Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Tsamposbet

Active Member
22 Νοε 2003
411
175
43
Rodos - Grecce
Καλησπέρα σε όλη την παρέα , είχα χρονια να εμφανιστώ στο site λόγο έλλειψης χρόνου , βλέπετε όλη μέρα στο πρακτορείο είναι δύσκολο να ασχολείσαι με το internet ...


Λοιπόν θα σας πω μια Ιστορία η οποια μου είχε τύχη το καλοκαίρι που μας πέρασε ..
Υπήρχε ένας τύπος (άγνωστης ταυτότητας σε εμενα) ο οποιος έστελνε κάποιον γνωστό στο πρακτορείο μου και με ρωτούσε πάντα τι όριο έχει το live μου ώστε να ποντάρει σε ένα live που έπαιζε εκείνη την στιγμή ...
Μέσα στο καλοκαίρι και σε διάστημα 2 μηνών ο τύπος μου είχε εμφανιστεί 7 φορες και ήθελε να ποντάρει όλα τα χρήματα που είχα περιθώριο να παίξω στο livebet μου ...
Την μια είχε παίξει έναν αγώνα από under21 Ουκρανίας σε σημείο με ασιατικό χαντικαπ ενός goal (αυτο είχε διαθέσιμο ο ΟΠΑΠ διότι ο τύπος μου ζήταγε 2 goal διαφορα) σε απόδοση 2.30 και έριξε πάνω 3.500 ευρώ που είχα ως όριο στο live μου , το παιχνίδι εκείνη την στιγμή ήταν στο 15' 0-0 και τελικό αν δεν κάνω λάθος ήρθε 4-0 η 4-1 κάτι τέτοιο ...

Την επομενη φορα ήρθε και μου ζήτησε ένα παιχνίδι που ήταν στο 30' 0-0 να του βάλω να μπούν 2 goal στο πρώτο ημίχρονο και να του πω όσο ποιο γρήγορα γίνετε τι όριο έχω να ποντάρει γιατί δεν έχουμε χρόνο ...
Έδινε γύρο στο 3,60 θυμάμαι η απόδοση στον ΟΠΑΠ και μόλις το ποντάρουμε διότι χρειαστήκαμε και 1-2 λεπτά να γίνει η διαδικασία διότι ο ΟΠΑΠ ως max bet στο live έχει τα 600 ΕΥΡΩ οποτε αναγκαστικά βγάζαμε 5-6 δελτία κάθε φορα από 600αριες , μόλις ποντάραμε λοιπόν το παιχνίδι μέσα σε 5 λεπτά από το 35 έως στο 42 μπήκαν 3 goal στο παιχνίδι .
Εγώ έμεινα με ανοιχτό το στόμα μετά από αυτο ...


Συνέχισε ο τύπος και με αλλα στοιχήματα όπως σας είπα συνολικά 6-7 αν δεν κάνω λάθος διότι μετά Ο ΟΠΑΠ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΟΡΙΟ ΣΤΟ LIVE BET ΜΑΣ , ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ , ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΔΕΛΤΙΟ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΕΥΡΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 3-4 ΕΥΡΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ .
Όλα του τα στοιχήματα πέρασαν με ακρίβεια και όλα ήταν αποδόσεις από 2.00 μέχρι και 3.60 απόδοση , κανένα δεν ήταν από το ίδιο πρωτάθλημα και ΑΥTO ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΙΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ, άλλο ήταν από μικρή κατηγορια Τσεχίας , άλλο από πρώτη κατηγορια Τουρκίας άλλο από πρώτη κατηγορια της Κύπρου και ούτω καθεξής ...
Έπειτα από τότε που μας έβαλαν τα όρια έχασα και τον τύπο ...


Δεν ξέρω αν οι πληροφορίες που είχε ήταν από στημένα παιχνίδια αλλα με έκανε να πιστέψω ότι όντως έβρισκε τα στημένα παιχνίδια με κάποια μέθοδο την οποια δεν έμαθα ποτε, διότι δεν είναι το ίδιο να βρίσκεις τα στημένα από μια και μόνο κατηγορια της Κύπρου ας πούμε που εχεις πληροφοριες απο παράγοντες και άλλο να βρίσκεις από διαφορες κατηγοριες του κόσμου τα στημένα παιχνίδια (αν όντως ήταν στημένα η κάτι άλλο), όσα χρήματα και να έχεις δεν ρίχνεις 3000 ευρω να μπούν 2 goal σε 15 λεπτά σε αγώνα που είναι 0-0 και είναι κατηγορια Τσεχίας under 19 ας πούμε ...


Πως είχε πρόσβαση σε όλα αυτά ????
Ιδού το μυστίριο ....... Δεν θα το μάθουμε ποτε ... :sign::sign::sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: goal2 και Η ΑΛΕΠΟΥ
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Ο Οπάπιας σου έκοψε το όριο στο live του πρακτορείου σου μετά από αυτό ;
Μάλιστα.

Μία εξήγηση μπορεί να είναι ότι είχε άνθρωπο μέσα σε εταιρεία που δέχεται τέτοια παιχνίδια, από γνωστούς σούπερ-μαφιόζους.
Αυτός ήξερε και ποιός συγκεκριμένος (ή ποιοί συγκεκριμένοι) τα έπαιξαν και όχι απλά "παίχτηκαν 10,000 ευρώ στο τσέχικο".
Στη συνέχεια για να επωφεληθεί και ο ίδιος τα έριξε στον ΟΠΑΠ, ο οποίος είναι ξένη γι αυτόν αγορά και δεν τρέχει τίποτα.
Ο πελάτης σου ήταν λοιπόν βαποράκης και του έδιναν κι αυτουνού κάποιο χαρτζηλίκι.

Εμένα μου έχουν τύχει στον παλιό ιππόδρομο τέτοια και είχα επωφεληθεί.
Μιά από αυτές τις φορές όμως ήταν ένας άγνωστος και δεν του έδωσα σημασία, γιατί λέω αυτός κάνας τρελός είναι. Όμως αυτός κέρδισε και μάλιστα επρόκειτο για το άλογο ενός γνωστού μου που ήταν όμως στον ιππόδρομο - δεν γινόταν να τον βρω εκείνη τη στιγμή.
Στο ποδόσφαιρο όμως όχι. Οι παράγοντες σιγά μην αναμιχθούν με το λαό. Ο δικός σου αν υπήρξε όντως ήταν σπάνιο πουλί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ultras_x
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

άρα βάζει και ο ΟΠΑΠ όρια όταν πονέσει :eye:

Το παράξενο θα ήταν να μην έβαζε. Ο ΟΠΑΠ πονάει εδώ και χρόνια. Τα στοιχηματικά λάθη που έχει κάνει είναι ήδη πολλά, και εξακολουθούν, με τα "έξυπνα πουλιά" του χώρου, όποτε παρουσιάζονται τέτοια δώρα, να "εκτελούν" τον ΟΠΑΠ κανονικότατα στα 6 μέτρα και χωρίς έλεος. Ε και τί έγινε με τα όρια ? Ας τα βάλει σε όλα τα πρακτορεία. Περισσότερη και μεγαλύτερη ζημιά στους πράκτορες θα κάνει. Ο ΟΠΑΠ στα παπάρια του, το χρήμα θα μπεί στην τσέπη κανονικά.
 
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Καλημέρα σε όλους , τα όρια σιγά σιγά με τον καιρό και μετά από 1-2 τηλεφωνικές επαφές που είχα με το αρμόδιο τμήμα επανήρθαν στην αρχική τους μορφή ...
Δεν ξέρω αν με αφήνουν να ρίξω 3000-4000 ευρώ σε παιχνίδι πάντως πλέον επειδή έχω περάσει δελτίο και με 600 και με 500 ευρώ και πολλά 300αρια και τα σχετικά δεν είχα πρόβλημα ...
Αλλα ο τύπος εξαφανίστηκε ..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Η ΑΛΕΠΟΥ
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Φιλε cosmicsports θα συμφωνήσω σε αυτο που είπες ότι κάποιον έχει μέσα σε εταιρεία και του λέει πληροφορίες , αλλα πως εξηγείς το γεγονός στο παχνίδι που ήταν 0-0 στο live και ήρθε και μου λέει κανε γρήγορα δεν έχουμε χρόνο βάλε να μπούν 2 goal στο ημίχρονο ....
Ήθελε 15 λεπτά μονο , γιατί ρίσκαρε στα 2 goal και όχι στο 1 goal εφόσον ήταν στο 30' και εφόσον είχε πάρει την πληροφορία από τα πρώτα λεπτά του αγώνα για 2 goal στο ημίχρονο ???
Θα μπορούσε να ρισκάρει στο 1 goal , αλλα αυτός ήθελε οπωσδήποτε τα 2 goal ..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Η ΑΛΕΠΟΥ
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Όταν έχεις καλό inside info, όλα τα άλλα τα γράφεις στα κάκαλά σου.
 
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Δεν ξερεις τι μπορει να παιζει απο πισω.... Οταν στηθει ενα ματς αρχικα ψαχνεις να βρεις ποιοι μπουκ το δινουν , αν τωρα αυτος ειχε παρει εντολη να βρει οτι μπορει , γιατι να μην το παιξει στο 30 στο λαιβ ? Ισα ισα που θα εβγαλε και καλο κερδος .
 
  • Like
Αντιδράσεις: Η ΑΛΕΠΟΥ
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Σε επαφή που είχα έρθει και με αλλα πρακτορεία τις περιοχής , ο τύπος είχε πάει και σε αλλα πρακτορεία και είχε κάνει ανάλογα χτυπήματα ....
Άρα ο τύπος κάτι ήξερε και από κάπου έβρισκε αυτές τις πληροφορίες ...
Ξέρει κάποιος να μας πει με τι τρόπο το έκανε αυτό εκτος από το γεγονοσ που είπε ο φίλος παραπάνω ότι είχε δηλαδή άνθρωπο μέσα σε στοιχηματικη που εβλεπε τι επαιζαν οι μαφιοζοι ???
Με ποια άλλη μέθοδο θα μπορούσε να βρει αυτά τα παιχνίδια από διαφορους αγώνες σε διαφορα μερη πλανήτη ???
 
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Το ζουμί είναι πως όταν έρθει ξανά θα βγάλεις και εσύ ένα καλό μεροκάμματο! :)
 
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Σε επαφή που είχα έρθει και με αλλα πρακτορεία τις περιοχής , ο τύπος είχε πάει και σε αλλα πρακτορεία και είχε κάνει ανάλογα χτυπήματα ....
Άρα ο τύπος κάτι ήξερε και από κάπου έβρισκε αυτές τις πληροφορίες ...
Ξέρει κάποιος να μας πει με τι τρόπο το έκανε αυτό εκτος από το γεγονοσ που είπε ο φίλος παραπάνω ότι είχε δηλαδή άνθρωπο μέσα σε στοιχηματικη που εβλεπε τι επαιζαν οι μαφιοζοι ???
Με ποια άλλη μέθοδο θα μπορούσε να βρει αυτά τα παιχνίδια από διαφορους αγώνες σε διαφορα μερη πλανήτη ???

Μόνο στο Μαντείο Των Δελφών :twis:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tsamposbet
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Ο ΟΠΑΠ έβαλε όρια στον πράκτορα και τα απέσυρε φυσικά όταν είδε ότι ο παίκτης είχε φύγει.
Άλλος λόγος που έβαζε ο ΟΠΑΠ όρια ήταν όταν ο πράκτορας δεν εξοφλούσε το λογαριασμό του έγκαιρα.
 
Απάντηση: Ο τύπος έβρισκε στημένα παιχνίδια ... (???????)

Φιλε cosmicsports θα συμφωνήσω σε αυτο που είπες ότι κάποιον έχει μέσα σε εταιρεία και του λέει πληροφορίες , αλλα πως εξηγείς το γεγονός στο παχνίδι που ήταν 0-0 στο live και ήρθε και μου λέει κανε γρήγορα δεν έχουμε χρόνο βάλε να μπούν 2 goal στο ημίχρονο ....
Ήθελε 15 λεπτά μονο , γιατί ρίσκαρε στα 2 goal και όχι στο 1 goal εφόσον ήταν στο 30' και εφόσον είχε πάρει την πληροφορία από τα πρώτα λεπτά του αγώνα για 2 goal στο ημίχρονο ???
Θα μπορούσε να ρισκάρει στο 1 goal , αλλα αυτός ήθελε οπωσδήποτε τα 2 goal ..

Αν τα είχαν μιλημένα θα έμπαιναν και στο 43-44 τα γκολ.
Ένα άλλο που θα μπορούσε να συμβαίνει είναι να έπαιζαν σύστημα γκαραντσία, αν και είναι δύσκολο να βγαίνει γκαραντσία μεταξύ ΟΠΑΠ-άλλης.
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • Αύριο 19-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
    Ertzan Ertzan: μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά