ΠΟΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΤΩΡΑ.ΜΟΝΟ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ

  • Εκκινητής θέματος MAN7
  • Ημερομηνία έναρξης
χρηστο το ψαχνω πολυ το θεμα διακοπες!και βλεπω οτι τα λεφτα που χρειαζονται ελλαδα και εξωτερικο δεν εχουν τοση διαφορα!:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: zorian
Η Ελλάδα έχει ομορφιές που σπάνια βλέπεις, φυσική ομορφιά..

Τώρα υπάρχουν και κάτι μυρωδιάδες που έχουν εκτινάξει τις τιμές λες και πας στην Αμερική..

Εγώ προσωπικά πηγαίνω ένα χρόνο Ελλάδα, ένα εξωτερικό..

Άντε να τιμήσουμε και τα μέρη μας:
Λίμνη Τσιβλού..
limnitsivlou.jpg


tsivloulake01ro6.jpg


Ακράτα:

Akrata.jpg


Καλάβρυτα:
kalavrita28_big.jpg


33454974be9.jpg


Kalavrita_Vouraikos_01_v2.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden και MAN7
Αν έχω καταλάβει καλά στο παρόν θέμα υπάρχει η μία πλευρά που έχει καλομάθει στο άραγμα με τις high class ανέσεις(κλασικός τύπος του Νεοέλληνα με τη φράπα,την αθλητική εφημερίδα και κάργα χοληστερίνη)σε μια χώρα υπηρεσιών πλέον και σχεδόν μηδενικής πρωτογενούς παραγωγής που θέλει να συνδυάζει το spa και το τζακούζι με το τζατζίκι(το τζατζίκι ως παράδειγμα φθηνό,δεν είναι κακό αυτό)και η πλευρά του ΜΑΝ7 που είναι πιο παραδοσιακός τύπος και φυσιολάτρης,μιας εποχής που έχουμε ξεχάσει οι περισσότεροι και γι'αυτό η ύπαιθρος έχει ερημώσει αλλά αυτά είναι σημεία των καιρών και πορευόμεθα.

Όπως καταλάβατε θέλω να θέσω το θέμα σε πιο βαθειά νοήματα και είναι και ζήτημα νοοτροπίας.Υποκειμενικές βέβαια οι απόψεις μου αλλά το'χουμε παραχέσει με την καλοπέραση και τα απωθημένα που βγάζουμε μια ζωή νιώθωντας υπανάπτυκτοι κάτοικοι της ηπείρου που λέγεται Ευρώπη.

Το να πάμε και σε άλλες χώρες να δούμε καινούρια μέρη και νέες νοοτροπίες είναι όμορφο και σεβαστό.Αλλά όπως και να το κάνουμε ζούμε στη καλύτερη μακράν χώρα του πλανήτη και οι τιμές μας είναι λίαν φθηνές σε σχέση με το μαγαζί γωνία που είμαστε.Το θέμα είναι ότι οι κάτοικοι αυτής της χώρας δεν έχουμε χρήμα όσο θα'πρεπε να έχουμε και γι'αυτό μας φαίνεται ότι μας πιάνουν τον πισινό αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη κουβέντα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: MAN7
προσωπικα ουτε νεοελληνας ειμαι και καλοπερασακιας ουτε νιωθω οτι εχω κομπλεξ και θελω να πηγαινω στο εξωτερικο!για να ειμαστε ξεκαθαροι!οσοι με ξερουν, γνωριζουν οτι ειμαι ανθρωπος που βολευομαι να κοιμηθω και στο πατωμα,αρκει να εχω καλη παρεουλα και να περναω καλα!μπορω να φαω και ψωμι με ελια αν το γουσταρει η παρεα μου!!!:eye:

αλλα απο αυτο μεχρι να με πιανουν μαλακα υπαρχει μια τεραστια διαφορα!!!προσωπικα, δεν θεωρω οτι ειμαστε η ωραιοτερη χωρα του κοσμου!!!οσο και αν ακουγεται τρελο!!!θεωρω οτι ειμαστε η καλυτερη χωρα για να ζει καποιος!γιατι δεν υπαρχει νομος, ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει!λετε και ξαναλετε για αυτους που ερχονται εδω!για πειτε μου, γιατι ολοι αυτοι την κανουν απο τα κρατη τους και ερχονται εδω να ξεκ@υλωσουν?μηπως γιατι εκει υπαρχουν νομοι και οποιος δεν τους τηρει του κοβουν τον κωλο???σε ποια αλλη σοβαρη χωρα οι κατοικοι της θα εκαναν οσα κανουμε εδω στην ελλαδα και δεν θα ειχαν προβληματα?:eye:

εγω ειμαι περηφανος που ειμαι ελληνας!μου αρεσει η χωρα μου αλλα εχω βαρεθει να προσπαθει ο καθενας ευκαιριακα να με εκμεταλλευτει. να προσπαθει ευκαιριακα να βγαλει λεφτα. στην ελλαδα δυστυχως δεν σεβομαστε αυτον που μας δινει λεφτα!δειτε το σε ολους τους τομεις της ζωης μας!θελετε αθλητικα?ειναι γηπεδα αυτα που μας δινουν για να παμε?ειναι νοσοκομεια αυτα που μας προσφερουν?σε ποσα μαγαζια που τρωτε βρηκατε κατσαριδες να βγαινουν απο τη κουζινα ή σας μιλησε ασχημα ο σερβιτορος και ο καταστηματαρχης?δυστυχως ομως επειδη ζουμε σε αυτη τη χωρα δεν μας κανουν πια εντυπωση!εχουμε παθει ανοσια και δεν τα βλεπουμε!:cool:

ξαναλεω!ωραια η ελλαδα αλλα δειτε και παραεξω τι ομορφιες υπαρχουν!!!γενικα μην τρωτε το δολωμα που σας βαζουν στο στομα!!ψαξτε το καλα!!!εγω για ακομα μια φορα θα πω, οτι εαν ειναι να δωσω 600 για να παω ζαγοροχωρια και 700 για να παω βαρκελωνη, συγνωμη θα προτιμησω τη βαρκελωνη και πειτε με οπως θελετε!:sign:
 
ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΠΛΑ ΞΕΦΥΓΕ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΟΥΜΕ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ.

ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ Η ΦΙΓΟΥΡΑΤΖΗΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΕΞΩ.
ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΧΑΡΗ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.

ΣΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ;
KAI TΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΑ ΕΧΘΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΦΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΛΑΝΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΛΕΓΑΝ 300 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ.ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΤΡΕΙΛΕΡ.ΟΤΑΝ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΑΡΑΧΩΒΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ ΑΝΑΦΕΡΑΝ 600 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.
ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΠΡΟΠΕΡΣΥ ΣΕ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΛΕΓΟΤΑΝ ΣΤΟΑ ΛΟΥΛΗ Η ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ.ΜΕΖΕΔΟΠΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΠΑΡΑΚΙΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΝΕΑΡΟΚΟΣΜΟ.ΟΤΑΝ ΖΗΤΗΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟ ΠΟΤΟ ΜΟΥ ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΖΑΖ ΜΠΑΡ ΜΕ ΛΑΙΒ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ ΠΟΤΟ ΜΕ 6 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΕΥΟΤΑΝ ΑΠΟ ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ (ΓΡΑΒΙΕΡΑ-ΖΑΜΠΟΝ) ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΑΓΓΟΥΡΑΚΙΑ.
ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΤΑΝ ΖΗΤΗΣΑ ΟΥΡΣΟΥΣ ΜΕ ΣΠΡΑΙΤ ΜΟΥ ΧΡΕΩΣΑΝ 1 ΟΥΡΣΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΠΡΑΙΤ.ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ.ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ.
ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ ΑΠΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕΧΡΙ ΟΤΙ ΚΟΥΖΙΝΑ ΘΕΣ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΔΥΑΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΜΗΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΟ....ΣΑΦΧΑΟΥΖΕΝ.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΑΝ ΠΗΞΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ Η ..ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΤΙΜΗΣ.

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΣΠΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΙΟΥΛΙΟ ΜΗΝΑ ΜΕ 80 ΤΗΝ ΒΡΑΔΥΑ ΚΑΙ ΗΜΙΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΟΠΕΡΣΥ.ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΑΝ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΛΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ.ΣΕ ΔΩΜΑΤΙΟ 80 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΩΝ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: patrickdrd
μανο μου δεν παω με γκρουπακια!οτι βρισκω το βρισκω μονος μου!οι τιμες που σου λεω ειναι μετα απο ψαξιμο πολυ, δικο μου ομως!προσωπικα παντως στη ζυριχη οταν κατσαμε και ηπιαμε το καφεδακι μας στο κεντρικο δρομο με τα μαγαζια και πηραμε και ενα γλυκακι ο καθενας, πληρωσαμε 10 ευρω!!!πες μου εσυ στην ελλαδα τι πληρωνεις για 2 καπουτσινο και 2 γλυκακια!:eye::eye:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
μανο μου δεν παω με γκρουπακια!οτι βρισκω το βρισκω μονος μου!οι τιμες που σου λεω ειναι μετα απο ψαξιμο πολυ, δικο μου ομως!προσωπικα παντως στη ζυριχη οταν κατσαμε και ηπιαμε το καφεδακι μας στο κεντρικο δρομο με τα μαγαζια και πηραμε και ενα γλυκακι ο καθενας, πληρωσαμε 10 ευρω!!!πες μου εσυ στην ελλαδα τι πληρωνεις για 2 καπουτσινο και 2 γλυκακια!:eye::eye:
ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ.ΕΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΦΛΟΚΑΦΕ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΡΑΒΙΣΙΟ.ΕΑΝ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΚΑΦΕ -ΟΧΙ ΕΠΩΝΥΜΟ-ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ.:sign:

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 700ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ.
 
ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ.ΕΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΦΛΟΚΑΦΕ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΡΑΒΙΣΙΟ.ΕΑΝ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΚΑΦΕ -ΟΧΙ ΕΠΩΝΥΜΟ-ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ.:sign:

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 700ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ.
περσι στα 700 ευρω που εδωσα ηταν εισιτηρια πηγαινε-ελα στη ζυριχη (με swiss airlines απευθειας), το ξενοδοχειο για 5 μερες με πρωινο!αυτα!:eye:
 
Τι να πώ κ γώ που 20 χρόνια δεν εχω αφήσει κράτος .

Τον Δεκέβρη πάλι την κάνω , αλλά θα σας πώ στην συνάντηση για πού :eye:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Daglashen και akaliptos
ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΗ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ ΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΟΥΝΑ ΝΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΗΣΙΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΕΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΠΙΟ ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΞΕΦΥΤΡΩΝΟΥΝ ΑΝΑΡΧΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΙΘΑΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΔΥΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΙΟ ΕΤΕΡΟΚΛΗΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ DESING ΤΥΠΟΥ ΒΥΡΗΤΤΟΥ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ, ΤΑΒΕΡΝΟΕΙΔΗ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΥΣ ΜΟΥΣΑΚΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΝΑΡΧΟΑΥΘΑΙΤΕΡΕΤΑ ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΣΕ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΕΡΒΙΡΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ MEAT BALLS ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΗΛΙΘΙΟ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΑΝΑΙΔΗΣ.ΓΕΝΙΚΑ ΣΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΜΑΩ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΥΠΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙ ΤΗΣ ΜΑΣΧΑΛΟΒΡΩΜΙΑΡΑΣ ΟΛΛΑΝΔΕΖΟΓΕΡΜΑΝΙΔΑΣ ΠΟΥ ΕΣΚΑΣΕ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΟΥΛΙΚΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ ΠΟΥ ΣΤΑΘΜΕΥΕΙ ΟΠΟΥ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΛΕΦΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ΄LIDL KAI ΣΤΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΟΣ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΟΙ.


ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΟΡΦΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΑ ΖΑΓΟΡΙΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΝΕ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΡΔΟΙ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΣΑ ΖΑΓΟΡΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ?ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΜΟΥ.ΕΧΟΥΜΕ ΩΡΑΙΑ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΒΡΩΜΙΚΗ ΤΗΝ ΚΑΙΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΤΑΜΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΖΩΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΠΕΤΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΑΧΑΛΕΨΕΙ ΛΙΓΟ ΕΩΣ ΠΟΛΥ
 
ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΣΠΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΙΟΥΛΙΟ ΜΗΝΑ ΜΕ 80 ΤΗΝ ΒΡΑΔΥΑ ΚΑΙ ΗΜΙΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΟΠΕΡΣΥ.ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΑΝ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΛΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ.ΣΕ ΔΩΜΑΤΙΟ 80 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΩΝ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.:sign:


Αν πήγες σε ένα από τα Myconian Collection στην Ελιά το 2007 , ειλικρινά μου κάνει εντύπωση η τιμή....:npaper:

Γιατί την ίδια χρονιά (2007) πήγα Ιούνιο μήνα για μια εβδομάδα αμέσως μετά τον γάμο μου και πλήρωσα 260 ευρώ την βραδιά.....:bb:
 
  • Like
Αντιδράσεις: akaliptos και MAN7
Αν πήγες σε ένα από τα Myconian Collection στην Ελιά το 2007 , ειλικρινά μου κάνει εντύπωση η τιμή....:npaper:

Γιατί την ίδια χρονιά (2007) πήγα Ιούνιο μήνα για μια εβδομάδα αμέσως μετά τον γάμο μου και πλήρωσα 260 ευρώ την βραδιά.....:bb:

ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΡΕΣ:bask:
 
  • Like
Αντιδράσεις: akaliptos
Έχεις άκρες εκεί ρε θηρίο????

Γιατί Νικήτα μου αν έχεις, ξαναπάω πολύ ευχαρίστως με 80 ευρώ τη βραδιά....:bb::bb::bb:

ΕΓΩ ΣΧΟΛΙΑΣΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΜΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΡΕΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ,ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΕΣ:twis::twis::twis:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nicolas
Και εγώ ήμουν έτοιμος να γράψω "Χασοδίκη κολλητέ μου, φιλαράκι μου καρντάσι μου εσύ είπα θα κάτσω δίπλα στην Ελενίτσα? Άκυρο δίπλα σ'εσένα θα κάτσω" αλλά το μετάνοιωσα θα κάτσω δίπλα στον Μάνο να κανονίσω και την θητεία μου και τις διακοπές μου:twis::twis:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nicolas και nikitas
Αν πήγες σε ένα από τα Myconian Collection στην Ελιά το 2007 , ειλικρινά μου κάνει εντύπωση η τιμή....:npaper:

Γιατί την ίδια χρονιά (2007) πήγα Ιούνιο μήνα για μια εβδομάδα αμέσως μετά τον γάμο μου και πλήρωσα 260 ευρώ την βραδιά.....:bb:

Μετά λές τον μπιάνκο golden boy αλλά εσύ είσαι πιο golden boy:twis::twis:
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
2006 HTAN SORRY.AΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕΣΩ DINERS:eye:

ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ.
 
μανο μου δεν παω με γκρουπακια!οτι βρισκω το βρισκω μονος μου!οι τιμες που σου λεω ειναι μετα απο ψαξιμο πολυ, δικο μου ομως!προσωπικα παντως στη ζυριχη οταν κατσαμε και ηπιαμε το καφεδακι μας στο κεντρικο δρομο με τα μαγαζια και πηραμε και ενα γλυκακι ο καθενας, πληρωσαμε 10 ευρω!!!πες μου εσυ στην ελλαδα τι πληρωνεις για 2 καπουτσινο και 2 γλυκακια!:eye::eye:

καθε φορά που ετοιμάζω και κλεινω ταξίδι ολο κάτι στραβό τυχαίνει. Εχουμε ετοιμάσει 3 φορές καλοκαίρι βαλίτσες και φευγουμε την επομένη και 3 φορές αράξαμε για διακοπές σε νοσοκομείο... δεν ξέρω αν λέγεται γκαντεμιά αυτο ή όπως αλλιώς λέγετε...

Επαψα λοιπον εδω και χρονια να κλεινω και ξενοδοχεία και γκρουπ για διακοπές. Αυτοκίνητο, μπαγάζια και πάντα μαζί μου μέχρι και σκηνή 6 ατόμων και έτοιμοι για όλα ακομα και για κάμπινγκ.

Εχω κλεισει πριν απο 3-4 χρονια δωμάτιο στην Θάσο και οταν φτάνουμε ο ιδιοκτήτης βρέθηκε να φιλοξενεί συγγενείς του που του ήρθαν απρόοπτα. Ηθελε να μας φιλοξενήσει σπίτι του. Αμ δε... Στησιμο σκηνής στην καλύτερη παραλία .. Χρυσή ακτή πρωτη θέση στο κύμα.

Προπερσι κλεινω για Λευκάδα στο Νυδρί. Ολα ετοιμα για να φύγουμε Κυριακή πρωί. Το βραδυ στις 10 μας πέρνει η ιδιοκτήτρια ότι δεν μπορει να μας δεχτεί απο την Κυριακή και να πάμε Δευτέρα. Και με προκαταβολή πληρωμένη λέμε. Αμ δε δεν της πέρασε. Για μια βραδιά μας βρήκε δωμάτιο και μάλιστα σε καινούριο ξενοδοχείο.

Απο την μια μ΄αρεσει οταν ταξιδευω να ακολουθώ τον δρόμο κι οπου με βγάλει. Μου την καρφωσε για καφέ θα πιω καφέ όπου γουστάρω και μ΄αρεσει. Θελω να πάω απο παράδρομο για να χαρώ την διαδρομή και τα γιοφύρια, λέμε τώρα, θα το κάνω. Θελω να κολυμπήσω σε ποτάμι ή να ανέβω στις πολεμίστρες του κάστρου θα το κάνω.. Χωρίς πρόγραμμα, έτσι για το δρόμο και την εμπειρία.

Αμα πάς διακοπές για να φάς και να πιείς δεν λεει. Θελω καθε φορά που ξεφεύγω να μπορώ και να γυριζω καθε πόλη ή χωριό που επισκέπτομαι. Θελω να χαρώ τις διαδρομές που δεν θα επιλέξουν οι πολλοί, θελω να χαθώ και να το χαρώ- σπανιο αυτό αλλα ναι το θέλω.
Θελω να το κάνω κτήμα μου ρε παιδί μου. Να το γυρίσω και να το χαρώ όπως θελω εγω.

τα ομορφότερα μέρη τα εχουμε βρει και τα εχουμε επισκεφθεί με απόφαση στο φτερό. Να φευγεις με 8 βαθμούς και να βρίσκεσαι Φλώρινα στους -10.

Καστοριά και στο απολιθωμένο δάσος ενώ ξεκινήσαμε για Κοζάνη.

Να φτάνεις στα Σέρβια και στο Βελβεντό για ψαρεμα ενώ ξεκίνησες για καφέ στην πόλη σου.

Μικρές αποδράσεις αλλα που σε γεμίζουν ζωή... :sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tenekes, MAN7 και nikitas
2006 HTAN SORRY.AΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕΣΩ DINERS:eye:

ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ.

Άλλος golden boy απο δω με τις πιστωτικές:twis::twis:
 

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...