Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

  • Εκκινητής θέματος eto
  • Ημερομηνία έναρξης

eto

Active Member
29 Ιολ 2015
119
41
28
Μου φαίνεται εύκολο, σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό, ν' αποφεύγει κανείς περιορισμούς. Είναι όντως έτσι;

Πως να αποφύγετε τους περιορισμούς στο στοιχηματικό λογαριασμό σας
Δείτε τι πρέπει να προσέχετε ώστε να μην αντιμετωπίσετε πρόβλημα με το λογαριασμό σας
Το τελευταίο χρονικό διάστημα, ολοένα και περισσότεροι λογαριασμοί κλείνουν ή παγώνουν από τις στοιχηματικές εταιρίες, με αποτέλεσμα οι παίκτες να μένουν δυσαρεστημένοι ή ακόμη περισσότερο, να δεσμεύονται τα χρήματα που έχουν εκείνη τη στιγμή στο λογαριασμό τους. Οι λόγοι όπου μπορεί να περιοριστεί ένας λογαριασμός είναι πολλοί και θα τους δούμε παρακάτω, ώστε να αποφύγετε τυχόν κακοτοπιές.

Όλοι έχουμε στοιχηματικές συνήθειες
Το να ποντάρει κάποιος σε μεγάλες αποδόσεις, να στοιχηματίζει αμέσως μετά από ένα στοίχημα που μόλις ολοκληρώθηκε ή το να ποντάρει σε παιχνίδια που δείχνει η τηλεόραση, είναι μερικές από τις υγιεινές συνήθειες που έχουν οι παίκτες στοιχήματος, επομένως οι εταιρίες δεν τους βάζουν στο μάτι.
Υπάρχουν όμως και ορισμένες συνήθειες παικτών που χτυπούν το καμπανάκι στις εταιρίες κι έπειτα ο λογαριασμός τίθεται υπό αυστηρό έλεγχο και στις περισσότερες περιπτώσεις κλειδώνει και παρακρατούνται τα χρήματα που είναι μέσα εκείνη τη στιγμή.

Αποφύγετε το arbitrage
Για να κάνει κάποιος arbitrage θα πρέπει να στοιχηματίζει πολύ συγκεκριμένα ποσά ώστε να αποκομίσει κέρδος. Παραδείγματος χάρη θα ποντάρει σε κάποιο παιχνίδι 50.68€ κι όχι 50€ που θα έβαζε κάποιος νορμάλ παίκτης. Φυσικά, ένα τέτοιο ποντάρισμα μπορεί να είναι και τυχαίο, ωστόσο αν γίνεται κατ’ επανάληψη, τότε θα χτυπήσει το καμπανάκι στην εταιρία.

Προσέχετε τις αγορές τις οποίες παίζετε
Οι σοβαροί παίκτες ή έστω οι μη τζογαδόροι, θα αποφύγουν αγορές όπως είναι οι κάρτες ή τα κόρνερ σε κάποιον αγώνα ποδοσφαίρου. Όταν λοιπόν τοποθετήσετε μερικά μεγάλα πονταρίσματα σε αγορές όπως αυτές, γίνεστε αμέσως ύποπτοι, καθώς οι τιμές σε αυτές τις αγορές αλλάζουν γρήγορα και δεν ελέγχονται εύκολα από τους bookmakers. Έτσι, η εταιρία θα προτιμήσει να παγώσει αυτόν παίκτη.

Χτύπημα της αρχικής τιμής
Όταν κάποιος παίκτης επιλέγει ένα σημείο με το που ανοίξει η αγορά, τότε είναι σχεδόν σίγουρο πως θα πάρει πολύ μεγαλύτερη απόδοση από αυτήν που θα δίνεται το ίδιο σημείο, λίγο πριν από την έναρξη του παιχνιδιού. Αν είστε λάτρης της αρχικής απόδοσης λοιπόν, καλό θα ήταν να σπάσετε το ποντάρισμά σας, παίρνοντας και την αρχική τιμή, αλλά και τη χαμηλότερη που πιθανότατα θα προκύψει στην πορεία.

Θυσιάστε μερικά χρήματα
Εδώ, αξίζει να θυμίσουμε πως οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες δεν είναι ιδρύματα που μοιράζουν χρήματα. Είναι μεγάλες επιχειρήσεις, όπου προφανώς δεν θέλουν παίκτες που τους ζημιώνουν συνέχεια (κανείς από εμάς δεν θα ήθελε κάτι ζημιογόνο στην επιχείρησή του). Έτσι, καλό θα ήταν να πετάτε και μερικά χρήματα για την κάλυψή σας. Θυσιάστε μερικά
κακά πονταρίσματα λοιπόν ώστε να μην αντιμετωπίσετε ποτέ πρόβλημα.

Αποφύγετε τα max bets
Οι περισσότερες εταιρίες έχουν προσθέσει το Max Bet κουμπί, που υπάρχει κάτω από τις επιλογές σας όταν φτιάχνετε ένα δελτίο. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε αυτό το κουμπί, πόσο μάλλον τακτικά. Το να κάνει κάποιος διαρκώς max bets θα ενεργοποιήσει άμεσα τα καμπανάκια της εταιρίας, με το αποτέλεσμα από εκεί και ύστερα να είναι γνωστό.


<section style="word-wrap: break-word; line-height: 1.64; font-weight: bold; width: auto !important;">
</section>
 
Τελευταία επεξεργασία από διαχειριστή:
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Μου φαίνεται εύκολο, σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό, ν' αποφεύγει κανείς περιορισμούς. Είναι όντως έτσι;
Δεν υπάρχει κανένας οδηγός και καμία σωτηρία, έχουν αποδεχτεί οι πάντες ότι αν κερδίζεις τελείωσες
 
  • Like
Αντιδράσεις: Grim Reaper και magon
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Η μόνη σωτηρία είναι η Σωτηρία Μπέλου και όχι δεν τρολάρω. Τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.

Επίσης η συγκεκριμένη σελίδα έχει πολλές στοιχηματικές εταιρίες που διαφημίζει οπότε στον βωμό της διαφήμισης και για τσιμπήσει κανέναν "αθώο" πελάτη σου λέει "Πως θα βρούμε κανέναν Μ@ΛΑΚΑ να εγγραφή σε μια από αυτές τις σελίδες?" Πολύ απλά βγάζω έναν οδηγό για να αποφύγει τα limit.
 
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Εγώ κατέθεσα στην ασφάλεια για πιθανό manipulation αποτελέσματος.
Η ημερομηνία σημαδιακιά. 28 Ιουνίου 2002, μία μέρα πριν την σύλληψη του Σάββα Ξηρού και δύο μέρες πριν την κατάκτηση του μουντιάλ από τη Βραζιλία στη Japan.
Ταυτόχρονα με τη δική μου κατάθεση έφτανε στη Γενική Ασφάλεια Αθηνών και μία ανακοίνωση των πρακτόρων η οποία έλεγε "αρνούμαστε να καταθέσουμε, διότι το αστυνομικό κράτος δεν μπορεί να επεμβαίνει στα συνδικαλιστικά δικαιώματα των δημοκρατικών πολιτών", υπογραφή σολινταριτά-μπαντιέρα ρόσσα.
Έγινε και μία δίκη, το 2006. Ανεβλήθη πολλές φορές και στην τελευταία αναβολή θυμάμαι είχαμε πέσει πάνω στον Σουγλάκο ο οποίος είχε μιά δίκη εναντίον κάποιου που τον προσέβαλε και έφαγε όλο το ωράριο.
Όταν έγινε η δίκη, ο πρόεδρας έλεγε στον yours truly "κύριε σας παρακαλώ συντομεύετε" και "εεε σας παρακαλώ κύριε μάρτυς, αυτά αφορούν τη δίκη ;". Σε άλλες περιπτώσεις ο πρόεδρας ως γνωστόν λέει "α το καλό παιδάκι το Κωστάκι, πες μας Κωστάκι, take your time Κωστάκι" - είναι κατά το δοκούν.
Μετά κόπου και βασάνων μπόρεσα λοιπόν και ψέλλισα κάτι.
Έπεσε μιά πολύ μικρή καμπάνα αλλά το διακυβευόμενο ήταν η απαλλαγή ενός εκ των κατηγορουμένων, όπερ και εγένετο.
Ήταν αμοιβαίο βέβαια το στοίχημα, οπότε η υπόθεση ήταν βασικά ζμπτσ σίτυ αν έγινε ή δεν έγινε το αβαβάου.

Τώρα όμως στα πενήντα, τα τραπέζια έχουν γυρίσει.
Η υπόθεση έχει γίνει αφασία.
Πιό καλά ήταν τότε, με τα "δημοκρατικά δικαιώματα".
Και θα σας πω και μία αλήθεια που δεν την έχω πει σε κανέναν.
Οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ ξέρουν την υπόθεση και θα σας πω ότι εγώ δεν έχασα λεφτά από το αβαβάου αλλά από τη ... βρόχα που έπεφτε και τα καλώδια της ΔΕΗ.
Είχα βγάλει μιά εικοσαρούμπα να παίξω τον συνδυασμό μαϊμού που έγινε -από μόνος μου- τη στιγμή που έπεσε μπλακάουτ. Μάθαμε το αποτέλεσμα μετά από 15 λεπτά που ξαναήρθε το φως, από το τερματικό του πρακτορείου. 20 x 11 που ήταν η απόδοση = 220. Αυτά έχασα.
Το δε αβαβάου το μάθαμε από τις εφημερίδες δύο μέρες μετά.

Be careful what you wish for λένε οι Αλβιόνιοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Μπραβο στους betarades... ωραιες πιπες δινουν στον κοσμακη για κανα κλικ. Για τολμα και κερδισε στο πρωταθλημα Σρι Λανκα και στη Γ Ρουμανιας και μετα πρεπει να παιξεις 5000 ευρω στην ΠΡεμιερ Λιγκ για να ξεπλυνεις την αμαρτια σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: grosan
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Μπραβο στους betarades... ωραιες πιπες δινουν στον κοσμακη για κανα κλικ. Για τολμα και κερδισε στο πρωταθλημα Σρι Λανκα και στη Γ Ρουμανιας και μετα πρεπει να παιξεις 5000 ευρω στην ΠΡεμιερ Λιγκ για να ξεπλυνεις την αμαρτια σου.

Δηλαδή? 5.000 ευρώ? :surprise:
 
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Μείνε στο ότι αν κερδίζεις έχεις φάει φραγή λογαριασμού, δηλαδή αν παίζεις μονά αποδεκτά ή ασιατικά και έχεις κάποιο κέρδος το οποίο δύσκολα να υπερβεί τα 2000 ευρώ σε χαιρετάνε με συνοπτικές διαδικασίες
Στο δεύτερο λογαριασμό που θα ανοίξεις σε κανά συγγενή σου πρέπει να κάνεις τον γκάνγκστερ για να μπορέσεις να παίξεις, εκεί ρισκάρεις να σε καταλάβουν και να πάρεις με το ζόρι το κεφάλαιο σου πίσω χωρίς τα κέρδη
 
  • Like
Αντιδράσεις: grosan
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Μόνο αν γρφτείτε μέλη στον jimmy justice μπορεί να γίνει κάτι.
Αλλά το μπρέξι κάνει τα πράγματα κάπως δύσκολα.
 
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Το Μπαν δεν το γλυτώνεις ο,τι και να ισχυρίζεται η τάδε ιστοσελίδα ή το τάδε πρόγραμμα γιατί υπάρχουν και προγράμματα που λένε πως δεν ανιχνεύεται το αρμπ αν γίνει μέσω του προγράμματος τους.

Λειντι Λυγια-Λειντι Μερβετ αλλά έχουν υπάρξει και πολύ χειρότερα από αυτή τη περίπτωση.
 
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Το Μπαν δεν το γλυτώνεις ο,τι και να ισχυρίζεται η τάδε ιστοσελίδα ή το τάδε πρόγραμμα γιατί υπάρχουν και προγράμματα που λένε πως δεν ανιχνεύεται το αρμπ αν γίνει μέσω του προγράμματος τους.

Λειντι Λυγια-Λειντι Μερβετ αλλά έχουν υπάρξει και πολύ χειρότερα από αυτή τη περίπτωση.

Ναι ξέρω, με Λαμπρινό αλλά και στην Αμερική.
Εδώ εν πάσει περιπτώσει πάντα πήγαιναν να τους βγάλουν λάδι.
Είχε γίνει το εξής:
Πιάστηκε η Λεϊντυ Λυγιά και τα περιοδικά έγραψαν "τα λεφτά βρέθηκαν στις τσέπες των πονηρών !". Ταυτόχρονα όλοι ξέραμε ότι -στην εποχή προσκάννερ ακόμα- όλοι οι προσερχόμενοι για να διαγωνισθούν ίπποι ελέγχονται από το διαβατήριο τους.
Άρα τι συμπέρασμα μπορεί να βγει ;
Δεν μπορεί ο Κεράτσας να φιλοδοξεί ότι θα περάσει όλους αυτούς τους ελέγχους.
Άρα ήταν ανθρώπινο λάθος (μάλλον).
Αλλά "τα λεφτά βρέθηκαν στις τσέπες των πονηρών".
Άρα δεν ήταν ανθρώπινο λάθος !
Αφού λοιπόν δεν ήταν ανθρώπινο λάθος, μόνο με συμπαιγνία Κεράτσα - οργάνων Φιλίππου Ενώσεως γινόταν, που χάλασε την τελευταία στιγμή όταν ο κτηνίατρος πήγε να κάνει τον τελικό έλεγχο στη Λέϊντυ Λυγιά.
Κάνω λοιπόν εγώ μήνυση τόσο κατά του Κεράτσα όσο και κατά των οργάνων της Φιλίππου ενώσεως, ενώ η Φίλιππος Ένωσις ταυτόχρονα είχε κάνει κι αυτή μήνυση κατά του Κεράτσα ως υποχρεούτο εκ του νόμου.
Τι αποδεικνύεται όμως ;
Αποδεικνύεται ότι τίποτα λεφτά δεν πιάστηκαν στις τσέπες των "πονηρών" ! Ο Ιωάννου έγραφε μουσαντιές στο Γκανιάν. Ο ΟΔΙΕ έδωσε στην Ασφάλεια ένα κατάλογο στοιχημάτων ανά πρακτορείο, ο οποίος ήταν όμως ήξεις-αφίξεις. Δεν έβγαινε συμπέρασμα. Κάποιοι στο πρακτορείο Σοκολάϊ στην Καλλιθέα πληρώθηκαν καλά, αυτοί όμως έπαιζαν τρίο και τετραπλά πάνω-κάτω. Άρα τι ; Ένας άλλος στην Κόρινθο είχε παίξει 30,000 δραχμές το δίδυμο (ενώ εγώ παρα λίγο να το είχα παίξει προς 20,000 !).
Αποδεικνύεται όμως και το εξής: Η Φίλιππος Ένωσις δεν ήλεγχε όλα τα άλογα για την ταυτότητα. Ήλεγχε μόνο τον νικητή, για οικονομία χρόνου !! Τώρα τα ελέγχει όλα αφού υπάρχουν σκάννερ, αλλά τότε έκανε παρεκτροπή από τον κανονισμό. Έτσι δήλωσαν τουλάχιστον αλλά το δήλωσαν στη δικογραφία μόνο, δεν τόγραψαν στα περιοδικά, ότι "ξέρετε εμείς ελέγχουμε μόνο τον νικητή ίππο". Επειδή το έπαιζαν ημίθεοι δεν τους ένοιαζε αν δημιουργούντο έτσι υποψίες σε βάρος τους.
Αυτά τα νεώτερα δεδομένα τα έμαθα εγώ ελάχιστα πριν από τη δίκη - ήτοι τέσσερα χρόνια μετά από το συμβάν.
Και πάλι θα μπορούσε να το είχε κάνει σκόπιμα ο Κεράτσας, ελπίζοντας ότι τον ένα μόνο ελεγκτή θα μπορούσε να τον ξεγελάσει, αλλά τόσο η υπόθεση εναντίον του όσο και η υπόθεση εναντίον των οργάνων της ΦΕΕ αδυνάτιζαν.
Γίνεται εν πάσει περιπτώσει η δίκη και αθωώνουν τη Φίλιππο Ένωση και καλά-καλά δεν με άφησαν να καταθέσω μάλιστα, ενώ του Κεράτσα του ρίχνουν πέντε μήνες.
Στο Εφετείο η ποινή του Κεράτσα πέφτει στους τρεις μήνες.
Εμένα το τελικό μου συμπέρασμα είναι ότι για τον Κεράτσα ήταν φίφτυ-φίφτυ και ότι οι φιλιπποενωσιακοί είναι βλάκες.
Πάντως εντύπωση μου έκανε ότι στην πρώτη δίκη παρήλασαν καμιά δεκαριά μάρτυρες υπεράσπισης του ΟΔΙΕ και της ΦΕΕ και ήθελαν να τον βγάλουν αθώο τον Κεράτσα (έλεγαν ο στρατηγός - το διαμάντι - ο θρύλος). Αλλά στο Εφετείο οι του ιπποδρόμου απαλλαγμένοι πλέον από τις κατηγορίες εις βάρος τους, τον έκαψαν ! Πήγε να κρύψει το άλογο είπαν, το είχε πίσω από ένα σπιτάκι και άλλα παρόμοια !
Τώρα μιλάω βάσει τι προέκυψε από τις ανακρίσεις. Τις διάφορες φήμες που ακουγόντουσαν και που δεν τις αποδεικνύει το ανακριτικό υλικό, άστες, δεν ασχολούμαι.

Αυτά λοιπόν γινόντουσαν τότε.
Ρώτησα και στα διεθνή φόρουμ από περιέργεια αν είχε καταφέρει ποτέ κάποιος φίλιππος να κερδίσει δίκη για στημένη ιπποδρομιακή κούρσα.
Τίποτα. Ουδείς, ουδεμία, ουδέν παγκοσμίως !
Μόνο ένας Αμερικάνος βρέθηκε και μου είπε ότι στη Νέα Υόρκη τους είχαν σκαρώσει κάτι και τους μήνυσαν αλλά στο τέλος κάπως τους βραχυκύκλωσαν και δεν έγινε τίποτα.

Τώρα όμως η ιστορία είναι ότι στο προκαθορισμένοι οι μπουκ χάνουν από τις κομπίνες -όχι οι παίκτες- και γι αυτό έχουν γίνει κέρβεροι. Προϊόντος δε του χρόνου, άρχισαν να κόβουν λογαριασμούς για πλάκα και όχι μόνο μετά από σοβαρές κομπίνες !

Η μόνη θεραπεία θα ήταν να τους υποχρεώσουν να κάνουν exact matching των στοιχημάτων, ώστε να μην έχουν οι ίδιοι συμφέρον ποιός κερδίζει και ποιός χάνει.
Να πιάνονται οι παράνομοι αλλά όχι να μου λες εσύ κύριε μπουκ ότι "κέρδισες άρα σε κόβω" ! Ή αν παίξω από μόνος μου χωρίς πληροφορία ένα στημένο να με κυνηγάς.
Είναι μήπως λίγες οι ιπποδρομίες που έχω πιάσει στο Φάληρο και μετά έπεσαν καμπάνες σε τζόκεϋ-προπονητές ; Και στην κάλυψη έχω βρει τέτοιες κούρσες και ξερές.
Θα παίξουμε στοίχημα ή θα γίνει αλά ψητοπωλείο του παλιού Δέλτα η δουλειά ;

Αλλά ποιός θα τα κάνει αυτά ;

Η ... ΕΕΕΠ ;
Ο ... ΟΠΑΠ ;
Ο ... ΣΥΡΙΖΑ ;
Το ... ΤΑΙΠΕΔ ;
Η ... Φώφη ;

Αλλά και οι Ευρωπαίοι που σκούζουν βαβαί-παπαί-ιαταταί για το "gambling addiction" ηγρόν ηγόρασαν για τους παίκτες-καταναλωτές.
Ξέρετε δε πότε άρχισαν να σκούζουν. Όταν αποφάσισαν να απαγορέψουν τα ανταλλακτήρια. Μέχρι τότε ακούγαμε ... "του έξτρα πέντε τα δελτία θα μας κάνουν Ελβετία" !
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Καλησπέρα παιδιά.Παιζω εδώ και 15 χρόνια στοιχημα.Εχω παίξει σε όλες σχεδόν τις εταιρείες...Πρόσφατα αποφάσισα να ανοίξω λογαριασμό στην βετ365 γιατί τόσο καιρό επαιζα στου κολλητού μου στον οποίο έβαλαν όριο ..Τον άνοιξα Παρασκευή έπιασα 4 συνεχόμενα δελτία από τα οποία τα 3 ήταν με χαντικαπ και αμέσως μου βαλαν όριο 3 ευρώ...Δηλαδή εσείς θέλετε πλέον μόνιμα να χάνουμε έτσι;;;;Η παλιά η βετ365 δεν τα έκανε αυτά....ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ...Επίσης στην WINNASTERS κέρδισα 5 συνεχόμενα δελτία και δεν μου δίνουν τα λεφτά μου με το πρόσχημα της μη ταυτοποίησης....Έχω στείλει 4 έγγραφα και αυτοί μου λένε ασυναρτησίες για να μην μου δώσουν το ενάμιση χιλιάρικο που κερδισα...Φυσικά εκεί θα καταφύγω στην επιτροπή παιγνίων ..ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ....Για οποίον νομίζει ότι ψεύδομαι μπορώ ευχαρίστως να δώσω ονοματεπώνυμο και ας μου κάνει μήνυση αν λέω ψέματα...ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΕ...Άλλοι είναι κοινοί ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ και άλλοι που ήταν κάποτε κολοσσοί πλέον
βάζουν όρια σαν ψιλικατζηδες...
 
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Καλησπέρα παιδιά.Παιζω εδώ και 15 χρόνια στοιχημα.Εχω παίξει σε όλες σχεδόν τις εταιρείες...Πρόσφατα αποφάσισα να ανοίξω λογαριασμό στην βετ365 γιατί τόσο καιρό επαιζα στου κολλητού μου στον οποίο έβαλαν όριο ..Τον άνοιξα Παρασκευή έπιασα 4 συνεχόμενα δελτία από τα οποία τα 3 ήταν με χαντικαπ και αμέσως μου βαλαν όριο 3 ευρώ...Δηλαδή εσείς θέλετε πλέον μόνιμα να χάνουμε έτσι;;;;Η παλιά η βετ365 δεν τα έκανε αυτά....ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ...Επίσης στην WINNASTERS κέρδισα 5 συνεχόμενα δελτία και δεν μου δίνουν τα λεφτά μου με το πρόσχημα της μη ταυτοποίησης....Έχω στείλει 4 έγγραφα και αυτοί μου λένε ασυναρτησίες για να μην μου δώσουν το ενάμιση χιλιάρικο που κερδισα...Φυσικά εκεί θα καταφύγω στην επιτροπή παιγνίων ..ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ....Για οποίον νομίζει ότι ψεύδομαι μπορώ ευχαρίστως να δώσω ονοματεπώνυμο και ας μου κάνει μήνυση αν λέω ψέματα...ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΕ...Άλλοι είναι κοινοί ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ και άλλοι που ήταν κάποτε κολοσσοί πλέον
βάζουν όρια σαν ψιλικατζηδες...
Φιλε αυτο με τα ορια γινεται αρκετα χρονια τωρα
να χασεις λεφτα ενω εισαι εσυ ο κατοχος του λογαριασμου μου φαινεται τραβηγμενο
Οποιοσδηποτε κερδιζει παιζει με ημερομηνια ληξης, θα σου τελειωσουν και οι γνωστοι καποια στιγμη και τελος
Πλεον νομιζω σε φραζουν μεσα σε 10 στοιχηματα
 
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Μου φαίνεται εύκολο, σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό, ν' αποφεύγει κανείς περιορισμούς. Είναι όντως έτσι;
Aυτα που γραφει αυτο το αρθρο που ανεβασες δεν γραφει κατι το ιδιαιτερο,και θα τα δεις και σε αλλα σαιτ.Πανω κατω τα ιδια γραφουν τα περισσοτερα σαιτ σε αρθρα"οδηγους αποφυγης λιμιτ"..Στο συγκεκριμενο αμφιβαλλω αν αυτα που γραφτηκαν εχουν δοκιμαστει και στην πραξη.

Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου


Καταρχην το σωστο θα επρεπε να ηταν οδηγος καθυστερησης και οχι οδηγος αποφυγης.

Όλοι έχουμε στοιχηματικές συνήθειες
Το να ποντάρει κάποιος σε μεγάλες αποδόσεις, ή το να ποντάρει σε παιχνίδια που δείχνει η τηλεόραση, είναι μερικές από τις υγιεινές συνήθειες που έχουν οι παίκτες στοιχήματος, επομένως οι εταιρίες δεν τους βάζουν στο μάτι.

Δηλαδη συμφωνα με το αρθρο αν παιζεις αποδοσεις του 10 δεν θα φας λιμιτ, με αποδοσεις του 1.80 θα φας. Και αν το ματς το εχει και η τηλεοραση δεν θα φας λιμιτ ,ασχετα αν εσυ παιζεις live arbs σε ματς της Μπαρτσελονα

Αποφύγετε το arbitrage

Μηπως να αποφυγουμε και και οποιοδηποτε αλλο συστημα δεν θελουν οι εταιριες για να εχουμε λογαριασμο με 5ψηφιο maxbet και μεγαλη χασουρα?

Για να κάνει κάποιος arbitrage θα πρέπει να στοιχηματίζει πολύ συγκεκριμένα ποσά ώστε να αποκομίσει κέρδος. Παραδείγματος χάρη θα ποντάρει σε κάποιο παιχνίδι 50.68€ κι όχι 50€ που θα έβαζε κάποιος νορμάλ παίκτης. Φυσικά, ένα τέτοιο ποντάρισμα μπορεί να είναι και τυχαίο, ωστόσο αν γίνεται κατ’ επανάληψη, τότε θα χτυπήσει το καμπανάκι στην εταιρία.

Αν περιμεναν οι στοιχηματικες να πιασουν τους arbers απο τα 50.68€ πονταρισμα που θα εβλεπαν και οχι 50€, τοτε θα το ειχαν κλεισει το μαγαζι.Εκτος απο αυτο μια χαρα παιζεται συγκεκριμενο ποσο ακριβως παντα με 50 η 500 στρογγυλα χωρις να ρισκαρεις ουτε ενα σεντς απο το κερδος.
Παιζεις τα 50 η 500 και κανεις και την καλυψη σε αλλη εταιρια (αν μιλαμε για arb μεταξυ 2 softbooks) κι εκει με στρογγυλο ποσο.Και μετα παιζεις σε αλλη μια εταιρια η δυο που εχεις φαει ηδη λιμιτ τα 0.68€ η τα 6.80€.
Αν παιζεις σε sharp εταιριες στην καλυψη, παιζεις στρογγυλο ποσο αρχικα και μετα στον sharp οσο ακριβως ποσο πρεπει.

Χτύπημα της αρχικής τιμής
Όταν κάποιος παίκτης επιλέγει ένα σημείο με το που ανοίξει η αγορά, τότε είναι σχεδόν σίγουρο πως θα πάρει πολύ μεγαλύτερη απόδοση από αυτήν που θα δίνεται το ίδιο σημείο, λίγο πριν από την έναρξη του παιχνιδιού. Αν είστε λάτρης της αρχικής απόδοσης λοιπόν, καλό θα ήταν να σπάσετε το ποντάρισμά σας, παίρνοντας και την αρχική τιμή, αλλά και τη χαμηλότερη που πιθανότατα θα προκύψει στην πορεία.


Δεν αναφερουν ομως εδω οτι κατι τετοιο δεν ισχυει για ολες τις εταιριες, και οτι αν το κανεις σε καποιες (που δεν ειναι και λιγες) πιο πολυ κακο θα κανεις παρα καλο.Αυτο γιατι εχουν ορο οτι αν παιξεις πανω απο ενα στοιχημα στη ιδια αγορα η και στον ιδιο αγωνα καποιες, εχουν το δικαιωμα να σου ακυρωσουν τα στοιχηματα η να σου πληρωσουν μονο το πρωτο.

Εκτος απο αυτο, αν αρχικα στο ανοιγμα αγορων πηρες καλη αποδοση, πχ με 200€ πονταρισμα και θες να παιξεις και αλλο ενα bet στο closing για ξεκαρφωμα, δεν χρειαζεται καν κατι τετοιο, θα γινει ξεκαρφωμα με τα στοιχηματα που θα παιξεις και δεν θα πεσουν οι αποδοσεις.Εκτος πια αν εισαι ο σουπερμαν του στοιχηματος και κατρακυλανε τα παντα απο αυτα που παιζεις.

Ασε που στο 2ο πονταρισμα δεν θα βαλεις 200€ οπως στο πρωτο αλλα 50€ για να μην χασεις μεγαλο μερος απο το value, οποτε πιο πολυ κακο μπορει να κανεις παρα καλο, αφου θα φανει οτι παιζεις πονηρα και απλα για ξεκαρφωμα το 2ο bet.

Παντως το πιο ωραιο για arbitrage το εχω δει σε αλλο σαιτ που εγραφε: "αποφυγετε το arbitrage, ειναι παρανομο και διωκεται πονικα"
Σε ερωτηση μου αν μπορει να μου στειλει τον νομο που το απαγορευει η περιπτωση παιχτη που γνωριζει οτι τον πηγαν μεσα, ακομα περιμενω απαντηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Οδηγός αποφυγής περιορισμού του λογαριασμού σου

Σύφωνα με το IBAS οι εταιρείες έχουν δικαίωμα να κάνουν αποκλεισμούς & περιορισμούς.
Δυστυχώς μάλλον έτσι είναι.
Σε κόβουν για πλάκα (και όχι μόνο αν έχεις στήσει αγώνες και σε έχει πιάσει η ιντερπόλ).
Αλλά αν είσαστε εσείς στα μπιλιάρδα του Τσιμόγιαννη (τα θρυλικά) και σας πλησίαζε ένας τσάμπιον και σας έλεγε "να παίξουμε μπιλιάρδο, τα σάντουϊτς" θα παίζατε εσείς ; Είχατε την υποχρέωση να παίξετε ;
Είναι βλακεία αλλά κάπως έτσι έχει το θέμα.
Μόνο αν το στοίχημα αποκτήσει δημόσιο χαρακτήρα και είναι μετρημένα από πριν τα payout percentages γλυτώνουμε από το φαινόμενο των αποκλεισμών.
 

Προγνωστικά

  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 13:35
    Action 24
    • Σειρήνες Γρεβενών - Καστοριά
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Λέστερ - Γουέστ Μπρομ
  • 15:00
    Novasports 1HD
    • Θέλτα - Λας Πάλμας
  • 15:00
    Novasports 2HD
    • Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός
  • 16:30
    Novasports 2HD
    • Βόλφσμπουργκ - Μπόχουμ
  • 16:30
    Novasports 3HD
    • Χόφενχαϊμ - Γκλάντμπαχ
  • 16:30
    Novasports 5HD
    • Χάιντενχαϊμ - Λειψία
  • 16:30
    Novasports Prime
    • Matchday Live Λεπτό προς Λεπτό
  • 16:30
    Novasports Start
    • Κολωνία - Ντάρμσταντ
  • 17:00
    Novasports 4HD
    • Λούτον - Μπρέντφορντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Γουότφορντ - Χαλ
  • 17:00
    Novasports Premier League
    • Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Μπέρνλι
  • 17:15
    Novasports 1HD
    • Βαγιεκάνο - Οσασούνα
  • 18:00
    Novasports Extra 1
    • Ναντ - Ρεν
  • 18:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΟΦΗ - Βόλος ΝΠΣ
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Έμπολι - Νάπολι
  • 19:15
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι
  • 19:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • ΚΠΡ - Πρέστον
  • 19:30
    Novasports 1HD
    • Βαλένθια - Μπέτις
  • 19:30
    Novasports 3HD
    • Ουνιόν Βερολίνου-Μπάγερν Μονάχου
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Ατρόμητος - Κηφισιά
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Ατρόμητος - Κηφισιά
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Γουέχντα
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Αμβούργο - Χόλσταϊν Κίελ
  • 21:30
    Novasports Premier League
    • Γουλβς - Άρσεναλ
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ελλάς Βερόνα - Ουντινέζε
  • 21:45
    Novasports Start
    • Γκενκ - Άντερλεχτ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ζιρόνα - Κάδιθ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λανς - Κλερμόν
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μπράγκα - Βιζέλα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Νταρουσάφακα
  • 16:00
    Action 24
    • Ηρακλής - Μεγαρίδα
  • 17:15
    ΕΡΤ3
    • Άρης - Κολοσσός H Hotels
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA on Fire 2023-24 Ε25
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 21:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κρεμόνα - Μπρέσια
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • NBA 2023-24
  • Αύριο 21-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 06:00
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint
  • 10:00
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Qualifying
  • 10:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών - Γυναικών 2024
  • 12:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών - Γυναικών 2024
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:20
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
    Αδιάβροχος Forum Bot: Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο...