Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

nathan

New Member
21 Μαρ 2012
768
545
0
Για άλλη μια φορα είδαμε ένα ακόμη όργιο από την διορισμένη ομάδα στην ελλάδα,που ο πρόεδρος τις δε θέλει να χάνει τίποτα και είναι ικανός να το πάρει με κάθε τρόπο(όπως είπε και κάποιος προστατεύει την επένδυση του:bravo:)εχθές φάνηκε για ακόμη μια φορα ότι δεν έχει ομάδα και του έκανε πλακα ο Αστέρας,ντροπή και πάλι ντροπή



Ορίστε το παλικάρι "μετάνιωσε"
-gazzetta.gr.jpg

gazzetta.gr
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

νομιζω οτι το λογικοτερο εχτες ηταν, να κανουν την απονομη πρωτα και μετα να αφησουν φιλαθλους και ποδοσφαιριστες να χαρουν το παιχνιδι.

ετσι για κερδος χρονου βρε αδελφε.....
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Δεν χωρουν πολλα λογια.
Ξεφτυλιστηκαμε και αγωνιστικα αλλα πανω απο ολα εξωαγωνιστικα.

Γιατι ρε γαμωτο να μην παρει το κυπελλο ο Αστερας;
Γιατι να υπαρχει ο Καραπαπας ο αλητης στο συλλογο που αγαπω;
Γιατι χωρις να φταιω σε κατι να ντρεπομαι;

Εχω μπει σε φορουμ του ΘΡΥΛΟΥ απο το πρωι.Το πιο χαλαρο σχολιο ειναι του τυπου γυρνα πισω το κυπελλο και ξεκουμπισου για να μην μας προσβαλεις αλλο.
Η απαντηση στο εκτρωμα το χθεσινο εγινε στην απονομη.Σε αδειο γηπεδο.

Και το εκτρωμα δεν ηταν μονο τα καθοριστικα διαιτητικα λαθη του Γιαχου.Εκτρωμα ηταν οι βλαχομαγκιες του Μανιατη και του Χολεμπας.Οι βουτιες του Πινο και του Αμπντουν.Οι δηλωσεις του Σαββα οτι και καλα δεν υπαρχει δευτερος Μαρινακης.Ευτυχως δηλαδη.
Ουτε ενας γαυρος δεν θα ειχε θεμα να παει το κυπελλο στον Αστερα εχθες.Να το τυλιξουμε και με dhl στην Τριπολη.

Περιμενουμε ολοι οι Ολυμπιακοι το βραδυ να δουμε την περηφανια μας σε ολα τα επιπεδα.Απο διοικηση μεχρι τον φροντιστη.Και παραλληλα ονειρευομαστε να δουμε τα αδελφια να διοικουν και την μπαλλα.
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

~ Ο Μαρινάκης βάφτισε τον Σαρρή πρόεδρο της ΕΠΟ, ο Σαρρής σαν πρόεδρος της ΕΠΟ και πρώην πρόεδρος της ΚΕΔ, και πρώην πρόεδρος της ΕΠΣ Χίου βάφτισε τον Γιάχο του συνδέσμου Χίου διαιτητή του τελικού.
~ Καταρχήν κανένας υγιής φίλαθλος του Ολυμπιακού δε θέλει να επωμίζεται αυτή την ντροπή, γιατί σκέτη ντροπή και κατάντια ήταν όλο αυτό το χθεσινό.
~ Άριστη οπτική γωνία είχε ο Γιάχος (ο Γιούχας μάλλον) στο πέναλτι και κόκκινη κάρτα του Μανιάτη, όπως και ο Τριτσώνης που ήταν φάτσα κάρτα. Αλλά είναι κότες λυράτες, είναι μαριονέτες, είναι ρόμπες ξεκούμπωτες, τρέμουν στην ιδέα.
~ Άντε βρε ξευτίλες, σας φτύνει όλη η Ελλάδα, έχετε ξενερώσει όλο τον κόσμο
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Έλα βρε μην τρελενεστε
σε λίγες μέρες θα το έχουμε "ξεχάσει" και αυτο πως το κατέκτησαν και θα βγουν μερικα
"παλικαρακια" να μετράνε κύπελλα και κάτι αλλα να πατάνε like γιατι γιαυτο ζούνε
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Τι έγινε ρε παιδιά;
Γιατι κάνετε λες και πέσατε από τα σύννεφα;;;
Λιγο ακομα και θα πιστέψω οτι πρώτη φορά τα είδατε αυτά :))
15 χρόνια γίνονται τέτοια και μάλιστα πολύ χειρότερα από τα χθεσινά και όλοι ήσασταν ευχαριστημένοι και μιλαγατε οτι κερδιζατε λόγω μεγαλύτερου μπατζετ. Τι διαφορετικό έγινε χθες; Προστασία της επένδυσης είχαμε πάλι. Τι σας πείραξε; Μια χαρά δεν την προστατέψε την επένδυση του ο Προεδρος; Έχουμε ζήσει τρεις χειρότερες κλεψιες αλλά δεν σας πειραζε ποτέ και τίποτα. Τότε ήταν καλα γιατί τότε πηδουσατε την ΑΕΚ και τον ΠΑΟ. Τώρα που τους εξοντωσατε και πήδατε τις κωλοπετινιτσες δεν σας αρέσει και τώρα θυμηθήκατε να γίνετε μεγαλοψυχοι και να επιστρέψετε ΜΟΝΟ το τελευταίο κλεμμένο κυπελλακι στον Αστέρα. Ε σιγα τα ωα... Κυπελλακι θα πούμε οτι θελουμε να επιστρέψουμε... Οχι τα υπόλοιπα... Δεν ζητάμε την ολικη κάθαρση. Ελα, ένα αστείο κάναμε.... Και εκ του ασφαλούς φυσικά γιατί ξέρουμε οτι οτι γράφει η ιστορία δεν ξεγράφει.
ΣΗΜ.: SJim πραγματικά είσαι όαση.... Το μόνο που αναρωτιέμαι ειναι πως δεν έχεις αλλάξει ομάδα καθώς όπως είπες... αυτή η ιδέα δεν σε αντιπροσωπεύει.
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

συμφωνω με τον BetLaden.
μου κανει τρομερη εντυπωση οτι χθες βγηκαν πολλοι κοκκινοι κ εγραψαν οτι δεν τους αρεσε αυτο που εγινε.
πραγματικα αναρωτιεμαι, αν χθες επαιζαν στον τελικο με καποιον παραδοσιακο αντιπαλο τους, πχ ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, θα ελεγαν τα ιδια ?
πολυ αμφιβαλλω. απλα χθες ετυχε να παιζουν με μια επαρχιακη ομαδα κ λενε οσα λενε.
γιατι αν οντως τους ενοχλουσε κατι τετοιο, θα το χλευαζανε εδω κ 17 χρονια που βλεπουμε τα ιδια κ τα ιδια κ παλι τα ιδια κ ξαναμανα τα ιδια.
ειναι κ οτι βλεπουν οτι το μπασκετ με τους Αγγελοπουλους (που για μενα ειναι κοσμημα για το αθλημα) εχει παει στην κορυφη της Ευρωπης χωρις λαμογιες κ φουστιες. νομιζω παιζει κ αυτο ενα μικρο ρολο στο ξυπνημα απο το ληθαργο.
αλλα θεωρω οτι αν χθες ειχαμε τελικο ΚΟΚΚΙΝΟΣ - ΠΡΑΣΙΝΟΣ, δε θα λεγε κανεις τους τπτ.
εδω οι κωλοφυλλαδες τους πανηγυριζουν σημερα. τι να λεμε ? ειμαστε αξιοι της μοιρας μας
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Mίλησα σήμερα με έναν ολυμπιακό

του λέω τις έχεις να πεις για χθες

τι να πω λέει πρωταθλήματα και κύπελλα

δηλαδή το πήρατε καθαρά

και μου λέει ναι,το λέει και το σκορ 3-1

Και του λέω είσαι πολύ άρρωστος.


Aν είναι δυνατόν ρε παιδιά
 
  • Like
Αντιδράσεις: AndAr
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

ο Ολυμπιακός έπαιξε με 10 παίκτες για 33 λεπτά και με 9 για 15 λεπτά αφού και ο Σιόβας ήταν τραυματίας. Από τους αντιπάλους μόνο ο Περόνε έπρεπε να αποβληθεί πέντε φορές. Ο Αστερας προηγηθηκε με ενα γκολ που επιτρεψαμε να του κατακυρωθει για να εχει πιο πολυ ενδιαφερον ο τελικος αφου εγινε εμφανεστατο φαουλ του περονε στον καρολ (ηρθαν σε αποσταση αναπνοης). ολα τα αλλα ειναι κακοηθειες, τιτιβισματα, και αλητειες που δεν αγγιζουν την τεραστια ομαδα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas και Yannisss
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Τι έγινε ρε παιδιά;
Γιατι κάνετε λες και πέσατε από τα σύννεφα;;;
Λιγο ακομα και θα πιστέψω οτι πρώτη φορά τα είδατε αυτά :))
15 χρόνια γίνονται τέτοια και μάλιστα πολύ χειρότερα από τα χθεσινά και όλοι ήσασταν ευχαριστημένοι και μιλαγατε οτι κερδιζατε λόγω μεγαλύτερου μπατζετ. Τι διαφορετικό έγινε χθες; Προστασία της επένδυσης είχαμε πάλι. Τι σας πείραξε; Μια χαρά δεν την προστατέψε την επένδυση του ο Προεδρος; Έχουμε ζήσει τρεις χειρότερες κλεψιες αλλά δεν σας πειραζε ποτέ και τίποτα. Τότε ήταν καλα γιατί τότε πηδουσατε την ΑΕΚ και τον ΠΑΟ. Τώρα που τους εξοντωσατε και πήδατε τις κωλοπετινιτσες δεν σας αρέσει και τώρα θυμηθήκατε να γίνετε μεγαλοψυχοι και να επιστρέψετε ΜΟΝΟ το τελευταίο κλεμμένο κυπελλακι στον Αστέρα. Ε σιγα τα ωα... Κυπελλακι θα πούμε οτι θελουμε να επιστρέψουμε... Οχι τα υπόλοιπα... Δεν ζητάμε την ολικη κάθαρση. Ελα, ένα αστείο κάναμε.... Και εκ του ασφαλούς φυσικά γιατί ξέρουμε οτι οτι γράφει η ιστορία δεν ξεγράφει.
ΣΗΜ.:SJim πραγματικά είσαι όαση.... Το μόνο που αναρωτιέμαι ειναι πως δεν έχεις αλλάξει ομάδα καθώς όπως είπες... αυτή η ιδέα δεν σε αντιπροσωπεύει.

Όχι ρε συ Άρη, από αυτή την ομάδα (ίσως και λόγω ηλικίας που είμαι) έχω να θυμάμαι ωραία πράγματα (σε συνδυασμό και με τις άλλες ομάδες)...... Δεν θα αλλάξω τώρα στα γεράματα γειτονιά επειδή ο κάθε "Δήμαρχος" είναι καραγκιόζης και λαμόγιο......

Απλά "κοιτάω" από μακρυά μέχρι να......αλλάξουν τα πράγματα.... Γιατί κάποια στιγμή θα αλλάξουν, αυτό είναι το μόνο σίγουρο, αλλά θα αλλάξουν με έντονο τρόπο, γρήγορα και ίσως τότε τα..."πέτρινα" χρόνια του Ολυμπιακού να μην ήταν τίποτα μπροστά σε αυτά που θα ακολουθήσουν..... Γιατί όποιος θέλει να "προστατεύσει" την επένδυσή του, πρέπει να κοιτάει και μπροστά (βασικός κανόνας).... και εδώ, ο "προστάτης" μας, κοιτάει μόνο το "τώρα" συμβουλευόμενος το "χτες".........

Υπομονή λοιπόν, τι άλλο να κάνω, θα ήθελα να τους βρίσω αλλά δεν θα τους χαρίσω τα ευρώ μου για να το κάνω.... Προτιμώ να τα δώσω στους Αγγελοπουλέους στο μπάσκετ.....
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas, nicolas και venoss
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

συμφωνω με τον BetLaden.
μου κανει τρομερη εντυπωση οτι χθες βγηκαν πολλοι κοκκινοι κ εγραψαν οτι δεν τους αρεσε αυτο που εγινε.
πραγματικα αναρωτιεμαι, αν χθες επαιζαν στον τελικο με καποιον παραδοσιακο αντιπαλο τους, πχ ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, θα ελεγαν τα ιδια ?
πολυ αμφιβαλλω. απλα χθες ετυχε να παιζουν με μια επαρχιακη ομαδα κ λενε οσα λενε.

γιατι αν οντως τους ενοχλουσε κατι τετοιο, θα το χλευαζανε εδω κ 17 χρονια που βλεπουμε τα ιδια κ τα ιδια κ παλι τα ιδια κ ξαναμανα τα ιδια.
ειναι κ οτι βλεπουν οτι το μπασκετ με τους Αγγελοπουλους (που για μενα ειναι κοσμημα για το αθλημα) εχει παει στην κορυφη της Ευρωπης χωρις λαμογιες κ φουστιες. νομιζω παιζει κ αυτο ενα μικρο ρολο στο ξυπνημα απο το ληθαργο.
αλλα θεωρω οτι αν χθες ειχαμε τελικο ΚΟΚΚΙΝΟΣ - ΠΡΑΣΙΝΟΣ, δε θα λεγε κανεις τους τπτ.
εδω οι κωλοφυλλαδες τους πανηγυριζουν σημερα. τι να λεμε ? ειμαστε αξιοι της μοιρας μας

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως προς το bold και αυτό διότι και μετά το περσυνό αξέχαστο ματς με τον ΠΑΟ, τότε που βγήκε ο "χαρούμενος" και έκανε ότι έκανε, πάλι από εδώ είχαμε βγει πολλοί και τα είχαμε ξαναπεί..... Πιθανά τότε να μην μας παρακολουθούσες οπότε ΟΚ.....

Από την άλλη, μην περιμένεις να βγουν ΟΛΟΙ οι Ολουμπιακοί και να κράζουν..... δεν πρόκειται να το δεις ποτέ αυτό, πάντα θα υπάρχουν "κάποιοι" που θα πίνουν νερό στο όνομα των προέδρων όπως για παράδειγμα ο....Θεοδωρίδης !!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: venoss
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως προς το bold και αυτό διότι και μετά το περσυνό αξέχαστο ματς με τον ΠΑΟ, τότε που βγήκε ο "χαρούμενος" και έκανε ότι έκανε, πάλι από εδώ είχαμε βγει πολλοί και τα είχαμε ξαναπεί..... Πιθανά τότε να μην μας παρακολουθούσες οπότε ΟΚ.....

Από την άλλη, μην περιμένεις να βγουν ΟΛΟΙ οι Ολουμπιακοί και να κράζουν..... δεν πρόκειται να το δεις ποτέ αυτό, πάντα θα υπάρχουν "κάποιοι" που θα πίνουν νερό στο όνομα των προέδρων όπως για παράδειγμα ο....Θεοδωρίδης !!!!!

Να μην διαφωνησεις καθολου.......ποιοι ηταν οι πολλοι? εσυ κι ο SJim? :twis: επειδη εγω εδω ημουν κι εχω και τεραστια μνημη

ΜΗΠΩΣ Ο ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ 14/02/2012

Εκτρωμα ηταν οι βλαχομαγκιες του Μανιατη και του Χολεμπας.Οι βουτιες του Πινο και του Αμπντουν.Οι δηλωσεις του Σαββα οτι και καλα δεν υπαρχει δευτερος Μαρινακης. Γιατι να υπαρχει ο Καραπαπας ο αλητης στο συλλογο που αγαπω;
Γιατι χωρις να φταιω σε κατι να ντρεπομαι; 12/05/2013


Δηλωσεις απο τον ιδιο εδω στο φορουμ. τι εγινε? εγινε ξαφνικα πατερας του ο σαββας και ντρεπεται? :twis:

ΥΓ. εχει γραψει πολλα και για τον μαρινακη αλλα δεν χρειαζεται νομιζω να τα υπενθυμισω
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Επειδή και εγώ έχω καλή μνήμη....

Ήταν κι άλλοι τότε που διαμαρτυρήθηκαν....

Να μην γενικεύουμε μόνο και μόνο για να υποστηρίξουμε κάτι....

Μπορεί να επιβεβαιώσει και ο Νικόλας....
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Επειδή και εγώ έχω καλή μνήμη....

Ήταν κι άλλοι τότε που διαμαρτυρήθηκαν....

Να μην γενικεύουμε μόνο και μόνο για να υποστηρίξουμε κάτι....

Μπορεί να επιβεβαιώσει και ο Νικόλας....

Αν εννοεις εσενα εσυ δεν μετρας. Εισαι κι εσυ οαση αναμεσα στους ολυμπιακους :beers1:
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Δεν εννοώ μόνο εμένα ρε Γιάννη....

Υπάρχει και άλλος κόσμος (με φιλοολυμπιακά αισθήματα) σε ένα φόρουμ χιλιάδων χρηστών (εκατοντάδων τακτικών) που έχει ηπιες αποψεις και μπορείς άνετα να τους χαρακτηρίσεις και αυτούς όαση (όπως λες)...

Απλά έχετε κολλήσει με κάποιους χρήστες με πιο extreme απόψεις και προχωράτε σε γενικεύσεις... Τους τσιτώνετε, σας τσιτώνουν (και όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά) και καταλήγουμε πάντα στον ίδιο παρανομαστή...
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas, SJim και venoss
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Σε αυτο το φορουμ ΔΕΝ υπαρχουν πανω απο 5 ατομα με φιλοολυμπιακα αισθηματα και ηπιες αποψεις.....αν διαφωνεις ελα να τους μετρησουμε :twis:
 
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως προς το bold και αυτό διότι και μετά το περσυνό αξέχαστο ματς με τον ΠΑΟ, τότε που βγήκε ο "χαρούμενος" και έκανε ότι έκανε, πάλι από εδώ είχαμε βγει πολλοί και τα είχαμε ξαναπεί..... Πιθανά τότε να μην μας παρακολουθούσες οπότε ΟΚ.....

πανω σε αυτο που σχολιασες στο δικο μου το post.
οταν εγραφα οτι ειδα πολλους κοκκινους να εχουν χαλαστει με το χθεσινο τελικο, δεν αναφερομουν αποκλειστικα για παιδια εντος infobeto.
το εγραψα γενικα (ειναι οι παρερμηνειες του γραπτου λογου που γινονται καμια φορα). αναφερομουν δηλ σε δικους μου γνωστους κ φιλους, στο τι εβλεπα στο fb, κ απο καποια post παιδιων εδω, ακομα ακομα κ απο μια φωτο που ανεβασε ο venos (αν θυμαμαι καλα).
παντως σιγουρα η αναφορα μου δεν ειχε να κανει αποκλειστικα με το infobeto. αλλωστε το φορουμ αυτο το παρακολουθω απο τον περασμενο Δεκεμβρη κ το βρηκα εντελως τυχαια. οποτε δεν εχω ιδεα το τι λεγανε περυσι ας πουμε καποιοι εδω μεσα.
αυτο προς διευκρινιση κ μονο.

κατα τα αλλα αυτα που εγραψα στο post τα πιστευω.
παλι γενικα μιλαω. οταν κατι στη ζωη σε χαλαει κ σε ενοχλει, θα σε χαλαει κ το 1996 κ το 2002 κ το 2008 κ το 2013.
αυτο που εγινε χθες εχει γινει απο το σεπτεμβρη του 1996 απειρες φορες. κ πολυ χειροτερα μαλιστα.
ε δε δεχομαι να βγαινουν ξαφνικα καποιοι κ να το παιζουν στεναχωρημενοι.
αν το εκαναν κ στο παρελθον, δεκτο. αυτοι ειναι πιστοι στα πιστευω τους.
αν ΟΜΩΣ στο παρελθον πανηγυριζαν τα κλεμμενα πρωταθλημα κ κυπελλα κ χθες μου το παιζουν ξενερωμενοι κ στενοχωρημενοι, απλα ειναι υποκριτες κ δεν ξερουν τι τους γινεται.
το που ανηκει ο καθενας, σε ποια κατηγορια απο τις 2 που ανεφερα, το ξερει ο ιδιος.
αν δεν το ξερει, εχει προβλημα.
ξαναλεω, γενικο το σχολιο μου , δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα. που απο οσες αναφορες εχεις κανει, σε εχω κοψει για πολυ σκεπτομενο οπαδο κ οχι κολλημενο ατομο.

:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

πανω σε αυτο που σχολιασες στο δικο μου το post.
οταν εγραφα οτι ειδα πολλους κοκκινους να εχουν χαλαστει με το χθεσινο τελικο, δεν αναφερομουν αποκλειστικα για παιδια εντος infobeto.
το εγραψα γενικα (ειναι οι παρερμηνειες του γραπτου λογου που γινονται καμια φορα). αναφερομουν δηλ σε δικους μου γνωστους κ φιλους, στο τι εβλεπα στο fb, κ απο καποια post παιδιων εδω, ακομα ακομα κ απο μια φωτο που ανεβασε ο venos (αν θυμαμαι καλα).
παντως σιγουρα η αναφορα μου δεν ειχε να κανει αποκλειστικα με το infobeto. αλλωστε το φορουμ αυτο το παρακολουθω απο τον περασμενο Δεκεμβρη κ το βρηκα εντελως τυχαια. οποτε δεν εχω ιδεα το τι λεγανε περυσι ας πουμε καποιοι εδω μεσα.
αυτο προς διευκρινιση κ μονο.

κατα τα αλλα αυτα που εγραψα στο post τα πιστευω.
παλι γενικα μιλαω. οταν κατι στη ζωη σε χαλαει κ σε ενοχλει, θα σε χαλαει κ το 1996 κ το 2002 κ το 2008 κ το 2013.
αυτο που εγινε χθες εχει γινει απο το σεπτεμβρη του 1996 απειρες φορες. κ πολυ χειροτερα μαλιστα.
ε δε δεχομαι να βγαινουν ξαφνικα καποιοι κ να το παιζουν στεναχωρημενοι.
αν το εκαναν κ στο παρελθον, δεκτο. αυτοι ειναι πιστοι στα πιστευω τους.
αν ΟΜΩΣ στο παρελθον πανηγυριζαν τα κλεμμενα πρωταθλημα κ κυπελλα κ χθες μου το παιζουν ξενερωμενοι κ στενοχωρημενοι, απλα ειναι υποκριτες κ δεν ξερουν τι τους γινεται.
το που ανηκει ο καθενας, σε ποια κατηγορια απο τις 2 που ανεφερα, το ξερει ο ιδιος.
αν δεν το ξερει, εχει προβλημα.
ξαναλεω, γενικο το σχολιο μου , δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα. που απο οσες αναφορες εχεις κανει, σε εχω κοψει για πολυ σκεπτομενο οπαδο κ οχι κολλημενο ατομο.

:sign:

Όλα καλά, no problem.

Τώρα σχετικά με όλα τα υπόλοιπα, να σου πω τι πιστεύω εγώ και τι βλέπω γενικά από τις παρέες μου (αν και οι περισσότεροι είναι Αεκτζίδες και κανά δυό Παοκτζίδες :twis:).....
Το μεγαλύτερο ποσοστό των Ολυμπιακών γνωρίζει πολύ καλά τι έχει γίνει στην μετά Κωσκοτά εποχή.... Έχω αναλύσει άλλωστε παλιότερα το οργανωμένο επιχειρηματικό σχέδιο του Κόκκαλη και το πόσο καλά το εκτέλεσε και το τι αποκόμισε από αυτό (γιατί αποκόμισε και μάλιστα πάρα πολλά και αν θέλεις την άποψή μου του βγάζω το καπέλο σε όλο αυτό που πέτυχε, όχι στο αποτέλεσμα αλλά στο πως έκανε αυτό που ήθελε να κάνει, καταλαβαίνεις τι εννοώ....).
Το σχέδιο είχε σαν πρώτο στόχο το να γίνει αγαπητός, ποθητός, αρεστός μα και συνάμα "δεμένος" με τον κόσμο του Ολυμπιακού. Για να επιτευχθεί αυτό, υπήρχε μόνο ένας σίγουρος και γρήγορος τρόπος : πρωταθλήματα τώρα, με κάθε τρόπο.... Στην συνέχεια το σχέδιο πήρε την πορεία του......
Το πλήθος λοιπόν των Ολυμπιακών, γνωρίζει πολύ καλά πια πρωταθλήματα ήταν παντελονάτα, πια ήταν μαϊμού και πια είναι ακόμα αμφιλεγόμενα.... Όμως, για κάποιο λόγο, μπροστά σε άλλους δεν θέλουν να το παραδεχτούν ! Ναι , μπορεί να σου ακουστεί τρελό, αλλά έτσι είναι, μπροστά σε Παναθηναϊκούς, Αεκτζήδες και Παοκτζήδες, δεν θέλουν να το παραδεχτούν...... Ίσως γιατί τους "τσιγκλίζουν", τους βάζουν στην μπρίζα και τούμπαλιν ή τέλος τέλος ίσως να είναι και εγωισμός.....
Υπάρχουν βέβαια και οι άλλοι, που ότι και να γίνει, ο Θεός να κατέβει στην γη, αυτοί θα είναι εκεί και θα πιστεύουν ότι πιστεύουν.... λες και κερδίζουν κάτι (ίσως κάποιοι και να κερδίζουν, δεν ξέρω....)

Μην περιμένεις λοιπόν από τους πρώτους που ανέφερα, σε κάθε τι που γίνεται να βγαίνουν και να το δείχνουν.... Όμως, με γεγονότα σαν τα χθεσινά θα τους δεις να εκδηλώνονται.... πιο εύκολα από άλλες φορές.... Και αυτό είναι το κέρδος (αν μπορούμε να μιλήσουμε για κάτι τέτοιο) από αυτό που έγινε χτες και αντιστοίχου επιπέδου γεγονότα που έγιναν στο παρελθόν.....

Και εδώ μέσα, υπάρχουν πολλοί Ολυμπιακοί που ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία. Δεν είναι κακοί, δεν είναι κοντόφθαλμοι, απλά δεν θέλουν έτσι εύκολα να παραδεχτούν πράγματα.... (ξέρεις, έτσι γίνεται και ανάμεσα σε ζευγάρια :twis:)
Όπως υπάρχουν και αρκετοί που ανήκουν και στην κατηγορία την δικιά μου : ότι βλέπω λέω.....
Απλά δεν ασχολούμαι πάντα γιατί....γιατί δεν γουστάρω να ασχολούμαι με κάτι που είναι μαθηματικά σίγουρο ότι θα με "χαλάσει".... Γιατί χτες, είχαμε μαζευτεί σε ένα σπίτι καλά φιλαράκια, όλων των ομάδων, είχαμε οργανώσει μία βραδυά ποδοσφαιρική, με μπύρες, πίτσες και όλα τα σχετικά...
Ε, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μας χάλασε όλο αυτό.....μας έσπασαν τα νεύρα ρε συ, τόσο χάλι.... Ε, με κάτι τέτοια, λες (όπως είπε πολύ σωστά και ο Johnbill) : ρε άει στα διάλα.........

Υ.Γ.
Τελικά πήγε γούρι που έκατσα τώρα να γράψω το post, κάτι κάναμε στο μπασκετάκι, μειώσαμε την διαφορά....:twis:

:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnbill, venoss και nicolas
Απάντηση: Ο "ΘΡΥΛΟΣ" ΤΩΝ ΟΡΓΙΩΝ

συμφωνω σχεδον με ολα οσα γραφεις.
ειδικα στο θεμα του σιχαμενου του κωλογερου (καταλαβαινεις για ποιον λεω) τα πραγματα ειναι οπως τα λες.
αλλα με επιβεβαιωνεις κ σε αυτο που εγραψα. οτι παιζει ρολο κ ο χθεσινος αντιπαλος (οτι δεν ηταν απεναντι σου ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ) κ ειχατε αυτη την αντιδραση.

καλα εισαι γαυρος, παιζει η ομαδα σου τελικο κ εσυ καθεσαι κ γραφεις στο φορουμ ?
αλλα αν ειναι να φερνει γουρι, συνεχισε το φιλε

:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: SJim

Προγνωστικά

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Άρης - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Μονακό - Λιλ
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Λοριάν - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Κλαμπ Μπριζ - Γκενκ
  • 21:30
    Novasports News
    • Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριζ
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Γουλβς - Μπόρνμουθ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αγιαξ - Εξέλσιορ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Αταλάντα - Φιορεντίνα
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Μαρσέιγ - Νις
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Μάντσεστερ Γ. - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
  • 22:00
    Novasports Start
    • Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Έβερτον - Λίβερπουλ
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε - Παλμέιρας
  • 19:45
    Novasports Start
    • Χέρενφεϊν - Άιντχοφεν
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Ουντινέζε - Ρόμα
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Αντβέρπ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φέγενορντ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέρο Πορτένιο - Φλουμινένσε
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φορταλέζα - Μπόκα Τζούνιορς
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Μονακό - Φενέρμπαχτσε
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μπόστον Σέλτικς - Μαϊάμι Χιτ
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Κλίβελαντ Καβαλίερς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 128
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Ντόνα Βέκιτς - Μαρία Σάκκαρη
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 64
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: