novasports 2HD
    • Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός
  • 16:30
    Novasports 2HD
    • Βόλφσμπουργκ - Μπόχουμ
  • 16:30
    Novasports 3HD
    • Χόφενχαϊμ - Γκλάντμπαχ
  • 16:30
    Novasports 5HD
    • Χάιντενχαϊμ - Λειψία
  • 16:30
    Novasports Prime
    • Matchday Live Λεπτό προς Λεπτό
  • 16:30
    Novasports Start
    • Κολωνία - Ντάρμσταντ
  • 17:00
    Novasports 4HD
    • Λούτον - Μπρέντφορντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Γουότφορντ - Χαλ
  • 17:00
    Novasports Premier League
    • Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Μπέρνλι
  • 17:15
    Novasports 1HD
    • Βαγιεκάνο - Οσασούνα
  • 18:00
    Novasports Extra 1
    • Ναντ - Ρεν
  • 18:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΟΦΗ - Βόλος ΝΠΣ
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Έμπολι - Νάπολι
  • 19:15
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι
  • 19:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • ΚΠΡ - Πρέστον
  • 19:30
    Novasports 1HD
    • Βαλένθια - Μπέτις
  • 19:30
    Novasports 3HD
    • Ουνιόν Βερολίνου-Μπάγερν Μονάχου
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Ατρόμητος - Κηφισιά
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Ατρόμητος - Κηφισιά
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Γουέχντα
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Αμβούργο - Χόλσταϊν Κίελ
  • 21:30
    Novasports Premier League
    • Γουλβς - Άρσεναλ
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ελλάς Βερόνα - Ουντινέζε
  • 21:45
    Novasports Start
    • Γκενκ - Άντερλεχτ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ζιρόνα - Κάδιθ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λανς - Κλερμόν
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μπράγκα - Βιζέλα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Νταρουσάφακα
  • 16:00
    Action 24
    • Ηρακλής - Μεγαρίδα
  • 17:15
    ΕΡΤ3
    • Άρης - Κολοσσός H Hotels
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA on Fire 2023-24 Ε25
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 21:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κρεμόνα - Μπρέσια
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • NBA 2023-24
  • Αύριο 21-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 06:00
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint
  • 10:00
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Qualifying
  • 10:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών - Γυναικών 2024
  • 12:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών - Γυναικών 2024
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:20
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
    Αδιάβροχος Forum Bot: Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο...