Ολυμπιακός - Ανόρθωση Τα παρατράγουδα

ΧΑΡΗΣ

Well-Known Member
28 Δεκ 2002
1,033
123
63
Είμαι από Κύπρο, Ολυμπιακός, σπουδάζω στον Πειραιά και τελικά, χάρηκα που προκρίθηκε η Ανόρθωση.

Εδώ και αρκετές μέρες διάβαζα εφημερίδες παρατηρώντας ένα πολεμικό κλίμα κι ένα κλίμα υποτίμησης της Ανόρθωσης, έστω κι αν φάγαμε 3 στη Λάρνακα!

Φτάνει η αποστολή της Ανόρθωσης στο Ελ. Βενιζέλος και στη διαδρομή για το ξενοδοχείο το περικυκλώνουν 20 περίπου μοτοσικλέτες και φτύνουν το λεωφορείο. Υπήρχε λόγος?

Το απόγευμα πάει να προπονηθεί η ομάδα της Ανόρθωσης στο γήπεδο και μαζεύονται 100 περίπου άτομα να τους βρίσουν. Υπήρχε λόγος?
(Εδώ ο πρόεδρος της Ανόρθωσης έκανε δήλωση για χίλια άτομα και πιστεύω ότι ήταν υπερβολή. Μικρό το κακό όμως μπροστά σε αυτά που θα σας πω στη συνέχεια.)

Λοιπόν, μετά από αυτά τα δύο συμβάντα, επικρίνουν την δήλωση του προέδρου της Ανόρθωσης ότι τέτοιο κλίμα δε συνάντησαν ούτε στην Τραπεζούντα. Ε αφού δε συνάντησαν ρε παιδιά, ψέματα θα πει?!

Πάμε στη μέρα του αγώνα. Κατεβαίνουν οι φίλαθλοι της Ανόρθωσης από τους συρμούς νωρίς το απόγευμα. Οι Ολυμπιακοί που ήταν στις καφετέριες του γηπέδου εκείνη την ώρα, αρχίζουν να ρίχνουν αντικείμενα και δύο άτομα τραυματίστηκαν. Υπήρχε λόγος?

Μετά τη λήξη του αγώνα, το 1/4 του γηπέδου φώναξε "Πουτάνας γιοι Οθωμανοί" και βάλανε το κερασάκι στην τούρτα της καφρίλας.

Οι Ανορθωσιάτες σαν απάντηση τραγούδησαν όλοι τον εθνικό ύμνο και μπράβο τους.

Είναι κρίμα που συνέβησαν όλα αυτά γιατί όπως και να το κάνουμε μιλάμε την ίδια γλώσσα κι έχουμε κοινή ιστορία. Καλά, θα μου πείτε και σε ντέρμπυ της ίδιας πόλης σκοτώνονται αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία
icon_cool.gif


Συγχαρητήρια στην Ανόρθωση που έβαλε την Κύπρο για πρώτη φορά στους ομίλους του τσάμπιονς λιγκ.









 
Φίλε η απάντηση είναι πολύ απλή...
δεν ξέρουμε να χάνουμε και για αυτό δεν μαθαίνουμε και να κερδίζουμε....όλοι θεωρούσανε δεδομένη την πρόκριση όταν έγινε η κλήρωση κι όταν έπεσε η 3άρα μας κακοφάνηκε κι αρχίσαμε τις βρισιές, τις αλητείες, τις ψευτομαγκιές κτλ.
Χαρακτηριστικά του νεοελληνικού πολιτισμού και και του σύγχρονου Έλληνα...
Ακόμα και στον αγώνα φάνηκε αυτή η νοοτροπία, όταν ψάχνανε οι παίχτες να βρουν εξιλαστήριο θύμα και γκρίνιαζαν σαν κλαψ#####δες στα σφυρίγματα του Γερμανού, λες κι αυτός έφταιγε για την 3άρα στην Κύπρο...
:sign:
 
Φίλε η απάντηση είναι πολύ απλή...
δεν ξέρουμε να χάνουμε και για αυτό δεν μαθαίνουμε και να κερδίζουμε....
όλοι θεωρούσανε δεδομένη την πρόκριση όταν έγινε η κλήρωση κι όταν έπεσε η 3άρα μας κακοφάνηκε κι αρχίσαμε τις βρισιές, τις αλητείες, τις ψευτομαγκιές κτλ.
Χαρακτηριστικά του νεοελληνικού πολιτισμού και και του σύγχρονου Έλληνα...
Ακόμα και στον αγώνα φάνηκε αυτή η νοοτροπία, όταν ψάχνανε οι παίχτες να βρουν εξιλαστήριο θύμα και γκρίνιαζαν σαν κλαψ#####δες στα σφυρίγματα του Γερμανού, λες κι αυτός έφταιγε για την 3άρα στην Κύπρο...
:sign:


Νομίζω ότι είναι η πιο σωστή άποψη που έχει αναφερθεί σε όλα τα ποστ για το συγκεκριμένο ματς και ό,τι το αφορά μέχρι σήμερα...


Δε νομίζω ότι πρέπει να πούμε κάτι άλλο...

:sign::sign::sign::sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Pelop
Φίλε η απάντηση είναι πολύ απλή...
δεν ξέρουμε να χάνουμε και για αυτό δεν μαθαίνουμε και να κερδίζουμε....όλοι θεωρούσανε δεδομένη την πρόκριση όταν έγινε η κλήρωση κι όταν έπεσε η 3άρα μας κακοφάνηκε κι αρχίσαμε τις βρισιές, τις αλητείες, τις ψευτομαγκιές κτλ.
Χαρακτηριστικά του νεοελληνικού πολιτισμού και και του σύγχρονου Έλληνα...
Ακόμα και στον αγώνα φάνηκε αυτή η νοοτροπία, όταν ψάχνανε οι παίχτες να βρουν εξιλαστήριο θύμα και γκρίνιαζαν σαν κλαψ#####δες στα σφυρίγματα του Γερμανού, λες κι αυτός έφταιγε για την 3άρα στην Κύπρο...
:sign:

εδω κανεις λαθος το οτι υπαρχουν καποιοι καφροι σε καθε ομαδα δεν ειναι δειγμα νεοελληνικου πολιτισμου.:sign:
 
και τι θελεις ακριβως να κανουμε ρε φιλε για να μην μας πουνε αδιαφορους θα πρεπει να πλακωνομαστε με τους τσουκαλαδες των ομαδων?και χωρις να εχουμε υποστηριξη απο πολιτεια και διοικησεις.

και απο εκει και περα δυστυχως αντεθνικα συνθηματα ακουγονται παντου απο μεριδα ατομων και σε αλλες ομαδες, δεν ηταν "προνομιο" της ανορθωσης
 
υπάρχουν και πιο λογικοί τρόποι από τους τσακωμούς και την οργή!!!

όπως φυσικα΄και από τον θυμό που διακρίνω στο λόγο σου...

τα έχω πει πολλές φορες εδώ μέσα...

Ένας υγιής φίλαθλος που θέλει το καλό της ομάδας του μπορεί καλλιστα να ζημιώσει αυτούς που του προκαλούν ό,τι τον αηδιάζει..

Λύσεις υπάρχουν πολλές..

δε νομίζω ότι οι καταστροφείς είναι πιο πολλοί από τους υγιείς φιλάθλους..

αν είναι τότε χαθήκαμε..αν δεν είναι τότε πολύ απλά στο χέρι μας να γυρίσουμε πλάτη..

Να κάνουμε τους προέδρους και ό,τι έχουν οργανώσει να παραιτηθούν από τα σχ'έδια τους..

Ο λογικά σκεπτλόμενος φίλαθλος δεν πάει στο γήπεδο να ενισχύσει τέτοιες καταστάσεις...

Ο λογικά σκεπτόμενος φίλαθλος δεν αγοράζει φυλλάδες που στόχο έχουν απλά να ντοπάρουν με παραμύθια..

Ο λογικά σκεπτόμενος φίλαθλος δε σκξέφτεται σαν πιτσιρίκι να αγοράσει την Σούπερ Κατερίνα για να πάρει ένα ψευτο - αυτόγραφο του οποιουδήποτε παίκτη

Ο λογικά σκεπτόμενος φίλαθλος δεν αγοράζει φανέλες ούτε φυσικά χρησιμοποιεί τις mastercard της ομάδας του...ούτε πίνει μπύρες της ομάδς του..

Με λίγα λόγια ο λογικά σκεπτόμενος φίλαθλος μποικοτάρει τα πάντα μέχρι να έρθει η ποιότητα στο ποδόσφερο..ποιότητα πάνω απ΄'όλα εμπιστοσύνης και πολίτισμού....

Όλα όσα λέω τα λέω για όλους...

Δεν ξέρω τί έχει συμβεί τα τελευταία 5 χρόνια γενικά στον αθλητισμό γιατί πολύ απλά τα έχω όλα βαρεθεί..Εγώ κάνω μόνος μου μποικοτάζ..τουλάχιστον χρησιμοποιώ αυτούς που νομίζουν ότι ως Παναγιώτη με χρησιμοποιούν για να βγάλω από τις ομάδες τους φράγκα στο στοίχημα και τίποτα παραπάνω...

Όλα τα υπόλοιπα που λέω και αναφέρομαι σε διάφορα ποστ είναι μόνο και μόνο για την πλάκα το πείραγαμ και το χαβαλέ..γιατί έτσι ήμουν , έτσι είμαι και έτσι θα'μαι....

Ποιός ο λόγος να παρακολουθήσω ένα πρωτάθλημα όταν ακουσα πρόσφατα ότι το 1-0 του ΠΑΟΚ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ήταν στημένο? (πηγή sportingbet από ξάδερφο που δούλευε εκεί,και τώρα έφυγε γι'αυτό και μιλάει)

Ποιός ο λόγος να παρακολουθώ αν ανέβει ο Ιωνικός κατηγορία..ο μόνος λόγος είναι ότι στην sportingbet ξέρουν ότι ο Ολυμπιακός χρωστάει ματς..το έχουν στη λίστα των στημένων....κι ένα από τα 2 ματς πρωταθλήματος θα δοθεί ξερά στον Ιωνικό...

Υπάρχει λοιπόν κανένας λόγος να σασχζολούμαι σοβαρά...Στημένο ματς Oλυμπιακού- sportingbet - 10% ο Βαρδινογιάννης...

Τα λέω για όλους...δε τα λέω ούτε για Ολυμπιακούς , ούτε για Βάζελους όύτε για ΑΕΚτζήδες..

Υποστηρίκτε τηις ομάδες της περιφέρειας..πραγματικά το αξίζουν..σπαταλούν πολλά από αυτά που δεν έχουν...Έχω ζήσει καταστάσεις με την ΠΑΕ ΘΡΑΚΗ..οι ποδοσφαιριστές αυτοί να ζητιανεύουν..δώστε λοιπόν τα χρήματα σας σε μια ομάδα που πραγματικά παλεύει για τον τόπο που εκπροσωπεί κι όχι για την τσεπη που εκπροσωπεί...

Είμαι βάζελος με υπογραφή...συνεχίζω να είμαι για να κάνω την πλάκα που χρειάζεται και το χουνέρι...θα είμαι γιατί δε γίνεται αλλιώς..πρέπει να συνεχίσω να γελώ και να κάνω αλλά και να δέχομαι πλάκα...
 
Ε τότε αφού ακούγονται παντού αντιεθνικά συνθήματα και όχι μόνο εναντια στην Ανόρθωση, μπορούμε να κοιμόμαστε ήσυχοι. Κι εγώ νόμισα ότι είχαν κάτι μαζί τους..
 
υπάρχουν και πιο λογικοί τρόποι από τους τσακωμούς και την οργή!!!

όπως φυσικα΄και από τον θυμό που διακρίνω στο λόγο σου...

τα έχω πει πολλές φορες εδώ μέσα...

Ένας υγιής φίλαθλος που θέλει το καλό της ομάδας του μπορεί καλλιστα να ζημιώσει αυτούς που του προκαλούν ό,τι τον αηδιάζει..

Λύσεις υπάρχουν πολλές..

δε νομίζω ότι οι καταστροφείς είναι πιο πολλοί από τους υγιείς φιλάθλους..

αν είναι τότε χαθήκαμε..αν δεν είναι τότε πολύ απλά στο χέρι μας να γυρίσουμε πλάτη..

Να κάνουμε τους προέδρους και ό,τι έχουν οργανώσει να παραιτηθούν από τα σχ'έδια τους..

Ο λογικά σκεπτλόμενος φίλαθλος δεν πάει στο γήπεδο να ενισχύσει τέτοιες καταστάσεις...

Ο λογικά σκεπτόμενος φίλαθλος δεν αγοράζει φυλλάδες που στόχο έχουν απλά να ντοπάρουν με παραμύθια..

Ο λογικά σκεπτόμενος φίλαθλος δε σκξέφτεται σαν πιτσιρίκι να αγοράσει την Σούπερ Κατερίνα για να πάρει ένα ψευτο - αυτόγραφο του οποιουδήποτε παίκτη

Ο λογικά σκεπτόμενος φίλαθλος δεν αγοράζει φανέλες ούτε φυσικά χρησιμοποιεί τις mastercard της ομάδας του...ούτε πίνει μπύρες της ομάδς του..

Με λίγα λόγια ο λογικά σκεπτόμενος φίλαθλος μποικοτάρει τα πάντα μέχρι να έρθει η ποιότητα στο ποδόσφερο..ποιότητα πάνω απ΄'όλα εμπιστοσύνης και πολίτισμού....

Όλα όσα λέω τα λέω για όλους...

Δεν ξέρω τί έχει συμβεί τα τελευταία 5 χρόνια γενικά στον αθλητισμό γιατί πολύ απλά τα έχω όλα βαρεθεί..Εγώ κάνω μόνος μου μποικοτάζ..τουλάχιστον χρησιμοποιώ αυτούς που νομίζουν ότι ως Παναγιώτη με χρησιμοποιούν για να βγάλω από τις ομάδες τους φράγκα στο στοίχημα και τίποτα παραπάνω...

Όλα τα υπόλοιπα που λέω και αναφέρομαι σε διάφορα ποστ είναι μόνο και μόνο για την πλάκα το πείραγαμ και το χαβαλέ..γιατί έτσι ήμουν , έτσι είμαι και έτσι θα'μαι....

Ποιός ο λόγος να παρακολουθήσω ένα πρωτάθλημα όταν ακουσα πρόσφατα ότι το 1-0 του ΠΑΟΚ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ήταν στημένο? (πηγή sportingbet από ξάδερφο που δούλευε εκεί,και τώρα έφυγε γι'αυτό και μιλάει)

Ποιός ο λόγος να παρακολουθώ αν ανέβει ο Ιωνικός κατηγορία..ο μόνος λόγος είναι ότι στην sportingbet ξέρουν ότι ο Ολυμπιακός χρωστάει ματς..το έχουν στη λίστα των στημένων....κι ένα από τα 2 ματς πρωταθλήματος θα δοθεί ξερά στον Ιωνικό...

Υπάρχει λοιπόν κανένας λόγος να σασχζολούμαι σοβαρά...Στημένο ματς Oλυμπιακού- sportingbet - 10% ο Βαρδινογιάννης...

Τα λέω για όλους...δε τα λέω ούτε για Ολυμπιακούς , ούτε για Βάζελους όύτε για ΑΕΚτζήδες..

Υποστηρίκτε τηις ομάδες της περιφέρειας..πραγματικά το αξίζουν..σπαταλούν πολλά από αυτά που δεν έχουν...Έχω ζήσει καταστάσεις με την ΠΑΕ ΘΡΑΚΗ..οι ποδοσφαιριστές αυτοί να ζητιανεύουν..δώστε λοιπόν τα χρήματα σας σε μια ομάδα που πραγματικά παλεύει για τον τόπο που εκπροσωπεί κι όχι για την τσεπη που εκπροσωπεί...

Είμαι βάζελος με υπογραφή...συνεχίζω να είμαι για να κάνω την πλάκα που χρειάζεται και το χουνέρι...θα είμαι γιατί δε γίνεται αλλιώς..πρέπει να συνεχίσω να γελώ και να κάνω αλλά και να δέχομαι πλάκα...

εγω το κανω δεν ειδα να αλλαζει και τιποτα.επισης δεν εχω κανενα θυμο.


και περιφερεια υποστηριζω ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟ:beers1::beers1:
 
Ε τότε αφού ακούγονται παντού αντιεθνικά συνθήματα και όχι μόνο εναντια στην Ανόρθωση, μπορούμε να κοιμόμαστε ήσυχοι. Κι εγώ νόμισα ότι είχαν κάτι μαζί τους..

ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΥΤΕ ΑΝΤΕΘΝΙΚΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ -ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ- ΟΠΩΣ ΞΕΝΕΡΩΝΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΥΠΟΥ ΣΗΜΑΙΕΣ ΣΤΟ ΤΣΟΥ ΛΟΥ.ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΓΡΑΦΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΑ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΤΟ ΖΟΥΓΚΛΑ ΣΤΙΣ ΣΗΜΑΙΕΣ, ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΝΤΡΙΚΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.
 
ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΥΤΕ ΑΝΤΕΘΝΙΚΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ -ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ- ΟΠΩΣ ΞΕΝΕΡΩΝΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΥΠΟΥ ΣΗΜΑΙΕΣ ΣΤΟ ΤΣΟΥ ΛΟΥ.ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΓΡΑΦΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΑ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΤΟ ΖΟΥΓΚΛΑ ΣΤΙΣ ΣΗΜΑΙΕΣ, ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΝΤΡΙΚΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.
Φίλε μου εγώ ξέρεις πού ρίχνω το γέλιο; Όπως έγινε και χθες με τους οπαδούς των δύο ομάδων εκεί στο τρένο που βρίζονταν, κοιτάει ο γαύρος έναν της Ανόρθωσης που τον κοιτάει, του κάνει χειρονομία, ανταποδίδεται κι εκεί που λιώνω είναι όταν του κάνει με νοήματα σε είδα ποιος είσαι, σε θυμάμαι, θα σε ........ μετά.:up:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
Ade apo kei re pou mou thes kai Panthrakiko. Ela ela panw malista kai me fanela Panthrakikou tha sou kerasw egw mia mpougatsa kai ena rodopaki oneiro oneiro:twis::twis:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
εγω το κανω δεν ειδα να αλλαζει και τιποτα.επισης δεν εχω κανενα θυμο.


και περιφερεια υποστηριζω ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟ:beers1::beers1:


Και μόνο που είπες Πανθρακικό σε συμπαθησα...αν και υποστηρίζω Ένωση Αλεξ/πόλης στην περιοχή εκείνη,δεν παύει κι ο Πανθρακικός να είναι ομάδα της Θράκης όπου έμεινα 6 χρόνια...:eye::eye:

Επίσης μου αρέσει και ο Μεσσηνιακός!!τον συμπάθησα όταν με τη μεικτή παίδων ο αδελφός μου έφαγε 9 γκολ στη Μεσσηνία...από τότε έλεγα ότι για να φάει τόσα ο big brother θα είναι πολύ δυνατοί εκει κάτω...

Με τα χρόνια κατάλαβα ότι...ο big brother μου ήταν απλά goal counter brother!!!:hammer::hammer::hammer::hammer:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
Φίλε μου εγώ ξέρεις πού ρίχνω το γέλιο; Όπως έγινε και χθες με τους οπαδούς των δύο ομάδων εκεί στο τρένο που βρίζονταν, κοιτάει ο γαύρος έναν της Ανόρθωσης που τον κοιτάει, του κάνει χειρονομία, ανταποδίδεται κι εκεί που λιώνω είναι όταν του κάνει με νοήματα σε είδα ποιος είσαι, σε θυμάμαι, θα σε ........ μετά.:up:

:):):)8-O8-O:ha::ha::lom::lom::stick::stick::stick::laf::laf::laf::laf::laf::laf::laf:
 
Και μόνο που είπες Πανθρακικό σε συμπαθησα...αν και υποστηρίζω Ένωση Αλεξ/πόλης στην περιοχή εκείνη,δεν παύει κι ο Πανθρακικός να είναι ομάδα της Θράκης όπου έμεινα 6 χρόνια...:eye::eye:

Επίσης μου αρέσει και ο Μεσσηνιακός!!τον συμπάθησα όταν με τη μεικτή παίδων ο αδελφός μου έφαγε 9 γκολ στη Μεσσηνία...από τότε έλεγα ότι για να φάει τόσα ο big brother θα είναι πολύ δυνατοί εκει κάτω...

Με τα χρόνια κατάλαβα ότι...ο big brother μου ήταν απλά goal counter brother!!!:hammer::hammer::hammer::hammer:
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΑΣΙΝΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ:beers1::beers1::beers1:
 
Φίλε μου εγώ ξέρεις πού ρίχνω το γέλιο; Όπως έγινε και χθες με τους οπαδούς των δύο ομάδων εκεί στο τρένο που βρίζονταν, κοιτάει ο γαύρος έναν της Ανόρθωσης που τον κοιτάει, του κάνει χειρονομία, ανταποδίδεται κι εκεί που λιώνω είναι όταν του κάνει με νοήματα σε είδα ποιος είσαι, σε θυμάμαι, θα σε ........ μετά.:up:

ΚΑΛΑ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΠΕΙΡΟΥ ΚΑΛΟΥΣ:bravo:
 
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΑΣΙΝΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ:beers1::beers1::beers1:


Εγώ τα έφαγα στην Αλεξ/πόλη...

Εσύ στην Κομοτηνή τα γλέντησες!!!!!!!!:spite::spite::spite::spite::spite:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ..ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΑ:emb:


Δυστυχώς όταν κατάλαβα τί πάει να πει νυχτερινή ζωή στηνΚομοτηνή ήταν πολύυυυυυυυυ αργά...έμαθα της Ξ΄νθης και της Αλεξ/πόλης...

τί κατάλαβα?

Έχεις ακόμα νοικιασμένο στην Κομοτηνή??:eye::eye::eye::spite::spite:
 
Vre kalos ta paidia me ena sparo dyo trigwnia opws leei kai i paroimia. Tha perasoume kala emeis oi treis:twis::twis:
 

Προγνωστικά

  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 13:35
    Action 24
    • Σειρήνες Γρεβενών - Καστοριά
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Λέστερ - Γουέστ Μπρομ
  • 15:00
    Novasports 1HD
    • Θέλτα - Λας Πάλμας
  • 15:00
    Novasports 2HD
    • Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός
  • 16:30
    Novasports 2HD
    • Βόλφσμπουργκ - Μπόχουμ
  • 16:30
    Novasports 3HD
    • Χόφενχαϊμ - Γκλάντμπαχ
  • 16:30
    Novasports 5HD
    • Χάιντενχαϊμ - Λειψία
  • 16:30
    Novasports Prime
    • Matchday Live Λεπτό προς Λεπτό
  • 16:30
    Novasports Start
    • Κολωνία - Ντάρμσταντ
  • 17:00
    Novasports 4HD
    • Λούτον - Μπρέντφορντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Γουότφορντ - Χαλ
  • 17:00
    Novasports Premier League
    • Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Μπέρνλι
  • 17:15
    Novasports 1HD
    • Βαγιεκάνο - Οσασούνα
  • 18:00
    Novasports Extra 1
    • Ναντ - Ρεν
  • 18:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΟΦΗ - Βόλος ΝΠΣ
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Έμπολι - Νάπολι
  • 19:15
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι
  • 19:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • ΚΠΡ - Πρέστον
  • 19:30
    Novasports 1HD
    • Βαλένθια - Μπέτις
  • 19:30
    Novasports 3HD
    • Ουνιόν Βερολίνου-Μπάγερν Μονάχου
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Ατρόμητος - Κηφισιά
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Ατρόμητος - Κηφισιά
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Γουέχντα
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Αμβούργο - Χόλσταϊν Κίελ
  • 21:30
    Novasports Premier League
    • Γουλβς - Άρσεναλ
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ελλάς Βερόνα - Ουντινέζε
  • 21:45
    Novasports Start
    • Γκενκ - Άντερλεχτ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ζιρόνα - Κάδιθ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λανς - Κλερμόν
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Μπράγκα - Βιζέλα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Νταρουσάφακα
  • 16:00
    Action 24
    • Ηρακλής - Μεγαρίδα
  • 17:15
    ΕΡΤ3
    • Άρης - Κολοσσός H Hotels
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA on Fire 2023-24 Ε25
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 21:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κρεμόνα - Μπρέσια
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • NBA 2023-24
  • Αύριο 21-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 06:00
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint
  • 10:00
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Qualifying
  • 10:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών - Γυναικών 2024
  • 12:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών - Γυναικών 2024
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:20
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
    Αδιάβροχος Forum Bot: Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο...