Ο Άρειος Πάγος για το σπάσιμο δελτίων

Αν 10,20 ατομα ακολουθησουν μια στήλη που θα δώσω θεωρείται συλλογική κινηση αρα οχι ταμειο

Ναι αν θέλουν ισχυρίζονται πως είναι συλλογική κίνηση και δεν έχει ταμείο. Δηλαδή οι τύποι το τερματίσανε....
 
Μπα , υπάρχει κάτι που δεν μπορούν να σου πουν τίποτα.Δυστυχώς δεν θέλω να το αναφέρω για ευνόητους λόγους.

Ρε φίλε δεν θα έχεις τα ίδια ματς τουλάχιστον τα 7 από τα δέκα; Τελείωσε το παραμύθι... Είναι παρόμοια δελτία και αν θέλουν πληρώνουν, αν δεν θέλουν δεν πληρώνουν...
 
Ρε φίλε δεν θα έχεις τα ίδια ματς τουλάχιστον τα 7 από τα δέκα; Τελείωσε το παραμύθι... Είναι παρόμοια δελτία και αν θέλουν πληρώνουν, αν δεν θέλουν δεν πληρώνουν...
Εντάξυ.Πίστευε οτι θέλεις.Τόσο βλάκας πάντως να το πω εδώ φόρα παρτίδα και να το κάψω δεν σου κάνω τη χάρη.
 
Μέχρι το 1.000.000 πληρώνει. Προφανώς τα πρώτα ίδια δελτία μέχρι αυτό το πόσο θα πληρωθούν. Τα υπόλοιπα τίποτα
 
Εντάξυ.Πίστευε οτι θέλεις.Τόσο βλάκας πάντως να το πω εδώ φόρα παρτίδα και να το κάψω δεν σου κάνω τη χάρη.

Εμένα τι χάρη να μου κάνεις... Εγώ δεν ελπίζω να πιάσω 10άδα παιγμένη σε πολλά δελτία...
 
Εμένα τι χάρη να μου κάνεις... Εγώ δεν ελπίζω να πιάσω 10άδα παιγμένη σε πολλά δελτία...
Το είπα και παραπάνω αλλά δεν έδωσες προσοχή.Δεν με νοιάζει για σένα αλλά με νοιάζει για αυτόν που δουλεύει μέσα στον ΟΠΑΠ και θα δει την ανάρτηση σε αυτό το forum και μετά πάπαλα.Κατάλαβες τώρα;
 
Μέχρι το 1.000.000 πληρώνει. Προφανώς τα πρώτα ίδια δελτία μέχρι αυτό το πόσο θα πληρωθούν. Τα υπόλοιπα τίποτα

Υποθέτω πως όταν καλύπτεται το ποσό των δελτίων όσα υπόλοιπα δελτία και να κοπούν ο ΟΠΑΠ τα χαρακτηρίζει άκυρα δεν δέχεται το ποντάρισμα τους και έτσι ο παίκτης δεν χάνει και τα πονταρίσματα αν δεν του κάτσουν. Ετσι δεν είναι; :ROFLMAO:
 
Υποθέτω πως όταν καλύπτεται το ποσό των δελτίων όσα υπόλοιπα δελτία και να κοπούν ο ΟΠΑΠ τα χαρακτηρίζει άκυρα δεν δέχεται το ποντάρισμα τους και έτσι ο παίκτης δεν χάνει και τα πονταρίσματα αν δεν του κάτσουν. Ετσι δεν είναι; :ROFLMAO:
Τώρα τα μπουρδουκλωσες τα πράγματα. Κατι δεν στεκει σε αυτό που ειπες
 
Τώρα τα μπουρδουκλωσες τα πράγματα. Κατι δεν στεκει σε αυτό που ειπες

Σου λέω με άλλο τρόπο πως εφόσον τα πρώτα πληρώνονται και τα υπόλοιπα όχι, τότε γιατί ο ΟΠΑΠ δέχεται τα δελτία; Και δηλαδή αν μεν κερδίσει το δελτίο ο ΟΠΑΠ δεν θα πληρώσει αλλά αν δεν κερδίσει το δελτίο ο οπαπ γιατί να κερδίζει το ποντάρισμα του; Δεν πρέπει να πει στον παίκτη που ούτως ή άλλως σύμφωνα με αυτή τη λογική δεν πρόκειται να πληρωθεί πως φίλε το ποσο σε αυτό ακριβώς το παρολί καλύφθηκε δεν δέχομαι το στοίχημα;
 
Σου λέω με άλλο τρόπο πως εφόσον τα πρώτα πληρώνονται και τα υπόλοιπα όχι, τότε γιατί ο ΟΠΑΠ δέχεται τα δελτία; Και δηλαδή αν μεν κερδίσει το δελτίο ο ΟΠΑΠ δεν θα πληρώσει αλλά αν δεν κερδίσει το δελτίο ο οπαπ γιατί να κερδίζει το ποντάρισμα του; Δεν πρέπει να πει στον παίκτη που ούτως ή άλλως σύμφωνα με αυτή τη λογική δεν πρόκειται να πληρωθεί πως φίλε το ποσο σε αυτό ακριβώς το παρολί καλύφθηκε δεν δέχομαι το στοίχημα;
Η αιτιολογία είναι όπως γράφει στα δικαστικά πιο πάνω δεν μπορεί να ξεχωρίσει αυτά τα δελτία λόγω μεγάλου όγκου στοιχημάτων. Τα βλέπει μόνο αν κερδίσουν
 
Τη θυμάμαι τη φάση.
Είχε πιάσει μία 10άδα και είχε προνοήσει να σπάσει τα δελτία για να γλυτώσει το μάξιμουμ όριο !
Κέρδιζε 5 μύρια και ο ΟΠΑΠ όμως κατάλαβε ότι ήταν ο ίδιος και του έδινε μόνο το ένα.

Οι εφημερίδες λοιπόν δημοσίευσαν το όνομα του δικηγόρου και τον πήρα εγώ στο τηλέφωνο να μάθω λεπτομέρειες.
Του συστήθηκα, μου συστήθηκε κι αυτός και μου είπε ότι ήταν 85 χρονών και ότι ήταν ο δικηγόρος του Ανδρεάδη το 1958 (υπάλληλος ΟΠΑΠ που έκανε νοθεία και τον είχαν πιάσει !). Μου έλεγε ιστορίες για ώρες και στο τέλος εγώ τον έκλεισα, αλλά για μάρτυρα στο δικαστήριο δεν με ήθελε !

Στο τέλος νομίζω δικαιώθηκε και τα πήρε τα 5 μύρια, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Το υπερκατεβατό από πάνω μπορεί να εξηγεί αλλά είναι πολύ δυσανάγνωστο.

Αλλά υπάρχει φαταουλιά στη μέση.
Αφού το προνόησε ότι αν κέρδιζε μπορεί να είχε θέμα με το μάξιμουμ όριο, τότε γιατί δεν κανόνισε
κάτι να μοιράσει τα δελτία σε πέντε έμπιστους φίλους του ;
Ήταν ρίσκο κι αυτό, να του την κοπάναγαν, αλλά πιστεύω με 100 χιλιάρικα στον κάθε φίλο δεν θα τον εξαπατούσαν.
 
Εγώ έχω μια απορία. Πώς του ήρθε να παίξει τόσες φορές το ίδιο δελτίο και μάλιστα τα ίδια σημεία στους 10 αγώνες. Μάλλον είχε πληροφορίες για τους αγώνες. Ορισμένες αποδόσεις ήταν πολύ μεγαλες και πολύ δύσκολο να επαληθευτούν όλες αυτές. Και μιλάμε για 10 αγώνες. Μόνο μια φορά μου έτυχε σε 13 ματς Αγγλιας σε παρολι δελτίο στον Στοιχημαν να πιάσω 11, το οποίο βέβαια από την κούραση της προηγουμενης ημέρας δεν κατάφερα να μείνω ξύπνιος να το παρακολουθήσω στο λάιβ της επόμενης μέρας.
 
Εγώ είμαι σίγουρος πως ο τύπος ήταν κανας καθηγητής στο ΠΡΟΠΟ και βρήκε την ημέρα που θα είχε λίγους αγώνες και αγώνες που θα ήταν ανοικτοί προς εκπλήξεις έβαλε το κεφάλι του κάτω έστησε μεταβλητό σύστημα και τους πήρε το κεφάλι είπε θα παίξω 300 ευρω να τους πάρω το κεφάλι και του έγινε!
 
Αν κάποιος είναι καθηγητής στο ΠΡΟΠΟ και παίζει με τρία στάνταρ στη δεκάδα και ξέρει πως στα υπόλοιπα 7 με διπλά σημεία θα έχει 100% δεκάδα παίζει με 56 στήλες και ξετινάζει την εταιρία και αν επειδή θα είναι καθηγητής και δεν θα είναι κανά γατάκι σαν εμένα θα αρχίζει να χωρίζει σε ομίλους θα μειώσει και άλλο τις στήλες και θα τους πάρει τα φράγκα χωρίς να το καταλάβουνε και με μικρό κόστος.
 
Αν κάποιος είναι καθηγητής στο ΠΡΟΠΟ και παίζει με τρία στάνταρ στη δεκάδα και ξέρει πως στα υπόλοιπα 7 με διπλά σημεία θα έχει 100% δεκάδα παίζει με 56 στήλες και ξετινάζει την εταιρία και αν επειδή θα είναι καθηγητής και δεν θα είναι κανά γατάκι σαν εμένα θα αρχίζει να χωρίζει σε ομίλους θα μειώσει και άλλο τις στήλες και θα τους πάρει τα φράγκα χωρίς να το καταλάβουνε και με μικρό κόστος.

Καλά, καλό καινούριο πορτοφόλι ...
Αλλά αν το κάνεις αυτό σε συμφέρει να παίξεις ΠΡΟΠΟ μάλλον, διότι η συνολική γκανιότα θα είναι μικρότερη.
Υπήρχαν τεχνικά συστήματα που κέρδιζαν στο ΠΡΟΠΟ των 13 αγώνων, χωρίς πρόγνωση ή μάλλον με τα τυπικά προγνωστικά των προπο-εντύπων.
Αυτά όμως στο πάμε στοίχημα δεν δουλεύουν και δεν δουλεύουν και στο ιπποδρομιακό σκορ 6, γιατί είναι αλλοιώς η στατιστική.
Στο ΠΡΟΠΟ βασικά η φαβορί 13άδα παιζόταν από όλους. Δεν υπήρχε σύστημα που να μην κάλυπτε την φαβορί 13άδα και τις παραπλήσιες προς την φαβορί.
Αν ερχόταν λοιπόν το 13άρι λίγο παραέξω από αυτήν την περιοχή των φαβορί στηλών πλήρωνε παραπάνω.
Εκεί που έπρεπε να πληρώσει 100,000 δραχμές πλήρωνε 300,000 δραχμές.
Υπήρχε λοιπόν τρόπος, αν και λίγο πολυσύνθετος, να το εκμεταλλευθείς αυτό με καλούτσικα αποτελέσματα.
Εγώ έπαιζα ΠΡΟΠΟ πολύ παλιά. Το τελευταίο που είχα πιάσει ήταν ένα εκατό το 1991 με ένα χι που πήρε ο Άρης από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ (πήρε το πρωτάθλημα εκείνη τη χρονιά ο Παναθηναϊκός, ο δε Άρης θεωρείτο σίγουρο θύμα σ' εκείνο το ματς).
Είχα πιάσει και το ΠΡΟΠΟ της μέρας που δραπέτευσε ο Κοσκωτάς με το Λήαρ τζετ, 600,000 δρχ. Η έκπληξη ήταν το διπλό του Πανιωνίου στον ΟΦΗ και είχε θεωρηθεί έκπληξη και η νίκη του ΠΑΟ στο ντέρμπυ των αιωνίων - με πεσμένο το ηθικό των παικτών του θρύλου όπως μαθεύτηκε αργότερα γιατί ήξεραν για το θέμα με τον πρόεδρο ...
Ουσιαστικά αυτό που γινόταν ήταν ότι αν έσπαγε ένα φαβορί και το σημείο που ήρθε έκανε να πληρώνει ας πούμε 6.00 σαν μεμονωμένο σημείο, πλήρωνε το ισοδύναμο του 9.00 στις νικήτριες στήλες του ΠΡΟΠΟ.
Αλλά στο πάμε στοίχημα δεν υπάρχει αυτό. Ισχύει 6.00 ίσον 6.00 και δεν κάνεις τίποτα.
Στον ιππόδρομο τώρα οι παίκτες είναι αουτσαϊντεράκηδες ενώ υπάρχουν και οι πονηροί που τα ξέρουν τα
αουτσάίντερ άλογα από σταύλο. Επομένως και εκεί δεν παρατηρούμε τέτοιο φαινόμενο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nmpropo
Αν κάποιος είναι καθηγητής στο ΠΡΟΠΟ και παίζει με τρία στάνταρ στη δεκάδα και ξέρει πως στα υπόλοιπα 7 με διπλά σημεία θα έχει 100% δεκάδα παίζει με 56 στήλες και ξετινάζει την εταιρία και αν επειδή θα είναι καθηγητής και δεν θα είναι κανά γατάκι σαν εμένα θα αρχίζει να χωρίζει σε ομίλους θα μειώσει και άλλο τις στήλες και θα τους πάρει τα φράγκα χωρίς να το καταλάβουνε και με μικρό κόστος.
Το μόνο που μπορεί να κάνει ένας καθηγητής είναι να μειώσει τις στήλες
για το στοίχημα χωρίς κανένα όρο !! (αν είσαι καθηγητής γίνετε; φυσικά και γίνετε) υποθετικά παίζω 9 διπλές για 4άδες χωρίς κανένα όρο.
Μέτρημα στηλών 2016, στήλες πολλές πάρα πολλές.
Και ο καθηγητής λέει αν δεν χάσεις κανέναν αγώνα με 256 στήλες (παίζεις μόνο με το12.49% των στηλών) δίνει εγγύηση 100% 6 τετράδες ή 15 τετράδες ή 35 4άδες ή 70 τετράδες ή 126!! 4άδες.
Υποθετικά βρίσκουμε 9 διπλές με απόδοση Α σημείο 2.7 β σημείο 2.6
μέσος όρος 2,65 Χ2,65 Χ2,65 Χ2,65=49,31
Η χειρότερη περίπτωση είναι 6τετράδες Χ49,31η τετράδα =295,89
και έχουμε παίξει 252 στήλες . Φανταστείτε να έχετε πιάσει 35 ή 70
ή 126 4άδες...
Δυστυχώς αν και ο καθηγητής έχει όλα τα εργαλεία κάτι θα γίνει κάτι θα συμβεί και θα χάσει αγώνα (το ποσοστό να περάσουν οι αγώνες είναι 75,4%).
Το ζουμί, έχεις το απόλυτο σε διπλές έχω τα εργαλεία να οικονομήσεις
29-10-2019 Γιώργος Τριανταφύλλου

Καθηγητής και παίζει 9 διπλές για 4άδες με 256 στήλες και παίζει με το
12.49 των στηλών .Σιγά τον καθηγητή.
Εδώ έχουμε μάστερ και για αυτό τις 9 διπλές χωρίς όρους για 4άδες τις
παίζουμε μόνο με 108 στήλες με το 5,35% των στηλών και
100% 3 ή 7 ή 15 ή 27 4άδες
30-10-2019 Γιώργος Τριανταφύλλου
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το στοίχημα είναι value bet, δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Τώρα αν φιλοδοξείτε να πάρετε ένα εκατομμύριο με ένα ευρώ, παίχτε δεκαπεντάδες.
Αλλά και πάλι ο καλός βαλιουμπετάκιας θα έχει περισσότερες ελπίδες από τον απλό πολίτη.
Στα μεγάλα παρολί υπάρχει όμως και ο φόρος τώρα πιά - από το 2010.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...